Bedstellen Firma Ch. Schreuder Zn.wijksestr. rei. leasden Radio Apparaten Mietensiiij ders Urn-Agenda 1950 r=ri 1 Fachtcollectie r OCOS a Regelmatig ontvangen wij de nieuwste PHILIPS en N.S.F. Technisch Bureau „ELGO" Telef. 12 Eethen MICHAËL's IJZERHANDEL VAN NELLE'S KOFFIE E RUITER DE NAAM IS OUD! DE WAAR VERTROUWD! Speciaal ingericht en gesorteerd voor hen die Eigen stoffeerderij en matrassen-makerij, Kinderwagens v. Delft Kinderledikanten Dekens trouwen of verhuizen Dus: 100% garantie Wiegen Boxen Kinderstoelen Bedden en Matrassen een zaak van vert rouwen Alles onder volledige garantie Spreien Tafel- Kapstok- Schoosteen- kleden DIVANS en Clubs 1 i'I 2i- 140 - 100 - 70 breed'" 1' cM. f 6.30 p. M. >1 Dressoirs, 25 modellen, vanaf f 79.00 Ziet onze magazijnen en toonkamers. Huiskamergarnituren, grote ver scheidenheid, gebeeldhoud en rugbekleding vanaf f 75.00 Levering franco door geheel Nederland. \erkleden Vton Ainster hrvelours Hap enz. 2ïrsoons ledikanten in grhilderd en massief Saaimatrassen vanaf f 29.00 1 verschillende soorten •j Ook voor Reparatie staan wij steeds voor U klaar VOOR ALLES OP HET GEBIED VAN ELECTRICITEIT EN RADIO Officia! PHILIPS en N.S.F. Service. Ook onderdelen zijn, dat er wel enig9 punten zijn, waar het wenselijk is lantaarns bij te plaatsen, doch men dient deze zaak ook van de financiële zijde te bezien, elke straatlantaarn kost de gemeente 250 a 300 gulden, waarbij dan ook nog het stroomverbruik komt. De begroting voor 1950 is reeds opgemaakt, voor 1951 zal dus uitbreiding indien deze niet hoogst noodzakelijk is, niet mogelijk zijri. De heer Dekker acht uitbreiding aan de scheepswerf wel gewenst, het geldt een industrie die gemakkelijk te bereiken moet zijn. De Voorzitter belooft, dat B. en W. het zo goed mogelijk zullen be kijken. Brief van Ged. Staten inzake grens wijziging der gemeente. B. en W. ad viseren de raad ten aanzien van het voorlopige plan Van Gedeputeerde Staten van Gelderland inzake de af scheiding van een deel dezer ge meente te aanvaarden, omdat naar hun mening geen deugdelijke argu menten tot verweer zijn aan te voe ren. Het is inderdaad zo, dat döor de gewijzigde loojp van de Bergse Maas de afdeling Bern geografisch meer is georiënteerd op de gemeente Ne der he inert of Ammerzoden dan op Heusden". Het college zou echter als uitdrukkelijke voorwaarde willen stel len, dat tegelijk met de doorvoering van het plan van Ged. Staten van Gelderland ook door Ged. Staten van Noordbrabant wordt uitgevoerd een plan tot correctie opzichtens de dor pen Heesbeen ein Doeveren, die even- eens door de gewijzigde loop van de Bergse Maas geografisch meer bij Heusden behoren dan bij -de gemeen te Eethen. Het is van algemene be kendheid, dat de bevolking van ge noemde dorpen zich meer op Heus den heeft georiënteerd dan op de eigen gemeente Eethen. In de raads vergadering van 8 Mei 1933 is bij de behandeling van het toenmalige ont werp tot grenswijziging van de .ge meente Heusden hieirop..reeds de aap- dacht gevestigd, terwijl bij schrijven van 12 April 1947 de aangelegenheid opnieuw aanhangig is gemaakt. Met de toevoeging van de z.g. Gel derse Waarden aan onze gemeente kunnen B. en W. zich verenigen. De opbrengst van de personele be lasting bedraagt voor de afd. Bern f42.98; voor de dorpen Heesbeen en Doeveren respect, f 327.03 en f 172.51. Het aantal inwoners van de afdeling Bern bedraagt 31 en dat van Heesbeen en Doeveren 211. De oppervlakte van de afdeling Bern ,wat van de gemeente wordt afgescheiden is 303.99.58 H A. De oppervlakte