Zomer-perikelen voor de dieren C. P. VAN OEN HOVEN RIJWI N W. LA GROUW Kerkweglt Tel.6 NIEUWENDIJK i Foto VISSER Zn. Telefoon 95 Werkendam i Radio Apparaten Zomerartikelen A.L.A.D. Land- en Tuinbouw Regelmatig ontvangen wij de nieuwste PHILIPS en N.S.F. Technisch Bureau „EL6Q" Telef. 12 Eethen irma Rotterdam Ahoy' Boekhoudingen Belastingzaken ACCOUNTANTSKANTOOR LANDBOUWBOEKHOUDING Accountantskantoor G. DE ROOIJ Voor hen, die gaan trouwen, speciaal ingericht N.V. Zwerfdieren op stations. Dierenbescherming ontvangt vooral tijdens die vacantie'maandein viele tele foontjes, dat zoekende honden pp de stations worden aangetroffen, die hun baas of bazin kwijt zijtri. Van de zijde van die Nederlandse Spoorwe gen is ten aanzien daairvan vollle mei dewerking om de zwervers een tij delijk onderkomen te bezorgen- !Het publiek kan evenwel ,ook de helpende hand toesteken, door de aandacht van die stationschef op Wet onderhavige dier te vestigen. Aan de stations zijin de adressen bekend van de Secretariaten dier afdelingen van Dierenbescherming en van de dierenasyls. Eigenaren van honden worden evenwel verzocht bij' het rei zen toch wel bijzondere aandacht aan him viervoetige metgezel te schen ken. I Pseudo-vogelpest en vernie tiging vain de onderhavige dieren. Dierenbescherming heeft met de Veeartsenijkundige Dienst overleg ge pleegd over het afmaken van kippen en welke eisen daarbij1 moeten war den gesteld uit dierenfoeschermend oogpunt. Waar de noodlottige ziekte is uitgebroken hebben de Burgemees ters der gemeenten een beslissing te nemen ten aanzien van de uit voering vaïi de poldig geachte maat regelen ingevolge art. 21 van de Vee wet. Dierenbescherming vestigt de aandacht op het grote gevaar van besmetting door stoffelijk contact, zo wel door personen als door dieren, maar ook door voorwerpen, zoals kis- ten? manden, enz. Die; onverantwioior- dehjkle nieuwsgierigheid van de mens heeft in de afgelopen weken zeer zeker herhaaldelijk besmettnig over gebracht en daarvoor dient niet .gro te ernst te worden gewaakt. Dat reinheid in de hokken ten op de bedrijven mlede, van betekenis is, spreekt vanzelf, miaar nogmaa%de hoofdzaak is, dat mep elk pontact ovei* en weer vooikomt. Ook op dit terrein geldt het algemeen advies van. Dierenbescherming, om nl- uit paedagogisch oogpunt het publiek en votoral de jeugd buiten hiet doden te houden. Een lafhartige manier om zich van dieren te ontdoen. Het komt' herhaaldelijk voor, dat jonge honden en katten door eige naren van auto's midden op drukke verkeerswegen uit de auto worden gezet, teneinde, zich op deze wij'ze van de dieren te ontdoen en wellicht met de wens, dat het snelverkeer ze zal verbrijzelen. In zulke gevallen gelieve men, waanneer er geen kans bestaat om de onverlaten aan fe srpeken (ze doen deze misdaad .ui teraard bliksemsnel), indien dit enigs zins mogelijk is, het autonummer op te nemen, waarop onmiddellijk aan gifte bij de politie kan geschieden. Men houde daarbij ill het oiog, dat het onderhavige dier in de eerste plaats moet worden geholpen door iet van de straat op te nemen en lier of daar tijdelijk onder te bren gen. Men kan bij de politie informe ren naar het naastbij zijnde adres van Di e re n be s ch erming Gekwel van vliegen bij paarden. Vliegen hebben een hekel aan lau rierbladen en dus een aftreksel van deze bladen in water of vet kan helpen om vliegen weg te houden. Een ander goed middel is vooral in de bosrijke streken, waar alledtei ste kende vliegen en anidere insecten de paarden kwellen, een aftreksel van de bladeren der walnoot. ,Mjet dti waterige extract wordt de huid be vochtigd en de plaaggeesten laten de paarden dan met rust. Dieze beide middelen zijln wat men noemt huis middeltjes die effect kunnen hebben, maar het nadeel ervan is dat de werking slechts kort duurt. Dierenbescherming noemt daar naast het alom bekende Di.DJT., dat voor de oorlog bij1 ons bekend was onder de naam van Ge sa nol, dat door een Zwitserse firma werd gemaakt en vooral gebruikt werd om de stal len vliegen vrij te houden. Het