voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Ons nieuwe Feuilleton. Ik moet er toch iets van hebben met de SINT NICOLAAS" Boekhandel Firma L. J. VEERMAN l HEUSDEN TELEFOON 19 Opening No. 6723 Donderdag 24 November 1949 Chr. Landbouwwinterschool te Gorinchem. Voor de kinderen: volwassenen Firma L. J. Veerman, Heusden Und van altena Wat Uw bril ook moog mankeren Wij zullen het grondig repareren Verongelukt of ziek Naar onze heel-kliniek Fa. V. h. M. NORT Vakopiicien Nadat dte Commissaris idler Konin gin in de Provincie Zuid-Holland, Mr. Kesper, met de burgemeester van Gorinchem door een erewacht van landelijke ruiters het O. en O. gebouw hadden betredien, leidde de voorzitter der Stichting „Chr. Mid delbaar Landbouwvakoniderwijs", de heer Aantjes, hen naar bet podium en opende deze bijeenkomst. Spr. heette de Commissaris der Koningin hartelijk welkom en wees er op, dat Mr- Rasper grote belang stelling heeft voor alles wat1 ïn zijn provincie leeft en werkt en, dus ook voor de landbouw. Het speet spr. dat Ir. van Vliet, directeur van het Landbouwonderwijs en Ir. Staf, di recteur-generaal van de Landbouw verhinderd waren wegens ziekte, evenals de heer Chr. v. d. Heuvel1, voorzitter van dte C.B.T.B., die we gens werkzaamheden niet aanwezig kon zijn. In zijn plaats was aanwe zig Mr. Rip, secretaris der C.B.T ./Bi. Vierder werden welkom geheten dte heer Jansen Maneschijn, lid Ged. Staten van Zuid-Holiand, .de burge meester van Gorinchem', de beer Bos houwers, Jiid van Ged. Staten van Gelderland en vele anderen, o.a. bur gemeesters, wethouders en raadsle den uit de omliggende gemeenten. Met die wens, 'dat deze dag er toe. zou. bijdragen om 3e baiid met de school te versterken en de school tot bloei voor de gehele streek zal zijn, gaf de voorzitter het woord aan 'Mr. Kesper voor het houden van zijn .openingsrede. Mr. Kesper zteide veel belang te stellen in het boerenleven. Hij wejgs op die steeds verdere ont wikkeling van de landbouw en sprak de wens uit, dat de school mag bij dragen tot groei en bloei van de «streek en de landbouw in Nederland. Mr. Rip, secretaris van de C.B.T. B., hierna het woord verkrijgende, bracht de gelukwensen over van het hoofdbestuur. Spr.. zei, dat er moed toe nodig is om in dteze tijd. een school te openen. Hij dankte allen, die de bouw van dieze school hebben mogelijk gemaakt. Deze Landbouw winterschool is een Christelijke, wel ke' steunt op de onveranderlijke be ginselen, zoals die in de Bijbel zijn geopenbaard. Spr. wenst, dat deze school een zegen voor de streek zal zijn. De burgemeester van Gorinchem, Mr„ L. J. R. Ridder van Rappard, dapkte namens de gemjeente Gorin chem, de Commissaris der Koningin voor zijn tegenwoordigheid. De oloei van de stad is voor een groot deel aan de welvaart van het pMtteldnd te danken. Spr. wees er op, dat Go rinchem haar functie niet zonder de steun van het platteland kan verrich ten, ook met het oog op de mafkten, en bood de school een geschenk aan in de. vorm van een electrische klok. Voor'het gemeentebestuur van "Gorin chem is dit het symbool van de snel heid, waht met energie en de kracht van het beginsel hebt gij iéts tot stand gebracht. Spr. wenste, dat de bouw van deze school een voor beeld zal zijn bij de bouw van nieuwe scholen in Gorinchem. De heer Aantjes dankt de burge meester voor zijn gehouden rede en belooft dat getracht zal worden de belangen te dienen van de stad Go rinchem Verder werd nog het woord ge voerd door de voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer C. de Putter. Deze laatste deed namens Ged. Staten zijn goede wensen voor de school gepaard gaan met een toezegging dat in de eerstvolgende Statenzitting een voorstel tot ver lenen van subsidie zal worden ge daan. De lieer Aantjes dankte tenslotte de Rijkswaterstaat, de Dienst van Gemeentewerken te Gorinchem en feliciteerde directeur en. leraren mét de ingebruikneming van dit nieuwe gebouw. De voorzitter sluit de vergadering met een zeer ernstig woord en ver zocht de vergadering te zingen het laatste vers van de Tien geboden. „Och dat wij Uw gehoon volbrach ten. Mr. Rip eindigde met dankge bed. Met aan het hoofd van de stoet de landelijke ruiters en de platte wagen met de gouden sleutel, gingen de gasten op weg naar de school. Mr. Kesper