voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard PUROL jArTs 62 <JCsrs Wokken luidst? No. 6729 Donderdag 15 December 1949 Loonbelastingboekjes. BOEKHANDEL Fa. L. J. VEERMAN Firma L. J. Veerman, Heusden Und VAN altena IIIiLJSDEN. AALBURG. AALST. Tussen Utrecht en Dordt Voor Uw bril naar Firma Nort Fa. v. h. M. NORT Vakopticien ANDEL. ALMKERK. BABILONIëNBROEIv. DUSSEN (Hank). EETHEN. Zij, die zich vanaf heden op het „NIEUWSBLAD" abonneren, ontvangen de nummers tot 1 Jan. a.s. GRATIS Uitreiking van DRONGELEN. DUSSEN. mtBF - en U zoekt een Geschenk dan gaat U naar VEERMAN Wij hebben een grote sortering Kerstartikelen o.a. Ziet onze etalage en U zult zeggen: ja we gaan kopen bij TEL. 19 - HEUSDEN GENDEREN. IIERPT. LANGSTRAAT. Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag s Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur Uitslag aanbesteding 6 gem een- te woningen aan de 'Oudheusdense straat. v. Erp, 's Bosch f 66.900 Wintenboer, 's Bosch f 66.600 v. Heerten f 66.200 v. Pinks ten f64.456 v. 4- Aa f 62.550 v'. Boxtel, Vucht f62.220 fa. Pepping, Kaatsh.-Heusdenf 61.470 de Leeuw f61.200 v. Wijk, Heusden f60.500 Smits, Heusden f60.195 Kramer, Gendeiren f 52.822 Gunning werd aangehouden. Architect Ir. v. Eiqpen, 's Bosch. Voor het gehouden examen op 7 December te Tilburg voor ma- chineschrijven slaagden de dames Miep v. Bergen Henegouwen, Nico-li- ne v. d. Maaden, Lientje Kuypers. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters alhier. Zaterdag j.l. werd te Waalwijk de jaarvergadering gehouden van de afd. Waalwijk van de R.K. Bohd van Werkgevers in het Loodgieters-, Fit ters-, Koperslagers- en Sanitaire In stallatiebedrijf. Wegens ontslagname van de iste secretaris, werd voor deze functie aangewezen de tweede secretaris, de heer Joh. v. Laarhoven alhier. Tot 2e secretaris werd gekozen de heer Dekkers uit Waspik. Besproken werd de volgende jaar vergadering te Heusden te doen plaats hebben. De damclub V.D. verloor Maandag j.'l'. te Breda van Di.OjS. al daar met 9—11 en daarmede is de kans om degradatiewedstrijden spelen te voorkomen, vrijwel verkeken. Het was overigens een spannend verloop, een verloop warin Heusden gelijk maar meestal voorstond, maar ook een hard gelag, daar op het laatste moment de balans ten gunstje van D.O.S. oversloeg. Het laatste bord had n.l1. de winst voor het grijpen, maakte een fout en de Bredanaar maakte remise en liet zijn club daar door winnen. Er moet nu wel een wonder gebeuren om niet onderaan te eindigen- Maandag a.s. gewoon clubavond om half acht. De onlangs gehouden collecte ten bate van de militairen in Indië heeft opgebracht het mooie bedrag van ruim f216.Een woord van dank aan alle gevers en geefsters is zeker wel op zijn plaats. Die pakjes- zijn inmiddels reeds ver zonden. De gemengde zang vereniging „Togido", directeur de heer Winkel uit Herpt, gaf Vrijdag 9 en Zaterdag 10 Dec., een gebruikelijke rwilnter- uitvoering in eeh. buiten gebruik zijnd ibkaal van de openbare school. De eerste avond, die- in de eerste plaats bedoeld was voor leden en donateurs was de belangstelling, mogelijk door toe weinig bekendheid, slechts matig; dit in tegenstelling met de volgende avond, toen niettegenstaande die on gewoon hoge entree, de toeloop 210 'danig was, dat velen teleurgesteld' moesten worden. Hierbii dient echter opgemerkt te worden, dat men slechts de beschikking had over een kleine lokaliteit, ten enenmale onvoldoende voor een dergelijke gelegenheid. Naast een viertal zangnummers, die verdienstelijk zijn ten gehore ge bracht, is geheel met eigen krachten een toneelstuk in drie bedrijven opge voerd, getiteld„Als ma aan de touw tjes trekt". Dit vormde wel de hoofd schotel van 'deze uitvoering. De mede- spelenden waren alle voor hun taak berekend, zodat het geheel goed tot zijn recht kwam. Gebleken is, dat deze vereniging over meerdere goede krachten beschikt, zodat met de no dige eensgezindheid nog veel bereikt kan wprden. Tot stijving van de kas werden voorts tussen de bedrijven