voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Binnenland DINAND STUFKENS No. 6708 Maandag 3 October 1949 Uitgave Firma L. J. Veerman, Heusden UND VAN ALTENA HEUSDEN. Dezer dagen was het 30 jaren geleden, dat Mej. N. v. d. Wees-van Loon uit Nieuwkuik, in Heusden be ter bekend als de „blommenkee" uit „Kuik", voor het eerst in Heusden kwam om haar waren aan te bieden. Dertig jaren heeft „Keeke" bij mooi en dikwijls ook slecht weer, met paard en wagen, doch meestal op de bakfiets haar bloemens chat meegevoerd en is zij door haar han del als zodanig, maar ook door haar opgewekt humeur, in Heusden ©en zeer geziene en populaire figuur ge worden. Dertig jaren heeft „Iveeke" ons bloemen geleverd voor blijde en droeve gebeurtenissen en zij leefde mee in deze gebeurtenissen, waar voor zij op haar beurt veel •vriend schap en kopjes koffie terug mocht ontvangen. Dertig jaren heeft ze de weg Nieuwkuik-Heusden veelal te voet afgelegd, om daarnaast vroeg en laat te arbeiden in haar bloemen kweke rij thuis. Toen wij onlangs haar ©en bezoek brachten hadden wij bewondering voer de grote ijver en zorg die „Keeke" en haar man hebben voor hun gewassen en de wijze waar op zij dit bedrijfje hebben opge bouwd, dwingt alle respect af. Wie bij „Keeke" komt, wordt met Brabantse gastvrijheid en vriende lijkheid ontvangen. Vandaag Maandag 3 Oct. wordt „Keeke" 66 jaar en op deze dag wensen wij haar geluk en ©en ge noeglijke dag toe en hopen dat zij nog véle jaren in goede gezondheid Heusden mag bezoeken en arbeiden aan datgene wat zij in alle eenvoud en ijver heeft opgebouwd, waar door zij vriendschap en waardering van velen heeft verworven. 3 October: „Zegt het met "bloe men". ANDEL. De vereniging „Het Groene Kruis" deelt mede, dat in de loop van deze week! gehouden zal wor den dé jaarlijkse T.R.C.-coillécte voor de Provincie Noordbrabant en der- zoekt vriendelijk deze collecte te wil len steunen. Op 9 October a.s. zal de heer M. Versteeg alhier 40 jaar in dienst dezer gemeente als gemeen te-o p zich - ter werkzaam' zijn. De heer P. Zegwaard herdacht Dinsdag j.l. de dag, dat hij 25 jaar als dierenarts in deze gemeente werk zaam is. D/it fe.it werd in famlie- kring herdacht. De beroepen predikant bij de Ned. hlerv. kerk bracht Woensdag ].i. een bezoek aan de .gemeemtej. Des avonds ging hij voor in de dienst des Woords. Tal van personen maakten van de gelegenheid gebruik om ken nis met ds. Hop te maken. Naar we vernemen hebben zich voor de actie Steun Wettig Gezag in "dtfjze gemeente een 7-tal personen aangemeld. Dit is echter te weinig om' een instructeur te verkrijgen. Als Voorzitter van de Commissie treedt op, de heer H. van Rijswijk Azn. Aanmelding als vrijwilliger kan als nog plaats hebben. ALMKERK. D© 'landarbeider W. v. M. al hier, had het ongeluk, tijdens zijn werkzaamheden van een hooiwagen te vallen. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Donderdag 6 Oct. a.s. hoopt de Herv. Mannenvereniging alhier, weder bijeen te komen. Woensdag j.l. had de heer J. v. B. te Nieuwendijk het ongeluk op de VerlaaLse Buitenkade, zodanig met zijn motor-rijwiel te vallen, dat hij een lichte hersenschudding opliep. De heer P. Schouten, lid van de E.H.B.O. alhier, verleende eerste hulp. IIERPT. Donderdag werd op het terrein van de voorzitter der zuivelfabriek het melkexamen afgenomen door de heren van Ham uit Dongen en Ver hagen uit 's Gravenmoer, met de on- derstaanden als geslaagden. Mede was aanwezig de Edelachtb. Heer A. v. Delft, burgemeester, die na afloop de geslaagden feliciteerde en de hoop uitsprak, dat zij het ge leerde thuis in prak Lijk zouden bren gen. Een cursist bedankte namens allen de lesgever, examinatoren, burgemees ter en bies tuur der melkfabriek. Lesgever