INGEZONDEN Verkrijgbaar bij Boekhandel Fa. L. J. Veerman, Heusden Openbare Vergadering Een Hardeland machine in bedrijf Giminfon en verloren voorwerpen Vermist: een rood-bonte Pink Vacantiebonnen inleveren Inlevering Vacantiebonnen Openbare Verkoping Rede van H. M. de Koningin, JONGSTE BEDIENOE Geslaagd?? Een goed rapport? Knolraapplanten bij H. TIMMERMANS Aanbesteding. publiek te verkopen: het WOONHUIS MEEUWEN MEEUWEN NEDERHEMERT OUDENDIJK PQEDEROI JEN RIJSWIJK VEEN WIJK EN AALBURG OP EXCURSIE. ter gelegenheid van de herdenking van het 100-jarig bestaan van de Prov. Wet. Als cadeau, een van de Raad der gemeente BRAKEL. WQUTERINA DE VRIES geb. DE RIDDER, Ps. 69 4. Bouwvakarbeiders SCHOUTEN'S GROOTHANDEL TE KOOP: Het bouwen van een nieuw Voorhuls. Notaris Jhr. Pompe van Meardervoort worden gebruikt vojoir het aanvragen van een gemeentelijke 'bouwvergun ning zijn vanaf heden, verkrijgbaar ter secretarie van de aangesloten ge- 'meenten en wel ad fo.25 p|er set van 4 bladen. Olpgeimterkt wordt dat elke bouwaanvrage 'dient te bestaan .uit dit formuliereimsiet mlet ,4 stel' tekeningen en evenitueel 2 stel' stati sche berekeningen. Gedurende de maand juni 1950 heeft de Gentr. Techin. Dienst in het Land van 'Heusden en Altena adviezen afgegeven vóór betaling van definitief herstel lichte schadle: tot een bedrag van f 2.62242, definitief herstel zware sdhade f424.her bouw f32.105 40, totaal f35.15J.82,* A.s. Dinsdag 11 Juli des avonds om half 8 hoopt voor de Ger. Gem. op te treden Ds. Dieleman van Bor- sele. Op 30 Jiuini j.l. heeft de ver loting plaats gehad,welke gehouden werd tein 'bate van de mtuziekvioreni- ging alhier. De uitslag is als volgt: Lot inr. 117 Gourantenh,anger. 542 Fruitschaal. 3 SehiemleMampje 999 Rijwieltas. 921 km-telller. 91 Rijwielslot. 821 Klok. 32 Biagagedrager. 824 Elegtr. strijkijzer. 604 Fietspomp. Voor het toelatingsexamen tot de Ambachtsschool te Zaltbommel zijn geslaagd Gerrit van Diggelen en Jan v. Geffen, leerlingen der Chr. School alhier. De Meisjes vereniging hoopt op Dinsdag 11 Juli a.s. haar jaarlijks uitstapje te maken naar het Gooi, onder leiding van Mej. Knoop. Door het bestuur der N'etitraal Bijz. school alhier werd tot onderwij zeres 'benoemd, mej. S. v'an der Wiel te Gorinchém. De beide Meisjes verenigingen hebben hun jaarlijks uitstapje ge maakt naar Apeldoorn, Nijmegen en Arnhem. Er werd volop genoten. Uitslag weuvlucht „St. Denis" d.d. 24 Juni 1950: Afstand 371 km, gelost 9.30 uur. Eerste duif gecon stateerd 14.33.40; laatste 15.05.41. P. Westerlaken, Rijswijk 1, 5, 10; M. Duister, Veen 2, 7, 3, 13; A. Ver beek Az., Veen 3, 14; R. v. Vuren, Veen 4, 15; D. Ottevanger, Woudri- ctiem 17; J. v. Straten, Woudri- chem 9; Goemaat-Vos, Veen 11, 12, 16. Die gehouden collecte vioorhet suppletiefonds van het sanatorium! „Zonnegloren' 'te Zeist, beeft het mooie bedrag van f 90.38 opgebracht; Allen die meegfewerkt hébben om 'dit mooie resultaat te bereiken, wor den hartelijk dank gezegd. De beer Bi. Vefzijl, welke ge ruime tijd als gemeentenambtenaar ter secretarie alhier werkzaam is geweest, slaagde voor het diploma gemeente administratie A. Tot lid van die Generale Sy node der Nied. Hleirv. kerk, is door die Classis Heusden benoemd, ouder ling T. D. A. Schouten alhier. J.L Zaterdagavond werd ter ere van de verjaardag van Z.K.'H. Prins Bernhard door het fanfare corps „Oefening en Uitspanning" en de zangver. „Con Amore" nabij het verenigingsgebouw een conoert ge geven. Ondanks dat er geen bekendheid aan. was gegeven, waren er toch nog vele belangstellenden aanwezig om dit mooie concert te beluisteren. Woensdag j.l. maakte mijnheer v. Hoven met ons, de tweede klas van de Landbouwschool te Andel, een excursie naar de Peel. Achtereenvol gens werden een paar ontginningen, een kaasmakerij, een vervenerij en de stuw bij Afferden (N. Limburg) bezocht. Hoe een ontginning er uit ziet, is