Binnenland een nette Werkster Openbare aanbesteding. een aardappelplanter. Staat ter dekking:- DAMIAAN K1882. Ons Landbouwhoekje. DINAND STUFKENS Hulp in de Hulshouding Kennisgeving npenbaar aanbestellen: voorgekiemde Eigenheimers P. BOUMAN Adverteert in dit Blad! VERKLARING Het Merwesprookje of de Hanijto te Gorinchem TIMMERMAN. TIMMERMAN. Chr. Landbouw Huishoudschool CHAUFFEUR Gevraagd Notaris DUYNE te Heusden, openbare verkoping wegens opheffing Meubelen- en Beddenmagazijn, het bouwen van een boerderij met woonhuis en bijbeh. werkzaamheden. dat de ontworpen legger der Hot bouwen van een vorstvrije fruit- bewaarplaats op een terrein, ge naamd „De Lange Bruggert", te Eethen, A No. 41 (N.-Br.) eerste resultaten klunnen onze 'dorps - iglenoten tevrieden zijln. Zaterdag 1.5 April is geen compie- t itie proigtranimia vastgesteld, in ver band met de wedstrijd Deljgiié-iHmiU land zodat alle aarid|acht 'klan be steed worden aan die. op "deze datum te houden baziar in de opeinJblane school. Onder wel zeer ongunstige weers omstandigheden is Paasmaandag voor. het bekende w isselprijstournooi van Róda gespeeld, zelfs werd het in de loop van de middag zo nat, dat men er niet in slaagde, dit tournooi af te werken. Wel is de nieuwte kleedigelegenheid in gebruik genomen, waarbij voorz- van Oojjen een toe spraak' hield, daarbij dank Tynenlgein- aan de WeTEd- Hieer van 'Driel, de (gjemeenbèlijkle autoriteiten en de aan- iemer voor de welwillende medewer king in dezie, wat tot Leen spoedige verrijzing van het inieuwe gebouw veel bijdroegt De eerste, ontmoeting G.J.S.-Rioda eindigde in een 2o over winning voor laatstglenioenide. De wedstrijd tussen Almkierk en Nieuw-Dekker- land moest na 20 minuten wegens het slechte weer worjclen "gfeistiaakt. De stand was toen oo. Tenderling werd overeenjgeklomen dat Almkerk winnaar was. Deze laatsten zullen nu op een nader te bepalen datum de finale spelen tegen de organise rende club. Ook de tussen wedstrijd Roda 2-Diroingelense Boijs kwam te vervallen. DRONGELEN Zaterdag j.l. speelde, de v.v. Dron- gelse Boijs haar ie competitieweld- striid en wel tegien Hierovina .2 uit Her wijnen, welke wedstrijd door Dir. Boijs met 2—1 werd gewonnen. A.s. Zaterdag speelt Dir. Boijs thuis een vriendschappelijke wedstrijd te gen Almkerk 2-. Aanvang 4 uur. VEEN Achilles 1 zette j.l. Zaterdag de competitie al heel slecht in door met 2—0 van Brakel te verliezen. Achilles 2 deed het beter, zij wisten de volle buit in Veen te houden, met 21 werd gewonnen van Brakel 2. Voor a.s. Zaterdag zijn geen .com petitiewedstrijden vastsgiestéld. WIJK EN AALBURG N.O.A.D.Het eerste elftal speelde j.l. Zaterdag de eerste competitie wedstrijd tegen G.J.S. 1 uit Gorin- chem en moest toezien dat G.J.S;. met 1o won. Het tweede elftal speelde 22 igelijk tegen Aalst 2 en het derde verloor met 41 van Aalst 3. De wedstrijden om de wisselbeker op 2e Paasdag moesten wegens de stromende regen gestaakt worden, nadat Heusden met 7—0 van Andel had gewonnen en Veen en RJijsw. Boijs met 22 igelijik gespeeld had den. RijsW. Boijs won met strafschop pen. A.s. Zaterdag zullen de wedstrijden uitgespeeld worden. Die