van de Heesbeen en Doeveren bedraagt 256 H.A. De Gelderse waarden hebben een oppervlakte van 1.66.36.50 H.A. Het spijt de heer v. Herpt, dat B. en W. geen enkel motief hebben kunnen vinden om met een ander voorstel le komen. Spr. is van me ning dat aard en karakter van de bevolking van Doeveren en Hees been veel verschillen met die van Heusden. De gemeente He then zal zich tegen afstand zeker verzetten, zodat hij van inwilliging niet veel terecht ziet 'komen. Bern heeft altijd tot de gemeente Hlerpt behoort, mlen gaat in Herpt ter kerk, de bevolking behoort dan ook veel meer tot de bevolking van Herpt, dan tot die van Nederheniert en Ammerzoden, van vyjer aard en karakter zij veel verschillen. Door de N.CYB. wordt op het ogenblik oo'k sterke actie ge voerd, 0111 dit gedeelte en andere gedeelten van Gelderland, weer on dergebracht te krijgen bij de afde ling Noordbrabant, waarvan zij in de 'bezettingsjaren zijn afgescheiden, de bevolking werkt daaraan mede, om dat zij zich meer bij Noordbrabant thuis gevoelt dan bij Gelderland. Hij meent dan ook, dat Bern bij Heusden behoort te blijven. Bovendien vreest spr. dat als Bern van Heusden wordt afgescheiden, het toch reeds stiefmoe derlijk behandelde veer van Bern nog meer in de verdrukking zal komen, en de rijkswaterstaat een motief in handen wordt gespeeld, om dit veer nog onbelangrijker te zien, wat spr. niet in het belang der gemeente acht. Hij hoopt dan ook dat ten opzichte •van het voorstel van B. en W. de raad een afwijzende houding zal aan nemen. De heer Verschuur verklaart vol komen accoord te kunnytn gaan met het voorstel van B. en W. De heer Dekker acht de door B. en W. .aangevoerde motieven zeer juist. Men dient in deze de geloofs kwestie van Protestant of Katholiek buiten beschouwing te laten. Deze dienen elkaar in deze eeuw te begrij pen en te waarderen. Hij hoopt dan ook, dat de raad zich zal aansluiten bil het voorstel van B. en W. Boven dien zijn Ged. Staten van Gelderland en Noordbrabarit toch niet gek en zouden niet met dit voorstel zijn ge komen als er werkelijk gegrond- be zwaren tegen waren aan te voeren. De heer v. Herpt merkt op, dat het bij hem niet gaat over de geloofsgg-e- meenschap en hii ziet niets liever dan dat katholieken en protestanten vreedzaam naast elkaar leven en hii wil de geloofskwestie dan ook niet als argument aanvoeren, doch hii kan het niet anders zien, dap dat de bevolking van Heesbeen en Doeve ren verschilt van die van Heusden, tec wijl die van Bern zich mét de bevolking van Herpt eenvoeit. Als men alles wat Ged. Staten voorstellen maar beaamt, is de raad overbodig, doch Ged. Staten hebben de raad nodig en vragen diens advies. Spr. zou willen voorstellen, dat de raad zich in zijn advies tegen afstand van Bern verklaart. De heer te Vruchten is van oor deel, dat zowel voor het standpunt van B. en W. als dat van de heer v. Herpt iets valt te zeggen. Spr. zou dan ook willen voor stemmen on der voorbehoud, dat Heesbeen en Doeveren bij Heusden worden ge voegd. De Voorzitter zegt, dat B. en W. in hun voorstel zulks toch oo'k doen. Bovendien moét men niet uit het oog verliezen, dat Ged. Staten wel het ,a dvies van de raad vragen, doch dat hun besluit anders kan uitvallen dan dit advies aangeeft. Wat de bezwar ren van de heer v. Herpt betreft, daarmede kan spr. niet accoord gaan. Men moet het voorstel van Ged. Sta ten van Gelderland van de verstan delijke kant bezien. Door de verleg ging vail de Maasmond is Bern van Noordbrabant gescheiden en is meer tol de provincie Gelderland komen