TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD Vervolg Raadsverslag Heusden Raadsverslag Nederhemert Raadsverslag Dussen MAANDAG 12 SEPTEMBER 1949 No. 6702 behorende bij het voor het Land v. Heusden en Altena, de Langstraat en Bommelerwaard De heer Verschuur heeft de inven- tarislijsL ingezien en bemerkte dat er er ook gymnastiekwerktuigen op voorkomen. Ook vindt hij het jam nier dat het vrouwelijk element niet in de raad is vertegenwoordigd, want er komen op de lijst artikelen voor,, waar de vrouwen meer verstand van hebben dan mannen. Spr. acht het wenselijk, dat de gymnastiekwerk tuigen ook beschikbaar gesteld zul len worden voor andere scholen, in de gemeente, anders loopt anient gevaar, dat deze ook door djeize scholen, aangeschaft moeten worden. De Voorzitter belooft dat en W. met deze opmerking rekening zullen houden en zo' ook iter ken(- nis van de Inspecteur zullen bren gen, die trouwens ook reeds in de ze richting heeft gesproken. Eerst dient men evenwel, een ■gemeen schappelijk terrein te hebben. „Met alg. stemmen wordt 'hierop voorstel van B. en 'W. aangenomen en wordt tot de biervoor nodige begrotingswijziging besloten. Verzoek om subsidie van: a. de besturen van de B.K. en Prot. Bewaarschool; b. de B.K. Bibliotheek „St. Jo seph." c. De Kath. Blindenzorgvereen. „Sl. Antonius van Padua." B. en W. stellen voor deze ver zoeken te behandelen tegelijk niet de vaststelling van de gem.-begroting 1950. De heer Dekkens vraagt welk voordeel dit voorstel heeft. De Voorzitter acht gemeenschap pelijke behandeling van dergelijke verzoeken, bij de begrotingsbehande ling voor de gemeente het gemak kelijkst en ook het juiste. De raad gaat hierop ook met dit voorstel van B. en W. accoord. Ten opzichte van het door de Wed. Garstman ingediende verzoek om een tegemoetkoming ex. art 13 van de L. O.-wel. 1920, ten 'behoeve van haar zoontje die per September de Prol. School voor Mulo te 's-Bosch gaat bezoeken, delen B. en W. mede, dat liet verzoek wettelijk kan wor den ingewilligd. Op grond van de financiële om standigheden stellen zij voor, te re kenen vanaf .1 Sept. 1919, een tege moetkoming te verlenen van f6, per imaanid onder bepaling dat deze tegemoetkoming zal gelden zolang in de thans beslaande toestand geen ver andering kond en in geen geval lan ger dan tot. het einde van de nor male leerplichtige leeftijd. Met algemene stemmen wordt al dus besloten. De begroting van het Burgerlijk Armbestuur te Herpt wordt 'gewij zigd overeenkomstig het voorstel van B. e n W. De heren Verschuur, v. Blad el en te Vruchten, worden door de Voor zitter aangewezen al|s leden der1 Commissie van onderzoek der gem.- rekening 1948 aangewezen, de he ren Dekkers, v. Herpt en te Vruch ten voor het onderzoek der rekening 1948 der Godshulzen. De gem.-begroting voor 1949 wordt gewijzigd conform het voorstal van B. en W. De Voorzitter sluit hierop de ver gadering met het formuliergebed. van Dinsdag 2 September 1949, nam. 3 uur Voorzitter: Edelachtb. Heer C. W. van Ommeren. SecretarisWelEd- Heer J. H. v. d. Kolk. Tegenwoordig alle leden. De. Voorzitter opent de vergade ring met voorlezing van het for muliergebed, waarna in handen van de Voorzitter de vereiste eden wor den afig|elegd. De Voorzitter wenst de heren niet nun'benoeming geluk en hoopt steeds in goede harmonie in het belang def gemeente met de leden samen te wer ken. v" Daarna worden de notulen der vo rige vergadering gelezen en goedge keurd. i Aan de orde Eenoeming wethouders. Als