voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws No. 6776 Donderdag 8 Jupi 1950 II SWAN is weer terug Ziet onze speciale etalage Boekhandel Fa. L. J. VEERMAN Terugkerende militairen Verzorg Uw huid! UllD VAH ALÏEHA Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN In aansluiting- op een vorig bericht betreffende een te geven Biach-herdenking ini de Ned. Hierv. kerk .alhier, kunnen we thans, mlcde- delep, idat dit concert is vastgesteld op Donderdag 22 Juni. De solisten voor die avomld rijn mlevr. J„ Reuvers-Hanenburg, siopr. Antoinette Blom1, alt; Goof Jausom, tenor; mevr. R. de Graag-v. d. Sluis, viool en Hlenk Nieuwkoop, orgel. Tevens zullen de koren „Hallelu ja" en „Siursurri Corda" afzonldler- lijk en ook gezamenlijk (plimi 100 stemtóen) enige eenvoudige liederen ten gehore brengen. 1 iHlet geheel beloofd een hoog staand concert Ie worden en een waardige 'Ba ch-herdenking Zie verder nog de bijzonderheden die in dit blad zullen verschijben. Zaterdag j.l. had in Eindhoven de Jaarlijkse wedstrijd van de di stricten der Ned. Ver. H.B.O., plaats, om 't kampioenschap van Ne derland. Hieraan nam de afdeling Heusden, als eerste van 't District Noordbrabant-Limburg ook deel. Was een der leden in 't begin de kluts niet even kwijt geweest, zeker had 'tHeusdense drietal op de vijfde plaats gestaan, nu moest met rang nummer 8 genoegen genomen wor den. De afdelingen Giessendam, Aals meer, Zuilen en Wierden gingen aan de kop met resp. 297, 261, 259 en 256 punten van 't te behalen aantal van 415 punten. Daarop volgde een groep van 5 afdelingen n.l. Westellingwerf, Tiel, Groningen, Heusden en Nieuw-Bui- nen met resp. 220, 220, 218, 216 en 213 punten, 't Onderling verschil tus sen 5, 6, 7, 8 en 9 was dus gering; Hekkensluiter was Oostkapelle, dat de helft van 't maximum aantal pun ten niet kon halen. De prachtige zilveren wisselbeker ging over van afdeling Alblasserdam (oudkampioen) naar Giessendam, kampioen 19501951. Heusdens leider behaalde 70 pun ten van de 110 punten. Giessendam sleepte ook de leiders- prijs in de wacht met 97 punten. Deze afd. hield haar 25e grote wed strijd. Bij voldoende dieeltnaimie ligt het in bet voornemen In de maand Juli een bezoek te brengen aan de Passiespelen te Tegellen. Zij, die nier- aan wensen deel te neuten wiordien verzocht omtrent datum; reis en prijs nadere inlichtingen in te winjnieh aga het adres Botermarkt N 101, Hcusi- den ,waatr men rich in principe tot deelname kan opgeven. AALBURG Dts. Hi. A. Leen mans te Bles- kensgraaf heeft voor de toezegging van beroep naar de Ned. 'Hlerv. klerk alhier bedankt. AALST Wegens ziekte van Mej. Maas is nu als tijdelijk onderwijzeres aan de Openb. school benoemd Mevr. Voorthuizen uit Buren; de heer J. Kraaiveld' uit Oudendijk heeft, na de vervulling van zijn dienstplicht, zijn taak als onderwijzer aan de School met de Bijbel weer hervat. Met de thuiskomst van Korp. Jaap van de Laar, Donderdagavond j.l., daalde het aantal dorpsgenoten dat nog in militairen dienst buiten het land vertoeft tot 2, n.l. L. Exal- to en L. v. d. Schans. Laatstgenoem de is inmiddels ingescheept. De re patriëring van v. d. Laar droeg wel een bizonder karakter. Jaap heeft n.l. in de tropen een echtvriendin gevonden en een uit dit huwelijk ge boren zoontje, 7 maanden oud, ver gezelde zijn vader op de thuisreis. Zijn echtgenote kon door omstandig heden de reis niet meemaken, doch is nu onderweg met het hospitaal- schip de „Grote Beer". De belang stelling bij de aankomst van vader en zoon was begrijpelijk zeer groot. De fanfare „Prins