voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Het is beroerd voor de andere, maar de Field-Marchal Tractor is toch beter GANADA-DAG UTRECHT 'Mi LAATSE K N No. 6727 Donderdag 8 December 1949 GRATIS Firma L. J. Veerman, Heusden .O/. BK HEUSDEN. Dinsdag-avond gaf de Heusden- se Fanfare, in de zaal van het Wa pen van Amsterdam, haai* eerste win- teruitvoering in dit seizoen voor haar donateurs. De Voorzitter, de heer A. Bax, opende met een woord van welkom, waarin hij opmerkte dat de fanfare, na een tijd van inzinking, zich thans onder leiding van de hepr P. A. de Man, weer in stijgende lijn beweegt. Die vereniging voerde een vijftal nummers uit, die bet bewijs leverden, dat deze bewering waarheid bevatte. Alleen de gelederen dienen nog wat te worden versterkt, hiertoe mede te wierken is de plicht van de Heus- densë jongelui en in de eerste plaats van oud-leden. Medewerking verleende Heus den s Amusementsclub „Die Amusanten", die na de pauze aan de beurt k!wam en die onder leiding staat van de heer John Bruylants. Die Amusanten 'genieten in Heusden ein omgeving reeds een uitstekende .naam, welke goede naam déze avond nog eens werd bevestigd. Zang, muziek en spel wisselden elkaar in een non-stop pro gramma van 2 .uur af. Aardige zet ten werden ggdaan, waardoor bet talrijke publiek zich kostelijk amu seerde, herhaaldelijk gierde van liet lachen en pa ieder nummer met een luid en hartelijk applaus dankte. Die heer Bax sloot met een woord van Jank aan directeur en leden en ih het bijzonder aan de heer John Bruylants en zijn gezelschap. Het geheel] ,was aein mooie uitvoe ring, waarmede de vereniging alle eer heeft ingelegd en welke uitvoering Woensdagavond voor niet-donateurs werd herhaald. Woensdag 14 Dec. a.s. zal' de tweede Nutsavond in hotel „Concor dia" gegeven worden. Dian hoopt de heer K. J. J. Ingeriman .uit Haar lem. ons rond te leiden door de „Congo", het grote gebied in Afri ka, dat België zijn bezit mag noe men (gekregen van een zijner ko ningen) en dat in de laatste grote oorlog vele nuttige producten aan de Geallieerden heeft geleverd en zo mofcht medehulpen, om de strijd te gen Duitsland te winnen. Eén van de, thans meest begeerde, producten door de Congo uitgevoerd, is ura nium. .Van mensen, planten, dieren en producten uit de Congo wil de heer Ingerman ons Woensdag vertellen, waarbij "lantaarnplaatjes vertoond zul len wórden,, om een en ander te ver duidelijken. Wie wat wil leren en zien, houdt dus Woensdagavond vrij. AALST. Met de Tabipta repatrieerde eind vorige week de eerste militair uit het dorp onzer inwoning uit de de tropen weer in het Vaderland. Plet was soldaat C. J. v. d. Mooren, diie na een verblijf van ruim drie jaar overzee, weer in de wo'ningvan zijn grootoudiers mocht terugkeren. Was bij zijn aankomst de belangstel ling al groot, niet minder was dit in de avonduren, .toen de plaatselijke fanfare „Prins Hendrik" hem èen muzikale hulde bracht. Door de voorzitter van het Thuis front, de heer van 'Ooijen, werd herq namens de inwoners een nieuw rij wiel aangeboden. Soldaat v. d. Mooren dankte met enige welgekozen woorden de leden van het Thuisfront en daarmee alle inwoners voor het vele dat hij in zijn diensttijd mocht oiïtvangen en hoopte, dat ook de andere jongens zolang ze nog in Indonesië vertoeven, niet zullen worden vergeten. 