Scheermesjes merk Abonnee gaan in 't gebruik veel langer mee G. P. VAN DEN HOVEN Emaille Schalen Afwasteiltjes Kinderwagens alle voorkomende SPUITWERKEN. Wij zijn specialist op Rijwielgebied W. LA GROUW Kerkweg 11 Ter. 6 NIEUWENDIJK Repatriërende Militairen i J. H. Heren Automobilisten Spuit-inrichting LITTOOIJ, voorstraat 32, Almkerk rei. 52 Ons Landbouwhoekje. Missie - tentoonstelling Boekhoudingen Belastingzaken ACCOUNTANTSKANTOOR W. P. v. d. Zalm Markiezen Zon schermen Rolluiken Haven 8 WAALWIJK Tel. 269 R A. KOOPS DUSSEN H.H. Veehouders Wacht niet tot het voorjaar WATERLEIDING EENDAGSKUIKENS opfok Michael's Ijzerhandel, WijkenAalbiirg Honderden tevredenheids- Electro Technisch Bureau - Heusden WIJK EN AALBURG N.V. A.L.A.D. betuigingen ter Inzage jes snijden en deze met de saus overgieten. Gevulde eieren. 4 hardgekookte eieren, 4 eetlepels boter iof margarine, peper, zlojut, ge hakte peterselie, een paar blaadjes sla of sterkers, radijsjes. De eieren in de breedte midden door snijden. Die dooiers voorzich tig' verwijderen en door een zeef wrijven of met een vork zeer fijn ma ken. Zachte boter of margarine tot room roeren, wat zout en pieper toe voegen en de fijhlglewreven eidooiers met de boter of de margjairine ver mengen tot een Igjladde zachte mas sa is verkregen. Hier heel fijnglehakte peterselie doorheen roeren. De. eie ren vullen met deze massa. "(Dit k,an mien doen met behulp van een spiuit- zakje of met een lepeltje, zodat de massa als een bolletje boven ,het eiwit uitsteekt). Men zet de eieren vervolgens op een blaadje sla ,of op een bedje van sterkers en versiert de schotel met radijsjes. Last van zenuwen f Met het tmepentiranspiortschip Fair- sea zullen op 4 April a.s. te Rotten dam arriveren, de volgende militai ren uit deze streek Soldaat I G. de Heus te Werken dam korp. J. v. Bideuigel te Nieui- wendiik; soldaat I A. Hi. Kuujp, Wer kendam; soldaat I J. van Siomeren te Rijswijkkop. J. M). Nie der veen te Dussen; soldaat .J H. van Heuls- dcn te Zuiliehemsoldaat I Hde bijter te Andel. Met de Goya zullen te Rotterdam arriveren op '8 April a.s.soldaat M. A. de Geus te Ziuilichemsol daat I Di. C. van. Wïjlnen te Wüjk en Aalburg. ANDEL Zaterdag speelde Sparta II een wedstrijd tegen de voethal vier. uit Dr,opgeien. Uitslag 5—1 voior Sparta. Die speler van Sparta T. van Til'- borg, kwam zódanilgl met een andere speler in aanraking, idiat 'haji een been brak, zodiat hiji naai* 'het ziekenhuis te Gorincbem overgebracht moest worden. WIJK De bekende internationale voet balscheidsrechter de heer W. B. Aus- sum Jr. hoopt a.s. Vrijdag 31 Maart des n.m. 8 uur in dé zaal van café Duisterwinkel. alhier voor de scheids rechtervereniging in het Land van Heusden en Altena een lezing te houden over de spelregels. Alle sport liefhebbers welke de lezing van deze zeer bekende scheidsrechter vallen bijwonen worden beleefd uitgenodigd tot bijwoning dezer vergadering. Toe gang vrij. WERKENDAM Voetbaluitslagen Ros. 3e klasDiotp 3 3 II'Koz. Boijs II 31 Koz. Bioij's jun.Hiardinxveldse juin. 2—1. Heusden-W aalwijk Priesterkroon voor ieder volk. Noodkreet. De noodkreet der laatste Pausen: Groot tekort aan priesters in de mis sies. Nog groter tekort aan Inlandse priesters Vooral in onze tijd van h oog-op- vlammend nationalisme. De missie landen worden bijna alle zelfstandige 'staten, willen zelf doen, wat vroe ger aan hen gedaan werd. En ze hébben gelijk. Daarmede gaat gepaard een min of meerdere vijandigheid tegen alles, wat niet uit het eigen volk is. Een probleem voor de Missie. De priester is de grote stuwkracht voor de uitbreiding van het Rijk Gods. En een zelfstandige staat vraagt een zelfstandige priesterschap. Hoe lossen we die moeilijkheid op? Het is niet zo gemakkelijk om aanstonds klaar te staan met de ver vulling van een dergelijke eis: eigen priesters. De opleiding