Vast de& i&fi m RIJWI N Radio Apparaten ^Ajï Ml W. LA GROUW Kerkweg 11 Tel. 6 NIEUWENDIJK G. P. VAN DEN HOVEN Regelmatig ontvangen wij de nieuwste PHILIPS en N.S.F. Technisch Bureau „ELGO" Telef. 12 Eethen ■7TT1 T111 BBl W. P. v. d. Zalm 2*,^£>^*avg Inmaak-artikelen voor de weck ZOMER 1950 SS?» ij1 >7J! MAANDAG, 18 SEPTEMBER Op die dag, 's middags om 3 uur, organiseert Frits van deR Ven in de Casino-Schouwburg te 's-Hertogenbosch een modeshow, waar u een collectie Middag- en Avondjaponnen Mantels en Mantelcostumes en een rijke sortering BONT Modehuis, Kerkstraat 16A, 's-Hertogenbosch Pelterijenhandel, Markt 25, 's-Hertogenbosch FRITS VAN DER VEN KLEEDT IEDERE VROUW ELEGANT Boekhoudingen Belastingzaken ACCOUNTANTSKANTOOR HEUSDEN, Tel. 98 Burchtstraat W 55 WAALWIJK, Tel. 354 Grotestraat 22a Ook voor Reparatie staan wij steeds voor U klaar VOOR ALLES OP HET GEBIED VAN ELECTRICITEIT EN RADIO Official PHILIPS en N.S.F. Service. f COÖP. bo IgÉW Ce utrfcut i Schoolspaarbank der Coöperatieve Boerenleenbanken „Genderen" en „Meeuwen Voorlopige vaststelling der gemeen- teréikening, die der afdeling Aalburg en van het Electricibei tsbeid!r:ijf over 1948. 1 De heer J. Schouten brengt namens de commissie vain onderzoek rapport uit en zegt, dat deze geen op- of aanmerkingen heeft en derhal vie voor- stélt de gemeenténekering voorlopig vast te stellen voor wat de gewone dienst betreft met een ontvangst van f 194.474.92, uitgaaf f 188.009.75, al zo met 'een voordelig saldo van f6465.17; de kapitaaldienst met een ontvangst van f696.632.67, uitgaaf f792.057.92, nadelig slot f95425.25. Die der afdeling Aalburg met een (ontvangst voor de gewone dienst grot f 5437.81, uitgaaf f5857,36, na delig saldo f419.55 de kapitaal dienst met een ontvangst van f 6547.49, uit gaaf f6992.35, nadelig saldo' f 444.86. Die van het G.E-B- met een voor delig saldo groot f 1851.15. Met algemene stemmen wordt over eenkomstig dit voorstel besloten De wethouders onthielden zich vap mede stemmen. De gemeenschappelijke regeling in zake de keuringsdienst van vee en vlees voor de gemeenten Eethen, Heusden, Veen en Wijk en Aalburg, was vastgesteld in de bezettingstijd en, komt daardoor pel' 1 December a-s. te vervallen Op voorstel van B. en W. wordt deze regeling opnieuw vastgesteld- De Voorzitter deelt mede, dat deze dienst meer gaat floreren, over hel laatste «dienstjaar is reeds een klein voordelig saldo geboekt. Wijziging van de Verordening op de keuringsdienst van vee en vlees in de gemeente Wijk en Aalburg. De Voorzitter licht toe, d,at de ta rieven hetzelfde zijn gebleven en al leen een kleine redactiewijziging is aangebracht- De verordening wordt vastgesteld zoals ze de raad is aangeboden. Herbenoeming leden adviescommis sie vordering woonruimte. Aftredend zijn de heren C. van Helden, C. Bpu- mah Azn-, K. Bonman Czn., A. A, van Bergeijk en Tv M. v. d;. Kleij, De beren K. Boumail Czn., A. A. van Bergeijk en T. M. v. d. Kleii werden met 7, de heren C v. Helden en C. Bonman Azn elk met 6 stemmen herbenoemd. De heren Bi. Roza en A Michael kregen, élk 1 stem. Vaststeling verordening op de bef fing van leges secretarie en van rech ten wegens verrichtingen van de amb tenaren van de Burgerl. Stand in de gemeente. De