voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard No. 6754 Donderdag 16 Maart 1950 Het Nederlandse Oorlogsgraf Candidaatstelling Prov. Staten GRATIS 11 wilt met 'ÉEaeen graag wat geven Boekhandel Firma L. J. VEERMAN UND VAN ALTENA Firma L. J. Veerman, Heusden DAN HEBBEN UW OOGEN HET BEWEZEN! ZE VERLANGEN EEN GOEDE BR'l van Firma v.h. M. NORT Vakopticien De Oorlogsgravenst ichtin|g|, waar van HM- de Koninigki Bescherm vrouwe en Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden Ere-Voorzitter is, zal via alle inrichtingen voor Gymna siaal-, Voorbereidend H|ogler-, Middel-' baar-. Nijverheids- en Uitgebreid La-< gier Onderwijs, een verkoop-actie van prentbriefkaarten voeren ten behoeve van „Het Nederlandse Oorlogjsgraf". Voor zover "de Stichting) bij velen nog geen voldoende bekendheid beeft mogen verwerven, zij' medegedeeld, dat de OorlOgisigiravenstichtinlgjzich ten doel stelt aan alle Nederlandse mannen eri vrouwen (zowel militai ren afs burger sj die hun leven voor de Vrijheid van het Vaderland hebben gteofferd, tot in lengte van da|g|en een waardige laatste rustplaats te verze keren. Alhoewel de Stichting door de'be langrijke subsidie die zij van het Rijk ontvangt in staat is gesteld haar werk te verrichten, meent zij' toch dat het voor de leden van die Neder landse Volksgemeenschap een Ere- plicht is een klein persoonlijk offer te brerigieh voor bert die vielen voor de Vrijheid van hiet Vaderland1. Dezie giften komen geheel ten bate van 'het door de Stichting gevormde fonds. Er igjaat dus niets af voor tractementen, huisvesting enz., daar deze uit de Rijkssubsidies worden be taald. De rente-opbrengst van dat fonds stelt de Stichting! echter in staat een meer eprsoonlijke zlorg aan de haar toevertrouwde graven te kunnen be steden, onafhankelijk van hiet Rijk. De te verwachten opbrengst vaïi de bovengemelde prentbriefkaarten- actie zal eveneens in het fonds wor den gestort. Het ziijln foto-kaarten, die speciaal voor dit doel van de Centrale Begraafplaats der Oorlogs gravenstichting te Loenen (Veluwe zijn vervaardigd. Zij1 zullen door de schoolgaande jeugd ten verkoop worden aangebo den tegen 2 5 cents per stuk, waarvan 18 cents per kaart ten gloede komt aan de Stichting!. De Stichting beoogt hiermede niet alleen een materieel voordeel, doch hoopt tevens een goed werk te doen ten opzichte van de jieuigjd. Deze wordt hierdoor verplicht even stil te staan bij' het verleden en zich de standvas tigheid en de opofferingsgezindheid te herinneren van de tallozen, beho rende tot de gteneratie vóór haar, waaraan zij' haar Vrijheid van nu heeft te danken. Dit zal het gjevoel voor idealisme aankweken en de op voeding in nationale zin ten goede komen. Ter vermijding van ieder mogelijk misverstand, wijst de Stichting er tenslotte nog ,op, dat deze actie piet wordt georganiseerd door het Nied. Oorloglsgraven-Gomité (gevestigd te Amsterdam), door welk Comité jaar lijks op 11 November de Klaproos- collecte wordt gehouden. Dit Comité houdt zich uitsluitend bezig met de aanvullende zorg van de graven van onze geallieerde