Hendrik" bracht een serenade, reeds direct na de aankomst. Het Thuisfront was pre sent met een nieuw rijwiel, dat na mens alle inwoners werd aangeboden door voorzitter v. Ooijen. Al met al zeker een niet alledaagse gebeur tenis. De leden van de beide Meis jesverenigingen hier ter plaatse heb- hebben zich in het afgelopen sei zoen beijverd in het vervaardigen van handwerken, die nu a.s. Zaterdag 10 Juni n.m. 3 uur verkocht zullen worden in de consistorie bij de Ned. Herv. Pastorie. De opbrengst van deze verkoping komt gedeltelijk ten goede aan de Zending, het overige is bestemd voor de kas der vereni gingen. Gezien het goede doel dat nagestreefd wordt en de vele nutti ge artikelen die aanwezig zullen zijn, zal het aan <le belangstelling ook wel niet ontbreken. Ook 's avonds te 7.30 uur is er nog gelegenheid te gaan kijken en te kopen. De met beide Pinksterdagen in de Ned. Herv. Kerk gehouden col lecte bestemd voor de Geref. Zen- dingsbond heeft f 129,64 opgebracht. ALMKERK Zondagmiddag 4 Juni, nam Ds. G. J. Hintzbergen, Herv. Pred. alhier, na een verblijf van 21/2 jaar, afscheid van zijn tegenwoordige ge meente naar aanleiding van een pre diking over Openbaringen 22 vers 12 en 13. Na de dienst zong het Herv. Kerkkoor, onder leiding van direc teur Bonefaas de scheidende leraar U herinnert zich natuurlijk deze naam van voor de oorlog Tel. 19 - HEUSDEN Lie brengt verslag uit over zijn Europese reis Trygve Lie, die Secretaris Generaal van de UiNO, die enige dagen geleden naar de Verenigde Staten is .terug gekeerd, n,a met leidende staatslie den in Europa besprekingen gevoerd te hebben; verklaarde verleden week in de jotop van een persconferentie, 'dat hij nog vol goede mioèd is, dat dit jaar een biegin kan .worSieini ge maakt met het opheffen van „de spanpingen, welke in de huidige we reld heersen. Hiji Legde er .evenwel de. nadruk ,op; dat rijn besprekin gen met Premier Sitalin en de hoog ste gezagsdragers van Frankrijk en Engelland slecht® 'bedoeld. waren ge weest totml het terrein tje> verkennen en dat 'de. resultaten hiervan pas na veripiop van twee of drie mlaandjen merkbaar zullen wondein Hij; geelde mede, dat hij aan de staatslieden van die drie betreffende landen memoranda had overhandigd waarin hiji voorstellen had gedaan om de internationale spanning te ver minderen. Een memorandum; van ge lijke strekking had hij' aan de Amlei- rikaanse regering ter hand gesiteJd voor rijn vertrek maar Europa. Lie weigerde1 comimentiaar te leveren op de inhoud ervan of de reactie wel ke zijn memoranda bij1 de vier rege ringen had uitgelokt, dioch hiji ver klaarde dat alle hoge autoriteiten de wens naar vrede kenbaar hadden gemaakt. Terwijl hij zeide vol goede moed te zijn omtrent cle resultaten van rijn missie, gaf hij onomwonden tpe, dat de internationale toestand hem Zorg baarde. Hij noemde het hui dige jaar het „jaar' der beslissing" zowel voor de UNO: als vioor die' toe komstige wereldvrede ein hiji liet hierop volgen Ik héb oog steeds goedle moéd, iriaar maak mij toch ernstig bezorgd. De huidige toestand is hoogst ernstig. Plioe langer de huidige impasse duurt, des te ernstiger zal de toestand wor den. Ik heb dit jaar hët beslissende j aar genoemd, zowel voor idle UNO als de toekomstige wereldvrede. Wij. moeten dit jaar een nieuwe poging doen om1 door middel van die ,ÜNO een einde te maken aan die koude oorlog of wiji zullen ons gesteld zien tegenover het ernstige gebaar, dat de wereld zich tenslotte opnieuw op die fatale weg zal 'begeven; welke on herroepelijk naar een deirdle wereld