ALS HET ZOMER IS. subsidie. B. en W. stellen voor f25 te yerlenen. De heer Burghout acht dit een laag bedrag. Hij acht deze vereni ging noodzakelijker dan een voetbal vereniging. De heer Snoek zou liet bij deze f25,— laten. Er zijn n.l. plannen in voorbereiding om in het Land van Heusden en Al Lena een eigen fruit teelt- en proeftuinbedrijf te stich ten. Men kan daaraan dan beter een hogere subsidie verlenen. De heer Walraven acht f25,te weinig en zou er f 50,van maken. De heren Burghout en Snoek on dersteunen dit Nvoorstel. Het voorstel wordt aangenomen en wel met 7 tegen 4' stemmen. Voor stemden de de beide wethouders de heren Raams, Walraven, Ouwerkerk, Kolf en Burghout. Verzoek van het bestuur der Herv. Schoolvereniging om een bedrag van f 372,95 uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor aanschaffing vaneen nieuwe leesmethode. Het advies van de Inspecteur v. h. L. O. luidt gun stig. Met algemene stemmen wordt op voorstel van B. en W. het ver zoek ingewilligd. De Bouwverordening wordt gewij zigd in dien zin dat in het vervolg de hoogte der vertrekken geen 2,70 m, doch 2,60 m mag bedragen. De nieuwe woning te Uitwijk no. 51a wordt verhuurd aan W. Sterren burg. Verder stellen B, en W. in overleg met de Woningcommissie voor, de woning aan de Voorstraat, die be stemd was voor de schoolarts^ te verhuren aan de heer A. Geudeke, gem.-secretaris, aangezien de school arts zich in 's-Gravenmoer heeft ge vestigd. De heer Ouwerkerk had gaarne gezien, dat de Voorzitter^ die het voorstel toelichtte er bij had gezegd, dat deze verhuring plaats vindt, on der voorwaarde dat de heer Geudeke voor de verhuring van zijn eigen wo ning overleg moet plegen met de wo ningcommissie. öe Voorzitter zegt dat dit altijd ge beurt en het dus eigenlijk overbodig is dit te zeggen. Ook aan deze ver huring hecht de raad zijn goedkeu ring. Wijziging verhuur woning aan de lieer Baardman. Het schoolbestuur aan de Nieu- wendijk verzoekt de overeenkomst voor de verhuring ener geineentewo- ning aan de onderwijzer Baardman in die zin te wijzigen, dat deze ten name der schoolvereniging wordt ge steld, opdat, ais de heer Baardman de gemeente verlaat, het schoolbe stuur dan de woning voor een .an der onderwijzer tot haar beschikking zou hebben. De heer Snoek is daartegen. De gemeente verliest dan de zeggen schap. Zou de volgende onderwijzer ongetrouwd zijn en dus geen woning nodig 'hebben, dan kan het school bestuur ze verhuren, aan wie ze wil en het is toch zo, dat als het school bestuur de woning nodig heeft er geen enkel raadslid aan zal denken, ze te ontnemen. De heer Ouwerkerk is het daar mede eens, temeer daar het school bestuur vroeger nooit geen eigen huis wilde hebben en de woning waarin de heer Baardman woont, feitelijk een arbeiderswoning is. Spr. zou in deze de vrijheid van verhuren aan de raad houden. De-Voorzitter acht het na deze op merking beter, dat B. en W. hun voorstel terugnemen om het eerst nog eens nader te bezien, waarme de de raad accoord gaat. Voorstel definitieve instelling Vuil nisophaaldienst. De Voorzitter deelt mede, dat het niet meevalt alle Jiuisvuil op één dag op te halen, dit zal 2 dagen per week moeten worden. De kosten be dragen nu bij 1 keer jper week f 23, bij 2 keer ophalen zal het f 40 per week worden. B. en W. menen dat het nodig is, dat zij, bij wie het huisvuil wordt opgehaald daarvoor 10 cent per week zullen betalen. Het college heeft een enquête ingesteld en de circu laire gezonden aan de 250 deelne mers aan de ophaaldienst. Van 100 is reeds bericht binnen, dat zij met de voorgestelde vergoeding van 10 et. accoord gaan. De lieer Raams is van oordeel, dat, als in plaats van een kleine wa gen zoals nu, een grote werd ge bruikt, misschien met 1 dag per week ophalen kon worden volstaan. De heer Snoek zou een bepaling