voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard WïïWMM Raadsvergadering HEUSDEN No. 6763 Donderdag 20 April 1950 Nieuwe bon voor koffie. Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN AALBURG GENDEKEN CAPELLE KERKWIJK. LAND VAN ALTENA NEDERHEMERT VEEN WIJK WOUDRICHEM WERKENDAM gehouden op Dinsdag 18 April 1950, des nam. 7.30 uur B. en W. zijn van oordeel dat, waar aan de woningen in de Herptsestraat nog geen goten zijn aangebracht, dit verzoek niet kan worden ingewil ligd en bovendien met het oog op de hogie kosten die de architect .begroot op f 1200. NIEUWSBLIK Und van altena Uit gave Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek, 61525 Algemeen Redacteur t J. H, ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no.'lO ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur De grossier L. v. Hooff al hier heeft in aanbouw een maga zijn met garage, bij zijn woonhuis in de Putter straat. Dinsdagmorgen is door zijn zoontje Theo, de eerste steen gelegd. Aanwezig waren ver schillende familieleden en belangstel lenden, alsmede de architect Hub. Baaijens, de aannemers J. v. Oos terhout uit H'aarsteeg en M. Boeren alhier, met hun personeel. De bouw van dit magazijn is weer een stap in de goede richting, daar een oude schuur is verdwenen en een modern pand hiervoor in de plaats, komt. We wensen de heer v. Hooff ge luk met deze bouw. Woensdag keerde, na een ver blijf van enkele jaren in W.-Indone sië, in onze gemeente terug, de mi litair F. Kuys. De buurtgenoten hadden voor een feestelijke ontvangst gezorgd en boden geschenken aan. Des avonds bracht de Heusdense Fan fare een serenade, waarbij1 de voor zitter, de heer Bax, hem in een har telijke toespraak verwelkomde. Vele stadgenoten kwamen hun ge lukwensen aanbieden. Men verzoekt ons te melden: Dip Nutsbibliothee'k sluit a.s. Za terdag. Willen alle lezers er nu voor zorgen, dat de in omloop zijnde boe ken dan tussen drie i,en vier uur wor den teruggebracht Maandagavond werd onder voorzitterschap van de heer S, Van Eeuwijk, in haar verenigingslokaal „de Gouden Leeu w de j aarver ga ring gehouden der Heusdense Hen- gielsjjortvereniging. De opkomst der leden was zeer g.oed te noemen. De voorzitter heette allen hartelijk; welkom, in het bijzonder de nieuwe leden, waarna de 'secretaris, de heer v. d. Donk, de notulen en het jaar verslag las, dat werd goedgekeurd. De pennimjgimeester, de heer G. van Hiemert, bracht verslag! uit over zijn beheer, er bleek een batig saldo te zijin. Tot leden der 'klascom'missie wer den benoemd de heren Brouwers en, v. d. Velde. Tot afjgievaardigden voor de a.s. jaarver gjaderimg van de A.O.B., op 7 Mei a.s., werden aangewezen de he ren J. Brouwers en J. v. d. Donk, die te Groningen de belangen der vereniging zullen behartigen. Na de bestuursverkiezing volgde de mededelinig, dat vanaf Bern tot Kei- zersveer het looprecht is verkregen, wat door de leden met vreugde werd begroet. 1 Tot bode der vereniging werd ge kozen, de heer G. Kolff. 1 Tier waardige viering van het ;2 5'- jarig bestaan op 16 Aug. 1952, werd na enige bespreking besloten, een jubileum-centenactie op touw te zet ten en een com'missie daarvoor te benoemen!, die zal bestaan uit de heren A. Brouwers, J. Andriessen en A. Verhoeven, welke deze plannen verder zullen uitwerken met het be stuur, om op 1 Juni ta.s. met deze. actie te kunnen beginnen. De me dewerking van alle leden is nodig, 'om deze actie te doen slagen. 