fêpf (i ze// eens u/( FANTASTISCHE KOOPJES UNIEKE KWALITEITEN 18 Fehruari COCOS-TAPIJT100 em. breed COCOS-TAPIJT COCOS-TAPIJT of LOPER COCOS-STREEPLOPER neZe Cocos-sensaties alléén yinZ^^f 11 >08 l?*3Aw.wA%/r« N ^**rR. vanF.6.90 '0O*49rO5 Prima zware kwal., 100% cocos in de lengte! Frisse kleuren, g* van 6^P- m/r. roor Jl, Effen rood 120 cm. breed i&fép. mtr. voor van Dus:/trrk TRAPLOPSR van 3,75p. MTR,, 26£S voc*20,65. Van een kwal., waarvan U in de oorlog droomde. 70 cm. breed van WP- mtr. voor Allerzwaarste kwal. 50 cm. breed van Ü"p- mtr. voor 2* l(T0P, WAALWIJK 6?4< De Voorzitter zegt, dat men de zaken verward, het uitbreidingsplan van de kern Heusden is goedge keurd. Aan de uitbreidingsplannen voor de buitendelen wordt gewerkt, doch daaraan zitten veel moeilijkhe den. Spr. zou echter w'illen advise ren, wacht af- De heer v. Herpt merkt op, dat er een uitbreidingsplan voor Herpt is geweest, i i De Voorzitter zegt, dat dit plan van de baan is. De heer v. Herpt is van mening, dat als B. en W. blijven voortgaan als tot heden, van het uitbreidings plan voor Herpt niets terecht komt en spr. zou dit zeer betreuren. De Voorzitter verklaart nogmaals dat aan dit plan van Herpt wordt gewerkt. De heer Verschuur zegt, dat wat hem tegenstaat de afbrekende critiek van de heer v. Herpt is op het be leid van B. en W. Vermoedelijk is dit een gevolg van het feit, dat de heer v. Herpt niet met de feiten op de hoogte is, met de meeste andere raadsleden is dit wel het geval. De heer v. Herpt vraagt nogmaals het woord, dat de Voorzitter, waar de heer v. Herpt over deze kwestie reeds enige malen het woord heeft gevoerd, niet kan verlenen. De Voorzitter deelt vervolgens me de, dat het Kroondomein het voet balterrein nabij de brug niet wenst te verkopen, doch wél wil verhuren. B. en W. zouden dit laatste willen doen, otn het dan weer aan de voet balvereniging te verhuren. De Voorzitter deelt vervolgens me de, dat een circulaire is ontvangen, waarin wordt aangedrongen om de drankgelegeiihedejn in de gemeente van 13 op te brengen. B. en iW. zien de noodzakelijkheid daarvan niet in en zouden deze circulaire voor kennisgeving willen aannemen, met welk voorstel de raad acooord gaat. Naar aanleiding van het verzoek van de bewoners nabij de scheeps werf, over uitbreiding van lichtpun ten in die omgeving, dat in de vo rige vergadering was ingekomen, hebben B. en W. een onderzoek in gesteld. Daarbij is gebleken, 'dat het kruispunt daar behoorlijk overzich telijk verlicht is. Ook aan de Wiel- straat achten B. en W. uitbreiding overbodig. Het college zou gaarne bereid zijn op meerdere plaatsen lichtpunten aan te doen brengen, doch de financiën van de gemeente laten zulks niet toe. De "heer te Vruchten vraagt of het niet mogelijk is nabij de scheeps werf de verlichting met een noodver lichting uit te breiden. Het licht punt bij de ingang van de werf is nooit aan. De Voorzitter merkt op, dat dit lichtpunt aan de scheepswerf be hoort. Spr. wijst er op, dat in die omgeving 4 lantaarns zijn geplaatst. Zou then diet verkeer bij de heer Kuipers naar de Iierptsepoort lei den, dan zou daardoor het gevaar voor verkeersongevallen sterk wor den vergroot en zouden ongevallen zeker niet uitblijven. De heer te Vruchten geeft dit laatste toe, doch met de zienswijze ten opzichte van de Wielstraat is ispr. het niet met het oordeel van B. en W. eens. Hij acht deze ook niet geschikt voor het verkeer. De heer Dekkers meent, dat men in dit 'opzicht biet te bekrompen moet zijn. Men dient de toegang tot leen fabriek aantrekkelijk te maken. Spr. zou willen voorstellen om ie der jaar b.v. 4 nieuwe lichtpunten te doen aanbrengen, totdat de ver lichting aan behoorlijke eisen vol doet. Hij zou de 'raad willen verzoe ken, nabij de scheepswerf nog een lichtpunt te doen aanbrengen. De heer Verschuur gelooft, ge zien het rapport, dat het niet doen lijk is, daar nog èen lichtpunt bij te plaatsen, in alle richtingen is op een gemiddelde afstand van 73 me- te|r teen lantaarn aanwezig. Is het niet mogelijk iets sterkere lampen aan te doen brengen, bij wijze van proef. t 1 I De Voorzitter zegt, dat dit mo gelijk is als de raad daarmede ac- coord gaat. Aldus wordt besloten. De heer v. Herpt verzoekt de Voorzitter art. 14 2de fid van het reglement van orde even te willen opJaan, dit in verband met het feit, dat de Voorzitter hem het woord weigerde. De Voorzitter voldoet hieraan en geeft vervolgens de heer v. Herpt het woord, waarop deze opmerkt, dat de heer Verschuur heeft be weend, dat zijn persoon slechts af brekende critiek op B. en iWi. zou hebben, Spr. wil daartegenover ech ter verklaren, dat wat hij heeft ge zegd, bedoeld is als opbouwende critiek. 