voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard GOED NIEUWS! No. 6736 Donderdag 12 Januari 1950 UND van Al#!"* Firma L. J. Veerman, Heusden AALBURG. Niu niet ingang van i Januari 1950 de combinatie Aalbiurg-Hiees- been, wat betreft de" kerkelijke Herv. gem., is ontbonden;, is men thans alhier met het béroepings'werk be gonnen en is tot predikant beroepen Ds. G. M| van Dieren uit Eidè. Deze is alhier ook beroepen geweest in 1946, toen was Ds. van Dieren predi kant te Hei- en Boei coop. Die wielrijder C. van Son had het ongeluk in een sloot te rijden, waardoor hij; zich zodanig benadeel de., dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Nadat door Metfr. Aanen de eerste hulp was \£rleeiid, werd die patiënt voor verdere behan deling naar het ziekenhuis te Den Bosch vervoerd. ANDEL. Hedenavond, 12 Jan., viert de Geref. J.V. „Vreest God, eert 'den Koning", haar 50-jarig jubileum in de Geref. kerk. Het belooft een mooie avond te worden, gezien het pro gramma. Allen worden vriendelijk uit genodigd .om tegenwoordig! te zijn. ALMKERK. Ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van de Chr. school alhier, werd in de zaal' van de heer C. G. van Dijk op 6 en 9 Januari een ouderavond gehouden. Er was een feestprogramma samengesteld, dat werd uitgevoerd door de leerlingen uit alle klassen. En het ressultaat? Schitterend!! Wij weten niet wat het mooist te noemen is, de zang „Ge bed om' de vrede" pf het lin tens pel, of de „toverfluit". Beide avonden stonden onder lei ding van het hoofd der school, de Weled. fPeer S. Wilfemse. Het slot woord werd gesproken door Ds. Röth, de oprichter van de school. 7 Jan. was er een oud-leerlingen;- avond, voorbereid; door een comité van oud-leerlingien. Weer een keurig feestprogramma, dat nu, werd uitge voerd door oud-leerlingen. Deze avond waren er veel gasten .en doio rvelen werden gelukwensen en doojr velen werden, gelukwensen uitgesproken o.a. de heer Insecteur van C.V.O., schoolhoofden, besturen de,r scholen, raadslieden van kerke lijke en burgerlijke overheid, berk voogden en notabelen, personeel en oud-personeel der sdhool, Dis. Röth en pud-bestuur der school, alsmede de ambachtslieden en leveranciers der school. Vele oudleerliingen waren van andere plaatsen gekomen en het was prettig elkaar weer te zien. O,ok deze avond was, keurig ver zorgd en had een zeer prettig ver loop. Die leiding berustte bijl de heer A. N'. Gol'ijin, voorz. van het comité Zondag 8 Januari was er een dank dienst in die kerk, waarin, voorging Ds. R.öth. Dit was wel het hoogge punt van het jubileum. Die drie feestavonden en de dank dienst, werden zeer druk bezocht en allien die onze school' een, goed hart toedragen, mogen met zeier veel ge noegen op deze feest week terugzién. DUSSEN. Zondag 15 Jan. zal voor de Clir. Geref. Gemeente optreden, de Eerw. Heer Fr. Luijtjes van Rlun- dert ,dies morgens ,om half tien en des avonds om 7 uur. EETHEN. Ofp het Gonsultatiebureu van Dinsdag j.l. waren 24 zuigelingen aan wezig n.l. 8 uit Meeuwen, 5 uit Eie- then, 5 uit Genderën, 5 uit Dronge len en 1 uit Babillonaënbroek. De volgende zitting zalL plaats heb ben op 24 Januari. Pet plaatselijk Niwin Comité dezer gemeen tie besloot een tweetal filmavonden te organiseren. Als hoofdfilm zal gedraaid worden „Sol daten levien in de tropen". De avonden zullen worden gehou den op Woensdag 18 Jan. te Gen- deren in die zaal van de heer C. J. van Wijk en op, Donderdag 19 Jan. Ie Bab.