'Na de rondvraag, sloot de .voor zitter, onder dank voor het (aange name en geanimeerde verloop, deze jaarvergadering. J.l. Zoindag nam het schut tersgilde „St. Blasius" deel aan het eerste Bomdsconciours van de Lanigi- straatse Schuttershond, dat te Eie- soijien plaats vond. „S,t. Blasius" be haalde ëein tweedie prijs, zijnde een beker, terwijl in de bekerwedstrijd met het getal 20 het hoogst aantal punten werd behaald. Hulde aan onze kranige schutters. Dis. J. R. Cuperus te Doorn spijk heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. kerk alhier bedankt. Dezer dagen keerde uit de tropen terug in ons dorp., onze dorps genoot, Ant. v. d. 'Moioren. Die posfduivenverenigiing „De Luchtvaart" hield Zondag «en wed vlucht vanaf Duffel met de voligende uitslag: St. van Peer 1, 5, 27; J. van Raamsdonk 2, 15, 32, 45, 51, 57; J. van Doornik 3, 17, 31, 39, 44, 46, 59P. Nieuwenhuizen 4, 35> 26, 56; M. de Jong 6, Bi. Pols 7, 8, 9, 16, 22, 24, 42, 58; H. Vos 10, 12, 21, 47, 493 H. 'Ver- duijin 11, 54; Adr. Klootwijk 13,, 40," 43, 503 J- de Meter 14, 53, Adr. Spierings 18, 23, 34; J. .Nieuwenhuizen 19, 41 M. Spie rings 20; J. van Drongeleh 25, 28', 48, 55; W. Versteeg 29; C. Snels 37; G. Treffers 30, 36; J. van Ooster hout 33, 52 en W. (Ha'verhals 38. Die zoon van de familie Schoenmakers aan de Binnenhaven, welke voor enige weken nog op de lijst van zeer ernstige patiënten was geplaatst, is dezer dagen na een ver blijf van ruim drie jaar in Indonesië, scheep gegaan ter repatriëring naar het vaderland. In het café Cové-vah der Haart aan de Nieuwe vaart, wordt Zaterdag avond o m half acht eten ve rgalde - ring gehouden met het doel te gera ken tot wederoprichting vain de bil jartvereniging „De Witte Brug". Met het troepentransportschip hoopt op 24 April in het vaderland te ariverein, onze do>rps'genoot sold. J. M. A. Vos. Door de R.L.V. wordt ons het volgende medegedeeld: Door de steeds stijgende onkosten in het landbouwbedrijf, en wel 'v.n.l. tengevolge van de nog altijd door werkende gevolgen det devaluatie en mede daardoor van stijging der lo nen en tevens verhoogde sociale las ten, wordt nog altijd getracht door verdere mechanisatie de onkosten te drukken. Daarom wordt de aandacht van be langhebbenden gevestigd op de in een advertentie aangekondigde de monstratie met mestverspreiders. De vereniging van Bedrijfsvoorlich ting „Het Land v. Altena" tracht dan ook op deze wijze het belang der leden te bevorderen door het houden van diverse demonstraties. Ook wil ik hier vooral wijzen pp het feit, dat in diverse, streken van ons land reeds een veelvuldig ge bruik gemaakt wordt van deze mest- verspreiders, daar deze ook zeer goed bruikbaar gemaakt kunnen wor den om schuimaarde zeer goed ver deeld over het land te brengen. Voor gezamelijk gebruik of even tueel verhuur door loonwerkers woardt ook in diverse streken met succes hiervan gebruik gemaakt. Daar door de sterk verhoogde prij zen van geïmporteerde merken deze nogal hoog komen te liggen zijn door enkele binnenlandse wagenbouwers thans wagens gebouwd welke na de- montering van het spreidmechanisme dan direct als normale landbouwwa- gén bruikbaar zijn. Van dit soort zal ook een tweetal aanwezig zijn, n.l. één voor paarden- en één voor motortractie. Wanneer verdere ge gevens over gezamenlijk gebruik enz. verlangd worden, is de R.L.V. gaar ne bereid deze te verstrekken. De assistent voor Landbouwwerk tuigen is H. Groeneveld te Nieuwen- dijk. Tien bate van de t.b.c.-bestrij ding wordt van 2429 'April a.s. weer de bekende jaarlijkse 'Emma- bloem-collecte (gehouden. Geeft met gtulle hand 'en helpt me de deze ernstigle ziekte 'te bestrijden. Tot ontvanger van de dorps- polder van Nederhemert benoorden de Maas is benoemd, W. v. d. Kol'k alhier. Voor het Restauratiefonds der Ned. H|erv. kerk op 'het Eiland, kwam gedurende de maand Maart binnen aan bijzondere giften van: 'J. Baron van Nagell fio Diouarière van Kretschmar f25.Joh. v.d- Kolk f25.Ds. Schokking f 10.