jsSk;SPè*£-;::- DINAND STUFKENS TIKU OVERWINT I TINTEN KULI Gevonden en verloren voorwerpen BOEKHANDEL Fa. L. J. VEERMAN aangeboden, eveneens de rekening voor het dienstjaar 1949, welke re kening voor de gewone dienst een ontvangst aangeeft van f55299,28 en een uitgaaf van f56416,32, alzo met een nadelig saldo van f 1117,04, de kapitaaklienst met een ontvangst van f55057,89, uitgaaf f 69342,16, alzo met 'n nadelig saldo van f 14284,27. De raad besluit het daarvoor in. aanmerking komende gemeente-per soneel weer in het genot te stellen, van 5 pCt. toeslag op hun jaarwed de voor het 3e en 4e kwartaal 1950, evenals ze dit over het le en 2e kwar taal hebben genoten. De gem.-begroting voor 1950 wordt gewijzigd overeenkomstig de voor stellen van B. en W. Herziening raadsbesluit tot het aangaan van een kasgeldelening. De Voorzitter deelt mede, dat in de vorige raadsvergadering is beslo ten tot het aangaan van een kasgeld- lening van f 20,000 bij de Boeren leenbank der plaatse. Deze heeft ech ter bericht, dat het bedrag niet door haar doch door de Rafeissenbank te Utrecht zal worden verstrekt. B. en W. stellen daarom voor het genomen raadsbesluit in te trekken en te besluiten tot het aangaan ener kasgeldlening groot f 15,000, het is gebleken dat met dit bedrag kan worden volstaan, tegen een rente van 43/4 pet. Met algem. stemmen wordt aldus besloten. Verhuring gemeentewoning B 168 c. De Voorzitter deelt mede dat in de vorige vergadering aan A. L. v. d. Vliet, de gemeeniewoning B168c is toegewezen. Deze wil echter ruilen met de woning van P. L. de Weerd. B. en W. stellen voor het genomen besluit in te trekken en de woning toe te wijzen aan P. L. de Weerd, met welk voorstel de raad aceoord gaat. Ontwerpregeling tot samenvoe ging der Vleeskeuringsdiensten. De Voorzitter zegt dat over deze kwestie al heel wat vergaderingen zijn gehouden. Zoals bekend bestaan in de streek 3 kringen n.l. Kerkwijk, waarbij ook Nederhemert is aange sloten, de kring Hedel waarbij Am- merzoden en andere gemeenten zijn aangesloten en de kring Zaltbommel. Herhaaldelijk is over samenvoeging van deze drie kringen gesproken, doch telkens is dit tot heden afge stuit. Men is nu zover dat men een ontwerpregeling met begroting heeft ontworpen in opdracht van de col lege's van B. en Wi. van de diverse 13 gemeenten. Het grote struikelblok was steeds de aanwijzing van de centrumgemeente. Er waren voor standers voor Kerkwijk, zowel als voor Hedel ®n Zaltbommel. In de voorlaatste vergadering van de col lege's van B. en W. heeft Neder hemert voor Zaltbommel gestemd, omdat deze kring ontegenzeggelijk als de best geoutileerde dienst moet worden beschouwd. Men kan er ech ter stellig op rekenen dat, als Zalt bommel wordt aangewezen, Kerk wijk niet mee zal doen en van ver enigen dus niets komt. Wordt Kerk wijk aangewezen, dan doet Zaltbom mel niet mee. Nu is in de laatstgehouden commis sievergadering met 12 van de 13 stemmen besloten, dat men zich bij de beslissing van de meerderheid der betrokken gemeenten zou neerleggen en dat aan de raden zou worden voorgesteld Hedel als centrumge meente aan te wijzen, waarschijnlijk zal Kerkwijk zich daarbij neerleggen. Zaltbommlel wenste zich hierbij ech ter niet onvoorwaardelijk neer te leggen en wil de situatie na het val len der beslissing nog eens bezien. De ontwerp-begroting voor de sa- mengevQegde kringen komt tot een bedrag van f27383,als ontvangst en als uitgaven hetzelfde bedrag met een post onvoorzien groot f 903 en een salaris voor de directeur van f 800)0,plus f1500 voor zijn auto. Alle B. en W.'s achten dit bedrag 'zeer hoog, doch daaraan valt echter niet te ontkomen. De beer Óovuevi vraagt zich af'met VEESCHAREN NOORD-OOSTPOLDER. Veehouders uit Noord-Brabant, die begin October vaarzen uit de N.O.