voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Het goede boek binnen ieders bereik III! Atlas Reeks Und van altena No. 6769 Donderdag 11 Mei 1950 14 Mei Moederdag I Boekhandel Firma L* J* Veerman Heusden Moederdag. Firma L. J. Veerman, Heusden AALBURG De heer W. v. d. Pol is geko zen tot ouderling der Ned. Herv. Kerk. Zondagmiddag arriveerde J. v, d. Steenhoven, na een verblijf van ruim 2 jaren in Indonesië, in goede welstand in de ouderlijke woning. Feestelijkheden moesten, wegens droevige familieomstandigheden, ach- terwelge blijven. Maandagavond kwa men de familie en buurtgenoten hem (gelukwensen met zijn thuiskomst. Door de buurt en verschillende inwoners gezamenlijk werd hem een rijwiel aangeboden, waarvoor hij na-, tuurlijk zeer dankbaar was. J.L Zondag was het voor de fam. Nieuwkoop, Polsestraat C 128 alhier, een blijde dajg, daar hun zoon, na, een verblijf van 2V2 jaar in de tropen, weer in hun woning terug keerde. Zo werd Maandagavond met fami lie en buurtbewoners, dit feit fees telijk herdacht. Omstreeks half negen kwamen de buurtbewoners in opn tocht aan de prachtig vereerde wo ning en werd door Be heer L. Krop een geschenk aangeboden, dat dankbaar werd aanvaard. Ddémé bood hij, namens allen, zijn oprechte 'gelukwensen aan en hoopte, dat het niet alleen een blijde, maar ook een dankbare dag mocht zijn, aangezien er velen van zijn kameraden, die zijn weggegaan, helaas niet mleer zullen terugkeren en die bij: de vervulling van hun plicht voor land en volk .ge vallen zajn en in de Inldische bodem rusten. Miet weemoed denken wij aan die jon!g!ens en hun familie. Laten wij hopen dat de families in dit ai- Les getróóst en gesterkt mogen wor den. Daarna bracht hiji hulde aan de Gebr. Kolff, die pp zo'n schitte rende wijze voor de prachtige ver lichting. hebben gezorgd en besloot daarna met de hoop uit te spreken, dat allen zullen medewerkten, om de ze avond tot een .onvergetelijke te doen zijn. Daarna dankte Nieuwkoop namens zijn broer voor de gesproken woor den en verzocht een minuut stilte voor de gevallenen. Burgemeester Landweer en de Se cretaris dezer gemeente gaven ook van hun belanjgstellmg blijk door hun tegenwoordigheid. Te ongeveer tien uur arriveerde de muziekver. „Oefening en Uitspan- ninig", die met hun pittige marsen weer heel wat volk ipp de been bracht. En zo werd dezè avond onder tiezellig samehzijn gevierd. Hlet ge- eel werd opgeluisterd met muziek, dat iqet een geluidsinstallatie dioor de R-eisverenigmg „Wij zijn Paraat'' werd gegeven. Te ongeveer 12 uur weid deze zo gezellige avond gesloten met eten dankwoord aan allien, die aan het welslagen hiervan hadden medege werkt en tot slot werd door allen ge zongen het eerste couplet van het n,g» Wilhelmus. ALMKERK Het Comité Ouden van Dagen in vergadering bijeen, heeft besloten dit jaar wederom een plezierreisje voor ouden van dagen te organise ren. Zij die hieraan wensen deel te nemen moeten voor Jan. 1951 de leeftijd van 70 jaren bereikt hebben. Wanneer er inwoners dezer ge meente zijn, die dit s treven financieel willen steunen, kunnen zij dit aap de navolgende comitéleden ter hand stellen: Mjevr. O. Walraven, Bloemt- steeg; mevr. A. B. Snoek, Upp hoek mevr. A. Geudeke, Voorstraatmevr. A. F. Koekkoek, Prov. we|g Zuid mej. Zr. C. Harshagen, Prov. wég- Noord de heer Potters, Waardhui zen de heer T. A. Kloots, Brugdam de heer H. v. d. Assem, Birugsltraat; de heer T. Groeneveld, Hoekjede heer A. v. d. Stelt, Brugdamde heer Adr. Burghout, Sjersesteegde. heer iM. Straver, Kerkstraatde heer P. Schouten, Prov. weg Zuid. GENDEREN iMlet het bouwen van de Geref. Kerk alhier is een aanvang gemaakt. Cand. Hi. J. Smit uit Vaassen, heeft her beroep naar de Herv. ;geim. alhier aanigienomen. Zondag keerden uit Indonesië in ons dorp terug, de militairen G. Heijstek en A. Verhagen. Vielen kwa men hen gelukwensen. Maandag- avond bracht het fanfarecorps hen een serenade. Door verschillende boenen is tot Mjoi-drainerinjg overgegaan, dpch de resultaten zijn ontzaglijk tegenge vallen. M)et de regenval van de laat ste tijd is gebleken, dat dit geheel foutief is ,daar het water op het land blijft staan, terwijl de uitwate ring bijn aniet loopt. Dit is zeer na delig voior de landbouwers. 