voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Distributiemsdedelingen Fa. r.h. M. NORT, Vakopticien No. 6699 Donderdag 1 September 1949 Nauwkeurig de Bril Die Uw Oogarts wil Firma L. J. Veerman, Heusden Und van altena HEUSDEN. Vreesde men Zaterdagavond, dat een dreigende onweersbui de door het Heusden's Dubhel-Mann en- kwartet g(ëorganiseerde muziekavond in de war zou sturen, om 7 uur bleek, toen deze avond aanving met de uitvoering van een 4-tal nummers door de Heusdens Fanfare, onder leiding! van de heer P. A. de Man uit Herpt, deze vrees dngég|rond. Ge lukkig, want het talrijke publiek heeft zeer genoten van de zang (en mu ziek die de navdlgendé veïenig|ingen ten gehore brachten: R.K. Dames koor „Klimop", dir. H. v. |d- Broek Chr. gem. zangiver. „Hallelujah" te Genderen, directeur Leen, Groen Chr. gem. zangiver. „Sursum Corda" te Heusden, directeur Henk Nieuw koop; Gem. zangver. „Oefeningl Baart Kunst" te Kerkwijk, directeur Leen GroenGem. zangver. „Con Amo re" te Wijk, dir. J. iBaselaarHeus den's Dubbel Mannenkwartet, direc teur Leen GroenFanfare „Oefe ning en Uitspanning" te Wijk en Aalburg, directeur H. Moors. Het publiek betreurde het alge meen, dat de avond' voorbij .was. De heren P. H, Dekkers en H. Vink dankten de vereniginig[en en het publiek voör hun flinke opkomst, te vens de politie die er .voor zorg droeg, dat tijdens de uitvoering der nummfers algehele stilte werd be tracht. Enkele personen die zich daar aan niet stoorden, liepen een proces verbaal op. De Heusdense fanfare hoopt, naar aanleiding, van de geslagde 'mu ziek- en zangavond van Zaterdag j.l., een dergelijke ayond te houden <xp ZaLerdajg 24 Sept. a.s. Voor deze avond zal o.m. de medewerking; ge vraagd worden van de verenigingen- uit Haarsteeg;. De openlucht sumultaan-seance dammen gaat Zaterdag, a.s. niet door wegens te weinig, deelname. Op de Maandagavond gehou den ledenvergaderingvan de Heus- dense Hiengelspo'rtvereniging werd be. sloten a.s. Zortdag 4 Sept. het jaar lijkse Koningsvissen te doen plaats hebben. Vertrek vanaf het clublokaal café de Gouden Leeuw, met het nieu we vaandel naar het viswater de Maas. Ook de junioren-leden mogen aan dit visconoDiirs deelnemen. Enige prachtige rpijzen worden aangekocht. Een viertal nieuwe leden werden aangenomen. Bij "de rondvraag werden klachten vernomen omtrent het misbruik ma ken van het loopreclit door leden van andere verenigingen. Het bestuur zal dit ter kennis brengen van het hoofd der politie en de Inspecteur der Domeinen te 's Bosch en trachten hierin verbetering en strenger toe zicht te krijgen. Op het j.l. Zondag te Kaats heuvel gehouden Bond.seoncours van de Langstr. Schuttersbond, hehaalde de heer G. van Hemert van .„St., Blasius" alhier, de kampioensprijs, be staande uit een lauwerkrans en een paar rpachtige schoenen, beschikbaar gestel-d door een fabrikant uit Kaats heuvel. Hulde aan deze kranige schutter. Door het bestuur van bovenge noemde Kond is besloten het vijfde bondsconcours te doen plaats hebben op Zondag 18 September op de schutsbomen van St. Blasius alhier. AALBURG. Vrijdagavond wordt in de Ned. Herv. kerk alhier een lidmatenver- gade ring gehouden. AALST. Zaterdag vyerden we weer eens lierinnerd aan het bestaan van de plaatselijke geitenfokverenigingDeze dag werden n.l. de jaarlijkse keurin gen (gehouden, op een 'terrein nabij de weegbrug. De aanvéer was iets groter dan vorig, jaar, terwijl de die ren, die werden voorgebracht, over het algemeen van goede kwaliteit waren. De jury beslaande uit de he ren Blikmah. en van Loon, geassis teerd door de heer Steenblik, oor deelde als volgt: A. Provinciaal •Register1 A. v. Ooijen,- 2 Johs. van Opstelten, 3 Jac. van Baliegooijen' 4 G. H. Vernooij. B. Plaatselijk reigistergeiten1 "E. van Balie gooijen (tevens ingjesehre- ven in Provinciaal register), 2 G. Dekkers, 3 P. Loef, 4 M. van Driel, 5 J. C. Gijbe, 5 E. v^n Balie gooijen, 7 