voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Mercurius 1949 VERGADERING van de Raad der Gemeente Wijk en Aalburg No. 6692 Maandag 8 Augustus 1949 Heusden Und van altena Firma L. j. Veerman, Heusden HEUSDEN. Onze stadgenoot H. de Mol slaagde te Rotterdam bij het ge houden examen voor de afd. Manu facturen en T. de Mol voor het Mid denstandsdiploma. De laatste genoot zijn opleiding bij het Accountants kantoor Kant alhier. lOnze stadgenoot de beer L. A. v. Berge-Heneg'ouwen, slaagde de zer dagen te Eindhoven voor het Electro-Technisch Vakdiploma. Op het Maandag i Aug!, ge houden Middenstandsexamen te Den Bosch zijn geslaagd de dames Ver- heii-van Buul en van Buul alhier. Lag het aaiivankel'iik in de be doeling van het comité, dat jjn het leven is geroepen om ook de ouden van dagen In onze gemeente een ge- noegelijke dag te bezorgen, om slechts een reis van een halve dag te maken, we kunnen thans mededelen, dat het een gehele dag wordt. Door de gulheid van een gedeelte onzer ingezetenen en de royale be schikbaarstelling van een aantal per sonenauto's is dit mogelijk geworden De reis gaat daarom ook niet naar Tilburg-Breda. doch naar Nijmegen, Arnhem en de Grebbeberg en zal op Woensdag 17 Augustus om q uur 's morgens aanvangen. De oudeji van dagen gelieven zich dus om q uur op de Botermarkt te bevinden. Diegenen voor wie zulks moeilijkhe den oplevert, gelieve hiervan bij een der Comitéleden kennis te geven, dan worden zij aan huis afgjehaald. Er wordt vanzelfsprekend gehoopt óp mooi zomerweek. Aan het postkantoor alhier en liet daaronder behorende ambtsge bied werd giedurende de maand Juli ingelegd f26381.78, en' terugbetaald f3cq64-6o. Het laatste door datkan toor uitgegeven boekje draagt het nummer I378q. AALBURG. Woensdagavond 10 Aug., des avonds 0111 7 uur, hoopt voor de, Ger. Gem. voor te gaan Ds. Rijksen van Leiden. ANDEL. De heer Roelof van Noorloos slaagde te 's-Boseh voor het Midden standsdiploma. liet 15 maanden oud zijnde dochtertje van W. Naaijen viel iln een onbewaakt ogenblik uit het zol derraam op straat. De kleine be kwam een lichte hersenschudding. Tot bestuurslid van de gem. zangver. „Onderling Genoegen" werd gekozen, de "heer Arn. v. d. Vliet Mz. Al MKERK. Dezer dagen slaagde te 's Gra- venhajge voor het diploma Costumière mej. J. G. v. Breugel alhier. Zij ge noot haar opleiding bij mej. de Rooijer, modevakschool, Gorincbem;. GIESSEN. Aan deze gemeente zijn voor de industrie 3 woningen toegewezen Naar we vernemen ligt het in de be doeling deze woningen door de ge meente te doen bouwen. GENDEREN. Ds. J. J. Moll, Herv. Pred. al hier, ontving toezegging van beroep naar Papendreeht. De jongemeisjesvereen, van de Geref. en Herv. Kerk, maakten j.)L Donderdag 1 Aug. een gecombineer de plezierreis naar Arnhem en Rhe- nen. -s-GRAVENMOER. Het dameskoor „Soli Deo, Gloria" alhier behaalde op het zang en muziekconcours te Utrecht een ie prijs in de ie afdeling met 338 pun ten. Op hetzelfde concours behaal de het ,,'s GravenmoeUs Mannen koor" een 2e prijs in de derde tafde- lling met 2q2 punten en het fanfare corps „Euterpe" alhier een ie prijs in de ie afdeling met 337 pinten. Al deze verenigingen stonden onder leiding van de heer P. Christ. 