St. J\Cicö1aas op Korrrsf! HAVELAAR's Kantoorboekhandel BUTAGAS Straalkachels BUTAGAS Visbaktoestellen Raadsvergadering Heusden ALLE HERSTELLINGEN C. VAN WIJK PH.zn. Electro Technisch Bureau - Heusden ^üüiü Michaël's Ijzerhandel, Aalburg het aangewezen adres J. A. MONSTER RUMPUNCH J gooier; Dames K. en de H., 1 kran- tenh anger, 1 presenteerblad, 1 wand- tegel; H. V 2 kolenkitten. 1 vloer- blik, 1 kleedje; fa. G. K., 1 baby jurkje mei muls; Joh. R., 1 sprei; fa. A. v. B. 1 kaas; Mevr. V., 2schil derij Ijes; fa. B. H., 1 kleedje; fa. A. XV., 1 kinderdekenlje, 1 babycape; fa. D. M. v. H., 2 waardebons; fa. H. v. d. S., 1 kist fruit; fa. C. G., 1 p. rijglaarzen; fa. V. Ivv diverse ar tikelen; fa. J. H. K., 2 m. kolen,, 2 p. turf; fa. J. v. L., I thermosfles, 1 pan; fa. M. S., 1 p. damesschoenen: fa. C. J. M. M., 1 11. wijn; fa. J. v. d. P. I p. pendalen; fa. M. G. 1 fl. eau de cologne, 1 p. brillanlia|p; fa. A B., 1 wasbord; fa." M. R., 1 gong, 1 fluitketel, 3 vazen, l kande laar;.fa. B.-Cl., 1 p. sigaren, l p. si garetten, 2 sigarenaanstekers, 2 tu ben benzine; fa. A P. N., 29 tasjes en fa. A. d. G., 4 dozen luxe pos't, allen te Heusden. Fa. M en Zn., Schoonhoven, 3 zilveren broches; N.V. S., Alphen a. 'd. Rijn 5 bur. platen, 20 cahiers, 20 fotomapjes, 20 mapjes idem; fa. J. Br. en Zn., Amsterdam, 2 «stuks Iveur uit de Bijtel; fa. L., Eindho ven, 10 poppekoppenX V. Mij. 1)., Rotterdam. 6 busjes olie; fa. W., Go rinchem, 40 bi. brievenlak, prentbr. kaarten; fa. A. P., Gorinchem, 10 rollen kastpapier; Chem. Taf., Heer len, 6 d. was; N.V. P. J. B. en Zn., Amsterdam, 3 m. luxe post, 2 bloc notes, 3 dozen enveloppen; fa. C., Amsterdam, 12 dozen poeder; N.V. P. XVasfabr., Hilversum, 12 dozen schoencrème; fa. J., Tilburg, 3knol ten wol; N.V. C. B., Beverwijk, kap stokplaten; N.V. J. v. G., Amsterdam, 4 hoofddoeken; N.V. XV. J. Th. en Co, Zulphen, 21 diverse boeken; fa. Gebr. v. B., Nieuwpoorl, 1 dozijn bloemlepels; N.N. 1 dozijn achter lichten; N.V. E. Bord.fabr., Almelo, 6 wagenkussens, 2 wagendekken, 3 babycapes; fa. J. V., Herpt, 1 paar sokken; N.V. Tri, Harderwijk, 1 sle de, 3 zakmessen; fa. E. te Tilburg, 3 p. bretels, 1 p. sj ar rebels, 2 paar mouwenb.; N.N. 1 kleedje; fa. J. M., Gorinchem, 2 stoffers, 2 borstels, 2 tuben pasta; N.N., 1 suikerpot; N.N., 1 pul; N.V. P: Mijl, Amster dam, 25 p. Piersil; N.N. 2 «sjaleu; N.N. 1 p. handschoenen; N.N. 1 washandjes; N.N. 1 p. sokjes; N.N., 2 boeken; N.V. PI. Bakk., Schoon hoven 1 sierkan, 5 bloempot beu, 5 koppen, 3 siervaasjes, 2 wand tegels, 4 bonbonnièresfa. Jac. S., Bassuni, 20 map vlechtmaleriaal20 teken hoeken; J.'s Handelmij., 's-Boscli, 1 fietspomp; fa. J W., llerpt, een fluitketel, 3 keukenbussenN.N. ie 's Bosch, 6 messen. Gebr. v. d. XV., Dassen 1 «eleclr. strijkijzer; N.N. 2 handdoekrekken N.N. een keukengarnituurN.V. G. P. H., Amsterdam 6 fl. eau de co logne; fa. A., Bodegraven 2 fl. bril lantine en 6 fl. parfum; N.V. V., Dordrecht 3 d. bonbons; fa. G., Ze venaar 12 fl. inkt; Mevr. v. d. Br., Bahiloniënbroek, 1 kleedje; fa. H. en S., Eerbeek, 30 rollen kastpapier; fa. Pr. en. v. H., Vlijmen 4 luxe mandjes, 13 mattenkloppers; fa. v. d. W., DuSiSen, 1 rijwiellamp; fa. HET ADRES VOOR BETER WERK IS en BLIJFT GORINCHEM - Tel, 2841 Pas écht St. Nicolaasfeest met Van Ouwerkerk's geurige UURWERKEN GOUDEN-en ZILVEREN WERKEN Voor het Sint Nicolaastfeest hebben j wij een ruime sortering VOOR DE KINDEREN: VOOR DE GROTEREN: Tevens een mooie sortering VERZILVERDE ARTIKELEN, Verzuimt U niet, vooral eens een kijkje te komen