voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Bekendmaking Het is beroerd voor de andere, maar de Field-Marcbal Tractor is toch beter „Ik moet er toch iets van hebben met de SINT NICQLAAS" FIRMA L. J. VEERMAN - Boekhandel HEUSDEN Tel. 19 No. 6725 Donderdag 1 December 1949 Firma L. J. Veerman, Heusden Und VAN altena Sinterklaasdie wijze man Wist er beslist het fijne van. Hij deed zijn ogen niet te kort Maar kocht een bril bij Firma Nort. Fa. v. h. M. NORT Vakopticien Burgemeester en Wethouders van HEUSDEN, vestigen er de aandacht op, dat van rijkswege een Lande lijke Reserve is aangelegd voor wo ningbouw door particulieren, zonder financiële steun van het Rijk, met een maximum classificalieinhoud van 500 M3. Het benodigde volumen zal bij de afgifte van de rijksgoedkeuring zon der meer ter beschikking komen. Voor dergelijke woningen zal een vrije huurprijs mogen worden be dongen Aangezien de aangelegde reserve aan bepaalde grenzen is gebonden, wordt hem die voornemens is van dérzc gelegenheid om te kunnen bou wen gebruik te maken, ernstig aan geraden zij n bouwplannen ten spoe digste in te zenden, daar de inge diende plannen in volgorde van bin nenkomst worden afgewerkt. Nadere inlichtingen worden zono dig verstrekt ten gemeentehuize. Burgem. en Weth. voornoemd, A. VAN DELFT, Burgemeester. TH. M. BUIJS, Wethouder. Heusden, Nov. 1949. ARBEID IN BROODBAKKERIJEN IN VERBAND MET FEESTDAGEN De Minister van Sociale Zaken heeft toegestaan de bakkersarbeid in verband met de koriiende feestdagen te vervroegen als volgt: a. Op Maandag 5 December '49: de voorarbeid, respectievelijk de overige bakkersarbeid, met 2 uren; b. in de nacht van Vrijdag 23 op Zaterdag 24 December 1949: de voorarbeid en de overige bakkers arbeid met ftrie uren, indien voor de bakkerij een vergunning, als be doeld in artikel 35, tweede lid, on der f, der Arbeidswet 1919, is ver leend, en met vier uren, indien zo danige vergunning niet is verleend: Wordt van deze regeling gebruik gemaakt, dan mag op Maandag 26 Dec. geen arbeid worden verricht. Deze voorwaarde geldt niet voor bankethakkersarbeid in broodbakke rijen, tevens zijnde koek- en banket bakkerijen, verricht door liet hoofd of de bestuurder en door banketbak kers, ten aanzien van wie van de ze vergunning geen gebruik wordt gemaakt, welke personen op diedag arbeid mogen verrichten als op een ge wone werkdag c. in de nacht van Vrijdag 30 op Zaterdag 31 December 1919: de voorarbeid met twee uren en de ove rige bakkersarbeid met drie uren, indien voor tie bakkerij een vergun ning, als bedoeld in artikel 35, 2e lid onder f der Arbeidswet 1919, is verleend, en alle bakkersnachtarbeid met vier uren, indien zodanige ver gunning niet is verleend. De Minister van Sociale Zaken heeft voorts goedgevonden, dat in het tijdvak van 28 Nov. t.m. 6 Dec. 1949 op werkdagen en bovendien op Vrij dag 23 en 30 Dec. 1949, de werk tijd van de in de onderneming werk zame bakkersgezellen per dag met ten hoogste 2 uren en per week niet ten hoogste 12 uren wordt verlengd. *J "f> f Mif HEUSDEN. Met zeer grote dankbaarheid voor zulk spontaan steunen en mede leven van en met de hele bazaractie ten bate van onze kleuterschool, moi- gen we vermelden dat de opbrengst van de 4 bazardagen is f2985.70, vqn de giften in geld voor de bazar f665.14, zodat de totaalopbrengst is f3650.84. (Voor de Evang. Luth. Gem. alhier hoopt Ds. P. C. Rodenburg uit Breda een predikbeurt te vervul len, op Zondag 4 Dec. a.s., des vim. om 11 uur in dë Ger. Kerjk. Op Dinsdag 29 Nov. 1.1., her dacht de Directie der Zuivelfabrie ken V.Z. 