Tuinzitjes Vulpenhouders Ruitersfeesten en Ronde van Heusden. Woning MERK-ARTIKELEN Land- en Tuinbouw Wachters Coiip. Boerenleenbank Gevonden en verleren voorwerpen Adverteren doet verkopen BIJ DE BALANS GENDEREN geopend een Ruitersfeest organiseren, zowel voor Dressuur- alsook voor Springruiters. Ronde van Heusden. te Heusden of omgeving WIJ M. G. BLANKERS, Terugkerende militairen Ons Feuilleton 03CX:^C3C=XZX=XZ)C=XZX:8 BARTEL BAAIJENS ALIDA BAAIJENS- v. d. Beek, ELKE VRIJDAG BRUTALE ROOFOVERVAL IN DEN HAAG. Vijf gemaskerde mannen zijn in de nacht van Donderdag op Vrijdag de Haagse Jockeyclub aan de Laan van Mee r dervoor t binnenge t rokken Gewapend met een Tommygun, drie revolvers en een lang mes zijn de onbekenden de luxueuze zalen in gegaan en hebben zich meester ge maakt van naar schatting 4000 rgul- den. Juwelen werden niet meegeno men. Onder de bezoekers van de club, die roulette speelden, heerste geweldige verwarring. Een dame viel flauw. Zowel de kas als de §pelers> werden beroofd. Iedere aanwezige werd gefouilleerd. Na het doorsnij den van de telefoonleiding zijn de rovers, die de deuren achter zich op slot deden, met hun buit verdwe nen. OVEREENSTEMMING OVER TE RUGKEER VAN KONING LEOPOLD III. V De 'drie voornaamste Belgische par tijen de Christelijke Volkspartij, de Liberalen en d»e Socialisten zijn Donderdagavond in beginsel overeengekomen, dat Koning Leo pold op de troon zal terugkeren om daarna zijn koninklijke prerogatieven tijdelijk aan Kroonprins Boudewijn over te dragen. Naar Ass. Press, thans verneemt heeft Koning Leopold besloten om buiten België te blijven gedurende de tijd dat Prins Boudewijn de Ko ninklijke waardigheid bekleedt. Met de „Gen. C. C. Ballouw", wel ke op 8 April van T.-Priok is ver trokken en vermoedelijk 30 April te Amsterdam aankomt, zullen de vol gende militairen, uit onze omgeving repatriëren C. Klein, Wijk en Aalburg. Met de „Gen. R. L. Howze", van T.-Priok vertrokken 9 April en* ver moedelijke aankomst 1 Mei te Am sterdam W. Vos, Andel. C. Fasen, Almkerk. H. v. Eersel, 's-Gravenmoer. H. Bouman, Nieuwendijk. H. J. v. d. Steenhoven, Sleeuwijk. P.M. v. Heukelom, Sleeuwijk. H. M. Schoenmaker, Sprang-Capelle. G. P. v. d. Schans, Sprang-Capelle. J. v. d. Hoeven, Sprang-Capelle. W. A. v. d. Schans, Sprang-Capelle. C. J. v. d. Hoven, Sprang-Capelle. P. Nieuwenhuizen, Uitwijk. I. Duister, Waardhuizen. J. v. Drunen, Biesbosch, Werkend. B. Wijnja, Werkendam. J. Bouman, Wijk en Aalburg. J. Vos, Wijk en Aalburg. Met de „Nelly" vertrokken 7 April van T.-Priok en verm. aan komst 4 Mei te Rotterdam: M. de Vaan, Heusden. G. R. Oornen, Aalst. 41. „Heeft uw man duidelijk te ken nen gegeven dat hij van u verlangde dat u toeschietelijker zou zijn jegens leitjes?" „Ja, zo zeide hij het". „Had hij in de hand die u wiLde neerslaan de revolver of had hij die in zijn andere hand?" „In de hand die hij naar mij uit stak". „U moest dus wel denken dat hij op u wilde schieten?" „Ja. dat vreesde ik". ,;M|aar de revolver was niet gela den". „Dat wist ik niet. Ik dacht van wel". Een andere rechter vroeg haar „Heeft leitjes voor die avond wel eens een poging gedaan om met u in contact te komen?" „Ik had een jgriezel van die man en ontweek hem zoveel ik kon, maar als i'k hem ontmoette, stak hij altijd direct zijn hand uit om mij de hand te (geven en trachtte beleefd te zijn telgen me?" „Waaruit bestonden die beleefdhe den?" „Uit flauwe praatjes over een ja pon die mij zo goed stond of dat ik er als een jonlg meisje bleef uitzien