- Bolder willen thuis hebben wegens hoogdrachtigheid, worden verzocht zich vóór 25 September a.s. tot de Pbh. van hun district te wenden. Met het oog op de transportkos ten. zullen de opgegeven dieren in één keer worden gehaald. De nummers van de runderen, die voor 'vervroegde afvoer in aanmer king komen, bij de Pbh. opgeven en het betalingsbewijs van het wei- degeld meebrengen. De normale afvoer van het overige vee zal eind October of begin No vember plaats hebben. Dit wordt echter geregeld zonder dat de vee houders daarvoor opgaven behoeven te doen. De Bemiddelaar voor Noord-Brabant. HEUSDEN Zondag a.s. het eerste elftal der v.v. Heusden naar Dongen om daar de strijd aan te binden met DV VC„ Dit is voor ons, ie de eerste wedstrijd, terwijl DVVC reeds, een maal speelde tegen Were-Di van wel ke het met 3o verloor. Wanneer wijt een prognose zouden willen ma ken naar déze uitslag, dan zouden wij Heusden wel een kansje gieven, doch men weet van 2 jaren terug, dat Were-Di tot een der sterkstien behoort. Daarom wagen wij ons niet aan een voorspelling. Een ding wil len wij dé spelers nog medegjeven, onderschat de tegenstander niet, doch pak van de beginne af stevig aan en geef u ten volle. Gij weet allen dat de eerste klap een daalder waard is. Verder nog deze raad Een wedstrijd wordt gespeeld met 11 spelers, dus gezamenlijk strijden voor de over winning, geen individueel gepiingcl, geef die speler de bal' die die bieiste scoringskans heeft. Wanneer men zich aan die opdracht houdt, zien wij de komende strijd vol vertrouwen tege moet. Er kunnen circa 24 supporters mede, dus die zich bet eerst opgeeft beeft de meeste kans de. reis te kun nen meemaken. Vertrek 12.45 P!rle_ ceis Het 2e elftal start Zondag op eigen terrein tegen het sterke Concordia SVD. Wij herinneren ons nog van vorige jaren, dat dit voor 100 pet. spanning was. Onze jongens zijn be zield piet de vurige wil dit jaar een goede baart te maken. Zondag kun nen zij tonen waf zij in hun mars hebben. Daar ook zij hun eerste wed strijd spelen valt van de uitslag wei nig te zeggen. Toch durven wij voor onze jongens eenklein succesje te voorspellen en wel. voornamelijk door hoeveel het vlees pier pond welmoet worden verhoogd voor de bestrij ding van de kosten van de Vleeskeu ringsdienst. De Voorzitter koestert de hoop, dat, als Hedel wordt aangewezen, Zaltbommel zich daarbij tenslotte ook wiel zal neerleggen. Mocht dit niet het geval zijn, is het waarschijn lijk het beste Hedel en Kerkwijk :tie verenigen en Zaltbommel maar zelf standig te doen voortbestaan. De heer Oomen gelooft nooit dat het tot verenigen zal komen, daar voor staan partijen te ver van el kaar. De Voorzitter zegt dat in de laat ste commissievergaderingen harde woorden zijn gevallen, de oplossing als door hen aange^ven lijkt hem evenwel de grootste kans op succes 'te geven. De heer v. Kooten vraagt of ver eniging voor die gemeente ook finan cieel voordeel zal opleveren. De Voorzitter gelooft niet dat dit het geval zal zijn. Alleen is te ver wachten een eenvoudiger en regel matiger werkende dienst. Met algem. stemmen wordt beslo ten Hedel als centrumgemeente aan te wijzen. Aankoop schuurtje van H. A. Wol fers. De Voorzitter licht toe, dat de heer Wolfers een tijdlang huurder is ge weest van het schoolhuis op het Ei land, eigendom van de gemeente. De heer Wolfers heeft op eigen kosten daarbij een stenen schuurtje en een varkenshok gebouwd, dat hem in 1946 ongeveer f 1000 heeft gekost. Hij is nu bereid deze in eigendom aan de gemeente over te dragen voor het terreinvoordeeL Jonglqns aan u de eer om .op het nieuwe terrein de eerste buit binnein te halen. Voor dé sportliefhebbers zal' een gang naar het voelbalterrein de moeite waard zijn ,er wachten ons enkele span nende uren. Aanvang 2 uur. Voor hen die bet programma van ide competitie voor