in het leven willen roepen, dat de ingezetenen, maar niet hun vuilnis op willekeurige plaatsen mogen stor ten. De heer v. Herwijnen wijst even eens op de noodzakelijkheid van een dergelijke bepaling en haalt daarvoor een voorbeeld aan. Met algemene stemmen wordt be sloten de vergoeding op 10 ct. per week te stellen. Voorstel beschikbaarstelling gel den voor schoolzwemmen. De Voorzitter deelt mede, dat de Inspecteur voor Lichamelijke oefe ningen bij het gemeentebestuur heeft aangedrongen om de schoolkinderen les te doen geven in het zwemmen. Het vervoer van de hoogste klassen van de school aan de Nieuwendijk en te Almkerk, naar het zwembad Bijtelskii te Sleeuwijk zou aanvan kelijk gedurende 10 weken f 1000 moeten kosten. De heer Elshout uit Giessen was bereid het 'voor f50 per week te doen, zodat de kosten, van vervoer op f500 zouden ko men. De les zelf zou na overleg met het bestuur van 'Bijtelskii 12y2 cent per leerling bedragen, inplaats van 15 ct., zoals aanvankelijk was bepaald. B. en W. hadden reeds be sloten op een en ander in te gaain,, van de 250 kinderen die de lessen zouden ontvangen, wonen er 50 'aain de Kille, die dus voor rekening van de gemeente Sleeuw'ijk komen, zodat er 200 voor rekening dezer gemeen te blijven. Nu kan echter de heer Elshout geen vergunning voor het vervoer krijgen omdat de concessie bij de AL AD berust. Men ziet hier weer een fraai staaltje van geleide economie. De regering dringt er op aan, dat alles zo zinnig mogelijk gebeurt, daarnaast wil ze hebben, dat de jeugd zwemmen leert, doch als men dan zo zuinig mqgelijk te werk wil gaan, dan zegt ze, dat mag niet. Spr. heeft de heer Elshout ge adviseerd in beroep te gaan. De fout in deze ligt niet in den Bosch, doch in den Haag. De heer Nieuwenhuizen vraagt of het bestuur van de school te Waard huizen niet mee wil doeju- De Voorzitter ziegt, dat de Inspec teur van oordeel was, dat dan die kosten te hoog zouden worden.. De heer Nieuwenhuizen adhlt dit geen argumlent. Als Waardhuizen en Uitwijk niet kunnen meedoen, mioet dit ook met de andere scholen niet kunnen. De andere raadsleden zijn het hier mede eens. Die heer Raams is van oordeel, dat als mien f iooo.— moet gaan betalen, men dan beter kan trachten in de gemeente een eigen zwemgelegejiheid te krijgen. Die Voorzitter wijst er op, dat needs een rapport is samengesteld voor een zwemgelegenheid tussen "Aïmkiérk en Nieuwendijk in, doch Nieuwendijk wilde een eigen gelegenheid, zodat er dan 2 gemaakt moesten worden. Spr. is sterk voor zwémlmien, hij' acht dit een noodzakelijke sport. Die heer Raams zou gaarne zien, dat B. en W. een eigen zwie'mgeleigienr heid nogeens onder de ogen zien. Ook andere lieden spreken zich in deze zin uit. Die Voorzitter juicht dit toe, gaar ne zullen Bi. en W. deze kwestie nogeens bezien, zeker als zij zich daarbij gesteund wéten door de raad. Die heer Nieuwenhuizen is wel voor een zwembad, doch zolang die wegen nog zo slecht zijn en dewlap ningnood zo groot, acht hij deze. laat ste noodzakelijker. De Voorzitter is, van oordeel, dat men voor het een bet ander niet moet nalaten.. Hij wijst nogmaals op het nut van de zwemspoVt, een voornaam punt ook voor de gezondheid. De heer de Graaf vraagt waarom tegenwoordig het vak lichamelijke oefening op de school niet tot zijn récht komt. Die Voorzitter meent, dat als eerste oorzaak daarvoor moet wiorden aan gewezen gebrek aan Idealiteit. De heer Ouwerkerk is bet mét de lieer de Graaf eens. Aain de school aan de Nieuwendijk wordt niet de hand gehouden aan de rooster yoor dit onderwijs. Die heer Snoek lijkt de beste op lossing, dat "het voorstel1 aan B. en W. wordt geredigeerd, om de kwestie nogeens te bezien1, met wélk voorstel de raad accoord gaat. De verordening op de Baatbelas ting no. 2 is vastgesteld onder de be zetter en