beide win naars van Maandagi, 'Heusden en Rijs- wijkse Boijs, komen om! 4 uur tegen elkaar in het veld en zullen dan uitmaken wie de wisselbeker voor een jaar in zijn bezit krijjgtt, plus ie of 2e prijs. Hierna om "5 uur woaPüt de plaatselijke ontmoeting; Nioad 1 Wilhelmina 1 gespeeld. Dus een paar mooie wedstrijden. De grote Hanijto-tentoonstelling, welke van 6 tot en met 13 Mei in Gorinchem gehouden zal worden, schenkt niet alleen aandacht aan Han del, Nijverheid, Ambacht en Land bouw, maar ook aan attracties, die het publiek weten te boeien. In het Wilhelminapark, prachtig gelegen aan de Merwede, zal men een Merwe sprookje kunnen bewonderen, dat op exclusieve wijze wordt ingericht. Onder de oude kastanjebomen wordt een mooie beplanting aange bracht en het gehele park wordt dus danig ingericht, dat het een echt sprookje zal vormen. Tussen de bo men komen aardige geveltjes te staan. Hier vindt U een groepje huisjes, daar een toren, iets verder op een kasteel of een molen, alles naar ontwerpen van de bekende Mar ten Toonder Studio's. U zult aardige decors bemerken, bekend uit de ver halen van Tom Poes en Ollie B. Bommel. Dit sprookje wordt 's avonds op prachtige wijze verlicht, er zal een fontein worden gemaakt en in het centrum van het park zal de enige reizende beiaardier ter wereld staan opgesteld. Hierop worden carillon- concerten gegeven en het publiek kan van nabij aanschouwen, hoe nu eigenlijk zo'n klokkespel werkt en hoe de beiaardier zijn instrument bespeelt. Het geheel wordt nog aantrekkelij ker door de medewerking van de O.K.K.-balletgroep, die onder leiding van de heer Boonstra een ballet zal opvoeren en'ongetwijfeld zal het Mer wesprookje op de Hanito duizenden bezoekers weten te boeien. Om in de sprookjesfeer te blijven, staat er op één van de dagen tijdens de Hanijto-week een sprookjes-prij zenregen op het programma. DE WERKGELEGENHEID1 IN MAART. Gedurende de maand Mjaart daalde het aantal bij de Gew. Arbeidsbu- reau's als werkloos ingeschreven mannen van 101.767 tot 86.982, t.w. 52.969 geheel werklozen J vorige miaanKi 60.256), 31.647 DiUW-arbei ders (33.429) en 2366 wachtgelders (2082). Deze dalingi staat in verband met het seizoen. In de landbouw en de veenderijen was de dalinjg geringer dan in het overeenkomstige seizoen van het vorige jaar, hetgeen verhand houdt met de gewijzigde teeltplannen, mechanisatie en verminderde vraag naar turf. kerziekte lijdende was, overlieden. De toestand van het andere glezin is re delijk. ONDER ZAND BEDOLVEN EN GEDOOD'. Dinsdag'middag waren twee kinde ren van naar schatting 10 en 13 jaar aan het spelen op de bergen 'bij Set ters onder Dorst, gemeente Oos ter- hout. Op een gegeven moment schijnt zich een ziandverschuivingl te hebben voorgedaan en zijn de kinderen on der het zand bedolven en gedood. Djg lijkjes zijn geborgen. VOEDSELVERGIFTIGING TE VEENEINDAAL. Te Veenendaal is in het gezin van Dijk voedselvergiftiging geconstateerd, die van ernstige aard blijkt te rij|n. Men veronderstelt, dat 'die oiorzaak gezocht moet worden in het gebruik van hoofdkaas en van een worstje, afkomstig van een huisslachting te Achterveld. Ook hier