het re elftal uit het Nieuwsblad van Heusden hebben bewaard volgt hieronder nog een toelichting. In verband met de dodenherden king op Zondag 5 Nov. vervalt de wedstrijd RaamisdonkHeuslden en wordt ingelast op Zondag 15 Oct. Dus op 5 Nov. wordt geen wedstrijd gespeeld. Dit is door de KNVB' ver anderd in verband met onze aan vrage om op 5 Nov. vrij van wed strijd te zijn. AALST Toen Zaterdag Rjoda 1 naar ;N oordeloos vertrok, zal' wel niemand gedacht hebben, dat ze idaar enige kans op succe's zou hebben tegen het de laatste weken sterk naar vo ren komende Ni.FjC. 1, dat het be stond in drie .achtereenvolgende wed strijden de hooggtep'laatstein op de ranglijst, te weten G.J1S;., Achilles en Noad te overwinnen. Dit laatste wil dan ook wél wat zeggen. "Oihze plaatsgenoten speelden te Noordeloos echter een zeer goede wedstrijd, wat tot uiting kwam in een kéuri,ge,4—o overwinning. Daarmede hebben de eerste elf taller s opnieuw bewezen, dat ze nog steeds tot de sterkste ploegen in deze afdeling behoren. Öiok de reserves maakten een goede, beurt'. Het bezoekende Achilles II uit Veen ondervond dit aan dé lijve en moest met 2o de punten aan de thuisclub laten. De junioren lieten zich deze week ook niet onbetuigd. Ze hadden de sterke Altena-junioren van de Nieu- wendijk op bezoek en slaagden er in deze met 2 —1 te overwinnen. De volïe buit kwam dus Zaterdag bin nen. ANDEL De v.v. parta speelde een wed strijd tegen GJ - van Görincbem en verloor met 5o. CAPELLE De voetbalvereniging Wit-Zwart wist j.l. Zaterdagmiddag op het te St. Maartensdijk gehouden nederlaag- tournooi met 43 van de organise rende vereniging „Smerdiek" te win nen. Vpor dé a.s. competitie van de Brab. Voetbalbond is de vereniging inge deeld in de ie klasse Bi met die ver enig. Hilvaria, Gloria, Viola, Ri.el, Ne- velo, Berkdijk, St. Antonius en Gu- dok II. Zondag ê.k. speelt Wit-Zwart reeds oen uitwedstrijd te Tilburg te gen Gudok II. DRONGELEN Drongelense Boijs heeft in de uit wedstrijd tegen Herovina een 2o overwinning behaald. Er werd met twee invallers gespeeld, doch on danks dat waS het een goede wed- het bedrag van f 350,een bedrag dat B. en W. zeer aannemelijk voor komt. Zondier schuurtje is de wo ning niet te verhuren en als de ge meente een nieuw zou moeten bou wen, zou haar dit zéker 7 a 800 gul den kosten. Nu doet zich evenwel de ongelukkige omstandigheid voor, dat de C.T.D. het bedrag voor over name heeft getaxeerd op 215,én God. St. dus met het bedrag van 350 gulden geen genoegen zullen nemen. B. len W. hebben zich nog eens met de heer Wolfers in Verbinding ge steld en deze heeft tenslotte verklaard met een bedrag van f308 genoegen te willen nemen. Lager wil hij ech ter niet gaan. Hij heeft een woning in Hedel gekregen en gaat'zich daar vestigen, zou hij maar f215 kunnen krijgen, dan slaat hij het schuurtje en varkenshok in elkaar. B. en W. stellen voor hen te mach tigen met de C.T.D. nogeens teover- lieiggen en te trachten, dat deze het overname bedrag verhoogd. De heer Wolfers betaalde f 2,50 huur per week, welke huur in de toekomst, als het schuurtje en varkenshok ei gendom der gemeente is geworden met 25 of 30 cent verhoogd zou kun nen worden. Met algem. stemmen gaat de raad accoort met het voorstel van B en W. De verordening op de onderne mingsbelasting, die dateert uit de be zettingstijd, komt daardoor per 1 Dec. te vervallen. Besloten wordt de ze opnieuw van kracht te verkla ren. Garantiebesluit P. van Wijk voor bouw nieuwe woning. De Voorzitter deelt mede, dat dé spaarkas „Bohyp" bereid is voor strijd. Jongens, wij jjaan naar bet einde van de competitie, nog vier wedstriji- dén zijin er té spelen. Ajs. Zaterdag, komt GJS uit Gorcuim op bezoek, dat momenteel de leiding beeft, 'dus Boijs vervult uw sportieve plicht, en probeer dé punten, in Diromgelen