Zeldzaam Jubileum te Herpt Ons Landbouwhoekje. Gevonden en verloren voorwerpen DINAND STUFKENS MET KLOKKENDE ROK. be gen Drongelense Boys. Aanvang 3 uur. I WERKENDAM. Uitslag voetbalwedstrijd Koz. Boys 1 alhier tegen Grote Liridt 73. A.s. Zaterdag njm. 3 uur zal Koz. Boys 2 alhier een competitiewedstrijd spelen .tegen S.H.O. 2 uit Oud-Beijer- MERGKOOL. De mergkoolperiode vordert weer snel en het gevaar is niet denkbeel dig,. dat er te grote hoeveelheden worden verstrekt, teneinde het veld schoon te hebben vóór een eventuele vorstperiode. Nu kan de mergkool wel enige vorst verdragen, doch be neden 10 gr. C. moet de tempe ratuur toch niet komen. Ofschoon melkvee wel 2030 kg. kan verwerken, dient men terwille van de melksmaak toch niet meer dan 15 kg te geven... na het melken. Dit voedermiddel dient buiten de stal bewaard te worden. Ook aan fokzeu- gen, schapen en geiten 'kan men mergkool zeer goed voeren. Heeft men te veel voor directe vervoedering, dan kan mergkool zeer góed worden ingekuild. Hakselen ver dient aanbeveling; des te fijner ge- hakseld, des te geringer de verliezen. Ensileringsmiddelen zijn bij hakse len overbodig. Ook van het inge kuilde product voere men aan melk vee hoogstens 15 kg, wederom na het melken. De techniseh-deskundige van de Commissie voor. Voeder en Weidebouw van de Stich ting voor de Landbouw. GEVONDENEen deksel van een beun en een buiktienninjg, groen. Te rug te bekomen bij1 'W. van Diriel, Nieuwstr. 111Heusden. GEVONDEN1 paar machine-ge breide dameshajndschloenen. Terug te bekomlen bij de Piostcomrniandant der Rijkspolitie te Almkerk. AAN ROMEN LOPEN bij Joh. de Graaff, Duijl mot 6 te Almkerk, een jonge smiousachtigp hond. WEGGEVLOGEN Doffer, donke re schift, mo. 403306 1949. Duivin blauwe band, no. 403308 1949. Hans Ouwerkeik, Kiïlie 44. Maandag was onze plaats in feest tooi en wel voor een zeer merk waardig jubileum, wat zich maar zei-, den in de muziekwereld zal voor doen. Toen herdacht A. de Hart Tz. of wel meer bekend onder de naam van Toon van Faantjes de dag dat hij zich voor 65 jaar meldde 'als lid van de Harmonie „De Eendracht" van Herpt; 65 jaren heeft hij actief deelgenomen aan het muzikale leven, zelfs heden kan hij nog niet scheiden van zijn dierbare clarinet. Niet al leen is hij 65 jaar muzikant geweest, in een reeks van jaren is hij ook de bezielende secretaris geweest van het gezelschap en is het ook mede aan hem te danken, dat in de stormen, die dikwijls over een plaatselijk ge zelschap heengaan, dit steeds op de been is gebleven en telkens weer tot bloei kwam. Geen wonder dan ook dat nu alles meeleeft en dat hij Maandagmorgen door de harmonie werd afgehaald en naar de parochiekerk van Herpt werd geleid, met zijn trouwe Regien in de auto, om God te danken voor de wel daden hem bewezen en dit in een plechtige H. Mis opgedragen door pastoor Timmermans waarbij het zangkoor zeer verdienstelijk de 4- stemmige mis van Gruber ten gehore bracht, terwijl de heer de Man na het Offertorium het Ave Maria van Gounod uitjubelde. Na de H. Mis ging het weer in optocht naar het clublokaal voor een gezellige intieme bijeenkomst. Des namiddags 0111 1 uur kwamen allen weer bijeen in de zaal van de heer Verhoeven. Mede waren aanwe zig de ZeerEerw. Heer Pastoor Tim mermans, Burgemeester A. v. Delft, de wethouders Buijs en Groen, vele oucl-leden der Harmonie en een aan tal belangstellenden. Nadat de eerste begroeting had plaats gevonden en de jubilaris en diens echtgenote in een paar versier de stoel en hadden plaats genomen, sprak de heer v. Oudheusden, Voor zitter der Harmonie als volgt: ZeerEerw. Heer Pastoor, Edelachtb. Heer Burgemeester, heren Wethou ders, leden en belangstellenden, zeer geachte Jubilaris en Ecthge- note, Wanneer ik een jubilaris als U wens te huldigen en toespreken, acht ik mijn talenten daarvoor niet aanwe zig om dat naar behoren te doen en uwe verdiensten te schilderen. Wil dan mijne tekortkomingen niet ten kwade aanrekenen. Op de eerste plaats dan is de dag die wij thans heleven, een uitzonderlijke dag van grote betekenis voor de jubilaris, als ook voor ons een dag van grote zeldzaamheid en misschien wel enig in de