strijdmakkers. Wij twijfelen er niet aan, dat alle landgenoten de Stichting in, haar no bel streven zullen steunen, want zo als Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard schrijft „Slechts met ons aller medewerking zal het der Stich ting mogelijk zijn haar taak te vol brengen, naar hét devies, dat zij' zich gekozen heeft„Opdat zij! niet Eere mogen rusten". HEUSDEN Maandagavond hield de Prot. Middenstandsvereniging een vergade ring in het Wapen van Amsterdam. De Voorzitter moest beginnen om zijn teleurstelling uit te spreken over «te geringe opkomst en heette de aan wezigen welkom. De secretaris las de notulen van de vorige vergadering, waarna de penningmeester rekening en verant woording deed, waaruit bleek dat er een batig saldo te boeken was. Besproken werd de z.g.,n. zegelactie waarmede de vergadering in meer derheid niet accoord kon gaan. In de eerstvolgende gecombineerde verga dering met de R.K. Middenstandsver eniging zal dit punt opnieuw wor den behandeld. Hierop volgde bestuursverkiezing. De heren Janson en Vink aftre dend stelden zich niet herkiesbaar, Mede aftredend was de beer Jac. Groen. Gekozen werden de heren G. Kasteleijn, A. P. Nieuwkoop, Jac. Groen en G. A. v. d. Pol. Het be stuur werd met één "lid uitgebreid en wel met 3e verkiezing van M. v. Diggelen. Bij de rondvraag werd aan de orde gesteld de kwestie van de Winkel sluiting op Dinsdagmiddag, dateven- eens opnieuw ter sprake zal worden gebracht op de gecombineerde ver gadering. Hierna sloot de Voorzitter de ver gadering met een woord van dank. AALST De glem. zangvereniging „Togi- do", grif Zaterdag een tweede win ter uitvoering iin het vrijstaande lokaal van de Opènhare sthool. Ook nu weer bleek' de belangstelling igjrpter dan de plaatsruimte. Naast natuurlijk enkele zangnum mers werden ook een. drietal toneel stukjes ten tonele gebracht. Hiet geheel is goéd in de smaak ge vallen. Bij de penningmeester van 'het comiicé voor de „Jongens m Tnldië" kwamen weer een aantal giften bin nen van iglehouden geldinzamelingen n.l. van het huwelijksfeest Kornet- Loef f26.79; ide.m van Biallegiooijein- Heemstra f 37.65 idem Vernooij-Hak f 26.42biji de thuiskomst Jac. v. d. Laar f 25.85 J. Diuijster f40.— en C. Benckhuijzen f34.4.8. Ook met de tweede huis- aan huis- collecte, die bestemd is om' de mili tairen bij huin thuiskomst een niéuw rijwiel aan te bieden, is inmiddels weer een aanvang gemaakt. Door al lerlei oorzaak houdt dit echter even langer op dan de bedoeling was, doch een en ander zal nu toch spoe dig afgewerkt worden. ANDEL Ds. Bu Haverkamp van Veen, zal in de Ned. Herv. kerk alhier, Vrijdag 17 Maart a.s., om half acht bidstond houden voor bet (gewas. Dinsdag 21 Maart hoopt Jan van Rijswijk (beter bekend als „Jan de Automaat") en echtglenote, hun. 30-jarige echtvereniging te herden ken. (Het zal hun die dagi jiiiet aan be langstelling ontbreken. In de Kieskring Heusden werden de navolgende candidatenlijsten in geleverd voor de verkiezing van de leden der Prov. Staten van Noord- Brabant. V.V.D. 1. Snoek, A. B., Almkerk 2r. Nieuwenhuijzen, van M. P., Fijnaart 3. Schuitema, E. B. W., Eindhoven. 