Voor de Vrouw PRACTISCHE HUISKLEDING gewestelijke arbeidsbureaux met deze taak bezighoudt. Er bestaan in ons land drie grote organisaties op dit gebied, die met elkaar samenwerken in en overkoepeld worden door het „Centraal Genootschap": n.l. de „Vereniging tot bevordering der voor lichting bij beroepskeuze", de „Cen trale voor R.K. Beroepskeuzevoor lichting" en de „Christelijke Psycho logische Centrale voor School en Be roep". Zij deden in de afgelopen jaren veel en nuttig werk en zij zul len nog meer kunnen gaan presteren, wanneer de overheid er eindelijk toe zal besluiten hun streven financieel steunen. worden; vleugellam is het nu reeds. Voor geen terreurdaden schrikken ze terug, geen middel blijft onbe proefd voor het doel, al is het nog zo duister en satanisch. Vooral wierken zij met terreur, door leugen en laster. Zij zijn im mers de ware kinderen van de va der der leugentaal; zij doen hem alle eer aan. Geld wordt niet gespaad. Kapitale sommen worden uitgege ven door de Sovjet-unie voor een niet aflatende propaganda. Speciale films worden vervaardigd om ieder volk op te hitsen en in opstand tel brengen. In millioeneh exemplaren worden couranten en geschriften ver spreid. En wij zoiMen dat rustig aanzien? Indien dan van U, die de macht in handen hebt om de wereld te be hoeden voor dit infernale gevaar, veel, heel veel gevraagd wordt om het unieke instrument van de we reldmissie tot een rots in de: woeli ge zee te maken, tot een lichtbaken van redding voor de misleide milli- oenen, zoudt gij dan met een onver schillig schouderophalen er van af maken en overgaan tot de orde van de dag? Het moet ons wel aan alle inzicht ontbreken, als wij zo be krompen durfden handelen. Daarom: houdt uw horizon breed; bedrijf geen struisvogelpolitiekdurft te zien en te blijven zien op het reu zenwerk, dat gedaan wordt en ge daan moet worden voor de Missie: de tegenpool van het Communisme en de redding uit haar klauwen. Pers-comité. Vrijdag: gekookte aardappelen of aardappelpurée, gebakken vis, wor telen, yoghurt. Bij aardappelpurée is geen saus no dig. Bij gekookte aardappelen boter of margarine geven. Schol, wijting en schelvis zijn ge schikt om te bakken. Moten vis eerst even gaar bakken met het deksel op de pan, daarna goudbruin bakken. Zaterdag: stamppot rauwe andij vie met gebakken spek, rijstebrij. Op 1V2 kg aardappelen 1/2 kg an dijvie nemen. Aardappelpurée maken en hier de rauwe, fijngesneden an dijvie door roeren, evenals het spek vet. Voor rijstebrij 150 g rijst per li ter melk nemen. De pap tenminste 1V2 uur koken. zeef wrijven, een laurierblad en het kookvocht, zonodig aangelengd met melk of water (met bouillonblokjes) er aan toevoegen. Een ui fruiten en de soep hierbij schenken en even door laten koken. Zonodig de soep met wat aangemengde bloem bij binden. Voor twee dagen rundvlees braden. De raapstelen met slechts het aan hangende water opzetten en 10 a 15 minuten koken. Als de groente ge slonken is, pas zout toevoegen. Donderdag: aardappelen, haché, bieten (sla), havermoutpap. Van de rest van de runderlappen haché maken. De bieten warm, of koud als sla geven. BEN HUR, door Lewis Wal- laoe. In geheel nieuwe vertaling'. In prettig Nederlands geschre ven, zal c.a. 30 April a.s. ver schijnen. De prijs zal dan be dragen f 4,90. Bestelt men ech ter voor 30 April dan kost het slechts f3,25. Ben Hur, de Joodse vorstenzoon, levend in de tijd van Christus, leren wij in dit verhaal 'kennen als een fei. en verbeten vechter. Evenals bij vele van zijn geloofsgenoten leeft bij hem de allesoverheersende hunkering naar de Messias, de langverwachte Koning der Joden, die Israël zal bevrijden van 't knellende juk der Romeinse legioenen. Zijn vernedering en wanhoop grijpt ons aan, wanneer hij, vastgeketend aan zijn 'bank, als geleislaaf de ver schrikkelijke zeeslag tegen de piraten meemaakt. Maar wanneer hij later, als vrij burger, de strijd aanbindt te gen zijn aartsvijand; de Romein Mes- sala, doortrilt ook ons de vreugde, Ben Hur als triumphator het strijd perk der Romeinse wagenrennen te zien verlaten. Een boek, dat door zijn prachtige inhoud de eeuwen ge trotseerd heeft. Verkrijgbaar in de Boekhandel Fa. L. J. Veerman te Heus den. De .huisvrouw weet wat het is un f zonder veel hulp een huishouding van vijf of meer personen te be sturen. Zij zal de hele dag haai werk hebben en dan blijft er weinig tijd voor toiletmaken over Het is daarom wel heel practisch om in de morgenuren een jasschort te dragen, dat we over onze onder- kleding kunnen aantrekken. Als het ruwste werk in huis gereed is, hebben we nog slechts onze japon aan te trekken, waarover we dan bij het overige werk wellicht een klein fantasieschortje kunnen dra gen. De meeste jasschorten en dat is ook beslist het handigste sluiten met knopen middenvoor of middenachter, zodat we ze gemak kelijk kunnen verwisselen voor onze japon en we er in weinig tijd weer fris uitzien Fris moet ons schort overigens ook zijn, maar dat is niet zo moeilijk als we een goed wasbare en wat vrolijke stof kiezen. Als we de jas dan met elke huishoudwas ook een sopje geven, behoeven we er ook niet zo op te boenen. K 3789/5. Dit mouwschort is buitengewoon practisch, vooral ómdat het van achteren sluit. Er zijn een paar grote zakken op aangebracht. De rok is klokkend. Benodigd voor 88 cm. bovenwijdte circa 5 m. stof van 90 cm. breedte. K 3791/5. Een fijn, practisch huishoudschort met twee afgeronde zak ken er op. Het schort is van een klokkende banenrok voorzien. Be nodigd voor 108 cm. bovenwijdte circa 5 m. stof van 90 cm. breedte. De knippatronen zijn a f 0.95 verkrijgbaar bij „Bella," Patronen Servk*, Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht. K 3789/5 is verkrijgbaar voor 88, 94 en 100 cm. bovenwijdte, terwijl K 3791/5 in de bovenwijdten van 100, 108 en 116 cm. is te bestellen. De modellen zijn overgenomen uit „Bella", Het Nieuwe Modeblad.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 4