DE LAATSTE DAGEN VAN POMPEN Boekhandel Fa. L. J. VEERMAN - Tel. 19 Heusden S Carbovit beschermt leven en gezondheid Correspondentie. M. D. Kunt U mij adressen opge ven van een betrekkingids, voor bin nen- en buitenland, o.a. van over heidspersoneel AntwoordU kunt een betrekking- gids aanvragen bij Postbus 5105 te Amsterdam-Z. Wij kennen die gids persoonlijk niet, maar geloven wel, dat zij aan uw verwachtingen vol doet. Mej. S. Ik ben ongehuwd en had een broer. Deze is overleden en laat een vrouw en twee meerderjarige kinderen na. Wie erft nu mijn nala tenschap AntwoordDe kinderen van uw broer erven in zijn plaats uw nala tenschap. U bent echter vrij 0111 bij testament een andere beschikking over uw nalatenschap te treffen. A. G. M. Wat is de betekenis van een drietal woorden, die „in de ge neeskunde worden gebruikt". Zover wij kunnen ontcijferen (ze zijn ook niet geheel juist gespeld) betreft het hier 1. campherolie: oplossing van kam fer in olie, wordt gebruikt als mid del om in te spuiten bij hartzwakte. 2. sulfadiazine: een van de z.g.n. sulfapreparaten, welke sedert een 10- tal jaren met groot succes bij aller lei infectietoestanden worden gebe zigd; 3. hypo: afkorting van hypoder- piöclyse, d.i. inbrengen van een flin ke hoeveelheid vocht onder de "huid. M. Th. Ik was met mijn meisje op de fiets op weg naar 's-Bosch. Wij kregen toen een ongeluk door een wiel dat losraakte van een auto die uit tegenovergestelde richting Kwam en tegen ons aanbotste. Haar fiets en jurk werden beschadigd en door de politie, die het jproces-verbaal op maakte, geschat op f 25,en nog eens f25,Men vroeg de chauffeur of hij wou schikken en hij zei, dat men hem de kwitantie maar sturen moest, naar O. Ka 6 weken schreven we hem nog eens, daarna nog eens per aangete kende brief en toen kregen wij ten antwoord, dat hij alles maar naar zijn baas ^gestuurd had, omdat die hem maar niet met zo'n auto uit had moeten sturen. De baas zendt cns echter weer naar O. De politie zegt, dat de wagen op naam van de per soon in O. staat. Wie moet nu beta len en hoe kom ik aan mijn geld? Antwoord: de nummerbè\vijshou- der is de aansprakelijke persoon en tegen hem kunt u een vordering voor schadevergoedering instellen. Wanneer hij het niet vrijwillig vol doet, is het enige, wat u kunt doen, de zaak in handen van een deur waarder te geven. C. K.-de J. A. Hoe groot is de afstand van Nieuw Guinea naar Am sterdam via Port Said? B. Hoe groot is de afstand NieuW- Guinea-Amsterdam, via Amerika? C. Hoeveel bedragen de kosten voor doorvaart van een schip in het Suez-kanaal en hoeveel voor het Pa namakanaal? D. Als de vaarroute via Amerika goedkoper zou zijn, dan de route via het 'Suezkanaal, waarom varen de Ned erlandse troepenschepen dan door het laatstgenoemde kanaal? Antwoord: A. afstand Nieuw-Gui- nea-Amsterdam via het Suez-kanaal is 10867 zeemijlen (een zeemijl is 1852 m.). B. Afstand Nieuw-Guinea-Amster- dam via het Panamaalkanaal is 13364 zeemijlen. C. Kosten voor een vrachtschip van 8300 bruto register ton voor doorvaart van het Suezkanaal f34,900. Kosten voor hetzelfde schip voor de doorvaart van het Panama kanaal bedragen echter f26,400. D. Uit bovenstaande zal u wel dui delijk zijn, waarom men door het Suez-kanaal vaart. H. B. Mijn man werd in Septem ber 1944 door de Duitsers ontvoerd en ik heb daarna niets meer van hem vernomen. Nu heb ik van het. Ned. Rode Kruis een bewijs van vermoe delijk overlijden. Kan ik nu hertrou wen of hoelang moet ik pog wach ten? Antwoord: U moet zich met het officiëele stuk van het Nederlandse Rode Kruis vervoegen bij de recht bank. Wanneer