wereldberoemde Vogelpark „AVIFAUNA" te Alphen a. d. Rijn GEBRS- BLEUE» Taief. 2I§ WIJK EN AALBURG EEN PEN G. P. VAN DEN HOVEN SCH00RSTEEML0KKEN GROEN RIJWI N W, LA GROUW Kerkwegll Tel. 6 NIEUWENDIJK Radio Apparaten H. ZWART - Almkerk rrr&nrr Voor de Vrouw Regelmatig ontvangen wij de nieuwste PHILIPS en N.S.F. Technisch Bureau „ELGO" Telef. 12 Eethen Donderdag 31 Augustus naar AHOY' I voor iedere beurs voor elke hand Fjraai van vorm Koolplanten B. VI VEEN, Markiezen Zonschermen i Rolluiken Nèdcrlainldae bus in Frankrijk verongelukt. Een bus met zes Nederlandse toe risten is Maandag in Frankrijk op een stilstaande vrachtauto gererlen. Dit ongeluk heeft aan de heer M. Zaalberg, gymnastiekleraar uit Bilt- boven, het leven gekost. Hij is in het ziekenhuis overleden. Zes Nederlanders zijn naar Ivel zie kenhuis in Gerardmer overgebracht. Behalve de heer Zaalberg waren dal mevr. Zaalberg, de heer M. v. Wen- zen, uiej. Vetter, mej. v. d. Sluis al len uit Leiden en de heer M. Vletter uit Aal ten. Vierde broier geen dienstplicht. Vrijstelling van de dienstplicht we gens broederdiens I voor de lichting 1951 wordt verleend aan. de inge schrevene, die ten minste drie broers heeft of gehad heeft die dienen of ge diend hébben bij de landmacht, bij de zeemacht of bij de Overzeese krijgsmacht. Blikseminslag in bomen. In verschillende bladen en perio dieken is onlangs een bericht ver schenen, dlat ojm. tot doel heeft te waarschuwen tégen het behoud' van bomen in grasland', omdat dezie bij onweer bij voorkeur door de bliksem zouden worden getroffen, waardoor het ondier de bomen schuilende vee zou kunnen worden gedood. Voorts vermeldt het bericht, dat in één jaar tijd ruim 100 runderen en 20 paar den door blikseminslag werden ge dood en het raadt de veehouders aan onverwijld alle bomen in het grasland op te ruimen, In verband hiermède vestigt het Staatsbosbeheer er die aandacht op, dat lang niet alle houtsoorten door de bliksem worden getroffen en dat dit bij de beuk vrijwel nooit en bij andere houtsoorten, bv, de pa^rdcn- kjasjanje en de linde, in mindere ma te voorkiomt Bovendien gaat er van bedoelde bomeii een gunstige' wer king uit met betrekking tot het ge.ven van schaduw en "beschutting aan hiel vee. Dit bevordert de gezondheids- stand v,an het vee, hetgeen o.a. tot ui ting komt in een grotere melkproduc tie. De bestrijding van kool rupsen. Aangezien de vlinders van het gro te koolwitje momenteel' op verschei dene plaatsen in grote getale v]i,e|g|ein en op de verschillende soorten kool eieren afzetten, is het gewenst, dat te gen de hieruit komende geelgroene en zwartgevlekte rupsen tijdig" bestrij dingsmaatregelen worden genomen.; De rupsen van het grote koolwitje vreten n 1. grote gaten in de bladereh, waarvan, zoals algemeen bekend; is. bij een hevige .aantasting slechts die nerven ovèrblijven. De Planten'ziektenkundige Dienst deelt mede, dat de bestrijding van deze koolrupsèh met goied resultaat kan geschieden door de koolpllanten Ie bestuiven of te bespuiten met eisn DDT- of met een rotenonbe vattend middel in de gebruikelijke sterkten. Indien het preparaat geen uitvloeier bevat 'dient deze aan die spuitvloei,stof te w or die n toegevoegd. Aangezien die rupsen van het 'grote koolwitje zich het meest aan de on derzijde der 'bladeren bevinden, moet bij de bespuiting vooral de (onderkant van de bladeren goed worden ge raakt. Toestand van Pellenaars verhelend. De wielrenner Kees Pellenaars, die Zondag tegen een Amerikaanse auto opbotste tijdens de achtste etappe