J.van OUWERKERK.GORCU Buitendeuren Emaille Schalen Afwasteiltjes G. P. VAN DEN HOVEN i Foto VISSER Zn. Telefoon 95 Werkendam i Wij zijn specialist op Rijwielgebied W. LA GROUW Kerkweg11 Tel.6 NIEUWENDIJK DAMES- EN HERENHORLOGES VERLOVINGSRINGEN H. W. ELSHOUT GIESSEN F* GEBR. EBERT W. P. v. d. Zalm B. VIVEEN, C. VAN WIJK PH.zn. „ERRES" - HEET HET Technisch Bureau «ELG O» Nehvositect Zo juist ontvangen en hij, als het over de belangen der school ging, hij bij hem ^altijd een gewillig oor mocht vinden en de Burgemeester hem daarvoor zelfs aan zijn ziekbed wilde ontvangen. Als er een goed en doordacht voorstel werd voorgedragen, was de Burgemeester steeds tot helpen bereid. Spr. richtte zich vervolgens tot.de heer Severijnen, als lid van de com missie voor schoolverzuim, tot de. lieer Inspecteur, aan wien hij steeds de aangenaamste herinneringen blijft bewaren, hij dankt deze mede na mens het schoolbestuur, voor de ver leende medewerking. Het verheugt spr. ook dat zoveel collega's van hun belangstelling blijk geven en dankt deze voor hun aanwezigheid. Hij brengt dank aan het personeel der school, de onderwijzer van Beuzekom en drukt zijn spijt uit, dat mej. Boen der, door familieomstandigheden niet kon aanwezig zijn. Hij dankte beiden voor de prettige samenwerking en wenst het schoolbestuur geluk met de keuzo die het met hen 'heeft ge daan. Ook de verschillende organisa tie'^ betrok hij in zijn dank, inzon derheid de Kiesvereniging en deChr. Boeren- en Tuindersbond, hij hoopt dat deze laatste in ledental zal mogen toenemen. Hierna richtte hij zich tot de ou ders en kinderen en wees er op dat zijn onderwijs het verlengstuk vormde op de taak der ouders. Als nij ten opzichte van hun kinderen soms eens te ver mocht zijn gegaan, dan hoopt hij dat men zal begrijpen, dat zulks in het belang der kinderen geschied de en dus moet worden .gezien, in de geest van dit verlengstuk. Ten slotte sprak hij tot het schoolbe stuur en bracht dit dank, dat dit zijn arbeid steeds- heeft willen zien, zoals die was en nooit minderwaar dig op zijn werk heeft neergezien. Zeker, de meningen kruisten elkaar wel eens, maar in onderling overleg, werd steeds naar het beste voor de school gestreefd. Hij wenst het be stuur Gods zegen toe en besluit met de woorden van Spreuken 17: 9. Hierna werd gezongen Psalm 33 het 7e vers en sprak de heer Raams het scheidende Hoofd toe. Deze noemde het afscheid nemen geen gemakkelijke taak, omdat in de loop der jaren banden zijn gelegd, die het zwaar valt te verbreken. Spr. had gehoopt dat de heer v. Hoven niet had gesolliciteerd en zijn be noeming niet had aangenomen, om dat het bestuur en de ouders over zijn onderwijs zeer tevreden waren. Vaak heeft spr. verwonderd gestaan over liet doorzettings- en uithoudings vermogen van de heer v. Hoven, die zijn succes nooit in eigen kracht heeft gezocht, doch die in zijn werk steeds God heeft gezien. God was het die hem naar Dussen voerde en thans is het weder dezelfde God, die hem naar An del doet gaan. Zich tot de ouders richtende vraagt spr. wat zij met de gave door God in de persoon van de heer v. Hoven geschonken, hebben gedaaihï: Is Gode daarvoor dank gebracht of is deze 'gave zonder meel" geaccepteerd. Als men ziet wat elders in Europa ge beurd, waar kerken en Chr. scholen worden igtesloten, dan moet mfen wel dankbaar zijn voor de vrijheid die God ons schenkt en 'maig men wél' bedenken, dat men éerifnaril verant woording; zal moeten afleggen van zijn houding, en verantwoordelijkheid. Alles wat ge'beurt, alles wat men ontvangt, komt uit Gods vaderhand. Spr. wenst de heer v. Hiovien en diens gezin Gods zegen toe, moge deze op hun levenspad hein steeds ver gezéllen. Burgemeester Odeikerk -wees er op, dat de toekomst aan de jeugd is. Als alle kinderen worden opgieyoed