nemen. tegenover de Toren WOUDRICHEM J. II., 1 kinderduo; N.V. Br., Aalst 1 vloerblik, 1 keukenbussen, 2 kin- dergietertjes, 1 tuingietertje, 1 cake- pan, 1 h and doek rekN.V. Fr., Leeu warden 24 briefopeners; N.V. M. K., Enschede 1 coupon flanel, 3 cou pons katoen, in. japoanstof, 1 coupon overhemden® tof, 1 coupon japon,stof; fa. B., Woudrichem 1 pakket inhoudende 21 div. artikelen; N.V. Zw., Oss 36 soep tabletten; N.V. G. v. A., Drie tergen 25 doosjes vis- conserven; fa. de Gl., Veenendaal 6 p. sokken; fa. S., Benneklom 6 kil. wol, 1 camisool, 1 directoir, 1 paar sokken, 1 p. kniekousjesfa. B. en Zn., Alkmaar 2 p. wantjes, 1 nacht zak, 2 kleedjes, 2 sjaals; N.V. d. Kr., Wierden, 15 dozen ledervet, 3 bussen Leder vet; N.V. Holl. T., Rijswijk 4 potten kersen, 4 potten bramen, 4 potten frambozen, 6 fl. bramen; fa. J. T., Zwolle 3 babygarn., 15 gum mi schortjes, 3 zelf binders, 1 p. bre tels, 15 ceintuurs., 20 ceintuurversie ringen; N.V. „Neerbosch" 3 boe ken. (Vervolg) op Donderdag 17 November, des avonds 8 uur. De heer v. llerpt vraagt vervolgens of de begroting 1949 een batig sal do zal opleveren en waarom deze begroting niet is begonnen met liet batig slot van de rekening, die dit jaar is afgesloten. Waaraan hebben de achterstallige postjes van vorige dienstjaren hun ontstaan te danken, ook de achterstallige uitgaven? Wie hebben abonnement op Vle telefoon? Is ook gedacht aan grinL voor de wegen in Herpt? Dan heeft de lieer Verschuur gesproken over mensen die tot elke prijs wethouder wilde worden, deze woorden klin ken niet. zeer duidelijk. Spr zou gaarne zien dal namen werden ge noemd. Ook heeft deze gesproken over het beginsel van de Iv.V.iP. Spr. is daarvan altijd een trouw lid geweest, wat blijkt uit het feil, dat hij zelfs voorzitter van een afdeling is geweest en zelfs een tij'J van de Kieskring Heusden. De Voorzitter beantwoordt eerst de opmerkingen van de commissie van onderzoek. Wat de te geven concerten be treft, B. en W. zulletn de wens der commissie ter kennis brengen van de besturen der betrokken vereni gingen. Wat het betoog van de heer v. Herpt betreft, wil hij bij (het achterste gedeelte beginnen. Bij de post onderhoud wegen is zeker ook gedacht aan grint voor de wegen in Herpt. Abonnement op de telefoon heeft de Secretarie en de Burge meester. Het slot van de rekening van hel afgelopen jaar is nog niet bekend, aangezien deze rekening door Ged. St. nog niet is vastge steld, daarom is dit slot pro me morie uitgetrokken. Wat de achter stallige posten betreft, deze zijn ge voegd bij de rekening 1943 en in deze rekening vermeld. Wat de slop plaatsen van de autobus in Herpt betreft, deze is inderdaad zeer ge brekkig. Ben W. zullen zich dan ook in verbinding stellen niet de A LAD en bezien of niet een anfdere stop plaats b.v. bij café v. Horen kan worden aangewezen. Als dit evenwel met de toegang tot de brug geen bezwaar oplevert. De toegangsweg tot de vuilnisbelt verkeert naar liet oordeel van B. en W. in een behoor lijke toestand en wordt dan ook geregeld bijgewerkt. Wat de stort plaats aangaat, dit gebeurt de laat ste tijd als door de heer v. Herpt bedoelt. Wat de brandgesehiedenis in Herpt aangaat,, dit is een tere kwestie. Zolang er geen andere op lossing is, zal bij brand water uit het Oude Maasje moeten ,w orden ge bruikt. B. en ,W. hebben met dö Voorzitter van dit waterschap een onderhoud over deze .kwestie gehad, doch daarover kon geen overeen stemming worden bereikt. Het gevolg daarvan is, dal de gemeente een stuw zou moeten doen bouwen, die van haar