Binnenland STAKING IN PARIJS.... Gevonden en verleren voorwerpen AALST Donderdag 23 Maart des n.m. 7 uur, jhoopt voor de Ger. Gem. op te treden Dr. Steenblok van Gouda. ANDEL Tot lid van liet bestuur der Ghr. school werd in de vacature wii- Len A. Di. v. d. Schans gekozen, de heer J. F. van Duist alhier. De Cbr. school alhier zial een Ouderavond hlouden in het Veireni- gjingtejgteBouw op Vrijdag 24 Maart a.s. Tot voorzitter van de voetbal vereniging „Spairta" is Igjekozen de heer A. Treffers en als penningm. de heer C. Rioza. De muZiekver. „Andels Fanfa recorps' 'giaf Zaterdagavond, onder leidingi van de hoer Phiiipse van Gor- cum, een ,g(oed geslaagde uitvoering. Volharding van B.-Birpek voerde op „Op Hoop van 'Zieigen". ALMKERK Naar wij vernemen heeft Ds. Hinzbergen, het beroep naar de Herv. Gem. van Zwijndrecht aangenomen. DUSSEN Dinsdajgiavond om half twaalf werden de inwoners gealarmeerd, doordat brand was uitgebroken in de machinekamer van de korenmlolen van M- de Blaar. i De brandweer was spóedig, ter plaatse aanwezig) en door huh kor daat optreden waren zij: het vuuir spoedigi meester en kon de histo rische molen gelukkig igjespaard. olij ven. De schade is niet gering. Op Dtinsdajg 28 Mjaart a-s. ho pen Cornells van den Oven en Eber- dina Venus de daig te lierdlenken, waarop zij voor 50 jaar in het hu welijk zijn verbonden. EETHEN Ds.' J. Boezer alhier ont ving een beroep naar de Ned. Herv. berk te Noorden. Gedurende ihiet 4e kwartaal 1949 werden voor de NI WIN ia deze glemeente de volgende bedra|g(em ge collecteerd Korp. L. de Rioioij', B.Biroek f 13.01 Onderoff. Bouwman, Dromjgl. f 20.56. O. Schreuters, Genderen f 11.42 v. Wijlen, Genderen f 21.71 Baks, Hees been f 26.50 Korp. Oerlemans, Genderen f 14.19 Geene, Dronglelen f 12.50 Bruiloft Timmermans-de Haan, Diropgtelen f 10.00 1-i Totaal f 129.89 De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat de vborjaarskeurinlg van springstie- ren, die ten minste ne|g|en maanden oud zijn, voor deze gemeente zal wor den gehouden te Genderen op Maan dag. 3 April 1950 om 12 uur bii café van Wijk. 1 Aan de eigenaars wordt verzocht de vroeger afgegeven certificaten van goedkeuring voor 'de nu weer ter keuring aan te bieden stieren, miede te brengen. Bewijzen van inschrijving in het stierenregister, die 'bijl de keuring overgelegd moeten worden kunnen ter gemeentesecretarie worden afge haald. MEEUWEN Donderdag 23 Maart a.s., dés avonds om half acht, zal D.V. de Herv. gemeente bidstond voor het gewas houden. Voorganger Ds. P. Zandt van Delft. NEDERHEMERT Rectificatie: Ter verbetering moet gemeld worden dat de. heer Witjens f 80,ontving voor heti restauratiefonds der Ned. Herv. Kerk op het Eiland, t.w. f 50,van Mevr. Kahn-Kalker te Amsterdam; f25, van de heer J. v. Koetsveld te Rot terdam en f 5,— van Mej. T. Blan- kers te Den Haag. Donderdagmorgen kwam de heer H. Knoop, wanende op het Eiland, tot de onaangename ontdek king, dat die nacht zijn rijwiel was gestolen uit een bergplaats grenzende aan de woning. De Rijkspolitie stel de terstond een uitgebreid onderzoek in, met behulp van. twee politiehon den, doch zander resultaat. GIESSEN Bij die Geref. Keirk te Gies- sen-Rijswijk is beroepen candidaat K. Vegter te Voorburg. WERKENDAM Woensdag 22 Maart des n.m. om 3 uur en om 7 uur zal in de Chr. Ger. Kerk alhier, biddag voor 't gewas worden gehouden. Als voor ganger hoopt op te treden Ds. Du Marchie v. Voorthuizen van Slie- drecht. Vrijdag 24 Maart a.s. zal in de Nutszaal een voorstelling worden gegeven van de film „Opdat