1920 EENDAGSKÏÏIKENS Uuthosnderpark ,ALTENA'' Binnenland iiiWItfwiilP Canada Populieren 12-16 Lepster, Rozen, Heesters, Vaste Planten en Vruchtbomen, 1950 wat Gorinchem Uitbetaling 11.00 Electro Technisch Bureau - Heusden Koopt toch elders niet U biedt! £m& Rijmen van Tijmen. I HUURVERHOGING. De huren, ze gaan straks omhoog. Dat voorstel wordt vast wet, 't Bezorgt een groot deel van ons volk, Nu niet bepaald veel pret. Want huurverhoging, het beduidt: Een nieuwe zorg er bij. Een zorg, die wekelijks wederkeert, En geldt het U en mij, Dan zeggen we toch ook wellicht: De huisbaas profiteert. Maar ja, zijn klachten dienen toch Ook wel gerespecteerd. Vindt U een huis dat verv'loos is, Soms zo bijzonder fijn De kosten van het onderhoud, Ze blijken hoog te zijn. Gelukkig als je 'n woning hebt, Nd veertig pas gebouwd. Het lijkt wel of de huisbaas daar Heel veel van overhoudt. Want kijk, die huur ze blijft constant Verhoging: nul procent! Bij d'andere vijf.ien, dus al zijt Ge al of niet content, Bedenk: Zeer vele woningen, Ze vormen een groot kruis. Betaal je huurverhoging, en Blijf baas in eigen huis. TIJMEN. als compensatie, voor Kotenprijsverhoging Het Ministerie van Economische Zaken deelt mede, dat de uitbetaling van f i,tegen inlevering van bon 544 (levensmiddelenkaart 909) wel ke zal plaats hebben aan de post kantoren, zal geschieden voor per sonen wier namen beginnen met de letters. Donderdag 26 Jan.: mi t.m. no. Vrijdag 27 Jan.: nu t.m. pi. Maandag 6 Februari: po t.m. rod. Dinsdag 7 Febr.: roe t.m. scha. Woensdag 8 Febr.: sche t.m. si. Donderdag 9 Febr.: sm t.m. sto. Vrijdag 10 Febr.: str. t.m. tij. Maandag 13 Febr.: u t.m. vir. Dinsdag 14 Febr.: vis t.m. war. Woensdag 15 Febr.: was t.m. woe. Donderdag 16 Febr.: wolf t.m. z. Verder: L. J. A. DE ROOIJ, Erkend Hovenier, Tuinaanleg, A 43 DUSSEN Telefoon 35 HET ADRES VOOR BETER WERK 30-jarige praktijkervaring Pluimveehouders. Eigen broederij en opvokgelegenheid tot 6 weken. Uitsluitend W. L. van He beste foktomen. 4VVN H De. J MOEILIJKHEDEN Will u ook iels vragen? Laat onze deskundigen die kleine kwesties voor u oplossen. Wendt u Lol de redactie van ons blad en hel antwoord verschijnt t.z.t. in vieze kolommen. Beantwoording ge schiedt geheel gratis voor de abonné's op ons blad. De vragen moeien vergezeld gaan van zoveel mogelijk gegevens, doch worden in deze rubriek verkort .weerge geven,' elk antwoord geldt dus slechts één bepaald geval. J. K.Enige jaren geleden zond ik aan een hoogleraar in Amsterdam een aantal Spaanse aantekeningen, om deze te gebruiken bij een her druk van zijn boek. Hij beloofde me er gebruik van te maken en inder daad verscheen een nieuwe druk van bedoeld werk. Ik vroeg hem nu de aantekeningen terug te zenden, maar ik ontving geen antwoord op mijn verzoek. Wat kan ik nu doen om mijn eigendom terug te krijgen? Antwoorcl-Kn.U moet hem om gaand een aangetekende brief zenden waarin u eist, dat hij binnen een be paalde termijn (b.v. 14 dagen) cle aantekeningen terug zendt, en dat u anders aangifte zult doen. Wanneer u dan nog geen bevredigend ant woord krijgt, kunt u aangifte doen bij de politie inzake verduistering. U moet echter een bewijs hebben, dat u de aantekeningen naar hem ver zonden hebt en dat hij ze ontvangen heeft. Naar onze mening kan de brief waarin deze hoogleraar u belooft de aantekeningen te gebruiken, daarvoor dienen. N. G. Ik ben als krantenbezor ger bij verschillende krantenuitgevers in dienst. Zijn deze nu niet verplicht voor mij te plakken Antwoord-Kn: Krachtens de inva liditeitswet zijn verzekerd, zij die in van een werkgever Abonné. Weet u voor mij het aders van een bouwspaaroank Antwoord-Kn.: bet lijkt ons m uw geval het beste, dat u zich in verbin ding stelt met Continentale Bouwkas N.V., Maliebaan 67, Utrecht. Abonné. Een