Distributiemededeiingen terker dan de haat vogels hadden zeer veel bekijks. Na bezichtiging hiervan werd de koffie gebruikt. Vervolgens werd de tocht voort gezet naar Eindhoven, langs de Oisterwijkse prachtige vennen, waar onze fotograaf van de oudjes een aardig kiekje maakte. In Eindhoven werd in hotel "Em ma de inwendige mens versterkt om dan naar Overïoon het oorlogsmu- sèum te gaan bezichtigen. Om 8 uur arriveerden de oudjes in onze gemeente, opgewacht door de fanfare „Wilhelmina" en talrij ke ingezetenen, waarna in hotel Lee mans koffie met 'gebak werd aange boden. Hier werd door Burgemees ter Oderkerk, die ook de tocht had medegemaakt, dank gebracht aan het comité, dat deze eerste tocht had weten te organiseren. Hij sprak de hoop uit, dat het comité in de gele genheid zou zijn liet volgende "jaar een dergelijke reis te herhalen. Öp het te Arnhem gehouden examen voor „Engelse Conversatie" slaagde de heer J. H. v. Achter berg Jr. alhier. HENDEKEN. Ds. J. J. Moll alhier, heeft voor de. toezegging van beroep naai* de Herv. Gem. van Pape.ndrecht be dankt. GIESSEN. Deze gehieente zal overgaan tot het bouwen van een 3-tal arbei derswoningen. Deze woninlglen waren als industriewoniinglen toegewezen, doch de firma Schouten alhier wenst deze zelf niet te bouwen. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA. Sinds de opening van het na- tuuurbad „Bdjtels'kil" te Sleeuwijk, hebben 53 personen (variërende van 5 |aar en ouder) zwemles ontvan gen van de heer Roeland, badmees ter van genoemde inrichting. Hier van zijn er nu 43 die de zwem» techniek onder de 'knie hebben en g'eheel zelfstandig; kunnen zwemmen. Van het resterende gedeelte zijn er, die nog niet voldoende hebben ge oefend of die wegens, ziekte de les sen niet meer volgen. Nu is het misschien niet onaardijg te vermel den, dat die personen die de 'zwem lessen hebben gevolgd, 'komen uit de gehele streek. Allereerst is bo venstaande een s/acces yoor de heer Roeland, maar oOk voor „Bijfcels'kil". Wij zien hieruit, dat deze inrichtng in een behoefte voorziet. Zaterdag 3 September eik. breekt de grote dag; aan. Ge deleg eerdenvan de Kon. Nederl. Zwembond (K.N. Z.B.) 'kómen die dag examen af nemen voor de nader te noemen diploma's. Inschrijving staat open voor allen die menen aan onder staande eisen" te kunmieh voldoen. Dus weer een stapje in de góede rich ting. Deze streek komt Straks met gedip lo mee rcle zwemmers (sters) voor de dag. Tijdens dit seizoen hebben de leerlingen van de Chr. U.DjOy, de Bijzondere Lagere en de Openbare Lagere Schooi, in schoolverband re gelmatig; geoefend. Ook voor hen wordt Zaterdag 3 September de „ge legenheid gegeven een schooldiploma te behalen. Dit examen zal worden afgenomen door de heer M. Mig- chelsen. Consulent Lichamelijke Op voeding te Gorinchem, eveneens in het natuuurbad „Bijtelskil' 'te Sleeu wijk. De volgende diploma's zijn te behalen A. Voorbereidend Zwemdiploma 75 M- schoolslag plus 50 M. enkel voudige rugslag (handen in de zij de) .1 minuut watertrappen (wijsvin- vingers boven water). Leeftijd onbe grensd. B. diploma ge Defend zwemmer50 M. gekleed zwemmen; 100 M.school slag 25 M.. enkelvoudige rugsYag (zie A)25 M. enkelvoudige rug slag (handen (gekruist over de borst) 1 minuut water trappen (waarvan de laatste. 