men niet vergete". Deze film geeft een beeld van de gruwel en ellende in de Duitse concentratiekampen, bij de bevrijding dopr de Geallieerde legers. Op Donderdag 23 Maart a.s. zal de Rehobotschool 'haar ouder avond houden in genoemde school. Ds. Ghr. v. Dam alhier 'heeft voor het beroep naar de Ger. Gem. te Meliskerke (Z.) bedankt. Woensdagavond half 8 zal in hiet berkgebouw der Ger. Gem. alhier optreden Ds. Chr. v. Dam. INLEIDING TOT DE 54ste KON. NED. JAARBEURS. Radiovoordracht van jMir. J. Milius op 16 Maart .1950. Evenals in de kringloop der jaren de jaargetijden elkander regelmatig' opvolgen, zo keert ook elk' voorjaar en elk najaar de Jaarbeurs in Utrecht terug'. Dank zij; deze regelmaat is zii een eigen plaats in hgt commerciële le ven gaan innemen. Die Jaarbeurs is immers een samenbundeling van na tionale en internationale .krachten op economisch gebied, die iop zo doel matige, snelle en overzichtelijke! wii- ze vraag en aanbod pot de gewenste resultaten kan voéren. Er hebbieri zich, sinds de laatste Jaarbeurs 'in September 1949, veel wijzigingen voltrokken, o.a. op het gebied van het handelsverkeer tus sen de Europese landen, de Benelux en het economisch verkeer met In donesië. 1 De Jaarbeurs zal een doelmatige mogelijkheid bieden om zich ten aan zien daarvan en het inmiddels' ver anderde prijspeil in de wereld snel te oriënteren. Zij is het middel bii uitstek om de handel in imL en ex portgoederen ter zijde te staan, de handel, die altijd de kracht van ons volk is geweest, de handel, die oins ook uit de 'moeilijkheden van het heden en uit die voor de tioeklom'st zal moeten redden. De a.s. Jaarbeurs zal veel nieuws bieden: eeh ruimer en naar kwaliteit en hoeveelheid wederom gestegen aanbod van Nederlandse en van in ternationale producten. Voorts kan worden gewezen op de samenwerking van de Nederlandse en Belgische tex- Terwijl het leven in Parijs in het teken stond van de overal heersende stakingskoorts, waren Hollandse bloemen ware vredesgezanten in het tentoonstellingszaaltje in de Rue de Grenelles. „Op alle lijnen zijn de diensten,, ofschoon beperkt, hervat", staat met krijtletters op het zwarte mededelin genbordje aan de ingang van de Parij se Métro. Dat is een opluchting. Wat zou de lichtstad zijn zonder de Métro, die meestentijds onder, soms hoog bo ven de grond, de Par ij zenaars in korte tijd en zonder nodeloos opont houd naar de meest uiteenliggende punten vervoert./ Het onophoudelijk voortrazende verkeer door die lange donkere tunnels ën langs de witge- glazuurde perrons bepaalt de pols slag van het werkende, levende Pa rijs! De Métro rijdt! Maar met grote vertraging. Bij honderden wachten de passagiers op de treinen, die plotseling vanuit het duister van de tunnel opdoemen. Achter de brede ramen staan de mensen mannetje aan mannetje. Doch er kan altijd meer bij en tenslotte kan de hy draulisch sluitende deur niet meer dicht. Het scherpe gesis van de luchtleiding wijst er op, dat er ie mand of iets „klem" zit tussen de deuren en zolang dat het geval is kan de trein niet rijden. Dan steekt de bestuurder het hoofd uit de cabine en na een knallende tirade blijkt plotseling het obstakel te zijn over wonnen... voort gaat bet weer, de tunnel in. De passagiers zijn verdiept in hun kranten, die met vette koppen spre ken van de staking en nog eens de staking. De bestuurders zijn vooreen deel vrijwilligers. Vele controleurs hebben hun post verlaten, zodat tienduizenden gratis per Métro rei zen, anderen zijn wel aanwezig, maar tielindustrie in een gezamenlijk