'en Bommelerwaard, het feit, dat zij vóór 25 jaren hare werkzaam heden in deze omgeving aanving. Aan een noenmaal in hotel Het Wapen van Amsterdam alhier, het welk een intiem karakter droeg, za ten behalve de Directie, voornoemd en enige autoriteiten der fabriek Heusden, als gasten mede aan Burge meester en Wethouders onzer ge meente, benevens enige persoonlijke vrienden der Directie en autoriteiten uit stad en land van Heuisden en Altena, en de Bommelerwaard iVele waarderende woorden werden gewisseld. Des avonds vond in hetzelfde ho tel een korte huldigingsplechitigoeid plaats, ter ere der jubilerende direc tie, maar bovenal der drie jubilaris sen: de lieren M. de Koning, E. v. Leeuwen, beide uit Heusden en van de heer B. Mouthaan uit Wijk, die allen gedurende deze gehele periode de directie ter zijde stonden bij haar vaak moeilijke taak. Een feestrede werd gezegd, en waarderende woorden gesproken. Ook de vroegere en de, huidige directeur der bedrijven V.Z. én Bom melerwaard, die expresseiijk voor dit doel waren overgekomen, voerden het woord en feliciteerden persoonlijk de drie jubilarissen en hunne dames. Een zeer geanimeerde Gezellige Avond, van uiterst beschaafd karak ter, volgdeveel werd door vrienden en leden der fabriek Heusden ten gehore gebracht, en het was dicht, bij middernacht, toen de avond met een spontaan „Wilhelmus" werd besloten. Het vervoer van personeel en gasten van buiten de stad naar en van dé feestzaal was tip-top in orde ;en er heerste een prettige, gezellige stem ming. j Dat aan directie en al haar mede werkers en personeelsleden een lang, gelukkig en suóoes-rijk bestaan De- schoren zij, is zeer zeker ons aller oprechte wens. De heer Timmer alhier is "ge kozen tot afgevaardigde naar de Part. Synode der Geref. Kerken op 14 Dec. a,s. Dinsdag keerde 'J. Klaren uit Indonesië in 'onze gemeente terug. Hioewel de familie Klaren hierbij geen feestelijkheden 'wenste, aangezien zich nog 'een tweede zoon in Indo;- nesië bevind, hadden de buurtgeno- 110ten toch 'aan de woning een pas sende versiering 'aangebracht en wap perde van 'tal van woningen de drie kleur. Namens deze buurtgenoten werd hem look een geschenk aange boden. De afd. Heusden van de Al gemene 'Nederlandse Metaalbewer- kersbond viert op Zaterdag 3 Dec. met de kinderen der leden het Sint Nicolaasfeest, in de zaal van de heer P. Verheij, Wilhelminaplein alhier. De Sint heeft beloofd met zijn hel per aanwezig te zijn. Er worden enkele leuke kinder films vertoond en aan versnaperingen zal het niet ontbreken. Men wordt verzocht om te zor gen, dat de kinderen vóór 3 uur aanwezig zijn. ALMKERK. - Aan de fa. StraVer alhier, die met f17.510 de 'laagste inschrijf ster was voor de bouw ener gewapend be- tonbrug te Dussen, is dit werk opge dragen. De vroegere predikant der N. H- kerk