voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard n rollux DAMPO Burgerlijken Stand No. 6780 Donderdag 22 Juni 1950 Und van altena GRATIS Terugkerende militairen. Firma L. j. Veerman, Heusden HEUSDEN Zaterdagavond, gaf de Heus- densé fanfare haar aangekondigde concert. In verband met de festi viteiten op het Eiland was de op komst van het pupliek niet zo groot als ander svermoedelijk het geval zou zijn geweest. Het kon worden geconstateerd, dat de veren igmg weer in een goede richting gaat. Het is echter: nodig, dat zij haar gelederen iets versterkt. Dinsdagavond bracht de fan fare een serenade in Oudheusden, waar een zoon van J. v. d. Staak uit Indonesië was teruggekeerd. Oiridanks de dreigende onweerslucht bracht dit weler 'n vrij talrijk publiek op dé be en. Naar wij vernemen zal de peis voor de oude van dagen plaats vin den op Dinsdag 11 Juli. Personen van 65 jaar en daarboven kupnen zich tot en met Donderdag 29 Juni bij eten der comitéleden opgeven. Na die datum kunnen géén personen mteer worden aangenomen.7 Die be doeling is een reis te miaken naar Doorn, Austeïiitz en een gedeelte van het Gooi en over de Bilt en Zal't- bom'mel terug. Donderdag 15 Juni vond in dje Ned. He,rv. kerk1 te Waalwijk, die eer ste herdenking plaats ter gelegenheid van de 200-jarige sterfdag van Joh. Séb. Bach, door de Chr. gem. zang ver. „Sursum Gorda" alhier in sa- Tnlenwerking met het Chr. gem. koor „Halleluja" te Besoijen. Als solisten werkten mede mevr. Reuvers-Ster renburg, sopraanAntoinette Blom, altmevr. R. de Graag-v. d. Slfuis, vioolG. Jansoin, tenorHenk Nieuwkoop, orgel. De gehele leiding der herdenking berustte bij de jeug dige directeur, H. Nieuwkoop. Toen de beide koren om' 8 u,ur met het machtige koraal „Wat God wil, geschiede altijd" deze avond- opende, waren alle plaatsen in het grote en fraaie kerkgebouw bezet. Het pro gramma werd zeer verdienstelijk af gewerkt. Zonder ondierscheid kweten de solisten zich van hun taak, alsiméi- de de beide koren, waar aan het te mierken was, dat zij zich voor déze avond geheel ingezet hadden. Het zou te ver voeren in alle de tails te treden, we kunnen volstaan met de opmerking diat het een waar dige herdenking en hulde was aan de grote meester, die zoveel schoons heeft gecomponeerd op het gebied van kerkmuziek. Ds. Jehs vafi Waal wijk gaf een boeiende beschouwing over het leven van J. S. Bach, wel ke aller aandacht afdwong. Té pl'mi. 10.30 uur keerden dan ook alle aanwezigen, dankbaar voor liet vele goede dat gegeven was, huis waarts. Hedenavond volgt de 2e her denking in de Ned. Herv. klerk al hier om 8 uur. Wij geven hier nog een beknopt overzicht v,an het pro gramma ,dat in hoofdzaak ,zal be staan uit kleinere werken van de grote organist en componist Joh. S. Bach. Deze musicus die reeds op jeugdige leeftijd een groot kunstenaar was, wordt beschouwd als een der grootste Protestantse organisten. Hij heeft zeer veel muziek geschreven op tekst van de Heilige Schrift.. Hier van noemen wij de Mattheus Passion e.d., cantates, liederen, koralen, or gelwerken, verder allerlei muziek voor in die tijd gebruikelijke instru menten Ten gehore zal worden gebracht enkele aria's uit genoemde Passion, waaronder een dubbels oio voor alt en viool en verschillende liederen. Verder voor viool die prachtige aria op de g-snaar. Tevens enkele prelu diums en Fuga's voor orgel, 2 be kende orgelk'oraTen o.a. „Alle Men- scben müsen sterben", welke Bach kort voor zijn dood geschreven heeft. Het geheel wordt geopend met het machtige koraal „Wat God wil', diat geschiede altijd", door beidie koren, die tevens nog enkele malen afzon derlijk en tezamen