ka der de geheel nieuw en modern in gerichte groepen der schoen- en le- derwairenindustrie, de interessantie igroepen bouwmaterialen en wegen- bouw-machines, motoren, industriebe nodigdheden op het Croeselaan-ter rein. Een aanzienlijke collectieve groep der Belgische en Luxemburgse productiebedrijven onderstreept het relang van het Benelux-haindelsver- ceer. Collectieve deelnemingen van West-Duitsland, Hlonlgarijle, Joego slavië, Polen en Spanje sluiten zich daarbij aan. De a.s. Jaarbeurs vormt opnieuw een bewijs, hoezeer Neder land met kracht en met emst werkt aan zijn herstel. DE LUCHTVAART OP DE JAAR BEURS. De vijf luchtvaartmaatschappijen, de Air France, A.O.A., B.EA.' K,L,|Mi„ S.A.S. zullen in een gemiëenschap- peliifce stand deelnemen aan de ko mende Voorjaarsbeurs. Hiervoor is een door de K.L.'M. ontworpen pavil- MOEILIJKHEDEN? Abonnés kunnen gratis vragen stellen. Wendt u tot de redactie van ons blad en het antwoord verschijnt t.z.t. K. W. Kunt u me mededelen hoe ik een hond ratten en bunzings kan leren vangen? Antwoord: U schrijft ons niet wat voor soort hond u hebt en welke leef tijd deze heeft. Het hangt er in hoofd zaak van af, of er wel jachtinstinct! in de hond zit. Bepaalde rassen als foxterriers e.d. vangen ratten en bun zings uit instinct. Andere soorten kan men het nooit leren. Er bestaan geen handleidingen op dit gebied. Orion. Ik heb een huis met, natte muren, waardoor het 'behang afvalt. Wat is er tegen te doen? Antwoord: Laat u celtex aanbren gen en daarna betingelen met be hangers jute en voerpapier. Dit is werk voor de vakman, die daarbij ook nog gunnen de hen toegestoken tickets geen blik... zij houden „sit-down" staking. Hier en daar is politie op de stations aanwezig. Politie ziet men overal op straat, heel vreedzaam toeziend of met behulp van de witte baton en het snerpend fluitje op in genieuze wijze het verkeer rege lend... maar aan een lantaarnpaal in de buurt hangen de stalen helmen. Men is op alle gebeurlijkheden voor bereid. Troostend valt het zonlicht in de tunnelopening' van het Métrostation aan de ?Rue de Bac en werpt zijn stralen in de smalle, stille Rue de Grenelles. Volkomen is die stilte, wanneer men door de donkere poort de binnenhof betreedt van het Tuin bouwkundig Instituut. De stilte van een rustig Hollands hofje, al is het er niet zo proper.... Een zwart bord vermeldt, dat hier de tentoonstelling van "Hollandse bloemen gehouden wordt en enkele ogenblikken later is het ons of we op Hollands grondgebied zijn ge komen. Want hier wordt in onze ■eigen taal gepraat en geschertst, hier loopt een bedachtzame Hollander met een grijze stofjas de bloemen water te geven, zo rustig als was hij thuis'. Voelt de Hollander zich in dit koorts achtig drukke Parijs soms als ver dwaald, de Fransen, die hier rond wandelen, lijken thans de vreemde lingen. Want het is in deze omge ving alles Holland wét de klok slaat. Geen Narcissen voor Madame Deze tentoonstelling opgezet door de Hollandse bloemenexporteurs óp Frankrijk, is een experiment. Want vooral de narcissen zijn in Frank rijk niet populair. Die groeien daar immers overal in 'twild. 