't Is te hopen, dat deze laatsten ook spoedig in het Vaderland Zulten terugkeren. Vrijdag 9 en Zaterdag 10 Dec. a.s. n.m. 7.15 uur, hoopt de Almont- spanning alhier in de zaal van de heer v. Dijk op te voeren: „Als de sneeuwvlokken vallen en de Kerst klokken luiden." De heer A. N. Col ij 11 alhier is de schrijver van het .stuk en tevens regisseur. Wij wensen schrijver en spelers veel succes met dit prachtige nummer. (Zie advertentie in dit blad). Vrijdag 9 Dec. a.s. n.m. 7 uur hoopt de raad dezer gemeente in een Openbare zitting bijeen le komen. BOMMELERWAARD. De oudste inwoner van de Bom meter waa r d, de heer A. van dier Meijden te Nipuwaal, vierde Zaterdag ondier grote belangstelling zijn hon derdste vei*jaardag. Zijn echtgenote overleed in 1913. Uit hel huwelijk zijn zeven kinderen geboren, waar van nog vijf in 'leven zijin. Verder heeft de honderdjarige dier tig klein kinderen, 73 achterkleinkinderen en zes ach ter-a ch ter-klei ihki nderen GENDEREN. De gehouden maandelijkse ooi lecte in de Herv. 'kerk bracht op, ruim f95—. Die lijst der stemgepechtig© lid maten der Herv. kerk ligt voor de gemeenteleden -deze weiek ter inzagé. De N.C.L.B., afd. Gienderen, hoopt op 11 Jan. haar jaarvergade ring te houden. Een hoofdbestuurder zal 'een onderwerp behandelen. A.s. Zaterdagavond wordt in het café „Die Zwaan" alhier, de span nende film vertoond, genaamd' „Die Rodp Rivier". Bespreek tijdig uw plaatsen. (Zie advertentie). 's-GR AVENMOER. Tot hulpprediker der N. H. Kerk te Leermens is benoemd Dr. J. C. v. d. Roest, emeritus-predikant al hier. HERPT. Bij de alhier door de inspec teur NRS, de heer Gooskens uit St. Oedtenrode gghouden inspectie Voor het iNRS in het gebied van de fok- en controlevereniging van de Coop. Stoomzuivelfabriek St. Isidorus, wer den de volgende runderen ingeschre ven LAND VAN ALTENA. De classis Almkerk van Geref. Kerken zal voor het Reserve-fonds Landelijke Samenwerking «Art- 13 K. O. f370 moeten bijdragen. Mocht Uw bril soms scheef gaan staan Wil dan bij Firma NORT aangaan Het hoort als garantie bij Uw bril Dat hij deze graag recht zetten wil Fa. yM M. NORT Vakopticien MEEUWEN. Het dameskoor „Oefening en Ontspanning" alhier, zal onder lei ding van de heer P. van Rijswijk van Sleeuwijk en met medewerking van het mannenkoor „Onderling Ge noegen" van Poederoijen, o\p Zater dag 10 December a.s. een ppenbare uitvoering geven in de zaal Kone- vaer alhier. NIEUWENDIJK. Soldaat Jp Kolijn, is na een verblijf van ruim drie jaar in de tro pen, behouden in ons dorp weer gekeerd. De heer W. van Soelen, on derwijzer aan de Chr. school alhier, is benoemd tot Hoofd der Chr. school te Dus sen. Op Donderdag 15 December zal in gebouw TaVeriu de jaarlijkse Ouderavond worden gehouden. Aan vang .7 uur. De A.R. Kiesvereniging „Vreest God eert den Koning,, afd. Kille, gem. Sleeuwijk, houdt a.s. Zaterdag om half acht een ledenvergadering in de consistorie. De agenda ver meldt o.m.Bespreking Candidaten- lijst. De heer J. van Breugel, die reeds 36 jaar de functie vervult van Opperbrandmeester te Kille, heeft als zodanig ontslag gevraagd. Zaterdag hield de Chr. School vereniging, onder voorzitterschap van de heer Joh. van der Stelt Gz., haar najaarsledenvergadering in de con sistorie der Geref. Kerk. De heer Klop hield een lezing. De aftredende bestuursleden ,C- Dekker, A. Crezee en H. v. Breu gel Janzn. werden met algemene stem men herkozen. In de vacature Joh. Colijn, (we gens vertrek) en P. Walraven Czn. die bedankte, werden gekozen de he ren Adr. Lagrouw en J. Visser. De heer S. W. vah der Z ou wen werd gekozen tot bestuurslid van de Chr. Besturenbond „Nieuwendijk". 