Gevonden en verloren voorwerpen Dames! Hamea-Gelei DINAND STUFKENS k een verblijf van twee aren in Indone sië, G. van der Kemp in ons dorp terug;. De buurtbewoners lieten zich niet onbetuigd en hadden een prachtige boog geplaatst, 's Avonds werd aan de (gerepatrieerde door de fanfare een serenade gebracht. De heer G. Boer, wachtmees ter der Rijkspolitie alhier, is met ingang van i Maart j.l. overgeplaatst naar Vlijmen. GENDEREN Op de gehouden vergadering van Rayon III, van de Sectie pach ters van opgleoogst fruit, werden tot 'bestuursleden gekozen en herkozen, de heren G. van de Werken uit Ga- meren, A. den Dekker uit Veen, A. Nieuwkoop uit Heusden en A. 't Lam uit Veen. Tot Hoofdbestuursleden G. v. Duist uit Andel en C. v, Id( Wer-V 'ken uit Gameren. iMet de „Pasteur" keerde uit Indonesië, onder grote belangstelling] en met veel vlagvertoon in ons dorp terujg, onze dorpsgenoot A. Thur Joh .Zn. ^-GRAVENMOER Op de jaarvergjadering der ver eniging „Een school met de Bijbel", dd. 24 Febr. j,l., werd. tot bestuurs lid herkozen, de beer Hi. v. Room De Chr. Boeren- en Tuinders- bond, afd. 's Gravenmoer, hield j.l. Maandagavond een openbare verga dering in de Cbr. school. Als spreker trad op de heer J- Aantjes, adjunct-secretaris van die af deling Holland-Brabant van de C.B. T.B., met als onderwerpSociale lasten nu en straks". Spreker behandelde hierin o.m. Lasten, te verwachten nieuwie rege lingen, pensioen zelfstandigen, uni ficatie enz:. De Geref. Jonjgelingsyereni- ging Pred. 12: ia, alhier hoopt Vrii'- daglavond a.s. haar jaarfeest te hou den in het jeugdlokaal achter 'de Geref. Kerk, waarbij de begunstigers zullen worden iiitgenodigd.. Na een verblijf van bijna 3 ja ren in de tropen, arriveerde jb Za terdag soldaat C. Dekkers in ons dorp. Zeer velen kwamen hem feli citeren met rijn behouden thuiskomst, terwijl de 'buurtbewoners door het uitsteken van vlaggen blijk glavein van hun medeleven. Ook hadden zii een prachtige ëreboog vqpr de wo ning geplaatst en verdere versiering aangebracht en de thuisgekomene teen prachtig cadeau aangeboden. De Cbr. muziekvereniging „Crescendo" liet zich ook niet onbetuigd en bracht een serenade. HERPT Voor de afdeling Herpt van de N.C.R. hield het 2e Kamerlid v- d. Zanden een lezing over het onderwerp „Waarop de boteren recht hebben". De gleachte spreker zette uiteen, dat iedere boer op een economisch verantwoord 'bedrijf, redelijke be staansmogelijkheid behoort te heb ben. Hij toonde aan, dat de jaren 19201929 voor de kleine boer de beste tijd is geweest en schetste hoe men thans weer in het kleine boe- renprobleem zit. De voorzitter van de afd. Herpt van de N.C.R., de heer Chr. v. Herpt, die de aanwezigen, de spreker, de geestelijk adviseur, pastoor Mommers en Burgemeester A. van Delft had welkom (gebeten, sloot met een woord van dank. MEEUWEN Toen de aannemer C. Colet Maandagavond op zijn motorrijwiel uit 's Bosch terugkeerde van een be zoek aan het ziekenhuis, waarin zijn echtgenote is opgenomen, reed hii: op een 100 meter afstand van zijn wo ning tegen de .leuning! van de aldaar gelegen bru]g|, bij de garage van A. de Graaff. Een voorbij glanger W. v. Gandel, die op de fiets daar langs kwam, vond hem en mét behulp van omwo nenden werd hij de woning van bak ker Ockers binnengedragen. Hii kwam daar even bii j>ewustzijn en werd toen overgebracht naar zijn woning], waar hij des morgens over leed. De deelneming in de gemeente met de jongte weduwe en "die verdere fa milie, is groot. De ouderavond die op Vrijdag 3 Maart