was H. Aarts uit Dirunen. De uitslag was Lambertus J. de Wilt 16-1-30 175 Adrianus C. Schelllekens 3-2-29 164 Thomas A. dé Wilt 23-2-32 165 Maria C. Verhoeven 25-11-31 167 Petron. H. J. v. Heret 11-6-29 ïó2 Gijsbertus" J. W. Buijs 22-10-29 159 Anna M. J. v. Herpt ^6-28 15 5 Petrus J. v. Bokhoven 13*5-33 167 Antonia M. v. Korven 9-5-29 186 Bernardina G. de Wilt 13.6-34 139 Anna M. J. Buijs 13-3-30 166 Andreas v. Son 24-1-29 176 JohannesH. v.d. Brandt 21 -7-29 183 De twee laatsten uit Haarsteeg. LAND VAN ALTENA. Veehouders worden gewezen op het grote belang van het goed inkui len van bietenkop en blad. Zij ver zuimen dus niet de demonstratie, die hierover, gegeven zal worden op Vr'ii- dag 7 October te GéiMeren, bii „te wonen. (Zie advert.). NEDERHEMERT. Donderdag 6 Oct., des avonds te 7 uur, hoopt in de dienst des Woords voor te gaan, ds,. E. du Marchie van Voorthuizen uit Slie- drecht. "NIEUWENDIJK. Op de boerderü van Mevr. de Wed. W. Groenenberg, Hogepolder, heeft een ernstig ongeval' plaats ge had. De arbeider J. Heijblom reed met tractor en wagen te water zon der dat iemand het opmerkte. Eerst later, toen men bemerkte dat hij zo lang weg bleef, ging' men op on derzoek uit, en vond men te tractor te water. Met man en macht werd gewerkt om! de tractor er uit te halen, omdat men vermoedde, dat het slachtoffer er onder lag. Dit bleek helaas maar al te waar. Die ongeluk kige was inmiddels overleden en iaat een vrouw en een kind na. Dé heer J. v. Breugel aan de Kalle had het ongeluk zodanig met de fiets te vallen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling van Dr. Schripsema moest stellen. SLEEUWIJK. Dinsdag 4 Oct. as. hoopt de Sleeuwijkse damvereniging „D.W.S." een simultaan wedstrijd tegen een speler uit Almkerk, de heer J. Pel- likaan te spelen. Deze wedstrijd zal gespeeld worden in de zaal van café Ivolff. Alle liefhebbers kunnen aan deze wedstrijd deelnemen, zonder dat hier kosten aan verbonden zijn. De belangstellenden zijn allen hartelijk welkom. VEEN. Donderdag 6 October, nam. 7 uur, hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan Ds. Chr. v. Dam vaii Werkendam. Door de architecten Bezemer en de Snoo te Wijk en Aalburg, is aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor de gemeente Veen. Ingeschreven werd als vólgt :A. C, M. Honcoop, Veen f 12I558 A. M. de~Waal, "Andel f12.589 J. Zonneveld, Veen T 12.600 H. N. Jiskoot, Veen f12.602 tH. Kamsteeg, Hardinxveld f 12.950 W. F. Mukkhuyse, Waarder f 16.422 Dordrecht krijgt een uur- dienst op het Land v. Heus den en Altena. Op verzoek van de Eerste Dtord- rechtse Autobus Dienst (E.D'.A.D.) heeft het gemeentebestuur van Dordt toestemming gegeven, dat de vertrek tijden van de veerpont aan de Kop van het Land veranderd en vervroegd worden. Wat voorheen de vertrektij den wareh aan de Diordtse 'kant, dus op het hele en het hal've juur, worden nu de vertrektijden aan die Brabantse kant en van zelf vertrekken de pon ten van de Dordtse kant nu op de kwartieren. Door het omzetten van de ver trekuren is in Werkendam een aan sluitende autobusdienst ontstaan met allie autobuslijnen welke lopen door het Land van Heusden en Altep^i. Deze belangrijke streek welke voór- heen ©'en gebrekkige autobusverbin ding had op Breda, Gorinchem, 's Hertogenbosch, Dordrecht 'ten voor de dorpen met elkaar in het Land van Heusden en Altena, hebben, door de activiteit en op aandrang van Ne E.D.A.D. een uufdienst gekregen. Er waren verschillende dorpen waar men tot 5 uur moest wachten als palen de bus van 1 uur gemist had jen na 5 of 7 uur zal men hopeloos vast en opgesloten. In het Land van Heusden en Al tena is een groot gedeelte georiën teerd op Dordrecht en er bestaat een grote tendens om hun inkopen