zjjin twee geval len van een dergelijke vergiftiging Igjeconstateerd, evenwel van klaarblij kelijk minder ernstige aard. Dinsdag morgen is de vrouw uit het gezin van Dijk, oud 60 jaar, die ook aan sui- Aati de lezers van ons Land b\ouwhoekje Zoals U de vorige maal hebt kun nen lezen heb ik de taak overgeno men van mijn voorganger, de heer W. Bronkhorst, om het landbouw hoekje te verzorgen. Van tijd tot tijd hoop ik hierin korte artikeltjes te geven die belangrijk zijn voor on ze boerenbevolking. B. v. HOVEN, Andel. LUCERNE. Op de diepontwaterde kalkrijke klei-, zavel- en lössgronden kan de luoerne zeer goede opbrengsten ge ven. Speciaal het eiwitgehalte is zeer hoog; doordat de zetmeelwaarde niet erg hoog is, is Jucerne een gewas met een zeer nauwe voedingsverhou ding. Verder Staat dit gewas bekend om zijn hoog kalkgehalte; doordat het P-gehalte laag is zal men hieraan bij de voeding alle aandacht moeten besteden (bijv. door mineralen). Lucerne moet in April worden ge zaaid, bet beste onder een niet te zware dekvrucht. In het eerste jaar zal men het zeker nog éénmaal kun nen maaien (weiden verdraagt lucer ne zeer slecht), in de volgende jaren 34 maal. Langer dan 3 jaar laat men de lucerne veelal niet liggen, dit met het oog op de vruchtwisseling en het onkruid. 'Wat het laatste be treft: een perceel met veel kweek en duist neme men niet voor lucerne. In de practijk wordt de luoerne ge hooid of kunstmatig gedroogd. Ge zien de resultaten zouden wij voor eigen gebruik kunstmatig drogen niet willen aanbevelen, met ruiteren krijgt men dan ook zeer goede resultaten bij veel lagere kosten. Voor handels doeleinden is men veelal op drogen aangewezen. Het stadium waarin lu cerne wordt gemaaid en de werk zaamheden bij het oogsten (in ver band met het weer) zijn van grote invloed op de gehalten aan v.r.e. en Z.W. Men dient alles in het werk te stellen de bladafval tot het uiterste te beperken, want de bladeren zijn zeer eiwitrijk. B. v. H., Andel. EXAMEN BOEKHOUDEN EN BEDRIJFSLEER. Zij, die aan de examens, welke op. 27 en 28 April a.s. in boekhoude* en bedrijfsleer worden gehouden, wensen deel te nemen, kunnen ziek hiertoe t.m. 15 April a.s. aanmelden bij bet Bureau der Examens, Belgi- scheplein 6 te Scheveningen. Aldaar kunnen op aanvraag, aanmeldingsfor mulieren worden verkregen. MOEILIJKHEDEN? Abormés kunnen gratis vragen stellen. Wendt u tot de redactie van ons blad en het antwoord verschijnt t.z.t. A. v. W. Ik héb enkele kjerjein in dienst een werkman, in gemot van Ouderdomspensioen Noodwet Drees. Moet ik van zjjin loioin loon belasting: inhouden en vereveniimigis- heffing! betalen? 2. Mioet ik ook 'het; loioin invullen op de loonlijst van ide Raad' van Arbeid. 