-broek in het gymnastie'kloi- kaal. renderen. Gand. Jansens uit Ter Aard (Dr.), heeft voor het beroep naar de Geref. kelk alhier beadhkt. - De zitplaatsenverhuring in de Herv. kerk heeft f 150.— meer opge bracht dan Vorig jaar- Dpi Zaterdag 14 Jait. hoopt bet bestuur van Rayon 3, Siectie fruit- pachters, in café „Die Zwaan" een vergadering te houden. MIJNHARDTJES: DE CACHET, die pijn verdrijft en kou afzet.40 en 75cc 's-GRAVENMOER. Vrijdagavond 6 Januari j.l. werd in de Geref. kerk alhier een jubileumavond plaats, ter herdenking van het feit, dat voor honderd jaar deze kerk opnieuw tot reformatie kwam. De voorzitter v,an de kerkeraad, ouderling M. Hoefnagel, opende om streeks zeven u,ur deze bijeenkomst en liet zingen Psalm 100, waarna liii in een kort openingswoord het doel van deze avond nog eens na der uiteenzette. Ook heette hij, allen hartelijk welkom, inzonderheid de af gevaardigden van de omliggjende zus- lerkerken, de afgevaardigden van de Chr. Geref. kerk' en 'Bprgemieiester en Wethouder. Hierna werd een dankdienst gehou den, waarin voorging Ds. v. d. Zande te Die Bilt. (Predikant te 's Graven moer van 30 April 1911 tot ,5 Octo ber 1913)- Als tekst werd gekozen Efeze 2 8 en 9. In drie puntten zette Z.Eervv. zijn predikatie uiteen: 1. Wat verloren waarheid was, 2. werd op nieuw gevonden waarheid', 3. en is thans blijvende waarheid. Na déze mooie dienst zong het kerkkoor Psalm 150 eh~ Loflied, wel ke twee zangnummers prachtig wer den gezongen. Ds. Jansen te Zuidlaren, de oudste nog in leven zijnde predikant, die de Geref. Kelk van 's Gravenmoer ge diend' heeft (van 10 Februari 1901 lot 10 October 1904) brengt vervol gens; zijh felicitatie uit en gaf een historisch' overzicht. Uit de archief-, stukken der regering had hij; zijin ge gevens, zodat hij kon mededelen, dat reeds in 1835, de eerste, beginselen der afscheiding aauwiezig waren. Ds. Snoey van Waddihxveen (predi kant te 's Gravienlmoer van, 6 April 1929 tot 19 Augustus 1934) en Dis. Th. Oostra (van 20 Augustus 1944 tot 18 Januari 1948) brengen, vervol gens hun felicitaties uit. Hierna gaf ouderling C. Dekkers een mooi historisch overzicht van af 1850 tot lieden. In de pauze, die hierop volgde, werd chocolademelk geserveerd door leden van de Vrouwen- ein Mieisje;s- vereniging. Nia heropening met het zingen van Psalm 1221 en 3, worden de andere genodigden in de geleiglerihead gesteld hun felicitaties uit te brengen.. De WelEd. Heer P. van dier Gug- Lcii bood daarna een jubileumge schenk (geldbedrag 'in gesloten en veloppe) aan, terwijl Dis. Oostra me: dedeelde, diat van die oud-predikanten ook nog: een geschenk zal komen, n.T. foto's; van alle predikanten, die de Geref. kerk van. 's Gravenmoer in deze honderd jaren hebben gediend. Ook werden nog brieven voorgelezen, van Ds. de Kruyk van Vrijh.