's-GRAVENMOEll iNjaar wij vernemen zal het Chr. ;gem. zangkoor „Halleluja" deel nemen aan het Nationaal Zanjg- en Muziekconcours, dat .gehouden zal worden op 18 en 20 Mjei té Waspik'. Na een verblijf van ennkele jaren in de Tropen keerden die vo rige week vier plaatsgenoten in ons dorp teruig. Hiet waren de militairen H. van Eersel, G. de Bie, R. v. Loon en G. van Djonjgeni. In de verschil^ lende wijken waren de vlaggen uit- gestoken en bij hun woningen wa ren bojgjen en andere versieringien aangebracht. Ook aan belangstelling heeft het hun niet ontbroken. Bij de Geref. Kerk alhier werd een bouwcommissie samenjgesteïd om zo mogelijk een loplossing te vin den op de moeilijkhedien welke gep rezen zijn in verband met het tekort aan vergaderruimte. Reeds enkele malen is deze comlmlissde bijieen gep weest, maar eventuele plannen zljln nog niet bekend. Ook de Oranjefeesten zijn in ons dorp weer achter de ruig en hoewel deze ook reeds op Vrijd'agh middag j.L. gehouden zouden worden, moest dit worden afgelakt vanwege het slechte weer en zijn ze Zater dag op de oude wijze gevierd. 's Morgens trokkten de schoolkinde ren in optocht door het dorp met mooi versierde fietsen, wagens enz., terwijl 'smiddaJgs volksspelten werdten ■gehouden op het voetbal terrein. Nia afloop van de volksspelen voegde een voetbalmatch tussen .onze plaatselijke voetbalvereniging O.IN.1. en een fa- briekselftal van de fa. van Gent en Co. uit Waalwijk, welkte wedstrijd eindigldte met een 3o overwinning voor O'NI. De voetballers werd na de wedstrijd een maaltijd aangeboden door de fa. van Gent en Cjo., in het Wapen van 's Gravemimioer. 's Avonds om 7 uur werd eerst een concert gegeven "door de muziek vereniging „Crescendo" eaa daarna door de muziekver. „Eiuterpe" op de muziektent bij; het jgjeimteentehuis. Als slot volgde een fakkeloptocht, waar bij „Euterpe"" voor de vrolijke noot zorgde. 's Gravenmoer heeft weer op waar dige wijze Oranjefeest gevierd. MEEUWEN De Geref. Kerkleraad heeft hé- sloten een bezwaarschrift in te die nen bij het gemeentebestuur, inzakte de exploitatie van een au'tobusdienst in het Land van Altena, op Zonidag- NEDERHEMERT De Emmabloemjcollieote ten ba te van de T.B.C.Jbestrijdinjg heeft in onze gemeente opgebracht het bedrag van f 76.70. Hlet bouwen van een woionhuis aan de Dorpsstraat voor de heer P. Oomen Rzn., is gegund aan de laag ste inschrijver fa. Hobo en Zn., aan nemersbedrijf alhier. NIEUWENDIJK Op de avond van die 4e Mjei origlaniseerde het Gomité voor Her denking der Oorlogsslachtoffers een stille tocht naar de begraafplaats van de vereniging „Onderlinge Hulp" te Kille. To half zeven vertrok de stoet, waaraan bijna alle plaatselijke ver enigingen en vele dorpsgenoten deel namen, onder dof trom|g|e roffel, van af het schoolplein der Chr. schiool naar de laatste rustplaats van. hen, die in ons dorp gevallen zijlri. Onder het zingen vSh het toepas selijk lied Ecce quo modo moritor en Wilt heden rïu treden, door het mannenkoor „Onderling Genoegen", bad de kranslegging plaats, waarna vervolgens alle deelnemers langs het monument trokken. Een schat van bloemen werd aan de voet van het monument gelegd. Diep bewogen ver lieten allen de dodenakker. Gezamenlijk werd de terugtocht aanvaard, om de herdenking in het kerkgebouw voort te zetten. Ds. de Bruin van Werkendam en de plaat selijke predikanten voerden het woord. Muzikale medewerking werd verleend door de Chr. zanig|- en ora toriumvereniging en een kloper-kwar- tet van de Chr. muziekver. „Crescen do". De igtehouden collecte voor die Stichting 1940—1945 bracht f276.44 op. Naar we vernemen is de heer L. E, W. Barth, dienstgeleider der Belastingten alhier, bevorderd tot deurwaarder met standplaats den Haag'. 