3. Mjoet ik ook coupons afgeven vioor een zieken fondspremie. Antwoord: 1. Ja. 2. Ja. 3. Ja. „Moeder" Ik wil mijn huisraad vermaken aan diegene van mijn kin deren, die het lamigst bij' mij! heeifti Igewoomd. Hoe moeit ik dat doen? Antwoord: Beschikkingen na dode kunt u alleen maken bijl testament. Dit moet verleden worden door een notaris. Diens kosten kunnen wij moeilijk bepalen. N. N. Ik heb naast een eigenhuis een stuk land, dat jaarlijks ongeveer Langend ij k 37 - Gorkum f iooo opbrengt. Zijn wij hiervoor inkomstenbelasting verschuldigd Antwoord: In beginsel bent u be lastbaar uit inkomsten uit vermo gen. Echter voor man en vrouw is een inkomen tot f 1080 vrijgesteld. Indien u boven het door u genoemde bedrag geen andere inkomsten hebt, merkt u niets van uw belastingplicht. O. v. R. Wij hebben in de oor log een Duitse militaire onderduiker gehad. Wij hebben na die tijd nooit meer iets van hem vernomen. Hij kwam uit de buurt van Essen. Wij zouden zijn adres in Duitsland zo graag te weten komen. Antwoord: waarschijnlijk doet u het beste u met alle mogelijke ge gevens te wenden tot het hoofdbu reau van het Rode Kruis te Den Haag. Misschien kan men daar iets voor u te weten komen. A. H. Men zei mij, dat ik voor 1 Maart 1946 mijn schade door oor logsgeweld niet had opgegeven en mij werd uitbetaling van deze schade geweigerd. Ik kan nu een bezwaar schrift indienen bij de minister van Financiën. Kunt u mij het adres op geven Antwoord: Het adres is: Ministerie van Financiën, Kneuterdijk 22, Den Haag. Uw -brief beginnen met Ex cellentie. mm'&Mmsab- kuijpers. Biedt zich aan: Alles contant. Bezichtiging op de dag der verkoping van 10 tot 12 uur vm. Gevraagd: een bekwaam en halfwas Gevraagd een bekwaam ALMKERK Wie wil hier helpen?? Vrouwelijk en Man lijk Personeel voor bediening en buffet, Nog ontvangen Pootaardeppelhandel C. J. VERDOORN TE HUUR: UITKNIPPEN I Wardt 1 maal geplaatst. Elke Maandag van 9 tot 12 uur bif Elke Dinsdag van 7 tot 9 uur bij Gebr. van Wijgerden te Andalvan 10 tot 1 uur bij W. Schaap te Rijswijk vandaar naar C. van Vugt te Ouden dijk. Woensdag an Zaterdag thuis. DAMIAAN heeft reeds verschillende goedgekeurde zonen, welke in het Keurstamboek zijn opgenomen. DAMIAAN wordt beschreven in „Ons Trekpaard" als een Vaderpaard mat goede fokwaarde. De percelen, die ik gezaaid heb, zijn tol volle tevredenheid van den opdrachtgever. W. Schaap te Rijswijk, uitgevoerd, waar ook alle inlichtingen over slepen en kunstmest zaaien Ie bekomen zijn. D. NOORLOOS WAGGA WAGGA ONDER WATER. Hevige overstromingen brachten N. Z. Walas in Australië in gevaar, toen door aanhoudende regen de Nurraubidgesrivier buiten haar oevers trad. Het stadsbeeld van Wagga Wagga onder water vanuit de lucht gezien. B R I L L E N S P E C I A L I 5 T Langs deze weg wil ik namens mijn Moeder, Broer en Zusters en Familie, allen hartelijk dank zeggen, in 't bij zonder de Buurtbewoners en H.H. Geestelijken, Kalh. Thuisfront, de Fan fare voor haar Serenade, Vrienden en Kennissen, voor de vele blijken van belangstelling, bloemen en cadeaux, bij mijn terugkeer uit Indonesië. ®ÏWSSiM=™Sold. te kl. Heusden, Zuidersingel ;Z 28 Langs deze weg beluigen wij onze oprechte dank aan Familie, Vrien den en Kennissen, voor de grote be langstelling, ondervonden bij de her denking van ons 30-jarig Huwelijks feest, VAN RIJSWIJK. E. VAN RIJSWIJK-ROCHAT. Andel, April 1950. A 55 voor 4 dagen per week, in de omgeving van Heusden of Genderen, Br. onder no. 55 a. h. Bur. v. d. Blad. zal op DONDERDAG 20 APRIL a.s., 2 uur n.m., voor de Wed. F. S. M. Schreuder aan de Hoogstraat