voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Bekendmaking ïïÊMÊMHSMil/ Gevonden nn verlnrnn voorwerpen Und van altena No. 6773 Donderdag 25 Mei 1950 CARBOVITJ&öi£, Firma L. J. Veerman, Heusden Laatste opruimingsactie gevaarlijk oorlogstuig. Evenals in meer andere gemeenten aal ook hier door de Hulpverlenings dienst een laatste algemene oprui mingsactie van mijnen, wapens, mu nitie, granaten, kogels en ander ge vaarlijk oorlogstuig worden gevoerd. Daartoe zal ingaande i Juni a.s. door de politie huis aan huis een op name worden gedaan. Er wordt een dringend beroep gedaan op de inwo ners om alsdan op te geven, of er zich in hun huizen of op hun erven of op gronden in hun omgeving nog dergelijk oorlogstuig bevindt. De po litie maakt hiervan dan een lijst op, aan de hand waarvan de Hulpverle ningsdienst deze goederen komt op halen. Opgemerkt wordt, dat hieronder ook vallen granaat en kogelhulzen, ook als deze zgn. leeg zijn, daar het her haaldelijk is voorgekomen dat hierin nog de ontsteking voorkomt,- waaraan meermalen ongelukken zijn te wijten. Indien dus dergelijke voorwerpen ook als sieraad in gebruik aanwezig zijn, gelieve men deze op te geven en te laten onderzoeken. Alleen nog ge vaarlijke artikelen zullen dan moeten v/orden ingeleverd. Verder wordt er de aandacht op gevestigd, dat indien er granaten enz. in degrond zijn gegraven, het van het grootste belang is, dat dit wordt opgegeven, opdat deze alsnog kun nen worden verwijderd, daar deze voor de toekomst, indien deze vroeg of laat aan de oppervlakte komen, ge vaarlijk blijven. Indien men weet, dat er zich er gens op het land nog granaten of mijnen enz. bevinden, wordt eveneens verzocht dit op te geven. Achterge bleven wapens, ook al zijn deze stuk of niet meer geheel intact, behoren te worden aangemeld. Wat betreft de aanwezigheid van wapens wordt daarbij nog de aan dacht er op gevestigd, dat deze thans nog straffeloos kunnen worden in geleverd, hetgeen later niet meer mo gelijk is. Inwoners werkt dus allen mede, om deze laatste opruimingsactie goed te doen slagen, en doet uw opgave nauwgezet aan de politie. De Burgem. van Heusden, A. VAN DELFT. Heusden, 24 Mei 1950. HEUSDEN De kermis 1950 behoort weer tot het verleden. Ondanks het min der gunstige weer mocht hij zich met Hemelvaarts dag In een druk be zoek verheugen. VrijicLag is altijd een stille dag, dus ook dit jaar. Zaterdag was het een (onweersbui, die waar schijnlijk velen uit die omgeving heeft teruggehouden een bezoek aan de kermis te brengen, althans het be zoek was niet zodanig:, als dat anders op Zaterdagavond het geval is. De dreigende lucht heeft vermoedelijk ook Zondag velen weerhouden, want ook tóen was "hét bezoek niet bij zonder. Van de gelegenheid tot dansen werd1 dr.uk gebruik gemaakt. Het ge heel had een kalm en iord|el|ijk ver loop. AALST De fanfare „Prin Hendrik", directeur de heer Jjoh. van Bierkel uit AmlmlérzOden, hoopt a.s. Zater dag 27 Mei deel te nemen aan het federatief ooncours te Ede. Omzte mu zikanten komen uit in de 2e afd|. Een aantal ledten van de Chr. M.V. „Lydia" en de Chr. J.V. „Sa muel," reisden Hemelvaartsdag1, on der leiding van Dis. en Mevr. War- moltz, per touringcar van die N.V. „Onze Tram" uit Eos sum gezamen lijk naar Utrecht, ter bijwoning van de Bondsdag, die aldaar in de Bea- trixhal van het Jaarbeursgebouw is gehouden. Bij de Zaterdagavond gehou den trekking van de vérloting ten bate der v.v. Roda zijn de prijzen Igievallen op die volgende nummers: 1106, 1409, 712, 610, 1190, 1390, 290, 358, 1427, .874. .94. 