voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Und van altena DINAND STUFKENS Ramp met Franse Constellation. No. 6716 Maandag 31 October 1949 LAATSBLyK NtE Firma L. J. Veerman, Heusden Abonnementsprijs 1IEUSUEN. Op Donderdag 3 Nov. a.s. zal de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen komen, des avonds om 8 uur. Agenda: 1Opening. ALMKEKK. J.l. Donderdagavond 27 Octo ber werd onder grote belangstelling door de Edelachtb. Heer Burgemees ter Blok, de bazar geopend, welke ten bate der muziekver. „Nooit Ge dacht" alhier werd gehouden. Z.Ed.Achtb. sprak als volgt: Dames 'en Heren, Gaarne wil ik voldoen aan de uit nodiging van het bazarcomité, om 4; Voorstel van B. en W. tot het hler hedenavond de» bazar te ope- aangaan van een geldlening bij de ™n' Zoa's alte° bekend ls. N.V. Bank voor Nederlandse Ge- 1® netto-opbrengst van deze baZai meenten ter finaneiering kostenbouw «Pi P"1 d®, yan <»nze mvi- dracht van de Wederopbouwwerk- So.jari.g bestaan vieren. Ter gelegen- zaamheden. - jjeicl daarvan heeft zij een tweetal 6. Voorstiel van B. en W. tot wij- uitvoeringen gegeven en op één de- ziging van artikel 6 onder f van de zer avonden had ik het voorrecht,. Verordening op de heffing van een haar als geschenk der burgerij een belasting op vermakelijkheden in de gemeente Heusden. a. de Bond van Openbare Leeszalen en Boekerijen in de provincie Noord brabant; b. van het Curatorium der R.K. Leergangen te Tilburg c. het Bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen voor U.L.O., MjO. en voor bereidend Hoger Onderwijs op Prot. Chr. grpndslag te W,aalwijk. 8. Verzoek van het Hoofdbestuur der Ned. Vereniging tot bescherming van dieren om toe te tredein als buitengewoon lid der vereniging. 10.. Verzoek van M. Bonman al hier oim vergunning tot overdracht van het opstalrecht van perceel1, kad. bekend gemeente Eethien, sectie E nr. 687. 11Rekening Burgerlijk Armbe stuur Herpt over 1948. 12.) Goedkeuring rekening Gods huizen 1948. 13.. Reclame belastingen. Deze week heeft op de Nie- we Waterweg het motor tank schip „Elisabeth B", eigenaresse N.V. Gebr. Broere te Dordrecht en ge bouwd door de firma de Haan en Oerlemans alhier, zijn technische proefvaart gehouden. De „Elisabeth B", waarvan de afmetingen zijn: lengte 46 M., leng te tussen de loodlijnen 42 M., breed te 7.40 M. en holte 3.15 M., (heeft een draagvermogen van 405 ton. Het schip wordt voortbewogen door een brons motor, welke hef schip gela den een snelheid geeft van ongeveer 9 mijl per uur. Voorts is het uitgerust met rich- lingzoeker en radio-telefonie. De „Elisabeth B" Is het eerste schip, dat door de N.V. Gebr. Broe re in de vaart wordt gebracht. Tot nu toe "had deze maatschappij, die tot de onafhankelijke importeurs van petroleumproducten in Nederland behoort, behalve een groot aantal tanks voor de opslag van petrole umproducten te Dordrecht de be schikking over een vloot van mo derne tanklichters, die eveneens bin nenkort door het in de vaart bren gen van een tweetal nu in aanbouw zijnde tanklichters van ongeveer 500 ton zal worden uitgebreid. De N.V. Olie-, Scheepvaart en Be vrachting Mij. te Rotterdam zal als cargadoor optreden. 'Verzuim Donderdag a.s. niet naar Hotel „Concordia" te gaan, waar Mejuffrouw Aafje Top uit Am sterdam, .een bekend vertelster en voordrachtkunstenaresse U zal bren gen „De Parel", een Mexicaanse Volksvertelling, geschreven door de Amerikaan John Steinbeck. Zie advertentie in dit blad. enveloppe met inhoud over te rei ken. Er had zich ri.l. een comité gevormd, dat zich ten doel stelde gelden te verzamelen voor het aan schaffen vati nieuwe instrumenten en die gelden aan „Nooit Gedacht" als jubileumgeschenk aan te bieden. En al mag men een gegeven paard niet in de bék zien, de opbrengst van deze inzameling viel1 niet mlee. „Nooit Gedacht" die bij blijde en droeve gebeurtenissen, steeds weer acte cle présénce geeft, had groter waarde-' ring verdiend. Ik mocht op die avond wijzen op de vele successen