Ll'liMI Binnenland FIRMA L. J. VEERMAN PROGRAMMA SPORT/ HENDEKEN. Burgemeester en mevrouw van der Schans brachten deze weëk een bezoek aan de familie Tan van 'He men alhier, om namens HLM. de Ko ningin aan de ouders een kostbaar zilveren bekertje te overhandigen, ge schonken ter herinnering aan het be zoek van Hare Hajestein in 1946 en aan de geboorte van hun 12e kind, dac op 1 Aug. j.l. werd geboren. Op het bekertje is aan de ene zijde de gekroonde letter J gegraveerd en aan de andere zijde de geboorteda tum van de kleine Johannes. De collecte voor het t.b.cf fonds „Draagt Elkanders Lasten", heeft in de gemeente Eethen opge bracht: Genderen f^5.67, Doeveren en Heesbeen f24.80, B.-Broek f26 19, Eethen f 11.02, Drongelen f14.33 en Meeuwen f25.13. NIEUWENDIJK. De fa. A. van Andel alhier was met f 17.991 de laagste inschrjjf- 5ter voor de bouw- van een woon- winkelhuis annex schuur en werk plaats alhier. De heer M. de Graaff 30 ^Ber Gem.bode te Wijk en Aalburg. ai spoedig had verworven. De heer de Graaff heeft het in zijn loopbaan niet altijd gemakkelijk gehad. Zowel de moeilijkheden na de eerste wereld oorlog 19141918, als ook de span ningen voorafgaande aan en tijdens de laatste wereldoorlog, heeft hij van zeer nabij meegemaakt. Afzonderlijk zii vermeld, dat de jubilaris zich bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt als Hoofd van de Plaatselijke Lucht beschermingsdienst en als onder-com mandant van de plaatselijke brand weer. Dat deze betrekkingen, vooral in de latere oorlogsjaren, geen sine cures waren, behoeft nauwelijks te worden gezegd. Meermalen gaf hij tij dens luchtaanvallen blijk van man moedig gedrag. Uit heel zijn optre den blijkt, dat de benoeming van de heer de Graaff in 1919 een juiste is geweest. Wij wensen de bode der gemeente Wijk en Aalburg met dit misschien wat ongebruikelijke jubileum (door oorlogsomstandigheden kon zijn 25-ja- rige ambtsperiode niet herdacht wor den) van harte geluk en twijfelen er niet aan, of het zal hem op 1 October a.s. niet aan belangstelling ontbuelcen. RIJSWIJK. De horlogemaker v. Tilburg alhier werd dezer dagen dood op zijn bed gevonden. Wel tragisch. De zitting voor de herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen voor deze gemeente vindt plaats te Woudrichem op 6 Oct. a.s.„ van 10 12 uur. SLEEUYVIJK. Die collie btantjies der Geref. 'Zendingsverehiging hebben f75.75 bij eengebracht. Tot secretaris der Geref. Zen- dingscommisse is benoemd, de heer M. B. v. Andel. Uit Indonesië repatrieerden de dienstplichtigen W. v. Baaien en P. v. d. Biend. Hun werd' een hartelijke ontvangst bereid. UITWIJK. Die collecte in deze gemeente gehouden ten bate van het Protest. Interkerkelijk Thuisfront (P.I.T.), bracht op het bedrag Van f 20.36. VEEN. Die herijk van maten en ge wichten voor deze gemeente zal plaats hebben te Andel op Dinsdag 4 Oc tober a.s. van 1012 ien van 1316 uur in het verenigingsgebouw. WIJK. Woensdag 21 Sept. j.l. her dacht het echtpaar N. van Rijswijk en J. van Rij swijk-Ke'rkwijk onder grote belangstelling de dag1, dlat zii voor 50 ja'ar in het huwelijk zijn ge treden Door de kërkeraad dier Ned. Herv. gem. werd