voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Mercurius 1949 und van altena gratis No. 6704 Maandag 19 September 1949 Heusden Firma L. J. Veerman, Heusden Zij, die zich vanaf heden op het „NIEUWSBLAD" abonneren, ontvangen de nummers tot 1 Oct. a.s. HEUSDEN. De collecte voor het T.B.C. Fonds „Draagt Elkanders Lasten", heeft in deze gemeente opgebracht f 121,29. E^n woord van dank aan gevers en collectanten is hier zeker op zijn plaats. Vrijdagavond hield het Dept. Heusden, der Maatschappij ,,,Tot Nut van 't Algemeen" in de achterzaal van hotel „Concordia" een algeme ne ledenvergadering. De Secretaris, de heer Hus, bracht zijn jaarverslag uit, waaruit 'bleek, dat zowel de lezingen, als de resul taten der Tekenschool en die der Bi bliotheek in het afgelopen seizoen reden tot tevredenheid gaven. De le zingen stonden op een hoog peil en hadden de leden zeer veel voldoening gegeven. De inkomsten der biblio theek waren ongeveer gelijk aan die van het vorige jaar, terwijl de les sen aan de tekenschool een bevre digend verloop hadden. De heer A. de Haan bracht verslag uit als penningmeester van het De partement, Mej. M. Kramer voor de Bibliotheek, terwijl mededeling werd gedaan dat de rekening der Teken school door 2 leden was onderzocht en in orde bevonden. Ook hjjt geldelijk beheer der bei de andere instellingen werden in or de bevonden. De Voorzitter, "de heer W. Knoop, bracht de diverse functonarissen dank voor hun beheer. De heer D. J. Hus werd met alge mene stemmen als Secretaris herko zen. Besloten werd in het a.s. seizoen weder een 4-tal sprekers te doen op treden. Van de rondvraag werd nog door een paar leden gebruik gemaakt, waarna de Voorzitter de vergadering sloot. AALBURG. Woensdag a.s. des avonds om 7 uur, hoopt voor de Ger. Gem. al hier voor te gaan Ds. Blok van Zeist. ANDEL. Bij de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse is beroepen als predi kant Ds. J. J. v. d. Krift te Rens- woude. De uitslag .van de alhier ge houden aanbesteding voor verbouw van de Chr. school is als volgt A. M. de Waal, alhier f 4300.' H. van Noorloos, Andel f4320. A. J. A. Smits, Andel f4759.. A. Tankens, alhier f4967. T. Tankens, alhier f4997. Gegund aan de laagste inschrijver. - Arch. Luinge te Almkerk.' Het bouwen van een podium in het verenigingsgebouw alhier is ge gund aan de laagste inschrijver A. Tankens alhier. Van gemeentewege bestaat ge legenheid voor kosteloze herinehting tegen pdkken op Dinsdag 20 dezer des nam. 1 uur ten huize van dr. J.i J. Oosterom alhier. Door Ged. Staten is het raads besluit tot verkoop van een perceeltje grond onder de gemeente Veen, ei gendom van de gemeente Andel, aan Mr. S. Naaijen te Rotterdam goed gekeurd. Het oude P.N.EjM. huisje is door de gemeente van de P.N.EjM:. overgenomen voor bergplaats. Het nieuwe transformatorhuisje is gereed. ALMKERK. De in Indonesië verblijvende militairen zijn in het algemeen ge noodzaakt, voor de op hun leven gesloten verzekeringen een premie verhoging te betalen, ter dekking van het zgn. Tropen- en Molestrisico. Zou deze betaling om de een of andere reden worden nagelaten dan zou de kans bestaan, dat, in geval van overlijden, de nagelaten betrek kingen van de verzekerde militair de verzekerde uitkering niet of slechts voor een gedeelte zouden ontvangen. Onder bepaalde voorwaarden neemt het Rijk dit extra risico voor zijn rekening. Inlichtingen hieromtrent worden ten gemeentehuize verstrekt. Op Donderdag 22 Sept. a.s. n.m. 7.30 uur, hoopt de Herv. Man- nenvereen. alhier, onder leiding van de heer A. Geudeke, weder een aan vang te nemen. Naar wij vernemen "heeft de Ed.Achtb. Heer H. Blok, Burgemees ter dezer gemeente, het Eere-voor- zitterschap van het Bazar-Comité, wel ke in October a.s. alhier zal worden gehouden, aanvaard. CAPELLE. De bij de Ned. Herv. Kerk alhier beroepen predikant Ds. Zwij- nenburg uit Huizen, hoopt aanstaan de Woensdag een bezoek aan onze gemeente ter kennismaking te bren gen en dan 's avondk in het kerk gebouw in de Dienst des Woords voor te gaan. Tot ambtenaar ter gemeente secretarie van Sprang-Capelle is be noemd de heer J. Knaap te Raams- donk, thans volontair te 's-Graven- moer. Het echtpaar L. Sprangers- Stoel, wonende te Vrijhoeve-Capelle aan de Loonsedijk, hoopt 5 Oct. a.s. zijn 50-jarig huwelijksfeest te vieren. GIESSEN. Tot de Technische Hogeschool te Delft is toegelaten onze dorps genoot A. Kramer. 