niet zo maar gauw te zeggen, dat moet men zelf zien, wil men het goed wieten. Op de kaasmakerij legde mijnheer v. Hoven uit, hoe de kaas bereid wordt. Er viel nog veel te 'leren. Sommige jongens b.v. hadden nog nooit gehoord, dat men veel minder last van de vliegen heeft, als 's zo mers de ruiten van de stal blauw worden geverfd. Ook zagen we hier een hooiblazer. De vervenerij was erg interessant, maar nogmaals: ga zelf eens kijken, een mens is nooit te oud om te le ren. Nadat de stuw bij 'Afferden, die voor de scheepvaart en watervoor ziening van veel belang is, bezocht was. gingen we naar een speeltuin fn Grave. Prompt viel één van ons van tie kettingbrug in het water en had enkele ogenblikken de belang stelling van een dertigtal meisjes. Een vrolijk einde van een prettige dag. J. E. BLOM. f 7 Wat is een Hardeland-machine en waar wordt ze voor gebruikt Een Hardeland-machine wordt gemaakt door de firma Eirich in Hatham (Baden) en wordt gebruikt bij het inkuilen van veevoeder, waarbij gras en knolgroen enz, zeer fijn gesneden wordt, terwijl in vele gevallen met gras ook voeder- of suiker bieten worden toegediend, die dan door een op de machine gemonteerde bieten molen, heel fijn worden gemalen en innig met het overige product worden vermengd en dan in de silo worden geblazen. De suiker uit de bieten dient dan als conser veermiddel. Deze methode van inkuilen heet naar de machine, n.l. Hardeland methode. Op de hierbij afgedrukte foto is men bezig met de op de veilingen door de klok gedraaide groenten, met gras en bieten samen in te kuilen. Voorzitters ein leden v$n de Staten der elf provinciën, Heden herdenken wij het feit, diat honderd jaar giéleden die Provinciale Wet tot stand kwam'. vIs er reden tot herdenking omdat een wet een eeuw oud is? Herdenken wiji niet eerder in dankbaarheid het feit, dat de makers van deze wet en dan noem1 ik ha de eerste plaats Thorbedkie de mogelijkheid hebben gesdh|apen voor een vrije ontplooiing v(an het leven der provinciën in oinis vaderland? Nog bestond er in 1850 angst voor een terugkeer van de verlam mende politieke verhoudingen in de Republiek der Verenigde Provinciën, Artikel 66 dér Provinciale Wiet ge tuigt daarvan. Het is niiet waarschijn lijk, dat men toen' Heeft voorzien, welke belangrijke riieuwie taken in het moderne groeiende Nederland voor de provinciën waren weggelegd. Toen die ontwikkeling kwam, vorm de de wet geen belemmering. Inte gendeel het provinciaal bestel bleek in staat zich bij de eisen van de nieuwe tijd aan te passen. Het ont wikkelde zich tot een bestuursorgaan, dat een centrum vormt van tal van technische, culturele en sociale be moeiingen, die op gewestelijke 'basis hun zegenrijke werking doen gevoe len. Daarbij vormen de provinciën een brug tussen het Rijk en de gemeen ten, uitvoerend de Rijkswetten en toeziend op de arbeid dier gemeen ten ,deze stimulerend en haar samen werking bevorderend. Veel technische belangen^— en ik denk daarbij in de eerste plaats aan de aloude Nederlandse Wiaitierschap»- pen miaar ook ele ctricite i t svoor ziening, drinkwatervoorzieniinig, streek plannen en economische technologi sche onderzoekingen, vinden in het provinciale bestuur hun verzorger. Veel sociale en culturele arbeid worde door de samienwerknig, in ge westelijke organen tot groter bloei gébracht. Particulier initiatief en over heidsbemoeiingen vullen elkander daarbij aan. Gezondheidszorg, land bouw- en nijverheidsonderwijs eri mu ziekbeoefening ontvangen, thans de warme belangstelling van de provin ciale besturen. Deze groei heeft eerst langzaam1 en geleidelijk plaatsgevonden. .Miaar toen de stroom van het gewestelijk lieven gestoten was op de klippen van de oorlog, voligde in die naoor logse tijd een sterkte stroomversnel ling. Die oiorlog bracht naast een toe nemende bewustwording van het Ne derlands eigene ook eèn veel sterker IbewustworcLen van