G. Visser. C. Plaatselijk registeüg|e.iten (één jarig) 1 D. Biesheuvel, 2 B. van Driel, 3 B. van Driel. D. Oudere wilde geiten: 1 A. van Ooijen (tevens ingeschreven in plaat selijk register), 2 G. Visser, 3 P. Loef. E. Ingeschreven lammeren1 A. v. Ooijen, 2 E. van Balie gooi jen,3 M'. Biesheuvel. F. Wilde lammeren: 1 G. Dekkers, 2 M. Biesheuvel. Voorts werden een drietal jonge bokken aangeboden, opgefokt door B. van Driel, waarvan er twee wer den goedgekeurd. Tenslotte werden verschillende v,aii de prijswinnende dieren aangewezen voor de deze herfst te houden kringkeuring. Pp de vorige week Vrijdag te Utrecht gehouden examens van de .Eerste 'Nedérl. Modevakschoolver- enigingi „Ensaid" behaalde onze do>r,psgenöte mej. Jo van der Zalm het diploma Moderne Sierkunst (011- derw. Kunstnijverheid). Zij genoot haar opleiding bij mej. J. Ringé- lestijn te Herwijnen. Vrijdagmiddag is in die Ned. Herv. kerk door het bestuur van de vereniging! tot instandhouding van een school m.d. Bijbel, een speciale samenkomst gehouden, bedoeld' om de Chr. schoof, die vergroot is tot drie lokalen, .opnieuw in gebruik te nemen. Ds. Warmoltz, ouderling van der Ent en het hoofd der schpol voerden het woord. De belangstel ling van de zijde der ouders was zeer gering. De leerlingen ontvingen allen eeri versnapering. De school ■m.d., Bijbel bestond aanvankelijk uit twee lokalen. Het leerlingenaantal was echter dusdanig, dat reeds enige tijd aan twee klassen les gegeven werd in een gedeelte van de Geref. kerk. Deze toestand was echter ver re van ideaal. Door de aanbouw van een derde lokaal is nu in een behoef te voorzien. De afdeling Aalst-Nederhemert van de B.O.G. kwam in samenwer king met de afdeling. Brakel met een stand uit op de tentoonstelling (afd. landbouw), welke vorige week in het leader van de B.O.G. landdag 1949 te Deil gehouden is, georgani seerd door de ring West-Betuwe van de B.O.G., waarbij pok bovengenoem de afdelingen zijn aangesloten. Niet te gienstaande het feit, dat slechts niet bescheiden middelen 'gewerkt kan worden en de afstand' een flinke hin dernis vormde wist men het zo in te richten, dat beslag gelegd werd op de derde prijs. ALMKERK. Door de architecten Bezemer en de Snoo te Wijk en Aalburg, is aanbesteed het bouwen van 2 wonin gen en 1 duplex-woning voor de .ge meente Almkerk. De uitslag is als volgt B. C. Schermers, 'Dussen f33235 P. W. Straver, Almkerk f32150 G. den Besten, Almkerk f30140 W. van Straten, Almkerk f29372 ORAKEL. Bij het gehouden examen voor het Middenstandsdiploma slaagden mej. M. Duijzer en de heren A. Duijzer, J. van Wijgerden, C. van Dalen, J. van Poederoijen en L. G. van Brakel. Zij genoten hun opleiding^ bij het Handelsinstituut Baggerman onder leiding van A. de Noo te Zaltbom- mei en W. Versluis te Zuilic'hem'. De eerste wedstrijd van brand weercorpsen uit de Bommelerwaard werd vorig jaar te Zaltbommel ge houden. Bij deze eerste wedstrijd werd besloten dat de winnaar van de wisselbekèr de volgende keer als gastheer zou optreden en deze eer was Brakel toen te beurt gevallen. •Op Zaterdag 27 Augjustus j.l. werd deze tweede brandweerwedstrijd dan ook te Brakel gehouden. Des middags omstreeks half drie waren een achttal brandweercorpsen nabij het gemeentehuis verzameld, waar de loting tot deelneming zou plaats vinden. Hierna trok men ge zamenlijk naar het veer waar de wed strijd gehouden werd' en de verschil lende pb jee ten waren opgesteld. Aan het veer was reeds een gtrote rhenigte samengestroomd om deze middag, onder zeer gunstigle weersomstandig heden ,te kunnen genieten van de prestaties van de verschillende corp sen. Nadat de jury, bestaande uit de brandweercommandanten uit Den Bosch, Culemborg en Gorinchem met hun assistenten hun plaatsen hadden ingenomen, kon de wedstrijd een aanvang nemen. Als eerste moest deelnemen Kerkdriel, welke een tijd maakte van 25 minuten en 29 sec. No. 2 Aalst met een tijd van 20 mi nuien en 15 seconden. No. 3 Zait- bommei met een tijd van 29 minuten en 36 seconden. No. 4 'Pioederoij'en met een tijd van 31 minuten en 50 seconden. No. 5. Ros sum doch deze moest door mötorpech de wed strijd staken. No. 6 Ammerzoden miet een tijd van 33 minuten en 58 sec. 