15 December a.s. zal de Chr. Land arbeidersbond een vergadering beleggen. Tot ouderling der Geref. Kerk zijn gekozen de heren W. Groen e- veld, J. Klop en H. v. Putten!tot diaken G. la Gro-uw. SLEEUWIJK. Voor het aanleggen van riole- rings- en bestratings werken te Arkel was laagste inschrijver de fa. W. J. Monshouwer alhier met f97,900. SPRANG. Ds. J. W. de Bruijn alhier ontving een tweetal beroepen n.l. naar de Ned. Herv. Kerk te Harder wijk en naar Ridderkerk. Niet alleen beter, maar ook goedkoper, zuiniger en bedrijfszekerder UITWIJK. Naar wij van terzijde vernemen wórden stappen ondernomen, oirn met de gezamenlijke verenigingen alhier in het Verenigingsgebouw op een avond voor Kerstmis, èen fcestwij- ding te organ!sereh, toegankelijk voor alle belangstellenden. VEEN. Onder zeer grote belangstel ling keerde vorige week onze dorps genoot J. Verbeek, 11a een verblijf van 3 jaar in Indonesië, weer tot ons terug. Honderden kwamen hem ge lukwensen, terwijl ook verschillen den hem welkom heetten. Door de muziekvereniging werd een serenade gebracht. In de bezettingsjaren werd een van de historische grenspalen, die het Land van Altena scheidt van het Land van Heusden, ver nield. Thans wordt deze paal, dra gend het wapen van Heusden, weer vernieuwd. Alhier zal de Coop. Veiling- lingvereniging „Heusden en Altena" een Kerstveiling van fruit houden op 15 Dec. a.s. WAARDHUIZEN. De Geref. Kerk (Art. 31) al hier heeft bericht ontvangen, dat het Rijk steun zal verlenen voor de nieuw bouw. Wanneer de weerstomstandigheden het toe .zullen laten, zal de Pastorie alhier dit jaar nog onder de kap ko men. Voor het bouwfonds werd f150 ontvangen van elders. De dankstondoolecte bracht in de Geref. kerk f500.21 op. Onder grote belangstelling werd alhier de Noodkerk d|er Geref. Kerk (art. 31) in gebruik genomen, ge bouwd door de fa. Horsman te Lisse. WIJK. Dinsdagavond j.l. keerden in onze gemeente terug uit Indonesië, na een vefblijf van ongeveer 3 ja ren aldaar, de dienstplichtige militai ren J. Bleijenberg, Andr. Duijster, M. v. d. Pol en C. Vos Azn. Er was veel belangstelling van de zijde der bevolking en velen kwamen hen gelukwensen met de behouden thuiskomst, waaronder Burgemees ter Landweer en een deputatie van de Kerkeraad der Herv. gemeente. Ook de fanfare „Oefening en Uit spanning" bleef niet achter en bracht de militairen een serenade. Door de resp. buurtbewoners werd een cadeau aangeboden. - De huis-aan-huis collecte ten bate van de Zondagsschoolvereniging „Komt gij kinderen hoort naar Mij", heeft het prachtige bedrag van f 538 opgebracht. WERKENDAM. De firma van Oord alhier was met f 12.800 laagste inschrijf ster voor perceel 1 van de Rijkswaterstaat n.l. het onderhoudswerk van de Rijks zee werken op de Zuidhollandse ei landen. Deze dag belooft een succes te worden, voor de Chr. emigratie Ver eniging. Het was da<n ook een mooie gedachte, een dergelijk dag te orga niseren. Dat de belangstelling daar voor echter zo groot zou zijn, heeft; niemand kunnen vermoeden en het blijkt, dat men steeds meer begrijpt, dat goede voorlichting van het groot ste belang is. En juist dit is het doel van (leze vergadering, u voor te lich ten en enigszins, door woord en beeld, een voorstelling te geven, der vele mogelijkheden welke dit grote land biedt. 'Op vele plaatsen werden clubs gevormd, om op Woensdag 14 December gezamenlijk per autobus op te trekken fiahr Utrecht. Ook u verwachten wij. Niet alleen toekomstige emigranten, doch allen die belangstellen in het werk der Christelijke emigratie. Allen die fa milie of vrienden in het verre land hebben. Ook de vrouwen, zusters ep verloofden van harte welkom. Vooral voor u, is goede voorlichting van zo'n groot belang. Wilt ge niet wor den teleurgesteld, vraag dan spoedig een toegangsbewijs aan, daar de voor raad zeer beperkt is. Bij vroegtijdige opgave van