Voorzitter licht toe, dat ook deze verordening is vastgesteld in de bezettingstijd en dus opnieuw vast gesteld dient te wordenAlleen zou den B. en W. een kleine wijziging willen aanbrengen in het bedrag der leges voor het verlenen van bouw vergunningen. Tot heden werd daar voor slechts een bedrag vari 2l/2 °/Qo berekend, terwijl de gemeente 5 °/oo moet afdragen, het college, zou daar om dit ook op 5 °/oo willen brengen(. Met algemene stemmen wordt de verordening vastgesteld als aangebo den. - Besloten wordt vervolgens aan een deel Van het gemeen lepersoneel, even als dit voor het iste en 2e kwartaal van dit jaar is geschied, ook voor het 3e en 4e kwartaal 1950 een toe<- lage van 5 pet. op bu;n jaarwedde te verstrekken. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van geldein voor aanschaf fing van extra leermiddelen voor de Ö.L. school te Wijk. De Voorzitter deelt mede, dat de Inspecteur voor bet L-O. een paar correcties heeft aangebracht, waar door het bedrag van f 81 5.als op de agenda staat aangegeven, is te ruggebracht op f725,65. Het bedrag zal. worden toegestaan ingevolge art. 55 der E.O,.-wet. De heer C Bouman Azn. vraagt, wanjieer het bedrag is verminderd met 90 guldén. De Voorzitter zegt, dat dit is ge beurd, nadat die agenda's voor de vergadering waren verzonden. Het be drag ,dat is verminderd, heeft betrek king op materiaal voor handenarbeid, aangezien aan de school geen bevoeg de kracht voor dit onderwijs1 aanwe zig is. 1 De Voorzitter brengt de Hoge Maasdijk ter sprake- B'. en W. zouden op enkele gevaarlijke punten bordein willen plaatsen om op het gevaar at tent le maken. De beer C. Bonman Azn. wijst in 'dit verband ook op de aangebrachte stenen door de waterleiding 'maat schappij, deze zijn op verschillende plaatsen verzakt en leveren daardoor gevaar op voor wielrijders vooral' des avonds. 1 De Vogrzitter zegt, dit te zulten be zien. Voor de verbetering van het wegdek is door dé gemeente Wijk een bedrag toegestaan van f4500 en door de gemeente Veen f4000. Hel werk is echter zodanig tegengevallen, dat niet alles wat was aangegeven kon worden uitgevoerd. De heer C. Bouman Azn. merkt op, dat de Heusden sedij'k en het gedeelte vanaf, Veen iin orde is gebracht, doch dat het middengedeelte mieït is afge werkt. Spr. wijst op het gedeelte tegenover het terrein van 'de heer v. Zon en de postbode Bouman te Aal burg. De heer Roza vraagt of de aamnie- mer aan de gestelde voorwaarden heeft voldaan. De Voorzitter antwoordt, dat dit volgens de aannemer zelf wiel het ge val is, de Centr. Techin. Dienst Zal' dit even wiel moeten nagaan. Spr. wijst op de goede verbetering bij de in- laatsluis voor het No or dér-af wa le ringskanaal. De heer v. Helden vraagt of het niet beter was geweest als eerst zand werd aangebracht e;n dan de verhar ding. De Voorzitter zegt, dat daaraan eerst wel is gedacht, doch men achtte het 'toch 'béter de nieuwe verharding op de aanwezige aan te brengén. B. en W. zullen over een en andter verder in contact treden met d'e G. T.D. De heer v. Helden Informeert naar de verharding der polderwegen. De Voorzitter zegt, dat daartoe in het voorjaar van 1951 waarschijnlijk zal worden overgegaan. De heer v. Hielden acljt klnkerbie- stratirïg de besle