toezegging! van be roep uitgebracht op Ds. J. T. Door- nenbal te O ene. WIJK EN AALBURG. In de laatstgehouden ledenver gadering der voetbalvereniging, N.O. A.D. alhier werd besloten op 1, 2 en 3 December a.s. een hazar te hou den. Die voorbereidende werkzaamhe den hebben reeds een aanvang ge nomen. Verschillende giften kwamen al binnen en zullen t.z.t. in' dit blad verantwoord* worden. A.s. Zaterdag draait er in het Verenigingsgebouw alhier een film van het bekende boek „De Zoom van Monte Cristo", een boeiend verhaal uit een rumoerige tijd. Bij vorige films was de gelui din- stallatie niet zoals het behoorde, maar deze is nu vernieuwd, en zal weer voor volle 100 pet. zijn. Vanaf heden plaatsbespreken per telefoon onder no. 10 Wijk en Aal burg en Zaterdag tussen 2 en 3 uur aan de zaal. ..(Zie advert.). WAALWIJK. Benoemd tot leraar aan de Prot. Chr. HJ3|.S. alhier: Frans: W, T. H. van Spanje te Amersfoort; boekhouden C. Pel te Dordrecht V007 godsdienstonderwijs Ds. W. C. van Burgerier te Waalwijk en Ds. J. W, de Bruijn te Sprang. WAARDHUIZEN. De ook in deze gemeente ge houden collecte voor het Protest. In terkerkelijk Thuisfront, bracht op de som van f21.25. 'Vorige week werden de fan damenten gelegd voor ide bouw van een boerderij nabij ide Stenenheul, bestemd voor de landbouwer Joh. van Herwijnen C.Tzn. alhier. Op 30 Sept. a.s. bestaat er in de Chr. school alhier gelegenheid cot kosteloze inenting tegen pokken. WERKENDAM. Ds. Chr. v. Dam alhier, kom voor op het tweetal voor een te he Op 1 October a.s. hoopt de heer M. de Graaff de dag tfe herdenken, dat hij voor 30 jaren als bode in dienst der gemeente Wijk en Aalburg trad. j Voordien was hij werkzaam bii ^e Nederlandse Spoorwegen als machi nist, welke betrekking hij .wegens zijn gezondheid niet kon blijven waarne men. Gedurende bovengenoemde periode heeft dé heer dé Graaff zich doen kennen als een ijverig en bekwaam ambtenaar, die zich de sympathie van het gemeentebestuur en ingezetenén roepen predikant bij de Ger. Gem. van Botterdam (C.) De Postduivenvereniging „De Wilhelminabode" hield een wed vlucht vanuit Quivrain (Frankrijk). Afstand 178 km. Los 12 uur. Aan komst le duif 2 uur. Laatste 2.16 uur. Uitslag: A. Biesheuvel 1, 3, 5, 15, 17; G. Ippel 2; B. Baggerman 6, 9, 13, 14, 17; L. Klop 4; S. Paans 7, 11, 24; Jac. v. Driel 8; H. v. d. Stelt 10, 12, 18; Slingers 16; M. Koman 20, 21; Gebr. Kom an 22; J. Biesheuvel 25, 26. Ie kampioen hok, 1544 punten A Biesheuvel; 2e kampioen hok, 1532 p., B. Baggerman; le kampioen duif 517 p. A. Biesheuvel; 2e kampioen duif 503 p., B. Baggerman. Hedenavond 0111 half acht zal in de Chr. Geref. Kerk als spreker optreden Ds. J. v. Ravenswaaij van Zaamslag. ZUILICHEM. Na in de morgeiigodsdiensloe- fening te zijn bevestigd door zijn va der Ds. A. v. d. Kooij, deed Zondag middag de beroepen predikant bij de Ned. Ilerv. Gem. alhier, Ds. A. v. d. Kooij zijn intrede, sprekende over .Ter. 45 vers 4 en 5. Na de dienst werd Ds. v. d. Kooij toegesproken door Ds. v. Galen, Ned. Herv. Pre dikant te Brakel, consulent van Zui- lichern, door Ds. J. W. v. Hoek, Geref. Predikant alhier en tenslotte door ouderling v. Herp, namens de