komt daarom met 1951 te vervallen. Besloten wordt deze ver ordening ongewijzigd opnieuw vast te stellen en van kracht te verklaren. Aan het gemeeiitepersoneétl dat daarvoor in aanmerking komt, zal ook voor het 2e kwartaal 1950 een uitkering van 5 pet. op hun jaar wedden worden verleend. Eveneens zal aan heh, die daarvoor in aanmfeiT- kjung komen een gratificatie van 2 pet. op hun salaris worden uitgei-' ikeerd. Die gemeentebegrotingen voor 1949 exi 1950, alismede -die van hét G.E. B. en de Vleeskeuringsdienst, worden géwijzig'd overeenkomstig de voorstel len van B|. en W. Voorstel aankioioip c.q. ruiling grond en voorstel toekenning sc'hadevergoé!- iding ingevolge PachtbeslUit (terrein huishouidsiChioiol Voor deze voorstellen schorst de Voorzitter de openbare zitting. Nia heropening wordt met -algemene -stiemmien besloten de nieuwe -uitgang naar de Prov. Weg aan te kopen van de heier C. Koekkoek tegen het be drag' van f280.zijnde fi.per M'2 en een strook grond te ruilen met de heer Verschoor, -die vooir een gedeelte gemeentegrond een gedeëlté van zijn boomgaard zal afstaan. Im- MOE1L1JKIIEDEN Abonnés kunnen gratis vragen stellen. Wendt 11 tot de redactie van ons blad en het antwoord verschijnt t.z.t. DENKT U EU OM? 1. Elke vraag op een afzonderlijk vel. 2. Gegevens zo uitvoerig mo gelijk. 3. Gewenste herkenningslet- ters aangeven, naam en adres ver melden. 4. De vragen worden in de lcopy zo kort mogelijk weerge geven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. 5. Bij kwesties in zake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d. moeten branche en adres van liet bedrijf worden opgegeven. A. B. Ik heb een huis, dat be staat uit één achterkamer, een voor kamer, een slaapkamer, kelder en bergruimte, dit is de benedenverdie ping. Boven zijn twee slaapkamers met bergruimte. Daarbij is nog een aparte schuur van ongeveer 7x8 mi2, 'een vark-ensschuur met kippenhok, 50 are tuingrond en een 'boomgaard, ongeveer 75 are grasland. I'k zou dit graag in zijn geheel verhuren. Welke huurprijs mag ik nu bedingen? Antwoord: Het is ons geheel .on mogelijk, zonder uw pand -gezien te hebben, op te geven, voor" welke prijs u het geheel verhuren mag. Im mers, niet alleen de grootte van het perceel bepaalt de prijs, maar ook de staat, waarin het geheel zich bevindt, de aanwezigheid van water (vaste wastafels einz.). Het enige wat u dus met enige kans op juiste vaststelling vap de huur kunt doen, is u te wen den tot het prijzenbureau vooir uw woonplaats. C. R. Wat kan een echtpaar, waarvan de man 68 jaar is, en de vrouw 66 jaar, krijgen van de nobd;- wet ouderdomsvoorziening Drees? Zij hebben verder geien inkomsten en er is ook geen rentekaart. Antwoord: Het echtpaar moet zich om voor een uitkering in aanmerking te komen, wenden tot de R-aad van Arbeid in hun woonplaats. Wij we ten nigt, in welke klasse gemeénte zij wonen, maar "indien er werkelijk' gevolge het pachcbesluit zal aan de heer Verschoor voor 2 jaar een ver goeding vanf25 per j aar als scha devergoeding worden uitgekeerd. Voorstel -aankoop noodwoningen. Besloten wordt die noodwoning aan de Nieuwendijk bewoond door v. Tricht aan te kopen voor f1800. de woonkeet aan de Korn vooir f 2000.de kosten, van de grond komt bij deze bedragen. Rondvraag. De heier Kolff acht de agenda te lang, met deze opmerking is de Voor zitter het niet eens. Die heer Kolff zegt, d-at de wol- ningcomimissie geen r-aad weet met bet gezin v. d. Pllas. -apin -de Sljerisle-i steeg. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. daarmede ook geen raad wieten en dus nog eens met de commissie hierover zullen spreken. De oplossing geen ander inkomen meer is, be draagt de uitkering voor ee-n -echt paar in ©en gemeente eerste klasse f 936.per jaar, gemeente 2é kllasse f900, 3e klasse f864, 4e klasse f828, 5e klasse f792. Weetgraag Wij hebben vier dochters. Twee zijn er in een kloos ter, een is getrouwd en weer geschei den en een dochter is nog thuis. Wij hebben met goedvinden van de twee zusters onze inboedel ,aan haar ver maakt met het vruchtgebruik van ons beide tot onze dood, zo hebben wij het bij de notaris opgemaakt en wij hebben dat stuk ondertekend. Kan nu de getrouwde en gescheiden izus- ter zich ertegen verzetten, -dat dé dochter, die nog thuis is, alles krijgt? AntwoordJa, dat kan zij. Zij kan opkomen voor 'haar wettelijk deel van de erfenis, J. d. Bi Ik ben van beroep koopman in rijwieldelen. Nii kreeg ik ©en kwitantie van f 10.te vol doen, toegestuurd door die Centraal Ambachtsadministratie Badhuisweg 72 te Scheveningen. Volgens deze administratie val ik onder de be drijf sgroep Metaalverwerkende Am bachten. Ik heb echter geen repara tieinrichting en ben alleen koopman. Moet ik nu betalen? Antwoord: U bent verplicht lid te zijn van dé vakgroep Rijwielen en onderdelen; daar moet u qonl- tributie van betaléh. Protesteert -u dus tegeÈfdë h opgelegde -contributie en zet u de redenen van uw protest uiteen C. Q. Ik heb wel eens gehoord, dat -er een bedrag wordt uitgeloofd voor diegenen, die bij hun leven be palen, dat hun lijk mag worden ge bruikt voor medische" onderzoekin gen in laboratoria o¥ universiteiten. Hoe hoog is dat bedrag en welke weg móet mien bewandelen? Antwoord: Néefn, daar bent u abuis. Er is zeer zeker geen enkele geldelijke vergoeding mogelijk. Onze laboratoria én universiteiten worden op .een zeer kiese -en geen aanstoot gevende wijze in hun behoefte in deze voorzien. I. W. Wij hébben teem jonge dame in huis, waar wij erg veel v-an zijn gaan houden. Nu heeft dit meisje die de heer Kolff voer die raadsver gadering spr. aan de hand deed; kan misschien als uitgangspunt dezer be sprekingen dienst dóén. Die heer Snoek vraagt. ,of het adres van de bewoners van de Gantelstéeg van de baan is. Die Voorzitter aqtwoordt ontken nend, het is bij de Cemtr. Tiechn. Dienst. De heier Snoek hééft iri een plaat selijk 'blad het vierslag van de laatste raadsvergadering van De Werken en Sleeuwiik gelézen. Diaar zij:n woor den gebruikt dje volgens spr. me ning, althans als het verslag juist is, ontoelaatbaar Zijin. 0 Die heer Ouwerkerk had wel ver wacht, -dat B. en W. tegen de daar gebezigde uitdrukkingen een Ver weer hadden gericht. Wethouder C. de Jongh merkt op, dat iedere raad zijin eigiein peil be- paalt. De heer de Graaff vraagt ,of het bedrag voor de verbetering van de Gantielsteieg reeds bekend is. Die Voorzitter zegt, dat dit op f 20.000.wordt geraamd. De heer de Graaff heeft een aan nemer gesprokén, die mjeenlde dat het slechts fio.óoo.zou behoeven te kosten. De Voorzitter belooft, dat B. en W. dit zullen 'bekijken. Die heer de Graaff wijlst er vervol gens op, dat er wijiziging is gekomen in de overbruggingsregeling. Vol|g|ens deze wijiziging fnoet een commissie worden 'benoemd, waarin 3 werkne mersorganisaties moeten Zijn verte genwoordigd. D'£ Voorzitter is dit niet bekend, hii zal echter een onderzoek instellen. Die heier Nieuwenhuizen Vestigt de aandacht op de sloot bij de nieuwe woningen in Uitwijk, vroeger verd deze dioor de polder schoongemaakt, doch déze doet dit thans niet meer. Kan de gemeente daarvoor zorgen? De Voorzitter zal dit nagaan. Dje heer Raarnls informeert hoe of het staat mét de schuurtjes bij1 de nieuwe woningen. Die Voorzitter antwoordt, dat deze zijn aanbesteed, het wachten is op de goedkeuring door Ged. Staten. Dip vergadering wordt hierop ge sloten. tijdens de oorlog bij N.S.B-.