voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard lAND VAN ALTENA No. 6791 Dinsdag 1 Augustus 1950 rollux Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN Die Chr. gem. zangvereniging! „Sursum Corda" alhier, toehaalde op het groot nationa'al concours te Mar sen, onder leiding van de jeugdige dirigent H. Nieuwkoop uit Heesheen, een eerste prijs met 323 punten in de 3e afdeling. Directeur en leden gelukgewenst met dit fraaie succes. Ofnze stadgenoot, die heer Jac. Groen behaalde op het Nationaal; Zangconc|ours te Giessen-Nieuwkerk met de gem. zangver, „Excelsior" te Sprang, leen ie prijs met 324 punten in de 2e afdeling. Met het jeugdkoor „Klein Excelsior" wist de heer Groen tevens een ie prijs te bemachtigen met 317 punten in de 3e afd. De jury was vol lof over koor eri diri gent. Voorwaar een mooie prestatie. Die heer J. Kujjs alhier, be haalde het valkdiploma Kiolenhande- iaar. Aan de R. K. Meisjesschool voor V.G.L.O. te Heusden is examen afgenomen voor Lingerie, Costumière en Eenvoudige Huishoudkunde. Geëxamineerd 12 candidalen. Voor Lingerie 8 cand. (lieerl. der 7e klasse). Geslaagd: A. v. Bladel, N. v. Bla de!, N. Timmermans en B. Verhoe ven, allen te Heusden; M. v. Til borg, Wijk en Sj. v. d. Wens, Herpt. Afgewezen 2 candid aten. Geslaagd voor Costumière, 4 candi- daten (leerl. der 8e klas): R. Bruysters, Hedikhuizen,, L. Buijs, Herpt, H. Mans, Wijk, A. Mouthaan, Wijk. Zij genoten allen fiitri opieiding aam bovengenoemde school. Vooral in deze tijd is het zo nuttig, dat onze meisjes flink en degelijk leren naaien en de huishouding ken nen. Aan dezelfde school slaagde deze week ook een leerling voor typen en wel Mej. van Helden uit Wijk. Nieuwe leerlingen kunnen zich op geven bij de Eerw. Zusters te Heus den vóór 1 Sept., daar met Sept. de nieuwe cursus begint. Aan de R. K. Naaischool alhier is Dinsdag 25 Juli examen afgenomen voor het Diploma Costumière en Lin gerie. Geëxamineerd 7 candidalen. Geslaagd voor Costumière 3 can didalen en wiel: D. v. Heemskerk, Ammerzoden, M. v. Loon, Wijk en C. v. Rijswijk, Wijk. Geslaagd voor Lingerie4 candi dalen en wiel: H. Kleinloog, Gende- ren, D. v. d. Pol, Heusden, A. Vos, Genderen en B. die Wilt, Ilerpt. Allen genoten hun opleiding aan bovengenoemde school Nieuwe leerlingen voor de' cursus kunnen zich opgevien bij de Eerw. Zusters te Heusden tot 1 'September. lOp het gehouden examen van het R.K Kleuterhuis Krabbénbosch te Rijnbergen, slaagde onze stadge note mej. Lies de Miol voor het diploma Kinderverzsorgster Aan de R.K. Huishouid-Lndus- trieschoql te Waalwijk werd het ge tuigschrift van de voorbereidende op leiding uitgereikt aan Diny van Bla del en Dick Sluimers alhier. Terwijl aan dezelfde schooi naar de 2e klasse huisnaaisters werd bevorderd Tiny Gielis. AALBURG Bij de Donderdagavond gehou den stemming voor 2 notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn gekozen, de heren Marius Mans Jacobz. en Frans Nieuwkoop Fransz. AALST De heer W. de Groot, leraar aan de Chr. Ulo school alhier, slaag de voor de akte Handelskennis L.O> De Oranjevereniging „Trouw aan Oranje", .van wiens bestaan men in geen jaar iets meer merkte, kwam Donderdagavond 27 Juli in ledenver gadering bijeen in café v. Dijk. De opkomst van de bijna 300 leden was zeer slecht. Met inbegrip van het bestuur waren er welgeteld 19 leden tegenwoordig. Voorzitter Hobo ver klaarde in een openingswoord dat 1111 alom weer feestelijkheden geor ganiseerd worden, het bestuur ge meend had, deze vergadering be moe ien beleggen, alhoewel bij het be stuur geen feestplannen waren voor dit jaar. Na vaststelling der notulen werd namens de penningmeester re kening' en verantwoording gedaan, waaruit een nadelig saldo te voor schijn kwam. De leden A. Verheij en C. Exalto zullen de kas controleren. Bij de bestuursverkiezing worden P. v. Ballegooijien, penn., A.. Donker sloot