kerkeraad. De 111 deze gemeente gehou den lijstcollecte ten bate van „Zui- lichems Thuisfront" heeft het mooie bedrag van ruim f341 opgebracht. Alle gevers en geersters hiervoor hartelijk dank. Volgende weëk zullen de pakketten worden verzonden. punten brengen. Wanneer er met meer élan gespeeld wordt, kan dit zeer zeker. Het aanvangsuur zal nog nader worden békend gemaakt. Het 2e en 3 e gaan naar Haarsteeg en zullen daar een zware dobber hebben, doch zii hebben reeds meer sterkere tegenstanders doen struike len. Donderdag is het in verband met de opbouw van de tentonos telling geen trainen. AALST. J.l. Zaterdag kwam geen der Rodi- elftallen binnen de lijhen, zodat het, wat de sport betreft, zeer rustig was. A.s. Zaterdag spelen de junioren A hun laatste competitiewedstrijd om 4 uur thuis tegen de Altena-jiinnioren A van de Nieuwendijk. Roda 1 zal deelnemen aan de af- de 1 i ngs beke r we d st rij d e 11waarvoor echter nog geen programma is vast gesteld. ANDEL. Zaterdag j.l. speelde Sparta 1 haar laatste competitiewedstrijd tegen Achilles 1 te Veen: In een meer spannende dan fraaie wedstriid be haalde 'Sparta een 22 gelijk spel, een resultaat waar beide partijen te vreden mee mogen zijn. De leiding van scheidsrechter den Hartog uit Gorinchem "was uitstekend. Sparta 2 speelde eveneens met 22 gelijk tegen Altena 3 van Nieu wendijk. Ook flier was de leiding vail scheidsrechter van Zon uit Rijswijk zeer goed. Zaterdag a.s. speelt Sparta 2 haar laatste wedstrijd voor deze competitie om half 3 te Aalburg tegen Wilhel- mina 4. 'sGRAVENMOER. De Zaterdagmiddag j.l. gespeelde vriendschappelijke westrijdd V.V.S. al hier tegen T.P.O. te Drongelpn, op het terrein van laatstgenoemde vereni ging, eindigde in een 32 overwin ning voor 's Gravenmoer. VEEN. Het was .jammer, dat door buiten gewone omstandigheden beide elf tallen van Achilles j.l. Zaterdag voor het spelen van hun laatste competitie wedstrijden ,met invallers in het veld moesten verschijnen. Achilles 2 trok met een heel zwak elftal naar Brakel en verloor met 31. Het was hier danken dat deze nederlaag zo klein echter aan doelman den Dekker te danken dat deze nederlaag zo klein bleef, daar deze gelijk een leeuw in de goal stond en niet wou zwichten voer de vele :en harde schoten der tegenpartij. Achilles 2 is dit eerste jaar in de 31e klasse weT zeer onfor tuinlijk geweest en eindigde dan ook op de laatste plaats van de ranglijst. Achilles 1 speelde thuis tegen Spar ta 1 uit Andel. In een sportieve strijd' werden de punten gedeeld (22), waardoor Achilles 1 eindigde op de 2e plaats v,an de ranglijst, hierdoor onze verwachtingen die wij koester den bij hun intrede in de ie klasse, niet beschaamd makende. De Groen- VVitten hebben gehoond dat zij hun plaats in de eerste klasse wél degelijk waard zijn. Van die 18 gespeelde wedstrijden wierden er 9 gewonnen, 5 gelijk en 4 verloren, aantal punten 23. Voor a.s. Zaterdag staat alleen de ]unioreiiwedstrijd Veen AKerkwijk A op het programma. Aanvang 4 uur. Mogelijk spéélt Achilles 2 ook een thuiswedstrijd', dit wordt nog na der bekend gemaajrt. In onze stand op de MERCURIUS 1949 Heusden exposeren wij een pracht collectie SCHRIJF- TEKEN- KANTOOR- ROMANS en KINDERLECTUUR benodigdheden Zie ook onze afdeling RECLAME DRUKWERK vervaardigd op onze drukkerij r Boekhandel Drukkerij Heusden OFFICIËLE OPENING VAN „MERCURIUS 1949" OP DINSDAG 4 OCTOBER A S. 1. Ontvangst om 10.45 uur in Restauratie Mercurius op het Ten toons tellings terrein 2. Welkomstwoord door: de Voor zitter Mercuriusbestuur en Ed. Achtb. Heer van Delft, Burge meester der gemeente Heusden. 