-Capelle, de kerkieraad v;a:n de Geref. ker'k1 van Breda en vAn de kerkeraad der Nied. Herv. klerk, wielke verhinderd waren aanwezig te zijiri. Na een bezielend sïlotwooird van Ds. J. Sinoey, wérd deze 'avond met dankgebed gesloten en 'keerden alen zeer" voldaan en dankbaar huiswaarts. nederhemert 16 Januari a.s. is het voor H. Smits alhier een heugelijke dag. Hij is dan n.l. 47 jaar werkzaam bij de Posterijen, waarvan sinds Sep tember 1915 in vaste dienst. Tevo ren was hij van 19031915 als hulpbesteller in dienst. Zijn vader heeft 25 jaren van 1890 tot 1915 „Tante Pos" gediend* toen hij op 60-jarige leeftijd werd gepen- sionneerd. De verhalen, die de jubilerende besteller kan vertellen, wekken her inneringen op van tijden, toen het moderne apparaat dat de P.T.T. nu is, heel wat gemoedelijker werkte. H. Smits vaderde over de brieven ien de toen schaarse telegrammen en telefoontjes, de pet met de posthoorn en dat hoofddeksel zullen vele oude ren onder ons zich nog levendig kunnen herinneren. Na een zware dienst, steeds post halend te Heusden, bij regen en stormwind, bij zware sneeuwval of kruiend ijs op zijn post, gaat hij nu de dienst met pensioen verlaten en wij ho pen, dat hij nog lange jaren van zijn rust mag genieten. Zijn zoon P. Smits zal hem ver moedelijk in die functie opvolgen. Zo is „tante Pos" 60 jaar in de familie, een familie, waar ze zeker trots op is. In al deze 47 jaren heeft de ju bilaris zich doen kennen als 'n plichts- trouw ambtenaar, doch ook als een humaan mens met 'n open oog en oor voor hem, die hem nodig heb ben. We twijfelen er niet aan, of het zal de jubilaris op die dag niet aan belangstelling ontbreken. NEEUWENDIJK. Vrijdag hield die N.C.L B. afid. Nieuwiendijk', onder grote belangstel- stelling haar jaarvergadering in Ta verne 1 Op Zaterdag 14 Januari hoopt de Chr. Besturenbond Nieuwiendijk, haar jaarvergadering te houden in Tavieinu. -• Zaterdagavond gaf de Chr. ge mengde zangvereniging „Oefening Kweekt Kunst" met haar beide jeugd- .afdelingen het kinderkoor „'t Knop je" en het jeugdkoor „Van Knop tot bloem", directeur de heer J. de Graaf, voor een stampvolle zaal' een. uitvoering in gebouw Tavenu. Het programma dat nogal uitge breid en gevarieerd! was, wexfd op vlotte wijze afge*werkt. Die. zangnum mers werden over het algemeen zeer goed uitgevoerd, rij' getuigden van flinke stbdie', onder bekwame leiding. De ter afwisseling opgevoerde schets jes e.d. vielen ook bijzonder in. de smaak, waarvan wiel speciaal „Biloe- menspel" en „Op het zondaarsbank je". O.KJK. met haar' beide jeugdaf delingen en eminente directeur de Graaf, 'kiunnien met genoegen op 'deze zo goed geslaagde avond terugzien. Twieie paarden van landbouwer Snoek, welke voor een wagen ston den gespannen, gingen; op' een giege- ven ogenblik aan de haaf. Tijdens een dolle rit werd leen lichtpaal afgereden. Dit noopte het span tot stilstand te komen. De wagen werd zwaar beschadigd, doch de paaiden bekwh- mëri 'geen letsel!. 1 Het bouwen van 2 woningen (voor rekening van de gemeente Alm- klérk te Almkerk', is; opgedragen aan de fa. Gebr. de Later alhier. UITWIJK. Naar wijl vernemen heeft het bestuur van de kiesvereniging dier C. H'.Ü. afid. Uitwijk ein Waardhuizen, besloten iop Dinsdag 24 Jan. a.s.» een algemene' ledenvergadering te be leggen. Aan de orde koimt ova., be stuursverkiezing. Aftredend rijln de le den A. v. He r wij be n en Bi. de Graaff, welke beiden herkiesbaar rijd. U krijgt weer een betere „k ij k" op de dingen door een bril van Fa. v. h. M. NORT Vakopticien WELL. De herbouw vail de Nfed. Herv. kerk alhier, nadert haan voltooiing. Het kloor, dat in 1842 was; afgebro ken. 