voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Fa. L. J. VEERMAN - Boekhandel. Tel. 19 - HEUSDEN Raadsvergadering Nederhemert No. 6750 Donderdag 2 Maart 1950 Met „Vrij en Blij" op Stap De prijs bedraagt slechts (1.50 1an D VAN ALTEHA Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN Zaterdagmiddag arriveerde uit Ipdonesië in onze gemeente, de mi litair A. de Bruijtn. De buiiirtigénoten hadden gezorgld voor een fraaie versiering., aan de woning, terwijl van tal van wonin gen de driekleur was uitgestoken. - De buurtbewoners boden een ni- wiel, benevens een bloemenmand aan. De Heusdensë fanfare bracht des avonds een serenade, die heel wat publiek op de been bracht. Het was de gehele avond een ko men en gaan van hen, die de Bruijtj en zijn familieleden hush gelukwensen kwamen aahbieden met de behouden thuiskomst. - 24 Febr. werd van de Scheeps werf van de fa. de Haan en Oerle- mans alhier, met goed gevolg te water gelaten het m.s. „"Vlier", dat gebouwd wordt voor de fa. Hudig en Pieters te Rotterdam. Dit schip is lang 57,50 M., breed 9,25 M., hol tot hoofddek 3,50 'M.,' hol tot shelterdek 5,50 M. Dit schip zal ongeveer 700 ton dra'agvermogen hebben en beneden de 500 ton bruto register zijn. In het m.s. „Vlier" wordt ge plaatst een M.A.N, motor van 750 P.K., die aan dit schip een snelheid zal geven van 12 knot. Het is de bedoeling dat dit schip gebruikt zal worden op de dienst Rotterdam-Portugal en op de dienst Rotterdam-Londen. Dit vaartuig is gebouwd onder Lloyd's klasse en onder toezicht van het ingenieursbu reau Cornelissen te Amsterdam. Kinderen, die om de een of andere reden niet aanwezig konden zijn op de aangegeven uren voor voor de kosteloze inenting tegen de diphterie, kunnen zich alsnog doen inenten. Gelegenheid daartoe wordt 'gegeven op Vriidaigj 3 Maart, des morgens om! 10 uur in de R.K. Meis jes- en Kleuterschool alhier. Ook voor niet-schoolgaa nde kinderen van 2 jaar en ouder bestaat daartoe de (gelegenheid. v Dinsdaigiavond werd in hotel „Central" de jaarvergadering |g(ehou- clen van het Genootschap De Stille Omgang, afd. Heusden en Omstre ken. De opkomst der leden was zeer druk. De Voorzitter, de Edelachtb. Heer A. van Delft, opende de vergadering met de Christelijke groet, waarbij hij1 de aanwezigen dank bracht voor hun opkomst. In het bijzonder bracht hij' dank aan de heer Goveirs, voor het ophalen der spaargelden. Vervolgens deellde hij! mede, dat in de nacht van n op 12 iMjaart de Stille Omgang te Amsterjdam1 gjehou- den wordt. Te ongeveer half twaalf zal een kort lof in onze noodkerk' gehouden worden, waarna mein per extra bus naar het station Djrunen- Heusden gebracht wordt voor de ex tra trein, die om 0.26 naar Amster dam vertrekt. Hierna, hield de WelËerw. Heer Earten een interessante lezing met lichtbeelden, handelende over het Heilig! Mirakel te Amsterdam'. Deze rede werd aandachtig gevolgd. Na afloop dankte de Voiorzitter de Weleerw. Heer Kapelaan voor zijin mooie lezing:, waarna hij de vergade ring sloot. Naar we vernemen zullen velen van onze Parochie, ongeveer 70 man nen en jonjgtens, aan deze Stille Om gang deelnemen. MUNHARDTJES: DE CACHET, die pijn verdrijft en kou afzet.40en 75ct Zondag' werd alhier door de plaatselijke afdeling der K.V.P. ee;n stemming gehouden voor plaatsing van candidaten op de groslijst voor de