in Dordrecht te gaan doen. Door een goede verbinding op Dordrecht zullen zeer veel kinderen liever de Bijzondere H.B.S., M.TjS, en andere scholen bezoeken, in plaats van naar Breda of 's Hertogenbosch te gaan. Bij een studie tocht door die streek kwam tot piting, dat de vlugste en goedkoopste bus-treinvetbinding in de richting Rotterdam1, Den Haag, Am sterdam is via Werkendam en Dor drecht. Dit is voor de streek van zeer groot belang. De Rijksinspecteurs van het Ver keer van Zuid-Holland' en Nioord-Bra- bant en de Stichting ter bevordering van de welvaart in het Land van Heusden en Altena en de Biesbosch hebben hun volle medewerking ver leend, dat de drie Autobusonderne mers de A.L.A.D., de BB|.iA, en de E.D.A.D. ©en otp elkaar aansluitende dienstregeling gemaakt hebben en nog wel ieder uur. Het gemeentebest. van Dordrecht heeft op korte termijn het verzoek van de E.D.A.Dl ingewilligd, gezien het grote voordeel voor Handel en Middenstand waf verkregen wordt als de bewoners van tal van dorpen uit het Land van 'Heusden en Altena hun inkopen in Dordrecht komen d'oen. Hoewel de tijd' kort is, zullen de autobusondernemers nog trachten de gehele organisatie met 3 October in zullen de autobusondernemers nog trachlen de gehele organisatie met te laten gaan. Langend ijk 37 Gorkum NIET STILSTAAN BIJ HOEKEN STRATEN. De KNAC deelL mede, dat haar in 't kader van de schriftelijke ver- keerspaedagoog i,s gebleken, dat weg gebruikers elkaar veel overlast aan doen door hel gedachteloos stilstaan of parkeren dicht bij straat- of weg- kruisingen of -aansluitingen. Behalve, dat het parkeren binnen 10 m voor of na kruisingen of ver enigingen van wegen wettelijk is ver boden, bedenke men, dat zodanige handelwijze verkeerstechnisch fout is„ omdat dikwijls het uitzicht op het naderende verkeer uit de zij straat wordt benomen en bovendien verkeersborden door van achter na derende voertuigen veelal niet kun nen worden opgemerkt. Indien niet anders mogelijk, par- kere men liever voorbij, dan vóór de kruisingsruimte. DRUKKERIJ VAN VALSE ZEGELS ONTDEKT. De rijkspolitie van liet gewest Am sterdam heeft een inval gedaan bij de drukkerij van de Gehr. H. aan de Keizersgracht te Amsterdam en daar verscheiden© werktuigen ge vonden, die gebruikt "werden voor het vervaardigen van eierzegels. De ze zegels wotifien uitgegeven door het bedrijfschap voor pluimvee en eieren aan kippenhouders, die hier voor naar rato van hun geëxporteer de eieren kippenvoer ontvangen. De ze zegels hebben voor kippenhou ders dus een belangrijke waarde. Tevens werd in de drukkerij aange troffen een glasplaat met de beel tenis van liet allernieuwste bank biljet van f25. ERNSTIGE BOTSING. Donderdag heeft op het kruispunt bii Sluis 4 van de Zuid-Wlilleims- vaart te Vegbel een ernstige botsing plaats gehad, waardoor twee perso nen uit St. Oedenrodie ziwaar gewond werden. Uit de richting Veghel' ko mende, draaide een vrachtauto uit Kessel naar links af. Op hetzelfde moment wilde een motorrijder uit St. Oedenrodë, die zijn dochter op de duo had, passeren. Er ontstond een hevige botsing. De motorrijder en het meisje wei'den zwaar gewond naar het ziekenhuis te Veghel over gebracht. Voor het leven van de man, wiens linkerbeen geamputeerd moest worden, wordt gevreesd. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Te Eindhoven" liep Donderdagmid dag een 2-jarig meisje nabij de ou derlijke woning aan de Tongelre- straat, plotseling van het trottoir de rijweg op, toen 'juist een vrachtauto passeerde. Ofschoon de bestuurder zijn wagen vrijwel onmiddellijk tot stilstand had', kon hii piet verhinde ren, dat het kind in botsing kwam' met het linkerachtergedeelte van dé auto, waarbij het zodanige verwon dingen bekwam, dat het nagenoeg op slag dood' was. DE GRENSCORRECTIES. Dr. Adenauer, de Duitse bondskan selier, heeft in de Bondsdag ver klaard, dat Duitsland de „unilaterale Nederlandse grenscorrecties" niet kan toestaan. Hij noemde deze grenscor recties „onverenigbaar met goede eco nomische betrekkingen tussen Duits land en Nederland". „De Nederlanders hebben een nieu we zogenaamde grenscorrectie tot stand gebracht zonder de regering van Noordrijn land-Westfalen of de federale regering hiervan in kennis te sLellen. Een dergelijke houding is eenvoudig onmogelijk en kan niet door Duitsland worden geduld", zo zeide Adenauer. TAXI-CHAUFFEUR MET REVOL VER BEDREIGD. De Maastrichtse taxihouder H. J. Erkens reed Dinsdagmiddag vanaf het Stationsplein een marinier op diens verzoek eerst naar een der buitenwijken van de stad en daarna naar Nijmegen. Vandaar moest hij de weg" oprijden naar Arnhem. Ter hoogte van Eist liet de passagier de chauffeur een stille zijweg inrijden en gebood Kern toen halt te hou den. De marinier trok een revolver en wilde de chauffeur dwingen zijn auto te verlaten, waarna hij met de nieuwe Ford alleen wilde door rijden. De chauffeur wist hét wa pen te grijpen, waarna een worste ling in de auto ontstond. De mari nier liet tenslotte het wapen vallen, waarna hij vluchtte, achtervolgd door de chauffeur, die de revolver had opgeraapt en daarmede nog en kele schoten in de lucht loste. De marinier bleek hiervoor echter niet bang te zijn en verdween. De chauf feur kon onverrichterzake naar de .plaats van herkomst, Maastricht, te rugkeren. De vrachtprijs was opge lopen tot f78.80. De jas en de muts van de mili tair waren iri de wagen achter ge bleven, zodat het niet zo moeilijk viel nog dezelfde avond de dader op te sporen in Doorn. VROUW VERMOORD. Woensdagavond troffen voorbij gangers langs de spoorbaan lveste- ren-Nijmegen bij het dorpje Val burg bij Eist het ontzielde lichaam aan van een jonge vrouw. Zij bleek te zijn de 26-jarige van de B. uit Valburg, echtgenote van een los arbeider. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die een ongeval veron derstelde. Verscheidene omstandighe den waren echter oorzaak, dat het parket "te Arnhem haar man, de eveneens 26-jarige van de B. aan een verhoor onderwierp, waarna hij in arrest werd gesteld. Er bestaan sterke aanwijzingen, dat de vrouw niet door een passerende trein is gegrepen. De 26-jarige vrouw was moeder van twee jonge kinderen. Van cle B. heeft inmiddels bekend zijn vrouw te hebben gewurgd. GEVOLGEN DER DEVALUATIE. In de loop van die besprekingen tussen de betrokken organisaties ten einde een oplossing te vinden voor de moeilijkheden, welke tengevolge van de thans ontstane verschillen tus sen de betreffende valuta's voor de Belgische grensarbeiders zijn ont staan, is overeenstemiming bereikt ten aanzien van het loon, dat op het tijdstip der devaluatie aan de'werk nemers was verschuldigd. Met instem ming van de Nederlandse regering is die mogelijkheid geschapen dit loan over de zogenaamde pen-dagen op een zodanige wijze uit te betalen, dat voor de arbeiders over die dagen geen nadelen uit de gewijzigde wissel koers voortvloeien. Dit kan geschie den door gebruik te maken van eèn nader bekend te maken regeling. Over de na de devaluatieopgetre den toestand ten aanzien van d'eze Belgische arbeiders wordt het over leg op korte termijn voortgezet. LOSLOPENDE HONDEN. De KNAC wijst er op, dat zich de laatste tijd weer verkeersongeval len hebben voorgedaan, welke ver oorzaakt zijn door loslopende hon den. En in het belang van 'de veilig heid van het verkeer èn in dat van de Viervoeters zelf wordt geraden, de honden waar dit nodig is, aan de lijn te houden. Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1