de rechtbank het ge noegzaam kan verklaren tot aanname van overlijden van uw man, kan zij u toestemming geven tot het sluiten van een tweede huwelijk. Abonné. Ik ben ongehuwd en moet mijn vader, die slechts een ouder domsrente van f41,50 per maand ont vangt, geldelijk steunen. Kan ik hier voor aftrek van. loonbelasting krij gen? AntwoordIndien u moet voorzien in het onderhoud van uw vader en u hiervoor betaalt meer dan 10 pCt. van uw inkomen, kan dit als zoge naamde buitengewone last worden afgetrokken. U moet zich daartoe wenden tot de inspecteur der belas tingen voor het gebied van uw woon plaats. Lezer. Ik wil graag weten hoe hoog de successierechten momenteel zijn. Antwoord: Het successierecht van kinderen varieert van 3 tot 17 pCt. al naar gelang het bedrag der ver krijging. Broers en zusters betalen een successierecht, variërend van 18 tot 36 pCt. en oomzeggers 27 tot 45 pCt. Weetgraag. Iemand heeft een boek je op de boerenleenbank genomen, op mijn naam, zonder mijn weten. Mag hij dat geld er nu weer zon der mijn weten afhalen? AntwoordWij vinden die geld- storter maar een rare snijboon, die daar zo rusjig uw naam gebruikt. Als hij het bedoeld heeft als ge schenk voor u, had hij u dat boekje toch moeten geven. Dat hebt u toch nodig, wanneer u geld wilt opnemen. En behoeft hij geen identiteitsbewijs te tonen, wanneer hij weer geld op neemt? Dan valt hij toch door de mand? Maar in ieder geval kunt u zich wel verzetten tegen het ongeoor loofd gebruik van uw naam en u moet het geval maar eens gauw "bij de bank aanbrengen. Nogmaals, wan neer het geen schenking betreft, maar dan moet u dat toch medege deeld worden en is het geld uw ei gendom. 1IEUSDHN Zoals men op die programma's kan zien beginnen Zaterdag 12 Aug. de reeds eerder aangekondigjde serie- wedstrijden Het lot besliste R.K.Dj. V C.Heusden en Wilhel'minia (Wijk) Vlijmens© Boijs. Dit beloven een paar spannende wedstrijden te wor den, daar de verenigingen volkomen aan elkaar gtewaaigld zijn. Van de uit slag valt dan ook moeilijk' een voor spelling te doen. Dit staat echter vast dat het publiek van een paar mooie wedstrijden kan genieten Wii verwachten dan ook', dat bet publiek in grote getale zal! komen opdagen, om deze voor Heusden, na de bevrij ding, weler voor het eerst giepngjani- seerde seriewedstrijden bij te wonen. Om 4 uur speelt RIK^D-WC. te gen Heusden. Dit zijln twee tegen standers die elkaar onljangs op het Herptferreim beklampten en waarin Heusden met 1o zegevierde. Of dit nu weer zio zial zijn blijft een open vraag, doch Drunen zal alles op al les zetten om dit keer de overwin ning uit het vuur te slepen. Om 515 uur speelt Willhellmina tegen Viijmense Boijs. Dit zijin twee voor elkaar onbekende tegenstanders. Vlijmen moest in Herpt mét de 4e prijs genoegen nemen en zal dan, ook allies in het werk stellen ,om thans een beter figuur te slaan. Wilhelmir na daarentegen is zich terdege, be wust van haar kracht on hleeft tevens aan te tonen, dat het Zaterdagmid dagvoetbal geenszins onder doet voor het Zondag voetbal. Reden te meer om deze wedstrijd, uit idit oogpunt bezien, als een der belangrijkste te 'beschouwen. Wij Zijn benieuwd. Nog een verzoek aan het publiek. Er zijn nog steeds mensen die wel gaarne de lusten, rna&r niet de las ten willen dragen. Toon u sportief en blijf niet op de dijk staan, gijl ont trekt daardoor gelden aan 'die vereni ging die veel offers bracht om u iets te bieden. Zijt ge >gie©n sport liefhebber blijf dan weg, doch parasi teer /niet op een ander. Thans is ook' de competitie-indeling bekend geworden en deze luidt als volgt