en A. v. Ballegooijen, commissa rissen, herkozen. Aan de orde is dan bespreking festiviteiten. Na ampele bespreking schaart de meerderheid zich achter het bestuursvoorstel om dit jaar geen feestelijkhedien te orga niseren. Dhr. W. Vernooij ACz. is de laagste inschrijver voor bode. Een gratis verloting van rookartikelen kennelijk bedoeld om de ledten te trekken, vermocht zulks niet bereiken. De ikahsen voor de wel aanwezigen warén 'er' te. groter "door. Van de rondvraag wenste niemand gebruik te maken, waarna sluiting door de voorzitter onder dank voor dé op aangename wijze gevoerde dis- cussiën. V LM KEltK Door de Ed.Achtb. Heer Bur gemeester dezer gemeente, werd de zer dagen, namens de Minister van Oorlog aan de heren A. Boeve, en P. v. d. Heuvel, het ©re-teken voor „Orde en Vrede met de Gesp" uit gereikt. Ds. Henkei, beroepen predi kant alhier, bracht met zijn echtge note een bezoek aan deze gemeente. I)es middags werd de pastorie be zichtigd en des avonds werd door velen gebruik gemaakt om kennis te maken 'met Ds. en Mevr. Henkei. Dat Z.Eerw. een goedgunstige beschik king mag nemen, is wel de wens van de Herv. Gemeente. Op een alhier gehouden verga dering werd besloten tot oprichting van een kleuterschool. "Als voorlo pig comité werd gekozen de heer S. Willemse, P. Schouten 'en de dames Mevr. v. Houwelingen en Mevr. van Loenen. Dit comité hoopt binnenkort een huisbezoek omtrent bovenge noemde aangelegenheid te doen. Op de ten gemeentehuize al hier gehouden aanbesteding voor dp bouw van 3 duptex-woningen en 1 dubbele arbeiderswoning, te bouwen aan de Nieuwendijk, was laagste in schrijver de heer J. v. Wendtel de Joode te Sleeuwijk, voor een bedrag van f48,707. Maandag 24 Juli maakte de Herv. J. V. onder leiding van A. N. Golijn, een reisje naar België. Aller eerst werd Luik bezocht, daarna Brussel en Antwerpen. Deze reis werd gema&kt met een touringcar van de fa. Elshout te Giessen. Deze had gezorgd voor een gids die Brus sel en Antwerpen op zijn duimpje kende. Méde door de radio-installatie welke in de wagen aanwezig was, werd deze reis een groot genot. Bij die gehouden, aanbesteding van een woonhuis met winkel aan de Voorsteeg waren de Gebr. Stra- ver de laagste inschrijvers en wel voor f22500. De laagste inschrijver voor het bouwen van een woonhuis voor re kening van KI. Buizer alhier was J. van As voor f17000. ANDEL Degenen> die wensen deel te nemen aande Landdag van de Na tionale Reserve op 2 Sept. a.s. te Dordrecht, moeten zich uiterlijk 5 Augustus opgeven bij één der leden der plaatselijke commissie vanSAV.G. Op het programma staan o.a. schietwedstrijden en oefeningen, de- filé, vuurwerk, concerten, etc. Nadere bijzonderheden zijn te ver krijgen bij de commissieleden. Aan de Bedrijfsschool van de Vries Robbé te Gorkum slaagde A. v. Lier alhier voor het practijkdiplo- ma Constructiewerken. Aan de Chr. U.L.O.-school te Sleeuwijk werd bevorderd van de 3de naar de 4e klasse B. Versluys al hier. Ds. K. Ooms zal op Zondag 13 Aug. a.s. zijn intrede doen bij de Ned. Herv. Kerk alhier, na des voormiddags bevestigd te zijn door Ds. Slok van Dordrecht.. Dinsdag 25 Juli j.l. maakte de afdeling van de C.B.T.B. te Andel een excursie naar de N.O. Polder. De heenreis ging over Utrecht, Amersfoort, EIburg waar even werd gestopt bij de pastorie van Ds. C. Klerkx, Kampen, Ramspol naar het centrum van de polder Emm el oord. De directie had voor een goede gids gezorgd. Zo werd een leerzame tocht gehouden door verschillende delen van de polder, waarbij natuurlijk Urk niet werd overgeslagen. Hier moes ten de vistentjes het vooral ontgel den, wat ook bij enkelen de dorstlust weer opwekte. Dit kwam wel weer in orde op de rustpauzes die zo nu en dan moesten gehouden worden op de nog lange terugweg. .Allen kwa men onder de indruk van het prach tige werk dat hier door de Ned. On dernemingsgeest in zo'n korte