Worden Rijwielen duurder? TECHNISCH BUREAU „ELGO" C, P. VAN DEN HOVEN Sint Nicolaas cadeaus TABAK, SIGAREN EN SIGARETTEN Alius 100' Virginia geen koppelverkoop vrije keuze Kinderwagens FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM m'nzaak De jaarbeurs Zoek niet langer, geef een Boek Koopt Uw Tabaksartikelen, zoals: bij de FIRMA H. VAN EEUWIJK Zn. I I I J ERRES A. DE GRAAFF Zn. P. A. KOOPS - DUSSEN i Reparaties Kunstgebitten, Speelgoederen 11 I bij A. TREFFERS Adverteert in dit blad! E M I G R A T I.E Canada Boekhoudingen Belastingzaken ACCOUNTANTSKANTOOR gesmeerd zoals zich die bij de stemming heeft geopenbaard. i De heer v. «Herpt verzoekt nog maals het woont. De Voorzitter merkt pp, dat deze reeds 2 maal hel woord over het zelfde onderwerp heeft gehad. De heer v. .Herpt meent het recht te hebben om als men hem op zijn leen trapt, zich dan te mogen vtende- aigen. De Voorzitter acht dit niet juist, volgens de leer .zou de heer v. Herpt dan zijn andere leen moeten aan bieden. Bij uitzondering wil spr. even wel de heer v. Herpt nog eenmaal het woord verlenen. De heer v. Herpt zegt, dat hij als voorzitter van het waterschap gebon den is aan voorschriften en vraagt als hij zodanig in strijd met deze voorschriften handelt, waarom men zich hiervoor dan niet tot Geil. St. wendt. De heer Buijs verklaart, dat het eigenlijk niet gebruikelijk is, dat een wethouder in een raadsvergadering het woord voert, doch waar hij door de heer v. Herpt persoonlijk wordt aangevalllen, meent hij toch enige woorden ter verdediging te moeten doen horen. Hij wijst de be schuldiging, dat hij de belangen van zijn neef en broer boven het alge meen belang zou hebben gesteld, van de hand. Alleen dit laatste gaf bij zijn beslissing dë doorslag. De heer v. Herpt stelt de feiten inzake het beleid van B. en W. verdraaid voor. De Voorzitter verklaart nogmaals, dat hij de consequenties die aan hel uitbreidingsplan voor Herpt vastzaten, niet wilde dragen en dat daarom van dit plan is afgezien. Hij sluil hierop de discussie. De diverse begrotingen worden hierop vastgesteld. Mel tie Bank van de Vereniging van Neder 1. gemeenten wordt een rekening courant overeenkomst ge sloten lot een bedrag van f 100.0100. De gemeentebegroting voor 1949 wordt gewijzigid. Goedkeuring wordt gehecht aan het voorstel van B. en W., om op de gemeentebegroting voor 1950 als nog een post te plaatsen voor aan schaffing van een schrijfmachine. Goedkeuring Burgerl. Armbestuur Herpt 1948. De lieer Verschuur brengt trap- port uit en stelt namens de com missie van onderzoek voor, deze be groting vast te stellen met een na delig saldo groot f 16.76 voor de ge wone dienst en een batig saldo groot f8,92 voor de kapitaaldienst. Met algemene stemmen wordt ook deze begroting hierop vastgesteld. De Voorzitter sluit de vergadering met het formuliergebed. WEltKENDAM. Excelsior, PernisKoz. Boys 1-2. Deze wedstrijd werd op het door het natte weer van de laatste dagen zware terrein van Excelsior gespeeld. De thuisclub spreidde direct haar technische capaciteiten ten toon en het Boel van de bezoekers verkeerde telkens in groot gevaar. Na deze eer ste stormloop kwamen de Boys meer los en hun aanvallen waren zeker niet van gevaar ontbloot. De thuis club domineerde echter en verschei dene corners werden geforceerd. De keper was echter goed op dreef. Maar als zo vaak bij een overwicht van de ene partij kwam het doelpunt aan de andere zijde. De midvoor van de gasten kreeg de bal te pak ken en handig dribbelde hij tussen de beide backs door en het was 0-1. Excelsior was even de kluts kwijt en daarvan profiteerde Koz. Boys. Enkele corners werden op het doel van de thuisclub genomen en uit één daarvan gelukte het weer aan de midvoor om met een kopbal het tweede doelpunt te maken Cf2. Excelsior liet het hierbij echter niet en verwoed viel het aan. Ver scheidene corners werden genomen, maar de achterhoede van de bezoe kers stond als een rots in de bran ding. Toch kon deze druk niet wor den weerstaan en Excelsior verklein de de achterstand tot 12. Daar mede