VEERMAN's KASTPAPIER BOEKHANDEL FIRMA L. VEERMAN Telef. 19 - HEUSDEN bij de schoonmaak Ziek of half ziek Afscheid wachtm. te klasse Rijkspolitie J. KANT te Nederhemert. Missie- Tentoonstelling daar gebruikt men KASTPAPIER. KASTRANDEN Verder vanaf 15 cent per rol vanaf 15 cent per rol Vellen Kastpapier Vellen Kastranden Punaises (koper) Punaises (wit, vooroorlogs) Forticol Qluton enz. enz. kéndam C. Hakkers en A. A. Vis ser, aannemer J. v. d. Heuvel te Wer kendam. Alles onder architectuur van Bezemer en de Snoo te Wijk. Bouw woonhuis J. A. Smits te Rijswijk (N.Br.) aannemer W. Dui- zer te Sleeuwijk. Architect A. Pen ning te Almkerk. Gedurende de maand Februari 1950 lieefl: de Centrale Teehn. Dienst in het Land v. Heusdien en Al te na adviezen afgegeven voor betaling van Definietf Herstel lichte schade 6,180,90 Herstel zware schade 18,284,27 Herbouw 51,553,20 Totaal 76,018,37 Hiervoor t.ra. Jan. 1950 gead v is ee rd 4,103,326,106 Tot eind Febr. 1950 gead viseerd 4,179,344,43 VEEN Woensdag1 i 'Mjaairt j.l. hield de fanfare „Wilhelmina" haar jaar vergadering. Nadat eerst tot de pauze de num mers waren 'gerepeteerd voor het concours te Wijk, werd overgegaan tot opening der vergadering door de voorzitter. Met een toepasselijk woord richtte deze zich tot directeur, bestuur en leden en uitte zijin dank baarheid, dat de fanfare weer begon op te leven. Er wordt weer flink gestudeerd voor het cooncours in Wijk op 2 e Pinksterdag. Hij bracht ook dank aan de heer W. Schreuders uit Heusden, die altijd, weer of geen weer, present is om de leerlingen in de muziek te onderrichten. Hierna bracht' secretaris Honooop een keurig verslag uit over hetgieen in het afgelopen jaaris bereikt en spoorde alle leden aan om paraat te staan voor de heer Jiskoot, direc teur der vereniging. Hierna kreeg de penningm. Jiskoot gielegeuheid om een verslag te geven van de financiën der vereniging, waaruit bleek, dat de kas "sloot .met een Voordelig saldo. De voorzitter dankte, secretaris en penningmeester voor hun verslag en de heer Jiskoot voor zijn leiding als directeur, spoorde bestuur en le den aan om hem terzijde te staan bij de repetities voor het concours te Wijk, opdat men bekroond daarvan moge terugkeren. 'Hierna bleef men nog enige tijd Igjezellig bijeen onder het genot van een sigaartje en een verfrissing, en werd deze jaarvergadering met een pittige mars besloten. Die vereniging doet ieen beroep op de gemeenten aren, die altijd spontaan hebben bijgedragen, wanneer aan een concours werd deelgenomen, en hoopt dat ook thans als binnenkkort dona teurs- en erelidmaatschapskaarten zul len wdrden aangeboden, men de ver eniging niet zal teleurstellen en men zoveel mogelijk zal medewerken' om weer een muziektent aan te schaf fen voor het geven van concerten en het houden der repetities voor jhet concours. Vrijwillige 'bijdragen kunnen afge dragen worden aan de heren J. y. Andel, Hooglend 105, A. Honcoop, Grotestraat 157, Niek Jiskoot, Hoge Maasdijk. WIJK EN AALBURG Uitslag aanbesteding van Vrij dag 3 Maart, tot het aanbouwen van een brandweergarage aan- en het herstellen van liet gemeentehuis al hier, voor rekening van het gent- bestuur. Fa. D. de "Kooter en Znv Werkendam 11,526,00 Joh. Zonneveld, Veen 10,603,00 W. J. v. Wijnen, Wijk 10,602,50 H. G. Vos, Wijlt 9,362,00 A. A. v. Bergeijk, Aalburg 9,295,00 P. J. Tromp, Castricum 8,850,00 WERKENDAM Diezer dagen werd de plaatse lijke brandweer gealarmeerd vooreen •schoorsteenbrand bij de heer M. v. d. Steenhoven. Door het kordaat op treden van mej. v. d. S. en Öie heer M. v. d. S. jr., welke met water ien zout de vlammlen bestreden, werd een Iglrote brand voorkomen. De brandweer behoefde niet handelend op te treden. 