oorlog leidt. MIjin reis heeft mij1 ver sterkt in mijin lovertuiging, dat géén e'nbelle regering dei oorlog wenst. Hij weigerde1 commentaar te leve ren o|p de vraag, top welkle wijize die Siowjiet Unie „uitdrukking gegeven 'had aan haar bereidheid om sdman te werken in de UNO" zöals hii jn een vroegere verklaring had gezegd. Eveneens wenste hiji zich van com mentaar te onthouden op de vraag of Stalin te kennen had gegeven, dat Rusland bereid was samfön te werken in de werkzaamheden ten behoeve van de wereldvrede van zulke speciale UNO-organen als de Wereld-Gezondheidsorganisatie, de UNESCO en de Internationale Ar beidsorganisatie. Zoals bekend;, heeft de Sowjet Unie deze organen, als mede vrijwel alle andere UNO-orga nen reeds geruime tijd de .rug toege keerd bij wijze van protest tegen de aanwezigheid van afgevaardigden v5n Nationalistisch China. het 2e vers van Ps. 121 toe, terwijl de gemeente het 4e vers hiervan zong. Van de gelegenheid om Ds. en Mevr. Hintzbergen de hand te drukken werd een druk gebruik gemaakt. Zaterdag 20 Mei sloeg Jijdens een kort doch hevig onweer, de blik sem in de kapitale boerderij van de heer v. B. alhier. Door het kranig optreden van de vrijwillige brandweer kon men de boerderij behouden. Dat dit op prijs gesteld werd door de Brandverzeke ring Mij., waar het pand was ver zekerd, bleek wel uit het feit, dat genoemde Mij., dit beloonde met een flink bedrag. Tevens ontving decom- hiandant, de heer G. Schouten van de burgemeester dezer gemeente een dankbetuiging. BABILONIëNBROEK Doordat kinld|eren met lucifers speelden, ontstond; 1.1. Vrijdagavond orand in een varkenshok bij T. v. d. Bieek alhier. O:mwonend|en kpndepti het vuur nog tijdig blussen. Het var ken kwam echter in de Hammen om. Die brandweer die spoedig ter plaatse was, heeft met een slang op de waterleiding met het nablussen bepaald. De m|ot|orspuit, die even eens spoedig ter plaatse wasi, behoef de geen dienst te djoejn- DUSSEN - Zaterdagmiddag hield de Dus- sense Hlengelaarsverenigiing „Hlet Lo ze Vissertje" de eerste competitiewed strijd lorri het Koningschap van de vereniging. Deze wedstrijd werd ge houden in de Bergse Maas aan de Geer. De heer P. Hlakkel behaalde bij deze wedstrijd 14 punten, terwijl de overige leden göeln punten behaalden. De 2e competitiewedstrijd oiml het Koningsschap zal ^worden gehouden op 10 Juni a.s. om half vier e(n 'die derde iop 17 Juni a.s., eveniee|n|s, om half vier. Het gemeentebestuur Zal Zater dag in Hiotel Heessels leeln aanbeste ding houden van bet baiqiwerk van de Dusse en wel in 10 percelleta.. EETHEN Naar wij vernemen zal het huisvuil en afvalstoffen in die ge meente Eiethen ophieuw wordled op gehaald als volgt In de dorpen Heesfeeemj, Doeveren, Gendieren ten Bethen op Dpn|dierdag 15 Juni 1950. In dfe dorpen Bi.-Broek, Meeuwen en Drongelen op Vrijdag 16 Juni '50. GA3ÏEREN. In de nacht vap Dinsdag op Woensdag brak brand uit in de boerderij, van P. A. van de Werken alhier, welke spoedig in lichte laaie stond. De eigen brandispuit was met beschikbaar, zodat de hulp van de vrij wil ltige brandweer uit Zaltbom- mel werd ontboden, die spoedig ter plaatse was. Inmiddels had zich evenwel het vuur ook reeds medege deeld aan de boerderij: van H. v. d. Heuvel. Ook de boerderij; vari G. B. v. d. Werken vatte, ondanks haar pannen dak, vlam. Alle drie de pan den" brandden tot de grond af. Die inventaris van de 3 flinke boer derijen ging zo goed als geheel ver loren. Als oorzaak w>ordt kortsluiting vermoed, terwijl een en ander slechts laag was verzekerd. GIESSEN De langs dë huizen alhier ge houden collecte Voor Ambon heeft opgebracht die sorb van Ï250.