a.s. verkiezing van leden der Prov. Staten. De uitslag was als volgtf A. van Delft 23, Mi- yiain, Dionjglen 7, W. Eibers 2, J. van Heesbeen .5, A. Kamp 25, Dirs. P. van Loon 25, A. Meijs q, A. Snels 11. De uitslaig voor de gehele Kies kring! luidt 1 H. Kamp, Dirunen 22272 A. Snels, Dirunen 1678 3 J. van Hees been, Waalwijk, 1237; 4 Dirs. P. van Loon, Waalwijk, 11045 M. van Dongen, Waspik, 5247 6 A. v. Dielft, IJeusden, 4967 A. Meii§, Waalwijk, 435 8- W. Eibers, Waal wijk, 429. In de kieskring: Heusden is door de 'Partij van de Arbeid vaoir. de Prov. 'Staten vain 'Noordbrabant Candida at gesteld1. J. Kuijipers te Woudrichem, 2. Ei. Diesbergen te Eindhoven, 3. C. J. van Lienden te Eindhoven, 4. W. van Deelen te Eindhoven, 5. C. Ippel te Werken dam, 6. W. Viveen te Woudrichem'. Maandag j.l. werd bij de dam club de tweede ronde van die tweede helft der onderlinge competitie ge speeld. Schaap bood sterke tegen stand aan de Graag en het werd een fraaie positiepartij. Eerst klassiek, ging de partij later in flankspel over. Toch gelukte het laatstgenoem de in het eindspel voordeel te be halen, zo zelfs dat bij een weder zijdse doorbraak Schaap twee schij ven moest o'fferen. Toen de Graag een derde schijf wilde winnen, om daarmede de winst veilig te stellen, kwam hein dit duur te staan, want zijn tegenstander feilde daardoor op liet nippertje de remisehaven bin nen. Ook de partij Bax-Klare was van goed gehalte. In het midden spel nam Bax een fraaie damzet van zeven zetten diep, maar kon j niet verhinderen, dat pok Klaren j dam haalde. In ©en stand waarin Bax twee stukken .voorstaat, werd afgebroken. In tegenstelling met de 2 voorgaande partijen, was de partij Nieuwkoop-Jonker bepaald slecht. N. verzuimde twee .stukken winst te nemen en gaf even later enkele) schijven cadeau, hij gaf toen meteen op. Maandag voortzetting om half 8. AALBURG Door de kerke raad der Ned. Herv. jgem. alhier is toezegging van beroep uitgebracht op candidaat B. J. Zaal uit Boskoop. AALST 1 In de Ned. Herv. kerk zal Donderdagavond 2 Maart een gecom bineerde vergadering worden |g|ehou- den van de Chr. Jonge Meisjesver. „Het Mosterdzaadje" en de Chr. Kna- penvereniging „Timothëus". Aanvang! 7 uur. Alle belamlgjstellieinden zijin har telijk welkom. Tot grote vreugde van zijn vrouw en dochtertje bracht de „Pas teur" Zaterdag! soldaat Jan Diuijster weer in hun midden, na een dienst tijd van bijna 3 jaar in de tropen. De belangstelling bij! diens thuis komst was weer groot. „Prins Hen drik" bracht 's avonds een muzikale felicitatie, het Thuisfront was weer in staat te zorgen voor 'een nieuw rijwiel, dat is aangeboden bij monde van de heer Dekker. Al acht militai ren zijin nu gerepatrieerd. Die Vol- Dit is een liedjes-bundel, welke bewerkt is door Wessel Dekker, de leider van het zo bekende N.C.R.V.-ensemble. Velé bekende liedjes komen hierin voor o.a.Te Laren op de Brink Familie Competitie Ons TexelCatotje speelt nu Mandoline, enz. Franco toezending. Firma v.h. M. NORT Vakopticien igiende Korp. Bcnckhuizen, wordt Vrij dag. 3 Maart verwacht. ANDEL Door het schoolbestuur alhier worden aanbevolen als candidaat be stuurslid in de vacature wijten A. D. van der Schans, de heren J. F. van Duist en E. S. van Klei. De Knapen ver. „Benjamin" viefde onder leiding van de heer G. Vos haar jaarfeest. De avond werd