is een uitstdkend middel. Het wordt, ver dund' met water, met ;eein fijine spray tegen muren en ramen van de stal gespoten. Die vliegen, die daarop, gaan zitten, gaan onherroe pelijk dood en de werking houdt wel 6 weken aan. Als uien dus b.!v. half Juli en begin September de stallen op deze manier behandelt, vinden de vliegen, die binnenkomen, onherroeeplijk de dioöd. In sommige woningen kunnen we gebruik' maken van een doorschijnend soort vernis, dat 6 pet. DiD.T. bevat. Strijkt men hiervan wat op de vensterbanken en kozijnen etc. (hetgeen onzichtbaar is) dan liggen de" volgende dag de HEUSDEN, Tel. 98 Burchtstraat W 55 WAALWIJK, Tel. 354 Grotestraat 59 Alles op fotografle's gebied - Vergrotingen naar elk BELASTINGZAKEN CONTROLE VRIJHOEVE-CAPELLE D 3b - Telef. 175 t Spreekuur te HEUSDEN Hotel „Het Wapen van Amsterdam", iedere Woensdagmiddag van 2—6 uur Ook voor Reparatie staan wij steeds voor U klaar VOOR ALLES OP HET GEBIED VAN ELECTRICITEIT EN RADIO Official PHILIPS en N.S.F. Service. Tuinstoelen Ligstoelen Parasols Ligstoelloper Markiezen en Luifels BARA (ook per Meier) Ook schuiflinnen f2,84 p, M. Kinderwagens Wandelwagens AXMINSTER KLEDEN in verschillende kwaliteiten 85 98 125 WILTON - HAARVELOURS SMYRNA BOUCLÉ HOLTAP KARPETTEN 59 - 65 - 79 enz. VITRAGES - OVERGORDIfNEN - DAMASTEN Dubbele velours 7,95 8,75 9,75 Enkele velours 6,50 7,50 9.75 1-pers. Ledikanten met voetbord f39,75 2-pers. Ledikanten met voelbord f 52,50 Wijksestraat 128130 HEUSDEN Telef. 49 De reis naar Luxemburg gaat thans definitief door op 4 Augustus a.s. Nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. Met A.L.A.D. 's tours reist men prettig en goedkoop door Binnen- en Buitenland. WIJK EN AALBURG vliegen dood' voor de ramlen. Er zijin uiteraard nog andere middelen. Het mee.st effectieve is wel heit Hiexa- chloorcycliabexaan, dat ondier zeer veel verschillende namen uitgebreide toepassing heeft gevonden, zowel in de geneeskunde van de mens (schurft o.a.), als in de diergeneeskunde (te gen" schurft, luizen en vliegen), alls in de landbouw (o.a. ter bestrijding van rittnaalden in de grond). Tenslot te kunnen wij de strijd tegen de vlie gen aanbinden, door hun broed plaatsen (mesthopen vooral!) te be stoken. Men kan dit doen door zorg vuldige afdekking, door te zorgen dat er voldoende broei in ontstaat, zodat de larven door de hoge tem peratuur doodgaan. Wil men de dieren zelf voor enige tijd beschermen tegten vliegen, dan is de flitspuit daartoe zeer geschikt. Wij schrijven voor enige tijd, omdat de werking maar kort duurt en teveel mag men niet op de huid brengen want de petroleumhoudende vloeistof zou anders schadelijk kunnen wer ken. Voor honden en katten is D. D.T. niet onschuldig, als ze door aflikken er teveel van binnenkrijgen. Nadere inlichtingen worden door Dierenbescherming, Prinses Miarie- straat 40 te 's Gravenhage, gaarne verstrekt. Goochelen onder water. Een van de aantrekkelijke stands in het Park, deel uitmakende van de Tentoonstelling Rotterdam-Ahoy', is, zoals men weet, die van de on- derzeedienst, welke in een 20 in. groot bassin demonstraties geeft van werkzaamheden onder water. Eén van de mannen, die deze demonstra ties verrichten, verstaat de kunst van liet goochelen en zijn vrienden wisten dat natuurlijk allang, want een ie der die goochelen kan moet op ge zette tijden een seance geven. Maar wat zij tot voor kort niet wisten is, dat hij ook goochelen kan onder wa ter. Dit is dan ook voor zover wij weten iets geheel nieuws. De bezoe kers van het Park kunnen er op ge zette tijden van genieten, want af en toe haalt de man in ondergedoken toestand allerlei wonderlijke stukjes uit. Hij tovert uit het groene water rode balletjes te voorschijn en laat ze weer verdwijnenhij haalt een grote zakdoek van een in het bassin rondzwemmende vis en hij brengt kortom de omstanders in de grootste verbazing. Onder water vertoeven is op zichzelf al verre van alledaags, maar het wordt wel heel uitzonder lijk als daar nog zulke onbegrijpe lijke manipulaties bijkomen. Rondvaarten. Niet