voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard rollux h.i.„ und van altema No. 6785 Maandag 10 Juli 1950 Firma L. J. Veerman, Heusden f éc k HEUSDEN Als men op de stadswal staan de, de blik richt naar Bern, ziet men aan de overzijde der Maas, ter hoogte van het Bernse Veer, in het veld, achter de dijk een boortoren staan. Wij zijn er eens een kijkje gaan ne men en vonden er een aantal werk lieden bezig met de voorbereidende werkzaamheden. De boortoren is zo goed als gereed, doch men was nog bezig met het bouwen van een loods waarin de nodige machines en moto ren in ondergebracht zullen worden. Cementen goten en putten, zijin ge maakt, waarin de olie zal worden afgevoerd en gespoeld, terwijl ook vergaarbakken zijn gegraven, voor het opnemen van het overtollige wa ter. Als men alles zo beziet, krijgt men een indruk, hoe gröot en kost baar de voorbereidende werkzaam heden zijn, alvorens men met de proefboringen kan beginnen. Vermoe delijk zal dit nog wel 2 a 3 weken aanlopen. Wij namen tevens een kijkje in het stoomgemaal te Bern. De heer K. Bax liet ons de machinekamer zien, die er keurig verzorgd uitziet, alles blinkt tegen je in en men krijgt de neiging, de schoenen uit te trek ken, zo schoon is zelfs de vloer. Toen men er na de bevrijding te rugkeerde, scheen dat herstelling niet mogelijk zou zijn. Nieuwe machines en onderdelen ter vervanging van de vernielde waren niet te krijgen. De machinist Bax bleef echter niet bij de pakken neerzitten en begon zelf met de herstelling. Hij moest zich op velerlei gebied behelpen, doch wist de vernielde delen op vaak geniale wijze te herstellen, zodat on geveer half November 1945 de ma chines weer konden werken. Zijn grote verdienste in deze werd door H. M. de Koningin beloond met een onderscheiding. AALBURG Het was j.l. Donderdag voor de familie D. L. Duister een blijde dag. Toen keerde hun zoon Adrianus, na een verblijf van 22 maanden in Indonesië, in de ouderlijke woning terug. Het was de tweede zoon uit het gezin, die repatriëerde. Zowel Janus als de familie/ moch ten vele gelukwensen in ontvangst nemen met dé behouden thuiskomst, terwijl hem ook verschillende fraaie geschenken werden aangeboden. Thans vertoeft nog één dorpsge noot, n.l. R. van Kuik, in Indonesië. Laten we hopen, dat ook deze spoe dig mag terugkeren. AALST Woensdag 12 Juli, 's avonds om' half acht, höopt voor de GeY. Gem'. alhier op te treden, Dis. Dieie» mlah vah Borssteld. AMMERZODEN Aan de fa. Joh. Fraaij,en al hier is gegund het bouwen van teen boerdeij voor f 25,450, terwijl de fa. J. v. Duimen alhier met f 18,999,199 laagste inschrijver was, voor het bou wen van een loerderij voor een an dere opdrachtgever. ALMKERK Donderdagmorgen oan' pijn'- 7 uur vertrokken 3 bussen van de N. V. AL AD' uit de gemeente Al'mklerk met ongeveer honderd ouden van da gen, over Sléeuwijkse veer richting Rhenen, Dierenpark, Grebbieberg. Na hier een tijdje vertoefd' te hébben ging het naar Arnhem', alwaar ord-t streeks 1 uur de oudjes zich tegoed konden doen aan de soep. Voor het gebruik hiervan werd een inspectie gehouden door Dir. Schripsema, die voor deze gelegenheid pier eigen wa gen daarheen was gekomen, na alles in orde bevonden te hebben werd het middagmaal gébruikt in hotel „Sons'beek". Tioein werd gereden haar het Landgoed', dat wij! tan erfdeel hebben ontvangen van Duitsland en na hier de inwendige mens versterkt en de bezienswaardigheden bekeken te hebben ,ging de route verder maar Nijmegen, alwaar een rondrit werd gemlaakt door Bierg en Dal en even gepauzeerd 