geschiedenis. Het is n.l. de dag dat onze jubilaris zijn meer dan dubbel diamanten feest viert, name lijk als 65-jarig lid onzer vereniging, waarvan 60 jaren als secretaris, waar mede ik hem. oprecht en van 'harte en welgemeend feliciteer. Ik doe dat namens ons allen hier tegenwoor dig en alle inwoners onzer gemeen te en ik weet zeker dat ik ook spreek namens velen daarbuiten, die onze jubilaris de laatste jaren op festivals Langend ij k 37 - Gorkum en concoursen hebben gadegeslagen en hem bewonderd hebben omdat hij op zo'n hoge leeftijd nog met zo- zeel bravour zijn instrument bespeeld. Ruim een eeuw geleden werd on ze vereniging opgericht door voor aanstaande mannen. Door mannen, die wisten wat ze deden en indachtig waren aan het woord: een goed be gin is het halve werk. Zij 'hebben dat gedaan door er met liefde en werkkracht hun schouders onder te zetten en door hun vereniging trouw te blijven. Er waren er bij die door omstandigheden dit niet meer kon den, doch anderen met meer levens- kracht, deden dat tot in hogen ou derdom. Allen hebben meegewerkt, zociat wjj ons eeuwïeest op zo 'n mooie wijze hebben kunnen vieren en dat onze vereniging nog bestaat. Het lid maatschap is gewoonlijk overgegaan van vader op zoon tot op heden. Doch een der groten, ja de groot ste van allen, een zoon van een, der oprichters zit hier voor ons, onze jubilaris, hij, die genoemde ei genschappen in hoge mate bezat, die ze in toepassing bracht en ze heeft weten uit te buiten met zoveel lief de, toewijding en volharding, als geen ooit gedaan heeft, daarvoor onze grootste hulde. Dat alles wordt nog veel groter in bet licht bezien van het tweede feit dat hij tevens 60 jaar secretaris onzer vereniging is, wat mijns inziens nog een groter zeldzaamheid is dan het vorige. Ook die taak heeft 'hij vervuld met een accuraatheid, stipt heid, nauwkeurigheid en zuinigheid, /lie grenzeloos is, ofschoon dat dit niet altijd door de jongeren wordt begrepen. Ik weet evengoed als mijn voorganger dat, wanneer de rekening met Nieuwjaar niet klopte, dikwijls met enkele centen, hij niet rustte en zelfs tot in de nacht zocht tot 'hij het kleine lekske gevonden had. Voorwaar een groot man. Toen de oorlog uitbrak met alle ellende, heeft onze' jubilaris daarbij alles verloren, zijn huis, zijn werk plaats, gereedschap en alles wat hem daarin dierbaar was en waarin hij altijd zo vlijtig had gewerkt. Zij, die hem dit alles ontnomen hebben, kon den hem één ding niet afnemen, zijn liefde voor de muziek. Hij moest zich onder doktersbehan deling stellen, ,,ons Toontje" was de oude niet meer. Doch ziet, hij nam zijn clarinet ter hand en de muziek deed hem leven. Hij werd weer de oude, zover, dat op zijn leeftijd mogelijk was. Een mooi voorbeeld. Ook in de tachtiger jaren heeft, 'hij nog op twee solisüenwedstrijden een eerste prijs behaald met een zware solo, waarvoor hij een compliment kreeg van de juryleden. Is het no dig hem nog als voorbeeld te stel len aan jongeren, wij hebben dat al meer gedaan, en toch is dat nooit overbodig. Zijn voorbeeld schijnt reeds vruchten af te werpen, er zijn de laatste jaren n.l. verschil lende jongeren toegetreden tot onze' vereniging, die met goeden moed be zield zijn. Een heeft dit jaar op de uitvoering op zeer verdienstelijke wijze een bariton-solo ten gehore ge bracht. De kleine trom heeft opeen nationaal concours leen tweede prijs behaald, zodat, dit goede navolgers beloven te worden. Dan eindelijk hebben wij gemeend, ofschoon het de wens van de jubi laris was, geen kosten voor hem te maken, hem toch een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid te moe ten aanbieden en wel een schilderij, met een symbolische voorstelling, waarin alles betreffende de jubilaris tot uiting komt. Het zinnebeeld van onze eendracht zijn volgens de ma ker twee gestrengelde handen, zoals op ons vaandel voorkomen, doch ook twee maagden die elkander de hoorn des overvloeds reiken. De schilder Gelukkig is de ai te wijde en te lange mod« weer voorbij en beperken we ons pu tot de klokkende banenrok, die eventueel nog één of meer platte plooien kan bevatten, maar in elk geval komt hier de ruimte pas voorbij de heupen. De