een behoorlijke uitgaaf zal vor deren. Ook voor 'Herpt is een uitbrei dingsplan bekeken. Het ontwerp als door de heer y. Herpt aangegeven bleek echter niet uitvoerbaar, omdat dit in strijd was met de landbouwbe langen. Er is toen aan de «stedebouw- kundige gevraagd onder O ud heusden een uitbreidingsplan te ontwerpen, aangezien daar de landbouwbelangen minder worden geschaad. Herpt wordt niet vergeten en het is toch ook zo dat het bevolkingsoverschot van Herpt dan ondergebracht zou kunnen worden in Oudheusden. Wat de critiek op de Wethouders benoeming aangaat, daarop kan spr. als Voorzitter niet ingaan. De heer te Vruchten kan dit he grijpen, doch hij zou daarop wel even willen ingaan. Waar de heer v. Herpt spreekt dat er blijkbaar tussen de 4 Kath. raadsleden een sa- menspreking heeft plaats gevonden, dan wil spr. daartegenover verklaren dat hij hierover noch niet de lieer v. Bladel, noch met wethouder Buijs heeft gesproken.. Men heeft alleen gemeend hen tol wethouder te be noemen, die men daartoe in het alge méén "belang liet «meest geschikt acht te. Dat men 'meende dat de heer v. Herpt daartoe niet «gerekend kan worden, blijkt duidelijk uit «diens woorden. Al wat men van hem hoort is Herpt, het «is alles Herpt wat tie klok slaat. Er «wordt de 4 Katholieke raadsleden in «de schoenen geschoven, dat zij niet voldoende zouden letten op het algemeen «belang bij de benoe ming van de lieer Buijs'tol wethou der. Spr. meent dal men deze bewe ring tot de lieer v. llerpt kan rich ten. Deze wil voor Herpt een uitbrei dingsplan doordrijven, waarvan ge bleken. is dal Herpt daarvoor niet de geschiksle plaats was. Als «er geen bluswater in Herpt aanwezig is, dan komt de schuld «daarvan geheel op het hoofd van de lieer v. Herpt als Voorzitter van het Waterschap. "Het is goed mogelijk dat de heer v. llerpt een goed lid van de K.V.'P. is, maar hoe is hel dan mogelijk dat «de can did a kinlijst werd .samengesteld op een vergadering, waar alleen aanhangers van deze aanwezig waren en deze zodoende als nummer 1 op de lijst kwam. De heer v. Herpt wil «eerst ant woorden op liet gesprokene door de Voorzitter. Deze moet zelf maar eens langs de toegangsweg naar de vuilnisbelt lopen, dan zal hij bemer ken, hoeveel rommel «daar ligt die op ile helt thuis hoort. Als op 't ogenblik, volgens zijn idee, met hel storten van het vuil wordt gewerkt, zou hij er toch nog op willen «aan dringen, «dat het oude gedeelte niet wordt vergeten. Wat de brandgesehiedenis in Herpt betreft, hiervoor gooit «ie lieer te Vruehte de schuld op hét hoofd van spr. Ais de heer te Vruehte agrarisch was onderlegd, zou ..leze anders oor delen. Als Voorzitter van liet Water- is spr. gebonden aan wetten en voor schriften, evengoed als «de Burge meester <lit is. Nopen deze weiten en voorschriften hem besluiten te nemen, die strijdig zijn met de be langen der gemeente, dan kan hij daaraan niets doen. Ilij is in dit opzicht gebonden aan. plichten, die op hem als Voorzitter van liet wa terschap drukken en die ondermeer door Ged. Slalen worden o-pgelegd. Wat de uitbreidingsplannen voor Herpt betreft, de plannen biervoor zijn besproken in een gecombineerde vergadering met de afdeling Herpl van de N.C.B., wier leden voor dit uitbreidingsplan waren. Spr. lieefl het verwondert, dat toen Herpt ge deeltelijk plat lag, met «deze plannen geen rekening is gehouden. l.s dit achterwege gebleven omdat «dit niet strookte met de belangen van een neef en broer van wethouder Buijs? Het heeft spr. verwondert «dat de 4 kath. raadsleden «samengingen