zou [gehouden worden, is uitgesteld tot D.V. Vrijdag 10 Maart. NIEUWENDIJK De militairen W. van de Kop pel en W. de Graaf Hiz. zijn na een verblijf van ruim 3 jaar in de tropen, behouden in ons dorp teruggekeerd tot blijdschap van familie en inwo ners. Tot bestuursleden van het Bij belgenootschap, afd. Nieuwendijk, werden gekozen Ds. Hamming, voor zittermej. T. Lahkhaar, secreta resse F. Bax Jz., penriingm. en me- i' vrouw T. G. van BreUgiel-VermeUc len, bibl. {De fa. van Andel alhier was de laagste inschrijfster voor het bou wen van een woning met 'bedrijfs ruimte voor mJej. Joh. van der Pkiijmr te Dussen. In de Geref. Kerk werden tot ouderlingen gekozen vacature W. v. Soelen en J. Klop, de heren H. -Cre- zee en T. Blax. RIJSWIJK Tot leden van het bestuur der Chr. school alhier zijn gekozen, ds. Lanlghout, P. v. Vught en P. Elshout. De Ned. Herv. J.V. „Hiet Mos terdzaadje" vierde Maandag j.l. haar jaarfeest. Dé zaal was jgeheel ge vuld met afgevaardigden, belgtunsti- jglers en belangstellenden. Om 7 uur opende de voorzitter, de heer de Rooij, de vergadering met een' inleidend woord over de gelijkenis van „het Mosterdzaad". Uit de jaarverslagen bleek over duidelijk dat er groeikracht in zit; het ledental bedraagt 34. 'Het verde re proigramima, onderwerpen, voor drachten, epn paar samenspraken en een op rijm igesteld reisverslag van Jan Kant, werd op vlotte wijize ten fiehore gebracht. Duidelijk kwam het arakter ener J.V. en haar werkwijze tot uiting, l Nadat de ere-voorzitter, Ds. Lang- hout, de vergadering gesloten had, ging ieder zijns weegs in de over tuiging wat goeds gehoord te heb ben. (Naar we vernemen hoopt de muziekver. „Kunst en Vriendschap" deel te nemen aan het concours te Maarssen in Juni a.s. De fanfare zal uitkomen in de Superieure afdeling, 't Is wel een hele aanpak, maar bij grondige studie hebben we, onder de leiding van de heer v. d. Wiel, goe de hoop op een mooi resultaat. We wensen allen nu reeds een goed suc ces. De afd. „Giessen-Rijswij'k" van de Ned. Chr. Vrouwenbond, hield dezer dagen haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw. In een gezel lig „onder-ons" werd de verjaardag herdacht. Verschillende leden ver gastten de aanwezigen op ©en voor dracht of een zangstukje. De jaar verslagen lieten eveneens een opti mistisch geluid horen. Al met al voor onze vrouwen een fijne avond na de zorgen der dagen. Op uitnodiging van de Geref. Jonigël.ver. trad in de kerk op Dis. Wouters van Dordrecht met het on derwerp „De jeugd en het huwe lijk". In een heldere, gloedvolle rede, besprak de begaafde redenaar dit zo tere onderwerp en zii die hem héb ben beluisterd züllen zeker 'dankbaar zijn voor wat ze daar hoorden. 1 ;Na 'ruim 30 jaren gevestigd te zijn geweest in hét Schoolgebouw, heeft de Coop. Boerenleenbank dezer dagen een eigen kantoor glekrkegien ten huize van de kassier, de heer A. J. Bron, aan de Nieuwstraat. Hier mede is een lang gekoesterde lcas- sierswens in vervulling gegaan en we wensen de bank, die speciaal in die laatste jaren zo'n belangrijke plaats in de samenleving is gaan innemen, van harte succes met dit feit. Trouwe bezoekers zullen er nog] even aap moeten wennen' dat zij niet het schoolplein opdraaien, maar even ver der doorgiaan. De zittingsuren blijven voorlopig Jretzelfde n.L Donderdag avond van 69 uur. VEEN Uit Indonesië keerden in on ze glemeente terug; J. G. van Rijs wijk en J. Duijster. Die Jongielingsvereniging hield onder leiding van de heer H. C. Boerboom, in de Ned. Herv. kerk een goed