lengte van de rok variëert van 36 tot 39 cm. van de grond en dan ligt het gemiddelde nog dichter bij de 39 dan bij de 36! Natuurlijk kiezen we in dit seizoen het liefst lange mouwen, omdat die veel warmer zitten. Er zijn veel modellen met een hooggesloten, ronde hals, waarlangs een rond of puntig kraagje is aangebracht, maar we zien even veel japonnen met vierkante of. V-halzen, waarlangs dan in de meeste gevallen een kraagje of een corsage ter garnering is aan gebracht. Een enkele maal worden er zakken in de naden van de rok verwerkt maar nodig is dit niet! De afgebeelde modellen zijn er twee van dat gezellige slag jurken, wa&rin we ons direct thuisvoelen echte jurken „voor alledag". K 3653/1. Een fraai, eenvoudig wollen japonnetje voor het werk en voor in huis. De zesbaanse rok is klokkend. De schouders zijn verbreed. Het lijfje sluit met knopen, terwijl rond het middel een ceintuur wordt gedragen. Het kraagje laat ruimte voor een ketting. Benodigd voor 108 cm. bovenwijdte ca. 3.40 m. stof van 140 cm. breedte. K 3657/1. Het model van deze japon leent zich uitstekend om van tweeërlei stof te worden vervaardigd. Het kraagje en de mouwen zijn apart. De lijnen van de rok lopen op het lijfje door. Benodigd voor 116 cm. bovenwijdte ca. 3.85 m. stof van 140 cm. breedte. De knippatronen van deze modellen zijn bij vooruitbetaling per post wissel a 0.95 bij „Bella Patronen Service", Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht verkrijgbaar. K 3653/1 is verkrijgbaar voor de bovenwijdten 100, 108 en 116 cm.; K 3657/1 voor de bovenwijdten 108, 116 en 122 cm. Deze modellen zijn overgenomen uit „Bella", Het Nieuwe Modeblad. heeft het laatste motief gekozen. Mo ge hij dit geschenk dankbaar aan vaarden en wanneer zij in zijn ka mer de wand siert, moge bij hem dan bij het aanschouwen van dit geschenk de aangenaamste herinneringen bij blijven van dit feest. Ten slotte: een mens wenst zo graag te veel, dat toch niet in ver vulling kan gaan, doch mocht 'bet toch zo zijn, dat onze jubilaris nog tien jaartjes leven worden geschon ken. Wat zou dat dan een feest wor den. Wij hopen dit van harte en mocht eenmaal de avond des levens komen, waarop onze jubilaris niet meer actief aan onze vereniging kan deelnemen, clan zullen zeker zijn ge dachten nog dikwijls verwijlen bij dit feest en zijne vereniging, die hem zo dierbaar was. Spr. overhandigde hem namens de vereniging nog een fraaie vulpenhou der, deze in de plaats voor de ver loren gegane vulpenhouder', die hem door de vereniging bij zijn gouden jubileum werd geschonken. Hij sprak de hoop uit dat deze hem nog ver scheidene jaren in goede gezondheid zal mogen gebruiken. Nadat spr. Burgemeester v. Delft en de wethouders had dank gebracht voor hun. aanwezigheid, verleende hü het woord aan Burgemeester v. Delft, die verklaarde met zeer veel genoe gen bij dit zeldzame jubileum tegen woordig te zijn. Hij wenste de jubi laris en de vereniging geluk' met dit jubileum, te zeldzamer .omdat de Hart al die jjaren zo'n actief lid der ver eniging is geweest. Spr. gelooft niet te veel te zeggen als hij! dë jubilaris teil voorbeeld stelt voor velen. Wet houder Buijs heeft fcoit spr. wel eens •gezegd, djat als alle gemieientenaren waren van de kwaliteit als de heer de Hart, de burgemeester zijin taak wel op zijin sloffen kan afdoen. Hij brengt de heer die Hart dank voor al les wat deze voor de gemeente en vooral' voor de afdeling Herpt in het belang van de culturele gemeenschap heeft gedaan. 1 Tot zijn vreugde kon. spreker na mens de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen medede len, dat het Hare Majesteit de Konin gin heeft behaagd bij; besluit van 29 December 1949 de jubilaris de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde v,an Oranje Nassau, te verlenen. Spr. hechtte deze medaille op de borst van de jubilaris en sprak de hoop uit, dat bet deze gegeven moc.it zijn. deze médaille nog vele jaren in de beste gezondheid te mogen dragen. Hij1 wenste vervolgens de,echt genote, de voorzitter en de vereniging geluk met deze onderscheiding. De heer v. Oudhleusldlgen, dankte, de Burgemeester voor diens woorden en voor zijin