4. Rutters M. B., 's-Gravenmoer 5. Donken C. M., Eiethen 6. Menthon Bake, de Madeleine H. J., Breda 7. Nederlof T., Geertruidenberg 8. Prinse C. Th., Bethen P.v.d.A. 1. Kuijpers J., Woudrichem 2. Diesbergen B., Eindhoven 3. van Lien den C. J., Eindhoven 4. van Deelen W. J., Eindhoven 5. Ippel C., Werkendam 6. Viveen W., Woudrichem 7. de Koning H., Sleeuwijk Kath. Onafhankelijken. 1. Rademakers A. A. J. M.„ Roosendaal 2. Kuijpers H. F., 's-Hertogenbosch 3. Vrolijk L. P., Oud-Gastel 4. Meer bach A. A., Roosendaal 5. Moerings G. A., 's-Hertogenbo.sch 6. van Vugt A., 's-Hertogenbosch Staatk. Gereformeerd. 1. Ros A„ Sprang-Capelle 2. Kornet G., Werkendam 3. van Wijk D., Aalburg (W. en A.) 4. de Frel C., Dinteloord 5. Fioole A., Breda 6. Riemus C., Dinteloord K.V.P. 1. Kamp A. A. P., Drunen 2. Snels A. D.C., Drunen 3. van Heesbeen J. W., Waalwijk 4. van Loon P. C. J., Waalwijk 5. van Delft A., Heusden 6. Meijs A. G., Waalwijk Dissidente lijst K.V.P. 1. Trouwen P. H. J., Heeze 2. van 'tHof H. Th. A., Eindhoven 3. Nollen G. J. A., Raamsdonksveer 4. Bekkers J. J., Hilvarenbeek Kath. Nat. Partij. 1. Boogert H. A., Tilburg 2. de Leijer L. J. H., *s - Her togenb os ch 3. Spoelder Th. J. J. A., Breda Anti-Rev. 1. de Jong C. G., Almkerk 2. van Woerden J., Raamsdonk 3. van der Schans D. A., Eethen 4. van der Hooft C. A., Breda 5. Bax, Mr.- G. A., Andel 6. van Drimmelen F. A., Klundert 7. Vogelaar L. J., Andel 8. van Drimmelen, C. A., Klundert 9. Koekkoek B. G., Dussen 10. van der Slikke G. J., Roosendaal 11Buiten G., Eindhoven 12. de Geus K., 's-Gravenmoer Zij, die zich vanaf heden op het „NIEUWSBLAD" abonneren, ontvangen de nummers tot 1 April a.s. 13. Voorhoeve Dr. Ir. N. A. J., Eindhoven 14. Stange A., Dinteloord 15. Wink J. C., Wijk en Aalburg 16. Koster J., Raamsdonk 17. Waverijn J., Sprang-Capelle 18. Leusink H., Bergen op Zoom 19.. Bergmans Dir. Ir. J., Eindhoven 20. Ottevanger J., Oudenbosch Chr. Hist. 1. Kuiper S., Werkendam 2. van der Put D. W., Zevenbergen 3. Wieyer K. J., Eindhoven 4. van Rijswijk Chr., Woudrichem 5. Maatjes G., 's-Hertogenbosch 6. Finzie A. J. F., Eindhoven 7. Marcus D. W., Lage Zwaluwe 8. Bouman C. B., Werkendam 9. van den Dries J. J., Zevenbergen 10. Korteweg A., Zevenbergen 11. van Herwijnen A., Zevenbergen 12. v. d. Hil Jzn., A. P., Willemstad 13. den Engelse R.zn., G, Fijnaart 14. Eland R., Zevenbergen 15. van Duist J. F., Andel .16. Branger J. B., Almkerk 17. Pellekaan J., Almkerk 18. Kalmijn J. W., Eindhoven 19. Preuniger J. J., Bergen op Zoom 20. Haantjes J., Eindhoven Hier zijn enkele goede wenken voor geschikte cadeaux KERKBOEKEN Houtbrandteksten BOEKEN jj Boekenleggers Dit alles vindt U bij Telefoon 19 Heusden iMej. Baggerman is als gezins ver zorgis ter alhier in dienst getreden. Aanvragen om hulp aan de diaconie der Ned. Herv. kerk. Adres mej. Bagh gierman is café de Zwaan. De Geref. Jon|g!elingsver. maakt er ons op attent, dat de vergadering op 18 Maart a.s., die in ons blad be reids werd afgekondigd, geen. feest avond is en hiet openbaar zaf ztijh. ALMKERK In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer A. D. v. d. Schans te Andel, is benoemd ver klaard tot lid van de Provinciale Staten dezer provincie, de heer G. G. de Jong alhier. Op Vrijdag 17 Februari a,.s., npopt des avonds de A-R- Kiesver, „Nederland en Oranje" in de con sistorie der Geref. berk een verigiadie- rinjg te houden. De heer R, Gosker, adj.