Land- en Tuinbouw Binnenland RIJWIELEN W. LA GROUW Kerkwegll Tel, 6 NIEUWENDIJK DAMES- EN HERENHORLOGES VERLOVINGSRINGEN A.L.A.D. LANDBOUWBOEKHOUDING Accountantskantoor G. DE ROOIJ G. VAN WIJK PH.zn. Districts-Agent: A. BOELEN Motorenhandel N.V. WEER VOORRADIG MOEILIJKHED Abonnés kunnen gratis vragen stellen. Wendt u tot de redactie van ons blad en bet antwoord verschijnt t.z.t. DENKT EK OM? 1. Elke vraag op een afzonderlijk vel. 2. Gegevens zo uitvoerig mo gelijk. 3. Gewenste herkenningslet- ters aangeven, naam en adres ver melden. 4. De vragen worden in de kopy zo kort mogelijk weerge geven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. 5. Bij kwesties in zake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d. moeten branche en adres van het bedrijf worden opgegeven. V. A.: Kent u een Nederlandse in stelling, die zich bemoeit met het ondersteunen van Nederlandse inva liden in het buitenland, die in be hoeftige omstandigheden verkeren? Antwoord: Wij vrezen, dat deze Nederlander vanuit Holland geen hulp iheer zal kunnen krijgen, temeer daar hij al een "Belgische ondersteu ning heeft. U schreef dat hij invalide was tengevolge van ziekte; heeft hij nog voor 1909 gewerkt en een rente- kaart gehad en hoelang heeft hij dan eventueel zegels geplakt? Hoe oud is hij en zijn kinderen? Kan de vrouw niet nog wat bijverdienen? Als u ons al deze gegevens wilt ver schaffen, kunnen wij de zaak nog eens nader onderzoeken. M. B. A.Brengt het bekende „ga pen" nu eigenlijk een gevoel van of Sen behoefte aan slaap tot uiting? Antwoord: Gapen en slapen staan inderdaad met elkaar in verband. Men stelt zich deze samenhang als volgt voor: Om te kunnen slapen moet het bewuste denken zoveel mo gelijk worden uitgeschakeld. Bewust denken schijnt alleen mogelijk te zijn wanneer al de spieren die met het spreken te maken hebben klaar zijn om te functionneren. De spraak en het dienken zouden volgens deze op vatting onaf scheidelijk aan elkaar ge koppeld zijn. Vandaar, dat men bij slapeloosheid wel de raad geeft, de gezichtsspieren, in het bijzonder die van de mond, te ontspannen en de kin iets naar beneden te laten zikken. M. Z.: Reeds meer dan 15 jaar heb ik een gedeelte van teen pand voor het uitoefenen van mijn vak gehuurd. Het voorgedeelte van het pand wordt bewoond door geëvacu- eerden, het achtergedeelte gebruik ik als werkplaats. Negen maanden geleden is het pand verkocht en de nieuwe eigenaar wil het pand ge heel tot zijn beschikking hebben en ons allen er uit hebben. Nu hioet hij voor de geëvacueerden eerst een huis hebben voor hij met de verbou wing mag beginnen. Het is zijn plan om e«n bovenwoning te bouwen en nu vvil hij het dak van Imijn werk plaats slopen en veranderen. Mag hij dat nu doen, zolang ik mijn werk daarin uitoefen en moet hij mij de huur niet officiéél opzeggen voor '2* Februari Antwoord: U schrijft ons niet of u in het bezit van een huurcontract bent. Wij menen aan te mogen ne men van wel, daar u een datum noemt, waarvoor volgens u de huur opgezegd had moeten worden. U hebt dat pand in een bepaalde staat gehuurd en de verhuurder is ver plicht u in het genot van dat pand te laten, zoals u het gehuurd hebt. Iets anders is het geval wanneer u mee zoudt willenwerken bij een verbouwing. Dat zou u natuurlijk doen wanneer die verbouwing u ten goede zou komen. Dgt is hier niet het geval en u kunt dus de verbou wing beletten. Wanneer u dus een contract hebt zal de eigenaar moeten wachten totdat dat contract afgelo pen is. C. O.: Is het Koninklijk Paleis op de Dam te Amsterdam te bezichti gen en wanneer? Antwoord: Het Koninklijk baleis is helaas niet meer voor bezichtiging opengesteld. G. K.Ik geniet een weekloon van f70,per week plus kindertoeslag voor één kind. Daarvan betaal ik natuurlijk loonbelasting. Ik heb geen andere inkomsten of effecten. Nu kreeg ik een dezer dagen een inge wikkeld formulier thuis van de in komstenbelasting. Ik moest dat in vullen. Maar hoe kan dat nu? Ik behoef toch geen inkomstenbelasting te betalen? Antwoord: Vult u dat biljet maar rustig nauwkeurig in. Men krijgt dat altijd thuis gezonden en zeer waar schijnlijk zult u niet in de tprmen vallen voor de