kwam de rust. Het spel na de rust was stukken minder dan voor de rust. Het zware veld zat de spelers in de benen. De gastheren trachtten met alle geweld gelijk te maken maar het lukte niet. Soms werden de Boys geruime tijd op ei gen helft teruggedrongen. Naarma te hét einde -naderde kwamen zij ech ter weer meer ppzetten en door het verre opdringen van de achter hoede van de Ihuisclub ontstonden voor hun nog lenkele mooie kan sen, o.a. stond (de middenvoor voor open doel maar de bal ging naast. In de stand kwam geen wijziging meer. i Hel tweede elftal van Koz. Boys won van Excelsior II met 30. steunt het export offensief naar de Oost en de West. Gezien de resultaten van de Ronde Tafel Conferentie is het van het grootste belang, dat een krachtig ex port-offensief wordt ontketend om de handelsbetrekkingen tussen Neder land en de Oost en de West te ver stevigen. Niet alleen moet de afzet van het Nederlandse product in deze gebie den worden gesteund, maar ook de bekendheid van de Nederlandse in dustrie worden vergroot. Daar ook de Utrechtse Jaarbeurs haar bijdrage tot dit offensief wil leveren is zij er toe overgegaan in deze gebieden, een tweetal vertegen woordigers aan te stellen, die niet al leen tot taak hebben de belangen van de Jaarbeurs in Indonesië res pectievelijk de Nederlandse Antillen te behartigen, maar ook het bezoek van vooraanstaande zakenlieden aan Nederland te propageren. De nieuwe vertegenwoordigers, die zjjn toegevoegd aan het net van 27 vertegenwoordigingen, dat reeds alle continenten omspant zijn H. Hajonides van der Me uien, Ke bon Sirih 28, Batavia C. Indonesië, en W. F. G. Mensing, Bneedestraal 18 (P), Postbus 125, Willemstad. Curacao. 'IX. Het eten op de boot was vanmor gen beter dan best. Het schijnt dat ze in de gaten hebben dat we nu weer kiplekker zijn en dus proeven wat ons wordt voorgezet. Eerst een bord pap, dan jeen heerlijke gebak ken vis met brood (ham en eieren konden we ook brij gen), de kinde ren ieder een gekookt ei, dan gebak ken lamslever met aardappelpurée en fijne jus. Thee, melk, koffie en cacao zoveel we willen en allemaal ©en sinaasappel na. Nu smaken de Engelse sigaretten ook weer lekker en de scheepsradio speelt opgewekte muziek. Er werd omgeroepen dat het van middag kinderfeest zou zijn in de eet zaal. De kinderen begrepen het al best en zagen er verlangend naar uil. Ze mogen ook wel iets hebben 11a heel de week van die lastige, halfzieke ouders gehad te hebben. We hebben vanmorgen n,og ijsber gen gezien ook. Een grote en een viertal 'kleintjes, dat waren eigenlijk maar schotsen. Van de grootste heb ik een foto gemaakt. We zagen gere geld bruinvissen uit het water komen met hun gladde ruggen en direct weer in het zilte nat verdwijnen. Wat hebben we genoten bij het licht van de opkomende zon. In Holland was het af volop dag. 'Ie dere avond wordt hier op het schip de klok teruggezet, soms een uur, dan een half uur. Als ik het goed bijgehouden heb, schelen we nu 5 uur. 'tls nu drie uur, dus in Holland al acht uur. Het is Zaterdag en we kuimen ons levendig voorstellen, wat er nu zoal in ons dorpje gebeurt. We zijn er al een heel eind vandaan, hoewel nog niet op de helft van onze reis. Terug kunnen en willen we niet meer, dus gaan we vooruit, vol goede moed. Nog een dag varen en dan zijn we misschien wel in Quebec. Precies weet ik het echter niet maar zal daar best achterko men. De stemming is aan boord opper best en ook de kinderen zijn blij. 't Is of een tovenaar vannacht met zijn staf het schip heeft aangeraakt^ zo'n verschil is het met gisteren en eergisteren. Onze kleinste is uit z'n reiswieg gegroeid en slaapt nu in een ledikantje van het schip. Wat we met hem moeten aanvangen op de treinreis, weten we nog niet. Ik denk dat hij zich moet gaan ^aanpassen, dat moeten wij ook en maar een beetje krom zal moeten ighhn liggen. De stewardess heeft; goed voor hem gezorgd op de reis. Trouw bracht ze 4 maal per dag een pannetje gekookt water en ze vergeet nooit even met hem te spe len. Wat ze alllemaal tegen hem zegt verstaat hij niet, net zomin als wij. Het enigste wat hij doet is altijd lachen en wij lachen maar mee, dat kost niets. Vanmiddag hebben we weer eens een keer goed gegeten. Eerst soep, waarvan dat weet ik niet. Dan vlees (niet zo- weinig) met aardappels en kool, met thee en pap na. 