1 De lieer A. Farao alhier behaalde met het Chr. gem. zangkoor „Excel sior" te Dongen, een ie. prijs miet 303 punten op het muziek- en zang;- concours te Utrecht. Op het Nat. Zang- en Muziek concours te do Bilt, behaalde het Chr. Mannenkoor „Sursum Corda" alhier een le prijs in de 2e afdeling met 321 punten. De Chr. Gein. Zang vereniging „Hallelujah" behaalde op hetzelfde concours een 2e prijs in de 4e afd. met 280 punten. NIEUWENDIJK. Voor het Middenstandsdiplo ma slaagde le Breda mej. A. de Pen- der alhier. Zij genoot haar opleiding van de heer Klop. - Voor het manu fact ure nbre ve t zijn geslaagi mej. C. Rombout en Joh. Kaasen alhier. NEDERIIEMERT. Evenals vorig jaar maakten de ouden van dagen met van (Loon's Touringcar Woensdag .3 Aug. j.Lhum uitstapje, onder leiding van pet Be stuur van de Bond voor Staatspen- sionnerinlg. Vertrokken 's morgens om 7 uur ging de reis via Utrecht naai* Hil versum, waar het gemeentehuis en studio's werden bezichtigd. In Bus- sum werden zij onthaald op een ver snapering en rokertjes, aangeboden door de bekende fam. Schulz. Vervoigens ging het via Huizen en Valkeveen naar Schiphol, waar een rondgang werd gemaakt en zo als begrijpelijk, was men vol belang stelling voor het opstajglen en landen der moderne vliegtuigen, alsmede naar het bezichtigen der toestellen, zelf. Na een bezoek aan het Paleis en de Nieuwe Kerk op de Dam, wierd met een der prachtige boten een rondvaart gemaakt door grachten en havens, om vervolgens door de Haar lemmermeer te rijden naar 'sGraven- hage en Rotterdam. Vooral de Maas tunnel was een van de grootste at tracties en spontaan, werd door allen een reisje met de roltrap gemaakt om vervolgens met de autobus door te rijden. Via Gorinchem en Zalt- boir.mei arriveerde men om ruim elf uur in onze gemeente en wii mogen zeker aannemen, dat het een van de mooiste dagen was voor de oudjes, want volop heeft men genoten. Het was een dag van vreugde en ont- ontspanning. Geen wanklank werd ge hoord en een woord van idank aan hen, die dit uitstapje organiseerden, is zeker niet misplaatst. Bij de gepubliceerde overgangs examens en diploma's aan Se Am bachtsschool te Zaltbomm-mel werd vergeten: L. J. van Ooyen te Neder- hemert, afd. smeden bevorderd naar klas 2. J De toetreding tot de Nationale Reserve heeft in onze gemeente geen vlot verloop gehad. Er heeft zich geen enkele gegadigde aangemeld. Voor het Middenstandsdiploma zijn geslaagd G. van Leeuwen te VVellseind, G. van de Laar te Aalst, H. J. van Ooyen te Eiland Nederhe- mert en R. van Ooyen te Aalst, allen cursisten van de Middenstands-oplei- dimgscursus te Nederhcmert. Bij het zwemmen In de 'Maas gebeurt het vaak dat verboden grond wordt betreden. Enige klachten zijn hierover binnengekomen, zo tl at de po litie scherper toezicht zal houden. Men zij dus gewaarschuwd. LAM) VAN ALTENA. Te Dordrecht slaagden voor het middenstandsdiploma algemene handelskennis W. J. v. d. Maaden en Josina M. Luijendijk te Wijk en Aal burg, J. G. van Meel te Nieuwendijk en D. van der Nat te Sleeuwijk. RIJSWIJK. De Jongel.-vereen, maaktej.l. Dinsdag een uitstapje naar Boekelo, Hellendoorn en Giethoorn. Reeds op de heenreis regende het zowat pijpestelen uren aan een stuk. Toch bleef de goede stemming er in en 2. X juist op de plaatsen waar halt ge houden zou worden, was hef nage noeg droog, terwijl tijdens het be zoek aan Giethoorn onder een stra lende zonneschijn een puntertochl door het dorp werd gemaakt. Om ongeveer 11 uur werd Rijswijk wieer bereikt. Deze buitengewoon prettige Zes-Provinciëntocht zal de jongens nog lang in herinnering blijven. De Postduiven vereen. „DeAl- tenabode" organiseerde een vlucht vanuit Neufilles. De duiven werden losgelaten om 12.15 uur onder een stevige W.