'No. 7 Hurwenen met een tijd van minuten en 44 sec. "No. 8 Brakel met een tijd van 19 "mintuen en 3 seconden. De uitslag! werd dus als volgt Brakel, ie prijs, bestaande uit bo vengenoemde wisselbeker, waarnaast nog een beker, alsmede een brand weerbijl, beschikbaar gesteld door de firma Sprong uit Zaltbommel- Aalst, tweede prijs bestaande uit een lauwerkrans. GIESSEN. De 16-jarige P. Naaijen, werk zaam bij de firma T. Tankens te Andel, had het ongeluk met zijn hand tussen een betonmolen te ge raken. Dit lichaamsdeel werd der mate gekwetst, dat hij tér behan deling naar het ziekenhuis te Gor- kpm moest worden vervoerd. GENDEREN. De muziekVer. „Excelsior" be haalde op het concours te Everdin- gen in de ie afdeling een ie prijs met 307 punten. De hoogste klassen der Chr. school maakten dezer dagen, onder leiding van het hoofd der school, een plezierreisje naar Oisterwijk. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA. Met het troepentransportschip „Johan van Oldebarnevelt" zullen op 8 September a.s. te Amsterdam uit Indonesië arriveren de volgende militairen uit deze streek: Ivorp. H. M. M. Smits Uit Heusden. O.-Wachtm. J. Schouten te Andel. Sold. I, J. Hi A. de Bodt uit Dus- nen-Hank. Sold. I G. G. M. v. d. Pluijm, uit Dussen-Iiank C 8b. Sold. C. J. v. d. Pluvm uit Dussein- Hank. Sold. B. Ivoops van Dussen. Sold. T. H. Verbeek uit Nieuwen- Sold. I H. v. Breugel van Nieuwen dijk. Sold. W-. v. Balen uit Sleeuw ijk. Sold. I, J. A. v. d. Anker van Wou- drichem, Slot Loevestein. Sold. I, A. Vos,» uit Wijk en Aal burg. NEDERHEMERT. Heden Donderdagavond, om half acht, hoopt ten huize van D. Oomen in de dienst des Woord-s voof te gaan, Ds. van Voorthuizen uit Sliedrecht. "NIEUWENDIJK. Voor het vernieuwen van een duiker aan de Dorpsweg te De Heen voor de gemeente Steenbergen was laagste inschrijver de firma Col ij n en Ippel alhier met f 5240. Het j.l. Zaterdag gehouden fes tival, uitgeschreven door het mannen koor „Onderling Genoegen" alhier, directeur de heer J. de Graaf, is mede door het prachtige zomerweer zeer goed geslaagd. Verschillende zang- en muziekver enigingen van hier en elders namen hieraan deel. Elke vereniging ontving een her inner iugsnledaille, terwijl er nog en kele geldprijzen onder de deelne mende verenigingen werden verloot. Die Chr. gemengde zangvereniging te Woudrichem viel de eerste prijs, zijn de f55 ten deel, terwijl de 'tweede, derde en vierde' prijs zijnde f35, f25 en f12.50, resepctievelijk ten deel vielen aan het fanfarecorps „O;. n:S." lp Kille, Me Chr. muziekver. „Crescendo' 'alhier en het fanfare corps „Irene" te Werkendam. Dies avonds werd er geconcerteerd door de Harmonievereniging1 Pie ter Aafjes" te Culemborg. Vooraf maak te deze verehigjng^ een mars door ons dorp. Wat er door deze Har monie gepresteerd is, grenst aan, het ongelooflijke. Het programma dat uit gevoerd werd, dwong aller bewon dering af. De muziekliefhebbers heb ben deze avonti in. bijzondere mate 'kunnen genieten van het gebodene. „Onderling Genoegen" kan met genoegen en voldoening terugzien op dit zo goed geslaagde festival. Zeer ten genoegen, van het doorgaande verkeer, heeft de Bur gemeester de bordjes bij' de ingang van ons dorp veranderd van „Kom der Gemeente Almkerk" in „Komi Nieuwendijk. t OUDENDIJK. Onze vroegere dorpsgenoot de smid Alb. Ros, thans wonende te Geertruidenberg, slaagde dezer da gen voor het examen vakbekwaam heid smedenbedrijf, welk examen werd afgenomen te Amsterdam, in de week van 22 t.m. 27 Aug. jTl Wij wensen geslaagde van harte geluk met dit behaald succes. UITWIJK. Op Zaterdag; 3 Sept. a.s., des avonds om half acht, hoopt de Ned. Herv. Knapenvereniging „Jonathan" alhier, haar werkzaamheden weder aan le vangen Als leider hoopt o.m. op te tre den, de heer A. v. Oudheusden Jr. Bestuur zowel als de leider verwach ten alle jongens in de leeftijd van 12 t.m. 16 jaar. VEEN. Op het gehouden muziek- en zangconcours te Everdingen, behaal de de zangver. „Zanglust" alhier, in de 2e afd. een eersteprijs mét 333 punten. In de erewedstrijd wérd eed 2e prijs behaald. De heer v. Velzen, onderwij zer aan de Chr. school alhier, slaagde voor de acte Frans. Voor deze acte slaagde ook onze oud-dorpsgenooT, de heer G. Vos. Kerkdriel, derde prijs, bestaande uit een lauwertak. De prijzen wefden door de Rijks inspecteur, de heer de Roos, 'van het brandweerwezen in de provincie's Gel derland en Overijssel aan de prijswin naars uitgereikt. De heer de Roos wees bp het grote belang vap deze wedstrijd en vooral van de oefeningen welke hier aan voorafgaan. Spr. betreurde het, dat xjiet alle, brandweercorpsen uit de Bommelerwaard en naaste om geving hadden deelgenomen. Hij sprak de wens uit, dat bij een vol gende wedstrijd nog! meer corpsen aanwezig zullen zijn en spoorde de deelnemende corpsen aan om nog meer te oefenen en stelde hiervoor Brakel als voorbeeld. Nadat aan alle corpsen en de aan wezige E.H.B.'O. darik was gebracht, was deze. wedstrijd ten einde. 1 Door de brandweer uit Gorinchem was een brandweerladder meége- bracht, waarmede, verschillende de monstraties ten beste werden gelgeven en een ieder kon beproeven of hij' hoogtevrees had. 1 Na afloop bleef men nog een poos gezellig bij elkaar, waarbij het brand weer we zen druk werd besproken en nog .verschillende heren het woord voerden. Het Uitvoerend Comité mag dan ook op een zeer gogd geslaagde brandweerwedstrijd terugzjen. Waarschijnlijk zal VrijldaJg de nieuwe luidklok in de foren aange bracht worden. Het ligt in de bedoeling 's avonds een korte kerkdienst te houdén. WERKENDAM. Maandag 5 Sept. zal de oude raad dezer gemeente, des avonds 8 uur voor het laatst bijeenkomen, ter- wijl de nieuwe raad op Dinsd'ajgavond zal bijeenkomen. Aan de orde is be ëdiging raadsleden en benoeming van weihouders. Ds. Chr. vgn Dam alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Ger. Gemeente van Zaandam. Naar we vernemen is het de bedoeling van HjML Koningin Juliana in gezelschap van Z.K.H. Prins Bern- hard, op Woensdag 7 Sept. a.s. een' bezoek le brengen aan, Noordbrabant. Ook ligt het in de bedoeling! een tocht te maken door de Bielsbosch. Koningin Juliana en Prins Bern hard zullen dan enige ogenblikken ver toeven op de Sophiahoeve. De Bies- bosch zal tijdens het bezoek van liet Koninklijk paar voor 'het publiek ge sloten zijn. De bedoeling is dat de terugtocht door Werkendam gemaakt zal worden. Zo mogelijk zal aan het begin van onze gemeente door de Oranjevereniging: een Erepoort wor den geplaatst. De tocht door Wer kendam zal des avonds te ongeveer 6 uur plaats hebben, volgens de te vplgen routeBiesbosch, Sasdiik, Nieuweweg', Hoogstraat, Kruisstraat, Sleeuwijksedijk, Sleeuwijk, alwaar de overtocht? zal gemaakt worden naar Gorinchem. Langzaam zal door Wer kendam worden gejpden. De Chr. ,U,L.O. school airier heeft dit jaar weer een 15-tal 'leer lingen opgeleid voor het einddiplo ma. Hiervan zijn er 13 geslaagd en 2 afgewezen. DISTRIBUTIEKRING ALMKERK. Hierdoir wordt medegedeeld, dat het Kringkantoor van de Distributie- dienst te Almkerk is verplaatst naar Kruisstraat 15, onder het gemeente huis en elke Maandag, Woensdag en 'Vrijdagmorgen geopend is van 9 tot 12 uur. Te Nieuwendijk zullen géén zit tingen meer worden gehouden. De zittingen te Andel zullen in de eerstkomende tijd plaats vinden op 13 en 27 Sept., 11 en 25 Oct., 8 en 22 Nov. en 6 en 20 Dec- 1949 iie(L kens van 2.30 tot 3.30 uur. 1 Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui Derhalve met Uw recept naar GASTHUISSTRAAT 13 GORINCHEM ZITTINGSDAGEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1