1456, 1233, 1389, 495. 1 Op vertoon van het lot kunnen de prijzen afjgiehaald woirdien bij (lebeer B. van Oioajen tot uiterlijk 1 Juli a.s. ANDEL Wejgens vertrek van de heer 'Chr. van Rijswijk is als depothouder van het Groene Kruis alhier aange steld' ,de heer A. Klop. ALMKEKK Tot Zaterdag 27 Mei zal in deze igemeente .door middel van de opruimingsdienst een actie wórden gehouden tót opruiming van mijnen, wapens, munitie, grahaten, kogels en ander gevaarlijk oorlogstuig. De in woners worden verzocht hieraan bij zondere medewerking te verlenen'. Tijdens een koit, doch hevig ionwedep, hetwelk Zaterdagavond over onze igemeente trok, sloeg de blik- tenrejn aankomen. Direct nia de ver welkoming worden de gasten" naar hun lolgtiesgelegeriheid gebracht. De aandacht wordt er óp gtevèstigd, dat men dus niet -op het terrein niet zijn gasten kan kennis maken. ''Dit zou te veel tijd vergjen en pa eietti reis van 18 uur hébben de Zwitsers behoefte aan verversingen eni rust. Diinsdalgtmorgen gaat de reis paar Amsterdam. Vertrek iom 7 uur van het gemeentehuis. Woensdag naar Rotterdam en Den Hagg. Vertrek half acht eveneens van bef gemeentehuis. Aanmieldinjgjen voor deze reizen zijn niet meer mogéh/k. Die bussed zijn volgeboekt. ontvangten naar de Geref. klerk van Schipluiden. Bij raadsbesluit van 15 Mei 1950 zij'n de namen van de navolgen de wegen gewijzigd: Zijlsteeg in Zijl straat Kerksteeg in Kerfcwegjedie nieuwe aangelegde weg, langs de ou- de HamsteegBurgemeester Hoibo- laande weg lopende van de Bur gemeester Hiobolaan naar het Kerk wegje, het Poortwegjie. ACTIEVE K00L DRA6ÉES 0°™ <*>ch en 1 g!d. sem in de kapitale boerderij van de landbouwer v. B. Door het krachtig optreden van de brandweer en 'om wonenden, werd deze boerderij .ge lukkig behouden, evenwel met gro te waterschade aande inboedel. Een woord van lof vnojr het optre den van de vrijwillilgje brandweer is hier zekier op zijn plaats. GENDEREN Op 25 Mei hoiopjt 'de N.C.V.B. afd. Genderen, een vergadering te houden. iMjej. Veldkamp' uit Woudri- chem zal hét onderwerp' behandelen „De plaats vah maatschappelijk werk in kerkelijk' werk". Op 11 Juni hoopt cand. H. J. Smit, des namiddags in de Herv. kerk alhier zijn intrede, te dpiep, na dat hij des morgens bevestigd zal zijn door Ds. v. Dieren uit Hoornaar. Donderdagavond Vrouwenver eniging om 7.15 uur in de Geref. pastorie. Dames, reisgeld medebren gen s.v.p GIESSEN Zaterdag 20 Mei j.l. behaalde de gem. zahgver. „Excelsior" pp het concours te Waspik in de derde af deling met 319 punten een eerste prijs. Het aanbrengen van een Klin kerbestrating op de afsluitdijk in de afgedamde Maas onder Giessien, An- del, Poederoijen en Brakiel is tegen f 24.788 gegund aan de N.V. Aaan. en Wegenbouw Mij. v.h. fa. J. Hèy- mans te 's Bosch. HEUPT Op de te Den Dungen gehou- den Sportidaig van de R,.Kj.J.