Waspik, Raamsdonk, RWB, RKD VC, Velocitas Were-Di, Veerse Boijs, TAC, DVVC, SVG en Heusden. Een zeer sterke bezetting, waarin TAC wel als een der sterksten moet wor den. genoemd. Laat ons hopen dat Heusden dit jaar een woordje zal meespreken. Jongens aan u het woord. Voor het 2e en 3e elftal! is de in deling nog niet bekend. Volgende week zullen we ook de reeds vastgestelde wedstrijden bekend maken AALST Het resultaat van de vorige week gespeelde c o mpe t i t ie wed s trijden was als volgt Rodai—Vios 1 11. De eerste helft van deze ontmoeting was de thuisclub doorlopend in de meerder heid, doelpunten bleven echter uit, deels doordat .onze dorpsgenoten niet erg gelukkig \va»en en ook omdat de Vios-doelman er goede kijk op had* Terstond na de döelwisseling scoorde van Tilburg met een hard schot van rechts voor Roda 1—-o. De bezoekers kwamen er nu ook beter in en uit een corner van links ontstond de ge lijkmaker 1 1. De wedstrijd werd er steeds forser op en aan spjannimg ontbrak het niet. Beide ploegen gaven elkaar weinig meer toe en in de stand kwam dan ook geen verande ring meer. Roda 2Quick 2 3o. In deze op verzoek van de thuisclub reeds op Woensdagavond gespeelde partij ver schenen de gasten ,met slechts 8 man Tot hun eer dient echter gezegd, dat ze tot 10 minuten voor tijd hun doel schoon hielden. In de resterende lijd! konden ze het niet meer bolwerken ©n. scoorden de R©da-reserves nog driemaal. Quick 3—Roda 3 51. De derde elftalters, die de laatste weken zo van zich deden spreken, moesten nu te Brakel hun meerdere erkennen in Quick 3 en dat liefst met 5—1. De kampioenskansen zijn door deze ne derlaag aanmerkelijk gedaald. Maandagavond speelde Roda 1 nog maals tegen Wilhelmina 1 uit Aal burg, nu op het thuisterrein. Ook deze vriendschappelijke partij is doQr de 4e klassers gewonnen, ditmaal met 3o. De ontvangen entree's ten bedrage van f55 kon aan de be zoekers voor het bekende doel over handigd worden. Voor Zaterdag 12 Augustus is voor de zoveelste maal geen competitiepro- gramm avastgesteld, nu in verband met een op het Noadterrein te Wijk te spelen bondswedstrijd tussen een vertegenwoordigend elftal van district Gorinchem tegen een dito elftal van district Dordrecht. In eerstgenoemde ploeg zijn ook enkele plaatsgenoten opgenomen. Dipsdag 15 Augustus komt Roda 1 voor de derde maal in dit seizoen binnen de lijnen voor het spelen van een ontmoeting v.oor een liefdadig- heidsdoel. Ditmaal komt het Politie- elftal uit de Bommelerwaard op be zoek. Deze wedstrijd zal bovendien opgeluisterd worden door muziek te geven door de fanfare „Prins Hen drik". De gehele entree-opbrengst, waarvan niemand vrijgesteld is, komt ten goede aan het Groene Kruis. Ge zien het goéde doel dat nagestreefd! wordt ,is eèn massaal bezoek te wach ten. Niemand verzuim© dan ook hier bij 'tegenwoordig te zijn, of voor de sport, of voor de muziek en natuur lijk voor het Groene Kruis. Aanvang 6.,30 uur. een boek van wereldvermaardheid 's-GUAVENMOEK 'Voetbaluitslagen OiNI 1Klein Dongen-Dongevaart —5 ONI 2—Néo 2, Sprang 22 NI—Fabriekselftal' v. Gent en Co., Waalwijk 51. VEEN De j.l. Zaterdag gespeelde wed strijd Veen 2Altena 2 werd 30 minuten voor het einde gestaakt door Alten^ 2. Er werd n.L een speler van Altena van hét velid' gestuurd we gens beledigen van de scheidsrechter en toen stapten ze alten uit het vel'd onder een reeks beledigingen aan bet adres van de scheidsrechter. Die s tand was toen 21 in het voordeel van de stakers. Dip juniorenh" verloren met 3o van Sleeuwïjk. Vopr a.s. Zaterdag staat alteen een wedstrijd voor Achiltes 1 op het pro gramma nl. uit naar