-wind. De eerste drie vo gels die op hun basis terugkeerden waren van 1. P. Westerlaken te Rijswijk. N. Maas, Woudrichem. A. v. Loon, Veen. De Meisjes-vereniging maakte j.l. Donderdag een reisje naar Zuid- Limburg, waar in Valkenburg een bezoek werd gebracht aan de Ge meentegrot en enkele andere be zienswaardigheden. WAARDHUIZEN. Woensdag a.s., des avonds om 7 uur, spreekt de heer TiBema uit Zaltbommel in de Geref. kerk alhier. Onderwerp„En Kaleb zeideWie Kirjath-Sefer zal slaan en nemen haar in, dien zal iik ooik mijn dochter Achsa tot ene vrouw gevten". WOUDRICHEM. De Gem. Zangvereniging „Ex celsior", alhier, behaalde op het concours te de Bilt, in de 3e afd. een la pr. met 312 ,p. Gezongen wer den als verplicht nummlar: „Len- te's ontwaken" van II. Al tink', als vrij nummer: „Dageraad" van H. W. de' Wolff. f Trachten leed te verzachten... (en baie van Nederland en Indonesië De eerste schapen zijn over de dam. nog vele zullen volgen! Als alle zakenmensen in Heusden in deze twee maanden nu eens een enkele keer hun gebruikelijke kwan tum zegels voor hun zaak bij één der •Comité-leden bestelden, dan... „Een kind lacht, en nog een kind is gelukkig. Een Nederlands en een Indonesisch kindje zijn blij". Door uw toedoen? J a, dat is straks mogelijk, als 1.1 nu „Vergieet-hen-niet zegels" koopli Algemene Middenstands- en Industrie-Tentoonstelling WANNEER? In de le week van October zalf de Mercurius 1919 z'n poortqn ope nen. En als de voortekenen ofiis niet bedriegen dan zal er een t en toon- stelling te voorschijn treden, die er, gezien do eisen des tij ds, wezen mag. En als men zo een,s ih Heusden) iemand spreekt,- komt het gesprek alras op de „Mercurius «1919". Een ieder weet iets te vertellen, maar niemand weet het fijne ervan, alléén ""net Mercurius-hes tuur met aan het hoofd de heer Waalboer, als Technisch Adviseur, houdt angstval lig de aantrekkelijkheden van 'deze belangrijke gebeurtenissen geheim, om straks op glorieuze Wij zo voor de dag te kunnou komen. Ik sprak vandaag enkele leden van het Mercurius-bostuur die mij triomf antelij k toefluisterden dat de inschrijving der dccln. buitengewoon vlot verliep, als dit nog even aan houdt, zullen we met een uitbrei ding rekening moeten houden. Ja, ja, daar wordt iets klaarge maakt in die Heusdense Midden stand,skc uk en. J.l. Dinsdagavond is, zoals Wij, reeds eerder vermeldden een eerste Algemene Ledenvergadering geweest. Door vacantie en andere oorzaken zijn er verschillende zakenlieden niet ten tonele verschenen, voor hen volgen hieronder dan nog de bijzon derheden van deze vergadering. le. De Mercurius 1919 wordt ge houden op de Vismarkt, in de eerste week van October. 2e. Aangesteld als Reel. Tech nisch Adviseur de-heer P. Waal bóer uit den Bosch. 3e. Voorlezing en behandeling van het Tcntoonslellings-Reglement. Ieder deelnemer wordt in het bezit gesteld van dit Reglement. le. Samenstelling Mercuriusbe- f tuur le en 26 Voorzitter: dhr. Verschuur en dhr. Kuijsten. le en 2e. Secretaris: dhr. Kant en; dhr. v. Laarhoven, le en 2e Penningmeester: dhr.