|B. en Boerinnen'biond, 'behaalde de afd. Herpt van de Poerinnen'bond de vol gende prijzen Algemeen klassement "6e pr.ver plichte oefening 6e p|r.reidansen 3e pr.orde en netheid 2e pr VEEN Het Consultatiebureau voor zui gelingen wordt Dinsdag 30 Mei a.s. niet (gehouden. Die eerstvolgendte zitting zal plaats vinden op Dinsdag 13 Juni a.s. 1 WIJK EN AALBURG In een radiorede voor de Bel gische Omroep, roemde de heer J. Kiouwet, directeur van het Hasselts a Capella Koor, de regeling van het concours alhier ien gaf hoog op van de hartelijke ontvangst, genoten gast vrijheid en de móóie omgeving. Zaterdagavond a.s. zullen de Zwitserse gasten vermoedelijk tus'sen negien uur en half tien op het fteest- WIJK EN AALBURG EN VEEN Het Nederl. Rode Kruis or ganiseert in het gehelte land weer in de 'komende weken zijn jaarlijkse collecte. 1 Het bestuur van de afd. Wijk-Aal- burg-Veen van het Nederlandse Rode Kruis, houdt dan in beide iglemeenten weer de traditionele inzameling. lij Wijk en Aalburg wordt in de komende wekten een huis-aani-huisi- collecte igehouden. Die heer G. van Helden zal dan weer bij u aanklop pen. In Veen wordt op Zaterdag 3 Juni a.s. een grote straatoollecte gehouden met welwillende medewerking van de muziekvereniging „Wilhel'mina". Bo vendien Zal er huis aan huis, een fol der per ppst worden bezorgd, waarin u kunt lezen hoe uw geld door het Nederl. Rode Kruis wordt besteed. U doet meermalen per jaar een beroep op uw Rode Kruis Uw Rode Kruis doet eens per jaar een beroep op u!' Plet 'bestuur bekent op de mede werking van alle inwoners. Geeft allen in ruime mate ZUÏLICHEM Ds. W. J, van Hoek, Geref. predikant alhier, heeft een beroep' In verband met 2e Pinksterdag, zal ons eerstvolgend nummer op Donderdag 1 ]uni verschijnen Tijdelijke Stichting „Het Zuiden" 1948 November 1948 passeerde Notaris Stael te Uden de oprichtingsakte van b ovengenoemde Sociaal- chari tatie ve instelling. Een van de doelstellingen is gratis advies te geven aan de dui zenden oorlogsgetroffenen die thans hun laatste kansen op een billijke vergoeding moeten benutten, willen zij althans enigermate zich kunnen herstellen in het sociaal milieu waar in hun niet-getroffen medeburgers zich konden handhaven. Bovendien verleent deze Stichting gratis bijstand en bemiddeling aan allen die zich doen inschrijven in haar registers. Het schadegeval van deze inge schrevenen wordt volkomen uitge werkt en afgehandeld bij de betrok ken instanties. De Stichting is dus een instelling van de oorlogsgetroffenen zelf. Dat maakt haar sterk. De bundeling van duizenden geeft hen die dit bemiddelingswerk op zich nemen de zo onmisbare invloed bij de betrokken overheidsinstanties. Het reizend adviesbureau trekt alle twee maanden het hele Zuiden door en organiseert bovendien vaste zit tingen o.a. te 's-Bosch: elke tweede en vierde Maandag van 912 uur in Hotel „Stad Venlo". Breda: elke Zaterdag van 13—19 uur, Seeligsingel 3. Rijmen van Tijmen NA ACHT JAAR. Vaders, moeders, als g'acht dagen, Eens uw kinderen missen moet, Voelt ge dan niet elke dag weer: Neen! zo gaat het ook niet goed. 'tZijn en blijven toch uw spruiten. Ondanks ondeugd, kattekwaad Zodat ieder ouderpaar weer, Erg op hun terugkeer staat. 