— NEDERHEMERT Zlaterdag 17 Juni ztal er in de speeltuin op het Eiland; alhier, een massaal concert gegeven worden, waaraan deelnemen muziek- en zang verenigingen uit de omgeving. De opbrengst is bestemd vöörhet maken van een reisje m|et die ouden van dpgen, deze zomer. NIEUWENDIJK Het 'mlanneinkoor „Onderling Genoegen", directeur die heer J. de Graaf, zal déelnie'mdh aan liet con cours te Mpurik len Uitkomen in de 2e afdeling. Met de troepentransportschepen „Hellenic Prince" en „Genieral A. W. Greely", die resp. vermoedelijk aankomen 17 Juni te Amsterdam en. 19 Juni te Rotterdam, zullen de vol gende militairen uit onze omgeving repatriëren L. M. Noorloos, Aalburg. M. C. Daggelders, Almkerk J. J. de Ruiter, Almkerk. J. H. J. Burg, Ammerzoden. J. de Jong, Capelle C. J. v. d. Oven, Dussen. G. de Fijter, Eethen. H. de Ruiter, Nieuwendijk. L. de Kuyper, Nederhemert. G. „Th. v. d. Staak, Oudheusden. P. van Vuuren, Sleeuwijk. A. B. van Vark, Sleeuwijk J. Ophorst, Vrijhoeve-Capelle. G. Duister, Waardhuizen. C. P. v. d. Broek, Waspik. D. Schaar, Werkendam. J. van Oord, Werkendam. L. Duynhouwer, Werkendam. C. de Koter, Woudrichem. C. N. van der Maaden, Wijk A. Kamerman, Wijk en Aalburg VEEN Het bestuur van de Afd. Wijk- Aalburg-Veen van het Ned. Rode Kruis maakt bekend dat de gehouden collecte op 3 Juni de mooie som van f 126,58 heeft opgebracht. Een woord van dank aan de dames ool- lectrices, alsmede aan de leden van de Muziekvereniging „Wilhelmina" en aan de milde gevers en geefsters is zeker op zijn plaats. De bussen bevatten de volgende inhoud Corrie van Meeteren f 11,21 Heiltje Zonneveld 16,51 Jannie Vos 23,46 To 't Lam 7,41 Peetri den Dekker 2,37 Luiks Blankiers 8,40 Dientje Koster 6,90 Annie Sonneveld en Fientje v. d. Bogaard 34,42 Nellie Jonker 15,90 Totaal f 126,58 WIJK EN AALBURG Op 16 Juni a.s. hoopt de heer R. J. v. Suilichem alhier de dag Je herdenken, dat hij voor 40 jaren in dienst trad bij het Staatsbedrijf der P.T.T. In 1910 werd hij te Buurmal- sen als kantoorhouder benoemd, ter wijl hij in 1924 in deze functie werdi overgeplaatst naar Wijk en Aalburg als opvolger van wijlen de heer N. v. d. Maaden. In 1945 werd hij als zodanig op zijn verzoek eervol ont slagen, doch bleef tot op heden nog wel als ambtenaar werkzaam. Dit jaar evenwel zal tevens het laatste dienstjaar voor hem beteke nen., aangezien hij zeer binnenkort de dienst wegens het bereiken van dte 65-jarige leeftijd gaat verlaten. Gedurende 26 jaren heeft de lieer v. Suilichem in Wijk en Aalburg het Staatsbedrijf zowel als de gemeente plichtsgetrouw en met toewijding ge diend. Nimmer klojpte mén tever geefs bji hem aan, terwijl indien nodig, ook 's nachts de deur niet gesloten bleef. Het zal hem derhalve op 16 Juni zeker niet aan belangstelling ontbre ken, terwijl wij hopen, dat hij na h.et verlaten van de dienst^ met zijn echtgenote, nog vele jaren van een welverdiende rust zal mogen genie ten. NIEUWSBLAD Uitgavee Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur i H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur Groot is de vraag geweest in de afgelopen jaren naar deze vulpenhouder. Thans kunnen allen die op hun vraag een teleurstellend antwoord ontvingen tevreden worden gesteld, want de prijzen zijn Blackbird f 12,50 Swan SF 31 f 24,— Swan SF 32 f29,75 Tegen zonnebrand, vervellen, stuk lopen, doorzitten, schrijnen, smetten en ter verbetering der huid: PuroL

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1