voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Bekendmaking SERVICE-STATION voor auto's in bedrijf gesteld. No. 6714 Maandag 24 October 1949 Und van altena Uitgave: Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN. Op 't Consultatiebureau voor Zuigelingen alhier, waren totaal 46 zuigelingen en wel hit Heusden 30, Herpt 8, Iiedikhuizen 3, Oudheusden 5. Volgende zitting 1 November. Op de bijeenkomst van Zela- tricen onder leiding van de parochi ale directeur de WelEerw. Heer J. Barten, gehouden op Dinsdag 18 October in het St. Vincentiusgebouw Putterstraat alhier, werden de func ties verdeeld als volgt: Tot hoofdzelatrice voor Wijk O werd aangesteld Truus van Lent. Hoofdzelatrice van de H. Kinds heid over "de gehele parochie is Mevr. van der Heijden. Hoofdzelatrice van het Apostolaat der Hereniging Juffrouw van der Poel. Tot zelatrice van Oudheusden en Heesbeen werd benoemd Sientje Fit ters. Tot zelatrice van Wijk W werd gekozen Therèse Gijselhart. Zelatrice voor de Kindsheid in Wijk O, Jo Kuipers. De zelatricen Doortje v. d. Pol en Annemieke Vissenberg krijgen te bewerken Wijk N. i In Wijk Z zal Agnes v. d. BoiSich voor de Kindsheid en Riet Bderkens voor de Voortplanting des Geloof,s ijveren. Uitslag verloting ten hate van het Schuttersgilde „St. Jan Baptist" te Kaatsheuvel. ie pr. no. 309. 9e pr. no. 642 2e pr. no. 1129. ioe pr. no. 323 3e pr. no. 545. lie pr. no. "272 4e pr. no. 1434. 12e pr. no. 1927 5e pr. no. 313. 13e pr. no. 2046 6e pr. rio. 1998. 14e pr. no. 972 7e pr. no. 267. 15e pr. no. 1709 8e pr. no. 1217. De prijzen kunnen worden afge draaid tot 14 dagen na de bekend making. ALMKERK. Het ligt in die bedoeling de lessen voor het examen „Algemene Ontwikkeling" te beginnen op 26 Oc tober a.s., des avonds om 7 uur in de Chr. school a.d. Voorstraat. Wie zich nog niet beeft aangemeld kan dit op genoemde avond alsnog doen. Op spoed wordt aangedrongen, daqr de tijd dringt. De bazar, welke alhier op 27, 28 en 29 October a.s. in de ^zaal van de heer v. Dijk, ten bate van de mur ziekver. „Nooit Gedacht" zal wor den gehouden, zal des nam. 6.30 uur officieel door de Edëlachtb. Heer H. Blok, Burgemeester dezer gemeente, worden geopend. De Directeur van de Centrale Technische Dienst in het Land van Heusden en Altena schrijft ons het volgende1 A. Vanaf heden kunnen weer aan vragen worden ingediend om toeken ning van premie voor het splitsen van woningen en voor het inrichten van schuren tot woningen. Zoals dit voorheen ook was, ont vangt men een premie van 60 pet. over maximum f 4.200.terwijl de bouwkosten niet meer dan f6000. mogen bedragen. Voorbeelden1 a. Het splitsen van een woning kost f 4.000.Mjen ontvangt dan 60 pet. is f2.400.premie en be taald zelf f4.000.min f2.400. is f 1.600. b., Het inrichten van een schuur tot woning kost f 5000.M)en ont vangt dan 60 pet. over f4.200. is f2.520.premie en moet zelf f5.000.min f2.520is f 2.4*80, betalen. v B. Houders van rijksgoedkeurln- gen worden er op gewezen, dat deze goedkeuring evenals de Gewestelijke bouwvergunning op het bouwwerk aanwezig behoort te zijn. Bij een uitgebreide controle, welke dezer dagen is gehouden door een Ambtenaar van de afdeling Justitieële bouwepntrole van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting te den Haag is gebleken ,dat zeer vee] goedkeuringen met op het werk aan wezig waren, wat tot ongewenste ge volgen aanleiding kan