opende met deze bij zondere sleutel de school en werd hier door de directeur, de heer Dij- kema, rondgeleid. Deze gaf de no dige toelichtingen. Het is een prachtgebouw met 4 lokalen o.a. een natuur en schei kundelokaal, een laboratorium, een demonstratielokaal en een algemeen leslokaal. Verder is er nog een ka mer voor de directeur, een le ra ren- kamer en een kamer voor de ama nuensis-concierge. Centrale verwarming is nog niet aangebracht met het oog op de kos ten. Dit is iets voor de toekomst. Toch is de school zeer aantrekkelijk. Met zeer veel belangstelling werd door allen het gebouw bezichtigd. Ónder het genot van een kop thee of koffie is nog lang nagepraat. IIEUSDEN. - DE BAZAR. Voor de huis vrouwen die eens rustig willen kij ken en kopen Donderdagmiddag vanaf 3 uur geopend. Zaterdagmiddag zal de bazar ook om 3 uur opengaan. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen tot kerkvoogd de WelEd. Heer G. Schipper. Het bestuur der Gez. Mldden- istandsverenigingen ontving de blijde tijding, dat St. Nioolaas en zijn ge volg a.s. Zaterdag 26 November een officieel 'bezoek zal' brengeji aan Heusden. Zijne Doorluchtige Hoog waardigheid zal om ongeveer dlrie uur per boot in de haven van Heus den aankomen. Daar wordt hij1 ver welkomd door het Bestuur der M|id- denstainds verenigingen alhier. De Heusdense Fanfare zal ter opluiste ring aanwezig zijtrx. j St. Nicolaas gaat dan een officieel' bezoek brengen aan de Burgemees ter op het gemeentehuis. Na ditoe- zoek volgt een rijtoer door Heusden. St. Nicolaas heeft tevens beloofd de kinderen te doen tracteren. iMet dit bezoek van St. Nicolaas wordt tevens" de Winkelweek geqpendi welke gehouden wordt van 26 Nov. t.m. 5 Dec. en waaraan een zeer ori gine te attractie voof het publiek is verbanden. Bij aankoop voor een be drag van f2.50 ontvangt ellcle koper of koopster een bon welke in een zakje zit bedrukt- met het Wapen van Heusden. De prijzen zijtrx verwerkt in het woord „Heusden"', dus ieder die één van de letters Heusden treft heeft een prijs en kjan deze terstond omj- wisseten tegen contanten of hiervoor het gfeld in waardebonnen ontvangen. Er zal voor f 700.aan geldpriji- zeu worden uitgekeerd. We kunnen dan ook een, ieder aan raden om tijdens die winkelweek in Heusden zijn inkopen te doen. 1 Moge deze Sft. Nioolaasactie een waardige bekroning zijin der zo schit terend geslaagde Middens Lands ten toon stelling. De damclub V. Di. behaalde Dinsdag een punt in de competitie hoofdkl. Ned. Dambond, door tegen A.D-.A. in Ammerziodten gelijk te spe len in een wedstrijd, welkte zeer span nend verliep. Klaren, Jonker enKra- ifter wisten hun partij1 te winnen, ter wijl Bax, Schaap, Nieuwkoop en de Graag remise speelden. Het onderspit dolven de Joodie, Waalboer en te Vruchten. Door dit gelijk spel' heeft V.D. de laatste plaats op de ranglijst verlaten, daar D.O.S. uit Breda nog geen enkele punt behaalde. De e.v. wedstrijd gaat tegen deze vereniging', zodat het er wel geducht kan gaan spannen. ALMKERK. Door de kerkeraad der Geref. Kerk alhier, is beroep uitgebracht op Ds. B. J. A. 'Streefkerk van Ber- kel en Rodenrijs. Op 28 November a.s. hoopt de Bouw-Commissie der Herv. Gem. alhier des n.m. 7 uur, in een verga dering bijeen te komen. De heer J. Koekkoek JqIiz., alhier ontving van de Postzegel-Ac tie „Vergeet hen niet" het verblij dend bericht dat hij winnaar was van een der hoofdprijzen n.l. een 6-delig Theeservies. A.s. Vrijdag n.m. 7 uur hoopt in de zaal van de heer C. G. v. Dijk alhier, voor de Chr. Vrouwenbond op te treden Ds. J. 'A. Ra amis van Brummen, met het onderwerp „Het zoeken van God." BABILONIëNBROEK. De j.l "Donderdag in die Ned. Herv. kerk gehouden collecte Tijdens de dankstond voor Tiet gewas, heeft opgebracht de som van ruim' f366. RUSSEN. Het plan bestaat om de weg Genderen-Dussen van een. ifieuwe boombeplanting te voorzien. Hier voor is f 20.000 uitgetrokken, waar voor nog enkele wegen beplant zul len worden. DUSSEN. Aanstaande Zondag 27 Nov. zal St. Nicolaas een bezoek brengen aan deze gemeente. Om) 2.30 uur zal hij arriveren nabij de boerderij van A. varJ Honsewijk, waarna hij vergezeld van Zijn zwarte Pieten en fanfarecorps „Wilhelimina" dooit het dorp, zal trekken. Na deze tocht zullen de kinderen in de zaal van de heer Leemans