1 Die heer J. C. Verhoirst, fort- wachter op het fort Altena alhier, herdenkt dezer dagen zijn 45-jarige dienstbetrekkking in overheidsdienst. Van deze 45 jaren is die beer Ver-» horst eiiigle jaren weVkzaam geweest bij het le gier onderdeel der Ponton niers, de overige jaren als fioirtwach- ter. -Naar wij vernemen heeft de Coop. Aankoopver. Alteha en Bies- fosocli te Nieuwendijk, plannen om in samenwerking met de Coiop. Iiop- organisatie C.R. te Rotterdam aan de haven een moderne kunstmtestloods te houwen. Vrijdag 10 Maart zal in bet Nutsgiebouw voor de oud-Ger. Gem. biddag! worden gehouden voor het gewas en wel 'snam. 3 uuir en des avonds half acht. Voorganger Ds. Hi. v. Kooten. 1 Woensdag 15 Maart, 's avonds om half acht, zal in de »Chr. Geref. Kerk alhier als spreker optreden, Ds. N. de Jong van Middelharnis. WAALWIJK Vrijdagavond kwam de Chr. Hist. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" alhier in ledenvergadëring bijeen. Uit hiet verslag v,an de penning meester bleek, dat de kas was .uit- tlep ut. Zo spoedig mogelijk zullen e jaarcontributies worden gieincl. Voor de a.s. verkiezingen van de Prov. Staten zal de penningmeester n.l. uitgaven moieten kunnen doen. Het zittend lid in de Prov. .Stabein, de heer Kuiper uit Werkendam, zal gevraagd worden binnenkort in een openbare vergadering als sppneker op te treden. 1 Inzake de giang van zaken in de Unie sprak deze ledenvergadering' éénparig uit dat zij, met respect voor ieders overtuiging der leden van de ie en 2e kamerfractie, hoopt, dat die tijd zal mogen uitwijzen, dat de beslissing door de Ned. volksvertegenwoordi ging inzake de souvereiniteitsóver- dracht genomen, juist is geweest'; dat zij hoopt, dat nu en voioptaaln meerdere kinderen van ons volk, - doortrokken zijnde van de zuurdesem der waarheid, zich gedrongen zullen mogen gevoelen om „overzee" hun 'bijdrage te leveren mede in de gees telijke en maatschappelijke opbouw ook van het volk van Indonesië dat zii van harte hoopt, dat ide Schepper van hemel en aarde het alles dienstbaar zal willen maken tot verbreiding der kennis van de enige 'Naam Die onder de hemel is gegeven tot: zaligheid. In verband met art. 13 van fret gemeentieprograrn van beginselen der C. Hi. Unie werd de vraag onder de Ogen gezien: of de pogingen die worden aangewend om in Waalwijk tot oprichting van een 2e "Chr. school te komen wel in het belang van het: onderwijs mag worden geacht. Te meer daar sinds jaren een schoolver eniging voor een school m.d. Bijbel in Waalwijk bestaat. Algemeen was ae. vergadering van mening, dat in deze zaak tot nadere bezinning moet worden geadviseerd. Uitgaande van het behoef te vraagstuk zou onder de ogen dienen te worden gezien of in de toekomist een streëk-Bi.L.Oi.-sehool m.d. Bijbel in Besoijen te vestigen js en dan de bestaande Chr. school op te schuiven in de richting Kerkstraat- Mir. van Coothstrhat. De stichting van een tweede Chr. school' zou even tueel, bij een verdere toekomstige uitbouw van Waalwijk, voor Baard wijk met Drunen een punt van over weging kunnen Uitmaken. Hoewel de 'kiesvereniging hierin 'weinig1 daad werkelijks kan doen, meènlde zij wel, dat aan 'de hand van haar program ma, zij in deze zaak van haar ziens-i wijze moet doen blijken. Bij de (rondvraag werd oi.a. de wenselijkheid betoogd, 'dat ook spoe dig in Besoijen nieuwe woningen zul len worden 'gebouwd. Dian wordt: deze vergadering, die tamelijk gloed (niet druk) bezocht was met gebed (gesloten. Door de maatregelen der rege ring betreffende vervroegde pension- nering van politieambtenaren nam de wachtmeester eerste klasse der Rijkspolitie dhr. J. Kant (tevens Bost- c ontmand ant) dezer dagen afscheid. Autoriteiten en collega's van de Groep Zuilichem waren aanwezigen bodem hem 'een gangspiegel met bor stelgarnituur aan. Namens het comité en alle ingeze tenen der burgerlijke gemeente wer den warme woordien van dank ge sproken voor het véle werk in vaak moeilijke omstandigheden. Hij heeft zich doen kennen als een humaan persoon, wars van vitterij. Als goed vaderlander heeft hij zich getoond in de bezettingsjaren. Mej. 