voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Buitenland No. 6794 Vrijdag 11 Augustus 1950 K NiE cftijmen van cTijmen yliuqc£bn Und van altena Rotterdam-Ahoy' Uitgavei Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN Een oud-Heusdénaar, de ver maarde Nederlandse helden-bariton, Richard van Helvoirt Pel is op 78- jarige leeftijd te Amsterdam overle den. De ouderen onder ons zullen zich nog herinneren dat: toen zijn ouders in Heusden woonden, hij des Zondags meezong in de Hoogmis in de St. Catharinakerk alhier. Hij zong voornamelijk in Duits land in Bayreuth, maar ook in an dere landen was hij als zanger ge vierd. Zijn optreden in Holland trok altijd veel belangstelling en vooral in de Nationale Opera van Koop man. Van Helvoirt Pel heeft vele ja ren rust gevonden in Nizza, doch de laatste tijd was Amsterdam zijn woonplaats. Met hem is een kunste naar van groot formaat heengegaan. AALST. Ook op het Zaterdag te Vlij men .gehouden federatief concours slaagde onze fanfare „Prins Hen drik", dirigent Joh. v. Besrkel uit Ammerzoden er niet in de hoogste eer te behalen. Uitkomende in de 2e afdeling met als verplicht num mer „Hephaistos" van G. Boudijn, moest met een 2e prijs genoegen wor den genomen. Het aantal behaalde punten bedroeg 45. Dit is nu reeds de vierde achtereenvolgende maal dat onze muzikanten een 2e prijs be haalde, wat voor een vereniging uit komende in de federatie altijd nog een zeer behoorlijk resultaat te noe men is. ANDEL Mej. T. Hoesen slaagde voor het diploma Kraainverzorging. De N.V. PNEM is begonnen met de aanleg van een ondergronds kabelnet alhier. Een aantal personen uit deze gemeente werden hierbij te werk gesteld. ALMKERK Ds. Henkei te Dinther heeft de toezegging van beroep naar de 'Ned. Hierv. kerk alhier aangenomen Mej. Walraven alhier slaagde dezer dagen voor het diploma Costu- mière Zij ontving haar opleiding-van mej. v. d. Wiel alhier. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat het verboden is huisvuil e.d. in sloten of uitwate ringen te werpen, daar de inwoners thans de gelegenheid hebben dit door de ophaaldienst te laten afhalen. Door de politie zal tegen elke overtreding, dienaangaande procesverbaal worden opgemaakt. Men zij dfas gewaarschuwd Wie een TOlllIX rijwiel rijdt, behoedt zich voor veel narigheid. BABILONIëNBROEK Vorige week was voor de Gem. Zangvereniging „Volharding" wel een bijzondere week, want immers be haalde deze vereniging in de afdeling Uitmuntendheid op het Groot Natio naal Concours in de Handelsbeurs te Utrecht een le prijs met 360 p. en de 2a ereprijs in de ere wedstrijd, terwijl zij op het Nationaal Muzi ek - en Zangconcours te Rijswijk in de zelfde afdeling een le prijs behaalde met 361 p., welk aantal tevens in de afd. zang, het hoogste aantal punten is, dat op dit concours werd behaald, zodat hierdoor tevens de ere- en di- recteursprijs werd behaald. Voor de vereniging uit ons dorp met zo gering aantal inwoners, zijn dit zeer zeker bijzondere successen, die bewijzen, dat onder een bekwa me leiding van de directeur de heer P. H. v. Rijswijk te Sleeuwijk, ook door amateurs wel iets is te berei ken. Wij wensen koor en dirigent dan ook van harte geluk met de behaalde successen en hopen dat het koor op de ingeslagen weg voort zal kunnen blijven gaan om ook in de hogere afdeling gelauwerd van de concour sen te kunnen terugkeren. Zijn we goed ingelicht, dan heeft zich reeds in ons dorp een comité gevormd, dat aan „Volharding", als aandenken aan deze prachtige presta ties een verenigingsvlag wil aanbie den, die door de vereniging, natuur lijk ïn dank zal worden aanvaard, en bij latere gelegenheden zal wor den meegevoerd. DUSSEN De collecte die onlangs ge houden werd in de kerken in onze gemeente voor de Stichting .194.0— 1945, heeft opgebracht: in de Nied. Herv. (kerk te Diussen éh Hank f65.21, Geref. kerk f29.22, R,.Ki.'keik Hank f 13.50. Verder bracht de