'k Las zo juist in één der bladen, Een zeer droef en blij bericht. En ik dacht: wat heeft de oorlog, Veel verwarring reeds gesticht. Tijdens d'inval van de Jappen, In de nu verloren Oost, Dachten vele ouders stellig Aan de toekomst van hun kroost. Welnu er was een familie, Deze kwam op het idee: Wij, we geven onze Bertha, Nu maar aan de baboe mee. Die kan heel goed voor haar zorgen, Na de óorlog geeft ze vlug, Als wij uit de kampen komen, Bertha dan aan ons terug. d'Ouders zijn weer vrij gekomen Zochten vijf jaar naar hun spruit, Die z'acht jaren moesten missen Ieder weet wat dat beduidt. Plotseling een blijde tijding: Bertha leeft, is dertien al. d'Ouders blij, de baboe toornig, 't Is een wonderlijkgeval. TIJMEN. ■Jill! AALST Alle sombere verwachtingen en voorspellingen ten spijt behaalde Ro da i, dat nioig) steeds enkele spelers niet in haar .gelederen, heeft, Zater dag .een keurige 31 over winning op de bezoekende ongeslagen lei ders P.V.V. 1 uit Peursum. Als links binnen van de, roiod'-witten was op gesteld de nog jeugdige de Gier, die samen miet de nu als midVoior ope rerende van Til'bioig een goede com binatie vormden,. Laatstgenoemde nam alle drie de doelpunten voor zijn rekening. De vijfde ontmoeting die Roda 2 telgen Altena 2 te Nieu- wendijk speelde, braCht het derde (gelijk spel, ditmaal' werd het 11;. Die derde elftallers moesten teWou- drichem tejgen het derde elftal al daar met een 41 nederlaag ge- noegien nemen. A.s. Zaterdag koimt alleen Roda 3 in actie in een thuiswedstrijd tegen Iierovina 3 uit Her wijnen. Aanvang 4 uur. Deze week zal ook de competitie voor de junioren weer gaan draaien. Hiervoor hebben ingeschreven elf tallen van de verenigingen Steeuwijk, Altena, Veen, Wijk, Brakel, Aalburg en Aalst. .De Roida-junioren spelen Woens dagavond hun eerste partij te, Brakel tegen die Quick-junioren. VEEN Achilles 1 behaalde j.l. Zaterdag haar vierde overwinning in een uit wedstrijd tegen Sparta I te Andel met 31. Achilles 2 deed het voor haar grotere broers niet onder. Met 64 wisten zij over Aalburg 3 te ze gevieren. De Junioren B verloren met 32 van Rijswijk A. Voor a.s. Zaterdag zijn voor Achil les geen competitiewedstrijden vast gesteld. WIJK EN AALBURG iNi.O.AD'.Zaterdag jl. speelde het eerste elftal een thuiswedstrijd tegen Ameidte 1 en verloor met 2—1. Hét tweede elftal speelde tegen Kerkwijk! 1 en, wan met 4—1 en het derde elftal verloor met .3—0 van Brakel! 3. Zaterdag ,a.s. speelt het eerste elf tal een thuiswedstrijd' tégen Braktel i. Aanvanig 4 uur. Het tweede elftal speelt eeln uit wedstrijd tegjen Bir,akel 2. Vertrek 2.45 uur per 'fiets. Vopr het .'derdie elftal is eveneens een thuis'wedstrijd vastgesteld tegen Woudiridhem 3, doch hiervan is hiet aanvanjgsuur nog niet vastgesteld. WIL'HiELlMjlNAHet tweede elf tal .won de uitwedstrijd tegen Amlei- de 2 met 3o. Het derde 'speelde tegen Veen 2 en verloor met 6—41. A.s. Zaterdag gaat het tweede op bezoiek bij Woudrichem 2. Vertrek vijf uur. GEVONDEN: een vulpenhouder, bij de Oudheusdensepoort, Heusden. Terug te bekomen bij A. v. Bladel, Steenweg A 21, Oudheusden. VERLOREN: een Indisch zilveren broche, bloemmotief (handwerk). Terug te bezorgen bij Joh. Vos, Heistraat A 211, Wijk en Aalburg. NIEUWSBLAD Uitgave: Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur OVERGANG VAN VOLENDAM VAN VISSERSDORP NAAR INDUSTRIEPLAATS. In verband met de verdere drooglegging van de Zuiderzee, verliest langzamerhand Volendam zijn waarde als vissersplaats en oriënteerd de jeugd zich op de nieuw gevestigde industriën ter plaatse. Enige Volendamse meisjes zijn bezig met het vervaardigen van poederdonsen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1