G. v. d. Stelt, Almkerk. O. Verhoeven, Andel. W. A. v. Wordragen, Ammerzoden. A. F. Roeters, Ammerzoden. L. v. Dalen, Brakel. J. A. v. Mierlo, Dussen. L. de Rooij, Dussen. G. v. Pelt, Dussen (Hank). A. de Ronde, Dussen. J. Groeneveld, Nieuwendijk. J. Middelkoop, Sleeuwijk. Ch. F. Hoefnagel, Sprang-Capelle. G. P. Sterrenburg, Sprang-Capelle. A. de Klijn, Waspik. Th. J. Smits, Waspik. G. v. d. Heuvel, Werkendam. W. Havelaar, Woudrichem. en meer van, zulke laffe dingen". Die derde rechter vroeg haar, waar om nadat Uilenlburgh was neergeval len zij niet dadelijk een dokter had geroepen en daarop verhaalde zij naar waarheid, dat zijl op weg) was geweest naar een dokter en de politie, omdat er geen telefoon in huis was, maar dat onderweg de gedachte bij haar was opgekomen raad te gaan vra gen aan Roelants. „Ik! begirijjp niet waarover u raad nodig) had op dat ogenblik. Er was toch gleen andere raad te geven dan: roep direct een dokter, misschien leeft uw man nog". „Ja... zeker... dat is zo. Maar toein ik eenmaal de {gedachte had aan mïjin vriend uit vroeger jaren die mi/ 's middags alle hulp had! 'be loofd, ben ik zonder verder denken naar hem toegegaan". „En op heel die lanige tocht door de stad is het niet meer bij u opi- gekomen dat uw man daar lag en misschien hulp nodig had?" „Neen, want ik wist 'dat hij: dood was". „Hoe kon u dat weten? Een dok ter moet eerst inolg een onderzoek instellen voor hij bet zeiglgen kan". „Ik wist het. Ik had hem gezien en wist dat hiji een dode was". „Goed, dat wil ik aannemen dat u er van overtuigd was dat uw man dood was, maar oiok in dat geval kon uw vriend u toch geen andere raad geven dan naar de politie te gaan en een dokter te hoepen". „'Nu vind ik djat ook, maar toen dacht ik er alleen maat* aan, dat ik1 iemand moest hebben, die mij kon Met de „Dundalk Bay", vertr. 7 April en verm. aankomst6 Mei te Rotterdam N. L. Pols, Waspik. VERLORENEen sproeijgjeweer, op de dijk van Wijk naar Veen, door W. v. d. Miaaden, A 4, Wijk en Aalburg. VERLOREN: een .Dressoirloper, vanaf de Gantelsteeg, via de Zand- steeg (Kille). Terug te bezorgen bij de Wed. A. Vink, Gantelsteeg, Almkerk. bijstaan, dat ik niet langer alleen kon Zijn en niet alleen kon terugke ren naar mdjin huis". Uitvoerig' werd Jo nu onder vraagd over de handschoen en liet daarop voorkomende vet, maar zii bleef de zelfde antwoorden geven als in de instructie, namelijk niet te we ten hoe haar handschoen in de zak van Roelants was gekomen en op welke wijlze er vet van de revolver op was gekomen. Dan vollgjde het requisitoir. De ambtenaar van 'het openbare ministerie schetst© eerst bet huwe lijksleven van verdachte en deed uit komen dat zij1 die zelfde dag overleg met de verdachte Roelants had ge pleegd om van haar man ontslagen te worden. Hij! wilde niet zover gaan om te veronderstellen dat beide ver dachten toen het plan gemaakt had den U ilenlburigh te doden, maar er was voor hem oiolk geen enkele aan- wijlzinJgL, dat hietgeen verdachte had aangevoerd over het gesprek in de slaapkamer juist was. Uit htet schei kundig onderzoek is komen vast te staan dat de handschoen kennelijk gebruikt was om de revolver bij' «de dode neer te leggen, maar het is niet glebleken wie dat gedaan heeft de vrouwelijke of de mannelijke ver dachte. Spr. geloofde wel dat ver dachte de slag! had toegebracht al leen ter afwering en niet om te do den, maar dan bleef toch het feit dat ziii schuldig! stond aan zware mis handeling dein dood tengevolge ge had hebbende. Dat was een aan klacht