3. Opening der tentoonstellingster reinen door Mevrouw van Delft. 4. Algehele rondleiding van het ge hele gezelschap over de tentoon stelling met reportage. 5. Samenkomst van genodigden met standhouders in restauratie. 6. Persbespreking.' 7. Dankwoord. WIJK EN AALBURG. WILHELMINAHet eerste elftal speelde j.l. Zaterdag thuis tegen Sleeu- wijk 1 en verloor met 31. Het der de speelde uit tegen kerkwijk 1 en behaalde een gelijk spel 33. A.s. Zaterdag gaat het ie op bezoek bij Rijsoord 1. Een moeilijke opgave voor de Geel-Zwarten, want Rijsoord behaalde uit de idrie gespeelde wed strijden de volle buit. Vertrek 2 uur. Het vierde speelt thuis tegen Andel 2. Aanvang half drie. Het derde krijgt Slee uw ijk 2 op bezoek. Aanvang 4.1 5 uur. HEUSDEN. Ons 11e elftal: ;is er weer niet in geslaagd de overwinning ,uit het vuur te slepen. Dit keer Verionen zij met 2—-o van Raam s donk. peze stand was reeds voor de Lust verkregen. Heus den heeft- echter deze wedstrijd voor een groot deel ^verloren door de scheidsrechter, die, wanneer ,er maar een Heusdenspeler voor het doel kwam, floot. Zo onthield hij Heusden een schitterend doelpunt van W. van Wijk door heel laconiek te verklaren, dat dit off-side ;was, terwijl van Wijk zich alleen door ;de verdediging wrong, met nog een half uur te spelen had dit een ommekeer kunnen brengen. Het zou onjuist zijn de ne derlaag alleen hieraan toe te schrij ven. Onze jongens lagen gedurende 3 kwartier in tempo te laag, er zat geefi vaart in. Mogelijk is ook het niet mede spelen van beide binnen- spelers, die door beenbreuk verstek moesten laten gaan, schuld. Al ntel ai jongens, niet bij de pakken neer zitten,, er resten immers nog vele wedstrijden en eens zal Vrouwe For- luna ook u gunstig gestemd zijn. Zondag a.s. komt NtOf.A.B. op be zoek. Mogelijk kunnen dit de eerste VERENIGING VOOR KERKORGEL- EN HARMONIUM BESPELERS. Op Zaterdag 24 Sept. werd in de Ned. Herv. kerk te Veen de 2e vergadering van deze vereniging g(e- houden. Tal van organisten en har moniumbespelers uit Almkerk, An del, Genderen, Rab.-broek, Veen, Vlij men, Drunen, Baardwijk en Besoijen waren opgekomen. Ook waren de Kerkvoogd en enige notabelen der Herv. gemeente van Veen aan wezig. In de pauze traden 5 nieuwe leden tot de vereniging toe, onder wier ledental zich reeds 2 dames- liefhebsters der orgelmuziek bevin den. Na de opening, het lezen der no tulen en het behandelen dér ingeko men stukken, liet de heer Blankers, organist der Herv. Gemeente te Veen, zich op het orgel horen. Hij speelde Psalm 1 1 en 3, Psalm 2:1, 6 en 7 (verplicht) en Psalm 86:1 (vrij). De aanwezigen zetten zich in de banken der kerk om één en Under te beluisteren. Nadat deze koralen op het mooie orgei waren voorgedragen, volgde een vriendschappelijke bespreking over de geleverde muziek. Daarna kreeg de heer van Hel- voirt, organist der Herv. gemeente te Vlijmen gelegenheid om een Fuga van Bach ten gehore te brengen. Ook dit werd pp vriendschappelijke wij7e besproken. Voorts hield de heer Ros een cau serie over„Onze Kerkgang en ons Kerkgezang". 