wethouder worden gekozen de heren C. van de Werken ein G. de Gaaij. Bij de eerste stemming wprden uitgebracht op C. van de Weiken 4 stemmen, op J. G. Slegh 2 stem men en 1 blanco. Bij de tweede stemming! verkrijgt G. de Gaaij 4 stemmen, J. G. Sle^i 1 stem en 2 blanco. h 1 De beide gekozenen verklaren staande de vergadering hunne benoe ming aan te nemen. Ingekomen is een schrijven van Ged Staten der provincie Gelder land vah 10 Aug. houdende me dedeling, dat zii voornemens zijn de giratificatieregeling 1949 van over eenkomstige toepassing "te vedelaren op 'de secretarissen en ontvartgers der gemeenten m Gelderland. Dit schrijven wordt voor 'kennis geving aangenomen. Vervolgens deelt de Voorzitter me de, dat die heer C. Oomein die ge meente weide „de Hoek" voor 1 jaar heeft gjepacht om 2 maal te hooien. Aangezien het niet mogelijk is 'dit perceel voor de 2e maal te jhoioiien, heeft de heer Oomen op verzoek van de Waal gevraagd of laatstgenoemde op dit peroeël een stier kan weiden. Eesloten wordt hier niet op in te gaan, vooral omdat bet gevaarlijk kis aan een openbare weg; ©en stier te weiden. De heer Verheij vraagit of er in het vervoljg des avond vergaderd zou kunnen worden. Hiermede zal zo miogtelijk in "het vervolg rekening worden gehouden. Vervolgens vraagt de heer Verheij of iets naders is vernomen van het stofvrij maken der straat. De Voorzitter antwoordt, dat er voorlopig nog niet op gerekend kan worden, omdat de gemeente nog steeds wacht op de goedkeuring 'van Arnhem. De heer Verheij informeert verder nog naar het uitbaggeren van 'de vaargeul van de Noordzijde naar. de Zuidzijde der Maas. De Voorzitter zegt, dat over cfeze kwestie een schrijven is gericht aan de Provinciale Waterstaat, te Arn hem, doch tot op heden is daarop nog geen antwoord ontvangen, spr. zal bp antwoord aandringen. De heer van Kooten stelt voor om een verordening in het 4even te roepen, waarbij gemelde veerdienst des 'Zondags voor "heft publiek wordt gesloten, uitgezonderd een half uur vóór en na kerktijd. De heer dé Gaaii acht een zoda nige verordening niet Uitvoerbaar en vermaan zich sterk tegen dit voor stel. De heer van de Werken meent, dat de gemeenteraad niet bevoegd iszo'n verordening vast be stellen. De Voorzitter zal een en ander te bevoegder plaatse informeren en zal deze kwestie in de eerstvolgeil den raadsvergadering tér tafel bren- gen. De heer Verheij brengt de woning van H. van Beek ter sprake. 'Na enige discussie wordt afge sproken, dat de wethouders met een ambtenaar dan de Technische Dienst deze woning gaan bekijken. De heer van Kooten acht het nood zakelijk, dat enkele bomen Langs de openbare weg op hei eiland worden op gesnoeid. De Voorzitter zal hiervoor zorg dragen. Hierna wordt de vergadering door de Voorzitter gesloten. van Dinsdag 6 September 1949. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer A. J. A. Oder kerk. Secretaris: de WelEd. Heer A. A. Snijders. Aanwezig alle raadsleden. De Voorzitter heette de leden har tel ijk welkom en in het bijzonder het nieuwe lid de heer v. Velthoven, waarna werd overgegaan tot het af leggen van de vereiste eden. De Voorzitter wenste de leden van harle geluk niet de aanvaarding van hun lidmaatschap en sprak de hoop uit, dat hij met de nieuwe raad,, welke met uitzondering van een persoon, reeds jaren lang tot ge noegen6 heeft mogen samenwerken, zij in dezelfde traditie voort moch ten gaan. Verkiezing Wethouders Bij de eerste .stemming werden uit gebracht op de heer A. Z. Snoek 6 is