geven. Nogmaals wordt er op gewezen, dat men voor alle soorten van grond den bouwwerken, welke meer dan f 500.kosten aan loon en mate riaal, een rijksgoedkeuring dient te bezitten. AN DEL. Donderdag 27 October zou door het Prov. Best. van de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond een verga dering worden gehouden in het Vere nigingsgebouw alhier. Deze vergadering gaat niet door en zal op een later aan te kondigen tijd stip plaats vinden. Dinsdag j.L vierde de heer M. Versteeg alhier zijn 40-jarig jubile um: als geril.-opzichter. Burgemeester G. A. Bax bracht in een hartelijke toespraak de jubilaris dank voor al les wat hij in het belang der gemeen te had verricht en 'bood namiens ge meentebestuur, gem.raad en ambte naren een prachtige stoel aan. Tevens deelde hij mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd de jubilaris, de zilveren médaille ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau toe te kennen. De heer Versteeg dankte allen voor het mooie geschenk en uitte zijn dankbaarheid voor de toegeken de Kon. onderscheiding. Ook van andere zijde ontving de jubilaris de ze dag blijken van belangstelling. Aan de rib kregen een 2-tal; schippers ruzie met éljkaar. Dit liep zo hoog, dat mén handgemeen werd, met gevolg, dat een der vech'terba- zen zodanig werd verwond, dat ge neeskundige hulp nodig bleek. De politie maakte proces-verbaal op. DUSSEN. Tot maatschappelijk werkster dezer gemeente is benoemd M;ej. F. Woliers te Melich-Herkenbosch. Thans is reeds een aanvang maakt met bet bouwen van een brug tussen de Wilhelminastraat en de Molenkade. Het werk wordt uit gevoerd door de Gebr. Straver "Je Almkerk. Als tijdelijke onderwijzeres aan de openbare lagere school te Hank is benoemd Mej. Th. P; S. Ie Noble uit Geerlruidenberg, momen teel als zodanig werkzaam te Don gen. -Vandaag 24 October is het 25 jaar geleden dat Nederveen's bode dienst werd opgericht. Deze dienst voorzag in een behoefte vooral vooi- de gemeenten Meeuwen, Babiloniën- broek, Eethen en Drongelen van Go- rinchem. Vele pakjes en andere goe deren Wérden door deze dienst naar bovengenoemde plaatsen vervoerd. Nederveen heeft zelf deze dienst opgericht, maar is in latere tijd on der gezamelijke rekening voortgezet en uitgebreid tot een drukke dienst. Het zal de firmanten op Dinsdag 25 October zeker niet aan belang stelling ontbreken. LAND VAN ALTENA. Bij Kon. Besl. is benoemd tot De heer P. J. Fureter, eigenaar van een garage aan de Sanatorium- laan 14, te Zeist, en geboortig uit de gemeente Wijk en Aalburg, open de vorige week een Service-station voor auto's. De heer Furster is een vooruil- strevend man en begrijpt dat men, wil men niet bij anderen ten achter komen, men met zijn tijd moet .mee gaan. Niet alleen is hij een vooruitstre vend man, maar weet ook van aan pakken. Dit is altijd wel nodig, doch de n.a-oorlogse jaren vérgen van de ondernemers het uiterste en zeker wanneer tot verschillende verbou wingen wordt overgegaan. Daarom besloot de heer Furster niet zijn personeel zelf aan de slag te gaan en bouwde in twee maanden tijds een geheel nieuw service-station voor doorsmering van automobielen. Natuurlijk diende een en ander on der het toeziend oog van een des kundige te staan. Als zodanig trad dan ook op de heer F. P. Zijlstra te Zeist. 