afgewisseld door inleidingen, voor drachten enz. Het was een goed ge slaagde avond. De afd. van de Chr. Vrouwen bond alhier hield onder leiding van mevr. Vogelaar een ledenvergaiderinlgj. Als spreekster trad op mej. Veld kamp uit Woudrichem', welke sprak over het werk der gezinsverzorging. Het was èen ,gioede avond. Onder veel belangstelling arri veerde C. J. den Dekker na een ver blijf van ongeveer anderhalf jaar in Indië, in deze gemeente. De muziek vereniging bracht #hem des avonds een serenade. D00V de buurt werd hem een. geschenk aangeboden. Die heer J. F. van Duist alhier is op de candid,atenlijst ge plaatst voor de Chr. Hist. Partij, ter verkiezing van leden van de Prov. Staten. ALMKERK Door de kerkeraad der Geref. kerk alhier, is beroep uitgebracht op Ds. A. J. Boss te Ermelo. 1 IHiet bouwen van een nieuwe berk voor rekening van "de Herv. ge meente alhier, is gegund aan de Gebrs. Stebelenburg te Utrecht. DUSSEN Met het troepentransportschip „Pasteur" keerde Zaterdagmiddag, na gehouden op Maandag 27 Februari, n.m. 2,30 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer C.W. v. Ommeren. Secretaris: WelEd. Heer J. H. v. d. Kolk. Afwezig 3e heer Verheij Jz., als de Voorzitter de vergadering met het formuliergebed opent. De Secretaris leest de notulen der twee voorafgaande vergaderin gen, die onveranderd worden vastge- Ingekomen stukken Een. tweetal missive's betrekking hebbende op de voorstellen tot ver eniging van gemeenten in de Bom melerwaard. In liet eerste schrijven maken Ged. St. bezwaar tegen verlenging van de termijn ,voor het indienen van bezwaren tot 15 Jul,i. Alleen Üs het college bereid de termijn van 15 Maart met 14 dagen te 'verlengen en te bepalen op 1 April a.s. In het tweede schrijven berichten Ged. St. dat van enige gemeentebesturen raadsbesluiten ter goedkeuring zijn ingezonden, waarbij 50 cent per in woner werden gevoteerd voor het opstellen van een rapport legen de voorstellen van Ged. St. tot ge noemde vereniging van gemeenten. Naar aanleiding hiervan verzoekt het college, alvorens tot goedkeuring van dezie raadsbesluiten kan wor den overgegaan eerst een toegelichte begroting hiervoor in te zenden. Wethouder v. d. Werken licht toe, dat het de begroting betreft voor de .samenstelling van het rapport, dat collectief zal worden ingezon den. Spr. zou willen voorstellen, nogmaals bij Ged. Staten aan te dringen tot verlenging van de ter mijn voor het indienen van bezwa ren. Mr. Donner ©n Mr. Dr. van Haren zijn bereid gevonden een te- genrapport samen te stellen. De ter mijn die hiervoor echter beschik baar is, is voor deze opstelling niet toereikend. De heer v. Kooien is van mening, dat, als er geen uitstel- wordt ver kregen, dat men dan geen geld be hoeft weg te gooien voor het op maken van een rapport. Wethouder v. d. Werken zegt dat er. i,ti dat geval ook geen rapport komt, er zal dan miet een noodrap- port worden gewerkt, dat' met 1 April zal worden ingediend. Met alg. stemmen wordt hierop het voorstel van de heer v. d. Wer ken, om nogmaals bij Ged. St. aan tie dringen op verlenging van de termijn, aangenomen. Schrijven van het bestuur van de Kring West-Gelderland van de G.B.T.B., waarin wordt meegedeeld dat in Zaltbommel een tuinders- school is opgericht. Verzocht wordt om voor elke leerling die uit de ge meente Nederhemert deze