'Schrijven >vajn de bewoners van Bern, die Ide raad verzoeken hun be sluit om dit gedeelte van de gemeen te af te staan, te willen intrekken, aangezien zij steeds bij Herpt heb ben behoord en steeds op Heusden zijn 'aangewezen. I De Voorzitter zegt, dat B. en !W. dit schrijven iaan Ged. Staten hebben doorgezonden, aangezien zich door dit schrijven geen nieuwe gezichts punten hebben voorgedaan, stelt het collegia Voor het schrijven verder voor kennisgeving :aan te nemen. De heer v. 'Herpt vraagt naar aan leiding van dit verzoek nog iets te mogen zeggen en spreekt hierop als volgt: i M. de V. Nu de ingezetenen van het onderdeel Bern een verzoek tot ons richten iom terug te komen op het besluit, genomen in de vorige vergadering e|n 'hieruit spreekt het saamhorigheidsgevoel dat zij met ons hebben, sta mij toe dat ik in deze nogmaals mijn stem doe horen om de belangen die hierbij betrokken zjjn te doen belichten èn uit de si tuatie dite zich de laatste tijd ontwik keld heeft meen ik, dat de raad ge rust op haar vorig besluit kan te rugkomen. i De geografische ligging van Bern is feitelijk van dusdanige aard, dat zij nergens behoorlijk bijgepast kun nen worden. Een nieuwe situatie mist alle geografische voordelen en uit dien hoofde is het al wenselijk, dat zij zijn en blijven bij die ge meente, waar zij thans zijn en waai* zij gaarne bij blijven, temeer nog daar hun aard en karakter geheel overeen stemt met die van onze ge meente, nogmaals zij zijn uit ons en van ons en zij behoren bij ons M. de V. Bij uwe installatie als burgemeester hebt u doen uitkomen, dat u een burgervader wenst te zijn; menigmaal heb ik nog aan uw va derlijke vermaning gedacht van een vorige vergadering, toen ik zeide, dat als ze op mijn voet gingen! staan ik ze er af schopte; u zeide mij toen, dat ik dan mijn andere voet ook moest presenteren. Ge dachtig aan dit schriftuurlijk woord wil ik u in herinnering brengen een ander voorbeeld van de H Schrift, n.l. van die herder die als hij een schaap verliest alle andere in de steek laat om dat ene schaap terug te vinden en wat zien wij hier? Hier gaat u zelf er aan ïnee- helpen uwe schapen de woestijn in te sturen, wat geheel in strijd is met de zo juist aangehaalde woor- Idén nit uw installatierede; is u werkelijk burgervader, dan moet u er voor waken, dat uwe kinderen niet aan een ander overgeleverd worden en dan wil ik deze zaak ver gelijken met het gewone burgerlijk leven; wanneer daar een vader zijn plichten tegenover zijn kinderen op een diergelijke manier verwaarloost, dan grijpt het burgerlijke gezag in en wordt een dergelijke vader uit zijn ouderlijke macht ontzet. Wil Uien in deze consequent blijven, dan zou het burgerlijk gezag in deze burgerlijke zaak eenzelfde houding aan moeten nemen en om dit te voorkomen zou ik willen verzoeken op uw schreden terug te keren en uwe medewerking er aan te ver lenen, dat Bern onafscheidelijk met Heusden verbonden blijft. Ook de raad verzoek ik dit te willen doen en laat die in deze de woorden van een onzer grootste staatslieden in dachtig .zijn, dwalen is menselijk, in aar in de dwaling volharden is duivels. 