-ers ge woond wilde daar ook niet vandaan omdat dé mensen goed voor haar waren en ziji ze niet in de steek wil de laten. Na de oorlog beeft zij 14 maanden in een kamp doorgebracht. Nu is zij verloofd mét leen jonge man, die naar Canada wil emigreren maar... nu 'mag zij niet meegaan om dat zij gedetineerd is geweest. Is hier nu niets tegen te doen? Het is toch niet eerlijk om het kind zo te straffen? AntwoordWij kunnen begrijpen, dat u hiér iets onrechtvaardigs in voelt. Het 'kind heeft haarstraf ge had en moet nu baar kanis op een nieuw leven hebben. Hiet vervelénde is echter, dat het vo-oral de bui tem landse emigratiegebiedeu zijn, die be zwaren maken en niet onze instan ties. Wij vrezen, "dat er niet veel aan te doen is, maar uit uw gehelle brief hebben wij menen op te mer ken, dat u erg veel voor bet meisje voelt en wel wat moeite voor haar over hebt. Misschien zoudt u zich daarom nog eens kunnen wenden tot de Minister van Justitie en zal men daar haar' geval nog eens willen 'bekijken. Dat lijkt ons het enige wat er te doen valt. H. W. Ik yen huurder van een huis en heb de gedeeltelijke (sch;ade (glas, dichtmaken enz.) betaald. De rekeningen heb ik ingediend bij We deropbouw, een en ander tot een be drag van ongeveer 'f 500.Die eige naar heeft inmiddels het pand ver kocht en nu werd de gehele schade en dus ook de door mij betaalde re keningen aan de nieuwe eigenaar vergoed. Wederopbouw bevestigdemai dit schriftelijk. iNiu wëigèrt de nieu we eigenaar de gelden aan mij te bé talen. Hoe; kan ik nu mijn voorge schoten geld weer terugkrijgen Had Wederopbouw het gelid niet aan de eerste eigenaar of aan mij uit moeten betalen? Antwoord: Wij kunnen ons inden- kén, dat u zich moeilijk b'iji het ver lies van het door u „voorgeschoten" geld kunt neerleggen, miaar door ver andering van huiseigenaar is dit wel een ingewikkelde z|aak geworden, had u met de eerste eigenaar hier over afgesprokén en hiöeft deze eige naar dit in het geheel niet mét ide tweéde eigenaar besproken? Het lijkt ons bet beate, dat u de nieuiwe eige naar nog eens om 'betaling vraagt per aangetekend schrijven, anders zal er niet veel anders opzitten, dan dat u de vordering in handen van een deurwaarder of advocaat geeft en er dus een cïvielrechterlïjlke zaak van miaakt. Volgens ons had Wederop bouw beter gedaan, met de eerste ei genaar uit te betalen, maar wij zijin Als het zomer is verlangen we alle maal naar de natuur. We laten dan ook geen vrije dag voorbij gaan zonder er op uit te trekken. En wat onze kleding betreft zorgen we er voor, er dan eens anders dan an ders uit te zien liefst zo luchtig en sportief mogelijk. De beste dracht voor zulke vrije en vacantie- dagen is wel het strandjurkje, dat we kunnen „omtoveren" in een heel gewoon toiletje door er een bolero of pelerine op te dragen. Een andere goede vacantiedracht. vooral als we veel naar zee gaan, is een kort broekje, een blouse en een van voren openknoopbare rok. Hierbij beelden we twee zomer- ensembles af. K 3988/10 Dit geheel bestaat uit een blouse met een zeer brede schouderlijn, een wijde rok en een bijpassend broekje. De rok wordt middenvoor gesloten met knopen. Benodigd voor 96 centimeter bo venwijdte circa 5.70 meter stof van 90 centimeter breedte. K 3989/10 Buitengewoon vlot en jeugdig is dit zomerse ensemble, dat bestaat uit een japon en een pelerine. Op de gerimpelde aangezette rok zijn twee grote zakken aangebracht. Het lijfje van dit model is sterk getailleerd en van schouderband]es voorzien. Middenachter is een knoopsluiting aangebracht. Benodigd voor 90 cm. bovenwijdte 5 m. stof van 90 cm. breedte. De knippatronen van deze modellen zijn a f 0.95 bij „Bella" Patronen Service, Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht te bestellen K 3988/10 is verkrijgbaar voor 84, 90 en 96 cm. bovenwijdte, -cerwijl K 3989/10 te bestellen is voor de bovenwijdten van 84. 90 en 98 cm Oe modellen zijn overgenomen uit „Bella", Het Nieuwe Modeblad. 8f.yo.y6.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 6