voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard ill DE OORLOG IN KOREA FIRMA NORT Vrijdag 22 September 1950 *AND VAN altena Firma L. J. Veerman, Heusden Het gaat goed in Korea, niettegen staande de Noord-Korieanen heftige tegenstand bieden. Op alle fronten maken de strijdkrachten der Vere nigde Natie's vorderingen- Aan het Zuidelijk front werd het belangrijke verkeersknooppunt Waegwan her overd, terwijl de Zuid-Koreaanse troepen de havenstad Pohang bin nenrukten. In het Noorden hebben Ameri kaanse mariniers Dinsdag op de wieg naar Seoel de voornaamste spoor wegverbinding tussen Seoel en het front in Zuid-Korea "bereikt. Duizenden mariniers zijn op meer dere punten die rivier de Han over gestoken en waren Dinsdag Seoel tot op 13 kin genaderd. Volgens de laatste berichten rukken de mariniers thans van drie zijden Seoel binnen. Bovendien komt het bericht, dat Zuid-Koreaanse mariniers te Sam- tsjok zijn geland en er een bruggen hoofd hebben gevormd. Samtsjok ligt aan de Oostkust van Zuid-Korea op ongeveer dezelfde breedte als Seoel. Hieruit zou men kunnen afleiden, dat de troepen van de Verenigde Na ties een breed front willen vormen om op die manier geheel Zuid-Korea van het Noorden te scheiden. Volgens dezelfde berichten zouden de Noord-Koreanien snel een colonne van 200 voertuigen waaronder 40 tanks „van de Mandsjoerijse grens" naar het Zuiden dirigeren. Burgemeester en wethouders van Heusdeïi maken bekend: dat ten behoeve van hlet wederopi- foouwplan dezer gemeente, vanaf gj September 1950 tot en met 12 Oc tober 1950 bp de giepieentesieeirieta- rie kosteloos voor een teder ter in zage ligt a. een on telgen ingsplan h. drie kaarten van de percelen, waarop., de onteigening betrekking heeft, met vermelding hunner ka dastrale aanduiding c. een lijst van de te onteigenen percelen, met vermelding van 'hiet te onteigenen recht indien niiet de vol ledige eigendom wordt onteigend, met vermelding o.a. tevens van de ka dastrale aanduiding, de grootte van elk dier percelen volgens de legger van het Rijkskadaster, benevens de grootte, eventueel da geschatte groot te, van het perceels'gedeelte en de namen der eigenaren en ander zake lijk gerechtigden volgens de legger van 'het Rijkskadaster lenzovoort; dat op Donderdag 12 October 1,950 ten gemeentehuize een zitting zal worden gehouden, aanvangende dies morgens 10 uur, door een door de Minister van Wedjeropbouw en Volks huisvesting benoemde commissie, ten einde de bezwaren van belangheb benden aan te horen; d$tt belanghebbenden tot uiterlijk twee dagen vóór de zitting ook schrif telijk hun bezwaren, .gericht tot de voorzitter van eerder gemelde, com missie, bij de burgemeester van Heusr den kunnen indienen. Daarom voor Uw bril naar Het oudste brillenhuis in Gorcum wmm Uitgavei Telefoon 19 dag en nacht - Postrek. 61525 Algemeen Redacteur i J. H. ROZA te Heusden Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no, 10 ct< Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Dinsdagnummer tot Maandagmiddag uiterlijk twee uurvoor het Vrijdagnummer tot Donderdagmiddag uiterlijk twee uur Dit blad verschijnt Dinsdag en Vrijdag Vertrouw Uw ogen alleen toe aan deskundigen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1950 | | pagina 1