25 sec. handen boven water) leeftijd onbegrensd. C. Jeugdvaardigheidsdiploma. Leef tijd boven de 16 jaar. Inlichtingen bij de badmeester. Schooldiploma voor de Leerlingen van bovengenoemde scholen. Inlich tingen bij de badmeester. Examengeld bedraagt voor ieder diploma f 1.voor leden fo.50 en voor hen die in het bezit zijn van een zwemleskaart, kosteloos. In vergelijking met •voorgaandeja ren mogen wij toch wel .opmerken, dat hier iets unieks wordt geboden, waar deze streek voordien van was verstoken. Nu is het zaak dat allen ook weten te waardëren wat hier wordt gedaan voor de volksigezond- heid, veiligheid en zwemsport. Toont op Zaterdag 3 Sept. uw belangstel ling en neem deel aan de examens. Over het behaagde succes bij de 2 K.M. prestatie wedstrijd te Leerdam, popen wij volgende week mededeling "te dóen evenals over Me, nog in dit seizoen, tot standkoming van een poloclub. LAND VAN ALTENA. L"itslag P.V. „De Altehabode". vlucht St. Quintin. Totaal in con cours 73 duiven. P. Westerlaken, Rijs wijk 1, 3, 4, 12, 13, 16; M. Duister Veen, 2, 6, 8, 14; Vos-Góemaat, Veen, ,5, 11, 19; Ballegooijen, Veeu, 7, 9, 10; J. v. <j. Heuvel, Almkerk, 15; A. v. Loon, Veen, 17, 18; Otte- vanger, Woudriehem 20. MEEUWEN. A.s. Woensdag 31 Aug;., des avonds om 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden, student van Gils. VEEN. De collecte gehouden in ver band met het koperen huwelijksfeest van ons Vorstelijk gezin, bracht in deze gemeente de som op van f41.34. Voor de Ger. Gemeente hoopt Donderdagavond om 7 uur voor te gaan, Ds. van Dam te Werkendam. Door de OranjeVer. „Prinses Margriet"., zal op Zaterdag; 3 Sept. een Oranjefeest gehouden worden Begunstigjd door mooi zomer weer.; wei"d per autobus Woensdag: j.l. door de ouden van dagen, een reis gemaakt naar de Grebhebebg en Apeldoorn en omstreken." 1 Het is vöor gillen een dag gewor den, waar nog langL_in dankbaar* held op teruggezien zal worden. Hoogst voldaan keerde men dan ook 's avonds huiswaarts, dankbaar gestemd jegens hen die het initia tief hiertoe 'genomen Lebben' en al ien die hieraan medegewerkt heb ben. WIJK EN AALBURG. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat de Middenstandscursus niet op Dinsdag 30 Augustus, doch eerst op Dins dag 6 September in de O..L. school aan de Hoge Maasdijk alhier, aan vangt. Aan everitueie nieuwe Qursisten wordt verzocht, zich zo spoedig mo gelijk op te geven bij het hoofd der Ü.L. school, dhr. A. Mabelis JrJ, Hoge Maasdijk A 26. WERKENDAM. De heer W. A. v. d. Meijden uit Almkerk, reed met zijn motor door deze gemeente. Op een gege ven ogenblik moest hij uitwijken voor een spelend kind en botste daardoor tegen een auto. De g'evolgen waren ontzettend, want door de opgelopen verwondingen overleed het slachtof fer spoedig daarna. .Wel een treurig verlies voor de betrokken familie. WOUDRICHEM Tot gemeentebode is benoem C. van Marsbergen alhier. Naar wij vernemen zal er een brievenbus geplaatst wQrden in de Burg. v. d. Lelystraat, wat voor de bewoners vah die wijk een heel ge mak zal zijn. De muziekvereniging .„Kunst en Vriendschap' 'houdt op 2 en 3 Sept. a.s. een festival, op het terrein van de voetbalvereniging Stormvo gels. Opening 2 Sept., des avonds om half acht, door verschillende mu ziek- en zaïïgyereuigingen. 5 Sept. a.s. zullen alhier 6 gemeentewoningen aanbesteed wor den door Ing.- en Architectenbureau Oomen uit Uosterhout. ZALTBOMMEL. Voor het Middenstandsdiploma slaagden 27 cursisten van "Handels- instituut Baggerman. DISTRIBUTIEKRING TILBURG. Na-uitreiking toeslag vaste brandstof fen aan grote gezinnen. De Directeur van de Distributie- kring Tilburg maakt het volgende bekend Op onderstaande plaatsen en "da lgen vindt de laatste uitreikiinig plaats van toeslag vaste brandstoffen aan gezinnen welke bestaan uit 8 of meer personen. Onder gezinsleden worden in ver band verstaan alle tot het gezin be horende personen. Eveneens tellen mee het inwonend dienstpersoneel en de qp het tijdstip van uitreiking iin gemeenschappelijke verzorging ver blijvende gezinsleden, die al dan ni'et hun TD hebben terugontvangen. Alle gezinsleden dienen uiteraard' op hetzelfde adres te zijn ingeschre ven. Voor deze uitreiking moeten wor den overgelegd de stamkaarten van alle gezinsleden mèt inbegrip