waarvan zijl zich niet kon zui veren en een jgtereohte straf achtte Antwoord: Wis en waarachtig niet. Vader mocht bij dit onderhandse ge schrift wel zijn schoonzoon als exe cuteur aanwijzen, maar niet bepalen, dat moeder het vruchtgebruik van zijln nalatenschap zou "krijgen. Dat laatste mag alleen bij testament ge beuren. Natuurlijk kunnen de kin deren samen afspreken, dat moeder het vruchtgebruik van .de nalaten schap houdt, doch daartioie is die me dewerking; van allen nodig. Zoals de zaalk nu staat heeft ieder kind het recht zijln ver sterf portie op te eisen. Beschikking over 'de goederen der 'nalatenschap' kan slechts met de me dewerking! v an alle deelgerechtigden in de boedel geschieden. Uw zwa ger is zijin boekje dus wat te buiten glegaan. Roept u zonodig hulp van een advocaat in. C. S. Hleeft een rijwielhersteller het recht om een rijwiel, door hem geleverd en waarop maar een klein gedeelte betaald is, te houden, wan neer ze bedoeld rijwiel ter reparatie brenglen? Antwoord: Wij1 vermoeden dat u bedoelt, diat het rijlwiel op „afbeta ling!' 'verkocht is. Dan kan leveran cier inderdaad het rijlwiel terugvorde ren wanneer men "in gebreke blijft zijn termijnen te betalen. Het is na tuurlijk minder prettig, dat hij het zo 'doet, maar vVij vermoeden dat hij wel eens om betaling gemaand zal hebben STEL DE KOOLZAADOOGST VEILIG. Nu het koolzaad in bloei staat, zpl menigie boer zijn oog met welgeval len over de gele vlakte laten gaan en in zichzelf de hoop uitspreken, dat het gewas een rijke oogst zal ople veren. Hij is echter niet de ;enige, die profijt uit het bloeiende koolzaad denkt te trekken. Een leger van dui zenden en nog eens duizenden insec ten trekt van alle kanten pp de jgele velden af met het doel, zich aan de officier op zijin plaats. Alle ver zachtende omstandigheden in aan merking nemende, 'eiste hij zes maan den gevangenisstraf met aftrek van de reeds in voorarrest doorgebrachte tijd. Een half jaar, dacht Jo. Ik zal voor die tijd om is wel doold zijn en Karei kan dan trouwen met Yonca. Voor de tweede verdachte Roelants achfte de officier het ten laste ge legde niet wettig en overtuigend be wezen en voor hem vroeg hiji vriji- spraak. De verdedigler van Jo zeide zich niet nog eens te willen verdiepen in de ellende, die zijincliënte, als zeer jonge vrouw te lilden hiad gehad van haar man, omdat de rechtbank in die materie voldoende op die hoogte was. Zij was uitgegaan naar iemand die h|aar kon bijstaan om los te ko men van de man die haar zo diep ongelukkig had gemaakt en toen zij van haar vriendin, mevrouw Reinders, het adres had gekregen van Mr. Roe lants, die in haar gélukkige en vro lijke meisjestijd bij haar aan huis was gekomen, had zij! dit als ©en uit komst beschouwd en was dadelijk naar hem toegegaan en had hem gevraagd of hiji een weg kon vinden om h!aar te bevrijlden van de ellen deling;, die haar 'dag aan diag kwelde, vernederde en beledigde en met wïen zlij: onverbiddellijk armoede en schul den tegemoet ging. Roelants had haar zijln hulp toegezegd en geloofde eep weg te weten om haar te verlos sen. Zijn plan was zeer goed uitvoer baar. Hij wilde Uilen'burgh voorstel bloemknoppen, stuifmeel en zaden te gioed te doen. Het giaat er nju dus pril, wie de strijd zal winnen, de teler van het gewas, of de insecten. De boer, die deze „opvreters" hun gang laat gaan, heeft het pleit bij voorbaat verloren. Diegene echter, die een open pog heeft voor de mogelijkheden, dip die moderne inse ctenbestrijdin)gsimiddeleri hem