1 1 Het bestuur van het Groene Kruis, afd. NieuwehÜijk, organiseert omstreeks 28 Juni a.s. een igezeLlig uitstapje voor de ouden van dagen. De deelnemers moeten de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt. Mten kan zich voor of op 1 Juni daarvoor op geven. bij mevrouw "E. de Later-Lit- tooy of mevr. 1. Ottevari'gter-(Vlot. Dezer dagen keerden uit Indo nesië terug de militairen Joh. Groe neveld en Hi. Bouman. Onder grote belangstelling her dacht mei. iM. Borstlap Maandag ;8 Mei de dag, dat zij voor 40 jaar in dienst trad bij de fam. Snoek al hier. 1 UITWIJK EN WAARDHUIZEN. -- Vorige week keerden weereen tweetal militairen, wélke enlkielie 'ja ren in Indië hébben vertoefd, in on ze glemeente terug n.l. P. Nieuwen,- huizen AZn. en I. Duister. De fanfare „Juliana" bracht beiden een serena de, terwijl velen hen de hand kwar mep. drukken. Ook deze beide mili tairen werd namens de inwoners van Uit wijk-Waardhuizen, elk een nieuw rijwiel aangeboden. WIJK Zondag j.l. keerden in ons dorp uit Indonesië tarugL de sergeant C. J„ v. Rijswijk en korp. J. H. Vos, De buurtbewoners hadden zich we derom niet onbetuigd gelaten, er was n.l, voor een passende versiering ge zorgd, terwijl ook cadeaux werden aangeboden. Maandagavond bracht de fanfare „Oefening en Uitspanning" gerepatrieerden een serenade. Maandag 8 Mei was het 2 5 jaar geleden, dat de heer Leendert Bouman, als voorzanger en voorle zer in de Ned. Herv, kerk alhier in functie trad. Hoewel de jubilaris dat feit in alle stilte wenste te herdenken, is deze dag toch niet onopgemerkt voor hem voorbijiglegaitn, daar hem ver schillende personen kwamen felicite ren. Ook het kerkbestuur, tot wiens volle tevredenheid hij al die jaren zijn functie heeft vervuld, kwam hem des avonds gelukwensen en bood hem als blijk van waardering een enve loppe met inhoud aan. Hoewel de jubilaris bijna de leef tijd der zeer sterken bereikt heeft, vervult hij nog steeds tot ieders te vredenheid zijn fuiïctie. Ook wij bieden hem onze feli citatie aan, daarbij de wens uitspre kende, dat het hem nog veile jaren gegeven moge zijh, zijln taak te vêr-s vullen. WIJK EN AALBURG Niu het begin van het grote internationale concours 'in zicht komt, loont het de moeite, enkele punten nog eens naar voren te brengen. De ipgiesge le genheid voor Engel sen en Zwitsers is in zoverre ,gtei- slaa|gld, dat we mögen aannemen, dat behoudens onvoorziene omstan digheden, zich geen moeihjklhie|den zullen voordoen. Die terreincommissie is ook duchtig aan het werk, om het conooursterrein tot een waar feestterrein te maken, terwijl van zelfsprekend het verenigingsgebouw eveneens een feestelijk aanzien krijigt. De feestgids is inmiddels verschenen j en dit keurig uitgevoerde boekwerk I van 108 bladzijden is de prijs van veertig cent ten volle waard. Uitvioe- j rig zijin de uit te voeren werkten i vermeld, kleurige foto's van diverse gezelschappen zijn opgenomen, aar dige bijzonderheden worden ons ver haald, zodat, wje in het bezit van de officiële feestjgids is, uitstekénd op de hoogte van de gang van zakten wordt gesteld. 1 Als we een enkele opmerking imJo- Iglen maken, dan is het jammer, dat m de erelijst van beklrohinjgen van de jubilerende muziekvereniging abu sievelijk is uitjglevaHtein de vermelding van het behalen van een .tweede prijs op het ooh cours te Leerdam, Vrij kort na, de oorlog. Juist, waalt 'deze bekroning onder moeilijke omstan digheden werd behaald, onder het directeurschap van de heer B. Roza, de man, wiens naam onafscheidelijk aan de bloei van 3e .vereniging is verbonden, dunkt het ons .goed, dit bliift het devies van de yy slechts 1,95 per deel Rijmen van Tijmen Nu is eens ene dag in 'tjaar, Een moeder zonder zorgen. Nu wordt ze extra eens verwend, 't Begint al in de morgen. Nu dragen alle kinderen, Daartoe het hunne bij. En