col lecte opïn de Chr. Nat. school f 19.08, uurlooncollecté Hollandia f8887, directie f88.87. De collecte voor Ambon, ge houden te Diussen-Hank, bracht op f33iJ7. Mej. D. V. alhier werd, toen ze bovenaan de trap in het portaal tje van de kajuit der Sleeuwijkse veerboot stond, plotseling onwel, waardoor ze een paar meter naar beneden viel. Per ziekenauto is het meisje naar het ziekenhuis vervoerd. Ze moet en kele dagen rust houden. Evenals het vorig jjaar had het comité voor ouden van dagen ook dit jaar weer een reis georgani seerd. Ruim 30-tal oudjes hebben vaii deze reis geprofiteerd. In Rotterdam werd de prachtige Maastunnel bezichtigd £h vandaar werd de reis voortgezet naar Den Haag alwaar de oudjes een diner werd aangeboden, waarna het mu seum AJesdag werd bezocht. InSche- veningen konden de oudjes genieten van het strand. 's Avonds werden zij door de fan fare aan de Putte afgehaald, die hep begeleidde naar Hotel Leemans, waar zij van een koffiemaaltijd gebruik konden maken. Burgemeester Oderkerk, die deze reis had medegemaakt, dankte het comité en allen, die aan het organi seren van deze reis hadden medege werkt. Namens de ouden van dagen sprak de heer A Berm, die namens alle zijn volle tevredenheid betuigde vo^r deze zo .gezellige dag. Op het te 's Bosch gehouden examen slaagden voor coupeuse, onze dorpsgenoten: Jo Verhoeven, Tonny vap Mierlo, Corrie y.an Dim teren, Wies Schelle en Martiny Verhoevenji Zij ontvingen hun opleiding bij de Eerw. Zusters op de Naaischool al hier Op dezelfde school slaagden voor costumièreToio'sje Benders, Maria Muskens, Ria Bouwman, 'Mjaaiké van Olst, Coba de Graaff; en voor het diploma LingerieNetty Brenders, Diny van Dillen, Adrie vaiii Helden, Corry Heijmans, Joke Meijers, Rietje Paes, Corry van der PMjm, Toosje Scheren en Mïm'my Treffers. Afgewezen geen. Dinsdag maakten een 60-tal schoolkinderen uit deze gemeente met een autobus van de ALAD een ple zierreisje naar Rotterdam, uitgaande van „de Spar". 's Morgens om 8 uur 'hadden allen zich bij ple Sparwinkel van W1. Pols verzameld om' deze reis mede te ma ken. In Rotterdam werd de speeltuin „Plaswijk" bezocht, waar de kinderen heerlijk konden genieten en lietrac- teerd werden op limonade, snoep .en ijs. Daarna werd een bezoek1 gebracht aan het zwembad „Kikkerbad" en werd een tocht per motorboot ge maakt. Ook werd een bezoek gebracht aan de Maastunnel. Des avonds om 8 uur keerden allen hoogst voldaan in ons dorp terug. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om het volgende jaar niet alleen de kinderen, maar ook de moeders een plezierreisje mede té la ten maken '«-GRAVENMOER De bij de Geref. Kerk alhier beroepen candidaat Riphagen van En schede, heeft dit beroep aangenomen .1 A H.M. DE K0NIN8IN BEZOEKT VLAAROINBEN EEN BAD IN UW BED. Schiphol, waar veel vliegmachines Dagelijks weer landen gaan, Heeft voor haar diverse „klanten" Altijd wel heel veel gedaan. Veiligheid gaat daar voor alles, Maar daarnaast vergeet men niet, Aan die reizigers te denken, Die men verder reizen ziet. Moeten deze even wachten, Wel, dan nemen ze een bad, Zulk een douche is erg verfrissend, En, voel je je afgemat, Wel, dan kun je voortaan rusten, Er staan steeds drie bedden klaar. Dus een uiltje daar te knappen, Is voor velen geen bezwaar. Bad plus bed, is dat geen luxe? Er komt meer nog binnenkort. Als 't verlies der KLM nu, Jaarlijks maar niet groter wordt! LAND v. IIÉUSDEN EN ALTENA De collecte voor de Stichting 1940—1945 bracht op in Almkerk (Geref. en Herv. kerk') f94.42, te Nieuwendijk f 199,56. Jaarcontribuan ten Dussen f29475, Almkerk, zon der Nieuwendijk, f270 MEEUWEN A.'S. Dinsdag 15 Aug., des avonds om half acht, hoopt voor de Ger_ Gemeente op te treden, Dis. van Stuivenberg van Nunspeet. RIJSWIJK Op het te Amsterdam gehou den examen voor Rijwielhersteller, slaagde onze dorpsgenoot Joh. v. Helden. Is het alhier gehouden con cours voor „Kunst