gehuwde vrouw heeft na .herhaalde moeilijkheden met haar man en oudste dochter de ech telijke woning verlaten. Kan de man nu een echtscheidingsprocedure tegen haar instellen? En wat gebeurt er dan met de minderjarige kinderen Antwoord-V.: Kwaadwillige verla ting wordt pas een reden tot echt scheiding als zij vijf jaren heeft ge duurd. Nu kan de man wel scheiding van tafel en bed tegen de vrouw vor deren. De rechtbank beslist in een dergelijk geval bij wie der ouders de kinderen zullen verblijven. Bij de ze beslissing wordt uitsluitend reke ning gehouden met het belang van de kinderen. Als de man van de rechter verlof heeft gekregen afzon derlijk van zijn vrouw te mogen wo nen, behoeft hij zijn vrouw niet meer bij zich te ontvangen. P. D. - Drie mannen vormen een huishouding en één hunner doet het huiswerk;. Deze is nu in de 'inkom stenbelasting aangeslagenHij heeft een bezwaarschrift ingediend en vraagt of, bij een ongunstige beschik king daarop beslag kan worden ge legd op zijn spaarbankhoekje. Antwoord-VNa een onherroepe lijke aanslag (dus na bezwaar en be roep) zal de ontvanger stellig alle in vorderingsmaatregelen kunnen tref fen en een daarvan is exec, beslag op alle bezittingen van de belasting plichtige. Hieronder valt dus ook het spaarbankboekje. D. v. d. M. Is een Amerikaans kunstgebid aan te bevelen met be handeling met Evipan slaap? Is zo'n behandeling absoluut ongevaarlijk? Antwoord-v. d. H.: „leugenachtig, misleidend en misdadig. Een groot gevaar voor de vólksgezondheid, waartegen met met genoeg klem kan worden gewaarschuwd." Dit ant woord geeft de hoofdinspectie voor de Volksgezondheid in Den Haag op uw vraag naar een kort samengevat oordeel over het optreden van de inrichtingen, die de laatste tijd zo druk reclame maken voor pijnloos tanden trekken in Evipan-slaap en het dezelfde dag nog plaatsen van een blijvend gebit van Amerikaanse plastic. „Het is een speculeren op de onwetendheid van het publiek en een gebruik maken van de oude wijs heid, dat de wereld nu eenmaal be drogen wil worden", wordt er nog aan toegevoegd. „Niet alleen, dat vele mensen daardoor nodeloos geld uit de zak wordt ^geklopt, maar zij lopen ook ^rote kans ernstig in hun gezondheid geschaad te worden." A. j. Tegenover mijn huis staat een schansmuur, waarachter populie ren staan, geplant op een afstand van 50 cm uit de muur, die door hun hoogte mij alle licht en zon benemen. De straat tussen mijn huis en de muur is 31/4 meter breed. Kan ik daartegen iets doen? Antwoord-V: Het Burgerlijk Wet boek kent de bepaling dat hoog op schietende bomen op een afstand van 2 meter van de scheidslijn van bei de erven geplant moeten worden. Hoe groot deze afstand van de openbare weg moet zijn, is ons niet bekend. Het lijkt ons niet dat U enig recht tegenover de eigenaar tot ver wijdering der bomen kunt doen gel den. Misschien kan men U bij de dienst openbare werken helpen P. v. L. Mijn vader heeft vroe ger als werknemer gewerkt en toen rentezegels geplakt op zijn rente- kaart, Nadien is hij nogmaals enige tijd als zodanig werkzaam geweest. Nu is hij 65 jaar geworden en men deelde hem mede dat hij niet voor zijn 70ste jaar ergens van kan trek ken. Is dit juist? Antwoord-Kn.: Uit de gegevens, die U ons verschaft, blijkt dat hele maal niet. Naar onze mening komt Uw vader niet in aanmerking voor uitbetalingen van de Raad van Ar beid (daarvoor heeft hij te weinig geplakt) maar wel voor de Sociale voorzieningen van de Noodwet Drees. Stelt U zich nogmaals in verbinding met cle Raad van Arbeid in Uw woonplaats.