van het inwonend dienstpersoneel. De hiervoor in aanmerking ko mende gezinnen, wonende in de hier onder niet genoemde gemeenten, be horende bij de Distributiekrinig Til burg, kunnen naar Verkiezing opeen der onderstaande uitrèikplaatsen de toeslag afhalen. Na 31 Augustus a.s. vindt onder igeen voorwaarde nog uitreiking plaats. De na-uitreiking1 vindt plaats als volgt TILBURGMaandag 29 Aug., Dins dag 30 Aug. en Woensdag 31 Aug. OjlSTER WIJKMaandag 29 Aujg. WAALWIJKMaandag 29 Aug!.1 GILZEDinsdag .30 Aug;. DONGEN Dinsdag 30 Aug. De stralende witte Persil-wonderwagens komen een bezoek brengen aan Heusden. (tt ri Ons Feuilleton H. van Heeswijk Oorspronkelijk Nederlandse roman 18. Hij kroop nog even behaaglijk on der de dekens terug en dadht na over de vorige dag. Drommels, wat was dat toevallig geweest die ont moeting op het strand en" ze leek hem nog mooier dan twee jaar ge leden op de boot. Hou oud zooi ze zijn? Ze zag er uit als twintig, maar dat kon natuurlijk niet. Bennie was nu acht jaar, dus mevrouw van Hoog* straten zoü wel ongeveer dertig zijn. En vanavond ging hij bij Jxaar op bezoek. Dat duurde nog zo Lang! iMaar hij zou ze vandaag ook wel ophet strand "zien. Zou die vent met dat luipaardengezicht ook ko men vanavond? Hij beviel hem niet. De man had zo'n vreemde achterdochtige^ uitdruk king op zijn sluwe gezicht. Vreemd, dat gtelaat kwam hem toch bekend voor. Op de Soos in Leiden had den ze ook zo'n gluiperd gehad, die veel op hem leek. Zou hij soms... 1 ach nee, onzin natuurlijk. Die heette Bakker en deze knul Drogenberg of Rozenburg. Hij wist het al niet meer. Ach, wat kon het hem ook schelen. Ik heb niks met hem te maken", dacht Antoon, en op- giewekt sprong hij uit bed, schoor zich en nog voor de bel van het ontbijt luidde, had hij al een half uur ip. zee gebaad. Na het ontbijt tflok hij weer 'da delijk naar het strand met .een boek. Llij huurde op zijn oude plek een strandstoel en zat zo een uurtje te kijken. Van lezen kwam nog niet veel. Toen sprong hij op, liep het strand op en neterj in de hopp Bennie en zijn móéder te zien, doch hij .zag. niets van hen. Nadat hij zo enkele 'keren heen en weer gelopen had, ging; hij weer in zijn stoel zitten en begon te lezen, maar af en toe tuurde hij naar het gewoel der men sen voor hem, of hij niet een kleine jongen met een lange slanke vrouw 'kon zien. Zo bracht hij de morgen door en toen het twaalf uur sloeg had hij twee dozen sigaretten opgerookt en zes bladzijden van zijn boek ge lezen. Mevrouw v. Hoogstraten en haar zoon had hij niet gezien. Des middags ging hij met het treintje naar Alkmaar. Daar liep hij een kledingmagazijn binnen en kocht 'een avondcostuum. Daarna ging bij naar het postkantoor en stuurde een telegram naar Simons. Toen hij des avonds aanbelde op „Zon en Rust" zoals de villa heette klopte zijn hart als van een jongen vap 18 jaar die zijn meisje voor het eerst gaat bezoeken. Het keurige dienstmeisje, dat hem opendeed, nam zijn hoed en stok aan en zei, dat mijnheer reeds ver wacht werd en voordat hij de salon binnenstapte, was 'de kleine Bennie al op hem afgestormd. Mevrouw van Hoogstraten ontving hem met hartelijkheid, maar zijn vreugde over deze avond werd ge temperd toen hij zag, dat het lui paardengezicht, zoals hij jde man in stilte noemde, ook aanwezig wps. Zelf nam mevrouw v. Hoogstraten lussen de beide heren plaats en An toon 'kqn niet nalaten een steelse blik op de vrouw te werpen, want ze zag er in zijri ogen allerliefst uit in haar lavendelkleurige zijden ja pon, maar toen hij bemerkte, dat de ander hem bespiedde, wijdde An toon al' 'zijn aandacht aan Bennie en vertelde deze in levendige kleurén van een luipaard, dat hij gevangen had en bijna" getemd had. Evenwel kon hij niet nalaten aan een kwa- jongenssgiril