zoals dit aan de Christelijke school in de PXoek geschied, dan behoeft mem voor de toekomst niet bevreesd te zijn. Die kinderen die de school van mijnheer v. Hoven bezoeken, leveren daarvoor het bewijs en geven blijk van een keurige opvoeding. Spir. wil hiervoor niet de heer v. Hoveh' dank brengen, doch slechts God, die de beer v. Hoven in Dinssein heeft te werk giesteld. Spr. is overtuigd, dat het Christelijk onderwijs in Dussen door het vertrek van dé heer v. Ho- ven, een groot verlies lijdt, doch hij hoopt idat zijn oipvolgler de voetstap pen van de heer v. Hoven zial druk ken. Spr. acht het onderwijs op het platteland belangrijker dan diat in de stad, omdat op bet platteland mééstal met bet yoljgen van het onderwijs op een school wordt volstaan- Spr. brengt tevens dank en hulde aan me vrouw en het gezin van Hoven. Hij heeft weieens bij' een gelegenheid ge zegd, dat de heer ,v. Hoven hem een politieagent bespaarde. Spr. besloot met de heer v. Hoven geluk te wen sen met zijn promotie, door zijn be- noeminjg tót hoofd der Christ. Lagere Landbouwschool te Andel ein sprak de hoop uit, dat hij in de toekomst veel vreugde, van zijn arbeid aan. die school zal mogen beleven. Hierop werd het woord verleend aan de heer Brandsma, Inspecteur voor het Lager Onderwijs vooir deze streek, die er zijin. vreugide oveir .uit sprak, dat de heer v. 'Hoven het land bouw onder wijs heeft gekozen, omdat hij, dit onderwijs voor deze streek vari groot belang acht en hij de heer v. Hoven heeft leren kennen als'in uit stekend hoofd, diens school toch re kende spr. tot de beste uit de streek. Spr. beeft gaarne de reis uit Nijme gen gemaakt, om1 hier van zijin waar dering voor het werk1 van de neer v. Hoven uiting te geven. Spr. hoopt dat diens arbeid in Andel zal mogen zijn tot steun van de bevolking van bet Land van, Heussden en Altena. Piet hoofd der Herv. School uit Werkendam sprak naméns de. colle ga's, de heer v. Beusekom namens 't onderwijzend personeel dér school en deze dankte voor de prettige samenwerking en voor hetgeen hii van het scheidende hoofd mócht le ren. 1 De heer v. Rodenburg, hoofd der school mJd. Bijbel te Gendereh, sprak als collegia, die mét de heer v. Ho- ven les gaf aan Land- en Tuinbouvi4- cursussen in het Land van Héusden en Altena.. De Voorzitter, de heer Raams, deelde hierop medé, 'dat bericht van verhindering was ingeklomen van de heer Simonis, wegens werkzaamhe den elders én van de heer 'Mol, hoofd der School in Almkerk, wegens on- igiessteldheid. De heer B. C. Koekkoek sprak als secretaris van de C.Bi.TLB., afde ling Dussen en als voorzitter van 'de Anti-Rev. Kiesvereniging. Die advie zen die de heer v. Hoven 'als voojrzjitt-i ter de C.B.T.B. gaf, werden steeds gewaardeerd en geaccepteerd. Spr. hoopt, dat de heer y. Howen nog veel zal mogen bijdragen tot verho ging van de welvaart van de agrari sche bevolkimjg van het L. v. TL en A. zenuwfahletten Twee meisjes n.l. iMj. Pellekaan en Claz. v. Diaalen zongen 'een afscheids lied, dat veel instemming verwierf. Die heer D. A. v- Dijk sprak na mens het afschieidscomité, schetste hoe de heer v. Hoven éérst 'als kwe keling, daarna als onderwijzer en ten slotte als hoofd in Dussen is werk zaam geweest en hoe deze steeds bet belang der school en dat der kin deren heeft voorgestaan. Hoe hii bij deze laatste het fundament legde voor de leer van Jezus Christus. Hij 'sprak zijn blijdschap uit over de promotie die de beer v. Hoven maakt 'en wenst hem daarmede geluk en bood hem nafnens het comité een gouden horloge met gouden gemonteerd sca pulier en mevrouw van Hoven bloe men aan en zegt, dat als 'mén, door Dussen-binnen komt, mén daar op een woning nog kan leze.n „GlaUben, Kempfen, Siegen", doch voor mevr. v. Hoven was geloven, steeds het voornaamste. Hij verzocht