geslaaglde jaarvergadering. De muziekvereniging „Wilbel- mina' 'hoopt 2e Pinksterdag deel té nemen aan het internationaal con cours te Wijk. Bij: het te Utrecht gehouden examen slaagden voor Coupeuse de damesT. van Vuren-de Vries, A. den Dekker en N1. Verbeek té Veen; A. Boom t© HeesbeenT. Vos te Genderen. CostumiëreJ. den Dekker, G. den Dekker en B. Hak te Anjdel; C. van Wijjgerden te VeenJ. v. Dreinen te Wijk. LingerieJ- van Üudheusden te WaardhuizenC. van der Z^e te AalstA. van der Kolk té Genderen. Diploma A J. Vos te Wijk. Ziji genoten hun opleiding bij de Modevakschool Emsaid, van mevr. A. Timmermians-jMés alhier. maakt Uw handen zacht als zij. WIJK De Ned. Herv. Mj.V. .Mar tha" hoopt D.V. Dinsdag 7 Maart haar jaarvergadering te houden, des avonds om 7 uur in de kerkzaal. Alle belangstellénden zijln hartelijk welkom. WELL Donderdag .2 Maart hoopt voor de Herv. 'gemeente in de Geref. kerjk aan het Wellseind, des avonds om 7 uur voor te gaan, Ds. de Graaff. Maandag 27 Febr. 1950 had alhier in „Ons Huis" de 49e jaar- feestviering van de Chr. Jongeman- nenvereen. „Paulus" plaats, waar aan ook de Knapen vereniging deel nam. De avond werd geopend met samenzang van Ps. 42 en gebed,door Ds. de Graaff, die daarna tot allen een welkomstwoord richtte en ver volgens een bijbellezing hield over Petrus, wat met aandacht werd aan gehoord. Hierop volgen de versla gen van secretaris en penningmees ter, ook die van de Knapenvereen. Door de leden der vereniging wer den voordrachten en door de jon geren een sapienspraak gehouden. Door de voorzitter D. v. L0011 werd een inleiding gegeven over liet ont staan van hel Nederlands Chr. jon gemannen Verbond, /wat dit pres teert en het doet van de C.J.M,V. Hierna brachten de afgevaardig den van hier en elders hun geluk wensen over. WAARSCHUWING. De Burgemeester van HEUSDEN m aalt t bekenddat DE BRANDSIRENE op Zaterdag 4 Maart 1950 des mid dags om 12 uur zal worden be proefd. Langend ijk 37 - Gorkum Ds. de Groot, ..vroeger predikant alhier, dankte in een kernachtige rede. De avond werd afgewisseld met zang en guitaar en der Chr. M oud accordeon vereen„The Green Boys" uit 's-Bosch, wat door de aanwezigen niet genoegen werd aan gehoord. Met. het oog op het doei van een C.J.M.V. behoort een der gelijke afwisseling niet op een Jaar feest "thuis, maar toch mag er ook wel eens wat anders zijn /voor ont spanning. Met beschaafde muziek ©n zang kunnen we God toch ook lo ven ten danken. In zijn slotwoord dankte Ds. de Graaff allen, die op enigerlei wijze hadden medegewerkt' deze avond te doen slagen. De avond werd besloten met pet zingen van Gez. 1351 en dankge bed. WASPIK. (Maandagmiddag heeft in de Ovierdiepse Polder onder deze ge meente, een dodelijk ongeval plaats Igehad. Door. de ontploffing van een granaat werd de 14-jarige J., zoon van de veerman van het veer te Qa- pelle, dodelijk getroffen. \Men veronderstelt, dat er twee mortiergranaten zijn aangespoeld en dat het slachtoffer daarmee is gaan spelen. In zijn nabijheid werd nog een onontplofte mortiergranaat ge vonden. Het lichaam van de jeug dige getroffene was vreselijk ver minkt. GEVONDEN: een lederen motor- handschoen en een witte damescein- tuur. Terug te bekomen: Molenstraat B 168a, Niederhemert. VERLORENin Heusden, een want, groen, Noors patroon. Terug te bezorgen bij B. v. Koo ien, veerman Heusden-Nederhemert. Éy y HEUSDEN De buit van Zondag j.l. was al heel schraal. Alleen het 3e elftal haalde de volle buit binnen. Het ie elftal verloor met een penalty van Veerse