voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Een goed boek voor Sinterklaas dat is een traditie van Veerman No. 6724 Maandag 28 November 1949 DAVID BROWN LAFFLY Kinderboeken als: KINDERSPELEN HEUSDEN Tel. 19 Boeken in alle prijsklassen: *2 - Firma L. J. Veerman, Heusden A heusden. De aandacht wordt erop ge vestigd, dat de winkels tijdens de winkelweek niet tot 9 uur, maar tot 8 uur 's avonds geopend zullen zijn. Architect H. "Baaijens alhier, gunde aan de fa. M. Schapendonk te Drunen de bouw van een lokaal aan de R.K. Meisjesschool te Els- hout voor f11,560. ANDEL. Er wordt zeer geklaagd over de slechte toestand van de Kammet- weg alhier. Door de gemeente zijn ter plaatse een 18-tal woningen ge bouwd, doch de weg verkeert vooral in deze tijd van het jaar in erbar melijke toestand, 't Ware te hopen, dat de gemeente hieraan ten spoedig ste een einde maakte door liet aan leggen van een bestrating. De Ned. Herv. Kerk alhier heeft plannen de huren en pachten vah landerijen en weiland met toe stemming van de betrokken instan ties met 10 pCt. te verhogen. Vele landeigenaars gingen hiertoe bereids reeds eerder over. Degenen, die in 1950 hun ver woeste panden willen herbouwen, die nen daarvan terstond aangifte te doen ter gemeente-secretarie. Ook degenen, die een herbouwplicht hebben ge kocht en in 1950 willen bouwen die nen een aanvraag direct in te dienen, zulks ter bekoming van bouwvolume. CAPELLE. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier, Ds. J. J. Poot te Barneveld. DUSSEN. Evenals vorige winter zal de schaatsenrijder Antoon Verhoeven al hier ook deze winter wederom naar Noorwegen vertrekken our 'te trainen en om aan wedstrijden deel te nemen. Anton is reeds druk in de weer om zijn papieren en schaatsen|gerei bij! elkaar te krijgen, want de dag van ver trek. is reeds bepaald op Dins dag 29 Nov. a.s. De plaats van be stemming is Röraas, welke gelegen is nabij de Zweedse grens. Hij legt de reis af per trein via Hamburg Breinen, Kopenhagen en Oslo. Zoals we reeds vermelden is het doel vian zijn reis hoofdzakelijk om te trainen en .om' aan wedstrijden deel te nemen. Dit laatste, is echter niet zo gemakkelijk omdat er een startvergunning voor nodig is, doch Antoon is reeds bezig om diverse, startvergunningen te krijgen. Antoon deelde nog mede, dat hij dezer dagen van de Fa. Corneliuis- sen en Olsen uit Oslo, welke firma uitsluitend schaatsen levert aan deel nemers van. de elfstedentocht enz. een aanbod heeft gekregen om in het bezit te komen van een paar nieuwe schaatsen voor de lange baan. Antoon heeft dit vriendelijke aanbod geac cepteerd, want een paar nieuwe schaatsen voor de lange baan kunnen hem in de naaste toekomst wel van pas komen. Verder vernemen wij nog, dat op 5 Dec. a.s. wederom een 1 o-tal lange baanrijderis naar Röraas zullen ver trekken. Hoelang Verhoeven in Noorwegen zal vertoeven is nog onbekend^, wel deelde hij mede, dat wanneer in ons land deze winter wedstrijden gehou den zullen worden, hij zeer zeker van de partij zal zijd- Wij 'wensen Antoon goede reis en in Noorwegen veel sucoes toe. EETHEN. Nadat het een tijdje rustig is geweest zijn de honden weer bloed dorstig geworden en moesten het de schapen weer ontgelden. Het is de politie gelukt met verschillende ja gers na een drijfjacht van een halve dag, de honden dood te schieten. De eigenaars van de honden zijn bekend en zullen wellicht in hun portemon- naie moeten tasten. De zoon van de landbouwer C. J. v. Wijk te Genderen reed met zijn tractor met 2 aanhangwagens over de Prov.weg in de richting Meeuwen. De voorste aanhangwagen schokte los van de tractor en had niet veel zin op de weg te blijven. Na eerst de leuning van de brug bij M. Spoor geramt te hebben, kwa men beide aanhangwagens in de die pe wetering terecht en werden zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. 