— Dr. W. van Essen, Utrecht f2.50. In to taal dus f72.50. Die huiscollecte bedroeg f 16.70, terwijl de klerkcollecte heeft opge bracht f 11.71, zodat in totaal f 100.91 het fonds versterkte. Voor de Gere. Gemeente'hoopt Dinsdag 25 April, des 'nam. 2.30 en 7 uur, voor te gaan, Ds. v.d. Berg van Utrecht. Woensdag 12 April j.l. bracht de biljartver. „Die zeven kolommen" uit Tilburg, een bezoek aan de ver. „Maaszicht' 'alhier bijl café Duister- winkel. Tilburg behaalde 414, p. .en Wijk 358 punten, zodat Tilburg won met 56 punten verschil. De hooigiste serie werd behaald door die heer J. Klis uit Til'burgi. „GOUD LIGT OP STRAAT" In de hoofdstraat van het dorpje Wedderburn 150 mijl ten noorden van Melbourne (Australië), werd een goudklomp, ter waarde van 800 pond, gevonden in een uitholling van de weg (zie rechts op de foto), Deze gebeurtenis was snel in de gehele omgeving bekend en ieder ging kuilen graven om goud te zoeken. Tot nu toe echter zonder succes. Overzicht van de open gegraven straat. Het Bedrijfschap voor Granen, Za den en Peulvruchten te 's Gravenhage heeft 'bon 444 Algemeen aangewezen voor het 'kopen van 125 gram koffie. Dieze bon kan met 'iniglang ,van Vrij dag 21 April 1950 worden gebruikt en blijft geldig voor het jkio'pen van koffie bij de detaillist tot en met 6 Mei 1950. Het rantsoen moet wederom die nen voor zes weken, zodat (de eerst volgende bonaanwijzing op 1 Juni 1950 zal plaats hebben. De fa. L. D1. van Essen en Zin. te Rotterdam, was miet f3.500 laagste inschrijver voidtr het verven der mil. gebouwen en werken alhier. Voor het diploma mlot or rij tu i g en rijwielhersteller slaagde aan de ambachtschool te Gbrklum, M- Lie- vaart, Biiesbosch alhier. De water sport vereniging „Het Biergsche veld" alhier, hield haar jaarvergadering ten huize van de heer G. iM. Mijnlieff. Besproken werden de plannen om te "komen tot verbete- ringl van de jachthaven, welkte mo menteel onbruikbaar is. Tevens werd besloten Kon. goedkeuring op de sta tuten aan te vragen en toe te treden als lid van de Kon. Verbonden Wa tersportverenigingen. Als bestuursle den werden gekozen G. M. Mijnlieff, voorzitter C. L. de Groot, secre taris C. Visser, penningmeesterA. J. Seton en G. v. d. Schuit, commis sarissen. Dezie week is door de Di.UAV. een aanvang gemaakt met het uitvoe ren van het dempingswerk van de Binnenhaven. Voorzitter: Edelachtb. Heer A. y. Delft. Aanwezig alle leden, behalve wet houder Buys met kennisgeving. De Voorzitter opent met het for muliergebed. Die notulen worden vastgesteld. Ingekomen stukken Rapport van het Verificatiebu reau over gedane kasopname bij Gem.-Ontv., Secretariekassen en Ad ministrateur van Woningbouw. Enige goedkeuringsbesluiten van! Ged. St. op vroeger genomen raads besluiten. Schrijven waarin de raad wordt geadviseerd liet raadsbesluit van 7 Februari tot grondverkoop op het Burchtplein in te trekken en met een nieuw besluit te wachten, tot de richtlijnen voor de oorlogsschade bekend zijn. Aldus wordt op voorstel van B. en W. besloten. Schrijven van de fa. de Haan en Oierlemans, betreffende huisvesting. B. en W. delen mede, dat van de 66 woningen dezer firma zoals zij schrijft, nog 5 woningen zijn be woond door personen die niet bij de firma werkzaam zijn, dat dit thans nog slechts met 4 het geval is, dat de 13 nog in aanbouw zijnde wonin gen allen bestemd zijn voor deze firma en het college derhalve van mening is, dat er voor de firma geen reden tot klachten bestaan. De heer Dekker meent dat er tus sen B. en W. en de fa. de Haan en Oerlemans nogal wrijvingen voorko