optreden. Er zal een korte beschouwing ge houden worden door die plaatselijke predikant over het leven van J. S. IBach. Die programma's zijin des avonds aan de kerk verkrijgbaar 10 cent. De toegang is vrijalleen zal ér aan de uitgang eeh collecte zijn ter bestrijding der onkosten. Een ieder derike dus hedenavond! om de klok van 8 uur en komie luis teren Dinsdag 27 Juni hoopt de Hieusdense Fanfare, in verband met de Anjer-actie, een rondgang door de gemeente te maken. Bij die gelegen heid zullen jongedames speldjes ten verkoop aanbieden. Ook wordt voor dezelfde actie met Lijsten in de gemeente gecollecteerd. De Reclasseringscollecte, ge houden op Zaterdag 17 Juni in onze gemeente heeft opgebracht f63. precies. De gevers een woord van hartelijke dank. Een extra bedankje voor de meisjes, die zich belangeloos beschik baar stelden voor dit nuttige werk. Er werd ontvangen in Hedikhuizen door A. Bruijsters en A. Kipping f4.38; in Herpt door Sj. v. d. Wens en J. Juinen f 13.71 in Heusden door J. Lutgert, Sj. Kuijpers, L. de Vaan, F. Deurloo, 'ML Merkx en E.. Jonker f40.14 in Oudheusden door B. Steijger én R. van Blade! f 4.77- Zondagavond om half Zeven werd op feestelijke wijze het Don Bosco Patronaat geopend, in tegen woordigheid yain. dei ZéerEierw. Heer Pastoor, Edelachtb; Heer Burgemees ter, WelEerw. Heer Kapeljaan, Be stuur van het Patronaat, de Patro naat s jongens en de. ouders dezer jon gens. Die Zeer Eer w. Heer Pastoor hield daarbij een openingsrede en richtte zich tot de. jongens en de ouders en sprak er zijn vreugde over uit, dat het Patronaat wéder geopend was en daarmede het jeugdwerk kon begonnen worden. Vervolgens nam1 de Burgemeester liet woord en déze las het reglement voor. Moge met deze opening het R.K. jeugdwerk en het Patronaat in groei en bloei toenemen. Naar we vernemen bestaan er plannen om de Ronde van Brabant, welke op 26 en 27 Aug. a.s., gehouf- den wordt, ook door Hieusdlem te doen plaats hebben zodat die ren ners ook zeer waarschijnlijk ook on ze stad zulten passeren. De bekerwedstrijden voor de wisselbeker der Langstr. Schutters- bond werden Zondag 11 Juni te Herpt gehouden op die schutsboom van St. Catharina, daarna om vier uur te Heusden bij St. Blasius. Door omstandigheden kon de wed strijd te Elshout van het O.L.V. Gilde niet doorgaan. Deze zal thans op Zondagavond 25 Juni a.S. worden ge houden. Het Bondsconoours vindt plaats te Baardwijk op Zondag 23 Juli a.s. AALBURG Zondagmiddag arriveerden, na de Vervulling van hun verplichte diensttijd in Indonesië, weer twee militairen in ons dorp ,ri.l. A. Ka merman en L. M. No-orioos. Aam de woningen was ee'ft prachtige versle ring aangebracht, terwijl die 's avonds ook schitterend verlicht waren. Zeer velen gaven" vati hun be langstelling blijk', door hun felicitaties- en ge schenken aan te bieden. Maandagavond bracht de fanfare „Oefening en Uitspanning" hen. èeifi serenade, hetwelk, als vanouds, veel volk op de been bracht. AALST -- Die jaarlijkse verhuring van de zitplaatsen in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente zal plaats, heb ben a.s. Zaterdagmiddag om 2 uur. Voor de Ge.ref. Gem. alhier hoopt op Maandag 26 Juni, des avonds om half acht op te treden, Ds. van den Berg uit Utrecht. De door dé beide Meisjesver enigingen gehouden verkoiopactie van door hen vervaardigde handwerken heeft het bruto bedrag van f450.— opgebracht. Zoals wellicht bekend komt de helft van die nettlo-iopbrengst ten goede aan de Zending. BRUCHEM. Zondag 9 Juli hoopt onze be roepen predikant carid. C. van den Bosch, des voormldJdags half tien al hier in het ambt bevestigd te worden, door Ds. P. M. van Galen" te Brake],1 en des namiddags' half 3 te' Kerkwijk intrede te doen. CAPELLE Zaterdagmiddag houdt de mo torclub „Marijke' 'een oriëmteringis- rit voor auto's en motoren. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield Zondag wedvluch ten vianaf Chateauroux en Pont St. Maxence met de volgende uitslag: Chateauroux: St. van Peer 1, 2; B. Pols 3, 7H;. Verduijn 4, 6, 8, ïo, 12 Adr. Klootwijk 5; J. van Dr ongeleii 9H van Campep 11 en Adr. Spielings 13. Pont St. Maxcen-öeJ. van Door nik 1, 5, 6, 8, 12; C. Groeneveld 2, 3, 13, 14, 18; W. Hiaverhals 4;; J. Kramer 7 G. Treffers 9J. de Meter 10, 15; Bi. Pols 11 Adr. Spie,- rings 16 en C. van der Schans 17. A.s. Zondag wordt, een vlucht van af Dourdan gehouden. In een der lokalen van de Chr. Landbouwhuishioudsichool hield de af deling S prang-Cape lie van de Ned. Bond van Plattelarudsvrouwen j.T. Maandagavond 8 uiür een drukbezoch te ledenvergadering. Nd ;afhjamldeling der huisboudélijke aangëltegenhieden, waarbij o.!ml. besloten werd. Woens dag 19 Juli a.s. een uitstapje te: ma ken naar de Achterhoek', hield de directrice der Landbouwhuishouid- school ,mëj. P. J. Rijken, een inte ressante lezing o ver Landb ou w hui 3- houdqndérwijs, wiaarna .onder haar leiding de dezer diagen geopende school werd bezichtigd'. DUSSEN Door de plaatselijke afd. van de C.B.T.B. is een excursie georga niseerd naar de. Prov. Zeeland- Het is de bedoeling dat dleze zal plaats hebben op Dinsdag 27 Juni a.s. De route is Rillland-Bath-polldfer, WilheU minapolder, Middelburg en Vlissin- gen. Verschillende personen die niet bij; de afdeling zijn aangesloten heb ben zich reeds opgegeven dm deze reis mee te maken. Dezer dagen keerde uit Indo nesië terug onze dorpsgenoot Kees van den Oven. Door onze plaatse lijke fanfare werd hém een serenade gébracht. EETHEN De collecte voor de Reclasse ring, vorige week in de gennèente ge houden, heeft opgebracht het mooie bedrag van f112.1 Babiloniënbroek bracht op f25.30, Doeveren f4.27, Dirongiele'n f13.17, F ie t hen f 13.31, Gëndere n f39.10, Heesbeen f 7.24, Meeuwen f9.61. Aan gevers en collectanten een woord van hartelijke dank, resp. voor hun milde gaven en voor de goede zorgen aan de collecte besteed. Door de Oranjever. zal op Za terdag 15 Juli a.s. Oranjefeest wor den gehouden. Tevens is er gelegen heid tot inschrijving voor consumptie- tent enz. (Zie adv.) VGBVVENMOER Het ligt in het voornemen van "de Chr. gem. zangvereniging „Halle luja" alhier, om met medewerking van het mannenkoor „Sursuim' Gor da", volgend jaar omstreeks Pink steren een Groot Internationaal zang en muziekconcours, uit te schrijven. Gezien het feit, dat aan een der gelijk concours een zeer goede .or ganisatie 'behoort vooraf te gaan, werd nu reeds overgegaan oim het werk-comité saméh te stelten, dat alle voorbereidingen hoopt te treffen. Zij, die zich vanaf heden op het „NIEUWSBLAD" abonneren, ontvangen de nummers tot 1 Juli a.s. Vanuit Indonesië zullen, o.m. de volgende militairen repatriëren: Met het troepentransportschip „Goya", vermoedelijke aankomst te Amsterdam op 29 Juni: A. Kamp, Almkerk. C. Vlot, Eethen Met de „General Harry Taylor", Vermoedelijke aankomst 2 Juli te Amsterdam J. A. ML Laros, Heusden. J. A. Kolff, Almkerk. B. Kraay, Andel. W. J. v. d. Wiel, Elshout R. M. Walraven, Sleeuwijk. A. K. Verhoeven, Sleeuwijk. H. F. Fitters, Waspik. J. G. van lersel, Waspik P. C. Katerberg, Werkendam. Met de „Kota Inten". Vermoedelij ke aankomst 5 Juli "te Rotterdam: A. Duister, Wijk en Aalburg. A. H. van Bruggen, Nieuwendijk. C. Hoeke, Nieuwendijk. C. H. J. Steenhoven, Sleeuwijk. H. J. Roubos, Werkendam. heeff'n goede zit. Het is dan ook 'n fiets met pit. HEESBEEN. Mej, Ver donk alhier sprong van een rijdende auto, toen deze de brug opreed. Zij kwam daarbij 20 ongelukkig te vallen, dat zij met haar hoofd >c|p de trottoirband dié langs de brug loopt, terécht kwam, waar door zij een hersenschudding opliep. Maandagavond 26 Juni zal' de C.B.T.B. alhier vergadering houden in de school, ter bespreking van de reis die déze ziomer gehouden zal worded. MEEUWEN De jaarlijkse prem'iekeu.ring wordt alhier gehouden op Vrijdag 23 Juni, .aanvangende 9 uur v.m. 