en Vriendschap" een succes geworden, ook voor oinze plaatselijke zangvereniging „De Lof- stem" is dit het geval geweest. Met 319 punten werd op dit concours een eerste prijs behaald in de derdje afdeling. Dit was tevens het hoogst aantaf punten da,t in deze afdeling werd bereikt. Zang liefhebbers in Rijswijk, gij hebt in de achter ons liggejide dagen volop kunnen genieten van hetgeen u door de deelnemende verenigingen; Werd geboden. Ongetwijfeld is bij ve len het verlangen gerezen hieraan, zelf ook mede te werken. Wtelnu, deze gelegenheid biedt u onze zangver eniging. Nu wij in de hogere afde lingen komen worden ook steeds zwaardere eisen gesteld en is enige versterking zeer noodzakelijk. Geeft u daarom zo spoedig mogelijk op als lid van de Chr. gem. zangver. „De Lof stem". Oók het kinderkoor „Jong Leven" deed niét onder voor haar grotere broers en zusters en behaalde op dit cop cours eveneens een ie prijs met 304 punten in de vierde afdeling. Al we in aanmerkinsg nemen dat dit kooi: nog slechts korte tijd bestaat, mogen we dit zeer zéker een succes noemen. Ouders stuurt uw kinderen naar dit kinderkoor. Het vormt de grondslag voor onze zangvereniging., Tenslotte vermelden wij nog, dat dé heer Wigmahs, dirigent yah heide koren, op dit concours met 5 deel nemende verenigingen vijf eerste prij zen verwierf. Wij wensen de heer Wigmans van harte proficiat met deze prestatie. VEEN Voor de Ger. Gemeente hoopt Woensdag 16 Aug., des nam. 7 uur, voor te gaan, Ds) Stuivenberg van Nunspeet. WIJK In plaats van "het jaarlijks zo- merreisje werd door de leden van de meisjesvereniging „Persis" dit jaar voor het eerst een weekje doorge bracht in de omstreken van Ermelo en Harderwijk. Onder een regenbuitje werd Maan dag 31 Juli, 's morgens om1 8 uur per fiets gestart voor de ongeveer 100 km lange tocht, die zonder veel' bandenpech door alle 15 meisjes werd volbracht, z_od!at we tiegen 4 uur in de middag op dte plaats van be stemming arriveerden. Ondanks het minder gunstige weer der volgende dagen werd het voorgenomen pro gramma afgewerkt. Fietstochtjes over de Veluwe, wandeltochtjes in de avonduren, een bezoek aan kanome er en bosbad ifl: Ermelo, een rond vaart op het IJselmeer wisselden el kaar af. En al moest eens een keer worden gefietst in de regen van Ud- delermeer naar 'Ermelo, hiér toonden de meisjes zich op z'n best. Wiat is er toen gezongen in de opristreken van Gardéren! Het bleek wel, dat de Wijk se meisjes de handen uit de mouwen kunnen s te kén. En dan niet te vergeten het koken van dé mid- dagpot Dat was een hele zorg voor 17 hongerige magen. 'Allé lof voor de kooksters! Maar al te spoedig brak de Zater dag aan, de dag waarop dé terugreis moest worden aanvaard. De avond ervoor was nog even een bezoek ge bracht aan Putten, waar èen groot vuurwerk een Oranjefeest besloot' Wel wat later dan andere dagen kwa men we toen dan ook in onze kami- peerplaats terug. Zaterdagmorgen was het al bijtijds opstaan .Dat gaf een héle drukte voor allen reisvaardig waren. Koffers ge pakt, fietsen beladen! Ongeveer 10 uur kon het sein tot vertrek worden gegeven. Begunstigd door mooi weer werd de terugreis naar Wijk gemaakt, waar we onge veer 7 uur arriveerden. beveiligt U en Uw kinderen ter- 5 wijl U slaapt tegen muggebeten. WOUDRICHEM De in de Ned. Herv. kérk alhier gehouden collecte voor "hét Gbr.i Sanatorimi-com'ité té Breda, heeft f 56.92 opgebracht. Voor het Mulo-examen slaag de d,ezer dagen A. van Antiél te Ou dendijk. WELL Dis. de Graaff, Nied. Herv. predikant alhier, bedankte voor het beroep naar Bennebroek. ZUILICHEM Mej. Hanny van Genderen be haalde dezer dagen het Middenstands diploma. Aan het op 5 Augustus j.l. te Rijswijk (NBr.) gehouden muziek- en zangconcóurs namen een 2-tal ver enigingen uit onze gemeente deel, ml. het kinderkoor „Jonge Kracht" en de Chr. giem. zangver. „Sursuim Corda". Het kinderkoor behaalde in de 4e afdeling een ie