bieden, zal ,geen risico hoeven te lopen. i Het is bekend, dat zowel de kool zaad glanske ver, als de snuitkever en de galmug zeer gevoelig zijln voior die H.C.H. („666") bevattende bestrij dingsmiddelen. Een bestiuiving ofbè- spuiting met b.v. het bekende .mid del Hexyclan, zodra vlak' voor pf in het begin va'rt de bloei de "eersfte gilansfcevers geconstateerd worden, voorkomt vreterij aan knoppen en bloemen. Hiermee is men er echter nog niet. Het insectenleger geeft zich niet zo (giauw gewonnen en laat nieuwe hulp troepen aanrukken. Van alle kante* komen de snuitkevers (grijze hau- wenkevers op het gewas af. Poor enige dagen na de eerste behandeling een tweede bestuiving' of bespuiting uit te voeren, worden odk deze ver nietigd. Ook tijdens de volle bloei gaat de aanvlucht van insecten door. Daal* echter ook de bijlen kansJopen door de HCH-middelen gedood te worden, wordt afgeraden gedurende die volle bloei bestrijdingsmaatregelen uit te voeren. Direct, na de bloei dient men ech ter te onderzoeken of er snuitkevers in het gewas bezig zijln hun vernieti gend werk voort te zetten. Zo ja, dan is bet absoluut noodzakelijk een flinke bestuiving uit te voeren. Het is in dit korte bestek niet mo gelijk een kostenberekening te geven, doch een eenvoudige becijfering toont overduidelijk aan, dat de kosten vati een enige malen herhaalde bestrij ding in het niet vallen vergeleken bij de enorme schade, die de insecten - als men deze hun g|ang laat gaan aanrichten. len te scheiden op grond van kwaad willige verlating, zodat er geen ge vaar bestond, dat hem een alimen tatie zou worden opgelegd en kos ten van het scbeidingsprooes zou hij zeer laag stellen en de familie ver zoeken die te dragen. Diezelfde dag kwam de catastrophe. Die officier heeft gezegd geen aanwijzing te heb ben ,dat het relaas van verdachte juist is. Bedoelt hij' daarmede dat er gleen getuigen zijln die kunnen beves- tiglen dat inderdaad Uilenbürgh die gemene voorstellen aan zijn vrouw beeft gjeidaan? Maar er is een getuige, dat is de verslagene zelf. Zo als wij hem hebben leren kennen, dat is nog maar een klein deel van die werkel ijkheid, weten wij dat hij' zeker de man was om tot zo'n laagheid te komen en ik geloof niet, dat de rechtbank informatie behoeft over de vriend van dat individu, de getuige leitjes, om „te weten dat ook deze tot een dergelijk plan is kunnen komen. Maar wat bedoelt ,de offi cier eigenlijk miet die zin? Hij jklaw toch niet willen zegjgiem, dat die ver dachte djat alles heeft verzonnen, dat er niets 'gebeurd zou zijin op haar slaapkamer van hetgeen üj! verklaard heeft en dat ziji in koele bloeide en met voorbedachte rade zonder enige uittarting van de zjijlde van de ver slagene, hem heeft neiergeslageii- Neen, dat kan de amibtemaar van hlet openbare ministerie nipt bedoelen, want hij weet dat wie deze verdachte ziet en wie hiaar ,gehoorld heeft, dai zo'n aanklacht niet veel minider dan zinloos zou zijn. (Wordt vervolgd). uit Indonesië. door W. Kerremans F. M. Een g|estolen fiets'werd na inibeslaglname weer aan de bena deeld© teruggegeven. Een fiets werd op de rechtbank afgegeven, doch de bestolene moest aan de veldwachter van haar woonplaats een bepaald be drag betalen. Hoe zit dat? AntwoordU schrijft niet waarvoor dit bedrag aan de veldwachter be taald moest worden, evenmin of daar voor een kwitantie werd afgegeven. Hierop moet dan in ieder gteval ver meld staan tot kwijting van welke schuld de betaling diende,. Heeft u geen kwitantie ontvangen wat en'iglszins