hij de wethoudersbenoeming. Volgens de heer Verschuur is dit niet geschied, doch de heer te Vruchten zegt dit weer anders. Men heeïl ook gezegd, dat spr. niet geschikt is voor wel. houder, iels wat hij graag wil er kennen. Wal de kwestie van een ver gadering aangaat, die ging over liet opmaken van de candidalenlijst, hij welke vergadering slechts de vriend jes van spr. tegenwoordig waren, deze vergadering is behoorlijk aan gekondigd. Hel heeft dus blijkbaar gemangeld aim liefde om de heer Buijs weer naar voren te brengen. Spr. heeft nooit liet raadslidmaat schap geambieerd. Hij wijst daarvoor op de indertijd samengestelde nool- raad. Spr. heeft toen aangedrongen op een vertegenwoordiger voor Herpt. Hij werd toen aangewezen, docli bedankte, omdat hij niet de schijn wilde wekken voor zichzelf ge sproken te hebben. Als men hem thans niet gaarne als raadslid ziel, is hij gaarne bereid op te stappen. Als hij zegt, dat Heusden wordt volge propt met huizen, dan bedoelt hij daarmede dat de arbeidersbevolking liever buiten woont dan in de stad. Als men beweert dat hij de belangen van Heusden niet nastreeft, «dan zou hij willen verzoeken, de notulen der laatste raadsvergadering hiervoor op te slaan, dan zal men van het .te genovergestelde overtuigd worden. Als zittend raadslid voor Herpt komt hij vanzelfsprekend ook ,op voor de belangen van dat gedeelte. De heer te Vruchten vraagt o.p- nieuw liet woord. De Voorzitter wil hein dit gaarne verlenen, doch even «een fout her stellen. Hij wil n.l. er in 't algemeen op wijzen, dat hij geen beledigende uitlatingen kan toelaten en in dat geval die spr. direct het woord zal ontnemen. De lieer te Vruchten zegt, dat de heer v. Herpt verklaart, {lat hij het raadslidmaatschap niet ambieert, doch spr. wil «clan teruggaan naar de verkiezingsdagen en wijzen o«p het pamflet dat voor de verkiezing van de heer v. Herpt is verschenen. De lieer v* Herpt merkt op, dit pamflet anoniem was gesteld, spr. betreurt dit pamflet. De lieer Dekker meent, dat als «de belangen van waterschap en ge meente tegenstrijdig zijn, het dan toch van «e«en goede voorzitter van het waterschap plicht is, als deze belangen elkaar kruisen, de weg me de te helpen zoeken, waardoor deze tegenstrijdigheden worden opgeheven. Spr. zou hel ;op prijs «stellen als in de raadsvergaderingen kortheid Tie- traelit werd. De algemene belangen der gemeente zijn daarmede beter gediend, dan wanneer men in deze vergaderingen zijn hart gaat luchten en daardoor warme hoofden en kou de harten verwekt, pit laatste moet men trachten te voorkomen. De lieer Verschuur merkt op, dal bij {le verkiezing der wellioudlers ook de stemverhouding ;een rol heeft gespeeld en rekening is gehouden mei de wens der kiezers van Herpl, J. A. VAN BERGE HENEGOUWEN' Breestraat 85 UIT VOORRAAD LEVERBAAR: Radio apparaten vanaf f135,— tot f235,— T. L. Buizen, Droogscheer apparaten o m „Philishave" Wasmachines en Wringers DIRECT LEVERBAAR aan en worden door ons met de meeste zorg uitgevoerd. GEDIPLOMEERD HORLOGEMAKER Hoogstr. 16 sedert 1880 Gorinchem De zaak, waar Uw overgrootouders reeds hun Uurwerken en Goud en Zilver kochten en lieten repareren. Prenteboeken, Kleurboeken, Leesboeken, Kleurkrijt, Kleurpotloden, Verfdozen (blokjes en tuben), Kinder spelen, Legpuzzles Luxe Postpapieren, Schrijfmappen, Vulpenhouders, Vulpotloden. 4-kleuren-potloden, Ball Points. o. a.Servetringen, Lepeltjes, Suiker- en Jamlepeltjes, Briefopeners, Bladwijzers, Broches en Dasklemmen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 6