voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Pijnen Neem toch Sanapirin Und van alteha No. 6796 Vrijdag 18 Augustus 1950 Firma L. J. Veerman, Heusden IIEUSDEN Dinsdag vond alhier het Pries terfeest plaats van de WelEerw. Heer Pater Crescentius Bier kens O.M.Cap. Van tal van woningen hing de va derlandse driekleur uit, voorzien van de geel-witte wimpel. Aan de woning van de ouders van de Priester, in de Sterrestraat, was een fraaie versiering met verlichting aangebracht. Om 9.30 uur werd de neomist aan de ouderlijke woning afgehaald en naar de kerk geleid door de schutte rij „St. Blasius", de R.K. Standsorga- nisalie's, de Meisjeszangver. „Klim op", Kerk en Armbestuur, Verken ners van de Pater-Pro-groep, Meis jesvereniging „St. Cathrien" en tal rijke bruidjes. Om 10 uur werd de Solemnele Hoogmis opgedragen door de neo mist met assistentie van de Z.Eerw. Heer F. Mommers als presbyter, as sistent de WelEerw. Heer J. Burg- houts, Kapelaan te Best als diaken, de WelEerw. Heer Pater Cervus O.M. Cap. als subdiaken, terwijl de feest predikatie werd gehouden door de WelEerw. Heer J. Brouwers, Kape laan te Vught. Geremoniaris was de WelEerw. Heer J. Barten, Kapelaan alhier. Het kerkgebouw was geheel met gelovigen gevuld. In dezelfde volgorde, door de stoet begeleid werd de neomist weer naar de ouderlijke woning geleid, waar de schooljeugd een zanghukle bracht en namens de parochianen een cadeau werd overhandigd. Van half twee tot half drie werd in het parochiehuis in de Potter straat een receptie gehouden, waar aan door zeer velen werd deelgeno men. Om half vijf weid de neomist, voorafgegaan door de harmonie „De Eendracht" van Herpt en verschil lende verenigingen via Sterrestraat, Witte Broodslraat en Burchtstraat naar de kerk geleid, waar te 5 uur een Solemneel Lof met assistentie werd opgedragen Om 6 uur bracht de harmonie „De Eendracht" een serenade. 'De dag werd helsloten met een concert op de Vilsmarkt, door dezelf de harmonie. Dinsdag 22 Aug. weer Con sultatiebureau voor zuigelingen. AALST Toen dezer dagen de landbou wer Maas alhier ,dés morgens in het land kwam, ontdekte hiji een schaap in de sloot, waarbij bleek, dat dit door hond (en) flink was verscheurd' Door de plaatselijke politie, de heer Huybers, in samenwerking mlet de politie te jZuilichém, de heer Borst boom, werd na veel moeite en ijve rig speuren, de dader opgespoord, waarna deze werd neergeschoten. Het deed ons zéér goed zulks te horen. Zéér dikwijls gebeurt het helaas nog, dat schapen door hon den worden afgemaakt. Véél landbou wers, die gaarne schapen zouden wil len houden, en zij, die reeds schapen hadden, moeten deze weer opruimen, omdat het ondoenlijk is het risico te dragen, deze dood of verminkt in weide of sloot aan te treffen. Tot nu toe werd hieraan door de Overheid weinig aandacht geschon ken en liet men de daders vrij rond lopen. Ja zelfs, wanneer na een der gelijk geval, de honden bekend wa ren, werden de eigenaars niet eens vervolgd. Wij hopen, dat het geval Aalst een aansporing moge wezen voor andere gemeenten om in dergelijke gevallen scherper te gaan optreden en loslopende honden te doen ver dwijnen. Namens de schapenhouders in de Bommelerwaard een woord van lof aan deze politieambtenaren. De Vereniging: „Het Texels Scha penstamboek voor Noordbrabant". De jeugdige A. C. meende zijn schoolvacantie nullig te kunnen be steden door het behulpzaam zijn bij het melken van de koeien van de vee houder v. d. B. Bij het inzamelen van de avond melk Maandag j.l. ech ter, was één der nuttige leveranciers van het kostelijke vocht zo Onver standig hein op zijn been te trappen, waarvan een gebroken enkel het ge volg was. De nog resterende vacan- liedagen zullen nu in volslagen rust moeten doorgebracht worden. Voor het te Utrecht gehouden Mulo-examen slaagden van de Chr. U lo-sch ooi „West-B ommelerwaard hier, de volgende leerlingen: A. Versteeg (Dipl. B) te Aalburg; A. C. v. d. Meyden