'is thans weelr bij! de kerk aan gebouwd, zodat de kerk een sieraad voor het dorp wordt. WOUDRICHEM. De heer Groenievéld, adj- com mies tit. bijl de Rijksbelass tingen al hier, is als zodanig overgeplaatst naar 's Gravenhage. 1 JDe heer AL. Kentie alhier is aangesteld1 als agent bij! die politie te Amsterdam1. i Vorige week1 werd vanwege, de Victoria-Biscuits fabrieken te Dor drecht in de kazerne alhier een film] vertoond betreffende de werkzaam heden enz. in gemelde fabrieken mét het doel oim meisjes ,uit deze ge- melerite aldaar geplaatst te krijgen. Vrijdagmiddag om 3.15 uur zal ten gemeentehuize alhier gelegenheid be staan om zich voor werkzaamheden .aldaar op te geven en? nadere, inlich tingen dienaangaande in te winnen. WERKENDAM. Tot ouderling bijl de Geref. Gemeente .alhier werd hleirközen, dé heer G. Kornet en als diaken de. heer Chr. v. d. Wiel, die Zoiiidng j.l'. in hun ambt werden bevestigd. Vrijdagavond om half acht zal in het gebouw vpor Chr. Belangen vor de oud-Ge r. Gem. alhier als spreker optreden, Ds. Hl van Kooten. Die op 29 Dec. j J. gehouden aanbesteding ,van die bouw van 2 po litie woningen, met 2 arrestantenïofca- len, dat dbor de aannemer C. IX. v.' Loon vioor 'f49000 was aangenomen, is niet gegund. ZUILICIIEM. Op 1 Januari 1949 bedroeg het aantal inwoners dezer gemeente 1192. Hét aantal geboorten over 1949 bedroeg 37, terwijl 36 personen wer den opgenomen. Overleden rijln 7 per sonen en afgevoerd 25. Öp 1 'Januari 1950 bedroeg het aantal 'Inwoners dus 1233, aizo' een vermeerdering van 41. HERPT. De juniores van „Hierptse Boys" zetten 'het jaar goed in, want niet 12—0 stuurden zij die RKC junioren naar Waalwijk' terug. Van de 4 wed strijden die zij gespeeld hebben heb ben zij 'er 2 gewonnen, 1 gelijk en 1 verloren. 1 's-GRAVENMOER. Die voetbalVler. O.NJI. speelde Za terdagmiddag j.l. eetï \Vedstrijd tegen de veteranen van Excelsior alhier, welke wiedstrijd eindigde met een 7 -- 1 overwinning voor "O.N.I. WIJK EN AALRURG. WILHELMINAA.s. Zaterdag be gint de competitie voor de 4e klas K.N.V (B" weer te draaien en gaat het eerste elftal op bezoek bij; Wioudri- chem 1. Vertrek twee uur per bus1. .N.O.AD;.Zaterdag a.s speelt het eerste elftal een wedstrijd op eigen terrein voor de K.N.VJBj.-beker en wel NIEUWSBLAD Uitgave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur I van „Cowa" Confectie-Ateliers, Waalwijk. Na jarenlange studie, uitproberen en hard werken, mede door onze vakbekwame mede werkers, met daarnaast een goed opgeleid personeel, dat liefde voor het vak heeft, is „Cowa" er in geslaagd, Confectiecostuums te maken in de boogste kwaliteitsklasse. Het „Directoraat Generaal" heeft „Cowa" Confectie Ateliers in de hoogste kwaliteitsklasse ingedeeld. De schitterende afwerking komt hierin vooral naar voren, Zoals chique coupe, kraeg en revers, mouwvalling, streepbeloop en be werking. Daar moet U eens goed op letten en vergelijken met anderen. Het is Ie klas. Laat vakmensen oordelen. De prijzen, welke door de overheid zijn vastgesteld, zijn zeer voordelig. De alleen verkoop voor Waalwijk en Omstreken is de oude ver trouwde zaak van Jo; van de Ven HERENKLEDING GROTESTRAAT 178 WAALWIJK. Komt U eens kijken en vergelijken. U zult verbaasd staan. Voorlopig nog beperkte voorraad. Gaslhuisstr. 13 GorinChem

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1