bemoeiingen." De directeur, de heer v. Hlèlvoort was de volgende spreker, die needs 19 jaren met „Toontje" in het be lang de rvereniging heeft samenge werkt. Hij; wenst de jubilaris geluk met zijin "onderscheiding en memo reert wiervolgens al hetgeen de beer de Hart in die 19 jaren voor "de ver eniging heeft gedaan, voor wie hii steeds een steunpilaar "is geweest. Met de grootste nauwgezetheid' woon de hij steeds de re petitie's bij en verrich tte hij1 zijn werkzaamheden als secretaris. Spr. besloot miet de wens, dat de jubilaris nog lange jaren ge tuige zal mogen zijin van de groei en de bloei der Harmloinie van Herpt. Hierna werd gelegenheid gegeven de jubilaris, te feliciteren, waarvan door zeer velen werd gebruik ge maakt. Vele oudleden, ingezetenen en zelfs verenigingen .uit de omgeving boden hun gelukwensen aan. De heer de Hart dankte Pastoor Timmermans, "Burgemeester v. Delft, het gemeentebestuur, de leden der Harmonie voor de gebrachte hulde, de aangeboden geschenken en voor de broederlijke vriendschap, diesleeds tussen hem en de andere leden der vereniging heeft bestaan. Spr. acht de hulde hem gebracht te groot, im mers hij beeft niet anders gedaan, dan zijin plicht, blij hoopt, dat de goede God hem nog een tijdje zal' scheuken, om de vereniging zoveel als in zijn vermogen ligt, van dienst le zijnv Het is zijn vurigste wens, dat jongere krachten de" gellederen der vereniging zullen versterkten of de plaats zullen innemen van de ou dere leden en besloot miet de wens, •dat de Harmonie zal mogen groeien en bloeien tot in len'gte v;an dagen. Die verte,niging die na" de rede van de Burgemeester het Wilhelmus speel de, bracht nog enige nummers ten gehore, waarbij een toepasselijk lied gemaakt door het lid Fr. v. d. Pk>1, dat met begeleiding van enige muzi kanten, dobr de overigen werd mee gezongen. 1 's Avonds kwamen allen week in de zaal van de heer Verhóeven bij een en werd door de Harmonie ter ere van de jubilaris een concert gegeven. De feestelijkheden duurden de gehele avond in opgewekte stemming voort, waarbij meerdere leden een nummer ten beste gaven en waarbij ook her haalde malen het lied van F. v. di Pol, dat door deze op zeer .verdien stelijke wijze was samengesteld en waarmede hij alle eer had ingelegd, ten gehore werd gebracht. Aan het slot van de avond werd door de leden der vereniging een ere haag gevormd, waaroindierdöor de ju bilaris dë' zaal verliet en huiswaarts keerde. Hiermede eindigde dit miopie en zeldzame feest, dat zowel bij de jubilaris als bij de vereniging nog lajig in herinnering zal blijven voort- lieven. Vermelden wij nog, dat de oor konde was vervaardigd ddor de heer Lommers uit ETshout. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd sitjaatn, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Suriname m.s. „Hersilia" (18 Jan. Curacao s.s. „Baam" (14 Jan.})/ 1950)- DE UITVOERING VAN DE BIES- BOSCHWERKEN. Blijkens het vierslag van het ver- handeldle in de commissie van rap porteurs omtrent de begroting van de provincie Noordbrabant, hebben in drie afdelingen verscheidene leden sterk aangedrongen op bespoediging der uitvoering van de Biiesbosch-wer- kien. Zij zonden gaarne zien, dat vioor die werken een hoger bedrag werd uitgetrokken. Gevraagd werd' aan drang uit te oefenen, op het Rijk, om uitvoering van dit werklokbjêct mogelijk te maken in dezelfde zin als de droogmaking van de Zuid-Oost polder. NIEUWE KAMERVERKIEZINGEN ONDER NIEUWE KIESWET? nister van binnenlandse zakten, mr. F. Teulings, het ontwerp voor een nieuwe kieswet, zoals dit vervat is in een rapport van het centraal stem bureau, aan verschillende instanties om advies gezonden. Hiet ligt in het voornemen van de minister te: bevor- zingen van 1952 zullen kunnen wor- deren ,dat de Tweede Kamerverkie- den gehouden onder de werking van een nieuwe kieswet. BRILLENSPECIALIST FOTO VAN H.M. BIJ EEN GEWONDE MATROOS Bij de aankomst van de Groote Beer met repatrieerende militairen te Amsterdam was ter begroeting Hare Majesteit Koningin Juliana aanwezig. Haar grootste belangstelling ging natuurlijk uit naar de zieke en gewonde militairen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2