vreemd zou zijn dan vraagt u alsnog deze aah de veld wachter op. Informeert u vender op het' parket van de rechtbank hoe deze vork' verder in de steel zit. Pie£ Een huurder van een auto veroorzaakt een aanrijding... Wie is aansprakelijk voor de schadede huurder of de eigenaar? AntwoordDie eigenaar is aanspra kelijk, met mogelijkheid van verhaal op de huurder. H. S. Welk© nationaliteit ver krijgt een vrouw, onverschillig wel ke nationaliteit zë zelf heeft, bii hu welijk b.v. met een Neder lander, Belg of Fransman? AntwoordIn de meeste landen is het zo, dat de vrouw door haar hu welijk de nationaliteit van haarman krijgt. Zij kan echter om behoud van haar eigen nationaliteit vragen. J. v. d. B'. Mijn schoonvader is in het begin van dit jaar overleden. Achteraf bleek, dat hij 14 dagen voor Zijin dood een machtiging had geschréven, waarin hij! de regeling van zijn nalatenschap opdroeg aan zijn schoonzoon. Deze heeft thans de inboedel laten verkopen en het huis verhuurd en ons nergens geraad pleegd. Mag dat zo maar? Zo de Here wil en zij leven, hopen op 3 Mei a.s. onze ge liefde Ouders, en hunne 50-Jarige Echtvereniging te herdenken. Dat zij nog vele jaren gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kinderen en Klein kinderen. Hilversum, 24 April 1950 Ericastraat I. Receptie Zondag 30 April a.s van 2.30 tot 4.30 uur. IXDOOQCXXXXXÉ Rechtstreeks van de fabriek, 4 stoalen on tafel voor halve winkelprijs. Geverfd f 52.50, ongeverfd f 32.50. Te zien bij TJERK JONKER, BURCHTSTRAAT HEUSDEN De overweldigend hartelijke ontvangst bij mijn terugkeer uit Indonesië onder vonden, is voor mij onvergetelijk ge worden, Daarom wil ik mede namens mijn Ouders, Broers en Zus ters langs deze weg, allen zaer hartelijk dank zeggen voor hun be langstelling en de prachtige cadeaux, die ik mocht ontvangen. In 't bijzonder Burgemeester Van der Schans, het Niwin-comité, de J. V., de Buurtbewoners, de Muziekvereni ging en alle andere die mij zo spont aan welkom hebben geheten. Huzaar A. J. v. d. MOOREN. Genderen, April 1950. Vanaf 1 Mei 1950 is het kantoor van 2 tot 5 uur en van 6 tot 8 uur De schoolspaarbank alléén van van 2 tot 5 uur. De Kassier, M. G. A. BROUWERS. Langs deze weg zeggen wij Familie leden, Vrienden en Kennissen hartelijk dank voor de betoonde belangstelling bij de herdenking van ons 1272-jarig huwelijk, E. DE GRAAFF H. A. DE GRAAFF- KLEINLOOG. Wijk, April 1950. RUIME SORTERING Voorradig in de Boekhandel FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN De Oranjevereniging van Heusden zal op ZATERDAG 29 APRIL a.s. Voor het dressuurnummer is echter reeds alles volgeboekt. Aan het Springconcours kunnen nog meerdere ruiters deelnemen en dienen zich hiervoor op te geven aan de Secretaris der Oranjevereniging, de heer VAN LAARHOVEN, Boter markt, Tel. 51 te Heusden, vóór 27 April a.s. Alleen worden ruiters toegelaten, die hun Springbrevet behaald hebben. Aanvang dar Ruitarafaastan das na middags 4 uur op hat Burchtplein ta Heusden. Des avonds van 7—8 uur Inleggeld: voor leden f 1.— per lid voor niet-leden f 1.50 p. p. Aanmelding vóór of op 28 April a.s. bij J. VAN LAARHOVEN. De Ronde te maken met gewoon rijwiel zonder versnelling. HET BESTUUR. Voor ongeveer één jaar MODERNE WONING GEVRAAGD door jong gezi* met één kindook genegen tot samen wonen. Brieven, met volledige inlichtingen, onder No. 60 aan het Bureau van dit Blad, leveren uitsluitend EERSTE KLAS Rijwielhandel Tel. 51 Wijk en Aalburg

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2