die „Nooit Gedacht" in haar 50-jarig bestaan had behaald en nadien heeft zij weer nieuwe lauweren daaraan toegevoegd. Ontstaan na de kroning van Konin gin Wilhelmina, (Weeft zij in de loop der jaren bewezen, dat zij er zijn imocht. Zeker zij hoeft haar ups en downs gekend, dioch haar ups over troffen gelukkig haar downs. Zij had het geluk steeds over een prima dirigent te kunnen beschikken en zodoende wist dit muziekcorps in den lande bekendheid te verwerven. Het is' een corps waarop wij trots mogen zijn. Ik vraag mij wel eens af, of de bevolking wel voldoende overtuigd is van de grote waarde van zulk een muziekvereniging. Wat mioesten wij beginnen bij onze feestelijkheden en hoogtijdagen zonder de blijde tonen van „Nooit Gedacht"? De s.temming zou immers ontbreken. Gij begrijpt dat de instandhouding van zulk een vereniging geld kost, veel geld zelfs. De instrumenten zijn duur en deze zijn noodzakelijk om de vereniging op peil te houden. Wanneer we daarbij bedenken, dat tengevolge van de oorlog een groot deel der instrumenten verloren gin^ of onklaar raakte en ook de uni formpetten verdwenen, dan begrijpt ge, dat hier financieel moet wor den geholpen, temeer nog wijl tot nog toe geen enkele vergoeding of uitkering werd ontvangen. Als ik u daarbij vertel, dat het ook met de muziektent slecht is gesteld, hebt ge enigszins een inzicht in de finan ciële moeilijkheden van „Nooit Ge dacht". De kunst vindt over het algemeen niet die waafdering waarop zij recht heeft en zo is het ook met de mlu- ziekkunst. Het moest niet nodig zijn, dat daarvoor een baza'r moet wor den georganiseerd. Het is een nood zakelijk kwaad, dat het bazarcomité handen vol we ik geeft en waarvan het slagen tevoren niet vast staat. Ik wil het bazarcomité dan ook har telijk danken voor al het werk, dat zij reeds heeft verzet. Dat is voor waar niet gering. En nu de vboroe- reidihg "haar beslag heeft gekregen en we zover zijn, dat de zaak kan gaan draaien, heeft het comité als gastheer de Zware taak te zorgen, dat de stemming er bij de bezoekers in blijft. We hopen, dat het daar in ook moge slagen. Ook zij, die door giften of an derszins het comité tot de organisatie in staat stelden, willen wij hartelijk danken. Het hart van de comitéleden klopt vol verwachting. Stel hen niet te leur! Steunt zoveel mogelijk deze ba zar en wek ook anderen op dit te doen. Laat het comité met „Nooit Gedacht" na afloop van deze bazar mogen zeggen„Wij hadden wel een grote verwachting, doch dat het zo zo zou zijn, hadden we niet dur ven hopen". i Dit is de wens waarmede ik déze bazar voor geopend verklaar. Langen dijk 37 Gorku m ANDEL. De Ned. Aardolie 'Mij. te den Haag, "welke sinds Maart j.l. po gingen 'in het werk stelt om in deze gemeente olie te winnen, ziet liaar pogingen 'niet met succesbekroond. Nadat tot op een diepte van onge veer 2ÖOIO meter was geboord is men tot deze slotsom gekomen, dat geen resultaten meer te verwachten waren. Weliswaar werd een enkele maal een weinig olie aangetroffen, doch dit kwantum was zo gering, dat ide exploitatie in genendele lo nend izou zijn. De werkzaamheden worden geslaakt en het personeel wordt (overgeplaatst naar de boring le iVoorthuizen. De boortoren zal binnenkort eveneens verdwijnen. De Unie Collecte voor de scholen niet de Bijbel zal alhier worden gehouden bij de ingezetenen der gemeente in de week van 31 October tot 5 November a.s. Het gesloten verklaren van hqt z.g. zandpad alhier voor alle voertuigen en vee blijkt inderdaad een grote verbetering te zijn ep de voetgangers ondervinden daar van veel gemak, vooral als het ver keer druk is. Wegens onbekendheid met een en ander komt sporadisch nog wel een overtreding voor. BABILONIëNBROEK. Het bouwen van een boerderij voor Gebr. de Graaf te Babiloniën- broek is gegund aan J. E. Haspels alhier voor f42000. Arch. B. v. d. Zij pp te Gorinchem. - De Ilerv. Gem. alhier heeft toestemming bekomen voor het be roepen van een candidaat. DUSSEN. Dinsdag 1 Nov. a.s., des