staalmout Gemeenteraadsvergadering DUSSEN, Dloeda/unoede? Dames I Vooral nu HERPT Diezer dagen is aangekocht door de Stierhouderij „De "Toekomst" in het land van Cuijk, de stier .Mjieke's Jiixul, die gezien zijin exterieur en jroductiegegeviens eten zieer goede Taats heeft gekregen. De vereniging >eschikt op het ogenblik ovier 4 stie ren 4*1. bovengenoemde, 2 stieren uit de Sjoe rd-bloedlij 11 en de Rijks;- premiestier Aaltje 3 Prins. Ir. J. v. Laarhoven hield voor een talrijk publiek een leerzame le zing over de opfok van jong rundvee. Hii deed dit met^ in de praktijk ge toetste proeven uit te leggen en op de grote fouten en gevaren 'te wijzen, die door verkeerde voeding eri ver pleging ontstaan. Die toneelvereniging zal' op 5 Februari een héropvoering geven van het toneelstuk „Zo waarlijk hieipe mij". Dit om tegemoet te komen aan diegenen die de vorige keer te leurgesteld wierden 'wegens plaatsge brek. 1 Gezien het 'spelpeil' zal het weder om; niet aan belangstelling ontbre ken. Hamea-Gelei voor Uw handen LAND VAN ALTENA De Prov. Staten van Nbordbra- bant hadden aanvankelijk een wegen- plan dat in totaal 100 nxillioen gulden ziotu kosten. Een dergelijk plan bleek echter onuitvoerbaar. Êr is; nu een reconstructie plan voor de Prov. we gén lopend ovier drie maal' 5 jaar. Per 5 jaar wordt hiervoc^" 15 mil- lioen juitgegevien. Eerst in 1951 zal' men aan het uitgangspunt van voor de oorlog zijin. MEEUWEN Dinsdag 7 Febr. a.s., des avonds om 7 uur, hoopt voor de Ger. Gemi. op te tredeh, Dis. van Dam van Werkendam. i t NEDERHEMERT Na een verblijf van bijna drie jaar in de tropen, hoopt onze dorps genoot Hi. Sipitzers, sergeant bij de Verbindingsafdeling, met het troepen schip Johan van OldebarneveTt in het vaderland terug te keren* De enige tijd geleden ontbon den voetbalvereniging „D.V.O.' 'heeft haar overgebleven gelden geschonken aan het comité „Onze Jongens Over zee' 'ten bedrage van f95. Ter secretarie dezer geimeente ligt voor ieder inwoner pf tier plaatse gevestigde rechtspersoon ter inzage een ontwe r p-regel ing betreffende ge meentelijke her-indeling vian de Pomi- melerwaard mét de nodige, stukken, vanaf 1 Februari tot 3 Mjaart. Uit .dit rapport blijkt o.mr. dat Nederhemiert een onderdeel wordt van de nieuwe gemeente 'Aalst. Vanaf 1 Februari tot 24 Maart e.k. kan pen ieder tegen deze ontwerpre geling schriftelijk bij Ged. Staten viah Gelderland bezwaren Inbrengen. TVIEUWENDIJK De heer J. Klop is benoemd tot 1 ste onderwijzer aan de Christ, school te Aalten. 1 De heer P. van Honk heeft het patent van zijin staelenmlattters- bedrijf overgedragen aan de fa- Gebrr. Elbert, meubelfabriek alhier. Vrijdagavond 3 Februari, o'm half acht, zal1 in gebouw Tavetnu, uitgaande van hét Ned. Bijbelgenoot schap de film1 worden vertoond „Geen grenzen meer". Woensdag 8 Februari hopen de echtelieden C. Groeneveld en N. Groeneveld-de Vries hunne 50rjari- ge echtvereniging te berdenken. Naar we vernemen hoopt de toneelgroep; van het fanfarecorps „O. n.S." te Kille, a.s- Zaterdagavond in de zaal van de hieé'r v. Dijk te Alim- kerk op te voeren het prachtige .to neelstuk „De Schandpaal". A.s. Zaterdag zal voor hét T.R. C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" opgevoerd worden het mooie toneel stuk in 3 bedrijven „Zonsopgang".. Tevens zial een humorist het program ma afwisselen met voordrachten en liederen. Wij twijfelten niet of veler zullen zich Zaterdagavond opmaken naar Tavenu, het beloofd een mooie avond, te worden. Aanvang 7 uur. De ve fhouwimgsko s ten imiet aan schaffing