't Is op het ogenblik prachtig weer en we kunnen goed merken, dat we verder Zuidelijk komen, want het is fijn op het dek. De meeste passagiers zijn present nu en er worden veel foto's gemaakt. Ik maak er ook een paar van vrouw en kinderen met enkele kennissen bij de reddingboten. Nu is het half vier en begint het kinderfeest. Wat een prachtig gezicht, ruim honderd kinderen in feeststemming, 't Is kort maar krach tig. Alleen kinderen mengen de eet zaal binnen. Onze 'twee oudsten zijn 100k van de 'partij. De andere is niet te klein, maar is niet helemaal in orde $n moet een dag vasten van wege de verandering van het eten. De anderen hebben 'het al gehad en zijn er nu wel doorheen. Door de glazen deuren 'kunnen we de kin deren zien. Alle stewards en ste wardessen zijn ingeschakeld om ze te bedienen. Achter de deur staat er een met een arm vol papieren mutsen en zet ieder kind er een op het hoofd afs liet binnenkomt. Een ander geeft het een fluit in de mond. Van een derde krijgen ze een luchtballon en zo zit de stem ming er al direct in en missen ze hun ouders niet. De tafels zijn ge dekt met overheerlijke dingen. Alles volgens Engels recept, maar het jsinaakt hun wel, dat kunnen we wel zien. Wat het allemaal voor lekkers is, ik weet het niet, maar ziehier de tekst van de spijskaart, die op ie dere tafel prijkt. Assorted Jellies Vanilla, Blanc Mange-Fruit, Cake- Plain Cake-Ice, Cream-Fancy, Bis cuits-Fresh bread, butter and milk- Orange Juice and Dessert. Wie het vatten kan, 'die vatte het. Ze kun nen alles bij lange na niet op en zijn verrukt over hetgeen hun wordt voorgezel. Een accordeon zorgt voor passende muziek en ruim honderd fluiten voor de begeleiding. Het is dan ook een leven van jewelste en als het feest alweer voorbij is, is VOOR TEL. 95 Boekhandel VEERMAN Heusden Koop daarom nu reeds Uw Rijwiel JUNCKER, GAZELLE, ERRES, D.K.W., SIMPLEX, enz. HEUSDEN,. Tel. 98 WAALWIJK, Tel. 354 Burchtstraat W 55 Grotestraat 59 Attentie Attenite Hoek Engstraat 8889 HEUSDEN. 0 Verder een prachtsortering in Sigaren en Sigaretten in luxe ver pakkingen van de beste fabrieken. Ook verkrijgbaar Export sigaren van 4050—60 cent. Een prachtsortering ROKÈRSBENODIGDHEDEN zoals: Houten Takakspijpen, Sigarenpijpen, Sigarettenpijpen, Shag-doosjes, Tabaks dozen, Sigarenkokers «Sigarettenkokers met aansteker, Sigarenaan- stekers, Vuursteentjes. Pijpenreinigers, enz. Lage prijzen Ruime sortering iVMHlHt Steeds uit! voorraad leverbaar Telef, 1 Meeuwen FA. J. VAN STRATEN Hallo Hallo Accountantskantoor „DE BOMMELERWAARD" Zaltbommel, Tel, 428 Als men ziet, dat op een stofzuiger van f 150.— slechts f 6.— devaluatie toeslag is gekomen, dan zal dit voor de Rijwielen ook wel mee vallen. Maar de export neemt toe en hierdoor kan het mogelijk zijn, dat de levering dit voorjaar stagneerd. Wij hebben in voorraad: „JUNCKER" en „GAZELLE" RIJWIELEN in gewone en luxe uitvoering, Tevens leverbaar in kleur gelakt en sportmodel. Telefoon 12 Eet hen. Kantooruren Maandags t/m Vrijdags van 9—5 uur Zaterdags van 9—12 uur II uur «n alweer „Dame" Vroeger *u hoi Mn getob alt hol weideg wao. Do gehete dog wo> Ja bvda weer en dikwijls wat hol wat- goed nog niet ja dèt No mal mijn Erre» warmachine zie ik niet maar legen hal watten op, III beo vroeg klaar en kan dan nog gaan wlnkelan. Met onverwoestbare 1 houten kuip en draai- bare terlngersteun w In verschillende uitvoeringen, kleuren en modellen j Diverse prijzen Voor snel en goed Hoogstraat 348 Woudrichem B 103 GENDEREN Wij hebben weer ons best gedaan, om U het nieuwste, het mooiste en beste te brengen in zo uitgebreid mogelijke sortering, voor zo laag mogelijke prijs; komt zien en over tuigd U en koopt bij het van ouds bekende en beproefde adres! Dir.: K. A. BAGGERMAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 7