hierop staande Ps. 121 vers 4 te zingen De heer v. Hoven dankte voor al de goede woorden tot 'hem en 'zijin gezin gericht. Hij waardeert allés zèer, dankt voor het bijzondere ca deau, dat voor hem blijvende waarde heeft en ee» blijveridè herinnering aan Dussen is. In het bijzonder richt hij zich ook tot de heer Rodenburg, wiens medewerking hij zeer waar deert. Gezongen werd hierop Pssalm 75 vers 1, waarmede de af scheidsplech tigheid werd besloten. Na ©en korte pauze vorid de instal latie plaats van de heer v. Sioelen als nieuw hoofd der schooi. In een toepasselijk© rede. droejg de beer Raams de verantwoordelijkheid der school aan de heer v. Zoelen over, die hij! 'sHieerai zegen toewenste bij zijn arbeid en verzocht zowel het scheidende als het nieuwe Hioofd'Ps. 134 vers 3 toe te zingen. Die beer v. Spelen hield zijn iinstal- latierede, waarin bijl verklaarde in zijn benoeming Gods hanid te zien en daarom ook in diepe afhankelijk heid van Hiem zijn arbeid te willen verrichten. Hij noemde het een zware taak die hij op zich nam, een arbeid die veel liefde, geduld en wijsheid verigit. Hij deed een beroep op de ouders om hun kinderen regelmatig dé school te doen bezoeken en hoopt dat God hem de lust en kracht zial schenken om zijn taak naar behoren te vervullen en te voldoen aan de verwachting, die men van, hem koes tert. Hii dankt de voorzitter en de leden van het schoolbestuur voor het in hem gest elde vertrou wen en dankt voor de goede wourdein aan zijn adres gericht en waarmede de voor zitter hem heeft ingeleid. Hij dankt Burgemeester, Inspecteur en collega's en verdere aanwezigen voor hun te genwoordigheid, zijn oud'-hioofd, de heer de Jager vari de Nieuwejndiik, voor alles wat hij voor hem is ged weest en doet een beroep op de hulp en medewerking yan mlej. Boender en de heer van Beuziekom en zégt hen van zijri kant zijn medewerking; toe. Hierop richtte hii gich tot het schei dende hoofd en dankt deze Voor 3é wijze waarop hij hem heeft ingeleid en vervolgens tot de ouders eri, kin deren en alle aanwezigen. Burgemeester Oderkerk, wees als eerste spreker op de moeilijkheid om een school die goed in orde is, over te nemen en. daarop voort te hou wen. Hii gelooft niettemin dat de heer v. Soelen hier een mooie taak wacht. Als men een timlnnerman een stuk vurenhout in handen geelt om er een meubelstuk van te maken, kan dit nooit iets gloeds worden, want daarvoor heeft men eikenhout nodig,. De béér v. Spelen krijgt hier eikenhout en krijgt dus de gelegen heid iets gdeds tot stand te brengen. Hii wenst die héér v. Sioelen tot slot ,gteluk met zijn benoeming en zegt hem zijn medewerking toe. Inspecteur Brandsma beg(on met de woorden „Le rod est mort,' vive le roi", de Koning is dood1, leve de Ko- ninigl. Zo is het van avonJd oiok hier. Hii spreekt de hoop uit, dat de heer v. Soelen het werk van de heer v. Hoven zal Voortzetten, op de wijze zoals deze dat heeft gedaan. Die heer de Jager uit Nieu'wendijk wenste het bestuur geluk met de keus die zij 'met de benoeming van de heer v. Soelen heeft jgedaan. Hiji heeft deze als onderwijzer leren waarderen en leren 'kennen als iemanld, waar mede hij 'met yeél genoegen en ple zier hééft samengewerkt. De heer v. Soelen beeft zich doen kénnen als een plichts'getrouw persoon, die zijn arbeid 'verricht onder biddend opzien. Hij' 'prijst de ouders geluk kig, die zo iemand als hoofd aan hun school hebben 'staan. Hij vertelde de kinderen, dat de schoolkinderen in iNieuweridijik zéér aan de heer v. Soe len zijn gehecht en vertrouwt dat dit ook hier spoedig het geval zal zijn. Hii vyijst het nieuwe hoofd op de moeilijke taak 'die hij te vervullen krijgt en hoopt dat hij hetzelfde zal bereiken, wat hij in Nieuwendijk beeft gedaan én dat hij met 'Gods hulp de school tot grote bloei zal