's-GRAVENMOER. Bij: de aanbesteding voor het bouwen van 4 woningen, waarvan 2 duplexwoningen, in opdracht van de gemeente, was de laagste inxschrijver de fa. gebrs. Broekhoven te Oost- eind, gem.. Oosterhout. In de zaal van de oude D.L. school .alhier, werd Dinsdagavond jl. een propaganda-aviond gehouden voor Steun Wettig Gezag. 0.a. werden en- kiele films vertoond en werd door en kele sprekers een uiteenzetting ge geven betreffende' doel' en betekenis van Steun Wettig Gezag. Ook werden de heren van de plaatselijke Commis sie in deze véYgadering geïnstalleerd. GENDEREN. De N.V.'V'. Bestuuurdersbond Heusden e.o. belegt op Donderdag 22 Sept. a.s. ,in de zaal van de heer C. van Wijk alhier een openbare vergadering over het onderwerp „Wat beoogt de "Benelux". Om een ant woord op dteze vraag te gevien, vond het bestuur de N.VjVRsecretaris Ad Vermeiden bereid over dit onderwerp een inleiding te houden. De inleider waarborgt een deskun dige behandeling van dit vraagstuk. Een ieder die hiervoor interesse heeft, kunnen vvij aanbevelen deze vergade ring bii te wonen. Dr zal"ruimte gele genheid geboden worden met spreker van gedachten te wisselen. GORINCHEM. Op de Landbouwtentoonstel ling, uitgaande van de VEBO te Lei den behaalde een groep leerlingen van de Chr. Landbouwwintersehool te Gorinchem een eerste prijs in de jaarlijkse wedstrijd' in rundvee-beoor deling. Bovendien wist de leerling A. Korevaar te Giéssendam zich in deze wedstrijd persoonlijk te onderschei den. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA. Te Eindhoven, Tilburg en Roo sendaal worden E.V.O. chauffeurs cursussen gegeven. Op de meest be vattelijke wijze worden a.m. behan deld' Hec technische gedeelte (motor enz.,)het commercieel gedeelte (klantenpsychologie enz.)'tomgaan met vervoersdocumentende kennis ran de wettelijke bepalingen, waar mede de chauffeur op de hoogte moet zijn bij bet afleveren der goederen het rijden en de verkeersregels. Aan het e jnde van de cursus wordt een examen afgenomen en waanneer het diploma Wordt behaald, 'kan de cur sist "ook zeggen: „Ik ben een Sul- round chauffeur". juaar uit vakonderwijs van zeer groot belang werd 'geacht en de af standen 'Eindhoven, Tilburg len "Roo sendaal teen grote belemmering vorm den, heeft het 'werkcomité van de Economische 'Sectie der 'Stichting tier bevordering van de 'Welvaart In bet Land 'van 'Heusden ten Altena én de Biiesbosch, 'zich in 'verbinding gestéld met de E.V.O. District Noordbrabant, om te trachten teen afzonderlijke cur sus te organiseren Voor het Land van Heusden en Altena. De E.V.IO:. heeft 'zich -daartoe bereid verklaar^ mits ér 25 deelnemers gevonden'wor den. 'De kosten bedragen f 16.— én yoor 'niet-leden f 24.(bij vooruitbe taling). 'Aanmelden voor '1 Oct. ie k. bij 'het Bureau der Stichting Wfel- vaart, Hoekeinde 30 'te Sleeuwijk. De Stichting ter bevordering der Welvaart Is in deze wel 'zeer actief geweest En wij Vetonderstellen dat dit 'voor velen zaf worden geappre cieerd. WIJK. De heer Wink, die kort ge leden slaagde voor het eindexamen H.B.S. te Gorkum, is toegelaten tot de Technische Hogeschool te Delft. Algemene Middenstands- e n Industrie-Tentoonstelling 't Klinkt fantastisch maar toch is het een feit, dat na het besluit de „Mercurius" te ver plaatsen naar een groter terrein ter uitbreiding, thans nog blijkt dat men nog ruimte tekort komt. In ons vorig artikel van Maandag j.l. meldden wij dat Tiet onze stout ste verwachtingen overtrof, nu zijn we helemaal perplex over de nooit zo groot verwachte deelname. Dit geeft de burger moed en zo ook Tiet actieve „Mercurius"-bestuur en z'n Techn. Adviseur, die naarstig arbeiden om deze tentoonstelling in een nationaal licht te stellen. Het klinkt misschien wat te vroeg om nu. al een woord van waardering en dankbaarheid te laten horen, maar toch menen wij het Gemeentebestuur en in het bijzonder onze Burgervader de WelEd. Heer A. v. Delft, die elk moment genegen was ons bij te staan in de vele moeilijkheden die ©en der gelijk gebeuren aankleven, onze dank langs deze weg al kenbaar te maken. In onze 'laatste advertentie spra ken wij over een toverachtige illumi natie, en nu is het zo, dat dit inder daad iets adembenemend zal worden. 