'bij de Heilige Land-) stichting. Vervolgens werd de reis voortgezet naar de mooie speeltuin te Grave, waar de oudjes werden ge- tracteerd op koffie, bier, ij's of wat zie maar gebruiken wilden. Daar het inmiddels al laat gewor«J den was ,ging het met spoed' in de richting den Bosch (waar jamimler ge noeg niet meer gestopt klom worden) over Heusden )naar Almikeik. Aan de grens der gemteente stond dfemu- ziekver. „'Nooit Gedacht" te wach ten, niet een grote schare mleïisen, daarheen gekomen om die oudjes weer in ontvangst te nemten. Onder de vrolijke tonen van, mu ziek en zjarig der menigte, trok de stoet naar de ziaal vain café v. Dijk, alwaar de oudjes zich konden tegoed doen aan koffie met gebak1. Hierna hield de Burgemeester een nabeschouwing over de reis en dank te allen die hadden bijgedragen tot het slagen van deze zo prachtige reis, ten behoeve van de oudjes. Spr. dankte de N V. ALADi voor de matige prijs die berekend is, m'aar een 'bijzonder woord van danlk werd gebracht aan de chauffeurs, die zich zo uitstekend van bun taak hadden gekweten, hij: was ook zeer tevreden over het materiaal dat voor deze reis gebruikt is. Hierna werden de oudjes weer naar hunne woningen gebracht, om daar aan hunne huisgenoten verslag uit te brengen van deze onvergete lijke dag. Op 19 Juli a.s. hoopt de Zen- dingskrans onder leiding van Mevr. Geudeke, een reisje te maken naar de Sola-fabrieken te Zeist en Huize Doorn en omstreken. De collecte, gehouden in deze gemeente ten bate van het Prins Bernhardfonds bracht op f103, Tot bestuurslid dier Oranjever eniging alhier is gekozen de heer W. Paans Sr. Men hoopt op Zater dag 2 Sept. een kinderfeestje te or ganiseren. De oorlogsgetroffenen kunnen, indien zij klachten hebben omtrent de hen toegekende schadevergoedin gen, zich wenden tot één der hierna genoemde personen; A. J. A. v. Dijk, wethouder te Dussen, A. J. Pouli, Voorstraat 19, Almkerk em C. Tim mer, Prov.weg Noord 85, Almkerk. Deze heren zullen de normale ge vallen zelf behandelen en de meer ingewikkelde zaken via de Federatie voorleggen aan die Directeur van de Algém. Bemiddelingscentrale te den Haag, die goede contacten heeft met de betrokken Mmisterie's 'en aan w'ie men zijn zaken in het volste vertrou wen kan in handen geven. BABILONIëNBROEK Vrijdag is in ons dorp terug gekeerd uit Indië de militair J. van Dalen. Hiermede zijn alle militairen, die uitgezonden waren, teruggekeerd. Een ereboog versierde de woning en de gehele buurt had de driekleur uitgehangen. Verschillende cadeaux Werden hem aangeboden en de Zang vereniging, waarvan hij lid is, bracht hem een serenade. DUSSEN Dezer' dagen slaagde te 's Her togenbosch voor landbouwwerktuig- knnde, onze dorpsgenoot P. Verhoe ven. Met die aanleg van een sport park aan de Julianastraat is een be gin gemaakt. De Heidie-Mij. heeft het werk in uitvoering; Op Zaterdag 29 Juli zal de jaarlijkse bedevaart naar Briel le wor den gemaakt en wel per boot. EETHEN Het gemeentebestuur heeft be kend gemaakt, dat bij voldoende deel name van de ingezetenen zal worden overgegaan tot het instellen van een definitieve ophaaldienst van huisvuil mits de. deelnemers bereid zijn jaar lijks een kleine bijdrage te betalen ter bestrijding van de kosten. De belanghebbenden kunnen zich tot 15 Juli a.s. schriftelijk of mon deling opgeven op die gem.-secretarie te Eethen. GENDEREN In aansluiting op ons bericht over de herdenking van het 100-jarig bestaan van de School m. d. Bijbel alhier, delen wij mede dat des avonds om 7 uur de herdenkingsdienst zal plaatsvinden in de Herv. Noodkerk. 