'tZijn er wel de narcissen naar, niet veel gro ter dan madeliefjes. Maar men maakt er zich toch wel erg goedkoop van af, met z'n dame een boeketje nar cissen te geven. Een narcis is geen joen gebouwd, dat geheel in lucht vaartstijl is samengesteld uit licht materiaal n.l. alluminiuimi en glas,. Dit paviljoen heeft een oppervlak te van 60 M2. Hiet is jgeheel uiti- neemibaar en opgesteld bii de ingang; van bet Internationale Paviljoen op bet Vredenbupg. Die deelnemende luchtvaartmaat schappijen zullen niet alleen afzonder lijk in dit paviljoen affiches, route kaarten en vliegimodellen exposeren, maar ook een gemeenschappeliike stand inrichten, waar inlichtinlgien worden verstrekt op het gebied van bet vrachtvervoer, de service en de ontwikkeling en achtergrond van de luchtvaart. Ben bijzonderheid vormen telefoon toestellen, waarbij; men door de hoorn van de haak (te nemien hiet 'gesprek kan volgen, dat tussen de man in de verkeerstoren top Schiphol ■en de vlieger in (de lucht plaats heeft, of waar men de Ctyppische Schiphol- geluiden, zoals de stem van de pm- roepster kan beluisteren. een vochtwerend middel kan gebrui ken. J. B. Wat mag een bij de bond aangesloten architect rekenen voor de tokening, toezicht bouwen van een huis, begroting f 13,000. Antwoord. Hij mag f1131 rekenen, daarin zijn niet begrepen de extra kosten van telefoon, lichtdruk, por ti, reizen en dergelijke. Orion. De gemeenteraad in W. en A. heeft onlangs besloten voor los lopende handen f 10,belasting per jaar te heffen en voor vastliggende f 5,per jaar. Mag ik voor mijn hond nu een penning eisen, zodat de politie kan zien dat ik voor de hond betaald heb? AntwoordTegenwoordig worden geen penningen meer uitgegeven. Hebt u uw belasting voldaan dan wordt dat ingeschreven en in geval van moeilijkheden zoekt men uw naam maar op en klaar is kees! bloem die op prijs wordt gesteld. Maar de Hollandse narcissen (de goo- chemse Hollanders hebben er ter ver gelijking een paar Franse dito naast- gezet) schelen toch wel dag en nacht met het inheemse product. Dat is eenvoudig niet met elkaar te verge lijken. En dan de Incomparabilis, de narcissen met de witte kelken en de rode of oranje cup. Die zijn fa voriet en de Fransman kan zich bij na niet voorstellen, dat het toch wér kelijk „maar" narcissen zijn. Door het Franse publiek en vooral de Franse broeders en kwekers ken nis te doen maken met ook voor hen nog onbekende variëteiten, hoopt men de omzet in Frankrijk te ver groten. Niet ineens... maar men gaat jaar op jaar voort. Tijdens de ten toonstelling draait de bloembollen- film van het Centraal Bloembollen- comité met Franse tekst, en wanneer de Franse toeschouwers hebben zit ten kijken en luisteren, zijn ze toch wel een beetje onder de indruk ge komen van de geweldige omvang van deze voorname Hollandse deviezen- industrie. En ze zien er de narcis sen en de vrolijk gekleurde tulpen róndom zich nog eens extra op aan... zou Madame met zulke prachtige, gro te goudgelen narcissen tóch misschien een beetje in haar schik zijn? Buiten, op de boulevard, raast het verkeer. Een overvalwagen snelt langs en doet z'n scherp tweetonig signaal horen. 'Grote vrachtauto's vol arbei ders, bussen met winkelmeisjes der grote magazijnen, 'dreunen voorbij. Tienduizenden Parijzenaars nemende „benenwageh," omdat het rijden in de Métro, zelfs als men het gratis kan doen, geen pretje is en het be machtigen van een taxi rondweg een meesterstuk. Een krantenverkoper vent de laatste edities. „Staking in de energiebedrijven" schreeuwen de krantenkoppen. De Parijzenaars fron sen zorgelijk het voorhoofd. Maar bin nen bloeien de bloemen en buiten schijnt de zon... de natuur trekt zich van alle stakingsweeën niets aan! Lk. v. T. Ik ben al jarenlang inge schreven als lid van een vakgroep, waarvoor ik een bepaalde contributie betaalde. Thans krijg ik over 1949 ineens een aanslag voor een „pro gressieve" bijdrage, welke 4 keer zo hoog is als de contributie. Moet