'N grapjas zal misschien gedacht hebben, dat het „Mercurius"-bestuur met z'n i3en gezamenlijk de verlich tingen zouden aanbrengen, al krui pende door de struikjes van 'tWil- helminaplantsoen heen. Nee, zo is 't niet, leest U maar eens verder: Niemand anders dan de grote„Hor- tensius", Electro Technisch Bureau te Gouda, de man die de Benelux- Ten toonstellingen, Waalwijk, Amers foort en VHertogenbosch verzorgde, zal straks de „Mercurius" 1949 in een gewaad steken dat z'n glans doet uitstralen tot ver over de provinciale grenzen. U ziet het, voor Heusden geldt nog steeds: wanneer we iets doen, dan doen we dat goed. En nu tot besluit van het nieuws over de „Mercurius 1949" nog dit: De tent, die gelegenheid zal geven tot een complete restauratie, cabaret, dancing, behoort tot de mooiste van Nederland. 't Programma zal nader worden be leend gemaakt, maar ik kan U ver tellen... nu, ik zal daar nog even mee wachten met het U te vertellen, maar ctat liet goeci ï's, daar kunt U op rekenen. Deze week komt de Persconferen tie, waaraan verschillende autoritei ten zullen deelnemen. De radio-omroep wordt ook inge schakeld en wel de N.C.R.V. en de K.R.O. Tot ziover düs het nieuws be tref fende de „Mercurius 1949". WIJK EN AALRURG. De in deze gemeente gehouden collecte voor het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten", heeft het mooie bedrag van f 230.8 5 opgebracht. Dte milde gevers en geefsters, alsmede zij die met het busje gingen, vanaf de ze plaats onze hartelijke dank. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat op het gemeentehuis te Wijk gelegen heid bestaat voor het herijken van maten, gewichten en meetwerktuigen, en wel op Woensdag 28 September 1949 van 1012 en 1315 uur voor de berijkpllehtigen uit Aalburg en op Donderdag 29 September 1949 van 912 en 1316 uur voor de ber- ijkplichtigen uit Wijk. Voor nadere bijzondierheden wordt verwezen naar de 'bekendmakingen. Het consultatiebureau vioor zui gelingen zal voortaan op Woensdag gehouden worden. De eerstvolgende zitting vindt plaats op Woensdag 21 September, nam. om 2 uur. Wethouder Dl van Wijk is aan gewezen* als looo-burgemeester Pp Woensdag 14 September werd met die ouden van diagen een reis gemaakt naar de Veluwe, Achter hoek en Elten. De touringcaronder nemers Gebr. Bleijenberg en deGebr. Bouman hadden hiertoe hun mate riaal' gratis ter beschikking gesteld. Om half acht .vertrok1 het gezel schap uit Wijk om via Zaltbömmel -Utrecht-Zeist naar Austerlitz te rij- -den. Nia het gebruik van een koje koffie werd die pyramid© bezichtigd1. Allen genoten van 'het wonderschone uitzicht. Het volgende reisdoel 'was Renkum en wel het Sanatorium „Oranje Nassauoord", waar verschil lende reizigers ©en bezoek brachten aan Hendrik Scbeffers, die onlangs uit Indië terugkeerde en aldaar voor enige tijd moet verblijven. Over Heefeum-Oostérbeek kwam! het gezelsthap in Arnhem aan, waar de koffiemaaltijd' werd gebruikt in het park Sonsbeek. De middagrit voerde naar Elten, bet nieuw gean nexeerde Duitse gebied. Op de El'ter- berg werd een kop thee gedronken. Dank zij het schone, heldere weer 'kon men tot ver in Duitsland zien, de verwoestingen in Emmerik waren met een kijker goed waar te nemen. Terug over Elten (Laagj en Beek brachten de bussen 'het gezelschap door het prachtige 'Mjontfte rtand' naar het oude stadje 's Heerenberg, waar vlak aan Duitse grens werd gedraaid. In snel tempo werd via Doesburg- Dderen-Velp de terugreis naar Arn hem aanvaard, om tijdig in het Bur gers Dierenpark te kiinnep zijn. Het bezoek aan deze tuin viel bij de deelnemers bijzonder in de smaak. Intussen werd in een dier Arnhemse restaurants een feestdis aangericht. Het was omstreeks zeven uur, dat men zich om deze dis verenigde, om te genieten van een kostelijk diner. Tijdens het dessert speélde het orkest Uitgave: Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct< Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur VAN 4 OCTOBER t/m 8 OCTOBER OOK SHIRLEY HAALDE HET NIET. Het is de laatste tijd erg in de mode om over het kanaal te zwemmen. Niet iedereen lukt dat. Tot nu toe zijn slechts twee pogingen met succes bekroond. Een van de Engelse schooljongens Philip Mickman en de tweede door de Belgise zakenman Du Moulin. Op de foto ziet li de Amerikaanse Shirley Hay France voordat zij door vermoeidheid genoodzaakt werd, in de volgboot te stappen. Om vergissingen te voorkomen: ze is 18 en geen 80, zoals men uit de foto zou afleiden 4

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1