alhier, ds. H. v. d. Akker, thans te Sliedrecht, is benoemd tot territoriaal legerpredikant van "Noord- Sumatra. Zaterdag 10 Dec. a.s., van des nam. 1 t.m. 4 uur, zal er gelegenj- heid zijn ten huize van de secretaris- Kerkvoogd, tot het inleveren van candidatenlïjsten voor verkiezing van 2 notabelen. Aftredend zijn de heren M. T van As en jC. H. jSprangers, Dinsdag 29 Nov. j.l. arriveer den uit Indonesië, na een verblijf van ruim 3 jaren aldaar, 'onze dorps genoten, de militairen H. C. 'Swart en A. W. Schrftidt. Des avonds bracht de muzdekver. „Nooit Gedacht" een serenade, het welk yeel volk op de been bracht. Niet alleen beter, 'maar ook goedkoper, zuiniger en bedrijfszekerder FA- VERSCHOOR. LANDBOUWWERKTUIGEN, ALMKERK, Tel. 13 AALST. Bij de nieuw te bouwen Wo ningen gebeurde Vrijdag j.l. een dub bel ongeval. Die timmerman G. 'de Boer uit Wijk kwam: met 'zijn hand in aanraking met een scherpe beitel. Met een diepe wond werd 'hij door de uitvoerder met diens wagen naar Braklel vervoerd, waar dr. van Stee nis eerste hulp verleende. Nog maar net terug op het werk raakte uitvoerder v. d. Eshof, afkomstig uit 'Castricum, met zjjh luxe auto verzakt in een Sas gedichte sleuf, gegraven ten be- oeve van de waterleiding. Bji het openen van het portier was 'de heer Eshof zo ongelukkig, dat zijn boven arm uit de kom geraakte. Met veel Êijn werd hij per auto haar hef zie- enhuis te 's Bosch overgebracht, waar de. arm weer op de 'goede plaats ge bracht is, waarna de heer 'E. zijh kosthuis weer kon opzoeken. De afd. Aalst-tNederhemert van de B.O.G. vergaderde Vrijdagavond 25 Nov. voor de eerste taaal in dit seizoen in café Gijbe aan de Riet- schoof. De opkomst der leden was behoorlijk, alleen is het opmerkelijk, dat evenals vorige winter, steeds de zelfde leden aanwezig zijn. 'Na opening door vlorz. Koolhaas en lezing der notulen, worden een aantal ingekomen stukken behandeld o.a. aangaande deelname a dn een Vo lkshoge schoolcursus, waarvoor geen animo blijkt te bestaan. Ook1 voor bij woning van de algemene herfstverga- dering van de B.O.G., die 10 Dec. te Arnhem, wordt gehouden, is geen en kel lid te yinden. Besloten wordt zo mogelijk volgende maand een excur sie te maken naar de NJV. Organpn te Oss. Voorts wordt besloten deze winter enkele films te doein vertonen op voorlichtingsgebiied en de erevoor zitter uit te nodigen tot het houden van een lezing. Bij de bestuursverkiezing ontstaat even een hachelijke1 situatie daar zo wel de vloorz. als de secr. bedanken. Na veel gepraat en de nodige steml- mingen komt er echter weer Onvol tallig bestuur dat als volgt is samen gesteld C. Haasakker, voorz.C. van Trigt, secr.C. Sprong, penningm. D. y,an Os en G. Koolhaas, leden. Op voorstel van het nieuwe bestuur wordt de contributie ongewijzigd vast gesteld. Hierna sluiting; Het comité Jongens in Indië verzoekt alle inwoners bij jjë thuis komst van een militair de vlag uit te steken. BRAKEL. 