de gewestelijke eigen aard. De activiteit, die deze bewustwor ding ten gevolge had, 'brengt op zich zelf een gezonde decentralisatie méde- Ik heb mij daarvan "rekenschap kun nen geven, toen Ik onmiddellijk na de oorlog de provinciën bezocht als voorzitster van Nederlands Volks1-; herstel. I De bezoeken, $ie mijn m|an en ik in de jongste tijd' in verschillende gewesten hebben gébracht, toen wij het voorrecht hadden mét 'velen van u kennis te maken, vormden een waardevolle ontmoeting met de ont plooiing van dit gewestelijke eigen leven. Ik verheug mij er op dit jaar de statenleden van die provinciën! te zul len ontmoeten, waar wij nog geen bezoek brachten. De ontwikkeling der provinciën is gegaan van het verlammende particu larisme der 18e eeuw door het cen tralisme der 19e naar een gezond evenwicht van middelpuntzoekende en middelpuntvliedende krachten in die 2cste eeuw. Van deze evenwichtstoestand uit zien wij haar nieuwe bloei ontluiken.. Deze betekent tevtens de bloei van Nederland1. Zó zie ik voor mij Elf provinciën, ieder voor zich rijk aan mogelijkheden en verscheiden naar de aard van haar inwoners vioirh mend teZamtem het eneNederland. Déze rede werd door de Commis saris der Koningin in de provincie Drenthe beantwoord. Nieuwe zending van de alom bekende Norma vierkleuren potloden Prima kwaliteit, degelijke uitvoering, schrif telijke garantie Norma 4 kleuren potloden: Super Norma, cro-metal, rond, f 15,25 Super Norma, cro-metal, achth. f 16,50 Drukpotloden Normia, zilver, slank model, f 13,75 VoorzitterEdelAchtb. Heer W J. P°s SecretarisMr. J. van Dalen. Aanwezig alle leden. Die Voorzitter opent de* vergade ring met voorlezing van het formu liergebed, waarna de notulen der vo rige vergadering ongewijzigd worden vastgesteld. Vervolgens worden een 8-tal inge komen stukken voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoék van het Néder- lands Gesprék Centrum te Rotter dam om een jaarlijkse gift van f 1 o, wordt afwijzend beschikt. Van de Protestantse Contactraad voor Maatschappelijk werk in de Bom'melterwaard, is e.en verzoek in gekomen om een bijdrage van fo.15 pier Protestantse ingezetene in de kosten van 2 maatschappelijke werk sters, alsmtede 1 cent per inwoner tot dekking van de allereerst te ma ken kosten. Öp advies van B. en W. wordt besloten dit verzoek aan te houden en nader te bekijken bij de vaststel ling van de begroting. Hierna wordt de gemeen terekteniing voor het dienstjaar 1949 aangeboden. Dieze geeft aan in ontvangsten viqor de gewone dienst f 138.094)46, uitga ven f 139.474.(46, nadelig slot alZo f 1.380*De Kapitaaldienst geeft aan in ontvangsten f 202.852:28, uit gaven f340.499.37, nadelig slot alzo f137.647.p9. Tot de commissie van onderzoek worden aangewezen de heren de Pa ter en Vervoom. Voor de aanleg van de nieuwe weg achter de Hovendsedijk wordt besloten een stukje grond aan le ko pen van Ds. H. W. Bloemhof® te Heillo. De begroting voor het dienstjaar wordt met enkele cijfers gewijzigd'. Aan het gemeentepersoneel wordt een gratificatie van 2 pet. der wedde verleend conform het advies van de Minister van Binnen!Zaken. Rondvraag. De heer v. Hemert vraagt enkele inlichtingen betreffende de aanilegvan het nieuwe kerkhof. De Voorzitter zegt, dat dit werk stagneerd doordat er weinig ,of geen werklozen in de gemeente aanwezig zijn. De heer Errnstrang is van mening, dat de plaatsing van arbeiders niet op. de juiste manier plaats heeft. Die heier Vieïvoorn vraagt of het niet mogelijk is, dat de gracht van v. Dam .gedempt wordt met grond afkomstig uit de. vijver indien men deze dieper maakt. Dé heer van Tuij'l is van mening, dat de weg ook ter plaatse te smal is en breder gemaakt diende te wor den. Die Voorzitter zegt, dat deze kwes tie door de Ned. Heide Maatschappij begroot zal wérden en men ""hierop nog even dient te wachten. Vervolgens vraagt de heer Ver voorn nog 'enige