en D. M. v. 0,s te Aalst; J. E. Buys, C. T. v. Daa- len, W. v. d. Linden, S. M. de Pater en W. S. v. d. Zalm te Brakel; L. v. Ballegooyen, G. W. Kampen en H. Zonneveld te Veen; Y. C. Beckerman en G. A, Dingemans te Zuilichem voor het Diploma-A. Afgewezen 1 candid aat. Bevorderd van. klas I naar II: A. v. d. Beek en A. Vos te Aalburg; M. Opstelten, P. v. d. Werken en G. van Zee te Aalst; A. Erm,Strang te Brak el; E. v. Willegen te' Gameren; M. v. Aalsl, A. Dekkers, E. Oomery W. A. Slegh, L. A. Smits te Nederhe- mert; S. Manfeldèr en J. de Vries te Veen; E. A. van Ballegooyen, D. J. Bouman, G. v. Helden, J. A. Kuipers en J. O. v. Rijswijk te Wijk; D. v. Dalen en L. Schrievers te Zuilichem. Afgewezen 8 leerlingen. Bevorderd van II naar III: H. v. d. Werken te Aalst; A. Ver steeg te Brakel; C. Smits te Delwij- nen; A. Wijgerse te Kerkwijk; A. v. Loon, A. Smits, O. Spitzers en J. v. Wijk te Nederhemert; J. M. Bok M. v. Giessen te Poederoyen; I. den Dekker en F. J. Kwetters te Veen; D. Bouman, N. Bouman, P. Kuipers, A. M. Landweer, H. C. v. Loon en M. Poorter te Wijk; G. G. v. Tuyl te Zaltbommel; A. Borreman en D. v. Veen te Zuilichem. Voorwaardelijk werden bevorderd N. Warinoltz te Aalst; D. C. v. Wijk te Brakel; C. Timmer te Nieuwaal; H. v. Loon en C. Mouthaan te Wijk. Afgewezen: 1 leerling. ALMKEISK Op het muziek- en zangcon cours te Ermelo, behaalde de Chr. Gem. Zangver. alhier een le prijs met 316 punten in de afd. Uitmun tendheid. Directeur en leden profi ciat. Op de Hoek bij de Verlaatse- sluis alhier had een aanrijding plaats, tussen een luxe- en eeri vrachtauto, waardoor de luxe wagen van de fa. v. d. Water alhier, nogal materiële schade opliep. Persoonlijke ongeluk ken hadden gelukkig niet plaats. CAPELLE De in de Ned. Ile'rv. kerk aan de Loonsedijk gehouden extra-collec te ten bate van het Herv. Geref. Evangelisatiewerk te Haastrecht, heeft f131.opgebracht. Het zal Zondag 20 djezêr i2l/2 jaar geledien zijn, dat mcj. H. J. A. van Dongen als dienstbode in be trekking trad bij de familie Heijmans te Vrijhoeve-Capelle. Op het te Tërwoïdé gehouden muziekconcours van de Ned. Fed. van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, behaalde de Vrij'hoevehse muziekver eniging „Sirena" 1.1. Dinsdag met 50 punten een eerste prijs in de 4e afd.. Maandagavond 8 uur wordt in het Stationskoffiehuis van de heer Pruijssers een vergadering gehouden met het doel te geraken tot (oprich ting van een vereniging van berijders van een rijwiel voorzien, van hulp motor, teneinde in de toekomst club- en sportritten te organiseren. Met het troepentransportschip „Skaugum", dat Dinsdag in Amster dam aankwam repatrieerde soldat A. A. Oerlemans. In de ouderlijke wo ning aan de Hoge vaart was het die dag een komen en gaan van familie en vrienden, die de gerepiatrieeir}d(e kwamen gelukwensen. Ook de buurt bewoners toonden hun medeleven door bet uitsteken der vlag en het aanbrengen van een eenvoudige ver siering aan de ouderlijke woning. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield j.l. Zondag een vlucht vanaf Lanldrecy met de vol gende uitslag: St. van Teer 1, 2, 24, 30; J. van Oosterhout .3, 9; Adr. Spierings 4, 10; H. van Campen 5, 15, 16, 26; W- Haverhals 6; Bi. Pols 7, 11, 13, 14; C. van der Schahs 8; C. Smits 12; G. Treffers 17, 19, 27; Adr Klootwijk 18, 22, 28; W. Versteeg 20; H. Verduijn 21 J. Nieu- wenhuzien 23, 32; C. Groeneveld2 5 Adr. de Jong 29 en H. Vos 30. DUSSEN Die fanfare „WilbeTmina" al hier behaalde op. het concours te Wijk 'bij Duurstede, een ie prijis met 474 punten in de 3e afdeling. Voorwaar een mooi succes. Naar wij vernemen worden door de Nl.V. Nederlandse Aardolie- Maatschappij te 'sGravenhage in Dus- sen en Hank binnenkort boringen ver richt voor 1 onderzoek naar aardolie. Verschillende eigenaren hebben reeds aanschrijving gehad met verzoek toestemming te willen verlenen tot bet doen verrichten van bodemkundi- ge verkenningen. Dinsdag