school be zoekt, de subsidie ,vari f 10 per jaar te mogen ontvangen. De Voorzitter deelt mede dat één leerling uit de gemeente, deze school bezoekt. B. en W. stellen voor de gevraagde subsidie van f 10 te ver lenen met welk voorstel de raad accoord gaat. Schrijven van de Commissie tot bestrijding van het alcoholisme, om het aantal vergunningen te verlagen. M och I de raad, omdat in ver band met het aantal inwoners in Nederhemert 4 vergunningen mo gen zijn, en er slechts 3 zijn, de raad hier toe niet willen besluiten, dan verzoekt de Commissie om, in geval van een verzoek voor de vestiging van een vergunning, dit verzoek af te wijzen. B. en JW. stellen voor op het eer ste afwijzend te beschikken en met het tweede accoord te gaan. De raad besluit overeenkomstig deze voorstellen. Circulaire Minister Binnenl. Za ken, waarin wordt geadviseerd om de 5 pCit. toeslag op hun jaar wedden, die aan het rijkspersoneel wordt verleend, ook van toepassing te verklaren op het gemeentepèrso- neiel. Het voorstel van 'B. en W. om hiertoe te- hesluiten \yord.t met al gemene stemmen aangenomen. Voorstel van de heer v. Kooten wijziging Algemene Politieverorde ning (zwemmen en baden). De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. naar aanleiding van het ge sprokene door de heer v. Kooten, in eien vorige vergadering, de politie verordening hebben nagegaan. Het bleek dat in deze verordening reeds een bepaling is opgenomen, waarin strafbaar wordt gesteld, het zwem men of baden op een afstand van minder dan 100 mieter van bewoon de gebouwen, straten of pleinen. B. en W. lijkt dat voldoende. De heer v. Kooten verklaart hier mede ook genoegen te kunnen jie- men, alleen dient dan ook aan de ze bepaling de hand te worden ge houden. Benoeming tijdelijk wethouder. De Voorzitter dit punt toelich tende, zegt dat met het neerleggen van zijn ambt als burgemeester der gemeente met 1 Maart en de aanwij zing van Wethouder v. d. Werken, als waarnemend burgemeester, het B. en W. gewenst voorkomt, over te gaan tot de benoeming van een derde Wethouder. Spr. heeft over deze kwestie ook geconfereerd met de provinciale griffie in Arnhem en daar achtte men zulks wel wen selijk, omdat de toestand zeer waar schijnlijk minstens het gehele jaar 1950 zal duren. B. en W. hoorden; ook gaarne het gevoelen van de raad in deze. De heer v. Kooten is van mening, dat B. en W. in deze zelf het best kunnen oordelen. Wethouder v. d. Werken wijst op het feit, dat bij verschil van me ning 'in het college, met alleen de 2 wethouders, nooit geen derde per soon de doorslag kan geven. De raad gaat hierop accoord met de benoeming van een derde wet houder. Bij de hierop volgende stem ming werden 5 stemmen uitgebracht op de heer J. G. Slegh en 1 op ide heer Oomen, zodat de heer Slegh is NIEUWSBLAD Uit gave Telefoon 19 (na 6 aur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur t J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui Edel Achtb. Heer C. W. VAN OMMEREN die Maandagmiddag van de Raad der Gemeente Nederhemert, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid t nam als voorzitter. Voor verdere bijzonderheden lezë men het raadsverslag in dit nummer. DAN HEBBEN UW 00GEN HET BEWEZEN! ZE VERLANGEN EEN GOEDE BRIL van Gasthuisstraat 13 Gorinchem

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1