avonds om' half acht, hoopt in $e Gh'r. Geref. kérk viooir te gaan, Ds. P. de Groot vail Meerkerk, teneinde dankn stond te houden voor het gewas. EETHEN. Het bouwen van een boerde rij voor mej, J. Vos alhier is ge gund aan fa. A. J. den Teuliing (en Zn. te Waalwijk voor f36137. Archi tect H. A. Kleinloog te Genderen. Over het derde kwartaal 1949 bedroegen de bijzondere inkomsten van het Plaatselijk Niwin-Comitéals volgt Bruiloft A. Bok en P. Hoeflaken Een Constellation van de Air Fran ce is in vlammen neergestort op een berg van het eiland Sao Miguel, een van de Azoren. Overlevenden zijn er niet. Het toestel dat van Parijs op weg was naar New York en een tussenlanding had moeten maken op de Azoren, had 48 mensen aan boord. Onder de doden bevinden zich vele bekende personen. De bemanning tel de elf koppen. Gezagvoerder was de heer Lanou een van de beste piloten van de Air France. Hij was 37 jaar oud, had 6700 vlieguren achter de rug en had een afstand van 1.300.000 kilometers gevlogen. Sinds 1 Juli 1946 Vliegt de Air France over de Atlantische Oceaan. Er was daarbij tot dusverre geen enkel ongeluk gebeuurd. Mén staat nü voor een raadsel. Er is nietSj waaruit men kan opmaken hoe de ram£> ïs gebeurd. f21,60; Oranjevereniging Genderen f 15Collecte Arendse, bij terugkeer van een militair f37,31; Oranjever eniging Drongelen f 13,83; Collecte C. M. Donken 40-jarig huwelijks feest f25,15; Collecte Vlot, bij terugkeer van een militair f 17.25. Totaal f 130,14. De aandacht van belangheb benden wordt ér op gevestigd, dat het in verband met de invoering van de verplichte keuring van huisslach- tingsvarkens, noodzakelijk is dat, al vorens een aanvraag tot slachting wordt ingediend bij de Plaatselijke Bureauhouder, ter gem.-secretarie de gebruikelijke vergunning moet worden aangevraagd en het keur loon worden gestort. RENDEREN. Op Dinsdag 1 Nov'., des avonds 7 uur, h(oopt de Besturenbond van het C.N.V. alhier inhet scboolger bouw- te vergaderen. Ds. J. J. Moll1 alhier, hééft een beroep ontvahgen naar de Ned. Hérv. gemeente te Mjontfioort. v Op 18 Nov. zhl' alhier een pron pagandavergadering Igehouden wor den de or het C.NjVi. j 's-GRAVENMOER. Beroepen, als predikant bij de Chr. Ger. Kerk alhier, S. v. d. (Mo len te Leeuwarden. GIESSEN. Door de architecten Bezemer en de Snoo te Wijk en Aalburg is aanbesteed het bouwen van 2 wo ningen te Giessen. Ingeschreven is als volgt: A. J. A. Smits, Andel 1 f20515 T. Tankens, Andel 20650 W. Eijkhout, D ussen 22295 LAND VAN ALTENA. De vereniging voor Heemkunde maakte een excursie naar Vlijmen, waar een bezoek werd gebracht aan ds. Poort, die de b e langs teltenden vertelde omtrent de geschiedenis van het centrum van het oude Vlijmen. De oude kerk en pastorie werden daarop bezichtigd. In de eerstkomende maanden zal de Bdesbosch van telefoon wor den voorzien. Een voedingskabel zal worden gelegd vanuit Dommelen naar de Bdesbosch. Het betreft hier een overcomplete kabel uit de Noord zee,, welke gedeeltelijk voor de Biés- bosch bestemd is geworden. Mét niet al te zware kosten kan dit reedsi lang hangende probleem dus wor den opgelost en wordt de Bieshosch. wat telefoon aangaat, ,uit zijn isolé ment verlost. Er werd te Almkérk een ver gadering gehouden van vertegenwoor digers van besturen van Chr. scho len, teneinde te beraadslagen over aansluiting bij' de in het leven te roe pen schoolartsendienst voor deze streek. Uitvoerig werd van gedach- Uitgave: Telefoon 19 (na 6 uur 95) - PostreR. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui 2. Vaststelling notulen vergadering 29 September 1949. 3. Ingekomen stukken. t o woTiimpen ziekverenigmg „Nooit Gedacht 13 woningen „Nooit Gedacht" mocht,, zoals gij 5., Voorstel van B. en W. toto-vei- eveneens zult weten, vorig jaar haar 7. Verzoek om subsidie vqn 9. Benoeming leden en plv. leden commissie woonruamtewet. 14. Sluiting. EEN VOETBALSTADION IN. DE STAAT OHIO (Amerika)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1