1 Ds. P. M. van Galen, Ned. Herv. predikant alhier, heeft bedankt voor het beroep naar Gouderak. DUSSEN. Tot ouderling der Geref. kerk alhier is gekozen, de heer D- Wij- nahds en tot diaken de heer J. van Til borg. HOOFDPIJN? Heden Donderdag i Dec., des avonds 7.30 uur, zal in de Chr. school voor de Ned. Chr. Lanndar- dersbond afd. Dussen als spreker op treden de heer van der Linde, hoofd bestuurslid van de N.C.L.B. In de Ned. Herv. kerk te Hank zal èen galerij gebouwd wor den in verband met het gebrek aan plaatsruimte. Aan de fa. W. Rijsenbrij en Zn. te SJeeuwijk is tegen f 32.969 ge gund de boüw ener boerderij' alhier. 1 De vroegere predikant der Ned. Herv. kerk alhier, Ds. Stein Callenfels, thans te Heemstede, vier de dezer dagen zijn 40-jarig ambts jubileum. EETHEN. 7— Het bouwen van een boerderij hier is tegen f 36.137 gegnud aan de fa. Teulings te Waalwijk. GIESSEN. Ook in onze gemeente wordt het woningprobleem1, hoewel' in lang zaam tempo, stap voor stap, tot op lossing gebracht, al' zal het nóg wel even duren, vbondat dit vraagstuk ge heel zal' zijn (opgelost. Behalve en kele noodwoningen werden alhier eni ge nieuwe panden gebouwd, terwijl binnenkort weer een paar huizen zul len verrijzen. In de Groenesteeg is; men bezig met de herbouw van een vervallen woning. Jammer, dat voor 1950 geen bouwvolume is toegewezen. 1 GENDEREN. Beroepen in de Geref. Kerk alhier, cand. Tansens uit Ter Aart (Dr.). j De verkoping, die do,or de Meisjesverenigingen dezie week ge houden zou worden, gaqt door om standigheden niet door. Dit uitstel is vooralsnog voor on bepaalde tijd. HEESBEEN. 'Na een 'verblijf van ruim 3 jaren in 'Indië, keerde Dinsdagmiddag onze dorpsgenoot "Gijsbert Bax weer in ons 'dorp terug. Zeer velen kwamen hem geluk wensen met 'zijn behouden thuis komst. Van 'de burgerij uit Heesbeen, die ook' Voor een passende versiering liad zorg 'gedragen, en familieleden ontving hij 'een prachtig rijwiel en een actetas 'met inhoud. Door de brandweer, afd. Heesbeen, werd hij 'verrast met een envelop met inhoud 'en de Niwin bracht een mooie bloemenmand. LAND VAN ALTENA. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dlat de Plaatselijk Bu reauhouder te Andel, in het vervolg, Deze verzuchting slaken de mensen die onze etalage zien en onze winkel bezoeken Voor diegenen die nog niet in onze zaak zijn geweest geven wij een kleine opsomming van de grote voorraad welke wij hebben Voor de kinderen Voor volwassenen Ruime sortering boeken Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek, 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui Gasthuisslr. 13 Gorinchem Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij de Mijnhardr Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnhard: Hoofdpijncabletten. Koker 75 ct. Spelen Prentenboeken Leesboeken 1 Kleurboeken 1 Doosjes kinderpost Poëzie Albums Telraampjes 1 enz., enz.. vanaf f 0,75 vanaf f 0,10 vanaf f 0,75 vanaf f 0,12 f 0,95 f l.~ f 1,45 hebben wij diverse zeer geschikte cadeaux Vulpenhouders Vulpotloden 1 Romans Dozen Luxe Post Briefopeners 1 Ballpoints Passerdozen 1 vanaf f 5,70 vanaf f 1,10 vanaf f 1,90 vanaf f 1,40 vanaf f 2,50 vanaf f 4,90 vanaf f 7,50 Pyramide zakromans 1 f 1,25 Salamanderserie 1 1 f 1.90 Atlasserie 1 1 f 1,90 Contactserie 1 f2,90 f 3,90 Roman als de: Bewaarschool 1 f 3,50 Janet a 1 1 f 6,90 De drie Musketiers 1 f 5,90 De woeste Hoogte 1 1 f 4,90

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1