meubilair van bet gebouw Tavenu heeft bedragen de som van f32693.61. r- i' OUDENDIJK Vermoedelijk was bij het aan maken van de kachel in een der lokalten van de Neutr. Bjijz. school ko lendamp (ontsnapt. Het hoofd der school, de beer van Beeim, had dit niet bemerkt en aanvankelijk ging alL les goed. Daarna wierden de kinderen en ook hijzelf lusteloos ien kregen hoofdpijn. Terstond heeft hij toen met zijn leerlingende frisse lucht opgezocht, maar velen hadden al' zo veel ingeademd, dat bedwelming na bij was. Na een middag van rust, heeft dit echter geen nadelige geviofl|g|etn meer gehad. RIJSWIJK iNaar wij vterraemen, hoopt de Chr. gem'. zdngver. „De Liofstem" al hier, pp Zaterdag 4 Ftebr. a.s* een uitvoering, te geven. VEEN Hedenavond 7 uur zal door de Ring Wijk van de Jongelingsver enigingen in de Ned. Herv. Kerk alhier een vergadering worden ge houden. D,s. Moll van Genderen zal spreken, over Zondagsrust en Zon dagsheiliging. Hedenavond 7 uur hoojpt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan,, Ds. v. Dam van Werkendam. WIJK EN AALBURG In verband met het Internati onale Muziek- en 'Zangconcours in liet a.s. voorjaar ziet de huisvestings commissie zich voor de taak ge plaatst een honderdtal Zwitsers en Engelsen, welke aan het concours zullen deelnemen, onderdak te ver schaffen. WOUDRICHEM De beer J. C. van H|oven .al hier, thans lori&erwijzer aap. die Hierv. school te Werlkeinidam, is benoemd tot Hoofd enét nieuw te stichten Christel. Landbouwschool te 's Heer Arendskeriae (Z.). 1 Die ingezetenen worden er op merkzaam! op gemaakt, dat de ge meente-secretarie elke werkdag is ge opend voor het publiek van des v.m. 9 tot des namiddags 1 nuf. De Bur- gemetester is aldaar te spreken, van des v.m. 10 tot 11 nur. In de middaguren wordt het pu bliek' niet geholpen. WELL Donderdag 2 Febr. hoopt voor de Herv. Gem. <.in de Geref. Kerk aan het Wellseihd, des avonds om 7 uur voor te gaan Ds. de Graaf. WERKENDAM Die hengst van de heer D. Roodzant is op de. voorjaarskeuring te Rotterdam1, in het keurstamboek opgenomen. Aan Gebr. Visser alhier is tegen f 45,800 en f 24000 gegund het onderhBud der Rijksrivierwerken van het Pannerdens Kanaal, Neder- Rijn en Lek, perceel 3 en 4, terwijl aan Gebr. Paans-v. d. Heuvel het onderhoud van ide Rijksrivierwer ken is gegund van de Rotterdamse Waterweg van Noord tot Noordgeul tegen f23,214. Het ligt in het voornemen om half Febr. de gehele bevolking te la ten doorlichten voor onderzoek naar t.b.c. De gunning voor het bouwen van politiewoningen en cellen, zal niet doorgaan, omdat op de plaats waar gebouwd zou worden, de bo demgesteldheid niet geschikt is. Ds. Chr. v. Dam alhier komt voor op de tweetallen voor een te beroepen predikant bij de Ger. Gem. te Benthuizen en te Meliskerke. Donderdagavond half 8 zal in 't Gebouw voor Chr. Belangen voor de A.R. Kiesvereniging een leiden ver gadering worden gehouden. Als spre ker hoopt op te treden de WelEd. Heer R. Gosker van den Haag, die de gestelde vragen over zijn rede, die hij in de vorige vergadering heeft gehouden, komt beantwoorden. Naar wij vernemen zal de Zangvereniging „Pro Musica" op Za terdag 4 Febr. a.s. nogmaals het to neelspel „De Heilige Vlam" opvoe ren. Heden Donderdag 2 Febr. des avonds 7 uur zal in de Chr. Ger* kerk als spreker optreden Ds. Al berts van Vlaardingen. De brandweer alhier werd ge alarmeerd voor een brand in de Biesbosch bij landbouwer Glerum. Door onbekende oorzaak was brand ontstaan in een keet van de werklie den en aangezien in de onmiddellijke omgeving enkele schelven stroo