in de ronde van Duitsland, is volgens de doctoren vooruitgaande. Dacht men aanvankelijk dat er gevaar be stond voor zijn leven, de laatste be richten. hieromtrent zijn zeer gerust stellend. Hij wordt verpleegd in een Ziekenhuis te Freiburg, waar gecon stateerd is, dat zijn rechter onder arm op enkele plaatsen is gebroken. Bovendien heeft hij fracturen opge lopen aan zijn schouderblad en sleu telbeen. Pellenaars, die weer geheel bij be wustzijn is, heeft Woensdag bezoek van zijn vrouw ontvangen. Antwoord op vragen over Biertlha Ifertogh. Op vragen van het Tweede Kamer lid de heer Bruins Slot (A.R.) be treffende het weder ondier de ouder lijke macht brengen van een in het buitenland verblijvend minderjarig Nederlands meisje, heeft die minister van buitenlandse zaken o.m. het vol gende geantwoord: De minister is van mening, dat Ne derlandse ouders, die niet ontzet of ontheven zijn uit de ouderlijke macht, een onvervreemdbaar recht hebben op de verzorging en opvoe ding van hun minderjarige kindieren. Een demarche bij de Britse rege ring tot sluiting van de hierboven weergegeven ontwikkeling werd reeds op 29 Juli 1950, dus de dag, volgende ZATERDAG 26 AUGUSTUS a.s. rijden wij met onze Touringcar naar het Dit zijn de Vulpenhouders, welke wij U kunnen leveren Boekhandel Firma L. VEERMAN, I HET NIEUWE met de goede SCH00L8EH0EFTEN Boekhoudingen Belastingzaken ACCOUNTANTSKANTOOR HEUSDEN, Tel. 98 Burchtstraat W 55 WAALWIJK, Tel. 354 6rotestraaf 59 Kijkt eens binnen TEL, 79 - HEUSDEN HORLOGERIE - OPTIEK - GOUD ZILVER Ook voor Reparatie staan wij steeds voor U klaar VOOR ALLES OP HET GEBIED VAN ELECTRICITEIT EN RADIO Official PHILIPS en N.S.F. Service. Aangeboden Knollen-, Prei Andij vieplanten vroege Aard- beienplanten een goede Naaimachine prima Reparatiewerk j Haven 8 WAALWIJK Tel. 269 De Fok veedag Le Roosendaal is dit jaar iets bijzonders. Ge kunt er zien dat naast het exterieur," óók hier weer het volle licht schijnt op de grote waarde van een goede afstam ming en een rendabele productie. Weer vegelpiest lie BariieveM. De vogelpest heeft in Barneveld weer de kop opgestoken. Ruim 1OÜ0 kippen werden afgemaakt. Barneveld dat sinds 22 Juni vrij bleef van Idbe ziekte, is nu weer bevreesd voor uit breiding. op het vonnis van de Court of Ap peal, ondernomen. Deze is door meier slappen van de hoogs Le Nederlandse vertegenwoordiger bij de hoogstaan- wezige ambtenaar van het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken ge volgd. De minister zal voortgaan al het mogelijke té doen, teneinde te bereiken, dat het bedoelde kind we derom met haar ouders worde ver enigd. Bestrijding van de aardappelziekte. In het gehele land' hleeft het aard- appielgewas ernstig te lijden van de aardappelziekte (Phytopht'hora infes- tans). Uit door de Plan ten ziekten kun- dige Dienst glenomen proeven is ge bleken dlat bespui ting met kopierhou- dende middelen dit jaar veel bétere resultaten geeft dan bespuitimg met andere middelen, b.v. zinkethy'teen bisd'ithiocarbamaat. In verband! hiermede wordt de aardappeltelers aangeraden hun aard appelen alleen tte bespuiten met die bekende koperhoudende middelen, zo als Bordte&uxse of Bourgondische pap, ko pe r oxydlu ulpre pa raten of kioipieroxy- chloriden ein niet meer mlet ziiink|ethyr leen bisdithiocarbamatein. Uitvoer van geselienkzeinlingeii van particulier aan particulier. Die Centrale Dienst voor In- en Uitvoer maakt bekend', dat in de re geling betreffende de uitvoer van ge schenkzen dingen tot een w,aarde van f2 5j— en efcn gewNht van 5 pier zending eien aantal wijzigingen is aan-' gebracht. Deze wijzigingen houden zo wel ,u itbreid'ingen als beperkingen van de tot nu toe. beslaande bepalingen in In verband hiermede is! in delNie- dlerlandse Staatscourant van 14 .Au gustus 1950, No. 156, een men wie algemene viergunningi gepubliceerd1, de Algemene Vergunning C.O.I.U, 1950 No- III, waarin 'die volgende wijzigin gen zijn vervat. 