O nr. 112 te Heusden, houden vanledikanten, slaapkamer, matras sen, veren bedden, vloerbedekking, glaskast, tafels, buffet, schrijfbureau, haard, brandkast, spiegels, schilderijen, wasmachine, wastafels, glas- en aarde werk, enz. enz. J. VAN TILBORG - A 87. Dussen. H. Bouman, Polsestr. C 158, Aalburg. Van 18—25 April kunnen leerlingen aangegeven worden voor de eerste klas. Het aangeven kan geschieden mondeling of schriftelijk bij De Directrice Mej. E. ZIJLSTRA, Almkerk, HET BOUWKUNDIG BUREAU, architect B. van der Zijpp, zal a.s. Vrijdag 28 April 1950, des voormiddags te 11 uur, in het café Leemans te Hank (N.-Br.), voor de heer G. van der Pluijm, Peerenboom 8aa, trachten aan te besteden: Bestek en tekening zijn vanaf heden verkrijgbaar aan het kantoor van on dergetekende, tegen betaling van f 7,50 per stuk (per post f 7,80), restitutie f5,—, binnen 2 dagen na besteding, bij ongeschonden inlevering. De architect, B. VAN DER ZIJPP, Gorinchem, Molenstraat 51, In een Zuivelhandel wordt tegen 1 Mei gevraagd, een bekwame en tevens genegen andere werk zaamheden mede te verrichten. Brieven te richten aan het Bureau van dit blad onder no. 50. In verband met ziekte van mijn vrouw en, daar zij enige tijd rust zal moeten houden, zoek ik voor direct een bekwame die geheel zelfstandig kan werken Brieven of persoonlijk bezoek aan: G. VERHOEVEN - Schilder A 103 ANDEL Het Dagelijks Bestuur van het Water schap „De Zuid-Hollandse Polder" onder Dussen, deelt mede in genoemd Waterschap, vanaf 6 April 1950 tot en met 6 Mei 1950 voor een ieder ten kantore van de Secre taris-Penningmeester van het Water schap te Dussen, B 218, ter inzage is nedergelegd. Eventuele bezwaren daartegen worden ingewacht op de daarvoor te houden zitting op Zaterdag 6 Mei 1950, ten kantore van de Secretaris-Penning meester, des namiddags van één tot drie uur. Het Dagelijks Bestuur van voornoemd Waterschap De Dijkgraaf, A. Z. SNOEK, Dussen-Hank C 314a. De Secretaris-Penningmeester, L. J, VAN MOERGESTEL, Dussen B 218. met Hemelvaartsdag en Pinkster maandag. AanmeldenHotel „Het Wapen van Amsterdam" Telef. 23, Heusden. Namens Directie N. V. „Noord- Braband" te Waalwijk, zal onderge tekende in het Zolang de voorraad strekt, zijn be stek en tekening a f 12.50 per stel, franco per post f 12,75, verkrijgbaar bij Architect N. i. DE BONT Qzn. te Vught, restitutie aan inschrijvers f 10.— De aanbesteding vindt plaats op Vrij dag 21 April a.s., in Hotel „De Twee Kolommen" te Waalwijk, 's middags 4 uur. De Architect, N. J. DE BONTH Gzn. Marktveld No. 20, Vught Tel. 7962. klein partijtje Kerkstraat 128 - Tel. 6 - Genderen Smederij STRUIK, Tel, 32, Genderen. de voor 4 jaren goedgekeurde meer malen hoogbekroonde Keur Stamboek en Premiehengst Jac. Heijmans te B.-Broekvan 2 t«t 4 uur bij Jac. Heijmans A 75 te Dussenvan 6 tot 7 uur bij C, ML Donken te Drongelen. Aanbevelend, Wijk en Aalburg Telefoon 46 De ondergetekende verklaart hier mede. dat het verbrande perceel wei land, lussen Andel en Giessen, niet door mij mei kunstmest is gezaaid. Loonbedrijf Veerweg E 22 - Drongelen Tel. 15, Eethen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2