'Schulz, lid van het comité, sprak haar huldewens uit in dicht vorm, onder aanbieding van het ca deau, dat als volgt luidt: GEACHTE JUBILARIS: Al ziet men van 'n politie liever de hielen dan de tenen, Toch komen wij vanavond welgemeend hier henen. Om, namens de gehele bevolking, even met U te praten, Nil U vandaag met pensioen de drenst gaat Het is 'n hele tijd voorwaar, [verlaten. Om zo drie en twintig jaar, De orde en rust steeds te bewaren Of verhitte gemoederen te moeten bedaren. Doch, als de man van 't gezag er bij kwam, 't Rumoer ook spoedig een einde nam. En hetzij bij dag, hetzij bij nacht, In regen en wind, uw ronde werd volbracht. Zo hebt U zich steeds van uw taak gekweten. Dit blijken alle inwoners wel te weten. 'tZal hun vreemd zijn als U niet meer in uniform gaat. Over het Eiland de Dijk en de Straat. De jeugd weefde om heen fantastische verhalen, Die waren niet verschrikt doof 't woord proces-verbalen, Maar 't hokje van Kant; dat gaf hen angstdromen Want als je daarin terecht mocht komen: Dan kreeg je brood met zeep En een pak slaag met een zweep. Dat was hun door niemand verteld, Doch 't werd voor zeker waar verondersteld. Zo werden ze weerhouden van veel kattekwaad, Door de preventieve werking, die van deze gedachtengang uitgaat. In 't midden van uw ambtsperiode, viel de oorlogstijd Die U zeer zeker veel zorg en moeite heeft bereid. Doch wat waren wij allen verheugd en blij, Met de zekerheidKant staat aan de goede zij Door U niet te schikken naar der bezetters geest, Bent U het dorp ten zegen geweest, En de door U betoonde moed, Heeft ons toen voor veel rampen behoed. Doch na de oorlog waren er weer andere zaken. Waarmee hij zich zeer verdienstelijk wist te maken. In H.A R.K. en Herstelraad kwam U goed te pas. Omdat U daar een graag geziene hulp was. Kisten sjouwen, de inhoud sorteren en tellen, En daarna alles te boek stellen. Of bonnen schrijven, bij hopen. Voor dekens, lakens en slopen Steeds was U vo >r al dit werk paraat, Werkte netjes stipt en accuraat. Menig vrije dag waadde U er aan, Om ons in deez' werkzaamheden bij te staan. Zo U ziet, is er veel te noemen, Waarin we uw ijver kunnen roemen. En dat we niet meer van uw werk zeggen, Ach, welke leek kan de taak van een politie-man uitleggen?! Komt hij uit hoofde van z'n functie bij je aan, Dan heb je zeker niets goeds gedaan. Want hoe netter men leeft, Hoe minder men de politie aan de deur heeft. Dat we dit niet als belediging bedoelen. Zult U hopelijk wel aan kunnen voelen. Men kan immers de politie ook nog anders En dit zal U nu daad'lijk blijken, [bekijken, Zoals reeds gezegd, staan wij hier uit naam Van alle inwoners van Nederhemert tesaam. Die U - voor uw vriendschap hun dank willen tonen, En uw bereidwilligheid gaarne belonen. Mogen zij U daartoe, als blijvend aandenken, Dit GOUDEN HORLOGE schenken? Het zal nog van inscriptie worden voorzien, Doch op deez' avond wilden wij het U eerst laten zien. Moge U bij het aanschouwen, steeds met vreugde terugdenken, Aan uw werk, temidden der velen, die U dit nu willen schenken. Nu de heer des huizes jubileert. Moet ook de vrouw worden vereerd. Door haar trouwe zorgen wist zij 't immers zo te maken, Dat de man z'n plichten nooit behoefde te verzaken Daarom Vrouw Kant, ook U hulde gebracht. Zeg het met bloemen hebben wij gedacht. Tenslotte bieden w'onze beste wensen aan. Hopen, dat het U beide steeds goed moge gaan Nog vele jaren in gezondheid, zonder zorg en pijn. Omringd door allen, die U lief en dierbaar zijn. Als uiting van erkentelijkheid ont ving de jubilaris een gouden zakhor loge met inscriptie en een gouden ketting, terwijl zijn echtgenote bloe men ontving. Het gemeentebestuur bood hem voor zijn plichtsbetrach ting en ijver, daar die jubilaris 14 j aren gem-veldwach ter waseen s tof - felijk blijk van waardering aan. De Zangvereniging „De Vervulde "Wens" bracht hem 's avonds ©en se renade. I11 zijn dankwoord verklaarde die heer Kant zich zeer getroffen door deze overstelpend© bewijzen van waardering. Hierna bleef men nog geruime tijd genoeglijk bijeen en werden tal van herinneringen opge haald. Bloem s tukken had idie jubilaris in ontvangst te nemien en vele per sonen kwamen hem de hand druk ken. Het was voor dhr. Kant in alle opzichten een waardig afscheid en een avond, die nog lang in zijn her innering zal blijven voortleven. Gaat het om de centen Zegj, Sief, hedde gii dat ook g'elezen in de krant? Wat bedoelde gij, Gerrit? Die stukskes van de Turk? Is da die jen tiep uit den Oost? Neeje, ik bedoel dat van die tentoonstelling, die ze in Waalwijk igiaan houwen, in Mei. O sjuust. Dia gja nogal watwor- ren. Ja, da be'k gelezen, marre... ja... Nou, hedde'r wat op tegen? 