maakte de afdeling van de Chr. Landarbeidersbond al hier ,een uitstapje per autobus van de N.V. ALAD, naar Delft en Am sterdam en omstreken. Hoogst voldaan keerde men des avonds in ons dorp terug. EETIIEN Op bet gehouden consultatiebu reau voor zuigelingen waren 14 zui gelingen aanwezig n.l. 7 uit Geiidé- ren, 3 ujjc Eebbein, 1 uit Drong elen en 3 uit Babiloiniëinbroek. De volgende zitting wordt gehou den, op Dinsdag 29 Aug. a.s. GENDEUEN J.L Zaterdag was het voor de heer A. Treffers een bijzondere dag, aangezien om 2 uur des nam. de heropening van zijn zaak in een nieuw pand plaats vond. Die Burgemeester bood namens het gemeentebestuur persoonlijk zijn ge lukwensen aan met dit heuglijk feit, sprak zijn blijdschap hierover uit en wenste bovenal de Zegen des Heeren toe op de arbeid in deze nieuwe zaak; ZEd.Achtb. bezichtigde de woning en winkel Hierna kreeg hét publiek gelegen heid tot bezichtiging en tot kopen. De gehele middag en avond was het een drukke toeloop. De verschillende attracties trokken vepl belangstelling, terwijl iedere koper of koopster iets extra voor deze gelegenheid meekreeg en ieder die binnenkwam gratis mocht raden naar de naam van een pop en naar het aantal erwten in een glazen pot. Degeen die het aantal raadde of er het dichtst bij was, kreeg een auto ped De pop kreeg heel wat namien, maar niemand raadde die juiste naamHenriëtte. Het aantal erwten bedroeg naar we nader vernamen 1133. Mej. Thur-Saakes en mej.Tref- fers-Duizer waren er het dichtst bij met een getal van 1120, zodat dezë moesten kampen. De gelukkige werd mej. Treffers-Duizër. Wij \yensen de heer Treffers veel succes met zijn nieuwe winkel. Vorige week Dinsdag heeft on der leiding van de Sparwinkeliers het aangekondigde Sparkinderrëisje plaatsgevonden naar Rotterdam en Plaswijk, 's Morgens om half 8 ver schenen de autobussen om alhier een 70 Spar-kinder en en nog enkele moeders een mooie en gezellige uit gaansdag te bezorgen. Na Rotterdam wat bezichtigd te hebben konden de kinderen gaan genieten in de grote speeltuinen van Plaswijk en daar het erg warm was volgde nog een verfrissend bad in de Kralingse Plas sen. Zeer voldaan keerden allen des avonds weer in ons dorp terug, ho pende op het Spar-kinderreisje van volgend jaar. LAND VAN ALTENA EN BIESBOSCII. Verslag van die demonstratie met de slotenreinigingsmacbine „Rit- scher", gehoudlen op Maandag 14 Au gustus jj. op het bedrijf van de beer Vermeulen te Riesbosch. Op uitnodiging van bet aannemers bedrijf „Diollard" te Delfzijl, woonden wij voor dé eerste maal een demon stratie bij van deze unieke sloten- r ei ni gimgsmach ineDé machine dlie gemonteerd is op een speciale rups trekker, wordt door 2 mensen be diend. Een vijzel zorgt voor het werk en zodra de machine zich in bewe ging zette, kwam door een schuif de modder te voorschijn en werd een paar meter uit de kant van de sloot gedeponeerd. Daar de werkbnee|dltie 30 cm is, is het bij geheel verwaar loosde sloten nodig 4 maal een sne de af te halen. Op deze wijze ver kreeg men een sloot die aan de hoog ste eisen voldeed. Deze machine werkt verticaal op een diepte van i'So m en schuin talud 1.120 meter. Binnenkort, zo deelde ons de heer v. d. Ploeg mede, hoopt mien met een machine te komen met een werk1- diepte van 2 meter. In bouwland met hoge kant zal deze mlachine ze ker van pas komen. Wij vroegen de uitvoerder naar de kosten, deze bedragen voor de bin- neiisnede 8 ct. en voor de buitensnede 10 ctvoor elke snede per strek kende meter. Ook maakten wij een praatje met de verschillende landbouwers uit deze polderhun oordeel was onverdeeld! gunstig en we mogen veronderstellen, diat ook anderen het voorbeeld van de heer Vermeulen zullen volgen. Maar wij hebben ook anderen hun mening gevraagd. Allereerst hadden wij bet genoegen het oordeel van de Mensenredders gevraagd Leer toch zwemmen jonge mensen, Wees een echte waterrat, Oefen je gedurig weder, I11 het zo