Noordelioos 1. Vertrek per bus om 5 15 uur. WIJK EN AALBURG N.O.A.D. Het eerste elftal verloor j.l. Zaterdag de uitwedstrijd legen Brakel 1 met 20. Het tweede elftal won de thuiswedstrijd tegen Wilhel mina 3 met 42 en het derde elftal won ook op eigen terrein, met 30 v/in Heilouw 3. A.s. Zaterdag speelt op het NOAD- terrein een Bondselflal uit deze streek legen een Bondselftal uit Dordrecht en omstreken. Het Bondselftal uit onze omgeving is als volgt samen gesteld: M. v. Rosmalen (Altena); C. Ver- nooij (Aalst); P. v. d. Oever (Rijs- wijkse Boys); A. v. Veen (Zuilichem) M. v. d. Zalm (Brakel); A. Boezer (Noad); G. Klop (Heilouw); J. v. d. Oever (Rijswijkse Boys); M. Duis- terwinkel (Noad); H. v. Tilburg (Aalst); W. Dekkers (Altena). Deze wedstrijd zal om 6 uur aan vangen. De leden en donateurs van Noad hebben bij deze wedstrijd geen vrije toegang, daar de Bond het ter rein voor deze gelegenheid ter be schikking. heefl. WILHELMINA. Het tweede elftal speelde j.l. Zaterdag tegen Woudri- 'chem 2 en won met 4—1. Het derde verloor met 42 van Wijk 2 en de junioren verloren met 8—4) van de Al tena-j unioren. De wedstrijd die het eerste op Maandag j.l. tegen Aalst speelde, werd met 63 gewonnen. A.s. Zaterdag neemt het eerste deel aan de seriewedstrijden te Heusden. Vertrek half 5. Alle andere elftallen zijn vrij in verband met de te spe len selectiewedstrijden Smokkelaars gearresteerd. De recherche van de douane te Amsterdam heeft in het afgelopen weekeinde een combinatie sigaretten- smokktelaars onschadelijk gemaakt, 'die in de afgelopen anderhalf jaar millioenen Amerikaanse en Engelse sigaretten in Amsterdam, IJmuiden en Velzen ons land hebben binnen)* gesmokkeld. De sigaretten werden door buiten landse schepen aangevoerd. Zes smokkielaars hadden hun acties altijd goed voorbereid. Dioor middel van. personeel van haven- en scheeps bedrijven, stelden zij zich altijd te voren uitvoerig op de' hoogte van het doen en laten van de douanebeamb ten .Met een chauffeur van een 'Bie- verwijkse taxi-onderneming hadden zij de afspraak, dat hij steeds bij1 „ac ties' 'present zou zijln. De zaak was aan' het rollen geko men, doordat opviel, dat in Amster damse nachtclubs en bars, miaar soms ook bij sigarenwinkeliers ©ngebande- rolteerde buitenlandse sigaretten vér- kocht werdén. Wekenlang werd zon der resultaat naar allé richtingen ge speurd Eindelijk kwam in die afge lopen wéék het mentent, dat miet ze kerheid gezegd kon worden, dat een volgende slag gegliaiglen zou worden. Met een Firtse houtboot zou ©en nieu we partij' sigaretten worden aange voerd. Zaterdag kwam het schip bij IJ mui den binnen en aan alle kanten waren douane-ambtenaren, zorgvul dig verdekt opgesteld. Weldra arri veerde ook de Béverwljkse taxi-chaüf- feur Grote pakketten werden uitgela den en snel in de taxi gebracht. Een snelje douane-auto stond klaar en de achtervolging 'hegion. Zonider het zelf te weten 'bracht dé chauffeur de douane op deze wij'ze naar de op slagplaats. Die tocht eindigde pas in Ouder kerk aan de Amstel1. Toen de ge hele partij was uitgeladen werd de chauffeur gearresteerd', 'het huis om singeld en een inval gedaan. Alle le den van de smokkelbende bteken aan wezig en uit een geheime schuilplaats werden twee partijen van resp 20.000 (oude voorraad) en 35000 (nieuwe aanvoer) sigaretten gevonden Alle bendeleden werden gearres teerd en naar Amsterdam Overge bracht. Uit bet onderzoek is nu al komen vast "te staan, dat soms par tijen van 5oopoo sigaretten tegelijk gesmokkeld werden en dat een en ander reeds ruim anderhalf jaar aan •die gang is, zodat in die tijd