prijs met 307 punten en de zangvereniging een re prijs in dé 2e afdeling met 324 pun ten Beide koren staan onder leiding van directeur Wigmans te Gorin- chem Economische mobilisatie in Belgjë. De Belgische premier heeft in het parlement meegedeeld, dat de re gering besloten heeft over te gaan tot maatregelen voor economische mo bilisatie. De Belgische regering zal haar meest volledige medewerking verle nen aan de gemeenschappelijke ver dediging. De begroting voor de verdediglinlgt van België zal over 1950 een globaal bedrag van fr. 8.5 milliard belopen, waarvan 2.5 milliard als buitengewo ne uitrustingsgave en 6 milliard zgn gewone uitgaven. De Belgische regering zal' voor gro tere militaire inspanningen een verho ging van de begroting voorstellen met fr 5 milliard voor de periode tot einde 1951. In verband hiermee zal de regering een wijziging moeten overwegen van baar politiek "betref fende openbare werken. België beschikt op het ogenblik1 over een supplémentair productie vermogen, dat op. 20 milliard Belgi sche francs wordt geraamd, afgezien van 'die mogelijkheden, welke door de Belgische Congo worden geboden België is bereid', dit vermogen ter beschikking te stellen, van de onder tekenaars van het Pact van Brussel en het Noord-Atlantische Pact, mits een aangepaste organisatie vM een internatinoaal betalingssysteem tot stand komt. Het Kanaal overgezwomnien De 31-jarige Californische typiste Florence Uhadwick, die in de nacht van Maandag op Dinsdag te Kaap Gris Nez om 2.36 uur was gestart voor dé tocht over het Kanaal, is in haar poging^ geslaagd. Dinsdag middag kWami zij te Dover aan, nog zeier fit, zodat ze zonder hulp in de roeiboot kon stappen die haar bege leid had. Ze begaf zich toen aan boord van een 'Belgische trawler voor dé terugreis naar Boulogne. Zir deed 13 uur 23 minuten over de overtocht, de beste tiid ooit door éen zwemster gemaakt, óp 26 Augustus 1.926 was de Amerikaanse Gertrude Èiaerle in 14 uur 34 minuten het Kanaal over gezwommen ein deze tijd gold sinds dien als record voor diames. Nieuw record ojp Rotterdam-Aiioy'. Het bezoek van j.l. Zaterdag heeft nog eens duidelijk doen blijken, dat het besluit om de tentoonstelling Rot terdam-Ah oy' tot en met 31 Augus tus voort te zetten op grond van de nog steeds stijgende beJarigsJeliugj, juist is geweest. Deze Zaterdag le verde namelijk met 33194 „betalende bezoekers een nieuw record. Het werd ook in oud-Rotterdami een bijzondere avond, want er wa ren behalve de dagelijkse attracties op het marktplein verscheidene bij zonderheden; het kindercircus, de muziek van de steerikolenhandeisverr eniging en de nieuwe drumband vami de Nationale Réserve, die na zo kor te tijd van voorbereiding reeds ver rassend mooi speelde. Laat iü de avnod was er een ont vangst van Franse en Noorse zee-offi cieren, die tevoren een bezoek aam het bzllet in de schouwburg hadden gebracht. Zij werden door hun volks liederen verwelkomd. Ook de dansers van dit ballet kwa men In costuum een kijkje ne men te hunner ere speeldiet het or kest van Willy Fontein tot ieder vreugde het bekende... Valentia. Geen wonder, dat heel de avond duizenden belangstellenden uit het verlichte Park, Oud-Rotterdam bin nenstroomden. Vandaag 11 Aug., wordt de mil- lioenste bezoeker van deze tentoon stelling verwacht. Er zal hem of haar een zeer aparte verrassing wor den 'bereid. NIEUWSBLAD Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur i J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Dinsdag en Vrijdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Dinsdagnummer tot Maandagmiddag uiterlijk twee uurvoor het Vrijdagnummer Jtot Donderdagmiddag uiterlijk twee uur v v: J H.M. bezocht gisteren te Vlaardingen de nieuwe Maasboulevard ten westen van het Vlaardingse Westerhavenhoofd, terwijl bedrijfsvaartuigen een vlootrevue hielden FLACON 50 en 90 ct.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1