wor den getracteerd. Diaar de reis- en verblijfkosten voor de Sint dit jaar bijlzojndier hoog zijn, zal dezer dagen huis aan huis gecollecteerd worden. DENDEREN. De leidsters der Herv. Zon dagsschool zullen een collecte hou den voor de viering van het Kerst feest. Aan vrijwillige bijdragen voor de Herv. kerk werd dit jaar gecol lecteerd f737.50. „Wachters bij de balans" JJ Door de Ned. Herv. Meisjes- verenigingen op G.G. „Helpt Elkan der" en „Jong Leven" zijn 2 ver koopdagen georganiseerd ten bate van de aankoop van een orgel in de con sistoriekamer. Deze verkoopdagen zul len D. V. gehouden worden op Woensdag 30 Nov. en Donderdag 1 Dec., des middags van 25 uur en des a vonds van 710 uur in de timmerwin'ktel van de heer D. Galet alhier. LAND VAN ALTENA. In de provincie Noordbrabant werd het eerste bedrijfspeinsioein in de Landbouw uitbetaald- De verplichte hengstenkteuring 1950 heeft 20 Jan. a.s. plaats te 's Bosch. Aangifte voor 3 Dec. a.s. De Ned. Ver. tegen water-, bodem- en luchtverontreiniging zal1 binnenkort rapporten uitgeven, inzake het onderzoek waterverontreiniging, dat plaats gehad heeft in ons lanid, onder leiding van Mevr. Dr. N.- L. Wibaut-Isebree Moens. Deel 6 geeft een overzicht van "Noordbrabant. "NIEUWENDIJK. De heer A. Vlieger alhier is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Arnemuiden. Op Zaterdag 3 Dec. hoopt de Chr. Schoolvereniging haar najaairs- ledenvergadering te houden in de consistorie der Geref. kerk. A.s. Zaterdag zal ten bate v;aji het T.b.c. fonds „Draagt Elkanders Lasten" in gebouw Tavienu opgevoerd' worden het toneelstuk' „Zonsopgang". Die in de Geref. Kerk gehou den collecte tijdens bet dlankuur voor het gewas heeft opgebracht f 1433.41. De heer T. Biesheuvél, vice- voorz. van het fanfarecorps „Over winning na Strijd" te Kilte, heeft alls zodanig bedankt. - De bruto-opbre,ngst van de ge houden bazar ten bate van het ge bouw Tavenu bedroeg f2600. Vrijdag 2 December a.s. hopen de echtelieden Teunis Versteeg en Johanna van der Stelt te Kille, hun ne 50-jarige echtvereniging te her denken. RIJSWIJK. Zoals vete lezers bekend zal zijn, worden door de Chr. gem. zang ver. „De Lofstem" uit Hedel, op verschillende plaatsen uitvoeringen gegeven. Het uitgebreid zangpro gramma, dat daarbij ten gehore ge bracht wordt, wordt afgewisseld door declamatie van meisjes- en jonge-1 lings vereniging. Het gebouw dat door genoemde verenigingen werd gebruikt voor het houden van repetities en vergaderin gen is in het afgelopen voor jaar door brand verwoest, waarbij alle eigen dommen verloren zijn gegaan. Zoals te begrijpen, is het doel van het optreden de benodigde gelden te verzamelen om in de geleden scha de te voorzien. 1 De Chr. gem. zangver. hier ter plaatse heeft gemeend hen in de ge legenheid te moéten steilten ook in onze gemeente een Tergelljfce uitvoe ring te geven en wel op Zaterdag 26 November a.s. in het Verenigingsge bouw alhier. Aanvang half acht. Gezien het succes op andere plaat sen, menen wij een ieder te mogen adviseren dit optreden te bezoeken. Men zal ongetwijfeld een genotvolte avond hebben en tevens gelegenheid mede te werken om het gestelde doel' te bereiken. Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek, 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Uit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui Gasthuisstr. 13 Gorinchem In ons volgend nummer vangen wij aan met ons nieuw Feuilleton van W. KERREMANS. Wij stellen ons voor, dat onze iezers dit verhaal weer met aandacht en span ning zullen volgen en bevelen het dan ook in ieders belangstelling aan. DE REDACTIE. Deze verzuchting; slaken de mensen die onze etalage zien en onze winkel bezoeken, Voor diegenen die nog niet in onze zaak zijn geweest geven wij een kleine opsom ming van de grote voorraad welke wij hebben Spelen Prentenboeken Leesboeken Kleurboeken Doosjes Kinderpost Poëzie Albums 1 Telraampjes enz., enz. vanaf f 0,75 vanaf f 0,10 vanaf f 0,75 vanaf f 0,12 f 0,95 f 1,~ f 1,45 OOK VOOR hebben wij diverse zeer geschikte cadeaux Vulpenhouders Vulpotloden Romans 1 1 1 Dozen Luxe Post Briefopeners Ballpoints 1 Passerdozen vanaf f 5,70 vanaf f 1,10 vanaf f 1,90 vanaf f 1,40 vanaf f 2,50 vanaf f 4,90 vanaf f 7,50

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1