1 Die uitvoer naai' West-Duitslaiid wordt toegestaan. 2De maximaal per zending uit tie voeren hoe veelheiden levens- en ge notmiddelen zijin gewijzigd. 3-' Het verbod' tot uitvoer van nieuwe textielgoederen, rijlst en room is opgeheven, met dien verstande, dat van de. laatste twee artikelen niet meer mag worden, uitgevoerd dan de daarvoor vastgestelde hioeveeliheldlén.. 41 Die uitvoer van zilveren sier en gebruiksvoorwerpen is niet lan ger verboden. 5Behalve de uitvoer van bloiem- bolllen is thans eveneens verbodeb de export van boom- en bloemkwekerij producten, alsmede van groente- e:n bloemzaden. Voorlopig dient nog gebruik te worden gemaakt van de thans in omloop zijnde groene aanmeldings formulieren, welke ingevuld en on dertekend aari de dienstdoende amb tenaar van de P.T.T. of aan de dou ane moeten worden overgelegd. In verband hiermede zijn in de postkan toren mededelingen geptubücelerd, waarin bovienaaingeduide wijzigingen nauwkeurig zijn aangegeven. Tenslotte, wordt er op gewezen, dut de onder punt 2 tot en met' 5 genoemde wij'zigingen eveneens van toepassing zijn op de uitvoer naar Indonesië vari geschenkzendingen, wel ke als postpakket worden verzonden Eo'kvlerJdiajgein te Roosendaal en Breda De Fokveedag te Roosendaal zal worden gehouden op Maandag 2U Augustus en houdt dan haar 16e Fok veedag en de Bouds fok veedag te Bre da, zal op Donderdag 5 Oct. worden gehouden en is dit de 14e Fokveedag. De eerste wordt gehouden op het terrein van de heer Charles Bonnen, Kade, Roosendaalide tweede, op de Bredase Veeinarkttereinen. RECEPTEN VAN TOMATEN voor 4 personen. Gevulde tomaten. 4 mooie, middielgirolie tomaten,' 2 hardgekookte eieren (ook eendenei eren zijn geschikt, mits ze'ton minste 10 minuten gekookt zijn), een krop sla, slasaus of mayonnaise,, peper, zont. De tomaten wassen. Het kapje af snijden en idle tomaten met een lepel tje uithollen tot pitjes, sap en zaad lijsten verwijderd zjjn (dezie kan men. in soep of saus verwerken). De to maten van Tinnen bestrooien met zout en peper. De hardgekookte eieren pellen, en in stukjes snijden. Van de sla enige mooie bladeren uitzoeken om er de tomaten op ite plaatsen en van. liet gele hart dunne reepjes snij den. De reepjes sla vermengen met ile stukjes ei en de slasaus (of may onnaise) en ide torna ten met dieze massa vullen. De tomaten elk opeen slablad op een grote schotel of op aparte schoteltjes opdienen. Vis in tomietiemsaus. 500 gr. gefileerde schelvis of poon, 250 gr. tomaten, 2 a 3 eetlepels ge hakte selderij, 3 eel lepels gehakte pie terselie, zout, pieper, boter of mar garine. De selderij, die peterselie en de ge wassen en in stukkien gesneden toma ten smoren in boter of margarine. Als de massa gaar is, deze zeven. De vis inwrijven miet zout en pe per, in stukken verdelen en in de ge zeefde saus gaar stoven (plm. 10 min.). De vis opdienen in die saus, welke niet gebonden behoeft te wor den. Ook andere kooikvis, Idle niet gefileerd is, kan men hiervoor ge bruiken, 'de stoof lijd is dan langer. Gesmoorde tomaten inlet cantha rellen. 