Boijs. Het 2e kon het tegten Zwaluw niet bolwerken en moest omet o3 het onderspit delven, al is deze uitslag geflatteerd. Zondag a.s. speelt Heusden tegen W.S.J. een thuis wedstrijd. Deze wed strijd is voor Heusden van zeer groot belang aangezien zij met W.S.Ji. slechts 3 punten verschil uitmaken. Het zal er daarom geducht spannen en velen zullen zich dan ook naar het Heusden-terrein begeven om de verrichtingen gade te slaan. Voor de spelers een aansporing óm in ei gen home, voor eigeö publiek, zich allen tot de laatste minuut te geven. Het 2e elftal gaat naar Vlijmen om te trachten 2 punten te bemach tigen. Er zal dan echter eensgezind samengewerkt moeten worden. Wij vertrouwen echter dat allen hun best zullen doen. benoemd. Deze verklaart zich be reid deze benoeming ook te aan vaarden. Aanbieding ge111.-rekening 1948. De Voorzitter deelt mede dat de ze rekening voor de gewone dienst «en ontvangst aangeeft van. f 66372,75 en een hitgaal' van f (>4386,56 en derhalve sluit met 'een batig saldo van f 1986,19. De kapitaaldienst geeft een ontvangst aan van f116409,ÖOi en een uitgaaf van 109843,22, sluit alzo met 'n batig saldo van f 6566,38. Deze rekening zal in een volgende vergadering worden vastgesteld. Aanmerkingen begroting 1950. B. en W. worden gemachtigd de ze nota's af te handelen. Verder wordt besloten tol wijzi ging der begroting dienst 1949, over eenkomstig de voorstellen van B. en W Alvorens de rondvraag te stellen wil de Voorzitter met een kort woord af scheid van. de raad nemen, in verband met het neerleggen van zijn ambt op 1 Maart, wegens het bereiken van de pensioengerechtig den leeftijd. Spr. brengt dank aan de Wethouders en de raadsleden en allen diegenen, met wie hij korter of langer tijd heeft samengewerkt in het lielang der gemeente. Bijna 39 jaar heeft hij daaraan zijn krach ten gegeven, waarvan 9 jaren als secretaris en de rest als burgemees ter. Hij brengt, dank aan de gem.- secretaris en de ambtenaren in dienst der gemeente bij het vaak moeilij ke werk dat moest worden verricht. Inzonderheid denkt hij hierbij aan de postcommandant der rijkspolitie J. Kant, die ook de dienst met pen sioen gaat verlaten, die hem vooral in de bezettingsjaren tot grole steun is geweest. Spr. hoopt dat de heer Kant nog verscheidene jaren ingoe de gezondheid moge zijn gegeven, om van zijn rust te genieten. Ver volgens richtte spr. zich tot Wet houder C. v. 'd. Werken, die met de waarneming van het burgemees tersambt wordt belast en spreekt de hoop uit, dat deze de kracht en wij sheid geschonken zal mogen wor den, om zijn moeilijke taak te ver vullen. Hierna richtte Wethouder v. d. Werken zich tot de scheidende Voor zitter, nu deze de laatste vergade ring van de raad van Nederhemert leidt. Het is spr. bekend, dat de Voorzitter er niet op gesteld is, dat hem lof en hulde wordt toe gezwaaid, het was ook zijn uitdruk kelijke wens, dat de afscheidsdag zou verlopen als een gewone fdag. Spr. acht zich evenwel verplicht, om in de eerste plaats nam(e?niSi de Wethouders en de raad, dé Voor zitter dank te zeggen, voor alles wat deze in het belang van de gemeente heeft gedaan en 'hij meent dat hij daarbij de tolk is van de gehele gemeente. Spr. wil geen opsomming igeven van alles wat die Voorzitter heeft gedaan, maar zeker is het, dat de Burjgiemeester in rijn ambts periode prettijgie en minder p|rettig|e. zaken beeft moeten behandelen. Zeer zeker is dit gedurende de oorlog hét jgieval geweest. Toen rijn het; zeker vaak moeilijke kwesties (geweest en zal