tijd is tot stand gebracht. Het werk is in een woord af. Zowel de werkkam pen als de cantines zijn keurig inge richt. Hier bevindt men zich in een onafzienbaar gebied van gerst, tarwe, vlas, bieten, ja wat niet al. Met één woord, een bron van welvaart voor onze Ned. bevolking, die de verge lijken de toets moet kunnen doorstaan met de mooie Veluwzoon langs Epe, Apeldoorn naar Arnhem, waarlangs we op de terugweg kwamen. Veel zou er nog van zijn te vertellen, maar dan wordt het stukje te lang. Allen keerden hoogst voldaan huis waarts. Men was weer eens een ogen blikje uit de sleur van het dagelijks leven getrokken en men had tegelij kertijd eens iets gezien wat elders werd gepresteerd, om daarmee zijn winst te doen. Te middernacht arriveerde het ge zelschap in Andel terug, met het stel lige voornemen, zo iets moet elk jaar worden ondernomen. Zowel de afde ling van de C.B.T.B. als de onder neming van Bleijenberg komt een woord van dank toe voor het uitne mende slagen van deze tocht. Probeert ze allen, fiets zal 't bast bevallan BESOIJEN. Ds. L. v. d. Peut, Ned. Herv. Predikant alhier, heeft het beroep naar Eist (U.) aangenomen. BABILONIëNBROEK Onze dorpsgenoot Joop v. d. Brugge werd op de H.B.S. bevor derd van de 4e naar de 5e klasse. Vorige week slaagde onze dorpsgenote Mej. A. Lankhaar Hd. alhier voor coslumière en coupeuse. Het examen wérd afgenomen te Waalwijk en ze genoot haar oplei ding op de Huishoudschool aldaar. De vereniging van Prot. Kerk orgel- en II armo 11 iumbespelers voor de Langstraat ten het Land van Heus den en Altena hoopt D.V. op Zater dag 5 Aug. a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier weer bijeen te komen. BOMMELERWAARD. Op een te Z alt bommel gehou den vergadering van brandweercom mandanten, werd besloten een kring van brandweercommandanten uit de Bommelerwaard en omgeving te vor men. Het doel van deze kring is: het nauwer contact zoeken tussen de commandanten onderling, het houden van vergaderingen waarbij verschil lende punten betreffende liet brand weerwezen besproken kan worden waarbij dikwijls moeilijkheden opge- P. A. DE MAN te Herpt cRijmen van cFijmen BELGIE-HEDEN! Feite kranten. Demonstranten. Straatgevechten vóór 't paleis. Incidenten, Malcontenten, Ieder strijdt op eigen Wijs. Communisten, Socialisten, Zijn nu meer dan ooit paraat. Velen staken. Kasteel Laeken Bloemenhulde, prikkeldraad Felle Walen Anderen dralen. Alles draait om Leopold. Zal 't lang duren, c Zuiderburen Waarom zó met hem gesold? 't Demonstreren Wie zal 'tkeren? Zoiets i.s niet in de haak. S takings wo ede, Wanneer 't moede Volk der Belgen, dat loopt... Spaak 1 TIJMEN. lost kunnen worden enz. Uit de vergadering hierboven ge noemd werd de heer J. de Weer cl, commandant der Brandweer te Bra- kel, als Kringcommandant gekozen. Moge spoedig ook alle gemeenten uit de Bommelerwaard en omgeving zich bij deze Kring aansluiten wat niets anders dan ten goede van de brandweer kan komen. CAPELLE Aan de R.K. Huishoud- en In dustrieschool te 's-Bosch slaagde Mej. A. Colet alhier voor het diploma, hulp in de huishouding. Aan de navolgende leerlingen van de Chr. Lagere Landbouwhuis- houdscbool aan de Nieuwevaart werd het getuigschrift ingevolge art. 29 van de Nijverheids wet uitgereikt: Riek van Bruchem, Capelle; Adrie Kom'mers, R aam sdonks veerAnna v. Loon, 's-GravenmoerDina Nieu- wenhuizen, Capelle; Tonia Pruijs- sers, Raamsdonk; Betsie de Visser, Capelle; Betsie Vos, Sprang; Truus Vos, Waalwijk en Ella van Wijlen, Capelle. -Bij de j.l. Woensdagavond door de motor- en autosportvereni- ging „Marijke" georganiseerde oriën- teringsrit voor rijwielen, voorzien van hulpmotor, werden de prijzen be haald door D. J. Sehu lier, Cap el te, le pr.H. v. Beek, Capelle, 2e pr. A. Ruitenberg, Raamsdonksveer, 3e pr. en Mej. W. Haverhals, Sprang, 4e prijs. Waarschijnlijk doordat hij niet te grote snelheid ©en bocht wikte ne men, kwam de heer J. Muis bij het station Capelle-Nieuwevaart met zijn motorrijwiel te slippen. Met enkele schaafwonden en een ernstige her senschudding werd het slachtoffer naar zijn woning getransporteerd. Het dochtertje van de familie Rij ken-de Hollander te Vrijhocve-Capel- le werd door een luxe auto aangere- reden, waarbij geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. De bij de Ned. Herv. Kerk alhier beroepen predikant, Ds. J. H. Cirkel uit Ede (Gld.), bracht j.l. Don derdag een bezoek aan onze gemeen te. Na kennismaking met leden van de kerkeraad en kerkbestuur, wer- dien de pastorie en het kerkgebouw bezichtigd, waarna nog een korte bespreking volgde, 's Avonds hield de beroepen predikant voor een aan dachtig gehoor éen kerkdienst. DUSSEN De heer P. L. Verheyden al hier slaagde aan de Bedrijfsschool De Vries Robbé en Co. N.V. te Gor kum, voor het diploma fijn construc tie- en plaatwerker. Voor het diploma 'Mulo slaag den onze dorpsgenoten Nelly Lee mans, Wies v. Delft en Harry Wete- terings, terwijl voor lingerie slaagden Anny Veen, Otje van Breugel, Antje Dekkers, Hendrika v. Daalen, Corrie v. Daalen en Corrie v. Breugel. Voor Coslumière slaagden: A. Nieuwenhuijzen, A. de Wit, Jo de Laat, N. Herman, C. Schouten, T. v. Ham en N. v. Bavel. GENDEREN De Muziekver. „Excelsior" al hier behaalde op het Nat. Concours te Maarsen, in de afd. Uitmuntend- heid een 2e prijs met '297 punten. Zaterdagnacht geraakte door onbekende oorzaak de commandant der brandweer, de heer die Ruiter met de brand weerwagen in de sloot, nabij de melkfabriek. Een kraanwa gen moest de wagen weer op het droge brengen. Onze vroegere dorpsgenoot die heer J. G. v. d. Heuvel, thans wonen de te Tilburg, slaagde dezer dagen te Breda voor het Mulo-diploma. Op de R.K. Huishoudschool te Waalwijk werd naar de 2e klasse voorbereidende opleiding bevorderd Joke Struik (met lof), Corrie Thur en Johe Uythioven alhier. i 's-GRAVENMOER -* Bij de Geref. Kerk alhier is beroepen candidaat Riphagen van Enschede. Door het voorlopig bestuur van het comité tot oprichting van een begrafenisvereniging in ons dorp werd een vergadering uitgeschreven op Vrijdag 21 Juli. In dieze vergade ring wenden tot bestuursleden geko zen de lieren C. Begeer, G. Colijn,, K. Dekkers, C. v. d. Du&sen, K. de Geus, M. B. Ruiters en C. Verha gen Gzn. Naar wij vernemen wil men in ons dorp weer komen tot oprich ting van een gymnastiekvereniging. Een voorlopig bestuur werd reeds gevormd. HERPT Mej. B. v. Herpt behaalde het getuigschrift midtdagtoaalcursus, dat wordt uitgereikt door de R.K. Huis houd- en Industrieschool te Den Bosch MEEUWEN Onze dorpsgenote Mej. H.Vos Cd., slaagde op het te Zwolle gehou den examen van de Ned. Herv. exa men-Commissie op 20 Juli, voor het Praktisch deel A, orgelspel. Zij ge noot haar opleiding van de heer J. de Buiter te Almkerk. VEEN De heer A. v. Tilborg slaagde te Resteren met het hoogst aantal punten, voor het examen veilingkeur meester. Voor Eet Mulo-diploma slaagde Mej. H. Zonneveld. -* Op 3 Aug. a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat het echtpaar G. Timmermans en D. Timmermans Duister in de echt werden verbon den. NIEUWSBLAB Uitgave: Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur: H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Dinsdag en Vrijdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentl'én 20 cent per regel Advertentiën en berichten woTden ingewacht voor het Dinsdagnummer tot Maandagmiddag uiterlijk twee uurvoor het Vrijdagnummer tot Donderdagmiddag uiterlijk twee uur I die vandaag de dag herdenkt, dat hij voor 25 jaar als hoofd der R. K. Meisjes- en Jongens school in dienst trad. De heer De Man her denkt heden tevens het feit, dat hij ook 25 jaar het orgel in de R. K. Kerk bedient als organist.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1