millioe nen sigaretten clandestien ons land moeten zijn binnengebracht. Eisen voor aanhouden van stieren zwaarder. L Binnenkort is de afkondiging te verwachten van de Rundveieverorde- niirg 1950, welke wijzigingen zal be vatten van de bepalingen voor het aanhouden van stieren. Het doel is de kwaliteitsbevordering van de Ne derlandse rundveestapel. Aan stier- kalveren, die na 1 September 1950 geboren worden, zullen hogere pro ductie-eisen gesteld worden. Deze hogere eisen zijn reeds vast gesteld in overleg met de Rundvee- stamboeken en de Centrale Melkcon- troliedienst. Voor stieren geboren vóór 1 Sept. van dit jaar blijven de thans gelden de eisen van kracht. Wanneer de ver ordening van kracht Is, zullen met ingang van 1 September 1950 slechts stieren mogen worden aangehouden indien de stierenhouder in het bezit is van een geldig aankondigingsbe- wijs. Voor stamboekstieren is als zo danig vereist: een bewijs van in schrijving in het register voor jong vee van het (Nederlandse Rundvee Stamboek*of een bewijs van voorlo pige inschrijving of van definitieve opneming in het Nederlands Rund- veie Stamboek. Voor een vanwege het Friese Rundvee Stamboek uitgereikt identiteitsbewijs gelden dezelfde ei sen. Marktberichten ,s-HERTOGENBOSCH, 9 Aug. Op de markt van Woensdag wer den aangevoerd 4583 stuks vee, zijn de 1851 runderen, 110 vette Kalve ren, 362 nuchtere kalveren, 51 zeu gen, 63 lopers, 1633 biggen, 513 scha pen en lammeren. De prijzen waren als volgt: Melk- en kalfkoeien van 7001050; Gulste koeien van 575800; Kalf- vaarzen van 650ÏOOO; Klamvaar- zen van 575625; Guiste vaarzen van 500600; Pinken van 350475; Graskalveren van 165285; Nuchtere fokkal veren van 95135; Nuchtere slachtkalveren van 48—75; Lopers van 6580; Biggen van 3855^; Scha pen van 6090; Vette schapen ho ven notering; Drachtige zeugen275 tot f350; Zuiglammeren van 5570; .Weilammeren van 4555, alles per stuk. ROTTERDAM 8 Augustus. Dinsdag werden op de veemarkt aangevoeld 4729 stuks vee; vette koeien en ossen 625gebruiksvee 1570 graskalveren 3639nuchtere kalveren 448; varkens 228; biggen 564; paar den 219; veulens 141; schapen en lammeren 535; bokken of geiten 36; vette koeien 2,70—2.80, 2.50—2.70; 2.202.50; gr as kal veren 360260 166; nuchtere kalveren 605550; biggen 504035slachtpaarden 1.90 —1.80—1.60; schapen 95—75—60; lammeren 706050; kalfkoeien 1025—925—800; melkkoeien 10.25— 925800; vare koeien 725625550; vaarzen 750650550; pinken 575 475—375. Door lot op heden onopgehelderde oorzaak is het pak couranten van Dinsdag voor Genderen zoek geraakt. De politie ter plaatse stelt hiernaar een onderzoek in. Tot onze spijt moesten de abonné's in Genderen het zonder T nummer van Dinsdag stellen. Er zal voor worden gezorgd, dat zich iets dergelijks niet nneer kan voordoen. De Redactie. bij voedselvergiftiging en allerlei maag- en ingewandbezwaren, alsmede diarrhee, misselijkheid, opgeblazen gevoel enz. Carbovit is volkomen onschadelijke absorbtie- kool in dragée-vorm, zodat de mond bij het innemen ervan niet zwart wordt. Veilig altijd Carbovit in huis te hebben. Safety first. Flacon 1 gld. Doos 40 ct. Wij iïieden U thans aan De zegetocht welke deze roman sinds haar verschijning in 1834 gemaakt heeft, is welhaast uniek. Thans geheel nieuwe vertaling. Prettig leesbaar Nederlands. Schitterend uitgevoerd. Gedrukt op hagelwit romanpapier. Linnen stempelband. Stofomslag in 4 kleuren. Dit is weer vooroorlogs 1 Verschijningsdatum c.a. 15 October. Prijs f 4.90 Indien U echter het boek nu reeds t n or besteld, betaalt U slechts ujtu

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2