300 gr. cantharellen, 300 gr. (vier middelgro te) to'roaten, boter of mar garine, 1 uitje, zout, peper, gehakte peterselie, 1 eetlepel bloem. De ui snipperen en fruiten in wal boter of margarine. De cantharellen schoonmaken (stukjes van de steel afsnijden, grote exemplaren klein snijden en die paddestoelen goed was sen) en met de ui meefruiten tot ze lichtbruin zijn. Dan de gewassen en in stukken gesneden tomaten toevoe gen. Als deze gaar zijn, de pan van het vuur nemen en die bloem zonder klontjes over de «massa strooien. De massa nog even ondier roeren door koken en op smaak afmaken met pieper, zout en gehakte pieterselie. Dit gerecht is zieer smakelijk bij rijst, doch kan ook met aardappelen (pu ree) gegeven worden. Vertrek 2 uur nam. Terugrit vertrek 's avonds 9.30 uur Dit is de sluitingsavond dus Uw laatste kans om de schitterende verlichting te bezichtigen, Vertrek 's avonds 6.30 uur. Spoedige aanmelding gewenst. Vulpenhouders voor Scholieren met stalen pen vanaf. f 4,15 Vulpenhouders met gouden pen f 11,50 Blackbirdf 12,50 Moorf 16,00 Summitf 19,50 Osmiaf 18,00 Swan f 24,00 en f 29,75 Parker Victory f 20,50 Parker Duofold f 33,50 enz. enz. TELEFOON 19 HEUSDEN. Kantoor HEUSDEN geopend: Maandags tot en met Vrijdags van 912 en van 1—5 uur; Zaterdags van 9—12 uur; tevens Donderdags avonds van 7—8.30 uur. Nieuwe modellen met en zonder „bim-bam" Kwaliteits uurwerken o.a. „Junghans" Verrassende collectie horloges en wekkers Alle Uurwerken met langdurige garantie Hier is keuze 1Grote voorraad, waaronder de meest bekende Hol landse merken. Verder Heren- en Dames Rijwielen met remnaaf. 1 jaar garantie, f 100,—, met lantaarn, slot en spatlap, f 115,—. Jongens- en Meisjes Rijwielen. (Zo juist weer nieuwe modellen ont vangen) Driewielertjes, Steps, enz. Tweedehands gemoffelde Rijwielen in prima staat, met 'garantie Thans uit voorraad leverbaar, Motorrijwielen, {eerste B.S.A. en D.K.W., iets geweldigs, in 2 takt, met een naam en kwaliteit, die AF is Hulpmotoren, V.A.P., le Poulain, (Berini, alleenverkoop voor geheel Altena), Mosquito, enz. Onder delen, reparaties, vulcaniseren, accu's laden, enz., enz. Radio- apparaten en reparatie, aanleg, enz. Naaimashines, Gritzner, Ve ritas, Haid Neu, alle bekende eerste klas merken. Uit voorraad leverbaar, ook in zig-zag en salon meubels. Onderdeien en reparaties Gebruikte Schoenmakersmachine, in prima staat, tegen zeer billijke prijzen Electrische Wasmachines, in diverse modellen, prima fa brikaat, scherp concurrerende prijzen Haarden, Kachels on Fornuizen en 3-gaats geëmailleerde kachels. Thans geen moeilijkheden meer, doch model en leveringen gaat vlot Voor Stofzuigers en Strijkijzers Kronen en Lampenkappen, moet je ook beslist hier zijn Rijwielen moffelen en biezen vanaf f 18,—. Gratis zolang een rijwiel tot be schikking Motor- Radio- en Auto Accu's, enz., enz. Smeerolie en diverse vetten Petroleum, Gasolie, Dieselolie, Carburine en Benzine ■i Bovenstaande goederen ook te leveren op H nader overeen te komen betalingsvoorwaarden Wendt U tot ons en wij leveren U uit voorraad of op de kortst mogelijke termijn een toestel van een der bovenstaande wereldmerken. Wij laten U deze toestellen graag eens rustig bij U thuis beluisteren zonder enige verplichting uwerzijds. Wij beschikken over de meest moderne meet-instrumenten, waardoor wij Uw toestel vakkundig en vlug kunnen repareren. alle soorten benevens en ook Deuts Evern TUINDER Telef. 32 Voor en voor naar Naaimachinehandel Hoogstraat 44 Woudrichem Vraagt prijsopgave

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 6