1 Zatterdagochtend werd dé nieuwe bedrijfsruimte 'in gebruik gesteld en vele geïnteresseerden maakten van de gelegenheid gebruik nauwkeurig ken nis te nemen van de diverse nieuw ste snufjes, wél'ké in het service sta tion op het gebied van doorsmering waren te bewonderen. Wanneer een auto „onder behan deling" wordt genomen, .dient men hem1 te rijden tot boven de speciale kuil, waarin dè monteur zijn werk zaamheden verricht. Deze beschikt over alle benodigde hulpmiddelen. De vuile olie uit de wagen loopt uit verplaatsbare trechters, welke aan sluiten op een pijpleiding, naar een speciaal reservoir, terwijl in wit ge- emailleerde bars nieuw vet en olie klaar staan. O lie vrije tegels op de vloeren waar borgen de grootste hygiëne en mo derne verlichtingsinstallatie, benevens verwarming en ventilatie voor het wegzuigen van afgewerkte ig|assen, volmaken de inrichting. Tenslotte wordt ook! de klant, die zijp wagen komt brengen, niet vergeten. Te zij nen gerieve staan een paar fauteuils gereed en zorgen lectuur en radio voor het gewenste tijdverdrijf. Wij wensen de heer Furster, met zijn nieuwe aanwinst, die een der modernste van on.s land is, van har te geluk. Vrijdagavond brak brand uit bij J. v. Wijk in de Veldstraat alhier in een stroomijtje. De brandweer, was spoedig ter plaatse, wist het te blussen en erger te voorkomen. Oorzaak spelen met lucifers door kinderen. dijkgraaf van het Waterschap „De Hoge Maasdijk van het Bovenland van Heusden", P. A. G. v. Hulten te Elshout. "NIEUWENDIJK. De heer R. Wigboldus slaagde le Delft voor civiel ingenieur. Tot bestuursleden der Oran jevereniging „Prinses Margriet" te Kille, werden de aftredende be stuursleden: TL v. Breugel, voorzit ter; A. de Ruiter, 2e secretaris en. Ant. Colijn, commissaris, herkozen. SLEEIJYVI.ÏK. Hedenavond om 8 uur komt de raad dezer gemeente in vergade ring bijeen. O m. vermeldt de agenda: Onder zoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid B. C. den Dekker en een voorstel van B. en W. voor de bouw van een dorpshuis met kleuterschool en verbouw van „Vegos" tot vijf woningen. SPRANG. Candidaat M. J. Mulder te Santpoort heeft het beroep naar de Ger. Kerk alhier aangenomen. WOUD RICHEM Veilingbericht van 20 Oct. '49. Op de exportveiling van Maagde peren bedroeg de aanvoer circa 20000 kg. Ze werden verkocht van 610 ct. per kg. Gezien het succes met deze speciale veiling, besloot het bestuur binnenkort een exportvei ling te houden voor Goudreinetten, Bellefleur en Breder odeperen. Bij de Veilingmeester kan hiervoor reeds vrijblijvend opgave worden ge daan, terwijl zo spoedig mogelijk de datum zal worden gepubliceerd. WIJK. Vorige week Zaterdag nam onze oud-dorpsgenoot, Overste Schouten, afscheid van de Kaderschool te Weert. De 2de kaderschool, infan terie bracht met éen afscheidsdefillé hulde en dank aan de Commandant, de l.uilenant-kolonel A. TL Schouten. Het marktplein was voor deze gele genheid door het politiecorps afgezet en de verkeersregeling was perfect. Tegen half elf verzamelde zich Overste Schouten met echtgenote, burgemees Ier Mr. dr. Kortmaan, de ken Omlpo, pastoor Bonnen en ds. TI. M. v. d. Valk, alsmede de wethou ders, inspecteur van Politie "Sterk en Officieren van de kaderschool: met tal, van andere autoriteiten, op het hordes van het gemeentehuis. Het défilé stond onder leiding van overste de Zwart. Met de mïïjitaire kaper, voorop werd gedefileerd langs de autoriteiten. De kapel; had zich opgesteld tegenover het bordes en het