ston den,, vreesde men voor uitbreiding. Gelukkig bleef de brand tot de keet beperkt. Met vreugde mag geconstateerd worden, dat er, dank zij de mede werking van velen, alle reden bestaat om te verwachten, dat de commissie in haar pogen zal slagen. Mochten er nog inwoners zijn, die hun huis willen openstellen voor dit doel, dan wordt hiervan gaarne bericht ingewacht bij het hoofd der O. L. school, Hoge Maasdijk A 26- WIJK EN AALBURG EN VEEN De praatavond der plaatselij-, ke afdelingen van Steun Wettig Ge zag is thans definitief vastgesteld op Donderdag 23 Februari a.s. Voor het district Noord-Brabant West zal dan aanwezig zijn de Eid. Achtb. Heer C. A. v. d. Hooft, bur gemeester van Willemstad. De zangvereniging „Con Amore" te Wijk heeft zich bereid verklaard aan deze avond te willen medewer ken. Nadere mededelingen over de ze belangrijke vergadering zullen vol gen. Men houde echter reeds deze avond yrij, terwijl de besturen der plaatselijke verenigingen wordt ver zocht hun leden op te wekken, deze avond, die vpor alle mannen en vrou wen van Wijk en Aalburg-Veen, gra tis toegankelijk is, te bezoeken. ZUILICHEM Ter secretarie dezer gemeente ligt ter inzage een rapport omtrent de gemeentelijke herindeling van de Bommelerwiaard met bijbehorende me morie van toelichting. Uit dit rapport blijkt 0.411» dat Zui- lichem een .onderdeel wordt van de nieuwe gemeente Aalst. Deze nieuwe gemeente Aalst zial oimlviattiem de dor- gm Gameren, Nieuwaal, Zuilichem, rakel, Poederoijten, 'Aalst, Nederhe- mert, Delwijnen en Kerkwijk. Het dorp Bruchêm zal bij! Zaltbommel worden gevoegd. Of dit grootse plan in het belang 'is van die bevolking dezer dorpen, valt te betwijfelen. Uitslag competitiewedstrijd scha ken Zuilichem-Rossum, gespeeld 27 Januari J950. J. Di. FuijkschotJM. A O. de Vries 1 o. G. Fuijkschot-iMj. P- Maat 10.1 W. J. M, Fuijfcschot-iN, Groet o1. E. v. Daten Jzn^A* v. Mteurs 1o, M. Murraij-G. v. Drunen oi* J. v. Dalen-C. de Leeft w 1ow Abr. Fiuijkschot-C. v; jMjil, ter arbi trage opgezonden. L. v; Mlaaren Gz#- C. H. van Mjaanen lf21/2* M'. L. v, GenderemH:. Schaaij o1. L. v. Maaren Szn-J. Böreel 1/2.V2. Uitslag ringrijden voor paren gehouden op Zaterdag 28 Jan. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer A. J. Oderkerk. SecretarisWelEd. Heer A. A. Snijders. Afwezig de heren v. Etten, de Witt en. v. d. Zouwen, als de Voor zitter de vergadering met het for muliergebed opent en de hoop uit spreekt, dat het nieuwe jaar de wensen van B. en W. en de paad. in vervulling zal doen gaan. De notulen der vergadering van 30 Dec. 1949 worden door de Secre taris voorgelezen en daarna vastge steld. Ingekomen stukkien: Verzoek van de Nationale Com missie tegen het alcoholisme om aan de Kroon voor te stellen het maxi mum aantal verguiiningen en verlo ven ingevolge de Drankwet te ver minderen. Schrijven van het Verificatiebu reau der Ver. voor Ned. Gem. de processen-verbaal van opening van kas en boeken van de door hen ge controleerde kassen over het vierde kwartaal 1949. Op voorstel van B. en W. worden beide stukken voor kenninsgeving aangenomen. Vaststelling sluitingsuur. Van de heer A. B. J. Heessels en 5 andere caféhouders alhier is inge komen een verzoek om de Algeme ne Politieverordening zodanig te wij zigen dat het sluitingsuur voor ca- fé's wordt bepaald op 23 uur voor Maandag t.m. Vrijdag en op 23.45 G. Schalk-J. v. Willigen le pr. MO; L. v. Maaren Gzn.-Kl. v. Veen 2e pr. f7,50; G. v. Heusden-G. F. den Hartog 3e pr. f5; L. v. Maaren Szn.