critiek hem niet gespaard rijn- Al is de Burgemeester iemianld die niet opviel door iglrote redevoeringen, hebben zij die langer of korter tijld met hem hebben samengewerkt, hem leren kennen als man van weinig woorden, maar die het goed' met sgijin gemeente meende en die steeds voor een ieder ldaar stond, als men rijp advies nodiigl had. Dit afscheid valt in het jaar, waarin voor de gemeente gebeurtenissen van het grootste en historische belanlgi. moeten worden be handeld. De woningnood is voor de glemeente vrijwel opgelost. Aain de Zuidzij de moeten echter die wonden die rijn .geslagen, Pojgl worden ge heeld. Spr. wijst daarbij op het mooie kasteel, de toren en dè berk en ver schillende woningen, die, verwoest zijn of door het oorlogsgeweld rijn geschonden en nog steeds op herstel ling wachten. Als spreker hét heeft over histo rische gebeurtenissen, dan bedoelt hii het voorstel vafi Gedep. Staten tot samenvoeging van gemeenten in de Bomimlelerwaard en in de tweede plaats het uitbreidinjgsplan voor de gemeente, dat vermoedelijk dit jaar rijn beslag zal krijgen. Dit zijn onder werpen die voor die bewoners van de gemeente van grote, betékenis rijn. Hier lig]t voor de raad en voorzeker voor spr. een moeilijke en verant woordelij,be taak, die van de door ervarinjg rijke schouders van de Voor zitter worden afgenomen en op rijn jeugdige schouders worden igjelegïd. Spr. hoopt, dat hij bij die taak steeds zal mojgén rekenen op de hulp van de Voorzifter en dat dezé hem zal willen bijstaan. Hij dankt Burgemees ter van Omméren nogmaals voor pl ies wat deze eerst als Secretaris en later als Burgemeester voor de ge meente heeft gfedaan en wenst hem toe, dat Hij, in Wiens hanld alter leven is, hem nog; verscheidene jaren mogé geven om van rijp rust te gle- nieten. De Voorzitter dankt voor de tot hem gerichte woofden. Vervolgens richtte de heer Oomen zich namens de raaid tot de Voorzit ter. Spr. zal niet in herhaling tre den van hetgeen wethouder v. d. Wierken heeft gezegd. In de jaren van zijn ambtsperiode heeft de Voor zitter zeker veel meegemaakt, moge het- hem gegeven rijn no|g| vete ja ren van zijn rust te genieten!. De heer v. Koeten sprak hierna en verklaarde niet aan de Verheerlij king van eeU mens te willen mee doen. Wel wil hij een terugblik slaan naar de eerste vergadering: die die Voorzitter heeft igeleid en die waar schijnlijk nog vers in rijn geheuigen zal liggen. Als hij die tijd vergelijkt met die van thans, zlal 'hij: moeüep erkennen, dat hier alles wisselt en slechts kort van duur is. Alle raads leden uit die eerste vergadering] zijn vermoedelijk reeds aan de schoot der aarde toevertrouwd. Spr. heeft in de tijd dat hij raadslid is, ervaren, diat de Voorzitter de Zaken neutraal wenst te behandelen. Voor spr. is dit niet mojglelijk, hij wenst ook geen woor den te gebruiken van welverdiende reist, ornaat alles uit de Heere is. Wethouder v. d. Werken reikte de Voorzitter hierop namens de raad, de Secretaris1 en gemeentebode, een. prachtige bloemenmand aan- 'Nadat de Voorzitter allen no(gt- maals had bedankt, stelde hiji de rondvraag aan de orde. (Slot in 't volgend no.). DROOGLEGGING VAN HET SLOE TUSSEN WALCHEREN EN ZUID BEVELAND Met de drooglegging van deze „Sloepolder" is verleden jaar een aanvang gemaakt en de werkzaamheden zijn bijna beëindigd, waardoor een grote vruchtbare polder is ontstaan. Op de voorgrond een aangelegde sluis met rechts een afwateringskanaal. BRILLENSPECIALIST N 'SA {K&

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2