1 i Daar bet boetekleed de mens niet ontsierd, verzoek ik'Se raad zich er voor te verklaren, dat Bern bij Heusden blijft. De heer Verschuur zegt, dat hij niet van plan is, hetgeen in die vo rige vergadering is gezegd, nogeens te gaan herkauwen. Er is voor spr. geen enkele reden op het genomen besluit terug te komen. De heer Dekkers zegt, dat de op merkingen en aantijgingen ten op zichte van het beleid van B. en W., helemaal misplaatst zijn. Spr. meent, dat deze ook niet op 't geval Bern van toepassing zijn. Hij sluit zich aan bij het standpunt van B. en W. en juicht het toe, dat deze bij hun standpunt blijven. Hij gelooft, dat de historie dit standpunt als het juiste zal leren kennen en dit zal bevestigen. De 'heer v. Bladel kan zich in denken, dat de bewoners van Bern liever bij Heusden blijven. Hij acht het voor Se gemeente evenwel van veel groter belang,' dat Doeveren en Heesbeen bij Heusden worden ge voegd. De heer v. Herpt merkt op, dat wordt 'beweerd, Sat geen nieuwe ge zichtspunten zich hebben voorge daan, doch hij acht dit wiel degelijk het geval. Als men leest wat er in de Bommeler waard staat te gebeuren en Bern 'bij de grote gemeente Aalst zal worden gevoegd, dan is dit toch zeker 'een groot bezwaar voor de bewoners 'van Bern en acht hij dit niet 'in hun belang, men bewijst de ze 'bewoners geen dienst, als 'men zich daarmede acooord verklaard, zeker niet als zij dit zelf verwerpen. De Voorzitter zegt, dat hier geen sprake is van een besluit, de raad heeft alleen zijn advies over het voorstel uitgebracht. Besloten wordt het schrijven van deze bewoners voor kennisgeving aan te nemen. Ged. Staten verzoeken de regle menten op de rechtstoestand van de secretaris, ontvanger en ambtenaar van de Burgerlijke Stand in overeen stemming te willen brengen met de art. van het Rij ksambtenarenregle ment voor zoveel betreft de bepalin gen inzake het gelijktijdig genot van burgerlijke en militaire bezoldiging, ingevolge van de vernietiging van het archief zijn de in November 1933 vastgestelde reglementen nipt meer voorhanden. Het is daarom, dat B. en W.. het juister -oordelen deze reglementen in zijn geheel opnieuw vast te stellen. De raad besluit hiertoe met al gemene stemmen. Nota van aanmerkingen door Ged. Statéjri gemaakt op de gemeentebe groting en ide begroting Van het woningbedrijf. B. en W. worden ge machtigd ide;;(e nota, die voor het grootste gedeelte slechts aanmerkin gen van administratieve aard bevat, af te handelen. Blijkens circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken van 16 Ja nuari 1950, wordt de gemeentebestu ren in 'overweging gegeven de 5 pet. toeslag, zoals die zal worden toege kend aan het Rijkspersoneel, even eens te verlenen aan het daarvoor in aanmerking komend gemeenteper soneel, aangezien de bezoldiging van het gemeentepersoneel is afgestemd op dip van het Rijkspersoneel. B. en W. stellen voor de 5 pet. toe slag, zoals deze aan het Rijksperso neel wordt verleend, eveneens toe te kennen aan het daarvoor in aan merking komend gemeentepersoneel. Ook 'met dit voorstel gaat ide raad acooord. In de vergadering van 4 Mei 1948 is reeds besloten er zich mede te verenigen, dat de opstallen tegen de onteigeningsvergoeding aan de op- stalhouders worden toegewezen, ter wijl in de vergadering van 7 Oct. 1948 is besloten accoond te gaan 'met de toewijzing en prijs van de igirond. Eerst nu is het concept besluit van het Ministerie ontvan gen. Aangezien de redactie zoals de ze thans luidt, toen niet hekend was en rekening houdendle met die om standigheid dat de eerder genoemde besluiten reeds van oude datum zijn, wat mogelijk in verband met de goedkeuring door Kroon en Ged. Staten moeilijkheden zou kunnen op leveren, achten B. en W. het juister een nieuw besluit te nemen. De raad besluit zich er mede te verenigen, dat de op de bijbehorende onteigeningslij st onder volgnummer 7 aangeduide kavel en in eigendom toebehorende aan de gemeente, con form bijgaand extract uit de ka dastrale leggers (met het daarop ge bouwde) door de Minister van We deropbouw en Volkshuisvesting in eigendom wordt toegewezen aan A. van Delft, Burgemeester van en wo nende te Heusden, tegen de door voornoemde Minister vastgestelde prijs van f 7175.voor zoveel be treft perceel Sectie A 1543 aan de dames J. M. S. Kramer en M. de Haan te Heusden, tegen de prijs van f7615.voo|r 'zoveel betreft per ceel Sectie A 1544 aan J. van der Schoor, s cheeps tekenaar te Arnhem tegen die prijs van f7652.voor zoveel betreft perceel Sectie A 1545 aan J. E. Niienhuis, zonder beroep te Arnhem, tegen de prijs van f7277. De heer v. Herpt stelde de vraag, waarom deze voorstellen in tweeën zijn gesplitst, waarop de Voorzitter antwoordde, dat het besluit betrek king hebbende op zijn geval Kon. goedkeuring behoeft, met de andere is dit niet het geval. De raad besluit de verordening op de heffing van een straatbelasting te wijzigen als volgt: Artikel 1. 