het aantal deelnemers, worden plaatsen gereserveerd. Aanmelding kan geschieden bij De Graaf en Nederveen. Boekhoudt)ureau te Almkerk en bij A. Valkenier, Geestweg 39, Naaldwijk, Tel. 4725. Tot Woensdag 14 Dec. D.V. te Utrecht. DE STORM OP ZEE. Tijdens de lievige storm van liet voorbije weekend kreeg de Neder landse kustvaarder „Sandbergen" 3 mijl ten Noordwesten van iJmuiden een lek in de machinekamer en zonk vrij spoedig. Van de 10 opvarenden zijn er 9 door de reddingsboot „Neei tje Jacoba" gered. De redding in vol le zee was een zeer moeilijke taak. Met een sloep hebben vijf man van de „Sandbergen" zelf naar land wil len roeien. Doch de sloep sloeg door de woedende zee 2 keer om. De der de keer gelukte het de mannen deze drijvende te houden en werden zij door de reddingsboot overgenomen. Een man had anderhalf uur met een reddingsboei rondgedreven in het koude onstuimige zeewater. Eén man, die overboord was ge sprongen 0111 te trachten zwemmende het land te bereiken, wordt vermist. Het Ned. kustvaartuig „Maraat" kreeg voor IJmuiden moeilijkheden door machineschade. Een sleepboot heeft schip en bemanning weten te redden. Ook een Deense vrachtvaarder kreeg een lak in de machinekamer en wel bij Texel. Door twee sleep boten is het schip onder moeilijke omstandigheden naar Terschelling ge sleept kunnen worden. Een Engels kolenschip kreeg het ter hoogte van de kust van Jut land zwaar te verantwoorden. Toen een Deense sleepboot het schip be reikte, stond de machinekamer al ge heel onder water. Met grote moeite heeft men de bemanning van het ko lenschip in veiligheid kunnen bren gen. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen het verzoek om op name vah èen mededeling „Neder land begaat onrecht". Waar de resul taten der Ronde Tafel Conferentie reeds in de Tweede Kamer in behan- delijn zijn, achten wij opname over bodig, omdat eventuele protesten toch te laat zouden komen. De Redactie. F Uitgave: Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot - Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui ALMKEllK. 81344 S. Veronica 4 van H. v. d. Brandt te Haarsteeg 78.6 pnt.; 81345 R. Dina van Jan Steegers te "Haar steeg 77.3 pnt.; 81346 S. Grietje van Jan Bullies Azn. te Haarsteeg 78.2 pnt.81347R. Mina 5 van Handt, v. Esch te Haarsteeg 77.8 pn)t','; 81348 S. Rilia 3 van wed. G. Bran- ten te Haarsteeg 78.6 pnt.; 81349 R. Sofie van wed. G. Branten Se Haar steeg 78.1 pnt.81350 S. Toosje van Mart. v. d. Brandt te Haarsteeg 78.14 pnt.; 81351 S. Sjaan van W. v„ d. Brandt te Haarsteeg 78.9 pnt.81352 R. Mjeisje van J. v. a. Griendt te Hedikhuizen 77.9 pnt.81353 S. Aly van L. H. de Gouw te Hedikhui zen 78 pnt.; 81354 R. Marijke van Joh. van Geffen te Hedikhuizen 79.4 pnt.; 81355 ,R. Bea van Joh. van Geffen te Hedikhuizen 79.9 pnt.; 81356 R. Betsy van Th. van Bokho ven te Herpt 77.7 pnt.; 81357 R. Corry I van A. P. J)uys te Herpt 76.2 pnt.; 81358 R. Annie van A. P. Buys, te Herpt 76.8 pnt.; 81359 R. Car tin a van Jac. v. d. Griendt te Herpt 79.8 pnt.; 81360 R. Tilda van Th. de Wilt te Herpt 76.8 pnt.; 81361 R- Jana tan P. J. de Wilt te Herpt 79.7 pnt.; 81362 R. Sjaantje van M. J. Buys te Herpt 79.1 pnt..; 81363 S. Alida van Jac. Luyben te te Herpt 77.9 .pnt.,; 81364 S. Rika van Jac. Luyben té Herpt 79.9 pnt. 81365 R. Corry 3 van A. M. Buys te Herpt 77.4 pnt. Gaslhuissir. 13 Gorinchem Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij de FA- VERSCHOOR, LANDBOUWWERKTUIGEN, ALMKERK, Tel. 13 Zij, die zich vanaf heden op het „NIEUWSBLAD" abonneren, ontvangen de nummers tot 1 Jan. a.s.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1