't Is me dunkt, toch een schoon ding, dat zie de Missie 'ns in het ,g|oei|e licht zetten. 1 Ja, Sjef, da's zeker een schoon dink, maar... Ik zee zonet al „maar- re"... Nou, Zeg op Kijk 'ns, Sjef, ik zij niet zo'ne fijne, dat weetté wel, maar ik vin toch, dat ze erg veul over cent© pra ten. Ik doch altij, 'dat zo'n schone zaak als de Missie geen oentezaak waar. En ze doen nou maar d'r uiterste best- om veul, heel veul cente uit ons portemomnaie te kloppen. As je niet oppast, halen ze nog' deschil- derstukskes van de wand. Zit dat nou wel ;goed v Ja, een bietje hedde wel gelijk, Gerrit, maar d'r staan toch bok schoon ernstige dingen in die kran- testukskes. Misschien, da. wij die te gemakkelijk overslaan. Goed en wel, Sjef, maar ze mostien met zo o(p de oenten zijn, da staat zo hebberig, en voopr om in de hemel te kommen is den armoe! toch het beste riiewaar. i'tls den eer ste van de acht zaligheden, as ik 'tlgioed heb, en ook ide voornaamste. Ja, ja, wa zal ik daarop zeggen, Sjef'. Ge zegt. 't nogal StiraafIk weet ei* ook zo gieen antwoord op... Maar ..„kijk...! Wa? -T- Daar loopt sjuust ene pater die he'k er al dikkels bij; gezien. We klampen hem aan. Zeg, menier de pater, hedde niet een ogenblikske voor ons? N- iNatuurlijk, mannenmoeilijkhe den bij de borrel? Den borrel is wel jgioed, pater, maar Gerrit hier en ik waren een beetje aan 't steggelen. We hadden zo'n praatje over die tentoonstelling, die hier gaat verschijnen en over die stukskes in de krant. En Gerritf hier, m'n maat, vond dat er zoveel over centen wier gepraat, misschien wel meer als over de schoon dingien van de missie zelf. Kunde gij ons 'ns uitleggen, hoe dat rijmt. Dén hemel is toch niet mee centen te koop? Eln den armoei is toch één van de acht zaligheden? Ge hebt gelijk mannen, en... géén gelijk. Ja, kijk mekaar maar niet zo vreemd aan. Ik weet goed wat ik zqg. 't Lijkt wel raar hé, dat de vol gelingen van de arme Christus er zo met alle middelen op ,üit zijin om, geld bij elkaar te schrappen. Ik zal het je nog sterker vertellenEr is .zelfs een missie-bisschop .geweest, ja heus, een missiebisschop, die durfde zeggen, dat de missionering! van de wereld een 'kwestie van geld was. Da's kras, vinde \giif ook niet, Sjef? ja, da's zeker. 1Kijk, mannen, dat zit zo. Ik zei.: ge hebt gelijk. En d&élrom heb je gelijk, omdat het doel van de Missie -isde uitbreiding! van bet Rijk Gods, dat Christus is: komen stichten. Ein dat Rijk Gods bestaat in de mededeling van die genadle in de zielen van de mensen. En ge nade is iets, dat boven al het aardse staat en dat je niet kap 'kopen, liiog met gïeen schip met goud. Ein een echt christenmens behoort zich zelfs los te maken van het aardse en hef stoffelijk bezit. „Eén ding is maar noodzakelijk", zei Onze Heer. Ah zo, Pater, dan hemmen mie toch gelijk gehad? Wacht eens evèn, Sjef, ik ben nog niet aan het eind. Nou moet je de dingien eens gezond proberen te zien, als een mens, die met allebei zijn benen op de grond staat. Want ik ga jullie vragen stellen. Aan wie heeft Christus opdracht gegeven om Zijn Rijk uit te breiden, aan Engielen of aan menisem? Ja, een doocLenkele keer 'heeft er wel eens een engel geholpen, maar 't zijn toch de mensen, die het motten doen. En welke mensen doen dat van daag aan de dag? Waar men eisen stelt. door een griepaanval of gevatte koude Sanapirin (Mijnhardt) helpt U er in een paar dagen van af. Buisje 25 tabl. 40 ct. 50tabl. 75 ct.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 6