inkomstenbelasting. Uw loon gaat waarschijnlijk net bo ven de f 4000.De kinderaftrek van loonbelasting en inkomstenbelasting dekken elkaar niet geheel, daaraan zou een eventuele aanslag in de in komstenbelasting te wijiten zijn. B.: Ondergaat met de huurverho ging de personele belasting eveneens wijziging (verhoging)? AntwoordDe huurwaarde, betaald huurbedrag, is grondslag voor de personele belasting en deze zal dus mede invloed ondergaan. Het ligt in de bedoeling de personele belas ting te wijzigen en bovendien met de huurverhoging het tarief voor die inkomstenbelasting enigszins te ver lagen. Het geheel kan dus meevallen. Gr as I an d v er z o r gin g Onder de cultuur-maatregelen, die nodig zijn voor een goede verzorging van grasland, neemt de onkruidbe- strijding een zeer belangrijke plaats in. Dit is ook vanzelfsprekend, het is er de boer om te doen, een zo groot mogelijke opbrengst aan gras of hooi van een bepaalde oppervlak te te krijgen en al worden nu de andere noodzakelijke maatregelen (b.v. ontwatering, bemesting etc.) naar behoren uitgevoerd, maar het gras land is en blijft zwaar met onkrui den bezet, dan wordt het doel niet bereikt. Dat vele landbouwers dit inzien, blijkt wel uit het feit, dat sedert de oorlog ieder jaar in ons land duizen den hectares grasland met onkruidbe strijdingsmiddelen (de bekende „groeistoffen" bespoten worden. De resultaten hiervan zijn duidelijk zicht baar de behandelde percelen zijn vrij van hinderlijke en schadelijke onkruiden met het gunstige gevolg, dat zij per dezelfde oppervlakte meer voedsel voor het vee opbrengen dan onbehandelde percelen. Verdere voor delen zijn: een betere en gelijkma tiger afweiding en een verbeterde zo de-vorming van het onkruidvrij e gras land. Deze voordelen zijn niet zoals weieens vermoed wordt van korte duur. Het is gebleken, dat op proef velden die één en twee jaar geleden met het Nederlandse groeistofpre paraat Nolachiet gespoten zijn en ge deeltelijk als controle onbehandeld zijn gelaten, het verschil zeer duide lijk zichtbaar is. Ook nu nog ste ken de bespoten percelen opvallend af bij de onbehandelde gedeelten. Toch ziet men in öns land nog heel wat grasland, waarop tot schade van de eigenaar of pachter liet onkruid welig tiert. Dit bete kent, dat nog al te veel plaats wordt ingenomen door distels, boterbloe men, paardebloemen, heermoes en andere onkruiden, waar gras zou kunnen groeien. Wij menen, dat het daarom voor de eigenaars en pachters van derge lijke weide- en hooilanden goed is te weten, dat er thans weer een ui terst geschikte periode aanbreekt voor de onkruidbestrijding. Enige we ken na het hooien of afweiden zijn de omstandigheden n.l. b ijzonder gunstig voor het uitvoeren van een bespuiting. Bij zonnig, groeizaam weer verkeren thans de onkruiden in een actief groeistadium (waarin ze zeer gevoelig zijn voor de werking van groeistoffen), terwijl ze niet door het nog korte gras overgroeid zijn en dus tijdens de bespuiting goed geraakt kunnen worden. Bij ©en in deze tijd uitgevoerde bestrijding kan men van een goed resultaat verze kerd zijn. Sigaren vrij van omzetbelasting. De kleinhandelsprijs van sigaren zal ©en vermindering van belasting druk van ongeveer 6 procent onder gaan, wanneer het thans ingediende ontwerp wet wordt. Daarin stelt de minister voor tijdelijk de Omzetbe lasting op sigaren te doen vervallen. Dit zal aan de schatkist f21 millioen kosten. Daartegenover staat dan, dat de Minister de Omzetbelasting pp siga retten, die duurder zijn dan 3 cent, wil verhogen met ongeveer 2.3 pro cent. Dit zal dan rond f 18 millioen opbrengen. Deze ramingen gaan uit van een Omzetbelasting van *3 pCt. Deze maatregelen zijn bedoeld óm op zo kort mogelijke termijn een ein de Je maken aan de noodtoestand in de sigarenindustrie, waarin dit jaar enkele duizenden arbeiders met een langdurige, zo niet blijvende werkloosheid werden bedreigd. Provinciale opcenten. God. Staten stellen voor te heffen: a. 31 opcenten op de hoofdsom men der grondbelasting voor de ge bouwde en ongebouwde eigendom men over de belastingjaren 1942, '43 en '44 b. 36 opcenten op de hoofdsom der personele belasting over het be lastingjaar 