door nog enkele taarten verloot. Door de leidsters van de Zon dagschool, die uitgaat van die kerke- raad dej Ned. H-erv. gemeente, is bij ouders en begunstigers een geldinza meling gehouden -om ook dit jaar met de kinderen weer het Kerstfeest te vieren, waarbij het belangrijke be drag van f291.50 werd bijeenge bracht. Zaterdag 24 Djec., nam. van 1 tot 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk stemming plaats hebben v'oor de ver kiezing van een notabel wegens pe riodiek aftreden van de heer J. C. v-an Ballegooijen. Candidaat gesteld zijin de aftredende, die terstond her kiesbaar is en de heer A. Maas. Ruwe huid Ruwe handen Ruwe lippen Gasthuisslr. 13 Gorinchem Met de Kota Inten zulten op 24 December a.s. in het vaderland terugkeren de militairen Cees van Andel en Henk tfan Rijswijk, na een ruim 3-jardg verblijf in Indonesië. Aan Chr. van Hou wielingen is door. de Minister van .Ecom. Zaken vergunning verleend tot het oprich ten van een consumptie-ijsbeneidinigs- bedrijf alhier. (Volgens- de gegevens- van de laatste volkstelling bedroeg het aan tal inwoners dezer gemeente 1223. Dit aantal is nadien, s-teeds gestegen en binnenkort zal de 1300 wo,reten bereikt. Op W-oensdag 4 Jan. en Don derdag 12 Jan. 1950 hoopt de Geref. JJV. haar 50-jarig bestaan ie herden ken. i Voor het uitbreiden van een woning en verbouw van 2 woningen alhier voor C. v. Rijswijk was laagste inschrijver A. M. de Waal alhier. De dierenarts P. Zegwaard al hier, herdacht Vrijdag j.l. onder bui tengewoon veel belangstelling de dag, dat hij 25 jaar geleden zich in deze gemeente vestigde. Ook van buiten de gemeente was er veel medeleven. Des avonds bracht de muziek de jubilaris een serenade. In de laatst gehouden verga dering van het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk, nam de heer O. v. An del afscheid als president-kerkvoogd. Hij werd hartelijk toegesproken en bedankt voor het gedurende 40 jaar met zoveel liefde verrichte werk in het belang van de kerk. Bij de -op 10 Dec. plaats- ge vonden canididaatstel'linig voor 'de ver kiezing van twee Notabellen der Ned. Herv. gem., wegens periodieke aftre ding, we rde n 5 Candida ten ge steld, t.w. (in alfabetische volgordeM. T, van As, J. B. B-ranger, D. van Bur- gel Dzn., A. de Fijter en C. H4 Sprangers. De stemming zal Worden gehouden op 23 'Dec. a.s., des avonds tussen 7 en 8 uur, in de oude Con sistorie. In verband met de a.s. Kerstda gen ziul'len de uitkeringen Invaliditeits wet en Ouderdomswet plaats vinden aan huis van 21 tan. 23 December; afhalen aan het postkantoor 22 en 23 December. Op 19 Dec. a.s. hopen met het s.s. Zuiderkruis, in Amsterdam te arriveren, de militairen A. van Vuu- ren alhier en J. Versteeg te Nieuwen,- dijk, terwijl op 24 Dec. met de Kota luiten, eveneens te Amsterdam zal arriveren, de mlatiair J. Colijn van Nieuwendijk. Vorige wéék Maandag bracht Sint N-icolaas, vergezeld van twee zwarte Pie teh een bezoek aan ons dorp. Bakker Schook werd eerst m-el een bezoek vereerd en daarna de O.L. school. Een en ander viel goed in de smaak bij de jeugd, waaraan de Sint verschillende versnaperingenuit deelde. 1 J.l. Maandag hield de ijsclub „Juliana" alhier, haar jaarlijkse leden vergadering. De drie aftr. bestuursle den n.l. Di. v. d. Beek', P. Hoeflaken en M. LanJkhaar A.Jzn. werden her kozen. 1 Verder werd besloten om het ter rein zo spoedig mogelijk onder water te zetten en zo mogelijk deze winter grote wedstrijden te organiseren. Bij de gratis verloting viel de ie prijs ten deel aan Joh. Hei mans en de 2e prijs aan M. Lankhaar. Na afloop der vergadering bleef men nog enige tijd geziellligj bijeen. Het bouwen van 10 woningen is gegund aan Gebr. Bakker te Gies- sendam voor f91,725. iNaar wij vernemen zal op 19 Januari a.s. een propagancLa-avond worden georganiseerd door dé Plaat selijke Commissie Steun Wettig Ge zag. Daarbij zal een 'film1 worden vertoond, terwijl ook een spreker het woord zal voeren. Nadere mededelingen zullen nog volgen. 