verfrissend nat, Want we lezen in de bladen, Dagelijks van verdrinkingsdood. Deze lijst is in ons Holland, In ons waterlandje groot. Als je daarvan Statistieken Leest, dan schrik je er weer van, Soms is er een kind verdronken Dan een jongen of een man. S u ikerziek teinf 1 uenz a, Typhus, die drie hij elkaar, Staan gelijk met het getal van De verdronkenen per jaar. Is het dus niet dubbel nodig, Dat men 'I zwemmen jong reeds leert? Speciaal, zeer nuttig is het, Als men in gevaar verkeert. Daarom nu niet langer talmen, Duik eens in het frisse nat. Stellig wordt je mensenredder, Op uw verder levenspad. TIJMEN. heer Diijkema, dir. der Chr. Land- bouwwinterschooi te Gorincbem te vernemen. Deze was zeer tevreden over het werk dat geleverd werd; Speciaal voor verwaarloosde sloten zal deze machine een kostenbesparing ge ven Voor sloten die jaarlijks goéd zijn onderhouden, zal de besparing vanzelf geringer zijn. Toch achtte hij de ma chine weder een grote vooruitgang in de mechanisatie van de landbouw. Voorts spraken wij nog mét een paar ambtenaren van de Technische Dienst, nik de heren v. d. Graaf ein de Leur. Hun persoonlijke mening was, dat deze machine goed werkte en vooral ook voor weidepollders goed te gebruiken is. Do,or een klein defect aan de ma chine moest de demonstratie te vroeg beëindigd worden, maar er was vol doende werk geleverd om dat te kun nen beoordelen. Vermelden we nog dat de heer W., van t' Sant, assistent voor de bédrijfs- ver. de Biesbosch, alle voorbereidin gen voor deze demonstratie had ge troffen Landbouwers uit bë.t Land -van Heusden en Altena kunnen voorts inlichtingen verkrijigen bij de heer Hl de Lorm te Woudricbem. NEDERHEMERT Bij het gehouden examen in gesteld door de Stichting voor vak opleiding voor het Smeden-, Con structie- en" Machine r eparatiebedrijf in Nederland „Smecoma", gehouden van 7—12 Aug. j.l. te Amsterdam, slaagde met goede cijfers voor het diploma inzake vakbekwaamheid voor het Smidsbedrijf, onze plaatsgenoot Jan P Vos. Voor de lichting 1952 zijn in onze gemeente ingeschreven voor de dienstplkhl6 personen. Eeii dlezér dagen maakten dé ouden van dagen uit onze gejneente, onder leiding van het Biestuur van de Bond vpor Staatspenisionnering, haar jaarlijks reisje met van Loon's Tou ringcar, die hét toevertrouwd was, naar Valkenburg. Nia een bezoek aan het Oorlogsmuseum' in Overlioon, waar men een indruk kreeg, hoe dit plaatsje door de ligging in de front linie te lijden had gehad, en alle wapentuig uit de laatste oorlog, vanaf een handgranaat tot een V-i toe, had' bezichtigd, ging bet naar Valkenburg, waar oa. een bezoek aan de gemeen tegrotten werd gebracht. Hier werd een gemeenschappelijke maaltijd ge nuttigd. Vandaar iging men in de richting Vaals, na eerst nog te Gulpen een bezoek gébracht te heben aan de forelltenkwekérij. Interessant was het te zien het Drielandenpunt, waar al len een rondje maakten om de grens paal van Duitsland; België en Neder land, zodat men koin zeggen, dat uilen die dag in al deze llan(d|en was ge weest of althans voet lojp die bodem had gezét Des avonds këerde men hoogst voldaan, huiswaarts en een woord van dank aan het bestuur, dat dit reisje weer h^d georganiseerd, is idan oidk Zékér niet misplaatst. NIEUWSBLAD N U it ga ve i Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Dinsdag en Vrijdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Dinsdagnummer tot Maandagmiddag uiterlijk twee uurvoor het Vrijdagnummer tot Donderdagmiddag uiterlijk twee uur DE EILANDSKEAK OP HET BICKERS- EILAND TE AMSTERDAM, welke reeds jaren geen dienst meer deed, wordt op het ogenblik gesloopt. Nadat het dak is verwijderd, zijn ar beiders thans bezig de pilaren stuk voor stuk, met behulp van een lier, uit elkaar te halen. Men krijgt de indruk, dat deze arbeiders bezig zijn bij een oude Griekse tempel, maar dit dus niet het geval. cTïijmen van cTijmen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1