te houden. VEEN De Achilles-junioren besloten de competitie mét eeh 32 overwinning op de Wilhelimina-juiri. te Aalburgi Achillés 2 verloor j.l. Zaterdag met 2o van Roda 2 te Aalst. De wed strijd Achillés 1—Noad 1 vond geen doorgang wegens terreinafkeuring door jde scheidsrechter. Achillés 2 speelt a.s:. Zaterdag haar laatste competitiewedstrijd thuis1 tegen Noad 2 uit Wijk. Aanvang; 3 uur. De voor a,.s. Zaterdag vastgestelde wedstrijd Roda 1Achilles 1 te Aalst is uitgesteld ,daar er uit beide elftallen spelers zijn opgesteld in het districtelftal dat a.s. Zaterdag in Aal burg speelt tegen Wilheltmina 1 al daar. Aanvang 5 uur. WIJK EN AALBURG WILHELMINA: Het eerste elftal speelde j.T. Zaterdag tegen ASWH en verloor dezie eerste competitiewed strijd met 5o. Het tweede speelde tegen Rijswijk 1 met als. uitslag een gelijk spel oo en het derde behaal de in de uitwedstrijd tegen Brake! 2 eveneens een verdeling der punten 22. A.s Zaterdag speelt het eerste eien thuiswedstrijd tegen een Bonds-elftal, samengesteld uit spelers van de on derafdeling van de KNVB; afdeling Dordrecht. Aanvang vijf uur. Om drie uur speelt het derde thuis tegen Altena 2. Het tweede elftal is vrij. N.O JA.Di.De wedstrijd voor het eerste elftal tegen Achilles te Veen, ging j.l. Zaterdag niet door wegens de regen. Het tweede elftal' verloor te Kerkwijk van bet eerste elftal mieit 42 en het derde elftal won de uit wedstrijd tegen Hellouw 3 met 101 A.s. Zaterdag is het eerste elftal vrij. Het tweede elftal gaat naar Achilles 2 te Veen. Vertrek half drie. Het derde elftal speelt om 3 uur thuis tegen Altena 3. WERKENDAM Voetbaluitslagen: NSW 1Koz. Boijs 1 33. Koz. Boijs 2SHO 2 61. Koz. Bojjs 3Hellouw 1 5—5. A.s ^Zaterdag zullen de volgende wedstrijden worden gespeeld Koz. Boijs 1 tegen Orainje-Wit 1 van Dor drecht. D.oto 33 2Koz. Boijs 2 en Altena 1Koz. Boijs 3. VEILING VEEN. Appelen 333 ct.; Peren 255 centPrinces,schonen 1529 ct. Pronk bonen 1214 ct.; Rode kool 67 ct.Savoye kool 5 ct.; Tomaten 1214 ct., alles per kg. Perziken f 4,106,50 per 100 st. Aardappelen f 7,20 per 190 kg. Alle Post-abonné's dia gewend zijn, het abonnementsgeld j per giro over te maken, worden beleefd verzocht, dit vóór 26 September a.s. te l storten, daar na genoemde datum de j kwitanties zullen worden afgegeven. VEILING WOUDRICHEM. Veilingbericht van 11 Sept. Op die veiling van heden werden Eigenheimers verkocht voor 77x/2 gld. per 100 kg. De aanvoer overtrof de viraag. GEVONDEN: een lederen hand schoen. Terug te bekomen bij M. Bournan, Manufacturen, C 131, Aalburg. GEVONDEN1 kinderportemon- naie met inhoud. Terug te bekomen bij de Rijks politie te Wijk en Aalburg. GEVONDEN: op 'd,e Hoge Maas dijk te Wijk, een eerste hulpspeLdjie Terug te bekomen bij K. Roza, Hoge 'Maasdijk te Wijk. VERLORENte Veen, een gouden trouwring. Tegen beloning, terug te bezorgen bij Wed. J. Verbeek, Grotestraat 138, Veen. VERLORENlussen Veen en Wijk, een Edelweis broche, met zilver (ge- dach tines). Terug te bezorgen bij G. A. Roe land, Hoge Maasdijk 70, Veen. VERLORENin de omgeving van Almkerk, een armband. Tegen goede beloning terug te be zorgen bij Mej. v. d. Stelt, Brugdam, Almkerk. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. Op de veemarkt alhier, wérden op 12 September aangevoerd in totaal 5047 stuks vee, en wel vette koeien, en ossen 80Q, gebruiksvee 1739, vette kalveren 70, gr askal veren 452, nuch tere kalveren 364, varkens 217, big gen 482, paarden 264, ezels 43, scha pen of lammeren 528, bokken of gei ten 88, vette koeien 2,68, 2.80, 2.48, 2.68, 2.18, 2.48; vette kalveren 3.10, 3.50, 2.80, 3.10, 2.30, 2.60; graskalve- rcii 350, 250, 150; nuchtere kalveren 65, 60, 55; biggen 48, 40, 35; slacht- paarden 1.80, 1.70, 1.60; schapen 95, 75, 60; lammeren 90, 80, 65; kalf- koeien 975, 875, 775; melkkoeien 975, 875, 775; varekoeien. 