1943; c. 44 opcenten op de hoofdsom der personele belasting over het be lastingjaar 1944. Inodnesië protesteert by de Neder landse Regering. Volgens een bericht van radio Dja karta heeft de Indonesische regering bij de Nederlandse regering geprcr testeerd tegen de financiële steun, die, zo wordt gezegd, groepen Nederlan ders geven aan dr. Nikijuluw, de ver tegenwoordiger van de republiek der Zuid-Molukken in Nederland. De In donesische regering acht dit, aldus het bericht van radio Djakarta, niet in overeenstemming mét de vriend schappelijke betrekkingen tussen Ne derland en Indonesië. Huurwet goedgekeurd. De Tweede Kamer heeft Vrijdag zonder hoofdelijke stemming, na die verwerping van een aantal amende menten het wetsontwerp op de Huurwet goedgekeurd. De 3e Internationale Jaarbeurs der Vlaandierlan ie Gient: Telkenj are wordt van de tweede Zaterdag in September tot en met de derde Zondag daarna in Gent de Belgische Najaarsbeurs geihonden. Dit jaar dus van 9 t.m. 24 Septem-, ber. Dit belangrijke zakelijke gebeu ren vindt plaats in het unieke St. Pieterspark valkbij het St. Pieterssta- tion en is ook des Zondags geopend. Van het begin af, in 1946, is het grote nut van 'dezeInstelling geble ken. Dit komt duidelijk tot uiting in de grootse plannen, welke dit jaar weder nader hun voltooiing vinden. Thans zal b.v. de tentoonstellings ruimte weer met minstens 5000 M2 uitgebreid worden, waardoor de voor deelnemers gereserveerde ruimte bij na 50.000 M2 zal beslaan. De exposanten (uit 15 verschillen de landen) welke in 1949 deelnamen, spraken bijna unaniem hun tevre denheid uit over de bereikte resul taten. Vorig jaar werd de beurs bezocht door 350,000 geïnteresseer den, waaronder zich meer dan 7000 buitenlanders bevonden Elk jaar is er een interssante Nederlandse'deel name. BELASTINGZAKEN CONTROLE VRIJHOEVE-CAPELLE D 3b - Telef. 175 Spreekuur te H E U S D E N Hotel „Het Wapen van Amsterdam", iedere Woensdagmiddag van 2—6 uur BETROUWBAAR EENVOUDIG DUURZAAM DE TYPEN 250 EN 125 cc. ZIJN OP KORTE TERMIJN LEVERBAAR Telef. 3 HEUSDEN Wiftebroodsfraaf W 52/51 Met A.L.A.D.' s nieuwste touringcars gaan wij in de eerste helft van Augustus naar België en Luxemburg. Geeft LI reeds nu op om teleurstelling te voorkomen. Opgeven aan de bekende adressen. Met A.L.A.D.'s tours reist men prettig en goedkoop door Binnen, en Buitenland. WIJK EN AALBURG Hier is keuzeGrote voorraad, waaronder de meest bekende Hol landse merken. Verder Heren- en Dames Rijwielen met remnaaf. 1 jaar garantie, f 100,—, met lantaarn, slot en spatlap, f 115,—. Jongens- en Meisjes Rijwielen. (Zo juist weer nieuwe modellen ont vangen) Driewielertjes, Steps, enz. Tweedehands gemoffelde Rijwielen in prima staat, met (garantie Thans uit voorraad leverbaar. Motorrijwielen, leerste B.S.A. en D.K.W„ iets geweldigs, in 2 takt, met een naam en kwaliteit, die AF is Hulpmotoren, V.A.P., le Poulain, (Berini, alleenverkoop voor geheel Altena), Mosquito, enz. Onder delen, reparaties, vulcaniseren, accu's laden, enz., enz. Radio apparaten en reparatie, aanleg, enz. Naaimashines, Gritzner, Ve ritas, Haid Neu, alle bekende eerste klas merken. Uit voorraad leverbaar, ook in zig-zag en salon meubels. Onderdelen en reparaties Gebruikte Schoenmakersmachine, in prima staat, tegen zeer billijke prijzen Eiactrische Wasmachines, in diverse modellen, prima fa brikaat, scherp concurrerende prijzen Haarden, Kachels en Fornuizen en 3-gaats geëmailleerde kachels. Thans geen moeilijkheden meer, doch model en leveringen gaat vlot Voor Stofzuigers en Strijkijzers Kronen en Lampenkappen, moet je ook beslist hier zijn Rijwielen moffelen en biezen vanaf f 18,—. Gratis zolang een rijwiel tot be schikking Motor- Radio- en Auto Accu's, enz., enz. Smeerolie en diverse vetten Petroleum, Gasolle, Dieselolie, Carburine en Benzine een prachtsortering KLOKKEN met Bim-Bam slagwerk PENDULES met Gong- en Bim-Bam slag WEKKERS en een grote keuze Heren Zakhorloges reeds vanaf f 13.50 Onze sortering Gouden H. D, Z. is uniek H00BSTRAAT 16 JUWELIER sedert 1880 80RINCHEM Het wereldmerk met het beroemde, onge ëvenaarde dubbel-zui- gersysteem.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 7