\ v. cl. Pol en dhr. Groen. Aan deze kern zijn nog enkele mensen toegevoegd die een algemeen dienende taak zullen hebben. Alg. Adjunct: De lieren Vink; Brosser, de Wit, A. Nieuwkoop, A. v. Bladel en Ad. Nieuwkoop. Tot zover dan deze bijzonderhe den. 1 i Mocht U intersse hebben tot deel name als Industriëel of Middenstan der, geef U dan op aan één onzeri Secretarissen (adres vermelden a.u.b?, maar doe het tijdig, onze Ad viseur helpt U over de moeilijkhe den heen. i Door middel van een speciale cor respondent zullen wij 'n ieder opi de hoogte houden van Wat er in) Heusden gaat gebeuren. gehouden op Maandag 7 Augustus 1949, des voormiddag 10.30 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer C. B. J. Landweer. SecretarisWelEd. Heer W. Bou- man. Afwezig de heer A. v. Alphen, alls de Voorzitter de verjgadering met het formuliergebed opent. De Secretaris leest de notulen der vorige ver|g|adering, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Verzoek van de Stichting „Kllok- kenberg;'voor eenmaal' een subsidie van io cecnt per inwoner te mogen ontvangen. Op voorstel' van B. en W. wordt op dit verzoek afwijzend beschikt. Verzoek om subsidie van de Bond die er naar streeft het vloeken en misbruiken van Gods Heiligen Naam tegten te gaan. Op voorstel vati B. en W. wordt besloten een subsidie van f 5 te ver lenen. Verzoek van D. Bakker om' een bijdrage in de kosten die hij moet maken voor het doen bezoeken door zijn kind van de U.L.tO. school te Aalst. Op voorstel van B. en W. wordt besloten een vergoeding van f 4. per mqand te verlenen. De Voorzitter deell mede, dat met de voetbalvereniging' NvO.A.D. onder handelingen zijn gievoerd, om haar sportterrein te mogen gebruiken voor het houden van gymnastiekoefenin gen door de schooljeugd'. De ver eniging, vraagt daarvoor een subsidie van f 50.per jaar, een bedrag dat B. en W. redelijk voorkomt, zodat zij' voorstellen hiermede acooorcl te gaan. De raad hecht hieraan zïjn goedkeuring. 1 Besloten wordt om het gjemieen'le- personeèl evenals het vorige jaar, ook. dit jaar weer een gratificatie toe te kennen, zoals die ook door het rijks personeel wordt genoten. Schrijven van de heer A. Mul, om eervol 'ontslag als onder wijzier aan de O.L. school1 te Wijk, weglens be noeming elders. Op voorstel vah R. en W. wordt dit ontslag met algemfene stemjmen eervol verleend. Verzoek van de heer A. Mabelis, hoofd der O.L. school', om vergoe ding van reiskosten cTie hij beeft moeten maken. i Op voorstel van B. en W. wordt besloten deze kosten die f 170 helb- ben bedragen ,te vergbeden. Voorstel van B. en W. om in prin cipe te besluiten tot toetreding van de Schoolartsendienst Almkerk-Zeven- bergen. De Voorzitter licht toe, dat inder tijd door de raad is besloten tot toe treding bij de krinigl Al'mkerk. Door verschillende omstandigheden is van de oprichting niets giekomen. Nu wordt voorgesteld het g|enomen be sluit in te trekken en te besluiten tot toetreding tot bovengenoemde dienst. OW: met dit voorstel' gaat de raad accoord. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde, raadslieden. De Voorzitter wijst de heren Bou- man, v. Helden en Michaël voor dit onderzoek aan en schorst de. ver gadering. Na heropening zegt idie beer v. Helden, dat alles in orde. is bevon den en dus tot toelating wordt gead viseerd. Aldus wordt besloten. Benoeming van ee,n onderwijzer aan de Openbare Lagere school te Wijk, vacature A. Muil. Door B. en W. zijn op de voordracht geplaatstno-. 1. J. A. Oudenaarden te Goudriaan, Uitgave: Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1