immers van priesters vraagt al jaren van voor bereiding en de opleiding van pries ters in primitieve landen vraagt een nog intenser en nog langer voorbe reiding. HEUSDEN, Tel. 98 WAALWIJK, Tel. 354 Burchtstraat W 55 Grotestraat 59 Technisch Bureau „E L G O", Tel. 12, Eethen Wij zorgen voor een goede afwerking, en lage prijzen. Evenals andere jaren, zijn wij wederom in staat Uw reizen te verzorgen. Ons wagenpark is uitgebreid met moderne touringcars van 20 tot 45 zitplaatsen. Wij verzorgen Uw reizen zowel in binnen- als bui tenland, tegen billijke prij zen. Eenmaal met onze wagens getourd, dan blijft U onze vaste klant. HET ADRES VOOR BETER WERK Dc Streekvervoermaatschappij van het Land van Heusden en Altena Hoe lossen we dit op? De Kerk heeft al tientallen jaren dit probleem onder de ogen gezien. En gedeeltelijk is het opgelost. Ja pan heeft al eigen bisschoppen; ook China; dit heeft zelfs een eigen kar dinaal. Java heeft een eigen bisschop in Mgr. Soegiopronoto. Ongeveer 7000 inlandse priesters, 10.000 broe ders en 55.000 inlandse zusters wer ken reeds in hun eigen landen mee met de buitenlandse missionarissen. Al een prachtig resultaat. Maar over het milliard heidenen verdeeld is het nog maar een zeer klein aantal. De seminaries tellen 3648 groot-semina risten en 13.000 klein-seminaristen. Wat nu nog meer? Er moeten er nog duizenden en nog eens duizenden bij komen, wil het missiewerk enigszins volledig kunnen uitgroeien. Hoe moet dit geschieden? Door intense actie van Kerk en gelovigen. In een van de machtigste middelen daartoe is het Sint Petrus, Liefdewerk, een van de grote drie Pauselijke Missiegenootschappen Er is nodig: de voortdurende steun van ons aller gebed en... geld, veel geld, schatten aan geld om de jaren lange opleiding in geëigende insti tuten te bekostigen. Wie Financiert? Wij, de gelovigen, die onze dure missieplicht moeten volbrengen. Praktisch vraagt de Paus onze hulp door het lidmaatschap van het Sint Petrus Liefdewerk. Niemand achte zich dus van 'het lidmaatschap gedisponeerd, maar zet te zijn schouders onder dit reuzewerk. Een Priesterkroon voor ieder volk. Pers-comité. EEN WEIDEBOEK. Nu er van het grasland steeds meer wordt geëist, is het vanzelf sprekend, dat de behandeling en die bemesting ook moeten verbeteren. In bet algemeen wordt dit wel inge zien. Door de meer ingewikkelde be drijfsvoering: drogen, kuilen, hooien, om- of rantsoenbeweiden, wordt het steeds moeilijker alles te onthouden. Het aanleggen van een weideboek, waarin we van elk perceel alles op tekenen omtrent de bemesting (aard, hoeveelheid en tijdstip), het gebruik (drogen, kuilen, hooien beweiden; de manieren waarop en de tijdstippen) en de opbrengst (gedr. gras, kuil, hooi, aantal weidedagen, melkhoe- veelheid) en bijzonderheden, ver dient dan ook de sterkste aanbeve ling. Helaas wordt dit nog veel te weinig gedaan. Men ondervindt van deze aanteke ningen veel plezier en... voordeel, doordat men een veel beter overzicht krijgt over het bedrijf. Ook wanneer men adviezen wil inwinnen van de Voorlichtingsdienst, heeft men veel profijt van het bezit van een dergelijk „weideboek"; uit de aantekeningen kan veel duidelijk worden gemaakt. Wij willen de boeren, die dit tot dusver nog niet deden, dan ook met klem aanraden, nog vóór het komen de weideseizoen een dergelijk dictaat of cahier aan te leggen. Men weet nu nog #aar, wanneer en hoeveel bemesting is gegeven.' na Augustus 1949, maar is dat nog het geval in Augustus 1950? Het bijhouden van dit aantekenboek kost heel, heel weinig tyd. Wacht niet hiermee. SILO'S. Tjoen u het weideplan-1950 opt- maakte (dat is toch reeds gleschied?) zult u zeker ook een bepaalde opper vlakte bestemd' hebben voor kuil:- gr as. Wie straks gloed wil inkuilen, doet dit vanzelfsprekend in eenvast|e silo. Misschien hebt u mojgl g|een sillo of de siloruimte