- Wed. Mijn man is in het 11a jaar 1944 in actieve militaire dienst bij de lucht bescherming door een granaat getroffen. Ik krijg een uit- kering van cle Rijksverzekeringsbank. Heb ik nu ook recht op militair pen sioen Antwoord-VHet beste is, dat U zich in een gedetailleerd schrijven, vermeldend o.m. het onderdeel bij hetwelk Uw man was ingedeeld, wendt tot Afdeling A 4 aan het Mi nisterie van Oonog, Plein 4, Den Haag. C. L. Wanneer de vrouw werkt en de man is werkeloos, komt cle vrouw dan in aanmerking voor kin derbijslag Antwoord-Kn.: Ja, dan moet de vrouw bij haar werkgever een kin derbijslagboekje aanvragen. J. M. Zijn kinderen verplicht om de aan hun ouders door de gemeente verstrekt ondersteuning geheel of ge deeltelijk terug te betalen? Antwoord-V.: Wij weten niet op welke ondersteuning U doelt. Voor cle uitkering krachtens de noodwet ouderdomsvoorziening bestaat geen verhaalsrecht; deze uitkering is een soort pensioen. Anders staat het met de gelden die als armenzorg ver strekt worden. Hiervoor bestaat ver haal krachtens de armenwet. Of die gelden verhaald zullen worden, staat ter beoordeling van dé betreffende in stanties en de beoordeling kap na tuurlijk in de verschillende gemeen ten afwijkend zijn. DRAMA TE GRONINGEN. Zaterdagmorgen omstreeks acht uur heeft zich in de Poelestraat te Gro ningen, ter hoogte van het „Concert- huis"' een drama afgespeeld, waar bij het 24-jarige meisje A. K. door zekiuie W. J. werd gedood. De man trok het meisje het Goncerthuis in en stak haar daar met een miss. Juist op dat ogenblik verscheen een politie-agent, die die man arresteerde. Het meisje werd door de G.G.D. naar een ziekenhuis vervoerd, waar zij bij aankomst bleek te zijn over- GEVAAR VOOR VOGELPEST. In België treedt thans een ernstige besmettelijke ziekte op onder het oluimvee, vogelpest genaamd, die ons land noodzaakt bedacht te zijlii .op iet gevaar van uitbreiding dier ziekte naar Nedeïland door het vervoer van besmette pluimveeproducten van dieren of besmet verpakkingsmate riaal. Daarom zijn wettelijke bepa lingen, die in- en doorvoer van pluiml- vee en pluimveeproducten en dierge lijke verbiedt, uitgevaardigd, tenein de de vogelpest buiten onze lands grenzen. te houden. VERHOGING VAN DE KINDER BIJSLAG. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp tot wijziging cler kin derbijslagwet. Het ontwerp heeft uitsluitend ten doel op basis van de huidige wette lijke regeliPg een overeenkomstige aanvulling op de toegestane looinsver hoging te verzekeren aan loontrek- kenden, wier gezin een of meer voor kinderbijslag in aanmerking komen de kinderen telt. Rekening houdende met de om standigheid, dat de kinderbijslagen worden uitgedrukt in een bedrag per clag en het voorts ook om admi nistratieve redenen gewenst is, dat zulks eveneens geschiedt met betrek king tot de beoogde aanvulling, lijkt het redelijk de kinderbijslag voor het eerste kind te stellen op f 0,42, voor het tweede en derde kind op f0,46 en voor het vierde en volgende kind op f0,57 per kind. uit voorraad leverbaar Ongekend lage prijs tegen scherp concurrerende prijzen. J. A. VAN BERGE HENEGOUWEN Breestraat 85 UIT VOORRAAD LEVERBAAR: Radio apparaten vanaf f135,— tot f235,— T. L. Buizen, Droogscheer apparaten o m .Philishave" Wasmachines en Wringers Bestelt Uw kuikens bij leveranciers met eigsn broederij, daar bij levering door agenten de kuikens langer onderweg zijn, dan voor hun welzijn goed is. Dus levert Uw kuikenbon in bij het van ouds bekend adres ge WIJK EN AALBURG sext en gelewiekt te leveren. Aanbevelend. ANT. MICHAËL. N.V. MIJ. voor Wasverworking Erdalfabrlek, Amersfoort 408 Publicatie A. K. en W. V. loondienst werkzaam zijn. Hiervoor is nodig: 1. het persoonlijk verrichten van arbeid. 2. "het ontvangen van loon en 3. het werken onder gezag Als wij U gegevens toetsen aan de- voorwaarden lijkt het ons toe, dat er voor u geplakt moet worden. Stent li' zich eens in verbinding met de Raad van Arbeid te uwent.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 6