en afdoende op lossing. De Voorzitter wijst er op, dal deze tonnen zal kosten en voor de ge meente niet te betalen zal! zijn. Door •de Prov. Waterstaat is een odder zoek ingesteld naar de bode mge slteldhie i d om na te gaan oifl met asfaltibeldek- fcing, die belangrijk m.iindier kost, zal kunnen worden volstaan Er zal te vens worden nagegaan, of het plan voor de gémeientie finaincieiel mogeljjk is. De hieér v. Helden dringt op spoed aan yde kosten zijd nu geraamd op f 300.000.als men lang wacht kan het wel. 8 ton worden, wamt allies' wordt duurder. De Voorzitter zegt, dat in 1950 geen klinkers meer waren te krijgen,. De heer K. Bouman vraagt op wel ke plaats B. en W. de waarschuwings borden denken te plaatsen, waarop de Voorzitter antwoordt o.a. mabii de bocht aan de waardstoep. De heer K. Bouman zégt, dat langs de dijk aan het afwateringskanaal prikkeldraad was aangebracht, welke er niu niet meer is. De kin déren gaan nu op de muren van de sluis zitténj. Spr. vreest vandaag of morgen onge lukken, alis ze in bet kanaal vallen verdrinken ze onherroepelijk', want redding is daar niet mogelijk De Voorzitter zal dit laten bezien;. De heer K. Bouman wijst op de toestand van de begraafplaats, die de laatste tijd slecht is bijgehouden. De Voorzitter zal ook hiernaar een onderzoek iris tellen, het is echter een zomer geweest, waarin gras en on kruid welig zijn gegroeid en dus ei genlijk wel' iedere week iemand er werkzaam had moeten zijn. Dit is echter met het oog op de kosten niet mogelijk. ï>e heer K. Bouman wijst verder nog op de slechte toestand van de stoep bij de wed. v. Bergeijk en op het lichtpunt aan bet Kruis, dat nog steeds defect is. Spr. dringt ook aan op het ontsteken der straatverlichting, in andere gemeenten brandt deze reeds. De Vöorzitter zal een en ander doen nagaan en zegt, dat dé straat verlichting eerdaags gaat branden. De heer C. Bouman heeft nog niets gehoord over een inhaal verbod voor diverse punten op de Hoge Maasdijk De Voorzitter zou daarmede nog even willen wachten, er Is vanwege het rijk binnen korte tijd een nieu we verkeersregeling te wachten. Djeze zou spr. willen afwachten. Aansluiting Velldstraat, d'Ulven en Wij'ksesteeg aan dé waterleiding. De Voorzitter schorst hiervoor de openbare vergadering Na heropening worden B. en W;. gemachtigd on derhandelingen te openen met bet rijk en het rijksbureau voor drink watervoorziening voor het verkrijgen van een subsidie in de kosten van aanleg die door de waterleidingmaat schappij voor de aansluiting van deze percelen is opgegeven. De heer C Bouman informeert naar de riolering bij de nieuwe wo ningen. De Voorzitter verwacht, dat daar van niets zal komen, dat de sloot zal blijven en bruggetjes zullen worden aangebracht, dit met het oog op de kosten. De heer Roza wijst op de sléchte afwatering bij jje nieuwe woningen tegenover tie heer v d. Vélden, de weg staat bij regenachtig weer blank. De Voorzitter zal ooik dit doen be zien en sluit hierop de vergadering. OP DE DERDE PLAATS SINDS 1900 Grote buienactiviteit maak te slechte indruk. Wij' .kunnen ons voorstellen dat u zich zult verbazen, wanneer u hier leest, dat de, afgelopen zomer op .;die derde plaats komt viab wanne Zomers sinds 'het jaar" 1900, dus