te behoren. Wat het verschil in aard en karakter betreft, daarover kan spr. zich niet uitlaten, omdat hii niet deskundig is op dit gebied, maar het is toch iti elk geval zo, dat deze bewoners meer op Ammerzoden zijn •georiënteerd dan op Heusden. Wat het aangevoerde motief van de N. C.B. betreft, ook daarover kan spr- zich niet uitlaten, aah.gezien hij ook op dit gebied niet deskundig is, doch 'al behoren de bewoners dan 'tot de provinóie 'Gelderland, dan behoeft dit misschien toch geen "bezwaar te vormen om aangesloten te zijn bij de Noordbrab. Ghrist. Boerenbond. Wat de kwestie van het Bernse veer be treft kan hij geen verschil zien of Bern tot Ammerzoden of wel tot Heusden behoort. Efè bewoners van Herpt hebben daar hun Tand lig gen en moeten er dus toch geregeld heeii. Werkelijke steekhoudende be zwaren 'tegen Jict voorstel van Ged. Staten kan spr. dan ook niet zien. De heer v. Herpt verklaart dat hij door alles wat is aangevoerd nog niet van zienswijze kan veranderen. De bewoners van Bern doen pogin gen om weer bij de N.C.B. te wor den ondergebracht. Laat men ze Jan toch zelf niet naar Gelderland sta ren. Het voorstel van B. en AAwordt hierop in omvraag gebracht en aan genomen met 6 tegen 1 stem, de heer v. Herpt stemde tegen. Vervolgens wordt op voorstel van B. en AV. besloten tot het aangaan van een kasgeldlening voor 1950 en groot f 400,000. nadat de heer v. Herpt de vraag heeft gesteld of in dit bedrag ook begrepen zijn de gel den voor de bouw der nieuwe wo ningen en deze vraag door de A oor- zitler bevestigend is beantwoord. zegt het jam- is de voorwaarde gemaakt mag vraagt komen, of het een per- de grond bewoners woningen O De heer v. Herpt mer te vinden dat deze weer in Heusden worden gebouwd, hij vindt dit ook strijdig met de* be- helangen van hen, voor wie ze ge bouwd worden. De Voorzitter merkt op, dat deze woningen in Heusden gebouwd moe ten worden. Hij geeft echter de ver zekering dat B. en AA'. zullen bezien wat ze voor Herpt kunnen doen. Bij de vaststelling van het bedrag per leerling voor de openbare lage re school voor 1950, in een vergadering is een kleine geslopen. Hierdoor is hel bedrag opnieuw verbeterd vast stellen en wel op f22,38. Voorslel van B. en AV. tol verkoop van een strook gemeentegrond, deel uitmakende van perceel kadastraal 1 bekend gemeente Heusden sectie A 1550, groot 222 m2. De heer Verschuur vraagt of B. en AV. niet van oordeel zijn dat hier in de toekomst een betere oplossing le vinden zal zijn b.v. door de op richting van een muur. De Voorzitter zegt dat B. en AV. van oordeel zijn, dat de heer Ver meulen het terreintje zal verfraaien, vorige vergissing nodig dit te bovendien dat er vgeen mestvaalt De heer A'erschuur wel billijk is, dat slechts soon de beschikking over krijgt, worden de andere daardoor niet benadeeld. De A:oorzitter meent van neen, al leen voor de heer A'ermeulen heeft de grond enige waarde. De heer Verschuur kan zich op dit ogenblik geen goed oordeel vor men, en zou dit voorstel willen aan houden. De heer Dekker wil dit voorstel steunen, hij is het er mede eens dat mogelijk de andere bewoners daar worden benadeeld. De heer v. Herpt kan de bezwa ren niet delen en zou het stukje grond maar voor f 450 aan de heer Vermeulen verkopen. Aangezien het voorstel van de heer A'erschuur om dit punt tot een vol gende vergadering aan te houden, niet voldoende wordt ondersteund, komt het niet in omvraag en wordt het voorstel van B. en AA', met alge mene stemmen aangenomen. A'oorslel van B. en AA', tot het ver lenen van