Vader gaat op dat gebied, Ook absoluut niet vrij. Hij heeft aan Moeder ook gedacht, Hij heeft heel lang gezocht En eindelijk voor Moeder eens Iets heel, héél moois gekocht. Ik zeg 't met bloemen zo denkt Jan Ik met een taart zegt Piet En alle kinderen zijn dus Wel bezig, zo ge ziet. Want Moeder zorgt het hele jaar, Voor vader en de kinderen. Haar liefde en haar ijver schijnt In 't minste nooit te minderen. Welnu dan straks op 14 Mei Viert men weer Moederdag. Is 't wonder dat zelfs Grootmama, Weer veel geschenken zag TIJMEN. succes hier nog even te vermelden. En evenmin valt .uit de feestjgiids op te maken, dat die ijverige secretaris van het uitvoerend oomité, dhr. Ji. van Loon, zo'n igjeweldig stuk werk heeft verzet bij die voorbereiding, van dit conqours. Buitenstaanders kunnen zich niet voorstellen, wat er bij: een dergelijke voorbereiding allemaal' komt kijken. Insiders echter hebban de grootste bewondering voor de arbeid door de secretaris gepresteerd. Een derde punt dat naar voren komt, zijn de entreeprijlzen. Hetimalg! wel nadrukkelijk vermeld worden, dat dejje zeer laajg zijn glesteld en onge twijfeld een druk bezoek zullen sti muleren. "Doorlopende kaarteh voor het gehele concours zijn verkrijgbaar voor f2.50. Dagkaarten voor He melvaartsdag én Pinksteren ad f 1.25. De toégangsprijs voor het openingS- cncert is slechts een kwartje en voor het concert op Zaterdagavond f0.7 5. Juist, waar de ,gjeruchten abnormaal hoigle toegangsprijzen vermelden, lijkt het ons goed, eens werkelijke prij zen te rioemén. Wat het igjebodene en de prijzen betreft, dit wordt een feest, waaraan iedereen kan deelne men. 1 1. Ten slotte willen we er nto|g de aandacht op vestigen, 'dat ieder, die zich verbonden heeft^ Zwitsers of Enjgelsen logies te verlenen, de na men van de logé's ontvangt. Tevens wordt in dit schrijven vermeld de leeftijd van de betrokkenen. Vrien delijk wordt verzocht over dit onder werp geen inlichtingen mieer te kó men vragfen bij de voorzitter van de huisvestingsoom'missie, maar rustig nadere berichten af tie wachtten. Tot en met Zaterdag a.s. bestaat er nog gelegenheid u op te gevejn voor deelname aan de reisjes miet die Zwitsers bij dhr. A. Mabelis; Jr., Hioge Maasdijk A 26. WAARDHUIZEN. Vrijdajglavond j.L werd het nieuwe orgel van de Geref. kerk alhier in gebruik genomen. De sa menkomst stond onder leidinjg van de consulent, Ds. Poelman van Alnj- del. De heer W. v. Vugt gaf een histo risch overzicht van het oude ofgel en de tot standkloming van het nieuwe orgel. De heer Bonefaas van Sleeuwijk gaf bij de ingebruikname een orgelbespeling. Het orgiel behoort zeker wel tot een van de modernste instrumenten vah deze streek, het bezit n.l. twee manualen en een vrij1 pedaal, het Is .glebouwd dooa* idle heer G. A> Vlot van Oud-Al'blas. Gevonden en verloren voorwerpen VERLOREN'op de wejg Meeuwen Sleeuwijk via Dussen, 1 bruin le deren damesportemonnaie inhouden de 5 zilverbons van 1 iglulden, 1 sleuh teltje en 1 lot van de muziekteerenL- fing te Meeuwen. Terug tie'bezorgen ijkspolitie te Meeuwen. IMEWWSBLIB Uit gave Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen RedacteurH. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur Maak Moeder ook blij met een tube Hamea- Gelei. Tube 75 ct. in welvoorziene zaken In deze 2de serie verschenen onderstaande boeken Pearl S. Buck, „Da Patriot" Gwen Davenport, „Mijnheer da Gouvernante" Herman Heijermans, „Vuurvlindertje" Selma Lagerlöff, „Gösta Berling" Sinclair Lewis, „Ann Vikers" Daphne du Maurier, „De Kopermijn" Margaret Morrison, „Hoog in de lucht" E. M. Remarque, „De weg terug" Mn A. Roothaert, „Spionnage in het veldleger" Howard Spring, „0, Absalon" Niet alleen de inhoud, doch ook het uiterlijk van de reeks heeft de bijzondere aandacht gehad. Deze nieuwe serie is in geheel linnen band gebonden met kleurig stofomslag en de' prijs bedraagt

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1