ik dat betalen Antwoord: Zonder nadere inlich tingen over de aard van deze aanslag en door wie deze is opgelegd, kun nen wij u niet afdoende inlichten. Het is u wellicht bekend dat er on langs arrest gewezen is door het hoogste rechtscollege, die alle door het bestuur van de vakgroepen opge legde contributies onverbindend heeft verklaard. Heeft dit betrekking op uw geval dan kunt u dus rustig be taling van deze aanslag weigeren. Arie. Ik zou graag hebben dat bet kind van mijn tweede vrouw mijn naam kreeg. Is dat mogelijk Antwoord: Ja, dat schijnt in uw geval te gaan. Wendt u zich met alle gegevens tot de burgelijke stand, in uw woonplaats. V. Ik heb in 1947 een bestel auto gekocht voor mijn bedrijf. Ik werd toen automatisch lid gemaakt van E(igen) V(ervoers) O(rganisatie) en werd thans aangemaand tot be taling van de contributie. Moet ifc nu betalen Antwoord: Voor de vakgroepen is onlangs door de Hoge Raad beslist, datde contributie-vaststellingen door de besturen onverbindend waren. Of voor E.V.O. een dergelijke beslis sing ook geldt, is ons niet bekend. Wiel weten wij, dat ook hier de be talingsverplichting dubieus is, doek dat wel vorderingen door de kan tonrechter aan E.V.O. zijn toegewe zen. U kunt natuurlijk een niet-be- talinjg riskeren en afwachten of men u een dagvaarding thuis zal sturen. Vecht u het in dat geval èens uit, u doet daar velen een dienst mee. M. S. Is het in Nederland ge oorloofd in café's of cafetaria's e.d. een z.g.n. trekbiljart te plaatsen? Antwoord: Kansspelen zijn in het algemeen in Nederland verboden. U, doet het beste met uw vraag zich te wenden tot de burgemeester of secre tarie in uw gemeente, die dan dit spel beoordelen kan en eventueel een vergunning kan verstrekken. O. V. W. Ik ben als oorlogsvrij williger jarenlang onder dienst ge weest. Het blijkt nu, dat mijn ou ders buiten mij om kostwinnersver goeding (gevraagd hebben. In Indië is de hiervoor op mijn tractement ia te houden korting niet afgehouden, zodat ik nu inieens f 500,moest betalen. Kan ik dat geld van mija ouders terugeisen Antwoord: Indien u waar kunt ma ken dat uw ouders deze kostwinners vergoeding inderdaad ten onrechte ontvangen hebben, zult u dit bedrag van hen terug kunnen eisen. Probeert u eerst dienaangaande met hen een minnelijke regeling te treffen. Het zou onaangenaam zijn om tegen uw ouders de hulp van een advocaat in te roepen. C. W. Ik ben schrijver in rijks dienst op arbeidsovereenkomst. Ik ben bijna drie jaar in militaire dienst geweest en na het beëindigen daar van weer in mijn oude werkkring- teruggekomen. Heb ik recht op een toeslag op mijn genoten soldij Antwoord: Het beste is dat uzick met deze vraag rechtstreeks wendt tot de personeelsafdeling van het be trokken departement. Ons is bekend dat aan ambtenaren in vaste dienst deze toeslag wèl wordt verleend. GEVONDEN: bij de school te Ee- then, een gebreid klein kindersokje, rood met blauw. Terug te bekomen bij het Hoofd der school te Eethen. VERLOREN: een aansteker, ver moedelijk op de wal te Heusden. Terug te bezorgen bij Geurtz, Wil- hielminaplein, Heusden. VERLORENOp de weg van Ee then |naar Dronglelen, een lederen motor want. Terug) te bezorgen bii L. j. A. de Roöij, A 43, Diussen. VERLOREN: Een pantoffel, tus sen Genderen, Heesbeen, Wijk, Heusr den. Terug te bezorgen bij; mej. Mi- Kleinloog te Genderen. maar tussen de bloemen was 't rustig. De gevers worden inamens het plaatselijk NIWIN-Comité hartelijk dank gébracht voor hun bijdragen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2