men. $pr. heeft vernomen, dat een verhuiswagen voor een persoon die bij de firma zou komen werken, bn- verrichterzake moest terugkeren, ten gevolge van de houding van B. en W. omdat deze beweren, dat de firma op hun zetel zouden zijn gaan zitten. Spr. weet niet of de houding een gevolg is van de dagvaarding, die de Voorzitter heeft gekregen, om voor de Kantonrechter te verschij nen, omdat geweigerd is, een per soon uit Raamsdonksveer, die bij de fa. de Haan en Oerlemans zou gaan werken, woonruimte te verstrekken. Spr. hoopt dat B. en W. inde toekomst in deze een andere houding zullen aannemen. De heer Verschuur kan in deze B. en W. niet afvallen, er bestaan nu eenmaal voorschriften, waaraan zich ook de firma de Haan en Oerle mans heeft te houden. Wat deze fa. schrijft is niet zoals het behoort. Spr. kan niet zeggen dat alle schuld op B. en W. rust. De heer v. Herpt zegt geluiden te horen, waarvan hij niets heeft ver nomen. Hij kan daarover dus niets zeggen. Alleen zou hij gaarne verne men waar de nieuwe woonkern zal komen waarover in de stukken wordt gesproken. De Voorzitter zegt dat niet in de bedoeling ligt een en ander in een openbare vergadering te bespreken. Vrijdag is van de firma het schrijven binnengekomen, dat hij de stukken ter inzage lag en waarin werd me degedeeld dat de firma iemand had aangenomen uit Raamsdonksveer en die was bericht dat hij kon verhuizen. De kwestie ligt, zoals de heer Verschuur heeft gezegd bij de voor schriften. Met de hand op 'het hart kan spr. verklaren dat B. en W. de firma de Haan en Oerlemans altijd ter .wille zijn geweest. De heer "Dekker merkt op dat de firma inderdaad toegeeft dat het al tijd vlot gegaan is, in dat vertrouwen had zij genoemde persoon ook be richt, dat hij kon overkomen, in de mening dat voor de toegewezen wo ning ook thans weer fiat door B. en W. zou worden gegeven. Nu moet de firma dubbele kosten maken. Wat de heer Verschuur zegt, is welwaar, doch spr. blijft van opinie, dat men deze kwestie had kunnen voorkomen. Waarom werd in een zelfde geval ©en onderwijzer wel toegelaten en nu niet. De Voorzitter zegt dat in overleg met B. en W. veel kan, doch men. moet niet buiten het college om han delen. Verder is nog ingekomen 'n schrij ven van de bewoners der 13 wonin gen aan het Oudheusdense eind, waarin wordt verzocht achter hun woningen muurtjes te doen aanbren gen ter afscheiding der woningen. De heer v. Herpt kan wel met het voorstel van B. en W. accoord gaan, doch zou wel gaarne zien, dat zodra daartoe de gelegenheid bestaat, dan het verzoek wordt ingewilligd. De heer Dekker acht zowel de kosten voor de goten als die voor de muurtjes verantwoord en zou beiden willen doen aanbrengen. De Voorzitter antwoordt, dat zulks niet gaat, omdat hiervoor de toe stemming van het Departement ver eist is. De heer Dekker wijst op Den Bosch, wat daar allemaal gebeurt. De Voorzitter zegt dat hij daar niets mee te maken heeft, men is nu eenmaal aan voorschriften ge bonden. Met algemene stemmen wordt hier op afwijzend op het verzoek beschikt. Op voorstel vain Bi. en W. wordt besloten tot wijziging der legesver ordening' in verband met een circu laire van de Minister van Binnenl. zaken, om de verschuldigde l^ges voor een bewijs van Nederlander schap te bepalen op f2.50. Voor de verleniging van een pas poort was tot beden slechts een be drag van f 1 verschuldigd, dit wordt eveneens verhoogd tot f2.50. Voorstel van B. en W. tot wijziging van bet raadsbesluit van 881940 betreffende de uitgifte van een per ceel grond in erfpacht aan de N.V. Melkproductenfabriek de Bommeler waard en tot het doen uitgeven van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1