tem men, op L. J. de Wit 5 stem men. Bij de tweede stemming wenden uitgebracht op de heer A. J. B. van Dijk 6 stemmen en op L. J. de Wit 2 stemmen en op B. G. Koekkoek 3 stemmen, zodat met alge. stemmen werden benoemd de heren A. Z. Snoek en A. J. B. v. Dijk. De Voorzitter wenste de nieuwe wethouder de heer Snoek proficiat en jjbracht tevens dank aan die heer v. Biesen, voor al hetgeen hij als wethouder voor de gemeente heeft gedaan en gaf tevens te kennen dat hij met de heer v. Biesen ook in moeilijke omstandigheden altijd pret tig heeft mogen samenwerken. Verder gaf de Voorzitter een over zicht van de meest belangrijke be sluiten, waaraan medewerking werd gegeven door de oude raad, in de afgelopen jaren. o a. Afwikkeling nood woningbouw, de finitieve woningbouw, wat voor de ze gemeente een prestatie is gewor den. 'Er zijn n.l'. reeds 75 gemeen tewoningen gebouwd en er staan er nog tien op stapel. Kom vorming. Alle grondaankopen zijn thans afgewikkeld en wel zon der onteigening, overname verbete ring Buitendijk. De brandweer werd gereorganiseerd, verbetering woon ruimte door het nemen van de be sluiten tot het verlenen van bijdra ge woningverbetering en woning splitsing. Er werd overgegaan tot aanbesteding en gunning van restau ratie van liet kasteel, de rattenbe strijding werd ter hand genomen en besloten werd tot het invoeren van straatnamen. Wethouder v. Biesen sprak bij het afscheid nemen als wethouder dezer gemeente als volgt: Ik dank de Voorzitter voor de prettige samenwerking, die wij ge durende de afgelopen jaren hebben mogen hebben in ons college, waar bij ik u altijd voor ogen heb ge houden de eed van trouw, die ik heb afgelegd om het eigenbelang uit te schakelen en steeds het gemeente- lang voor ogen te houden en sprak de hoop uit dat de nieuwe wethou der iSnoek ook hierin zal verder gaan. Wegens fami 1 ieoinslandigheden van de secretaris, worden de notulen aangehouden tot de eerstvolgende vergadering. Ingekomen stukken Van Ged. St. is een besluit inge komen, waarin aan de gemeente ont heffing wordt verleend tot het heb ben van enige uitwegen op de Mo lenkade te Dussen onder nader ge stelde voorwaarden. In de vorige vergadering wend dit punt aangehouden teneinde omtrent bedoelde voorwaarden nadere inlich tingen bij de Provincie in te win- néii. Dit is thans door B. en W. ge schied, niet gevolg dat het Politie- reglement op de wegen in Noord- Brabant 1904, op welk reglement de bevoegdheden van Ged. St. berust, in het verleden altijd niet even drin gend is toegepast. Daarin is thans verbetering gebracht, in dien zin, dat wat betreft 'het verlenen van het recht van uitweg op de provin ciale wegen, door Ged. St. minstens de-voorwaarden worden gesteld als in genoemd besluit bedongen. Besloten werd de bedoelde voor waarden thans te aanvaarden. Van mej. E. A. Wouters een ver zoek haar met ingang van 1 Oct. a.s. te ontslaan uit haar betrekking van maatschappelijk werkster der gemeente Dussen. Besloten werd dit ontslag eervol te verlenen, onder dankbetuiging voor de diensten, die zij in voormelde functie aan de ge meenschap heeft bewezen. Een circulaire van Ged. St. d.d. 10 Aug. 1949, waarin zij mededeelden voornemens te zijn voor de secre tarissen en ontvangers een gelijke voorziening te treffen als vervat in het gratificatiebesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1949 werd voor ken nisgeving aangenomen. Van het Prov. Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Nrd.