1 De vergadering zal plaats vinden in café De Zwaan te Genderen. Op het Consultatiebureau voor zuigelingen alhier, waren op 13 Dec. 21 kinderen voor onderzoek aanwezig n.l. uit Eethen 5, Drongelen 5, Meeu wen 4, Genderen 7. Het eerstvolgend consultatiebureau zal gehouden worden op 10 Janua ri 1950. Voor uitreiking van Loonbelasting- boekjes losse arbeiders! 1950, wordt op Zaterdag 17 December 1949 zit ting gehouden van 2 tot 4 uur op de volgende adressen: Voor de gemeenten Woudrichem, Rijswijk, Giessen en Andel te Wou drichem, Hoogstraat A 344a. Voor de gemeenten Wijk en Aal burg en Veen, te Wijk en Aalburg, Hoge Maasdijk A 23. Verzoeke trouwboekje mede te brengen. Gistermorgen werd met enige liechtigheid de nieuw gebouwde open- are school in deze gdme-emte iin ge bruik genomen. Wij' hopen hierop in eien volgend num'mier terug Le ko men. 1 De opbouwcoll. die te Hank ge houden werd met de dankstond voor het gewas in de Herv. Kerk, heeft opgebracht f 88,86. Tot ouderling in de Herv. Kerk is gekozen Z. v. d. Oven Jz. en tot diaken Christ Sanner. In het kiescollege is herkozen O. de Rooi, gekozen in de plaats van G. Middelkoop; Z. Bax en in de plaats van C. Donkersloot, J. Nette te Hank. In het schoolbestuur van de Chr. School alhier is gekozen in de plaats van de heer D. Nederveen, v. d. Stelt. Die goedgekeurde keur der „Bleekte -en O-ostkil" ligt. ter inzage bij de secretaris van het waterschap, de heer A. Z. Snoek alhier. .■e'*-'" I mil1 1 I 1 Kerstballen Kerstpieken Kerstboekjes van Callenbach en Meinema Kerstlopers Kersttafellakens Kerstklokken Kerstservetten T afel versieringen Grote sortering Kalenders als Honingdroppels Eigen haard Mooi Nederland Prinsessenkalenders Zakagenda's A.s. Zaterdag zal in café „De Zwaan" te Genderen -een prachtfilm vertoond worden, n.l. „De Avontu ren van Tartu", een verzetsfilm die afgespeeld wordt in Tsjecho-Slowa- kije, tegen de Duitsers, die daar een fabriek bouwden voor gifgassen. Ste venson krijgt opdracht hierheen te gaan, de formule voor het gifgas t-e vinden en vervolgens de fabriek in de lucht te laten vliegen. Wij ra den U allen aan deze film te bezoe ken. Voor plaatsen bespreken enver- Pil.CKNlCK.,, In Duitsland werden dezer dagën de grootste manoeuvres gehouden sinds de laatste oorlog. Aan deze oefeningen op grote schaal namen Amerikaanse, Britse, Franse Noorse en Belgische troepen deel. Op de foto ziet u generaal Jean Lattre de Tassigny (links) van de Franse onder delen van de Westeuropese landmacht en luit. generaal Sir Charles Keightley, commandant van het Britse Rijnleger, samen de lunch gebruiken. Zij nemen een stoel als tafel en schijnen het nog niet zo slecht naar de zin te hebben. dere inlichtingen, zie advertentie in dit blad. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van H. v. Hem er t, is igegund aan de Fa- Groeneveldi uit Woudrichemi. Architect is C. Klein- loiog alhier. De Chr. giem'. zangver. „Halle lujah" alhier, hoopt opt Zaterdag 24 Dec. in het schoolgebouw een uit voering te geven- Voor verdere bijlzondetrhedten zie. mefi de advertentie volgende week in dit blad. De N.C.L.B. afd. Genderen, kwam in een vergadering bijeen, waarin werd besloten om1 met de afd. „Zuivel" op 11 Jan. een gecombi neerde jaarvergadering te houden. Tot secretaris van dé afd. „Zuivel" is gekozen, de heer J. Steur. Gekozen zijn in de Geref- kerk tot ouderling de heren G. v. d. Beek en L. v. Tilborg, welkte hrfn benoe ming hebben aangenomen. Tot dia ken is gekozen de heer J. Uithoven. Uitslag aanbesteding woonhuis met schuurtje voor de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. alhier, onder architectuur van H. Baaijens te Heus den: Wolfert, Nederhemert 13100 Hazenberg, Vught 12980 v. Bokstel, Vught 12720 v. Horen en v. d. Einden, Herpt 12625 Pepping en Versluis, Heusden 12215 J. v. Wijk, Heusden 12135 Fa. G. Nieuwkoop, Heesbeen 12114 A. Smits, Heusden 12007 Door de Ned. Aardolie Mij. worden proefboringen in de Lang straat verricht. Er hebben reeds een

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1