1 Tenslotte werd het programma voor de volgende te houden vergadering vastgesteld. Deze zal D.V. gehouden \yorden op Zaterdag 29 October, des avonds om 7 uur in de Herv. kerk aan de Loonsedijk. Hierna werd de vergadering ge sloten met zingen en dankgebed. Na afloop der vergadering hebben enige aanwezigen zich nog op het orgel doen horen. Te ca. 10 uur gin gen allen voldaan huiswaarts.' De doelstelling der vereniging heeft voor- ai deze avond' bewezen, weerklank te hebben gevonden in de harten der protestantse bewoners van het Land vah Heusden en Altena.. Aan de Langstraat de eer om dit goede voorbeeld in ruime mate te volgen! EIGENDOMS OVERDRACHT WONINGWET-WONINGEN. Begin 1948 heeft de minister van wederopbouw en volkshuisvesting uitsluitend voor oorlogsslachtoffers de mogelijkheid opengesteld om de door hen bewoonde woningwet-wo ningen, die na de bevrijding gesticht zijn, in eigendom te verwerven. Thans heeft de minister bepaald, dat deze regeling in het vervolg ook voor niet-oorlogsslachtoffers zal geiden- Bewoners van woningwet-wonin gen kunnen dus de door iien be woonde woning kopen, indien het geen semi-permanente woning is. Belanghebbenden, dienen bedoelde verzoeken bij het gemeentebestuur in te dienen. DERDE MASSAGRAF GEVONDEN. Dinsdag is voor de derde maal binnen twee wieken een massagraf van liet concentratiekamp Dachau gevonden. Het graf, dat 135 bij 9 meter "is, bevat naar schatting 15 duizend lijken. Toen men op de aangegeven plaats begon te graven stootte men spoe dig op stoffelijke resten, die in kampuniformen gehuld waren. INDIJKING BIES BOSCH. Op de Rijksbegroting 1950 is f7.000.000 uitgetrokken voor dijkaan- leg langs de Amer en dijkverbetering! langs de Oostgors- en Klaverpolder. NOG STEEDS OORLOGSTUIG. Bij het verrichten van baggerwerk- zaamheden in de Kerkvaartseha.ven te Waspik, kwam heel wat oorlogstuig aan het licht: 25 mor tierb ommen, 5 fosformortierbommen, 4 mortiergra naten, 2 handgranaten, 1 bom en 1 geweer. De opruimingsdienst heeft een en ander onschadelijk gemaakt. HUISSLACHTINGSREGELING 1949-1950. Met ingang van 1 Oct. ais. be staat voor de zelf verzorgers van vlees wederom de gelegenheid naar gelang van de grootte van het ge zin één of meer varkens en/of scha pen voor eigen gebruik te slachten. Voor het verrichten van een huis slachting is een schriftelijke mach tiging vereist, welke dient te wor den aangevraagd bij de plaatselijke bureauhouder. Machtigingen tot het slachten van varkens moeten worden aangevraagd door middel van het aanvraagfor mulier, dat op de achterzijde van de voor het varken afgegeven aan- houdvergunning is afgedrukt. De zelfverzorgers zijn verplicht de op de slachtmachtiging vermelde voorwaarden na te komen. Puur geneeskracht voor Uw huid

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2