1 Artikel 14 wordt gelezen als volgt: „Navordering van belasting kan plaats vinden in alle gevallen waar in te weinig belasting is geheven. Het nagevorderde bedrag wordt behoudens in geval van ambtelijk verzuim, in Welk geval geen verho ging zal Worden toegepast met het viervoud verhoogd, indien door de belastingplichtige niet of niet vol ledig is voldaan aan de ingevolge de verordening op hem rustende ver plichtingen. Burgemeester en Wet houders zijn bevoegd op grond van dwaling of verschoonbaar verzuim kwijtschelding of vermindering van de verhoging te verlenen". Artikel 2. Na artikel 14 wordt ingevoegd 14a, luidende: „Indien aan Burgemeester en Wet houders, zolang niet sedert de ^aan vang van het belastingjaar twee ja ren zijn verstreken, blijkt dat de aan slag ten onrechte of te hoog is opge legd, doen B urgemees te ren Wethou ders ambtshalve de aanslag teniet pf herstellen zij ide te hoge aanslag". Blijkens ontvangen schrijven van Ged. Staten is het wenselijk de bij Kon .iBesluit van 13 October 1949 goedgekeurde verordening op de hef fing van straatbelasting te herzien. Voorstel van B. en W. tot onbe woonbaarverklaring van perceel wijk O nummer 142. De ontruimingster mijn wordt op 1 maand gesteld. De hieer 'Dekkers vraagt of de bewoner uitzicht hieeft, dat hij een andere boerderij krijgt. De Voorzitter hoopt, dat de gele genheid zich daartoe zal voordoen. De heer te Vruebte vraagt of het geval rilet de buurman in orde is. Was de woning in orde gbracht, dan had ze misschien wel voor 2 of 3 gezinnen woongelegenheid geboden. In al de 'achter ons liggende jaren is er niets aan gedaan. Men be roept zich maar op de hoge kosten. De Voorzitter zegt, dat de wo ning aanvankelijk onder monumen tenzorg viel, en deze stelt hoge eisen. Thans neemt deze er genoegen me de, dat de woning wondt afgebro ken. Spr. wil gaarne nog pogingen doen en informeren of herstel nog mogelijk is. De heer Verschuur acht pnbe- woonbaarverklaring van weinig zin), als men de huurder geen landere woning kan geven. De heer te Vruch'te wijst op liet oude koetshuis aan de Demert, Mo numentenzorg wilde eerst ook geen toestemming geven. Nn het is ingevallen heeft ide gemeente devrijie hand gekregen. De heer Dekkers wijst op de wo ning van de heer Verheij, waaraan in jaren ook niets is gedaan. De Voorzitter merkt op, dat men niet te lichtvaardig de praatjes moet geloven. f De raad besluit hierop overeen komstig het voorstel van B. en W. De gemeentebegroting 1949 wordt gewijzigd overeenkomstig het voor stel van B. en W., eveneens de be groting voor 1950 en die der Gotds- huize|n voo,r ihiet jaar 1949. Vastgesteld wordt ide pensioen grondslag van de Burgemeester. Vervolgens worden B. en W. ge machtigd tot hiet houden van de ^ge wone verhuringen en verpachtingen. De Voorzitter deelt mede, dat v.. Horen te Heimt het verzoek heeft gedaan om die noodwoning, die voor zijn in aanbouw zijnde woning in de weg staat ,te kopen. Het advies van een deskundige acht verkoop bij in schrijving in deze de aangewezen weg. De heer Dekkers vindt het jam mer, dat bij de plaatsing van deze noodwoning geen rekening is gehou den met mogelijke latere nieuwbouw. Die heer v. Herpt merkt op, dat men zich niet op zijn terrein moet begeven, want dan zou hij nog gelijk krijgen. De heer Verschuur 'mieent, dat de bewoner in deze wel enigszins voor keursrecht heeft. De Voorzitter zegt, dat het hier een eigendom van die gemeenschap betreft, zodat iedereen de gelegen heid behoort te krijgen tot aankoop. De r aad gaat er mede accoond, de woning bij inschrijving te doen verkopen. De vergadering wordt hierop met het formuliergebed gesloten. De raad gaat over in geheime zitting ter be handeling reclames straatbelasting. Xe gelt out Jos TktXMfx rtN' GROTESTRAAT 220-222 AL&tn' GROTESTRAAT 299-305 TEL

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 4