- Brabant een verzoek 0111 aanvangen- gende 1940 een jaarlijkse subsidie te verlenen van 1 cent p. inwoner. Het lid Koekkoek vraagt wat het Prov. Genootschap tot stand brengt Trachten leed te verzachten... ten bate van Nederland en Indonesië en wat voor een doel zij beoogt. De Yoorz. antwoordt, dat onze gemeente vooral in varband met de restauratie van bet Kasteel zich de medewerking van dit genootschap gaarne zal verzekeren en zij vooral beoogt monumentenzorg, het ver spreiden van culturele tijdschriften, hét organiseren van excursie's, waar mede "grote kosten gaan gepaard; het doen van opgravingen zoals on langs te Heusden. Besloten werd een subsidie toe te kennen van f25, per jaar. Van,,Mej. M. _v. Voorthuijzen-Bre- mèr een Verzoek om haar salaris te verhogen tot f800,per jaar. Naar aanleiding van dit verzoek heb ben B. en W. aan de besturen van v e rs c h i 1 le nde so o r tgel ij ke gem een ten een onderzoek ingesteld. De gegevens uit deze enquête verzameld overtuig den B. en W. niet van de noodzaak der gewenste salarisverhoging. Het lid Koekkoek vraagt waarom B. en W. afwijzend geadviseerd heb ben. Hij vindt het prae-advies wel wat vaag. De Voorzitter zegt, dat Dr. v. Vuu- re zeer weinig bevallingen behan deld en meestal verwijst naar Mej. Voorlhuijzen Spr. zegt dat het Zie kenfonds besluit werkt wat vroeger ten laste kwam van het Burgerlijk Armbestuur voor de armlastige ge zinnen. Het lid Bax stelt voor om haar een verhoging toe te kennen van f 100,per jaar. Met algem. stem men wordt besloten op dit verzoek afwijzend te beschikken. Straatverlichting. B. en W. worden gemachtigd tot het aanbrengen van de voorgestelde straatverlichlingspunten en daar voor liet benodigde crediet te verle nen dat per lichtpunt op f90, .wordt geraamd. Deze straatverlichting zal worden aangebracht bij de navolgende pun ten Nabij café L. J. de Wit aan de baan; bij perceel A 14; tegenover de klompenmakerij de Rooij A 19 en de sigarenmaker ij A 17; tussen de percelen A 57 en A69; bij kan toor notaris en nood woningen Hoek; bij Chiv Ger. Iverk; bij C. v. Va;iik, Hoek; bij klompenmaker Colijn aan buitenkade; in Kerkstraat nabij A, Lens veil; aan Molenkade nabij uit gang R.K. Kerk; in Willhelmiinastr. nabij L. Koops; in Krekeldraai t.o. oprit Wilh elminastraat Flank: bij A. Dekkers, grens Hank- Nieu wend ijk; Bij W. v. d. Pluijm te genover W.Sanner; bij A. v. d. Stelt in bocht; bij W. Mcijers C 113.; op Visserskade; op Kruispunt Nieuwe- steeg en Keizer Napoleon weg. Benoeming maatschappelijk werk ster. Door het ontslag van Mej. E. A, Wouters als maatschappelijk werk ster moet in deze vacature vóór 1 Oct. fiJS. worden vóórzien teneinde de subsidiëring door de Stichting Maatschappelijk Werk te 's-FIage niet in gevaar te brengen. De Voorz. zegt dat momenteel' 3 sollicitaties binnen zijn. Het lid Koekkoek zou de benoe ming gaarne in handen van de raad houden en niet te delegeren aan B.v en W. daar de maatschappelijke werkster thans een voorname plaats in neemt. Het lid Bax wil de benoeming ook bij de raad houden. Met alg. stemmen werd besloten de benoeming te delegeren aan B. en W. teneinde vóór 1 Oct. de be noeming alsnog te kunnen jdoen plaats vinden. Aanleg sportveld te Hank. In het ifitbreidingsplan voor Hank is een terrein gereserveerd voor aan leg van een sportveld. Door de Neet. Heide 51 ijis in overleg met de Centraal Techn. Dienst te Alinkerk een plan ontworpen 0111 tot aanleg hiervan op bescheiden schaal over

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 5