- C. Ceton 4le pr. f2,50. ZITTING VAN DE TUCHTRECH TER TEN GEMEENTEHUIZE TE HEUSDEN, OP DINSDAG 31 JAN. DES VOORM. 10 UUR. Een 15-tal zaken stonden op de rol, waarvan slechts een 6-tal gedaag den opgekomen was. Vermoedelijk grotendeels een gevolg van de weers gesteldheid en gladde wegen. Als nummer 1 werd de zaak be handeld van J. ide Waal, koopman te Wijk en Aalburg, tevens expedi teur, die een hoeveelheid zand te duur had verkocht. Beklaagde verklaarde dat hij niet wist dat voor zandleverantie's een vergunning nodig was, hij was ook niet op de hoogte met de daarvoor geldende prijzen. De rechter meende dat beklaagde dit behoorde te weten. Beklaagde gaf vervolgens een uit eenzetting over het verloop der han deling en vertelde dat hij zelfs het zand moest laten vervoeren t voor f2,50 per m8, terwijl hij ,er slechts f2,90 voor in rekening had gebracht. Bovendien was het gehele zaakje een schadepost voor hem want hij had nog geen cent gebeurd. De rechter eiste een boete van f 30,—. J. Vos en A. Vos, beiden uit Wijk en Aalburg, hebben Amerikaanse meelzakken verkocht voor fl,25 ter wijl deze slechts voor 35 ets. ver kocht mochten worden» Beklaagden voerden ter veront schuldiging aan, dat zij zelf de zak ken voor 80 cent, soms zelfs hoger moesten inkopen, iets wat overal gedaan werd. Ze hadden ze zelfs ook wel aan de politie zelf verkocht, in de tijd dat de texLiel nog schaars was. De rechter aanvaardde blijkbaar de verontschuldiging van de be klaagden en veroordeelde elk tot f 5,boete en verbeurdverklaring der in beslag genomen zakken. uur voor Zaterdag en Zondag. Tot heden is het sluitingsuur bepaald op 22 uur, terwijl voor de zomer maanden de mogelijkheid is geopend het te verlaten tot 23 uur. B. en W. zijn van mening dat zo wel voor het vroege als voor een verlaat sluitingsuur goede argumen ten. aanwezig zijn, doch stellen na afweging van liet voor en tegen voor, het sluitingsuur voor het ge hele jaar te bepalen op 23 uur. De heer Bax vernam gaarne de motieven, die Bi. en W. er toe heb ben geleid om miet dit voorstel te komen. Vooral op Zaterdag- en Zon dagavond zijn er nogal eens personen dronken. Spr. voelt eerder vooir in krimping van het sluitingsuur dan voor verlenging. De heer Koekkoek voelt die moei lijkheid van de kwestie aan. Er is echter 1 persoon die zich op de voorgrond plaatst om verlenging te krijgen, onder het motief van be vordering van het vreemdelingen ver keer, Levens wordt aangehaald, dat daardoor bevorderd wordt dat het geld m Dussen blijft. Spr. zou zeggen, dat als men daarvoor is, men ook bij vermakelijkheden het gelid in Dus sen moet houden. Bovendien zijn er andere caféhouders, die hun handte kening niet hebben geplaatst en dan ook radicaal tegen verlenging van het sluitingsuur zijn. Hij stelt dan ook de vraag, moeten wij als gemeente bestuur hieraan medewerken. Wie zijn het, die verlenging van het sluitings uur willen? Zij die om 10 uur nog niet in hun gezin verkeren. Dat zijn om; het maar plat ;te zeggen, de drarik- C. Kraaij te Andel had flanel en casimir te duur verkocht. Deze be klaagde beriep zich eveneens op het feit dat hij deze artikelen zelf duur had moeten inkopen en overlegde daarvoor de bewijzen. De rechter kon de motieven van deze beklaagde niet ten volle accep teren, want hij hoorde ©en boete van f75— eisen. T. Nieuwkoop te Aalburg had te Tilburg groenten en appelen en pe ren te koop aangeboden zonder dat deze van een prijsaanduiding waren voorzien. N. verontschuldigde zich met de bewering dat hij niet wist, dat dit nog nodig was. Deze beklaagde kreeg een boete van f10, C. H. Sas te