over de laatste 50 jaren. Om uw twijfel hier omtrent dadelijk weg te némen, ge ven wij hier enkele officiële cijfers, zoals die door het KNMI zijn ver strekt en ook aldaar werden waar genomen. Berekend uit uurlijkse waarnemin gen bedroeg de gemiddelde zomter- temperatuur over dé mfaanden Juni, Juli en Augustus 17.2 gr C tegen 16.0 gr. normaal. Gaan wij1 nu d'e reeks gemiddelde zo nier temperaturen na tot 1900, dan zien wij', dat alteen de zomlers van 1911 en 1947 wannier waren niét een gemiddelde van resjo.19.4 e!n 19,.8 gr. C. Waaneer wij: de afwijkingen evep véirmie'lidlen, dan ziein wij', dat Juni de warmste en Juli de koudste maand was, al was de temperatuur in alle drie de maanden bovien nor maal. Juni was 2.3 gr. C. te warm, Juli 0.6 gr. C en Augustus 0.9 gr. C. Dus aan de temperatuur heeft het ze kér niet gelegen, dat u een mindér gunstige indruk van de afgelopen Zo mer hebt gekregen Dat het ook' niet. het aantal urén zonneschijn is geweest, moge. blijken uit het aantal uren yd!at té Die Bilt geregistreerd wérd, n.l. 657 uren 'te gen 599 normaal. Op totaal 4 dagen (normaal 6) scheen de zon niet. In De Bilt kwamen totaal 21 Zo merse dagen voor (dagen miet max. temperatuur bóven de 25 gr. C) le gen 15 normaal. De warmis te dag was 7 Juni met in De B|ilt een maxi mum tempera tuur van 32.1 gr. C; de hoogste van het géhéte land was 33.2 gr. C op déze zelfde dag, gemeten té Venlo. Zoals wij1 'dus zien, is over «le tem peratuur, zowel als over hét aantal uren zonneschijn van de afgelopen zomer njets dan goed te zéggen. Over blijft nu nog hét weerelémentneer slag" én dit hééft bij! vielen vairi ous de vacantiestémming bedorven, daar er vooral in d'e maanden Juli en Augustus, boven normale hoeveelhe den hemelwater naar "betreden kwa men. Juni was niet alleen, wat betreft de temperatuur, miaar ook wat de gevallen hoeveelheid regen aangaat, verreweg de beste van de drie, zo mermaanden. Het aantal zomerse dagen (totaal 21) was sinds 1917 niet zo groot geweest, terwijl er nérgens boven dé 100 mlm regen viel. Cutemborg bracht het tot 94 mini1 als grootte hoeveel heid, Gorredijk (Er.) tot 18 rum als kleinste. Iin Juli kwamen er tal' van zware buien voor, welke miet grote hoe veelheden regen gepaard gingen. Ge- mdidgld viel er over liet gehele land 100 man tegen 71 mlm poenaal. De grootste hoeveelheid viel te Velsien, n.l. 166 m'm en de kleinste te Goe dereede n.l. 45 mm. Op dé 7de Juli viel alléén al 55 man in Putten tijdens een zware bui met hagel en plaatse lijke windhozen. Na een vrij wartnie en zonnige pe riode van 5 tot 12 Augustus, nam de buiigheid weer sterk toe. Vooral de tweede helft van Augustus was zeer rijk aan buien met onweer en ver nielende windhozen o.a. op. 23, 26, 28 én 29 Augustus. Vooral deze laat ste buien, waarvan in hoofdzaak het midden-westen en noorden van ons land er van langs kregen, liggen nog vers in ons geheugen. In Den Helder was sinds Augustus 1924 nog niet zo veel regen gevallen, 11.I 129 mlmin het oosten bleef het veel' droger (Twente o.a. 37 mm). De stad Groningen werd op de 28e blank gezet door een wolkbreuk, wel ke aldOar 51 mlrn1 regen veroorzaakte. Het is deze grote buiigheid roet vieel onweer en abnormaal veel' schadelijke windhozen en plasregens geweest, welke een sléchte' indruk' van dé af gelopen zomer heeft nagelaten. Het ligt óns nogal' pin flink té mopperen vporal op hiet weier terwijl' dé zonnige zijdie bij' ons zo gauw wordt vergetën. Gelukkig echter niet in De Bilt bij: het KiNjMJ, daar anders de zomer van 1950 zekér te kort zou zijh gedaan, terwijl zé nu dank zij vermeldé cijfers, dé diefde plaats inneemt van „warme" zbmiers sedert 1900. 