's-GRAVENMOER Onze dorpsgenote Corrie Mel- sen, slaagde aan de school tot be vordering van Industrie en Huishou ding te Dongen voor het diploma Costumière. De heer Jac. v. Rijswijk, amb tenaar ter gemeente-secretarie alhier slaagde voor het examen Gem.-Adm. Aanleg van da dijk in het IJsselmeer bij Kampen voor de Nieuwe Zuid-Oost Polder. LAND VAN ALTENA Op de vergadering van de S tamboekvarken s foklke r s Kring Land van Altena en Langstraat, welke op Dinsdag 4 Juli l.T. te Gehderen Is ge houden, is de heer W. Snoek te .Nieuwendijk gekozen tot bestuurslid vian het N.Br Varkensstamboek, de heer Jac. Pullens t e 'Haarsteeg tot af gevaardigde en de heer A. van Delft te Drnuen tot plaatsvervangend afge vaardigde. POEDEROIJEN Aan de fa. P. v. Stralen en Zn. te Woudrichem is opgedragen het bouwen van 30 woningen voor deze gemeente. RIJSWIJK Voor het diploma kantoorste- nograaf in de Ned. Taal (130 let tergrepen per minuut) slaagde P.v. )Herpen alhier. RIJSWIJK Reeds meerdere malen hebben we melding gemaakt van het muzi kale evenement voor het Land van Heusden en Altena op 4 en 5 Aug. Op 4 Aug. geven 12 verenigingen uit de omgeving 'een groot openings concert. Aan het eigenlijke concours nemen deel een 15-tal koren en, korp sen. Aan de avondconcerten werken mede de bekende Harmonie „Auro ra" uit Leerdam en hiet bekende staf muziekcorps van de Amsterdam se politie onder leiding van kapel meester Joh. Pinkse, terwijl tot slot de Harmonie „Aurora" een gro te taptoe zal uitvoeren. RIJSWIJK Uitslag van de wedvlucht van af Orleans van de P.V. „Altena Bo de", te Rijswijk, gehouden op 1 Juli 1950. 'Losgelaten om 7.30 uur. De eerste duif werd geconstateerd om 15.15.49, de laatste om 16,24,03. D. Ottevanger 1, 16, 17; C. Groe- neveld-v. Stokkum 2, 9, 18; A. ~C. Viveen 3, 7, 13; Goemaat-Vos 4, 11; A. v. Loon 5; H. v. d. Nat 6; P. Westerlaken 8, 15, 26; C. Wijnbelt 10; M. Duister 12; J. v. Straten 14, 19, 21; G. v. Ballegooijen 20, 22, 23, Y. Berm 24, 27; R. v. Vuren 25; M. Groeneveld 28. VEEN Heden Maandagavond om' 7 uur, hoopt voor de Gier. Gem1. top te treden, Dis. Ligtenberg van Rot-! terdam. 1 Die restauratie van, het orgel in de Ned. Herv. kerk is thans zover gevorderd, dat dit over enige weken weer in gebruik klam- worden genjoH men. 1 WIJK Tot tijdelijk onderwijizeres aan de O.L. school is dóór B. en W. be noemd, migvr. v. d'. Wiel-CTimimers uit Gorinchem. WIJK EN AALBURG Door de architecten Bezemer en de Snoo te Wijk en Aalburg is aanbesteed het bouwen van 2 wo ningen met schuurtjes voor de ge meente Veen. Ingeschreven werd als volgt: P. J. Tromp, Castricum 18986 Fa. T. Tankeiis, Andel 18715 Fa. P. A. Kramer, Genderen 18555 Maandag j.l. was er wel een buitengewone repetitie van het kin derkoor. De uitslag van de uitge schreven „naam "wedstrijd werd n.l. bekend gemaakt. 'Dat de leden zieer belangstellend waren bleek wiel uit het feit, dat 74 leden aanwezig waren. Bij de aanvang deelde dhr. Mabelis mee, dat het "bestuur zeer verheugd was, dat zoveel kinderen zich hadden ingespannen om een mooie naam voor het koor te be denken. Niet minder dan 70 namen waren ingezonden, zodat de keus voor het bestuur wel heel erg moei lijk was. Ten slotte waren er twee namen overgebleven en wel „Komt nu met zang" en „Marijke". De laatste naam behaalde in het Bestuur de overwinning, zodat ons kinderkoor voortaan „Marijke" zal ;worden genoemd. De prijswinnaars van de wedstrijd waren Betsy Ro- zenbrand, Henk Oomen en Gerrit van Kapel. Aan deze twee laatsten werd een prachtig boek