toe te geven en 20 af en toe een veelbetekenend blik op zijn tafelbuurman te werpen. Mevrouw van Hoogstraten had er slag van haar bezoekers te onder houden en, mensenkennis als An toon had, merkte hij al direct, dat het luipaardëngezicht tot over de oren verliefd was op haar. En bij bepeins de, wat de ander wel van hom den ken moest. Ze spraken over verschillende on derwerpen, over het leven in Indië en Antoon bemerkte, dat zijn buur man tamelijk veel kennis bezat over Indië. Hij vroeg hem over theecul tuur en het resultaat van rijst van droge girond of natte als iemand die jaren in Indië geweest is. 1 In de loop van de avond kwam Anloon te weten, dat de heer Ro denburg lector was van een lyceum in Zeist en zij de weduwe van een zekere kapitein van Hoogstraten, die door een yal van een paard om het leven was gekomen. Toen het bedtijd was voor de jon gen ,was deze niet eerder tevreden of 00111 Antoon moest miorgen weer konten. De volgende avond kwam hij weer, ook de avond daarna en ten slotte waren hij en Rodenburg iedere avond bij de jonge weduwe op be zoek. Geen van beiden sloegen ze een avond over. Op een Zate r dag mid dag; liep hij in zijn eentje te dwalen in bet Ber- gerbos, toen hii bij de Fransman tegenkwam. Antoon was niet bijs ter gesticht over deze ontmoeting, maar ontlopen kon hij de man nia- Luurlijk niet en met een nietszeg gende blik gaf hii. de ander ,een hand. „Hoe rnaakL u het mijnheer Veld man, zo op uw eentje aan het wan delen? Antoon antwoordde slechts met korte zinnen, want hii voelde iets verdachts achter die schijnbare hof felijkheid. Ja, in het bos is bet op de middag heerlijk. Hij wilde veider lopen, maar de ander hield hem te gen en vroeg: „Neemt u me niet kwalijk, mijn heer Veldman, maar heb ik u vroeger al niet eens ontmoet?" Antoon keek hem in het weerzin wekkende gelaat. Misschien ben ik vroeger wel bij u op school geweest, antwoordde hij spottend. De ander ontging deze spot en vervolgde„Wij zullen beiden in leef- tiid niet veel verschillen:. Maar hebt u vroeger niet in Leiden gestudeerd'? Toen ginig Antoon plotseling een licht op. O wee, die vent kon hem natuurlijk nog uit zijn Leidse da gen. Hij besloot tie liegen. „Neen", antwoordde hij zonder blikken o'f blozen. „U ziét mii mis schien voor 'een ander aan?" ,;0, neemt u mie niet kwalijk, maar u lijkt sprekend op zeker iemand, sprekend". En dat „sprekend" rekte bij Ao lang uit, alsof hij daarmede zeggen wilde, je bent bet toch, waarde heer. Anloon werd enigszins zenuwach tig. De ander bad zo'n eigenaardige manier om dé dingen te 'zeggen. Hij sloeg met zijn stok een paar steentjes weg en 'keek ze aandachtig; na. Daarna richtte hii vveer zijn blik op de ander zei„Er zijn veel men sen die op elkaar lijken, niét al leen in gezicht, maar ook in dóen en laten, vind u niet?" Nu voelde de ander de zet en hii antwoordde spottend tot Antoon „Zekér, zeker, dat heb ik oqk ge dacht. Ik weet het zelfs zeker, want ik zie er elke dag, het bewijs van. Goede morgen, mijnheer Veldman" En na deze woorden nam: hij zijn hped af en verdween tussen de bo men. Antoon keek hem verwonderd en ontstemd na. De kerel was slimmer dan hii dacht en zijn afkeer en wan trouwen tegen de man, die h^m elke avond vermoeide met zijn beleefd heden en in wiéns manier yaff op treden hij altijd een zekere spotent dek te, was na die middag verdub- beid. (Wordt vervolgd). T Het is een zeldzaam origineel schouwspel van de Persil-ma'atschappij, de fabrikante van het bekende zelfwerkend wasmiddel PERSIL. Het sensationeel verrassende, wat deze wonderwagens ons bieden, zullen wij niet publiceren. Het geldt hier dus >komt en ziet«. Plaats en tijd der demonstraties zal door de Persil omroeper bekend worden gemaakt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2