is te klein, zodat ,u een silo zult móeten aanschaffen. Vraagt dan eerst advies aan "die Rijks- landbouwvöiorlichting'sdknst over dé constructie, biódjem enz., alvorenseen opdracht te gleven. Ook het bouwen van een silo 1 s een kwestie van ver trouwen; niet iedere siloibiouwer ver staat zijn vak- Dopir het inwinnen van advies kunt u misischien veel' .narigheden voorkomen. Is de silo glereed, dan moet men bin Jiet vullen g'eën fouteh maken. Duskoud inkuilen onder toevoeging van melasse, zuur of gómloesd© bie ten (wieest verstandig en bestelt bij gebruik van melasse óf zuur reeds nu deze conserveermiddeliein). Slechts wanneer men mbehaspaardestart un- 'gjer, hermoes) in bet land heeft, is een warme kuil te verdedilglendit is de enijgle uitzo,nderin|g|. De tecbnisob-deskundig© van de Commissie voor Voeder- en Weidebouw van de Stichting: voojr de Landbouw. Mqohardt's Zeouwtablatten - helpen U er overheen. Kantoor HEUSDEN goopend: Maandags tot en met Vrijdags van 9—12 en van 1—5 uur; Zaterdags van 9—12 uur; tevens Donderdags avonds van 7—8.30 uur. en uit één stuk (Schalen grote maat) Bergstraat Wijk Vraagt prijsopgave In verschillende uitvoeringen, kleuren en modellen Diverse prijzen Door de grote vraag is er dan misschien weer schaarste aan goede weide afrastering. Dikwijls moet men dan ge noegen nemen met Import, wat bij latere reparatie altijd moeilijkheden oplevert met onderdelen. Voorkom dit! door nü reeds bij ons de onovertroffen BLESSING ETRA apparaten te bestellen. Goedgekeurd door K.E.M.A. en met goedkeuring van de Arbeids Inspectie geïnstalleerd door Officieel service voor Blessing Etra en Nervus weide afrasterings apparaten, ARTIKELEN alsKranen, Koppelingen, Slang, Sproeiers, Waterdiefjes, Straalbrekers Uit voorraad leverbaar hiervoor alle mogelijke artikelen in voorraad ook de Infraroodstraallampen en Verwarmingslampen Aan concurrerende prijzen. Wij bevelen ons beleefd aan voor Uw wagen wordt bij ons uitgedeukt en bijgespoten. Ook behandelen wij luxe wagens, vrachtwagens, bestelwagens, enz, geheel opnieuw, in alle gewenste kleuren, ook de orriginele, zoals Chevrolet enz., ook kleuren in metaal effect, Duco-Sent. Wij leveren ook het ONSPUNTERBARE AUTOGLAS en zorgen voor het chroom- en nikkalwerk. Voor een reclame op Uw bestal- of vrachtwagon kunt U bij ons terecht. Verder verrichten wij alle spuitwerken, zoals kinder wagens, meubels, koffers en lederwaren. repareren en maken alles. Ruime kOUZO Rijwielen, waarbij ook de beste en oudste Nederlandse fabrikatenkeuze uit ruim 300 stuks, Heren, Dames-, Meisjes-, Jongens-, Kinder- en Sportrijwielen. De nieuwe moderne ZandstraalmachiRO, tevens Electrisch Lakken, waar borgt U prima werk, zolang gratis een rijwiel ter beschikking. Motorrijwielen uit voorraad leverbaar. „Eisink" en Hulpmotoren, als „V. A. P." aandrijving op achterwiel, „Le Poulain" aandrijving op voorband. Onderdelenkettingen, hoorn, accu's, vulcaniseren, laden van accumulatoren, olie, vet, benzine. Hand- en trapnaaimachines, ook voor schoenmakers. Wasmachines in geheel metaal. Emaille en houten machine wringers en reparaties. Benzine Agregaten voor boerderijen en schippers. Radio's, thans, na veel ellende, vanaf heden uit voorraad leverbaar in 1ste klas Ned. fabrikaten. Qroto Reparatie-inrichting. Reperateur aanwezig, ook aan huis te ont bieden. Haarden en kachels, smederij en reparatie's. Stof zuigers, strijkijzers, electrische fornuizen, kachels en kookplaten. Kronen, lampen en kappen. Electrisch materiaal. Infraphil bestra lingslampen, enz. Ook op gemakkelijke condities leverbaar. J. A. VAN BERGE HENEGOUWEN Breestraat 85 UIT VOORRAAD LEVERBAAR: Radio apparaten vanaf f135,— tot f235,— T. L, Buizen, Droogscheer apparaten o m „Philishave" Wasmachines en Wringers Te.l no. 9 - Na 17 uur no. 50

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 6