inlichtingen oimltrelnjt het voetballen op straat en het a.s.? feest in de gemeente. Die Voorzitter zegt, dat deze kwes tie niet in de raad thuis behoort en alleen tot de Gompetentie van dei Burgemeester 'behoort. De heer de Patier vraagt inlichting gen over de verbreding van de stoep aan de Kommierstraat- De Voorzitter zegt, dat hiermede nog' geen overeenstemming is bereikt met de eigenaar over de enkele me- ter$ grond die men daarvoor nodig heeft. Die heer H. C. van Daalen zou liever de stoep aan "de Kooihoek ver beteren. Die heer de Pater vraagt verder nog een inlichting over de toewijzing van een woningf De heer Ermstirang vraagt of de 10 duplex woningen al besteed zijn Die Voorzitter zegt, dat er wet ■een prijsopgaaf binnen is welke be neden de begroting ligt. Hierop moet men njóg even de goedkeuring van- de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting «afwachten. Hierna sluiting der vergadering. GEVONDEN: Een acte tas e en ceintuur, een porterOonniaie, een auto ped, een hondje- Inlichtingen Rijlks- politiiekaZerne te Heusden. VERLORENEen kinderschoen- tje op de Kornsedijk tussen Alm- fcerb en Diussem. Terug te bezoirgen bij P. A. Koops te Djussen. GEVONDENEiein donkerbruine vilten 'herenhoed. Terug te bekomen biji W. Crielaard, Bi .4 te Andel GEVOlNDiENEen zonnebril, in Elshout. Terug te: bekomen bij Jenny Boll te D|oeveren. r GEVONDEN op de dijk te Dron- gelen, een vulpotlood. Terug te bek. 'bij' Chris Hulst te Doeveren. Heden behaagde het de Heere, van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Vrouw, Behuwdzuster en Tante, in de ouderdom van 76 jaren. Uit aller naam A. DE VRIES. Heusden, 29 Juni 1950. Wilhelminaplein 65. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de grote belangstelling, die wij bij ons zilveren huwelijksfeest mochten ontvangen, ook bij de terugkeer van onze zoon en broer uit Indië, en de vele geschen ken. die hij daarbij mocht ontvangen. Fam. G. DE RUITER, Almkerk, Juli 1950. Prov. weg, Zuid Mede namens mijn Ouders en Broer, betuig ik langs deze weg mijn harte lijke dank aan allen, die medegewerkt hebben, om mijn thuiskomst uit In donesië te vieren. Sold. C. N. v. d. MAADEN. Wijk, Juli 1950. Hoge Maasdijk A 24. Langs deze weg aan familie, vrien den, buren en kennissen, die mijn thuiskomst uit Indonesië tot iets on vergetelijks gemaakt hebben, mijn har telijke denk. D. OTTEVANGER. Woudrlchem gelopen hebbende in het Genderense Rekselaar, Inlichtingen worden gaarne ingewacht door de eigenaar D. HOEFLAKEN, Veldstraat B 236 te Wijk. voor op VRIJDAG 7 JULI 1950, van 7 tot 10 uur. Onvolledig ingevulde boekjes worden niet aangenomen. Leden voorrang. W. F. HOMBORG, Berenhoeksestraat B 184, Wijk Wijk en Aalburg vraagt, voor direct, voor kantoorwerk. Leeftijd 16 tot 18 jaar. bij L. HOEFLAKEN, C 127, Aalburg. Vrijdagavond 7 Juli 1950 Grotestraat 178 Veen Namens de heer P. A. Boll te Doe veren, zal ondergetekende op 19 Juli 8.S., in het openbaar aanbesteden, overeenkomstig het aanbestedingsregle ment W.B. Bestek en tekening is verkrijgbaar bij ondergetekende, tegen betaling van f7.50, of wordt na ontvangst van f7.75 per postwissel per post toege zonden. Restitutie f5.— ANTOON VAN STOKKUM, Architect, Mr. v. Coothstraat 10, WAALWIJK te Andel (N.-Br.) is voornemens, op DONDERDAG 6 JULI 1950 bij inzet en op DONDERDAG 13 JULI 1950 bij toeslag, telkens des avonds om 7 uur, in café De Lorm te Giessen, ten verzoeke van de heer Ant. de Lorm te Giessen, met schuur en erf, aan de Burgstraat en de Hoge Maasdijk, genummerd 17, te GIESSEN, kad. gem. Giessen, sec tie A no. 720, groot 4.80 aren, Te aanvaarden in eigen gebruik bij de betaling der kooppenningen. Betaling der kooppenningen uiterlijk op 12, Augustus 1950. Lasten en belastingen vanaf 13 Juli 1950 voor de koper. Nadere inlichtingen bij de verkoper en bij de Notaris.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2