opdracht aan de heren Hub. Baaijens en A. J. v. Gerven, architecten alhier, lol liet maken van begroting enz. voor de bouw van 11 woningwetwoningen. I11 hun advies aan de raad delen B. en AV. mede, dat blijkens ontvan gen schrijven van Gei. St. aan deze gemeente voor 1950 een bouwvolume is toegekend van 3451 neerkomt op 12 m3. Rekening houdend Rijmen van Tijmq. m3, hetgeen woningen van 287,6 met devroe- S.O.S. Als je in de vonduren, Rustig bij de sachet toeft, Als je ook bij xacht en ontij I11 de storm ifct buiten hoeft, AA'el, dan ga j 'toch waarderen, 'l AA'erk wat mhsenreddens doen. AA'ant als o zozware stormen, Over onze lanin woen, Als de zee eeij heksenketel, A'ol met bruisqd schuim gelijkt, Dan is 't dal en mensenredder Deze kwestie 0 bekijkt: 'k AIoeL paraat jijn, het is nodig, Dat ik straks Ijn werk verricht. Alen sen levens 4 te redden, Is een staaltjevan mijn plicht, 't S.O.S. is seiien teken, Tol het varenpp de plas. Ieder weet dalzulk een varen, Ileus toch geej pleziertocht was, Vrouw en kiinkvordt dan vergeten, 'tGaat 0111 me»nlevens hier. E11 al schijnt dl alles legen, Al ontvalt heniiles schier, Toch is '1 .sleed opnieuw gebleken, AVat een menseredder kan. Daar getuigdenpnz bladen, Weder hij verijuwing van. 'tS.O.S., dat ea der schepen Uitzond in zeergrote nood, Had tot slot: 'vee mensenredders, Vonden een ge^sse dood. TIJMEN. ger geuite wens stelt liet college voor de bouw van deze woningen op te dragen aan de heren H. Baaijens en A. J. v. Gerven, architecten alhier en wel in die zin, dat de bouw in zijn geheel wordt verzorgd door beide architecten gezamelij k In overleg met de sledebouwkun- dige stellen zij verder voor le bou wen: 6 woningen van 283 m3 en wel ongeveer tegenover de 13 thans ge reed zijnde woningen aan het Oud- heusdens eind en 5 woningen van 350 1113 tegenovlde dubbele woning op het Burchtein van de fa. de Haan en Oer leans. De heer v. ftpt vraagt of de he ren Baaijens ejv. Gerven geassoci eerd zijn. De Voorzitlefcegt, dat beiden zich met het voorst van B. en A\r. ac coord verklaa hebben. Het doet deieer Dekker genoe gen dat 2 pltselijke architecten, deze opdrachtrijgen, AVel zou hij f Wendt U tot ons en wij leveren U uit voorraad of op de kortst mogelijke termijn een toestel van een der bovenstaande wereldmerken. Wij laten U deze toestellen graag eens rustig bij U thuis beluisteren zonder enige verplichting uwerzijds'. Wij beschikken over de meest moderne meet-instrumenten, waardoor wij Uw toestel vakkundig en vlug kunnen repareren. ORIGINELE VLEESCHHOUWER in alle maten voorhanden Aanbevelend. WIJK EN AALBURG P. S. Ook weder verkrijgbaar: ZOUTZUUR en BRANDSPIRITUS Het dwergenpaar zit ivat weemoedig, Maar toch gezellig bij elkaar. '1 Is bijna middernacht en spoedig Begint er dus een gloednieuw jaar! De klok staat twaalf! Een traan wegpinkend, Zorgen zij voor een goed begin: Zij gaan VAN NELLE'S KOFFIE drinkend, Het Oudjaar uit, het Nieuwjaar in! .ot de gezelligheid van Oude jaarsavond draagt een geurig bakje Van Nelle's Koffie véél bij. Gelukkig niet alleen op Oudejaarsavond. U kunt het Uw huisgenoten élke avond gezellig maken door ze te verrassen met een pittige kop koffie. Breng 11 11 warmte en sfeer in Uw huis GEUR EN SMAAK BOEKHANDEL HARDINXVELD tvert franco en vlug Formaat 9x13 c.m, Geb. in Kunstleer. ge. behalve de gewone rubrie- ke1igenda, posttarieven, enz.), 0 belastingtabellen, adreslijst, kaJkje en blocnote. Alle onder- jjejverschillende kleur papier. PRIJS f 2.10,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 6