mogen brengen. Die heer v. Hoven sprak hierna, wees nogmaals op het viele, dat hii aan het vroegere hoofd der school, de heer Rimgersma te 'Oud-Beierland heeft te danken. Hij hoopt,, dat de heer v. Soelen in Dussen in praktijk zal brengen wat hij' in Nieuwenidijk van de heer de Jager hééft gezien en geleerd en geeft de verzekering, dat hii met vertrouwen de bevolking van Dussen kan tegéimoet treden. Hii hoöpt dat hij later in Andel goede berichten zal Vernemen over de school, waaraan 'hij' zoveel jaren heeft gewerkt. De heer Raams sloot met dankge bed en woorden van dank tot de di vers esprekers, ide aanwezigjen, orga nist de Ruyter en liet tot slot zingen Ps. 89:7. Geniet met de Paasdagen van 'n heerlijk glas Advocaat Dr. Kip FABRIKANTEN H.H. Aannemers een goede Naaimachine prima Reparatiewerk Boekhoudingen Belastingzaken ACCOUNTANTSKANTOOR HEUSDEN, Tel. 98 Burchtstraat W 55 WAALWIJK, Tel. 354 Grotestraat 59 Alles op fotografie's gebied - Vergrotingen naar elk portret m m WEER VOORRADIG is uniek VAN DER HEEM - MAAKT HET STOKVIS - VERKOOPT HET Technisch Bureau „ELGO" kan het U leveren Ook voor Reparatie van Electrise Apparaten VAKKUNDIG EN BILLIJK A Tendü's geven rust en kalmte N.V. A. J TEN DOESSCHATE - ZWOLLE prachtig SERVIESGOED zoals Kop en schotels, Borden, Kom men, Schalen, Theeserviezen in porcelein en aardewerk. In LEDERWAREN hebben wij een ruime sortering Boodschaptassen Acte- tassen. Heren en jongensriemea, Portemonnai's enz. Voor de SCHOONMAAK nog Kastranden en Kastpapier in wit en gekleurd; Emaille in verschillende kleuren; Keukenuitzetten zeer voordelige prijzen; Vraagt eens onze speciale prijscourant van huishoudelijke artikelen. Beleefd aanbevelend, Wij maken alle soorten zowel massief als gefineerd in alle houtsoorten, ook vol gens tekening, fijn hout be timmering en meubilair. Aanbevelend, Meubelbedrijf Telef. 71 NIEUWENDIJK. en uit één stuk (Schalen grote maat) Bergstraat Wijk Voor en voor naar Naaimachinehandel Hoogstraat 44 Woudrichem Kantoor HEUSDEN geopend: Maandags tot en met Vrijdags van 9—12 en van 1—5 uur; Zaterdags van 9—12 uur; tevens Donderdags avonds van 7—8.30 uur. Op aanvraag ook foto's bij U aan huis repareren en maken alles. Ruime keuze Rijwielen, waarbij ook de beste en oudste Nederlandse fabrikatenkeuze uit ruim 300 stuks, Heren, Dames-, Meisjes-, Jongens-, Kinder- en Sportrijwielen. De nieuwe moderne Zandstraalmachine, tevens Electrisch Lakken, waar borgt U prima werk, zolang gratis een rijwiel ter beschikking Motorrijwielen uit voorraad leverbaar. „Eisink" en Hulpmotoren, als „V. A. P." aandrijving op achterwiel, „Le Poulain" aandrijving op voorband. Onderdelenkettingen, hoorn, accu's, vulcaniseren, laden van accumulatoren, olie, vet, benzine. Hand- en trapnaaimachines, ook voor schoenmakers, Wasmachines in geheel metaal. Emaille en houten machina wringers en reparaties. Benzine Agregaten voor boerderijen en schippers. Radio's, thans, na veel ellende, vanaf heden uit voorraad leverbaar in 1ste klas Ned. fabrikaten. Grote Reparatie-inrichting. Reperateur aanwezig, ook aan huis te ont bieden. Haarden en kachels, smederij en reparatie's, Stof zuigers, strijkijzers, electrische fornuizen, kachels en kookplaten. Kronen, lampen en kappen- Electrisch materiaal. Infraphil bestra lingslampen, enz. Ook op gemakkelijke condities leverbaar. een prachtsortering KLOKKEN met Bim-Bam slagwerk PENDULES met Gong- en Bim-Bam slag WEKKERS en een grote keuze Heren Zakhorloges reeds vanaf f 13.50 Onze sortering Gouden H. D, Z. HOOGSTRAAT 16 JUWELIER sedert 1880 B0RINCHEM Wasmachines, Wringers, Stofzuigers, Boenmachines, Rijwielen, Radio's Alle „E R R E S" producten op korten termijn of uit voorraad, desgewenst ook huurkoop Telefoon 12 Eethen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 10