690, 600,, 550; vaarzen 725, 650, 550; pinken 550, 450, 375. Langend ij Ic 37 Gorkum de bouw dezer woning aan v. Wijk een hypotheek te verstrekken tot 100 pCt. van de stichtingskosten, als de gemeente bereid is- het onrenda bele gedeelte te garanderen en voor f7175 garant wil blijven. Op voorstel van B. en W. wordt hiertoe met algemene stemmen be sloten. Verzoek om subsidie van de Stich ting tot verbetering van de fruitcul- tuur be Tiel voor de aanleg van een proeftuin enz. Op voorstel van B. en W. wordt op dit verzoek afwijzend beschikt. Voorstel van B. en W, tot het bij plaatsen van een paar lantaarns, n.l. één bij tie school en kerk en één tussen Haasakker en v. Aalst aan de Molenstraat. Het ooilege wordt door de raad gemachtigd hiervoor bij de Prov. Electr. Maatschappij de nodige stappen te doen, opdat deze nog voor de winter worden ge plaatst. De Voorzitter zegt, dat B. en W!. menen,, dat hét noodzakelijk is dat een brandweermast of torentje wordt geplaatst voor het drogen der slan gen en daarop tevens een sirene te doen plaatsen. B. en W. worden gemachtigd hier voor een kostenberekening aan te vragen. Voorstel van B. en Wu om aan de Oostkant der begraafplaats voor verouderde struiken nieuwe te doen planten. De raad verleent hiertoe machtiging. Rondvraag. De heer M. Verheij Jzn. dringt aan op het bijplaatsen van een licht punt aan die Nieuwe Steeg en het plaatsen van een waarschuwingsbord bij het Binnenpad, om ongelukken, met kinderen die uit dit pad de weg komen opgelopen en het voorbijsui- zen der auto's zoveel mogelijk te voorkomen. B. en. "W. zullen beide kwesties onderzoeken. Die heer M. Verheij Chrzn. beeft gehoord dat de woningen op de Steenfabriek electrisch licht krij gen, kan nu de buurt daar ook niet van licht worden voorzien? De *Voorzitter verwacht dat dit licht door de fabriek zelf wordt aan gelegd doch zal informeren. De heer v. Kooten vestigt, nu het toch over het licht gaat, die aandacht op het plaatsen van lantaarns op het Eiland. Er is al eens gesproken over petroleumlampen, doch spr. meent een oplossing te zien, door middel van Buta-gas. Hij zou gaarne zien dat B. en W. hierover inlicht tingen inwonnen hij de firma Mon ster te Gorinchem. De Voorzitter zegt zulks toe. De heer v. Kooten merkt op, dat wel is gesproken over het aankopen van het schuurtje van de hieer Wol fers, maar hij heeft nog niets ge merkt over het aannemen van een nieuwe bewoner. De Voorzitter Zou dit na afloop der vergadering met de raadsleden, die tevens lid van de woningcom- mussie zijn, even willen bespreken. De heer v. Kooten vraagt of al iets naders is gehoord over de her indeling in de Bommelerwaard. De Voorzitter antwoordt ontken nend, doch volgens lopende geruch ten, zou deze kwestie spoedig in de Tweede Kamer aan de orde komen. De heer v. Kooten meent, dat de situatie van de gemeente, geen bur gemeester, geen behoorlijk gemeen tehuis er toe heeft bijgedragen, om de opheffing van de gemeente te be vorderen. Zeker, het vergaderlokaal aan de Zuidzijde was ook niet ideaal, doch in ieder geval nog behoorlijker, dan waarin thans wordt vergaderd. De Voorzitter stemt dit toe. Ne derhemert had reeds, lang een ge meentehuis moeten hebben, doch hij zou n.u eerst maar willen afwachten wat de beslissing voor herindeling wordt. Dé openbare vergadering wordt hierop gesloten. Vijf voordelen heeft de TIKU hij schrijft zo gemakkelijk als een potlood, maar dan met inkt, hij glijdt licht over het papier en krast niet, hij maakt zonder moeite 4 tot 5 haarfijne copieën, hij lekt nooit, U vult hem zelf met gewone vul- peninkt e U kunt vrijblijvend proberen bij TEL. 19 - HEUSDEN i•v- - ■■■f Bij voorbaat dankend. I J DE ADMINISTRATIE. BRILLEN SPECIALIST

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 2