1 a >FJ is een bijzondere dag. Ook voor U! getoond wordt, zoals u waarschijnlijk nog nooit eerder aanschouwd hebt. U wist natuurlijk reeds dat Frits van deR Ven, zowel op het gebied van damesconfectie als van bont, u steeds zeer bijzondere modellen te bieden heeft. Wat u op deze mode show geboden wordt overtreft alle verwachtingen. Het is zonder twijfel het mooiste en élégantste dat New-York, Parijs en Londen creëerden. Wij zullen u gaarne op onze exclusieve show begroeten. Plaatsbewijzen bij de Directie van de Casino-Schouwburg a f. 4-50, incl. Thé-Complet en reservering der tafel. Hier is keuze 1Grote voorraad, waaronder de meest bekende Hol landse merken. Verder Heren- en Dames Rijwielen met remnaaf. 1 jaar garantie, f 100,—, met lantaarn, slot en spatlap, f 115,—. Jongens- en Meisjes Rijwielen. (Zo juist weer nieuwe modellen ont vangen) Driewielertjes, Steps, enz. Tweedehands gemoffelde Rijwielen in prima staat, met garantie Thans uit voorraad leverbaar. Motorrijwielen, [eerste B.S.A. en D.K.W., iets geweldigs, in 2 takt, met een naam en kwaliteit, die AF is Hulpmotoren, V.A.P., le Poulain, (Berini, alleenverkoop voor geheel,Altena), Mosquito, enz. Onder delen, reparaties, vulcaniseren, accu's laden, enz., enz. Rsdio- apparaten en reparatie, aanleg, enz. Naaimashinas, Gritzner, Ve ritas, Haid Neu, alle bekende eerste klas merken. Uit voorraad leverbaar, ook in zig-zag en salon meubels. Onderdeien en reparaties Gebruikte Schoenmakersmachine, in prima staat, tegen zeer billijke prijzen Electrische Wasmachines, in diverse modellen, prima fa brikaat, scherp concurrerende prijzen Haarden, Kachels en Fornuizen en 3-gaats geëmailleerde kachels, Thans geen moeilijkheden meer, doch model en leveringen gaat vlot Voor Stofzuigers en Strijkijzers Kronen en Lampenkappen, moet je ook beslist hier zijn Rijwielen moffelen en biezen vanaf f 18,—. Gratis zolang een rijwiel tot be schikking Motor- Radio- en Auto Accu's, enz., enz. Smeerolie en diverse vetten Petroleum, Gasolie, Dieselolie, Carburine en Benzine Bovenstaande goederen ook te leveren op H nader overeen te komen betalingsvoorwaarden Kantoor HEUSDEN geopend: Maandags tot en met Vrijdags van 9—12 en van 1—5 uur; Zaterdags van 9—12 uur; tevens Donderdags avonds van 7—8.30 uur. Wendt U tot ons en wij leveren U uit voorraad of op de kortst mogelijke termijn een toestel van een der bovenstaande wereldmerken. Wij laten U deze toestellen graag eens rustig bij U thuis beluisteren zonder enige verplichting uwerzijds. Wij beschikken over de meest moderne meet-instrumenten, waardoor wij Uw toestel vakkundig en vlug kunnen repareren. »v zijn ook voorradig bij Bergstraat Wijk LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN Gediplomeerd Meester Opticiën GORINCHEM

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 6