's-GRAVENMOEK. De KNVB. deelde het bestuur van de voetbalvereniging alhier me de, dat zij haar naam V.V.S. moet veranderen aangezien reeds een an dere vereniging onder deze naam» staat ingeschreven. De collecte, gehouden bij de dankstond voor het gewas in de Geref. Kerk alhier, bracht op voor de diaconie f93,en voor de kerk f396,68. De vergadering van de A.R. Kiesvereniging „Vreest God, eert de Koning", welke Donderdagavond j.l. zou worden gehouden, kon wegens omstandigheden geen doorgang vin den en is tot latere datum uitge steld. GENDEREN. Onze predikant, Ds. J. J. Moll, heeft voor het berioep naar de Ned. Herv. gjem'. van Meerkerk bedankt. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA. In verband met de beperking vhn het verbruik van electrische stroom, heeft de Dir.-Generaal van het Rijksarbeidsbureau besloten, de kantooruren van de Arbeidsbureau's tijdelijk te wijzigen. Van 21 Nov. 1949 tot en met 31 Januari 1950 worden de kantoor uren als volgt vastgesteld: Van Maandag t.m. Vrijdag van 8.3012.30 uur en van 13.1516,45 uur; op Zaterdag van 8.3012.30u. Nadat in Maart van dit jaar de economische sectie der Stichting ter bevordering van de welvaart in het Land van Heusden en Altena en de Biesbosch haar werkzaamhe den had aangevangen, vond een de zer dagen ten gemeentehuize te Alm kerk de installatievergadering plaats van de door het Algemeen Bestuur der Stichting gekozen Sociale Sectie. De Voorzitter van het Dagelijks en Algemeen Bestuur der Stichting, de lieer A. J. A. Oderkerk uit Dus- sen, verklaarde na met enkele woor den de wording en het doel dezer sectie te hebben belicht, de door b^J: Algemeen Bestuur gekozen leden voor geïnstalleerd en stelde vervolgens aan de orde uitbreiding der sectie met enige personen, die op maatschappe lijk terrein reeds een functije in het Land van Altena bekleedden. Tot deze uitbreiding werd na eni ge discussie over de projecten, welke de sociale sectie zich ter behartiging diende aan te trekken, met algemene stemmen besloten. Plierna werd tot benoeming van een werkcomité over gegaan, waarin gekozen werden: Mej. R. Veldkamp, Maatschappelijk Werkster, voor de Ned. Herv. Stich ting voor Sociale Arbeid in het Zui den; Mej. F. Wolters, Maatschappe lijk Werkster ten plattelande te Dus- sen; de heren H. Blok, burgemeester van Almkerk; Chr. v. Rijswijk, Bur gemeester van Woudrichem; Dr. M. A. Egberts, Arts, Voorzitter van de De betere Tractor De betere Maaidorsmachine Agent: DIENUS VERSCHOOR Prot. Chr. Gezinszorg te Woudrichem; H. J. Klunder, vertegenwoordiger van de Biesbosch; F. J. Kooijman, be stuurslid van de Interlocale Advies commissie te Giessen; G. Wetter, di recteur van het Bijkantoor van het Gew. Arbeidsbureau te Almkerk. Tot voorzitter der Sociale Sectie en van het werkcomité werd met al gemene stemmen gekozen Dr. M. A. Egberts. De Voorzitter van het Dagelijks en Algemeen Bestuur der Stichting, de heer Oderkerk, droeg hierop met en kele woorden van waardering en op wekking de leiding der vergadering over aan de nieuw gekozen voorzit ter van de Sociale Sectie, die met dank voor het in hem gestelde ver trouwen en het uitspreken van zijn vertrouwen in een prettige en vrucht bare samenwerking het presidium aanvaardde. Nadat nog een oriënterende be spreking was gehouden over de te verwezenlijken en algemeen urgent geachte plannen, het maatschappelijk en sociaal terrein betreffende, sloot de heer Egberts deze eerste verga dering. De vergadering werd mede bijge woond door de heer Dkt. J. M. Beij- erman, voorzitter der Sociaal-Hygië nische Sectie der Stichting en de heer E. de Goede, Dir. der Stichting, bij wien tevens het secretariaat en de directie der sociale sectie zal berus ten. nederhemert. Woensdag 30 November te 7 uur hoopt alhier in de dienst des Woords voor te gaan Ds. E. du Mar- chie van Voorthuizen van Sliedrecht. KIJSYVIJK. Aan de loswal „De Nol" lig gen momenteel enorme hoeveelheden suikerbieten, die wachten op trans port. De oorzaak van de ophoping der bieten ligt in het feit, dat de sui kerfabrieken slechts die hoeveelhe den accepteren, als er „op-moment" kunnen worden verwerkt, zodat de fabrieken zelf de bieten niet meer op slaan. Bij eventuele vorst komt het risico dan voor de leverancier en niet meer voor de fabriek. SPRANG. Ds. J. W. de Bruijn alhier heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Kerk te Bolnes. VEEN. Voor de Ger. Gem. hoopt Don derdag 1 Dec. n.m. 7 uur voor te gaan Ds. v. Dam van Werkendam. "WOUDRICHEM. De in deze gemeente gehou den inzameling voor het verzenden van pakketten aan de militairen uit deze gemeente, die zich in Indonesië bevinden, heeft in totaal f395,38 op gebracht, namelijk in de Vesting f 266,18 en aan de Oudendijk f 129,20 Vanwege de Ned. Blindenbond zal op Vrijdag 2 Dec. a.s. des nm. 7 uur in de zaal van de kazerne aan de Vissersdijk alhier, een pro- pagan da-kunstavond met filmverto ning worden gehouden. Medewer king wordt verleend door de blinde solisten Hetty Engeltjes, zangeres en Thierry van Driest, pianist, terwijl tevens het Chr. Kinderkoor „Frisch Gezongen" onder leiding van de heer W. G. v. d. Heetcamp enige liede ren ten gehore zal brengen. Op deze avond wordt vertoond de film „Wakende ogen", welke een indrukwekkend beeld geeft van de trouwe diensten der geleidehonden, terwijl de heer Joh. v. d. Berg, pro pagandist van de Ned. Blindenbond, zal declameren. Niemand verzuime deze bizondere avond bij te wonen. WIJK. Op het te Utrecht gehouden examen aan het Hoefkundig Insti tuut van de Rijksveeartsenijschool, slaagde onze dorpsgenoot de heer A. Verzijl, voor het Rijksdiploma Hoefsmid. WIJK EN AALBURG. De voetbalvereniging N.O.A.D. alhier, organiseert op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. in hét ver enigingsgebouw alhier een bazar, wél ke gezien de vele giften in geld en natura, een succes beloofd te wor den. De vereniging raakte tijdens de oorlog haar terrein kwijt en moest het kleedlokaal en dergelijke opslaan in een schuur van 'de heer Sluimers, welke schuur in de laatste [oorlogs winter geheel afbrandde, waarbij al les van de vereniging verloren ginjg. Na de bevrijding moest de vereniging alles nieuw aanschaffen, waarmee ont zaggelijk grote bedragen gemoeid wa ren. Teneinde uit deze moeilijkheden te geraken houdt genoemde v.v. de ze bazar. De bazar is geopend Donderdag eil Vrijdag des avonds van half zeven tot elf uur. Zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur voor dé' kinderen, waarbij Sint Nicolaas tegenwoordig zal zijn en de kinderen zal tracteren. Des avonds van zes tot elf uur. Een bezoek aan deze bazar zal, gezien de Vele attracties, zeker de moeite waard zijln. Vrij intree. Zie Verder de advertenties in het vorige en Volgende nummer van dit blad. 5e verantwoording bazar v.v. N.O.A.D.: Van Mjersbergen, Genderen, kleur- boekjes, 1 villabouw, 4 rollen zuur tjes, 7 stukjes chocolade, 3 feestf- hoorns, 1 feestmuts, 2 (gezelschap- spelen. 1 kinderkeukengamituur, kin- der postkaar ten G. de Bruin, Wijk, 1 liter pruimen op sap, 1 fles Ver mouth, 1 fles Cerbieres VieuxK. v. Drunen, Wijk, 1 fles Voorburg, 2 flessen Calvé Tomatensoep; A. Roe land, Wijk, 1 melkstelW. F. Fur- ster, Wijk, 20 gezelschapsspelen, 19 gekleurde legpuzzLes, 5 postzegelal bums, 10 flesjes Baijl Bum, 1 vijfguT- denspaarpbt, 2 doosjes voor sieraden, Uitgave: Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur Fabriciusstraat 2 Almkerk Pyramide zakromans 1 1 f 1,25 Salamanderserie 1 f 1,90 Atlasserie f 1,90 Contactserie 1 f 2,90 f 3,90 Roman als de: Bewaarschoof 1 f 3,50 Janet .if 6,90 De drie Musketiers 1 f 5,90 De woeste Hoogte f 4,90 Ook hebben wij een grote voorraad Boeken uit Nobelreeks 1 1 f 4,90 Spiegelserie 1 f 4,90 Juwelenserie 1 1 1 f 4,90 i t t Daantje Okkie 1 1 Bolke de beer vanaf f 1,95 f 1,75 f 0,95 als Halma, Mens erger je niet, Pingpong, Blaasvoetbal, Vlooienspel, Monopoly, alle soorten prenten- en kleurboeken, fotoalbums, porte- monnais, 4 kleurenpotloden, Vulpenhouders, enz. enz. Fa. L. J VEERMA oekhandel

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1