was prettig voor O ver'/te Schou ten, dat dit muziekcorps de defileer- rnars van het 6e het corps waar toe de overste behoorde speelde. Publieke belangstelling was er veel en daarmee bewees de burgerij ook weer, dat zij de sympathieke idee van Overste Schouten: Burgerij en militairen één, waardeerde. Voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier heeft Ds. J. T. Doornenbal te Oene bedankt. De Burgemeester van HEUSDEN maakt bekend, dat het verboden is afvallen van levensmiddelen in de vuilnisbak te werpen. Bedoelde afvallen worden Dins dags en Vrijdags opgehaald en be horen te dienen tot veevoeder. De Burgemeester voornoemd, TH. M. BUIJS, loco. Heusden, 18 October 1949. Vijfde Centrale Fokveedag te Kerkwijk. De uitslagen v.an deze Fokveedag waren o.m. Afdeling 1 GeitenOngereg. Lam meren, goede klasse, met goede ont wikkeling 3 lam A. v. !d'. Anker, Brake!4 lam A. van Dalen, BrakeL Eienjarige melkgeiten5 Areke, B. van Driel, Aalst. Oude Prov. reg. geiten: ia E.V.A1-, A. van Ooijen, Aalst; 3a Liza, Joh. van Opstelten, Aalst5 Hendrika, J. Pelle, Brakél. Prov. Reg. geiten met bekende pro ductie A, geboren 'na 1942 20 Cor nelia, Wed. Jac. v.- Balliegooijen, Aalst. Re se r vek'ampiocn E.V.A.B. 623 A. van Ooijep, Aalst. Groep van vijf geiten van één fok'ver.id Aalst. Afdeling II SchapenRamlamme- ren1 8 503 J. ten Hage, Poede- roijen 2b 8510 P. Groeneveld, Well. Tweetallen ooilammeren3b 8499 en 8500 J. v. d. Ven, Poedéroijen. En keltal1 ooien geb. 1947: 2a Y714 A. Kolbach, Poe deroijien2b Y 166 G. van Giessen, Poederoiien. Enkéltal' ooien geb. in 1,9482 Y799 A. Kol bach, Poedéroijen3 8137 P. Groe neveld', Well. Enkel tal 'ooilammeren: ib 8320 J. v, d. Ven, Poeder,ai jeni Afdeling 'Varkens Zeugen geb. in 1948: ia 9880 P. Groeneveld, Well. Kennelijk dragende zeugen, geb. in 1948: 2 7iibb. P. Groeneveld, Well. Zeugen met biggen: 1 2914 P. Groe neveld, Wel'. Afdeling Landbouwtuigpaard. ia Nadana, L. van Ooijen, Aalst3b Merrie veulen, N. v. d. Linden, Aalst. Eenjarige merriënA. Geld. type, 1 Mientje, C. A. Vervoorn, Brakel 2a Miette, G. C. Vervoorn, Brakel 2b Marjanna, W. van Tongerlo, Bra kel. Tweejarige merriën: ia Lid one, A. J. H. 'Maas, Aalst; ib Laudia, G. C. Vervooin, Brakél2 Laheleen. Gebr. Vervoorn, Brakél. Driejarige merriën: 3 Kildia, C. Kolbach, Poe- deroijen. Vier- t.nr. zevenjarige mer riën: 1 Godona, C. A. Vervoorn, Brakel. Ster- en KroonmerriënA. Geld. type: ia Fenna, A. J. H.yMaas, Aalst; ib Cidora, C. A. Vervoorn, Brakelie Kardine, G. C. Vervoorn, Brakel2 Itunia, A. J. H. Maas, Aalst. B. Gron. type: ia de tone, G. C. Vervoorn, Brakélkampioen Geld. typeFenna, A. J. H. Mjaas, AalstReservekampioen Cidora, C. A. Vervoorn, Brakél. Tweespannen: 1 Dansia en Helmina, wed. G. van Wijgerden, Brakel. Afdeling Trekpaard. Merrie veulens 2 Dina van Samson, A. ,M. Goesten, Well. Twee-jarige merriën, A kleine maat: ib Albertina v. Ammerzoden, Fr. Goesten, Well. ,B. grote maat: ib Egbertha, G. Maas, Aalst; 4 Jana v. 'tSlerrebosch, J. Roseboom, Neder - hemert. Driejarige merriën: 2 Dora, G. Maas, Aalst; 4 Marie v. Nico, G. Maas, Aalst. 'Vier- t.m. zevenjarige merriën: 2a Nelly v. Maaskant, A. van Driel', Aalst 4 E-llie v. Oost, A. M. Goes ten, Well. Oudere merriën1 b Ma rianne v. Ammerzoden, J. H. A» Peters, Well. Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek, 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1