-isecr. der A.R. partijl, zial een onderwerp behandelen iover „D)e po sitie van de A.R. Partij! in dezie tijd". BABILONIëNBROEK - Op Zaterdag 18 Maart a.s. hoopt de Tionieelverenigingi te Babil!> niënbroek in 'het Gymnastieklokaal der O.L. school aldaar, het toneelstuk „Op Hoop van Zegten'op te vioieren, ten bate van de Ni win. (Hetzelfde stuk werd gespeeld op 4 Maart en bij' gebrek aan plaats ruimte moesten vele bezoekers te leurgesteld worden. Toegangskaarten zijn. vanaf heden verkrijgbaar bij C. P. Hj. Prinse al hier en des avonds aan de zjaal. BRAKEL Dhr. D. v. Mameren te Gelder- malsen was met f 74,400 laagste in schrijver voor de restauratie van het eerste gedeelte der Ned. Herv. Kerk alhier. GENDEBEN Als consulent bij! de Hierv. meerite alhier zal optreden, Ds. Biesteto uit B.-Broek. VGRAVENMOER Maandagavond 13 Maart j.l., vergaderde in de Geref. KJerk tie Raamsdonksveer de RinghKring Lang straat van de Geref. Jopgelings- en Meisji wei'' geleid tijd", terwijl werp van de M-V. van 'sGravenmoeir „De gprondslagen van ons Zendings werk' aan de 01de kwam. Over beide onderwerpen wiefrd uit voerig gedebuteerd. INaar wïi' vernemen zal de Chr. Kleuterschool dit jaar no)g een bazar organiseren. HERPT Maandagavond hield de afd. Herpt van de N.C.B.. in café Verhoe ven haar jaarvergadering. De Voioritter, de heer Chr. van Herpt, sprak het openingswoord e* heette in het bijzonder welkom de Edelachtb. Heer A. vari Delft, bur- femeester der gemeente ,en de heer J. Doves uit Lieshout, die een uiteenzetfin,g zou geven over de wi chelroede. De rekening over 1949 werd goed gekeurd. Er was een batig saldo. MECWSBL4» Uitgave: Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui Gasthuisstraat 13 Gorinchem aan hen die belijdenis doen IH aan een dierbare patiënt in het ziekenhuis? aan de zuster die U zo zorgvuldig verpleegde aan een goede vriend 0 aan een lieve vriendin een grote verscheidenheid in alle prijsklassen, zowel in gewone als g luxe band met 12 en 29 gezangen thans zijn ook weer dedun- druk Bijbels met duimgreep voorradig, in verschillende formaten, ook hierin hebben wij een grote voorraad fijn uitgevoerd en H niet duur. Het leent zich zo fijn voor Belijdenisgeschenk. Deze zijn ook leverbaar met elke gewenste tekst. SEE Hier zijn enkele heel goede werkjes;' g| „STILLE WEËK", een bundel Lijdens- en Paaspoëzie van oude en moderne dichters, verzameld en ingeleid door Wijmie Fijn van Draat. Ingen. f 1,80, geb, f 2,50. Ds. W. C. Postumes Meyjes: „BIJ HET KRUIS", zes lijdens- medidaties. Ingen. f 2,25, Geb. f 3,—, Ook dit is een aardig geschenk. Wij hebben ze met verschillende teksten en in diverse kleuren.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1