gegeven en cfóijmen van cTijmen COLLECTES. Wekelijks rammelen er bussen, Voor collecte zus en zo. Vele lijsten doen de romide, En w e zien Jan, Tiet en To, Dapper langs de straten trekken, Met een o zo 'blij; gezicht. „'t Is voor een goed doel hoor men sen". Hou je beurs dan maar eens dicht., Vele varkiens veel collecten iMaiken hier de spoeling dun, En ofschoon ik collectanten Ook geen duppie -ooit misgun, Kan de vraag toch wel eens rijzten: Waar is hiervan nu het eind? Worden velerlei belangen. Daardoor nu niet ondermijnd? Wordt men nu hiet beu van Jt geven? Gaat de 'beurs niet op een kier? Schoon men dan je jas met speldjes, Of met vlaggetjes versier'. Daarom is het zeer te prijzen, Hier grijpt de Regering in. Alles zal geregeld worden, Zulk een plan heeft toch wel' zin. Straks: veel minder huis-collecten, Minder bussen op dé straat. Stellig een verhoogde opbrengst Dagr is ieder mee gebaat. TIJMEN. Kon ik een nieuwe fiets betalen, Ik ging op slag een ■BBBBBHBOn wel „de broer van de Meester" en „Alleen op de wereld". Een meisjes boek was nog niet aangekocht, doch dit zou zo vlug mogelijk geschieden. Aan leden werd bovendien nog een heerlijke koek aangeboden. Na een fijn zanguurtje gingen alle leden te- vlieden naar huis. De leerlingen van de laagste klassen der O. L. School gingen j.l. Woensdag onder leiding van de heer Mabelis, een dagje haar Rotterdam', 's Morgens om kwart over acht ver trok het gezelschap dat in totaal 64 man sterk was, per bus van de Alati. naar Rotterdam. Ondanks het min der gunstige weer werd het toch een fijne dag. De meisjes en jongens ge noten van de rondvaart door de ha vens met het mooie vlaggeschip van de Spido, de „Regentesseplaat". Na de rondvaart werd een flinke brood maaltijd gebruikt, de dorst gelest len ging het verder naar 'de dierentuin. Zoals steeds verheugden zich ook nu weer de aapjes in de grootste be langstelling. Inhiiddels was het weer er niet fraaier op geworden en in een stromende regen werd er naar „Plas wijck" gereden. Daar moest een hialf uurtje gewacht worden, eer ge bruik gemaakt kon worden van de speeltuin. Maar ook die wachttijd werd goed gebruikt door het nutti gen van limonade, ijs en... poffer tjes. Dat laatste Hollandse gerecht schenen velen niet te kennen en zo gingen er nogal wat bordjes vol weer terug. Ja, ja, wat men niet kent, eet men niet. Omstreeks half zeven vertrok men weer naar Wijk en Aalburg, waar allen gezond en wei om omstreeks half negen aankwa men. En nu morgen de grote drie daagse reis naar Eist bij Amerongen. Vertrek omstreeks acht uur van liet Gemeentehuis. Donderdagavond ho pen de leerlingen van klas vijf, zes en zeven omstreeks negen uur weer thuis te zijn. De gehouden ArijerJoolIecte hjeeft in deze giemteente de som vian f67.60 opgebracht. Vrijdag werd in het Vereni gingsgebouw de slotvergadering ge houden van het groot internationaal concours dat alhier werd gehouden, welke vergadering door de fanfare werd opgeluisterd. Nadat een paar marsen waren gespeeld, heette de J MEUWSBLA» Uitgavet Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur i J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no, 10 ct» Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur m i 1'' -y v Vs, «owv y Z v Pi I f1- PP! fp Door middel van zandzuigers met buizen over schuiten wordt zand gespoten voor de dijk. Het eerste stukje dijk (op de foto achter de schuiten) is nu boven water gekomen, terwijl men direct begonnen is met zand te spuiten op een nieuw gedeelte.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1