ten onrechte worden de rond vaarten door de havens een logische voortzetting genoemd van een be zoek aan Rotterdam-Ahoy'. Hoe nauw immers zijn juist die havens 'met de tentoonstelling verbonden! Er beslaat dan ook voor "deze rondvaarten, waarbij het oog wordt geboeid door alle mogelijke dingen, die met elkaar het hart van Botter dam doen kloppen, bijzonder grote belangstelling; talrijk zijn dagelijks degenen, die hun bezoek aan Dijk- zigt en het Park besluiten of onder breken met een toeht per Spido. Er is zoveel te zien en te onder nemen op en om Rotterdam-Ahoy', dat men het op één dag onmogelijk af kan. Maar er komen nog méér Ahoy-dagen tot 15 Augustus! Beschadigen van knollen bij bet machinaal rooien. Nu de pooiaardappelen weer ge rooid moeten worden, dit jaar ver moedelijk een bijzonder kostbaar pro duct, is het punt van beschadiging wel zeer belangrijk geworden. Machinaal rooien gaat snel en geeft daardoor een belangrijke arbeidsbe sparing. Maar bij vele machines wordt de gerooide knol nog ernstig beschadigd door de ijzeren onderde len van transportbanden welke de aardappelen naar de laadbak opvoe ren. Juist hier kan rubberbekleding uitkomst geven. In Australië behelpt de boer zich vaak reeds door de wanden van transportgoot en laad bak, waar de poters tegen aan ge gooid worden, met losse vellen rub ber, b.v. oude autobinnenbanden, af te schermen. Het beste is echter wanneer al liet ijzerwerk met rubber bekleed wordt, ook de ijzeren staven waaruit vaak de transportband of ladder is opgebouwddaar treedt immers steeds de grootste beschadiging op als gevolg van het schudden 0U1 ide overtollige aarde te vervyijderien. Het is begrijpelijk, dat juist de terepoot- aardappel hier ernstig beschadigd en dus waardeloos kan worden. Een ieder zal begrijpen, dat een bekleding met zachte veerkrachtige rubber de oplossing van het pro bleem betekent. Het is en blijft vreemd, dat nog zovele rooimachines niet van deze eenvoudige bescherming voorzien zijn. Kantoor HEUSDEN geopend: Maandags tot en met Vrijdags van 9—12 en van 1—5 uur; Zaterdags van 9—12 uur; tevens Donderdags avonds van 7—8.30 uur. Hier is keuze1 Grote voorraad, waaronder de meest bekende Hol landse merken. Verder Heren- en Dames Rijwielen met remnaaf. 1 jaar garantie, f 100,—, met lantaarn, slot en spatlap, f 115,—. Jongens- en Meisjes Rijwielen. (Zo juist weer nieuwe modellen ont vangen) Driewielertjes, Steps, enz. Tweedehands gemoffelde Rijwielen in prima staat, met {garantie Thans uit voorraad leverbaar, Motorrijwielen, (eerste B.S.A. en D.K.W„ iets geweldigs, in 2 takt, met een naam en kwaliteit, die AF is Hulpmotoren, V.A.P., le Poulain, (Berinl, alleenverkoop voor geheel Altena), Mosquito, enz. Onder delen, reparaties, vulcaniseren, accu's laden, enz., enz. Radio apparaten en reparatie, aanleg, enz. Naaimashines, Gritzner, Ve ritas, Haid Neu, alle bekende eerste klas merken. Uit voorraad leverbaar, ook in zig-zag en salon meubels. Onderdeien en reparaties Gebruikte Schoenmakersmachine, in prima staat, tegen zeer billijke prijzen Electrische Wasmachines, in diverse modellen, prima fa brikaat, scherp concurrerende prijzen Haarden, Kachels en Fornuizen en 3-gaats geëmailleerde kachels, Thans geen moeilijkheden meer, doch model en leveringen gaat vlot Voor Stofzuigers en Strijkijzers Kronen en Lampenkappen, moet je ook beslist hier zijn Rijwielen moffelen en biezon vanaf f 18,—. Gratis zolang een rijwiel tot be schikking Motor- Radio- en Auto Accu's, enz., enz. Smeerolie en diverse vetten Petroleum, Rasolie, Dieselolie, Carburine en Benzine Op aanvraag ook foto's bij U aan huis I Wendt U tot ons en wij leveren U uit voorraad of op de kortst mogelijke termijn een toestel van een der bovenstaande wereldmerken. Wij laten U deze toestellen graag eens rustig bij U thuis beluisteren zonder enige verplichting uwerzijds. Wij beschikken over de meest moderne meet-instrumenten, waardoor wij Uw toestel vakkundig en vlug kunnen repareren. CH. Scbrendcr Zo.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 8