'De keu ring zal zonder pauze worden afge werkt. Behalve dat de deelname weer iets groter is dan andere jareln, zal de keuring nog interessanter zijn, daar dit jaar voor het eerst weer de beste merriëiï uit Noprdbrabarit bij eenkomen voor toekenning van hét praedicaat Kroon. RIJSWIJK Die afdeling Rijswijk-Giejsen van de N.C.V.B1- zal op 3 Augustus een uitstapje maken naar Apeldoorn, Arnhem en Nijlmégen. Voor zover er plaatsruimte is, kunnen ook niet-lé den hieraan 'dteelnemen. VEEN Die heer L. v. HL had het on geluk bij vergissing uit een fles lysol te drinken. Was die eersBe dagen zijn toestand hierdoor zeer ernstig, thans is er geen gevaar meer voor zijn le ven. WIJK Zondagmiddag kéercte de mili tair C. v. d. Mjaadlen, na de vervulling van rijn dienstplicht in Indonesië, weer in ons. dorp terug. Door de buurtbewoners was een prachtige"ver siering aan de woning aangebracht, terwijl geschenken werden aangebo den. VeLen kwamen hem gelukwensen met zijn behouden thuiskomst en M;aandagavond bracht! „Oefening en Uitspanning" een serenade. Die léden van de Ned. Herv. Jeugdver, die nog deel willen, nemen aan het reisje, worden dringend ver zocht zich op te geven a.s. Maandag avond om 8 uur in dé school1. Wie zich na die datum opgeeft zal waarschijnlijk niet meer mee kun nen ,daar ér maar enkelé plaatsen meer vrij zijn. In de afgelopen week liep; het 3-jarig dodhtertje van A; S.. al spe lende in een diépe slbot. Die mioieder, die het ongeluk zag gebéuren, schrok zodanig, diat zij niet in staat was hulp te verlenen. Op haar geroep kwam heer M. Blankers te hulp, die. zich te water begaf en het kind van een gewissé dood redde. Die landbouwtef Ai. Bioumian al hier had hét ongeluk bij hét hpoi rij'- den te vallen, waardoor hij onder een kar met hooi geraakte.. Hij be- kw&m zodanige Verwondingen, dat de hulp van "dr. Lettinga mojest worden ingeroepen. WERKENDAM. Die Zendingscolliecte heeft in de Geref. kerk alhier opgebracht f325.54, met een nagift van f150. Voor het toelatingsexamen der Ohr. H.B.S. te Gorinchem slaagde Ad. Visser alhier. Tot ouderlinigen 'bij de Geref. kerk alhier zijin gekozén 'de herein HL Hak, A. v. Houwielingen en C. J. Verhorst en als diaken de héér CL P. v. d. Hoek. Woensdagavond half acht zal voor de Ger. Gem. optreden Ds. Chr. van Dam. ZUILICHEM Voor het diplolraa Geiméielntie- Administratie I slaagde onize dorps genoot de heer G. Fuijkschot, amb tenaar ter secretarie tie Rossum. ANDEL Geboren: Adriana G., d. van Leen- dert Verheij en W. H. van Andel; Geertruida Pieternella, d. van Arie M. Roza en Maria A. v. d. Kaaij. Getrouwd: Hendrik J. Hilbink 26 j. en Dirkje A. Pieterse, 26 j. NIEUWSBLAD Uitgave: Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur i J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur Beproefde hulp bi) verkoudheid voor Va der, Moeder en kind.® BEZOEK VAN MEVROUW ROOSEVELT AAN SOESTDIJK De ontvangst door H.M. en Prins Bernhard achter het Paleis, v.l.n.r. Prinses Beatrix, Prinses Marijke, Prins Bernhard, Prinses Margriet, Mevr. Roosevelt, de Koningin en Prinses Irene. 1 I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1