Werkendam had als slager vleeswaren te duur verkocht. In zijn verdediging beriep beklaagde zich op de moeilijke omstandighe den waarondier de slagers moesten werken en op lastige klanten. Bo vendien worden de duurdere vlees soorten als biefstuk en haas in Wer kendam moeilijk verkocht en moe ten tegen lagere dan de vastgestelde prijzen worden geleverd. Ter com pensatie moet daar tegenover ©en andere soort iets duurder worden verkocht. Er zijn klanten, die in de puntjes bediend willen worden en gaarne daarvoor iets meer be talen. Bij de controle waren van de 100 gecontroleerde prijzen er slechts 4 te hoog. De rechter merkte op dat er ook 17 stukjes bij waren, die in het .ge heel niet geprijsd waren, zodat abso luut geen zekerheid bestond dat ook deze niet tegen te hoge prijs zou den afgeleverd worden. De dochter was eigenlijk de schul dige, deze had de vleeswaren ge prijsd, doch de beklaagde die in. haar plaats was voorgekomen, nam de schuld geheel op zich, hij had haar de prijzen zo opgegeven. De rechter kon het verweer van beklaagde slechts gedeeltelijk accep teren. Als de opsporingsambtenaren van Werkendam kwamen, hadden zij altijd een procesverbaal van Sas on der de arm, zodat de rechtbank al meer narigheid met hem heeft ge had. De beklaagde heriep er zich ver der nog op, dat het vlees altijd zo laat aankwam en er dan in een ver sneld tempo moest worden gewerkt, om het de deur uit te krijgen. Bij controle was de een geluk kiger dan de andere, beklaagde be hoorde blijkbaar volgens zijn ver klaring bij de ongelukkigen. Het slot was dat de rechter een boete eiste van f425,waarmede beklaagd© genoegen nain. wagens, waarvoor "de maatschappij: zich moet schamen. Bij vermakelijk heden heeft de Burgemeester de be voegdheid verlenging van het slui tingsuur te verlenen, wat spr. vol doende acht. Die bonafide caféhou ders zijin tegen verlenging van het sluitingsuur. De heer Radings vraagt of het ver lenen van verlenging van het slui tingsuur bij, bijzondere gelegenheden dan ook niet meer voorkomt. De Voorzitter zegt, dat hii het zelfde systeem wil blijven volgen als tot heden. Alleen verlenging zal dan bij hoge uitzondering geschieden. De heer v. Bliezen verklaart, dat zijn zienswijze wel iets verschilt met die van de vorige sprekers. Als men aan de Noordkant, het Protestantse deel der gemeente, informeert, dan zal men vernemen, dat 10 uur als sluitingsuur laat geftoeg is. Informeert men aan de Zuidkant, het Katholeike gedeelte, dan slaat men miet 10 uur een belachelijk figuur. 2/3 der bevol king woont aan de Zuidkant, 1 ƒ3 aan de Noordkant. Spr. gelooft dat men met 'n sluitingsuur van 11 uur de midden wieg bewandelt. Spr. gelooft ook niet, dat alle personen die zich tot 11 uur in een café bevinden, lot de drankwagens gerekend behoren te worden en misbruik van drank ma ken. Spr. is er ook wel voor, dati verlenging van het sluitingsuur zo weinig mogelijk meer zal worden verleend en zou. daarbij een lijn wil len trekken en deze verlenging, niet later gesteld willen zien dan tot 11.45 iu,ur. s f De Voorzitter zegt, dat B. en W. zich over het verzoek ter dege heb ben beraden. Wat de heren Bax en Koekkoek naar voren hebben ge bracht is ook bij het ooilege ter sprake geweest. Men is het er mede eens, dat er personen zijn die een gedeelte van het huishoudgeld aan drank verspillen, met gevolg dat de gehouden op 31 Januari, des namiddags 5 uur, in de zaal Heessels te Dussen. Tendo's vernieuwt en verbetert uw bloed N.V. A J. TEN DOESSCHATE - ZWOLLE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2